Page 1 of 15 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 373

Thread: Vikings

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default Vikings

    http://www.imdb.com/title/tt2306299/

    Valjalo bi prebacit neke upise iz teme Serije ovdje.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Znas kako sto se tice GoT-a ipak je to fikcija u potpunosti sto ostavlja reziseru i scenaristima prostora da se "igraju" da ne pricam da im je budzet nekih 20-30 puta veci nego Vikingsima.
    Vjerovao ili ne ja sam misljenja da cak i nema dovoljno borbi Cijeli zivot jednog Nordijca bila je borba - od religije (njihov raj je Valhala u kojoj ratnici jedu sa Bogovima i cakaju poziv na poslednju bitku) u valhalu s maogao otici jedino ako pogine u bitci, ako je ko kojim slucajem smrtno bolestan ili prestarao, ratnici bi ga nosili u bitku da casno umre i zasluzi Valhalu, preko svakodnevnog zivota koju je cinila pljacka ljeti i lezanje zimi

    Da su Vikinzi suvo istorijski napravljeni Ragnar bi vec bio bacen u rupu sa zmijama.

    I ne osudujujem te samo sam pokusao da ti priblizim
    Pa meni ima dovoljno bitaka, samo bi trebalo malo vise ljudi da ucestvuje u bitkama.

    Necu da istrazujem nista o Vikinzima da ne bih sebi spojlova seriju.

    Moze objasnjenje ovo za Ragnara, boldovan dio?

    Mnogo mi se svidjele zadnje dvije epizode,
    1. Regnar prekrsio dogovor i ostavio kucu bez branitelja eo sta mu se desilo.
    2. Razdvojili se u Engleskoj, eo sta se desilo sa trupama u Engleskoj.

    Regnar, kakav lik, iako moze se predvidjet neki njegov potez a opet sve djeluje iznenadno. Onaj njegov pogled, 10 puta ludackiji od Flokijevog.
    Floki udaj se za mene

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Razumijem, ali mislim da si me pogrešno shvatio, nisam rekao da pretjeruju SA borbama, nego U borbama, jer su malo nerealno odrađene. Nisam sad upoznat sa tim nordijskim stilom borbe ali nekad stvarno pretjeraju, tipa ide 20 vikinga vs. 40,50 onih saksonaca ili kako već, i pogine maksimum 2 vikinga a od ovih ne ostane ništa. Mada, ne smeta mi puno .. Ragnar mi uopšte nije ni zanimljiv lik previše, više ih izvlači Floki koji je imam osjećaj trebao i da pogine pa su ga ostavili zbog fanova .. Jarl Borg mi je isto interesantan, i ako je većini mrzan .. Nisu ih vala nešto previše ni razradili, prebrzo se nekako sve izdešavalo .. Ja sam mislio da će oni čitavu prvu sezonu da se spremaju i da putuju na zapad .. To što kažeš za Valhallu sam još prije naučio kroz pjesme Amon Amartha hahaha .. Evo ako nekoga zanima, baš sinoć naiđoh na ovo .. http://i.imgur.com/tSl37sy.png
    Meni ne smeta, nekako je realno, ovi totalno divljacki napadaju e misle da su im samo oklopi dovoljni. Prije dvije epizode kad je bila bitka u shumi, ovi i pritisli sa jedne strane, e samo pomislih e da ce se sad otvorit da im polumjesecno ebu sve po spisku, i ovi laganice to odradili, Bjese li Aleksandar Makedonski koristio polumjesec i zatvori krug, opkoli protivnke?
    Regnar je za mene dosta dobro odradjen, vide se mane obicnog covjeka i velikog ratnika, vec sam dosta toga gore reka za njega. Flokija moras da volis.
    Jarl Borg mi nije ni interesantan ni neinteresantan, ono obican lik koji je mora da izvrsi ono sto je njegova duznost bila i sto se ocekivalo.
    Spremali su se eo nekoliko ljeta, ali REgnar nikad nije osjeca da je to to, a i moralo se prikazat kako se dolazilo do vlasti, kako se ujedinjuje (i ako je i tu dosta mana, vidjeli smo na primjeru JArl Borga)

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    I ovo zasluzuje ovdje da se nadje

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Što pomenu .. pošto on očigledno ne ulazi ovamo, da ja postavim .. forumaš ''dr dn'' a.k.a ujak mi, crtao Flokija https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...80838128_o.jpg ..
    a kome je muka da klikne na link :


  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je vjerovati članku sa Wikipedije onda je to što je Gandalf rekao tačno, i u neku ruku spojler .. što ne znači da će isto da se desi i Ragnaru iz serije - uzimajući u obzir da je pola stvari istorijski netačno što smo već zaključili .. Ne zna se čak ni da li je Ragnar stvarno postojao, ali oni njegovi sinovi jesu. I Rollo je odrađen po istinitom liku .. Ja sam morao malo više pročitat o nordijskoj mitologiji i tim stvarima jer me baš zanimalo, ti kako oćeš, ali ako se budu držali te priče o Ragnaru i ostalima onda ćeš naić na par fatalnih spojlera, tako da nemoj čitat ako ti smeta .. Meni je svejedno bilo ..

    E i da, sjetite se kad je onaj Seer pominjao Borgu orla i onaj sav srećan .. Well, http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_eagle ..
    Last edited by Maleni; 22-03-14 at 15:08.


  5. #5
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    VIdjecu da se suzdrzim od citanja, dok me ne ufati jedne ure i procitam sve

    Mozda, ako se budu odje navodili neki istorijski trenuci a koji se ocekuju u seriji da se oznace da su spojleri..

  6. #6
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si otvorio temu, kako oćeš .. >.<

    Relevant.

    Only death remains
    Ragnarok is closing in
    Die for honor, glory, death in fire!




  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dzoni,

    Nece ti trebati previse da istrazis, 2-3 sata a tesko da ce ti sta spojlovati, tako da bih ti preporucio. Nikada ne znas gdje ce te to istrazivanje odvesti.

    Velika vecina spisa o nordijskim pljackasima je spaljena, ostali su samo mitovi legende i ponesto zapisano u kamenu. Sto se tice "istorijskog" Ragnara u jamu sa zmijama bacio ga je Aela kralj Nortumbrijski. Ali mislim da je bas tesko da se to dogodi u ovoj seriji.

    Sinovi Ragnarovi su poznati i ako se sjecate mislim da je sad u prvoj epizodi kada mu onaj svestenik gleda buducnost i kaze mu da ce mu sinovi biti poznati
    To su sitnice koje se meni svidjaju.
    Isto tako neke stvari koje su ljudi iz historija ispostovali da se najezis. Ratne taktike, borba, vaznost brodova, primat religiji, Long hallsi ostale stvari. Sto se tice razlike u borcima. Pa istorijski je poznato da su na "hit 'n' run" taktiku nordijci pljackali cijelu Evropu, djelove danasnje Turske i Rusije. Njihovi brodovi imaju plitak gaz i nevjerovatno su brzi sto im omogucava da idu i rijekama sto je bila njihova velika prednost.

    Da bih pokusao da Vam priblizim. Npr. ovo kraljevstvo Wessex tesko da je moglo imati grad sa vise od 3 - 4 hiljade stanovnika, uglavnom su to bila sela, zaseoci, crkvena imanja koja su placala porez jednom vladaru. Ovo znaci da nije bilo stajace vojske, vec su se vojnici sakupljali po potrebi - ratna pohod, odbrambena kampanja. Bilo je po par strazara ili par desetina koja su odrzavali red u naseljima i to je otprilike ono sto smo mogli vidjeti kada su tek stigli u englesku.
    E sad zamisli 150 Vikinga, kojima je rat i borba sve u zivotu, koji treniraju od kad su imali 3 godine i koji se nadaju da ce umrijeti u bitci, kako napadaju farmere, ribare ili pcelare. Oklop ne cini vojnika.

    Ostali su spisi o napadu danskog kralja na ujedinjena engleska kraljevstva kada je okupio 350 brodova sto je za to vrijeme bila nezamisliva vojska. Vikinski dugi brod nosi 20-30 vojnika. Tako da na kraju bi to bilo oko 7-8 000 boraca.

    Za jednog vladara bilo je uzasno skupo da opremi vojsku, a za to je i trebalo vremena. Posto se vojnik morao placati, opremiti oklopima(lakim - teskim), oruzjem i namirnicama. E ovo sto smo vidjeli u 4toj epizodi je okupljena vojska. Pretpostavljam da je proslo jedno 4-6 mjeseci dok je kralj uspio da okupi tu vojsku.

    Da ne duzim sa pricom jer cu vas udaviti, imali ste i specijalne ratnike takozvane berserkere i procitajte po malo o njima ako vas zanima

    http://en.wikipedia.org/wiki/Berserker
    Last edited by Gandalf_White; 23-03-14 at 00:06.
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ok sve poznato samo ovo nijesam zna
    Sto se tice "istorijskog" Ragnara u jamu sa zmijama bacio ga je Aela kralj Nortumbrijski. Ali mislim da je bas tesko da se to dogodi u ovoj seriji.
    Valjalo bi i to ispostovat.
    Otprilike mi je dosta poznato razni izleti po Engleskoj, Francuskoj i okolnim zemljama, i njihovo polako uvodjenje u hriscanstvo i glasom koji ih je bio "dobri crkvenjaci, losi vjernici".

    Veoma pitko su napravili socijalne odnose, pogotovo izmedju muskaraca i zena, e sad da li je to tako bio...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Ok sve poznato samo ovo nijesam zna

    Valjalo bi i to ispostovat.
    Otprilike mi je dosta poznato razni izleti po Engleskoj, Francuskoj i okolnim zemljama, i njihovo polako uvodjenje u hriscanstvo i glasom koji ih je bio "dobri crkvenjaci, losi vjernici".

    Veoma pitko su napravili socijalne odnose, pogotovo izmedju muskaraca i zena, e sad da li je to tako bio...

    Misljenja sam da jeste.
    Zamisli svi borbeno sposobni muskarci podju u raid, i nesto se desi pa se zadrze par mjeseci. Zene su morale biti sposobne da odbrane selo od vukova ili nekog raida. Da se odbrane od silovanja koje je bilo potpuno normalno itd Vikinzi su svoje zene nevjerovatno postovali dok su na druge gledali kao na robove
    One Ring to Rule them all...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Sve se slazem, samo mi je odje nedoumica.
    Vikinzi su svoje zene nevjerovatno postovali dok su na druge gledali kao na robove
    Nekako mi izlgledaju prenjezno, ni da zive u danasnjoj Americi dje im zena moze cudo ucinjet. A ko zna, mozda je i tako bilo, nego kako smo ih surovo vazda dozivljavali tako nam se usadilo da moraju i u kuci takvi bit.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    MA BRAVO !

    Pravu su seriju odlucili da produze. Gase top serije posle 2-3 sezone a neke smecarske po 7-8-9 izbijaju
    One Ring to Rule them all...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nevjerovatna slicnost izmedju ragnara i dzeksa telera iz SOA. razlika - prevozno sredstvo. inace, fino se zakuvava druga sezona, dosta bolji zaplet nego u prvoj. taman kad sam pomislio da ce flokica da kilne prista... sto mu napravise, greote...
    Last edited by ILEW; 26-03-14 at 10:25.
    1993-2020

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Misljenja sam da ce Atlastsan ili Atelstan ili kako god da izda Ragnara sto ce ovom biti kao noz u srce da je primio.

    Ne znam kako vama ali ponekad me tako nervira kad u sred neke ozbiljne situacije Ragnar prica tihim glasom sa nekim podmuklim osmijehom

    Objasniti ne mogu kako mi je gadan lik
    Last edited by Gandalf_White; 26-03-14 at 11:01.
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Pa Ragnar je skandinavskoj mitologiji kao Marko Kraljević na balkanu ili Kralj Artur u Engleskoj.Niko ne može reći šta je istina šta izmišljotina jer se sve to tokom vremena isprepletalo.Zato serija može da ima mnogo umjetničke slobode u kreiranju njegovih avantura i likova oko njega.Iako je moje mišljenje da Ragnar i nije bio takva poštenjačina kakvom ga u seriji prikazuju nego mnogo krvaviji i ambiciozniji pljačkaš i koljač.Ono što mene oduševljava je da su sa neke istorijske strane prikazali realno život jednog vikinga kroz mjesto stanovanja i ratovanje bar onoliko koliko im je budžet dozvoljavao
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Jos koliko je ostalo do kraja druge sezone? PReporucivao sam seriju ovdje prije jos, ali mi se ne gleda dok ne skupim cijelu sezonu
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IvanR View Post
    Jos koliko je ostalo do kraja druge sezone? PReporucivao sam seriju ovdje prije jos, ali mi se ne gleda dok ne skupim cijelu sezonu
    jos 6 ep. i treca ce imat 10 komata.
    1993-2020

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kad ce 5 epizoda? Opucih se juce i danas od Vikings-a, juce poceh popodne, danas ih zavrsih. Kojim danom se inace prikazuje na History?

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Kad ce 5 epizoda? Opucih se juce i danas od Vikings-a, juce poceh popodne, danas ih zavrsih. Kojim danom se inace prikazuje na History?
    izasla je peta, cetvrtkom inace idu.
    1993-2020

  20. #20
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u planu je i 3 sezona

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kakva paklena epizoda sinoc. Ko nije gledao izvinjavam se ali stvarnoooo.

    Gledao sam iz kreveta i kako je isao kraj epizode ja sam se grcio i prevrtao. Kakvu magiju rade ljudi.
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakva paklena epizoda sinoc. Ko nije gledao izvinjavam se ali stvarnoooo.

    Gledao sam iz kreveta i kako je isao kraj epizode ja sam se grcio i prevrtao. Kakvu magiju rade ljudi.
    Stvarno je kraj razvalio .. >.<


  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kako ga oposli sataricom, ka da je kakvo krme mrtvo kasapio

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nismo jos svi odgledali 7 epizodu, pa ako moze bez detalja sto je ko uradio.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Nije nešto posebno rečeno al nemojte ulazit u dane kad izađe nova epizoda a posle kukat kako niste gledali još

Page 1 of 15 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •