Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Glitch in the Matrix

  1. #1
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Glitch in the Matrix

    Ovaj termin sam pokupio sa interneta, uglavnom sam naslov kaže, svaki nenormalno čudan događaj, fizički nemoguć, neki teški deja vu i tako dalje ..

    Sigurno se nekome bar jednom u životu to desilo, bio on skeptik, jehovin svedok, gej jednorog, vjernik ..

    Neka interesantna priča, a ne tipa ''sanjao sam patiku i baba mi je umrla'', osim ako nije nešto baš hardcore ..

    *Bez trollanja ako je kako moguće ..


  2. #2
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    "Геј једнорог" хахахахаха

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Broji li se to kad god sanjam đeda sa nekim taj neko ne sastavi sljedećih 10 dana ?
    E sad, da li to znači da me pok. đed posjećuje i prenosi mi ko će uskoro da umre ili sam ja vidovit pa dobijam vizije kroz lik svoga đeda ?
    Last edited by Rakun; 30-03-14 at 00:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #5
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U redovnim razmacima vec 7 godina sanjam isti, prilicno zlokoban san. Na nekih 2 mjeseca. Treba mi otprilike dva dana da se stabilizujem posle.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Broji li se to kad god sanjam đeda sa nekim taj neko ne sastavi sljedećih 10 dana ?
    Ja mnim da se broji, ako ovo nije glitch ne znam što jeste.

    Gotovo da sam se mogao kladiti da si agnostik, i to u velje pare ... dobio bih.

    Ovo je tako tipično, mislim na san - da uprostim koliko mogu - Đedaj ti zbori na najbukvalniji način da postoje mnogo više i veće mogućnosti psihe ...

    I ne sprdam se sa ovim đedaj...nije on nastao tek tako bez nekog smisla.

    E sad, da li to znači da me pok. đed posjećuje i prenosi mi ko će uskoro da umre ili sam ja vidovit pa dobijam vizije kroz lik svoga đeda ?
    Najbitnije u tome jeste šta ti misliš.


    Gotovo svako ko se bavi snovima može primjetiti jednu određenu kauzalnost. Tako da pojava đeda koji nosi ovako komplikovane poruke, neobjašnjive ali zaista upečatljive , kao što rekoh ostvaruje se kontakt sa nesvjesnim - sa ogromnim kapacitetima psihe.

    Stvarno sam gotovo fasciniran sa ovim što si napisao, ovo je tako moćan primjer, upravo jedan svojevrsni dokaz...da kažem teizma. TO je ta subjektivna, apstraktna nota duhovnosti koju je nevjerovatno , tj. nemoguće dokazati - bar ne na onaj način što često Funestis ište i pravi te napore.

    Da li se može ovako nešto ignorisati?

    Nemoguće!

    Ti si stekao djelić spoznaje (ne samo ti nego svako - manje-više) o ovim fascinantnim stvarima gdje se vrijednonosni sistem svojski u temeljima uzdrmaju. To je svojevrsno uznemirenje, neobjašnjivo - postoji mogućnost da to gurneš pod tepih i da ne komplikuješ sebi život, što je totalno OK - ništa na silu ne treba raditi , ako jednostavno ne osjećaš, nemaš poriv koji te zainteresuje za time.

    Vidi nesrećne dogmaše, koji na silu pokušavaju sebi tako nešto objasniti šta naprave od sebe.

    Ali svakako nisi nikada ravnodušan kada se ovoga sjetiš, ili kada sanjaš ovakav san...ushićen toliko da se štrencneš.

    To me podsjetilo , kada sam bio na nekoj masaži, toliko mi je to prijalo da naprosto u jednom trenutku mi je postalo neprirodno da se toliko opuštim - što sam skapirao kao neugodnost.

    Tako od simbola prosvjećenosti, iz te neugodnosti ljudi projektuju sliku Lucifera (negativno) - najava smrti, slutiš nekome, lik tvog đeda je uzeo demon ili džini - te omrzneš i sam spomen na đeda...
    Dok sa druge strane, možeš skapirati kako jeste - simbolički nesvjesno ti prezentuje da su mogućnosti tvoje psihe bezgranično mnogo veće.

    Tako da je đed cool tip, pojavljivaće se on i u drugim prilikama - nekad će ti dati nešto, nema to veze sa nikakvim slutnjama o nečijoj smrti nego to je jednostavno primjer koji si zapamtio jer je baš intezivan i ne možeš ga baš tako olako relativizovati - prosto DOKAZ.

    Proročki san je oblik vizije...

    Quote Originally Posted by Black View Post
    U redovnim razmacima vec 7 godina sanjam isti, prilicno zlokoban san. Na nekih 2 mjeseca. Treba mi otprilike dva dana da se stabilizujem posle.
    ??? zbori
    Last edited by gaul; 30-03-14 at 20:26.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ja mnim da se broji, ako ovo nije glitch ne znam što jeste.

    Gotovo da sam se mogao kladiti da si agnostik, i to u velje pare ... dobio bih.

    Ovo je tako tipično, mislim na san - da uprostim koliko mogu - Đedaj ti zbori na najbukvalniji način da postoje mnogo više i veće mogućnosti psihe ...

    I ne sprdam se sa ovim đedaj...nije on nastao tek tako bez nekog smisla.
    To da sam Agnostik si se za'ebao žestoko. Ne vjerujem ja da moj pok. đed dolazi iz zagrobnog života da bi meni prenio ko će da dune u svijeću već je to po mom skromnom mišljenju skup slučajno pokupljenih informacija o nečijem zdrastvenom stanju iz neobaveznog razgovora sa ljudima iz okoline ili što sam načuo pa nisam svjesno registrovao koji mi se kroz podsvjest manifestuje kroz Đeda (pošto je bio žestok tip). Snovi nam dolaze iz podsvjesti, a podsvjest za razliku od svijesti registruje svaku sitnicu tj. na nivou podsvjesti imamo endemsko pamćenje.
    Sa druge strane sve pozitivno što sam sanjao mi je u snovima najavio pok. otac. Zbog toga što mi je čitavog života bio zaštita pa ga moja podsvjest vezuje samo za dobre stvari.

    Isto kao što možemo pričati o mojim snovima tako možemo pričati i o tome što me svrbi lijevi dlan pred dobitak (babske priče). E stvar je u tome što me lijevi uvjek svrbi par dana pred platu tj. znam da treba da dobijem platu što se fizički manifestuje svrabom Tako da u tom slučaju znamo da su u pitanju prizemne stvari, smatram da je to u pitanju i sa snovima samo san je uvjek smatran misterijom pa tražimo neke fantastične razloge tipa posjete pokojnika.

    Mene možeš nazvati agnostikom samo zbog moje sklonosti da povjerujemda je ljudski mozak sposoban za veće stvari od onih za šta nam služi. Ne vjerujem ja u razne ****kineze ali bih mogao da povjerujem u jaku empatiju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To da sam Agnostik si se za'ebao žestoko.
    Da smo zdra'o - e da je prvi put.

    Mene možeš nazvati agnostikom samo zbog moje sklonosti da povjerujemda je ljudski mozak sposoban za veće stvari od onih za šta nam služi.
    Ovo i jeste suština...

    Mada , ovakav san , iskustvo (nazovi kako hoćeš) , je prije nekih 10K godina izrodilo (ili naslijedilo) ideju o svetom trojstvu, o božanstvu o možda homo novusu (koji bi svakako bio neki novi entitet za smrtnika)...



    Čak šta više u sopstvenom pojašnjenju si to i iznio...simbolički razložio nivoe

    ...Đeda (pošto je bio žestok tip).
    što mi je čitavog života bio zaštita...mi je u snovima najavio pok. otac.
    E stvar je u tome što me lijevi uvjek svrbi par dana pred platu...
    Ako možeš sebi odgovoriti i na jedno pitanje ...ZAŠTO? - bilo koja od ovih pojava ti se dešava.

    Recimo zašto se fizički manifestuje svrab na lijevom dlanu par dana pred platu - čemu potreba za ovako nečim, ako to nije dio tvoje psihičke interakcije.




    Quote Originally Posted by Black View Post
    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    Ne voliš ljude, pretjerano
    Last edited by gaul; 31-03-14 at 21:31.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    U ime đeda, oca i lijevog dlana. Amin
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    Evo, po meni lijepo objašnjenje za tvoj san, a budući da sam i sama dosta ratovala ranije u snovima, bez djeljanja u zbilji, jednostavno neće nestati...

    Mnogi snovi su snovi upozorenja, jer pravimo previše grešaka u životu. Stalno smo pod uticajem naše divlje svesti, dok je naša ljudska savest jednostrana i nedovoljno razvijena. Naš divlja i primitivna svest (anti-savest) je i dalje aktivna u nama. Anti-savest je naša životinjska, surova, i potpuno apsurdna. Ona ponekad stvara mentalne bolesti u našoj ljudskoj savesti kako bi kontrolisala naše ponašanje. Srećom, mudri nesvesni um koji proizvodi naše snove ima božansko poreklo i svetačku prirodu. Mnoge poruke snova imaju zaštitni karakter jer nesvesni um je lekar i nastavnik koji nam pomaže da sačuvamo našu mentalnu stabilnost i eliminišemo našu divlju prirodu. Na primer, snovi o krvi ukazuju na patnje. Ova patnja je obično posledica grešaka sanjara. Kada krv u snu dolazi iz glave sanjara, sanjar prima ozbiljno upozorenje: on ili ona može da oboli od duševne bolesti. Nije loše da prođe kroz psihoterapiju. Nesvesno u snu porukama pomaže svima da eliminišu korene apsurda iz njihovih umova.

    San koji uključuje krv pokazuje da je vreme da se suočite sa strahom. Krv u celini pokazuje životnu snagu, sreću, život energiju, duhove, a i suštinu čovečanstva. Ovaj san može da ukaže na ljubav, emocije, strast, kao i razočarenja. Krv ili na našem telu, ili na telima drugih osoba predstavlja naš strah od odrastanja, i predstavlja ono što nas tera iz duhovnog i emotivnog nivo. San pokazuje da je vreme da preuzmete i inicijativu i uverite se da možete da postignete sve što ste naumili. Ako je ovo problem (sumnja u sebe) onda je jasno šta je razlog zašto imaš ovaj “problem” (ružan san – po tebi “makes pi”). :moon:
    Last edited by tigrovo_oko; 01-04-14 at 09:14. Reason: http://sanovnikonline.com/2012/11/11/sanovnik-sanjati-krv/

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo jedno moje iskustvo od prije jedno 4 god. Gledao sam neku emisiju o vodi, govorili su kako ona reaguje na emocije, da mijenja svojstva itd... Prema tome sam puno skeptičan ali uzeh iz zajebancije čašu vode i prije nego što sam je popio sam podijelio sa njom dosta lijepih misli. Jedan gutljaj, kad mi krenu krv iz grla, nije iz nosa. Ispljuvah se krvi pošteno tad, nikad prije i nikad poslije mi se to nije desilo. Živa istina, ne drogiram se itd...
    It was a business doing pleasure with you

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Probaj ponovo pa nam javi...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U ime đeda, oca i lijevog dlana. Amin
    Amin! Neka je sila sa tobom

    Monoteizam i Ateizam mogu samo da egzistiraju kao dogma.
    Kao što vidiš, kroz niz kritičkih postova gdje si se deklarativno nastupio kao ateista i samim tim postao vrli član funestisovog klana te spriječava da zaista razmisliš o ovako fantastičnim stvarima koje si iskusio.

    Obrazložio na svoj način, što je OK...ali opet ostaje pitanje zašto ti se ovo dešava? Čemu to da ostvariš interakciju i iskubeš podatke sa sub razina za tako manje - više nepraktične stvari. Da dođeš do spoznaje da će neko u narednih desetak dana da bači kašiku...a ne recimo nešto opipljivo - dobitni tiket

    Zašto lik đeda? a ne recimo neka filmska kreacije smrti , koja je jasna na svaki mogući način.

    Možda lakše pitanje, razlog zašto si to sam klasirao kao glitch

    Uzgred, za smrtnika tvoji snovi jesu vizije - podaci koji su došli na nejasan način, ne sopstvenom voljom i kalkulacijama svijesti.
    Last edited by gaul; 01-04-14 at 15:32.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    Podji kod neke babe da ti salije stra'u. Ili ne znam kako se to dje zove. Da ti odlije olovo itd.

    Ili podji na istocni zid, pod prozorom imas nesto zakopano. Otkopaj tu moRu i spali je u noc punog mjeseca.

    Uplatices mi 50e na racun ... Fala.


    P.S.

    ako ovo ne upali.. Gotov si !
    One Ring to Rule them all...

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    Kad čuješ
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Prilazim domu svome i vidim sve lipti krv niz fasadu, krici i cuda..Taman da dohvatim kvaku probudim se..

    Makse pi
    Sa zakašnjenjem...

    premalo informacija...pa ću malo da intuitivno lupam, malo bačam pasulj pa što ispane


    Mislim da je fora sa nekim vidom asocijalnosti što se razvija. Nekako mi je interesantan ovaj moment gdje kad uhvatiš kvaku se budiš. To je taj moment gdje je najintezivnije tako da se desi cenzura...budiš se sa utiskom.

    Možda (treba ipak nekoga poznavati da bi tumačenje imalo nekog smisla) ti je udobno kod kuće, upao si u neku kolotečinu ... smanjio si neke vanjske aktivnosti - pa ti to jednostavno ne prija.
    Ipak ovo sanjaš već 7 godina, kako reče u nekim intervalima od 2 mjeseca... mnogi zbog ovakvih raspoloženja nekako dignu ruke od svega odu za cigarete i vrate se poslije 20-ak godina u međuvremenu - prepješačili su Kinu, živjeli kao beskućnici, pridružili se mirovnim snagama...

    Desmond je napravio strašan glitch, u svemu je postojao smisao jer je imao (plemeniti) cilj, upravo taj cilj je od njega napravio heroja. Boreći se za to on se peo , potraga za rješenjem mu je sve više davala smisao, na kraju je ispao jedan od najupečatljivijih karaktera - u pravom smislu heroj

    Klasična dezorijentacija, dobijaš inpute da bi trebao malo da se pokreneš, fokusiraš na stvari koje su bitne za psihu. Na neki način, ovo je i upozorenje možda za blagi vid depresije kojoj si sklon, koja ako se otrgne malo kontroli može jako da utiče na psihu - tj. da se stvori jedna navika ka nekoj duhovnoj stagnaciji, melanholiji.

    Zato i ovakav spektakularni režijski dojam sa krvlju koja lipti niz fasadu, pa krici...gdje se aludira da si se fortifikovao previše.

    Prilazim domu svome...
    Samo proanaliziraj način na koji si počeo rečenicu...nisi rekao -prilazim svome domu .

    Pošto snovi jesu iskustvo koje često doživljavamo kao strano i tu se javlja potreba da naglasimo da smo to ipak mi...sam po sebi fantastičan doživljaj, upravo iz razloga što su to i najintimniji naši doživljaji.
    Zato svjesno si napisao - PRILAZIM DOMU i dodao SVOME , što je nepotrebno tehnički , ali svjesna korekcija bi uputila upravo na prirodu konflikta - previše si se vezao (obavezao) za dom , tu imaš previše razloga kojih si svjestan i koji ti prijaju ali osjećaš da si se malo pogubio.

    Ništa strašno, petkom pođi do pub-a jedno 5-6 velikih točenih riješe sve probleme...

    Uh ovo me podsjeti na Nik Hornbija (stadionska groznica) kad je lika vodio teča na utakmicu, kada se od finog i tihog čove pretvorio u vandala, kada je izvadio britvicu i pocijepao sjedište u tramvaju

    Šalim se...

    Mislim da lik Desmonda je totalno idejno rješenje koje stoji. Posvetiti se plemenitoj stvari i sam quest nas čini boljim, lagano sve dobija smisao , otvaraju se nove razine...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Felisija Feliks-Mentor umrla je 1907. godine u 29. godini, nakon iznenadne bolesti, one za koju Haićani vjeruju da osobu pretvara u zombija. Godine 1936. pronađena je žena koja je "bauljala" ulicama sve dok nije našla put do farme za koju je tvrdila da je pripadala njenom ocu. Vlasnici farme ženu su prepoznali kao Felisiju Feliks-Mentor, za koju su gotovo 20 godina bili uvjereni da je mrtva, a da je to zaista ona potvrdio je i njen suprug. Zbog lošeg zdravstvenog stanja smještena je u bolnicu, a doktori koji su se bavili ovim slučajem njeno su ponašanje opisali ovako: "Njeni povremeni ispadi smijeha bili su lišeni emocija, a vrlo je često govorila o sebi u prvom ili trećem licu. Izgubila je osjećaj za vrijeme i bila je prilično ravnodušna prema svijetu oko sebe."

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Duh Fredija Džeksona: Zastrašujuću fotografiju snimljenu 1919. godine i prvi put objavljenu 1975. godine snimio je sir Viktor Godard, penzionisani oficir britanskih kraljevskih vazdušnih snaga. Na fotografiji pozira Godardova eskadra, koja je služila u Prvom svjetskom ratu u vojnoj vazdušnoj bazi "HMS Daedalus". Na fotografiji se, osim pilota, pojavljuje i jedno lice "viška" - riječ je o mehaničaru koji je dva dana ranije poginuo u avionskoj nesreći, a sahrana je održana na dan nastanka ove fotografije. Smatra se da je Džekson, nesvjestan svoje smrti, odlučio pozirati na toj grupnoj fotografiji.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Djevojčica koja može započeti požar svojom moždanom aktivnošću

    Mnogi ljudi vjeruju kako jedna djevojčica ima nadnaravnu moć i znanstvenici su zbunjeni onime što je do sada postigla. Sada je nazivaju globalnim znanstvenim fenomenom.
    Prema riječima obitelji, njihova 11-godišnja kćer ima bizarnu mogućnost zapaliti stvari samo boraveći blizu njih.
    Mlada Vijetnamka živi u gradu Ho Chi Minh u okrugu Tan Binh i privukla je veliku pažnju nacionalnih medija.
    Njezin otac kaže da je sve počelo prije mjesec dana kada je električna mreža obiteljske kuće pretrpjela nekoliko kratkih spojeva. Pozvani su električari kako bi popravili kratki spoj, ali nisu uspjeli pronaći uzrok nestanka struje.


    Rekao je da je djevojčica odvedena u druge kuće gdje se svaki put dogodio isti fenomen. Njezini madraci, ventilatori i ostali pribor bi planuli. Hotelska soba, u kojoj je prije dva tjedna odsjela njezina obitelj tijekom odmora na Vung Tau plaži, je također pretrpjela štetu od požara.
    Ali skupina znanstvenika iz Centra za istraživanja i praksu radioaktivne geobiološke energije Hong Bang sveučilišta je također provela ispitivanja nad djevojčicom i potvrdila da je ona zaista neobična.
    Profesor Nguyen Manh Hung, direktor sveučilišta, je rekao da djevojka može zapaliti stvari koje se nalaze oko nje.
    „Ovo je vrlo neobičan slučaj, ne samo u Vijetnamu nego i u svijetu,“ rekao je Hung.
    Skeniranje mozga je otkrilo neuobičajenu liniju na desnom dijelu djevojčinog mozga, rekao je liječnik.
    „Ona je zapalila objekte koji su se nalazili blizu ili dalje od nje, pa ne postoji specificirana udaljenost,“ rekao je Hung.
    Uzorci njezine krvi, tkiva kože i urina zajedno s objektima iz njezinog doma su uzeti na daljnju analizu.
    Nguyen Phuc Giac Hai, znanstvenik sa Istraživačkog centra za ljudske potencijale je rekao da je djevojčica globalni znanstveni fenomen.



    „Ovaj je slučaj poseban jer je trajao više od mjesec dana i vatra bi se pojavila bez obzira gdje se ona nalazila,“ rekao je Hai.
    Rekao je da će slijedećeg tjedna centar održati konferenciju kako bi otkrio uzroke stanja i raspravio načine njezinog osiguranja.
    Trojica istraživača, Doan Viet Tien, Nguyen Ngoc Hoai i Pham Dinh Tri smatraju da „biološka energija djevojčice nije stabilna s obzirom da s vremena na vrijeme fluktuira.“
    Znanstvenici s vijetnamskog Instituta za fiziku, koji su također proučavali slučaj, će uskoro objaviti svoje nalaze.
    Hung je izjavio da je djevojčica u školu i na ostala mjesta prevožena automobilom uz nadzor skrbnika i da su njezin dom i škola također opremljeni vatrogasnim aparatima.
    Fenomen se naziva pirokineza. Njega je skovao pisac horor priča Stephen King za mogućnost stvaranja ili kontrole požara umom.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Djevojčica koja može započeti požar svojom moždanom aktivnošću
    Nevjerovatno da ti ljudi ne žele milion dolara
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #22
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Možda je to zato što nijesu imbecili da povjeruju da će im osvjedočeni prevarant, cirkusant i pseudoskeptik znan kao james randi dati meleon dolara koji inače postoji samo u vidu krajnje problematičnih i sumnjivih obveznica. Evo i ja nudim 1 000 000 eura onome ko dokaže da zna tablicu množenja, naravno pod uslovima koje ja odredim.




    The Joke of the James Randi Challenge


    The Myth of the Million Dollar Challenge

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Mada , ovakav san , iskustvo (nazovi kako hoćeš) , je prije nekih 10K godina izrodilo (ili naslijedilo) ideju o svetom trojstvu, o božanstvu o možda homo novusu (koji bi svakako bio neki novi entitet za smrtnika)...



    Crux Ansata je najranija pojava onog što treba da bude krst u hrišćanstvu. Prema jednima predstavlja skrivenu mudrost carstvo koje tek treba da dođe. U sebi sadrži T (tau) koje zajedno sa ovim znakom se često nalazi na egipatskim spomenicima. T je simbol stvarajuće i obnavaljajuće energije. T je najraniji simbol spasenja koji je postojao kako se vidi i prije pojave hrišćanstva. Po drugima simbolizuje alegorično veneru i bakar u alhemijskom tumačenju. Ineresantan simbol koji nosi lijepu priču.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa ne znam, pod uslovom da je ovo uopšte istina, da se primjetiti da se ovo dešava nekontrolisano.

    A šta bi bila paranormalna aktivnost ? - donator može isplaiti bilo kome ko dođe kod njega, zasigurno je nekada imao de'žavu, da ne spominjem placebo efekat, ili možda kako uopšte mozak komunicira između svojih djelova, pa i sa samim tjelom, intuicija....uh, ima toliko toga neobjašnjivog (hm...) koji pored svoje svakodnevne gotovo uobičajene pojave imaju status ispada , ili možda onog dokaza koji se uporno traži.
    Tako da ovaj slučaj, doduše jeste upečatljiv, nimalo nije ''nemoguć''...

    Eto i ti si imao glitch, ali uprkos tome zadovoljavaš se objašnjenjima za koja znaš da nisu ni primać zadovoljavajućem nivou. Bar se iskreno nadam da je tako.

    Pričati o degradiranoj memoriji, o višekanalnom nesihronizovanom primanju podataka, koji ponekad kasne po nekoliko mjeseci, pa da je i minut...je glupost, ali takve teorije je ''prihvatljivo'' prihvatiti, i to je nasilje nad psihom...hoću reći DOGMA
    Gotovo da nema razlike između konstatacija - kriv je šejtan ili to je nemoguće i laž (ako jeste biće objašnjeno jednog dana - neko će već poturiti neku teoriju) .... a do tada , onako kako bi rekao Đovani Bruno - sa većim strahom osuđujte nego...


    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Crux Ansata je najranija pojava onog što treba da bude krst u hrišćanstvu. Prema jednima predstavlja skrivenu mudrost carstvo koje tek treba da dođe. U sebi sadrži T (tau) koje zajedno sa ovim znakom se često nalazi na egipatskim spomenicima. T je simbol stvarajuće i obnavaljajuće energije. T je najraniji simbol spasenja koji je postojao kako se vidi i prije pojave hrišćanstva. Po drugima simbolizuje alegorično veneru i bakar u alhemijskom tumačenju. Ineresantan simbol koji nosi lijepu priču.
    Da, krst sa ručkom

    koji je vremenom stilizovan -



    Mada simboli moći su suštinski ostali...doduše u rakunovom pojašnjenju sam mu pokušao predočiti da je daleko čistog odnosa sa teizmom - da bi se mogao samoprozvati baš ateistom.




    Ankh, Djed Stub i Skiptar Moći...zajedno valjda konfigurišu nešto još...

    Tako davno neko je ovo osmislio, još uvijek aktuelni principi.

    No dobro, valjda teorija o kromanjoncu sve ovo demantuje...jer se ne uklapa datiranje.
    Last edited by gaul; 08-04-14 at 11:33.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Možda je to zato što nijesu imbecili da povjeruju da će im osvjedočeni prevarant, cirkusant i pseudoskeptik znan kao james randi dati meleon dolara koji inače postoji samo u vidu krajnje problematičnih i sumnjivih obveznica. Evo i ja nudim 1 000 000 eura onome ko dokaže da zna tablicu množenja, naravno pod uslovima koje ja odredim.




    The Joke of the James Randi Challenge


    The Myth of the Million Dollar Challenge
    I u čemu je problem ? Čovjek koji vjeruje u život poslije smrti lupa gluposti koje veze sa temom nemaju.

    Tačno je da Milion Dollar Chalange zahtjeva preliminarni test što je u potpunosti logično inače bi se svaka budala prijavljivala. Preliminarni test se sastoji od toga da eksperiment koji izvodi takmičar uspije 17 puta od 20 pokušaja. Ako neko nešto paranormalno može da uradi onda mu uspjeva uvjek
    To da li fondacija ima milion ili ne je potpuno irelevantno.
    Last edited by Rakun; 23-04-14 at 02:17.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Keeway Matrix 50ccm
    By Bojan91 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-13, 16:41
  2. Prodajem Keeway - Matrix
    By boxic in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 12-04-13, 12:27
  3. Info Keeway matrix 50
    By orlo in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-12, 14:21
  4. MATRIX CAM modul
    By Burek_Boy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-06, 10:29
  5. Matrix
    By 'HunteR' in forum Film
    Replies: 11
    Last Post: 03-06-05, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •