Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 119

Thread: dresura pasa

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dresura pocinje sa 3 mjeseca i to nije nesto sto samo ja tvrdim vec to potvrdjuje praksa njemackih sampiona na Sigeru. A da si pogledao snimak sa stenetom sarplaninca kao sto nisi vidio bi da stene sa snimka ima tek 2 mjeseca tj 60 dana i da zna sve osnovne komande - sjedi lezi sapa glas krug itd. U tvom slucaju bi sjedi i daj sapu znalo tek sa 8 mjeseci sto je smijesno i naravno prekasno za ozbiljnu dresuru.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    dobro u pravu si, radi ti dresuru pasa prije nego i progledaju sto se mene tice. daj sapu i nije dresura,to svaki pas uradi kad ga naucis da sjedne ako te vec to zanima, to je vise neki kao refleks.
    a ti mjesas preddresuru i dresuru, pa kad to rascivijas u glavu javi se za ostatak razgovora. a ja cu psa od dvije godine nauciti sta god hoces a ne sa 8 mjeseci.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #28
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Plav
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo korisni savjeti.

    Imam pitanje, moze li se retriver dresirati kao cuvar kuce? S obzirom da mnogo voli ljude, zanima me bi li mogao da cuva kucu tj da laje na nepoznate osobe koje imaju namjeru da udju u dvoriste?

  4. #29
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    @HaRRy
    moze, samo sto je mnogo lakse to uraditi kod pasa koji imaju urodjenu agresivnost nego kod rasa kao sto je retriver.
    da bi pas bio dobar cuvar on mora da ima sem te agresivnosti i nepovjerenje prema ljudima. znaci dok je pas u dresuri ne bi smio niko da ga mazi, da pas ukapira da mu je dreser jedini prijatelj kome moze da vjeruje.
    tu bi trebao jos da imas i pomocnika (mamca) koji ce da se prikrada psu, ali ne smije da ga uplasi, i pomocnik uvijek mora da glumi strah, ako pas pocne da laje na njega i da krece onda treba da bijezi i pas u svakom momentu mora da izadje kao pobjednik. ne smije se pas nikako tuci i prepadati.
    kao sto sam i prije nedje napisao moraju se mjenjati pomocnici, oko 5 je neki minimum u toku te dresure.

    ako pas pokaze i najsitnije znakove agresivnosti ka pomocniku treba ga onda sto vise ohrabljivati.

    da malo skratim

    kod pasa koji nisu agresivni, koji se boje ili previse prijateljski gledaju na ljude najbolje je da se radi u paru sa drugim psom ili vise njih koji vec imaju tu agresivnost za cuvanje.
    tako ce on podstaknut drugim psima poceti lajati i krecati ka markirantu. tu treba onda sto vise psa ohrabljivati i bodriti.

    ovo ti je nesto u kratkim crtama, o tome.
    P.S.
    @Natalija
    ovo je ono drugo rjesenje o kojem sam ti pisao da ima ako pas ima strah.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #30
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    @HaRRy
    moze, samo sto je mnogo lakse to uraditi kod pasa koji imaju urodjenu agresivnost nego kod rasa kao sto je retriver.
    da bi pas bio dobar cuvar on mora da ima sem te agresivnosti i nepovjerenje prema ljudima. znaci dok je pas u dresuri ne bi smio niko da ga mazi, da pas ukapira da mu je dreser jedini prijatelj kome moze da vjeruje.
    tu bi trebao jos da imas i pomocnika (mamca) koji ce da se prikrada psu, ali ne smije da ga uplasi, i pomocnik uvijek mora da glumi strah, ako pas pocne da laje na njega i da krece onda treba da bijezi i pas u svakom momentu mora da izadje kao pobjednik. ne smije se pas nikako tuci i prepadati.
    kao sto sam i prije nedje napisao moraju se mjenjati pomocnici, oko 5 je neki minimum u toku te dresure.

    ako pas pokaze i najsitnije znakove agresivnosti ka pomocniku treba ga onda sto vise ohrabljivati.

    da malo skratim

    kod pasa koji nisu agresivni, koji se boje ili previse prijateljski gledaju na ljude najbolje je da se radi u paru sa drugim psom ili vise njih koji vec imaju tu agresivnost za cuvanje.
    tako ce on podstaknut drugim psima poceti lajati i krecati ka markirantu. tu treba onda sto vise psa ohrabljivati i bodriti.

    ovo ti je nesto u kratkim crtama, o tome.
    P.S.
    @Natalija
    ovo je ono drugo rjesenje o kojem sam ti pisao da ima ako pas ima strah.
    Danas cu probati malo buke prvo kod njegovog boksa a ako se bude previse uplasio onda cu ga izvest napolje i primaknut ga glavnoj kapiji da stoji sa mnom i probat tako da neko s druge strane kapije pravi buku pa cemo da vidimo,imam kuci njega onolikog a ja ga moram branit

  6. #31
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Natalija Nale Ostojic View Post
    Danas cu probati malo buke prvo kod njegovog boksa a ako se bude previse uplasio onda cu ga izvest napolje i primaknut ga glavnoj kapiji da stoji sa mnom i probat tako da neko s druge strane kapije pravi buku pa cemo da vidimo,imam kuci njega onolikog a ja ga moram branit
    nemoj buku na boks da pravis da se ne uplasi , bolje stoj ti pored njega odmah i neka neko udje na kapiju ka vama, probaj ga malo nadraziti, kao ko je ovo, drz i sl. pa malo i ti kao da ces da krenes. pa ako pokaze i malkice agresivnosti da bi krenuo, da pocne da laje, da se zalece ka njemu obavezno ga pohvali bodri i sl.
    moras ga drzati na povodac, i pomocnik ti mora djelovati uplaseno i pobjeci. pas mora biti pobjednik u toj "igri"
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #32
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    nemoj buku na boks da pravis da se ne uplasi , bolje stoj ti pored njega odmah i neka neko udje na kapiju ka vama, probaj ga malo nadraziti, kao ko je ovo, drz i sl. pa malo i ti kao da ces da krenes. pa ako pokaze i malkice agresivnosti da bi krenuo, da pocne da laje, da se zalece ka njemu obavezno ga pohvali bodri i sl.
    moras ga drzati na povodac, i pomocnik ti mora djelovati uplaseno i pobjeci. pas mora biti pobjednik u toj "igri"
    Probacu pa cemo vidjeti inace boxeri kasno sazriju ali bilo bi fino da makar malo reaguje on ni sebe ne zna da brani..

  8. #33
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #34
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    evo dresura cuvanja kapije, ovo je bilo samo probno posto ima godinu i 4 mjeseca pa je jos rano za nesto ozbiljnije oko cuvanja. to se radi kad sazri oko 2 godine.
    samo testiranje kako reaguje , ako je plasljiv da se moze odmah to ispravljati. ovaj moj nije bas plasljiv inace je totalno miroljubiv, kad sam j ato. moze mu se ko hoce na glavu popeti nece reagovati.

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #35
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    evo dresura cuvanja kapije, ovo je bilo samo probno posto ima godinu i 4 mjeseca pa je jos rano za nesto ozbiljnije oko cuvanja. to se radi kad sazri oko 2 godine.
    samo testiranje kako reaguje , ako je plasljiv da se moze odmah to ispravljati. ovaj moj nije bas plasljiv inace je totalno miroljubiv, kad sam j ato. moze mu se ko hoce na glavu popeti nece reagovati.

    Lijepo izgleda bas... Ja sam cuo da su muzjaci doata "agresivniji" i tezi za za obuzdat od zenki? Kakav je taj tvoj? Imam komsiju ima muzjaka ne moze izac na kraj s njim... Dok je drugova zenka totalna suprotnost...

  11. #36
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Lijepo izgleda bas... Ja sam cuo da su muzjaci doata "agresivniji" i tezi za za obuzdat od zenki? Kakav je taj tvoj? Imam komsiju ima muzjaka ne moze izac na kraj s njim... Dok je drugova zenka totalna suprotnost...
    to su dominantni i teritorijalni psi , tako da su muzjaci dosta agresivni. mada kod svih rasa su muzjaci ograsivniji od zenki.
    oni su za cuvanje najbolji u musko zenskom paru, tu su bas "ubice".
    inace moj nije ni malo agresivan, i ja ga bar lako obuzdam, mada opet kako se od starta postavis prema njemu takav ce i biti kad odraste. ja svima govorim da je najbitnije psa socijalizovat i nauciti na ljude od malena, lako ce se nauciti da bude cuvar ali se tesko oduci od agresivnosti kad ga od malena puckas na druge.



    evo ga sa mojom cerkicom
    Last edited by lepetanac; 31-10-14 at 19:50.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #37
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Pa razmisljam se u nekom narednom periodu da uzmem dobermana samo ne znam da li zenku ili muzjaka... Naravno da mi nije cilj da bude agresivam vec suprotno samo sam cuo da zbog karaktera da se mora puno vise radit s muzjakom nego sa zenkom a to mi se ne svidja jer nisam previse iskusan sa psima

  13. #38
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Pa razmisljam se u nekom narednom periodu da uzmem dobermana samo ne znam da li zenku ili muzjaka... Naravno da mi nije cilj da bude agresivam vec suprotno samo sam cuo da zbog karaktera da se mora puno vise radit s muzjakom nego sa zenkom a to mi se ne svidja jer nisam previse iskusan sa psima
    moze ti i zenka biti agresivna, nema to pravila . sve zavisi koliko mu se posvetis, tj dosta setnje i kontakt sa ljudima i psima nece ti biti agresivan.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #39
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Naravno do se podrazumijeva to je pas koji zajtijeva dosta paznje al eto zenke su mozda privrzenije...

  15. #40
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Naravno do se podrazumijeva to je pas koji zajtijeva dosta paznje al eto zenke su mozda privrzenije...
    to jesu, u svakom slucaju ti je lakse sa njima raditi. i pokornije su , manje dominante.
    ovaj moj je smiren dosta ali je i dalje dominantan , imam i japansku akitu staru 7 godina dosta jaku, doberman je imao nekih godinu dana tada.
    pustio ih ja obojicu, i krenuh da se igram sa akitom. akita ima obicaj kad se igra da rezi i kako je zarezao na mene zalece se doberman i poce da ga kolje . jedva ga odvojih, e zamisli kad se pas od godinu zaletio na vece psa od sebe i jaceg.
    hocu da ti kazem kako su vezeni za gazdu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #41
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nešto u maniru njuzneta

    Pazite što govorite svome psu...

    Cesara Millana je u Zagreb doveo PNUSKOK kako bi Bandićev Rudi propjevao istražiteljima

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #42
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Da li je istina da se rase tipa Haskija i Malamuta teže dresiraju ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To su takozvani primitivne vrste. Misleci pritom da su vrlo stare. Akita isto spada medju njih. Teze samo znaci da ti treba vise rada sa njima. Jednon nauceni boljih pasa nema
    One Ring to Rule them all...

  19. #44
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Negdje sam pročitao da psima pri dresuri ne treba davati nagradu u vidu keksa i sl. pošto se brzo oduče da slušaju kad im se da komanda a ne dobiju nagradu. (Pitanje je malo off ali) ima li u Cg gdje da se radi socijalizacija odraslih pasa? Dresura me ne interesuje. Samo bih volio da moj pas ne reaguje na ostale pse dok šetamo.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.facebook.com/dora.dora.7902564?fref=ts

    Organizuju treninge i druzenja pa vidi sa njima
    One Ring to Rule them all...

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Idem po nekad kod tetke koja drži psa u dvorištu. Par puta mi je dotična džukela zagrlila nogu i režala kao da će da me rastrgne, što bi se možda i desilo da imam trunke straha . E sad... i pored toga imam osjećaj kao da džukac to shvata kao nekakvu igru jer skakuće i maše repom. Da li je to moguće ili je džukela prosto bijesna
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Javlja ti da si usao u njegovu teritoriju, i da nema zaebancije

    Sta pokusava da ti poruci zavisi od toga kako ga drze(dresiraju) i od karaktera psa.

    Moze pricati sta god hoce, ali psi imaju karakter kao ljudi i nekad je tesko izdresirati ili jednostavno imaju urodjene instinkte.


    Ja imam 3 psa. Alfa copora je zenka crnog labradora koja je dosta veca nego sto je to standard kod njene rase, pored nje odrasli muzjaci labradora izgledaju kao da su bolesni i neuhranjeni.

    Sve slusa i nevjerovatno je pametna. Mogu djeca da je jasu, nikad na stranca ili komsiju zalajala nije, ali ako neko nepoznat iz ovog grada krene da udje u dvoriste(nemam ogradu) pocne da laje i rezi tako da se i ja prepadnem. Cim je pozovem prestane ali ja je tome nijesam naucio, jednostavno je skontala to kao svoju ulogu. Ljudi se dobro prepadnu, jer nije svejedno kad se na tebe zaleti crni pas od 50kg
    One Ring to Rule them all...

  23. #48
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ovaj ne da ni gazdarici da mu priđe. Ja sam jedina njemu nepoznata osoba koju nije ujeo. Ali ja i dalje imam osjećaj da hoće da se igra samo da ne zna kako
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nije socijalizovan ker. Pa od straha ujeda... Grehota
    One Ring to Rule them all...

  25. #50
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by velimir View Post
    Negdje sam pročitao da psima pri dresuri ne treba davati nagradu u vidu keksa i sl. pošto se brzo oduče da slušaju kad im se da komanda a ne dobiju nagradu. (Pitanje je malo off ali) ima li u Cg gdje da se radi socijalizacija odraslih pasa? Dresura me ne interesuje. Samo bih volio da moj pas ne reaguje na ostale pse dok šetamo.
    a kako ga drugacije dresirati ako nema nagrade, sko to ide na lijepe oci. inace ne mora nagrada da bude hrana, moze i igracka neka. sve zavisi sta pas voli, posto neki psi nisu alavi na hranu i ne znaci im to mnogo.
    a drugi problem kod davanje poslastice je kad je pas sit moze se desiti da nece da je uzme ili da ne poslusa komandu zbog sitosti.
    kako se rjesava to sa hranom, postepeno se smanjuje hrana kad pas ukapira komandu dok se ne dovede do toga da je radi bez poslastice.
    a i jedan od razloga zasto se ohrabruje pas tapkanjem i govoreci mu bravo kad uradi komandu je taj.
    poslije nekog vremena bice mu dovoljno da se pohvali i bez davanje hrane da bi pas ukapirao da je komandu uradio kako treba.

    a i socijalizacija ti vrsta dresure, ako je odrastao pas i ako je dominantan ici ce malo teze. koliko pas ima i sta zelis tacno , nemoj ga tek tako uvoditi u copor , jer moze biti kastiga.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovaj ne da ni gazdarici da mu priđe. Ja sam jedina njemu nepoznata osoba koju nije ujeo. Ali ja i dalje imam osjećaj da hoće da se igra samo da ne zna kako
    sjecam se jednog psa od prijatelja koji je stalno grickao, mali bjeli mjesanac koji se stalno kezio i ako mu okrenes ledja gricne. tacno tako i toga zamisljam.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dresura njemackog ovcara
    By OCTAVIAN in forum Kućni ljubimci
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-18, 19:07
  2. I: Dresura
    By GIGA in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 17-06-13, 14:40
  3. Dresura psa
    By surutka in forum Kućni ljubimci
    Replies: 18
    Last Post: 14-12-11, 17:07
  4. dresura pasa
    By wwewwe in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-11, 14:40
  5. Dresura
    By kIkICa in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 24-11-08, 10:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •