Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 113

Thread: Koliko kosta prodavanje magle?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Koliko kosta prodavanje magle?

    Vjerovatno u svim parlamentima svijeta partije su jednoglasne kad treba glasati za plate poslanika, dnevnice, tople obroke....pa nas nije izuzetak. Za nase dobro ti se poslanici tako predano bore da je nama odmah sve bolje i bolje kad vidimo njihovu muku i brigu.
    Posto se niko ne brine za dz da vidimo koliko nas to kosta. Kazem nas racunajuci samo ono sto sto se izdvaja iz budzeta koji mi punimo kroz porze, akcize.... zanemarujuci izgubljene zivce i ostala dobra.
    Ne racunajuci nikakve dodatne prihode, lokalne budzete, upravne odbore... za finansiranje politickih partija iz drzavnog budzeta godisnje ode preko 2 miliona eura :!
    Kad se ne bas precizno podijeli to znaci da i ono dijete u kolijevci kosta preko 3 eura da ima "svog" politicara ili partiju koja ce se briniti o njemu.
    Da li je malo ili mnogo neka svak ocijeni, a poredjenja radi Evropski parlament za istu "djelatnost" izdvaja 8,4 miliona eura.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Wink

    Mnogo i premnogo no dako se i tome stane na vrat ! Ali u ovoj svoj frci oko drzavnosti mnim e se manje gleda na to ,ali poslije referenduma ja garantujem da ce tome doc kraj !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada je novac u pitanju mogu da nadju zajednički jezik,a kada treba da rade ono za što im se daje plata onda su ljuti neprijatelji i jedni druge sprječavaju(pomažu) da rade posao za koji su plaćeni.A svi mi plaćamo li plaćamo.A zašto da ne plaćamo te neradnike kad smo glupi i kad nas mogu jahati!

    Najbolje u svemu je što većina poslanika doživljava poslaničku funkciju kao izložbu ili kao pozorište, a sve na grbaču Republike. Mnogi od njih ne shvataju da je ta "država" konstrukcija društva i da je namijenjena funkcionisanju,razvijanju i zaštiti tog društva,da je to isto,već je doživljavaju kao neko strano tijelo koje samo treba eksploatisati.

    Nema nama prosperiteta dok ne dođe do smjena generacija.To su gulikože i nesposobnjakovići koji ništa drugo i ne znaju da rade!

    Svjesni svoje nesposobnosti i uopšte male vrijednosti,grčevito drže svoje pozicije spremni na sve da bi ih zadržali.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Nema nama prosperiteta dok ne dođe do smjena generacija.To su gulikože i nesposobnjakovići koji ništa drugo i ne znaju da rade!
    koliko imas ti godina bas me interesuje?
    ti i dalje vjerujes u napredak dolaskom nove mlade krvi,novih generacija a ?

  6. #6
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    ti i dalje vjerujes u napredak dolaskom nove mlade krvi,novih generacija a ?

    Naravno da vjerujem.I više,to je izvjesno. Mlađe generacije imaju vizije i ideje o boljem društvu,a sadašnje su previše uprljane i/ili su izlizane za napredak.Ne može neko ko nema motiva i ideala da daje doprinos.A ako se ne bunimo,kritikujemo i ako ne vjerujemo,onda se slažemo sa postojećim stanjem.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobra potvrda tvojim tvrdnjama robespier su i Slovenija I Crna Gora na pocetku devedesetih....Slovenci su imali DEJDA koji ih je uveo u Evropu a Crnogorci mladu momcad koji su nas vrnuli u srednji vijek....svidja mi se tvoj rezon...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Naravno da vjerujem.I više,to je izvjesno. Mlađe generacije imaju vizije i ideje o boljem društvu,a sadašnje su previše uprljane i/ili su izlizane za napredak.Ne može neko ko nema motiva i ideala da daje doprinos.A ako se ne bunimo,kritikujemo i ako ne vjerujemo,onda se slažemo sa postojećim stanjem.
    je li Milo bio mlad '89?a Sveto?a tek Momo?sa novim idejama o boljem drustvu a ?
    mislis da ce sledeci mladi bit neki poshteni koji ce da rade po svome a ne po tome shto im stare ostave u "amanet" (citaj : kako mi kazemo tako ce bit,nemojte stare da nervirate)

    ozbiljno,koliko imas godina?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    dobra potvrda tvojim tvrdnjama robespier su i Slovenija I Crna Gora na pocetku devedesetih....Slovenci su imali DEJDA koji ih je uveo u Evropu a Crnogorci mladu momcad koji su nas vrnuli u srednji vijek....svidja mi se tvoj rezon...
    da,doista pametno razmisljanje
    tako kad bi se vodili dali bi jednom Marku Milosevicu da vodi Srbiju?zahto da ne - MLAD JE

  10. #10
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JUSTICE,

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    dobra potvrda tvojim tvrdnjama robespier su i Slovenija I Crna Gora na pocetku devedesetih....Slovenci su imali DEJDA koji ih je uveo u Evropu a Crnogorci mladu momcad koji su nas vrnuli u srednji vijek....svidja mi se tvoj rezon...
    i intruder!

    Quote Originally Posted by intruder
    je li Milo bio mlad '89?a Sveto?a tek Momo?sa novim idejama o boljem drustvu a ?
    mislis da ce sledeci mladi bit neki poshteni koji ce da rade po svome a ne po tome shto im stare ostave u "amanet" (citaj : kako mi kazemo tako ce bit,nemojte stare da nervirate)


    Stvarno ste smiješni vas dvojica! Zar vi zaista vjerujete da je krajem 80-ih došlo do smjene generacija. Navedene osobe su bile marionete tadašnjih (i današnjih) "velikana" komunizma. Takvih mladića imate i danas na ministarskim funkcijama. Nemojte da budete tako ograničeni. Bilo bi glupo prepustiti vođenje države mladim ljudima bez iskustva(nije mi jasno kako ste tako nešto mogli da pomislite )Govorim o "staroj gardi",o ljudim "kovanim" komunističkim čekićom(mnogi su loše skovani). U zabludi ste ako mislite da takvi ljudi mogu naparaviti razliku. Ima Crna Gora na koga da se osloni.

    Ja sam razočaran što o Crnoj Gori odlučuju takvi ljudi,a većina mladih se ne trudi da napravi razliku. Već sam ranije napisao da analizirate starosnu strukturu građana CG koji izlaze na izbore. Starija generacija skoro stoprocentno participira na izborima,a mladi ("na kojima svijet ostaje"-kakav kliše)ni polovina.I tako javnost bude uskraćena za glas onih koji ovdje žele da žive.

    Sve dok se ovakva situacija ne promijeni neće biti napretka. Nećemo moći ispraviti stvari ako budemo čekali da priroda učini svoje.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Nije to nista, da vidite stavke iz budzeta za gorivo ministara i sofera, koliko pojedu i popiju isti poslanici u njihvo bife dje svi skupa jedu i sprdaju se i sabiraju utiske kako su jedan drugog po*ebavali i slicno
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne racunajuci nikakve dodatne prihode, lokalne budzete, upravne odbore... za finansiranje politickih partija iz drzavnog budzeta godisnje ode preko 2 miliona eura :!
    Sta obuhvata to finansiranje politickih partija iz budzeta i na osnovu kojih pravila se dijele? Ima li negdje nekakva precizna informacija o tome kako se dijele ta 2 miliona?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Usvojeni Zakon o finansiranju političkih partija je poceo da se primjenjuje od 1 oktobra 2005 godine. Zakon je predložio Centar za monitoring (CEMI),a prema najavi pripremio je bazu podataka koja bi u februaru trebala biti dostupna na internetu, a koja će sadržati podatke o javnim funkcionerima, realizovanim javnim tenderima kao i finansijske izvještaje političkih partija.
    Zakon je na strani http://www.cemi.cg.yu/vazeci_zakoni/finpolpartija.php

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    a sadašnje su previše uprljane
    Ovo je presudno!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    POSLANICI HOĆE VEĆE PLATE

    Vuković: Ne siječemo mi drva nego razmišljamo

    Plate poslanika u Skupštini Crne Gore treba izjednačiti sa ministarskim kako bi se poboljšala kontrolna uloga parlamenta. Dugogodišnji poslanik DPS-a Miodrag Vuković smatra da crnogorski poslanici ne dobijaju adekvatnu materijalnu kompenzaciju za napore koje imaju. On kaže da parlamentarci rade odgovoran posao i imaju veliku odgovornost, zbog čega moraju biti nagrađeni.

    http://www.vijesti.me/vijesti/vukovic-ne-sijecemo-mi-drva-nego-razmisljamo-clanak-38110

    I
    maju li obraza ovo da traze? Ako oce da se izjednace sa ministrima neka im se smanje plate, stoka jedna.

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Vuković: Ne siječemo mi drva nego razmišljamo
    Šta je ovo? Hoće reći da su fizikalci ljudi bez mozga!?
    Koja drskost i omalovažavanje naroda koji teško i pošteno zarađuje hljeb.


    Vukoviću, stidi se!
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Evo kako razmisljaju, nasto je spala ova drzava. Lijep im je produkt razmisljanja. Ja bi se stidio svojih rezultata.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    POSLANICI HOĆE VEĆE PLATE


    Vuković: Ne siječemo mi drva nego razmišljamo


    Plate poslanika u Skupštini Crne Gore treba izjednačiti sa ministarskim kako bi se poboljšala kontrolna uloga parlamenta. Dugogodišnji poslanik DPS-a Miodrag Vuković smatra da crnogorski poslanici ne dobijaju adekvatnu materijalnu kompenzaciju za napore koje imaju. On kaže da parlamentarci rade odgovoran posao i imaju veliku odgovornost, zbog čega moraju biti nagrađeni.

    http://www.vijesti.me/vijesti/vukovic-ne-sijecemo-mi-drva-nego-razmisljamo-clanak-38110

    I
    maju li obraza ovo da traze? Ako oce da se izjednace sa ministrima neka im se smanje plate, stoka jedna.
    tu će bez ijedne grke rijeci biti jednoglasni. Nista usaglasavanje, funkcioneri iz EU, razgovori sa vladom... za dobro naroda oni će se zrtvovati

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Dok ne pređu 2000 ne interesuje me poslanička funkcija.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    treba neki gas pustit u tu skupstinu.. sledeca garnitura bi se dobro zamislila kako da vodi drzavu, kunem ti se...


  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Dugogodišnji poslanik DPS-a Miodrag Vuković smatra da crnogorski poslanici ne dobijaju adekvatnu materijalnu kompenzaciju za napore koje imaju. On kaže da parlamentarci rade odgovoran posao i imaju veliku odgovornost, zbog čega moraju biti nagrađeni.
    Click image for larger version. 

Name:	anders-breivik1.jpg 
Views:	78 
Size:	22.2 KB 
ID:	65040

    Na veliku zalost, jedini covjek koji bi mogao adekvatno nagraditi nase poslanike, nije u mogucnosti da to ucini u skorije vrijeme...

    ________

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    tu će bez ijedne grke rijeci biti jednoglasni. Nista usaglasavanje, funkcioneri iz EU, razgovori sa vladom... za dobro naroda oni će se zrtvovati
    jok, iako se slože, odreći će se svakoga centa preko republičkog prosjeka u korist ugroženih:mrgreen:
    Kako volim kad su složni
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Dooooobro....... Razmišljaju.
    A smisle li šta?
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Dooooobro....... Razmišljaju.
    A smisle li šta?
    Poboljšanja u bilo kojoj sferi života ne mogu se dešavati zabranama, nego nagradama”, smatra Vuković, navodeći da poslaničke plate treba svesti na “razuman nivo”
    “Poslanička plata će nam biti jedini izvor prihoda. Mene potresa sudbina radnika KAP-a i Lenke, ali mislim da ne treba biti jednostran i povlađivati socijalnim demagozima”.
    “Teško da ćemo spasiti zemlju tako što ćemo u uslovima teške socijalne situacije svi prestati da primamo plate”
    Ovaj covjek treba da nestane s lica planete.
    ...........
    Last edited by Mojsije; 15-09-11 at 22:55.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Filip će to stopirati odlucnim stavljenjem veta samo se bojim da se mnogo ne naśekira pa pocne i zadlanke da im dijeli.

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koliko nas kosta internet
    By djoko in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 21-12-05, 00:36
  2. koliko vas zna
    By NAND in forum Ljubav
    Replies: 62
    Last Post: 01-11-05, 19:33
  3. koliko kosta polova NOkia 3510
    By beba# in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 11:51
  4. KOLIKO KOSTA ULAZ NA METALLICIN KONCERT?
    By Innuendo in forum Muzika
    Replies: 25
    Last Post: 03-06-04, 16:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •