Page 6 of 22 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 534

Thread: Zapadno Od Linije Tara-drina Nije Bilo Srba Do Prije 90 Godina!!!

  1. #126
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    [QUOTE=shrek;666103]Cekaj, jesu li ti ljudi iz svih crnogorskih sela bili pitani koje su narodnosti/nacionalnosti ili je neko umjesto njih odlucio sta su? Ukoliko je ovo drugo, onda nikakvog popisa tu nije bilo.


    ne vjerujem da su bas propitivani ali na popisu nioje bilo stavke o nacionalnosti samo vjeroispovjest.vecina pravoslavnih je na vjeroispovjest odgovorila srpska pa ovi to danas koriste ka nacionalnost

  2. #127
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    ne vjerujem da su bas propitivani
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Taj "popis" bi bio ravan da sad Filip Vujanovic uradi neki svoj popis i da sam odredi kriterijum prema kome su svi oni koji imaju bijelu facu Crnogorci. Zatim taj popis, prema kome 2007 ima 99% Crnogoraca i 1% ostalih, pokaze nekim svojim uzim saradnicima i zavuce ga nedje na sigurno. Zatim Kole Junior, za jedno 50tak godina, nadje taj popis u nekom od muzeja i uzme na njega da se poziva.
    Last edited by shrek; 12-06-07 at 13:19.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Jes, pustite sve sto meni ne odgovara jer samim tim sto meni ne odgovara nema veze s' mozgom.
    Pjevaj ti do zore, ali ti imas americki dokument od prije vise od 100 godina na kojem su se ljudi sa prostora Crne Gore u rubriku za narodnost izjasnili kao Crnogorci.
    Зашто нема везе са мозгом аргументовано сам показао. Ако се ти не слажеш са мојим констатацијама ред је да на то укажеш у оквиру дискусије а не да сам себе убјеђујеш у нешто што је на климавим ногама."Пјевај ти до зоре и то ти је то". Танко брате.


    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Sto se mene licno tice, mogu svi ako oce $utra da budu i Kinezi a ne Srbi. Ja znam da sam ja Crnogorac i dalje od toga me se ne tice.
    Иако си навео неадекватан примјер разумијемо се, не може нико да пориче право човјека на национално осјећање. Ето, ту се апсолутно слажемо.
    Око извртања историјских чињеница на начин да се тумаче као никада до сада у историји, апсолутно никада-ту се не слажемо.

  4. #129
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin View Post
    Зашто нема везе са мозгом аргументовано сам показао.
    Nijesi Bogami. Mogu da te razumijem da kazes da jedan dio njih nije znao sta upisuje i da su se "nesvjesno" deklarisali kao Crnogorci, ali da se skoro svi zaebu - e to ne ide!

    Quote Originally Posted by konstantin View Post
    Ако се ти не слажеш са мојим констатацијама ред је да на то укажеш у оквиру дискусије а не да сам себе убјеђујеш у нешто што је на климавим ногама."Пјевај ти до зоре и то ти је то". Танко брате.
    Ja ti samo iznosim cinjenice. Dakle, cinjenica je da imas NEUTRALNI dokument na kojem se stanovnistvo sa tla Crne Gore deklarise kao Crnogorci.


    Quote Originally Posted by konstantin View Post
    Око извртања историјских чињеница на начин да се тумаче као никада до сада у историји, апсолутно никада-ту се не слажемо.
    Bogomi ti ja nijesam kriv sto si umjesto istorijskim cinjenicama ucen mitovima te ti se ovo cini kao "izvrtanje istorijskih cinjenica".
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #130
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Da bi viđeli koliko su validna dokumenta sa ostrva Ellis pogledajte ovaj topic đe je Amerikanac našeg porijekla, neki Tepavčević, od Srbina, prešao u Crnogorca kad je pronašao đeda kako mu se izjasnio.

    Naravno, ovog Amerikanca nijesu mogle prevariti svetosavske bajke, čovjek normalno vjeruje blistavim dokumentima američke administracije, ovaj Amerikanac neće da vjeruje u svetosavske bajke kao osrbljeni Crnogorci, on vjeruje u ono što vidi svojim očima.



    Tako i ostrašćeni svetosavac Kole, ne vjeruje svojim očima da mu preci nijesu bili Srbi, Kole više vjeruje nekom svetosavskom popu, Kole hoće na silu da dokaže svoj lažni srpski identitet.

  6. #131
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Једно те исто, као клонови.
    Ускоро одлазим на годишњи У ЦГ, а и иначе због повећаних професионалних обавеза ријеђе ћу дискутовати на форуму.
    Потрудићу се ипак да наставимо дискусију везано за острво Елис, обећавам...:hardrock:

  7. #132
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Prećuta Kole kako je Amerikanac promijenio nacionalnost kad je vidio kako mu se prađed izjasnio, na osnovu dokumenata sa Ellis ostrva.

  8. #133
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Prećuta Kole kako je Amerikanac promijenio nacionalnost kad je vidio kako mu se prađed izjasnio, na osnovu dokumenata sa Ellis ostrva.
    EDUKATION TOO PAVLE каже један од клонова , умро сам од смијеха. Хвала за линк!:lolblue:

  9. #134
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    1. post tipa ulogovanog kao cetnikpajo

    My name is Pavle Tepavcevich and I am an American-Serb. My great-grandfather was from Krstac, Crna Gora. Krstac borders Herzegovina near Bobotovo Groblje and Gacko. The whole region of where Tepavcevici is from has the border of Herzegovina and Crna Gora running right through the middle of it. Please help me and let me know what clan comes from this region. Thanks!!!!!!!
    2. post tipa ulogovano kao cetnikpajo

    Vasilije Tepavcevic is my predjedo(great-grandfather).
    3. post tipa ulogovanog kao cetnikpajo

    Proud to Crnagorac.....Ziveli milion godine!!!!
    Sve se to nalazi na
    http://www.network54.com/Forum/61454...s+of+crna+gora

    Ovaj Amerikanac nije ostrašćen kao Kole i slični Svetosavci, odmah je shvatio da se radi o perfektnim dokumentima, pronašao svog prađeda u dokumentima i smatra se sada Crnogorcem kao i prađed mu.
    Amerikanac neće da mu je identitet u bajkama, ne prihvata to.

    Svetosavske bajke su jedine bajke na svijetu koje su proglašene za pravu istoriju!

  10. #135
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Polomise se da ubijede Pavla je li Montenegrin ili Serb :mrgreen:


    Serbian church wash your brain very good!
    You are now Zombi Tepavcevic.

    Pradjed Montenegrin, unuk Zombi Serv!!!
    btw. molim moderatora da nas razumije za malo off topica tj malo razonode!! :mrgreen:
    Last edited by shrek; 12-06-07 at 14:15.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #136
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Polomise se da ubijede Pavla je li Montenegrin ili Serb :mrgreen:
    Pavle je od cetnika koji nema nista crnogorsko postao Crnogorac.
    Ne zbog ubjedjivanja, vec zbog pradjeda.

  12. #137
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćipure,

    ima nas dosta koji smo ponosni što smo Crnogorci, Hercegovci, Krajišnici, Šumadinci, Bosanci, ali smo Srbi.

    90% tvojih postova ide ka potiranju srpske nacije. A kad ne postoje Srbi, lako je dokazati da su Crnogorcu pali sa Marsa.

    I sve se vrti oko teze da Srbin=pravoslavac. Vrlo tanko na svu sreću.

    Nego ima li tema koja će definisati u kojim granicama žive ti autentični Crnogorci? U onim iz 1000., 1300., 1878., 1912., 1945.?

  13. #138
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ćipure,

    ima nas dosta koji smo ponosni što smo Crnogorci, Hercegovci, Krajišnici, Šumadinci, Bosanci, ali smo Srbi.
    Dobro, definisi to Srbin?
    Sto ti to znaci, imas li neku predstavu?
    Sto je Srbin?

    Kako si ti nacionalni Srbin, a niko tvoj nije bio?

    90% tvojih postova ide ka potiranju srpske nacije. A kad ne postoje Srbi, lako je dokazati da su Crnogorcu pali sa Marsa.
    Ne mozemo pricati o Crnogorcima, a da ne pricamo o Srbima, kako su nastali, porijeklo, ime, znacenje imena u narodu, u eliti ...
    To je bio proces, ne mozemo izmisliti neku staru naciju Srbe, ja nijesam govedo kao crnogorski istoricari, koji pricaju o Crnogorcima, samo brane Crnogorce i njihove identitet. Ne, ne, da vidimo sto su to Srbi! Kako su nastali, ko ih je izmislio u Crnoj Gori u Hercegovini, Bosni, Hrvatskoj...

    Uostalom, ne postoji nijedna moja teza koju ti sporis, bar nijesam primjetio, da si ista konkretno osporio?

    I sve se vrti oko teze da Srbin=pravoslavac. Vrlo tanko na svu sreću.
    Ja se uopste ne vrtim oko te teme, mada je to Srbima najbolnija tema, jer dobro znaju da je jedina stvar zasto su se okitili imenom sebara/ratara religija.
    Takodje Srbi kao ti, dobro znaju, da religija nije nikakva komponenta narodnosti, u proslosti su se ljudi nazivali po religijskom principu, ali u XXI vijeku svi znamo da religija nije nikakva odrednica za nacionalnost.

    Koliko su Bosnjaci Turci jer su im Turci donijeli islam, toliko su i Crnogorci Srbi jer su im Srbi (Nemanjici) donijeli njihovu verziju pravoslavlja.


    Nego ima li tema koja će definisati u kojim granicama žive ti autentični Crnogorci? U onim iz 1000., 1300., 1878., 1912., 1945.?
    U kojim granicama?
    U Duklji - Zeti - Crnoj Gori.
    Dje drugo?

  14. #139
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Bošnjaci i Turci nemaju ništa zajedničko osim vere. A ako pogledaš te Vlahe o kojima govoriš šta ćeš videti? Da se zovu Radoje i Miloš, da se bore protiv Otomana, da guslaju i veličaju Nemanjiće na srpskom jeziku. Da, naravno, to su Srbi. Pre svega zato što se tako osećaju. Treba li ti još nešto za srpsku nacionalnu svest? 1+1=2. Ružno je negirati nečije nacionalne osećaje. Ja nijednom Vlahu nikada ne bih rekao da je izmišljen i da nije Vlah.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ne mozemo pricati o Crnogorcima, a da ne pricamo o Srbima,
    Zašto?
    Last edited by ssin; 13-06-07 at 05:43.

  15. #140
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Dobro, definisi to Srbin?
    Sto ti to znaci, imas li neku predstavu?
    Sto je Srbin?
    Da probam ja - Srbin je čovek koji oseća pripadnost srpskoj naciji. Niko se nije tako rodio, kao što se nije rodio kao hrišćanin ili musliman.

  16. #141
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Da probam ja - Srbin je čovek koji oseća pripadnost srpskoj naciji. Niko se nije tako rodio, kao što se nije rodio kao hrišćanin ili musliman.

    ssin, nemo mu pomagat!
    On pojma nije imao sto mu predstavlja termin Srbin. :lolblue:

  17. #142
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Da probam ja - Srbin je čovek koji oseća pripadnost srpskoj naciji. Niko se nije tako rodio, kao što se nije rodio kao hrišćanin ili musliman.
    Hm, kad smo vec kod toga, interesantno ce biti posmatrati evoluciju nacija u narednih dvadesetak godina. Zbog samong koncepta nacije, danas imamo sve vise Senegalaca koji su Francuzi, Alziraca koji su Norvezani, Turaka koji su Njemci, Indijaca koji su Englezi.

    Doduse, ima i onih koji u dijaspori odrzavaju tradiciju i obicaje svog naroda, pa samim tim i osjecaja pripadnosti toj naciji, ali je sve veci broj onih koji se postepeno integrisu u naciju koja je dominantna na prostoru na kome zive.

    Zato danas popularnost desnicarskih partija raste u Evropi, jer izvorni pripadnici nekih nacija osjecaju da tu nesto nije u redu. Interesantno je da je to mozda najizrazenije u Francuskoj, zemlji gdje je postavljen kamen-temeljac modernog poimanja nacije. Pitanje je da li je koncept "nacije" uopste odrziv u buducnosti, ili cemo se ipak polako vratiti nekim starijim obicajima, to jest da rodjenje i porijeklo ipak ponovo dobiju na znacaju.

    Eto, kada bih imao neku stvarnu priliku za samoopredjeljenje, sasvim sigurno bih bio Irac.

    PS. odoh malo u offtopic, al' neka.
    Last edited by MadGod; 13-06-07 at 13:51.

  18. #143
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa nije to offtopic, to je suština. Nemaju oni problem sa Alžircima što su Alžirci nego ti desničari u Fr uglavnom imaju problem sa kulturom koju ne osećaju svojom, tj. francuskom. Ne radi se o boji kože, (mada naravno postoje i ekstremne desne rasisitičke grupe, ne govorimo o njima niti o problemu rasizma, to je drugo pitanje, i Fr i u SAD itd.) Većini Francuza ne smeta Zinedin Zidan, dapače on je Francuz, njihov ponos. Znači, pravo pitanje je da li će Francuska postati multikulturno društvo ili ne. Mišljenja su podeljena, to je politika, i sva su legitimna dok se ne potegne krv i tlo. Da li treba aplaudirati asimilaciji ili je sprečavati? Kakve su prednosti i negativne posledice jednog ili drugog?

    Takođe, na ovoj temi govorimo o tome kako izgradnja nacije nije ćiribu potez čarobnim štapićem nego proces koji traje desetinama pa i stotinama godina, nekad doduše duže, nekad kraće, ali u osnovi je tako. Francuska je odličan primer.

    Neke etničke grupe su ipak vrlo skoro postale deo nekog većeg nacionalnog korpusa, kao što su rumunski Krašovani tek poslednjih decenija postali Hrvati. Pritom govore kao Piroćanci, torlačkim dijalektom. Zna se otprilike i odakle su i kad su došli u Rumuniju. (iz današnje Srbije još u 14. veku) Mogli su da budu - Srbi, Bugari, Hrvati, Makedonci, pa i Crnogorci, ili da ostanu samo Krašovani.

    Ali ako se složimo da se nacionalna svest budi iz ovih razloga - sigurnost, ekonomski interesi i želja za postojanjem zajedničke budućnosti, ta etnička grupa u Rumuniji, kao manjinska slovenska i katolička - rekao bih da su pragmatično odabrali svoj put, ne hajući previše za poreklo. Proradio je odbrambeni instinkt. I nisu oni manje Hrvati od onih u Zagrebu, jer hrvatska, srpska ili bugarska krv - jednostavno ne postoji. Tako su se i neke manje etničke grupe utopile u srpsku i bugarsku naciju, pa čak i u makedonsku i crnogorsku.

    Sa druge strane, imamo potpuno drugačiju priču, i verujem da će čitaocima ove teme biti zanimljiv ovaj forum:

    http://www.bunjevci.org.yu/forum/viewforum.php?f=1

    Vidimo dilemu - Bunjevci ili Hrvati? Bunjevci imaju gotovo sve karakteristike Hrvata, čak su i ikavci, i poreklom su čini mi se iz etnički hrvatskih krajeva - pa eto, opet neki od njih nisu Hrvati, već Bunjevci. A Krašovani su eto, Hrvati. Baš me interesuje čije je gledište bliže ljudima sa ovog foruma - ono hrvatsko ili ono bunjevačko?

    To je nacija, po stoti put - bezbednost + svest o zajedničkoj prošlosti i budućnosti + ekonomski interesi, znači u suštini politika. A priče o poreklu, krvi i teritorijama u toj situaciji se koriste najviše za propagandu i prelamanje u mozgu.
    Last edited by ssin; 13-06-07 at 14:52.

  19. #144
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Da li treba aplaudirati asimilaciji ili je sprečavati? Kakve su prednosti i negativne posledice jednog ili drugog?
    Ne znam, aplaudirali mi asimilaciji ili je sprjecavali, ja mislim da je ona neminovna. Ne vidim kako se tome moze oduprijeti osim silom, a sila uvijek predstavlja samo privremeno rjesenje (mozda ni toliko).

    Mislim da sve ide ka stvaranju nekog globalnog drustva, ili u najmanju ruku nekoliko takvih globalnih zajednica, da je to sledeci stepen evolucije drustva.

    Sa druge strane, kao sto rekoh, razumljiv je otpor ovakvom slijedu dogadjaja medju narodima koji polako osjecaju da gube neku vezu sa svojom tradicijom i kulturnim nasledjem, i osjecaju potrebu da to na neki nacin vrate, osjecaju potrebu da Francuzi budu "pravi" Francuzi u Francuskoj.

    Ali (ja bih rekao nazalost) ne mislim da ce taj otpor uroditi plodom. To je moment u evoluciji drustva, neke stvari se dobijaju, neke se gube.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Takođe, na ovoj temi govorimo o tome kako izgradnja nacije nije ćiribu potez čarobnim štapićem nego proces koji traje desetinama pa i stotinama godina, nekad doduše duže, nekad kraće, ali u osnovi je tako. Francuska je odličan primer.
    Slazem se.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Ali ako se složimo da se nacionalna svest budi iz ovih razloga - sigurnost, ekonomski interesi i želja za postojanjem zajedničke budućnosti, ta etnička grupa u Rumuniji, kao manjinska slovenska i katolička - rekao bih da su pragmatično odabrali svoj put, ne hajući previše za poreklo. Proradio je odbrambeni instinkt. I nisu oni manje Hrvati od onih u Zagrebu, jer hrvatska, srpska ili bugarska krv - jednostavno ne postoji. Tako su se i neke manje etničke grupe utopile u srpsku i bugarsku naciju, pa čak i u makedonsku i crnogorsku.
    Hm, ne znam da li bih mogao sa sigurnoscu da dam svoje misljenje na pitanje odakle se u stvari budi nacionalna svijest u pojedincu. Moracu da razmislim malo o tome. Nisam toliko siguran da su ekonomski, ili jednom rijecju materijalni razlozi kljucni za to.

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    To je nacija, po stoti put - bezbednost + svest o zajedničkoj prošlosti i budućnosti + ekonomski interesi, znači u suštini politika. A priče o poreklu, krvi i teritorijama u toj situaciji se koriste najviše za propagandu i prelamanje u mozgu.
    Politika, tacno. Ali istovremeno smo svjesni cinjenice da politicka manipulaciija koja se bazira na proslosti, porijeklu i tradiciji ima veliku ulogu u odrzanju nacionalnog jedinstva medju masom. Pitanje je da li bi nacionalno osjecanje opstalo da nema takvih politickih uticaja.

  20. #145
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa da, ovo je odlična tema za razmišljanje. Razmislimo svi Ekonomski i bezbednosni motivi su izuzetno važi. Odbrambeni instinkt. Tu su ti svi odgovori, da ne mistifikujemo previše.
    Last edited by ssin; 13-06-07 at 16:46.

  21. #146
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Hm, ne znam da li bih mogao sa sigurnoscu da dam svoje misljenje na pitanje odakle se u stvari budi nacionalna svijest u pojedincu. Moracu da razmislim malo o tome. Nisam toliko siguran da su ekonomski, ili jednom rijecju materijalni razlozi kljucni za to.
    Nacionalna svijest se valjda formira na osnovu promisljanja pojednica sto su mu bili preci, kako su se deklarisali iz kog su naroda, prije svih tata, djed, pradjed.
    Valjda tako.

    E sad kod posrbljenih Crnogoraca to ne vazi, kod njih vazi sto im kaze Risto Cirov, i vaze pjesmice i bajke nekih politicara iz 19. vijeka.
    Sve ostalo ne vazi kod nasih posrbljenih Crnogoraca, oni imaju ćagu, ausvajs da su Srbi, u nekoliko poetskih djela!!!

  22. #147
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default






    Zanimljivo među svim Hrvatima državljanima Austro-Ugarske, u gornjem dokumentu, tu je i jedan jedini koji se nije izjasnio kao Hrvat, već kao Srbin! I to pokazuje koliko su ova dokumenta validna!






    Vukadinović Mile iz države Bosne, izjasnio se kao Hrvat.





    Šantić Ivan i Luka, izjasnili se kao Hercegovci
    U dokumentu je i Musović Božo, crnogorski državljanin, koji se prvo izjasnio kao Srbin, pa je promijenio mišljenje, prekrižio i upisao Montenegrin.










  23. #148
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A evo sajt đe možete provjeriti



    Slobodno ukucajte, razna srpska prezimena, pa ćete viđeti kako su im se preci izjašnjavali. Kako su se preci izjašnjavali ovim Srbima, nema ni 100 godina.
    Prezimena kao Tesla, Paspalj, Desnica, Rašković, Kočić, Mladić, Šantić, Ćorović ...
    Ćipko,znam da računaš da ljude smara da se registruju na tom sajtu i da neće proveravati tvoje tvrdnje(neregistrovani korisnici ne mogu videti podatke o useljenicima,već samo imena).
    Lepo si to isplanirao,znaš da se 99% ljudi neće cimati sa registracijom,i da će tvoje lagarije proći.
    Ja sam se registrovao i proverio za Nikolu Teslu,nađena su 2 unosa,jedan iz 1892 i drugi iz 1923.Proverio sam ovaj unos iz 1892,pošto je verovatnije da je to čuveni naučnik,jer se on doselio u 19 veku u Ameriku a ne 1923.
    Dobio sam sledeće podatke:

    First name:Nikola
    Last name:Tesla
    Ethnicity:Austrian
    Date of arrival:Apr 07 1892
    Age at arrival:25 y
    Gender:M
    Marital status:U
    Ship of travel:Noordland
    Port of departure:Antwerp
    Manifest line number:0907

    Gde ovde piše da je on evidentiran kao Hrvat,što ti uporno tvrdiš?
    I za drugog Nikolu Teslu iz 1923 godine sam pretražio podatke i nigde nema unosa da je Hrvat,rubrika Ethnicity je prazna.
    O čemu ti pričaš i ovde zamajavaš ljude na forumu ?

    Pozivam sve ostale forumaše da odu na http://www.ellisisland.org/
    ,da odmah ne ukucavaju ime za pretragu(jer će dobiti samo informaciju da li je to ime evidentirano,i koje godine ali ne i podatke o tom licu),već da se prvo registruju,zatim uloguju i ukucaju na primer Nikola Tesla u polje za pretraživanje.

    Ćupure,uhvaćen si u laži.
    Last edited by dusanp; 26-07-07 at 23:31.

  24. #149
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ево брате душане,био сам он овом сајту и улоговао се.Ево шта пише за Николу Теслу :

    http://www.ellisisland.org/search/ma...et=0&dwpdone=1

    Мир и свако добро.

  25. #150
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ћипуре,ово си слагао као Новак Аџић у дебати са Стаматовићем кад је рекао да су затворене шкуре биле на Цетиње кад је краљ Александар долазио,и то још рекао да је то прочитао у књизи ``Ни рат ни пакт``од Милана Стојадиновића.
    Врло људски.

    Мир и свако добро.

Page 6 of 22 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  4. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 18:28
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •