Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122
Results 526 to 534 of 534

Thread: Zapadno Od Linije Tara-drina Nije Bilo Srba Do Prije 90 Godina!!!

  1. #526
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by garfild View Post
    Nu ,ljepo si ti to kaza,uprav je tako ,ma ota ekavice i est uprav ka ciganjski divan a i zagrebčani i riječani lome jezik kad divane uprav zato što uni njesu pravi Vlasi niti su vlaškog divana culi a kamoli ga moru divanti.
    Njesu naši stari toga divana nigda "srpskijem"zvali nego uprav nako kako est i kako su ga drugi zvali : vlaški .Otkad je vrag donijo unoga šepavoga Vuka pa je un pronijo i raznio nekakve srbalje i srbež razvuka od "Trsta do Bojane".To su njemu upravo vlaške popine pomogle bjesni skakali da Bog da ,jere su se uni u politiku upetljavali i trebalo bi im po turu dati .
    A i otaj Ante ,gadno mu ime i un je Vlašina i te je krvi .
    Esi odje prodivanio nasijem jezikom,odje jos nijesam srio koji divani cisto nasijem.
    Sto se tice sepavog Vuka- on je isto Vlascina ka i mi ka i svi ercegovci i vecina Crnijegoraca.
    Na Ercegovce je utica bosanski a na crnegorce srpski,edino je naski osta isti.
    Za Pavelica ka iza Starcevica se zna rodile vlahinje,Kvaternika ubili Vlasi jer ije tio pokatolicit.

  2. #527
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi mora da ste cuveni hrabri Kraisnici ili ti nesto slicno...

  3. #528
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabond View Post
    Vi mora da ste cuveni hrabri Kraisnici ili ti nesto slicno...
    Ako je primjedba sarkastična da ti napomenem da oni jesu hrabri i žestoki borci, nezgoda je što su ih zadnji ut zafrknuli popovi i srpski političari pa su sad rašćerani po svijetu. Poslije su ti popovi došli u Crni Goru, đe su većinom i sad.

  4. #529
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabond View Post
    Vi mora da ste cuveni hrabri Kraisnici ili ti nesto slicno...
    Ja jesam Krajisnik,a za Garfilda neznam,znam samo da veoma dobro govori staro-krajiskim dijalektom,pretpostavljam da je i on Krajisnik ali pohrvaceni pa se vjerovatno osjeca Tzv -Hrvatskim pravoslavcem, to je skupina kojoj mislim ne pripada niti 1% Krajisnika.No mozda nijesam u pravu to je samo moja pretpostavka na osnovu tekstova koje je postova odje.
    I dok se jedni pohrvacavaju drugi posrbljivaju skoro niko se nevraca pravim korjenima iz Cg i Ercegovine izvornog terena tog etnosa.Zasad sam cuo samo za jednog Krajisnika koji se vratio korjenima i pocrnogorcio.

  5. #530
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ako je primjedba sarkastična da ti napomenem da oni jesu hrabri i žestoki borci, nezgoda je što su ih zadnji ut zafrknuli popovi i srpski političari pa su sad rašćerani po svijetu. Poslije su ti popovi došli u Crni Goru, đe su većinom i sad.
    Primjedba je to da su se junacili dok ih nijesu Hrvati ispratili, pa sada odje u CG Srbuju, kao vratili se svojim korijenima a Crna Gora im nista ne znaci.

  6. #531
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Ja jesam Krajisnik,a za Garfilda neznam,znam samo da veoma dobro govori staro-krajiskim dijalektom,pretpostavljam da je i on Krajisnik ali pohrvaceni pa se vjerovatno osjeca Tzv -Hrvatskim pravoslavcem, to je skupina kojoj mislim ne pripada niti 1% Krajisnika.No mozda nijesam u pravu to je samo moja pretpostavka na osnovu tekstova koje je postova odje.
    I dok se jedni pohrvacavaju drugi posrbljivaju skoro niko se nevraca pravim korjenima iz Cg i Ercegovine izvornog terena tog etnosa.Zasad sam cuo samo za jednog Krajisnika koji se vratio korjenima i pocrnogorcio.
    Za ovo boldovano, sasvim normalno i prirodno.
    Znaci imamo primjer pocrnogorcenja od Kraisnika, mislim pohvalno i hrabro zbog svojih Kraisnika koji su Srbi do daske.Mislim da je to pravilnije.

  7. #532
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabond View Post
    Primjedba je to da su se junacili dok ih nijesu Hrvati ispratili, pa sada odje u CG Srbuju, kao vratili se svojim korijenima a Crna Gora im nista ne znaci.
    Da to jeste tačno ali je takođe tačno da je izostala podrška obećana od strane srpskih elita (eto još većih "junaka").
    Zaista kad ih ponekad vidim u izvještajima u dnevniku na TV iz Herceg Novog, toliko je očigledno da im Crna Gora ne predstavlja ništo, čak se i neprijateljski odnose prema njoj. Zaista je zapanjujuće koliko indoktrinacija može duboko prodrijeti u svijest čovjeka.

  8. #533
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metabond View Post
    Za ovo boldovano, sasvim normalno i prirodno.
    Znaci imamo primjer pocrnogorcenja od Kraisnika, mislim pohvalno i hrabro zbog svojih Kraisnika koji su Srbi do daske.Mislim da je to pravilnije.
    Metabonde ovo je očigledan primjer nastanka savremenih nacija na Balkanu.
    Cijeli dinarski pojas je naseljen jednom posebnom grupom ljudi koja se nekad nazivala Dinarsko rasom. Taj nardo je neobično jrodan na cijelom podrućju dinarskog prostora i neobično raznorodan od svih drugih. Prvo po fizičkim zatim jezičkim i na kraju kulturnim osobinama. Ko to ne vidi nešto sa njegovim misaonim aaratom nije u redu. Takođe je taj narod od srednjeg vijeka do XIX vijeka bio potpuno isključen iz svijesti, apsolutno neobrazovan, nepismen, neuk desetinama generacija, vjekovima, skoro milenijum. I pored svoje prirodne inteligencije i urođenog znanja, odrastao po gorštačkim zakonima održanja nije bio spreman na beskrajne lažove nacionalnih elita u nastajanju Hrvata i Srba koji su se na njih bacili kao vukovi na jagnjad. Razbucaše taj nesretni narod na neke nacije koje je istorija davno zaboravila i proizveše od njih svoju udarnu pijenicu borbe protiv njih samih. U Boga se nadam da će taj napaćeni narod doći svojoj svijesti da da će uzurpatore stići pravedna božija kazna, jer za te njihove zločine ne postoji dovoljna kazna na Zemlji.

  9. #534
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sudeći po zadnjim postovima tema je iscrpljena

Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 16:55
  2. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 16:12
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 11:38
  4. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 19:28
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 14:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •