Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 111 of 111

Thread: [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

  1. #101
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    kolika je maksimalna visina ograde koju je moguce napravit izmedju dva placa(komsija) a da je po zakonu

  2. #102
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

    Nisam siguran ali mislim 1.5m?


    Edit:

    Sa sajta budva.me al valjda je isto i za druge opštine

    Maksimalna visina ograde koja se postavlja odnosno gradi oko urbanističke ili katastarske parcele na kojoj je planirana izgradnja stambenog objekta iznosi 1,50m. Ograde objekata na
    uglu, raskrsnici saobraćajnica, moraju biti transparentne i ne mogu biti visočije od 0,90m, računajući od kote trotoara, zbog obezbjeđenja vizuelne preglednosti raskrsnice.
    Ograda može biti puna i transparentna, a materijalizacija može biti kamen, beton, metal, zelena ograda ili kombinacija navedenih materijala.
    Prema javnim površinama ograda mora biti transparentna, iznad visine od 60 cm, izuzev ako se postavlja živa ograda, a materijali moraju biti u skladu sa ambijentom.
    Prema susjednim urbanističkim, odnosno katastarskim parcelama ograda može biti i puna pod uslovom da ne prelazi visinu iz stava 1 ovog člana. Izuzetno visina neprozirne ograde može iznositi do 2,0m, uz saglasnost susjeda.
    Last edited by stefke; 27-01-21 at 14:21.

  3. #103
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    JA isao na visinu komsija to mi je bio orjentier za visinu ograde

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  5. #104
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    E zalud su u CG ograde, ođe komšiluci imaju video nadzore i skenere umjesto očiju.

  6. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  7. #105
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    hvala,gledam jedan plac ali na jednu stranu je jedan*komsija*digao zid skoro 220cm ,plus mu tigle imaju pad na ovaj plac .
    procitao sam ovo na sajtove budve i jos nekog grada ovdje ,ali me interesovalo kako se dogovarate sa komsijom u vezi ograde(ko zivi u kucu) jer zivim u stan cijeli zivot i prvi put razmisljam o placu i kuci.

  8. #106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    hvala,gledam jedan plac ali na jednu stranu je jedan*komsija*digao zid skoro 220cm ,plus mu tigle imaju pad na ovaj plac .
    procitao sam ovo na sajtove budve i jos nekog grada ovdje ,ali me interesovalo kako se dogovarate sa komsijom u vezi ograde(ko zivi u kucu) jer zivim u stan cijeli zivot i prvi put razmisljam o placu i kuci.
    To sto se tice ograde ok je nesto mu para dati jer je i tebi ogradu napravio, a to sto mu voda sa tigli ide na tvoj plac to je bezobrazno pa ako se odlucis ti mjesto da mu das pare za ogradu napravi mu oluk da voda sa njegove kuce ne ide na tebe

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #107
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kolko nije skupo platiti urbanizovano zemljište u Doljanima (KO Masline)?

    Ravan je plac, livada. Sad kad su bile ove silne kiše nije plavilo, sem u jednom malom kao udubljenju đe se bila napravila lokva. Ima više placeva po cca 700m2 i na svaki ucrtano po 500m2 po važećem DUPu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-01-21 at 21:37.

  10. #108
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Tu sam. Jedva cekam da zaradim neki dinar da idem iz ove vukojebine. Vjeruj mi ni lud nemoj. Iskren savjet.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  11. #109
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Tu sam. Jedva cekam da zaradim neki dinar da idem iz ove vukojebine. Vjeruj mi ni lud nemoj. Iskren savjet.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Znma druže, ali ako se može uzet po 20€/m2, zar to nije bolje no u Lekiće đe je skuplje a nije urbanizovano, ili tamo neđe put Danilovgrada. Čini mi se da su ođe i na Kuće Rakića prodavali skuplje.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. #110
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jel ima ko iskustva sa montaznim kucama iz Ivanjice?
    Kvalitet, cijene? Kljuc u ruke sistem? Ili neko drugi ko radi?

    Koliko kostaju komunalije i sve to sto prethodi gradnji? 100-130m2 osnova... Plac je na zlatici, pg.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Imam ja iskustva sa životom u montažnoj kuci , model 77 m2. Pisao sam u par navrata i na temi Montažne kuce . Nema tu nikakvih promjena u odnosu na prije 16 god kad smo se uselili sto se tice kvaliteta kuće, izolacije, krova da prokisnjava , fasade da je oronula ,stolarije i sl.
    Važno je razvuci mineralnu vunu po cijelom potkrovlju da ne bi gubila toplinu na plafonu zimi ili pak primala toplinu ljeti sa krova. Naravno izolacija temeljne ploče kondorom, pa stiropor u košuljicu je obavezno.
    Neke grilje sam promijenio, sa drveta na alu u boji drveta, imam jos 2 južnih za zamjenu. Unutrašnji prozori su skoro kao i prvi dan, ne dihtuju 100 % a i ne trebaju. Grijanje na drva,dimnjak i pec postavljeni skoro pa centralno u odnosu na prostorije. Dnevna soba 25 C najudaljenija soba 20
    6-7 metara drva zimi, lozi se stalno, sad ubacih jedno deblje ,gori do ujutro. Pec Lara, Alfaplam.

    Kad sam se odlučivao za nju, moja misao vodilja mi je bila da imamo svoj krov nad glavom, da to bude brzo, da ne robujem kvadratima, spratovima, majstorima .. da živim svoj život.
    Ja sam zadovoljan što je tako ispalo.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to MLS For This Useful Post:


  14. #111
    Join Date
    Aug 2021
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prošle godine sam pisao tekst koji se tiče ove dileme.
    Na googlu ga možete pronaći ako ukucate: Rješavanje stambenog pitanja, kako? Kuća ili stan?
    Blog se zove moj povratak na selo i obrađuje temu (legalne) izgradnje kuće u Crnoj Gori i putešestvije sa kojima se susrijeće prosječna porodica.

    Kako sam pratio više bliskih osoba koji su gradile kuće, sticao sam znanja o kojima sada pišem.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Namjesten jednosoban stan 65m2 u kuci, novija gradnja - 180eur
    By Antikvarnica1 in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 24-10-18, 14:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 17-03-16, 10:51
  3. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 10:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •