Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 111

Thread: [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

  1. #26
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Tražim po netu informacije vezane za ovu naknadu prilikom dobijanja građevinske dozvole, i u nekim ranijim verzijama tog zakona nalazim da se u slučaju rušenja postojećeg i gradnje novog objekta (veće površine) naknada obračunava samo za ovu razliku, međutim u odluci koja stupa na snagu od ponedjeljka ovaj slučaj uopšte nije definisan, već je samo navedena opcija rušenja i gradnje u tim gabaritima kada se ne plaća naknada, ili rekonstrukcija i nadgradnja kada se plaća to što se dodaje. Ima li možda neko logično rješenje zašto je taj dio izostavljen i je li se generalno ko bavio sličnom problematikom?

  2. #27
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Ne znam ide li baš ovdje mudrolija koju planiram napisati ali ajde. Koronski prasičluk i suprugin rad od kuće koji je uslovio ručkove sa svježe pečenim hlebom, kolačima, supa , glavno jelo etc, (rukatnica postala pod stare dane), uslovili su da se moram nečim baviti kako ne bih jedan lejzi beg doma. I nadjoh zanimalciju, šetnja Goricom prije posla, neđe oko 7 ujutru. OK, zaista prija, ali mi je malo oči otvorila.
    Pogled sa Gorice govori jedno: NI POD RAZNO KUĆA U PODGORIČKO PREDGRAĐE. Makar važi za Konik, Masline, Stari, Zagorič. Ujutru, kada je lijep dan, kuće se jedva naziru od dima nastalog loženjem. Tako pogled na Podgoricu ujutru govori da je najmanje zagađen centar, a kako se bližite naselju sa kućama, gdje se nalaže, vazduh je sve gori.
    Slična stvar mi se dešava i gdje živim u Bloku 9. Ranije nisam primjećivao, ali sad, možda kako ne pušim, pa mi se vratilo čulo mirisa, kada se otovri prozor uveče osjeti se dim od nalaganja. Čak je meni poliožaj stana takav da postoji neka ekvidistanca od kuća gdje se nalaže. Komentarisao sam sa suprugom koja mi kaže da odavno miče uveveče veš sa terase ili unosi sušaljku da joj isti ne bi bio nadimljen. Ko živi u naselje sa kućama, bolje će znati nego ja kako je. Kao neko na granici već smeta.
    Kad se sjetim mojih nepušačkih dana u djetinjstvu, meni je nalaganje lijepo mirisalo, kao i kada se prođe pored kuće gdje se nalaže, bilo je OK. O čemu se radi pa sada smrdi, kazali su mi da je to od peleta, koji niđe veze sa drvetom što se mirisa tiče.
    Kad smo već kod ovoga, jednom sam iz aviona gledao Pljevlja. I u prelijepom zimskom jutru vidi se bijeli krug, i u njegovoj sredini dimnjak Termoelektrane, koji je iznad kruga, i dim ide vidoko. Dakle, sva muka u Pljevljima nije od TE nego od naroda koji nalaže. A još nalažu ugalj jer je jeftinije, a on smrdi i guši da se umre. I umiru ljudi od zagađenja, a možda i od svoje guzice. Ali, ljepše je ekološkim aktivistima da pljuju po TE, jer pljuvanje građana slabo prolazi u medije i a i slabi su tu grantovi.
    Ako krene rasprava o ovome, samo mi nemojte o toplovodima i gasovodima, jer me niko ne može ubijediti da bi ljudi kojima smrdi ugalj i pelet pola godine bili spremni da izdvoje neke pare za nešto normalno. Naročito vlasnici kuća koji su iste napravili bez ijednog papira na tuđoj zemlji. Njihova ekološka svijest... lololololo

  3. #28
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    704
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Tako pogled na Podgoricu ujutru govori da je najmanje zagađen centar, a kako se bližite naselju sa kućama, gdje se nalaže, vazduh je sve gori.
    Slična stvar mi se dešava i gdje živim u Bloku 9. Ranije nisam primjećivao, ali sad, možda kako ne pušim, pa mi se vratilo čulo mirisa, kada se otovri prozor uveče osjeti se dim od nalaganja. Čak je meni poliožaj stana takav da postoji neka ekvidistanca od kuća gdje se nalaže.
    Živim u zetagradnjijoj zgradi u bloku 6 na desetom spratu sa sjeverne strane i imam lijep pogled na dalmatinsku ulicu i lijevo na Tološe. Uveče se jasno vidi kad nema vjetra kako dim puzi preko krovova od kuća i diže se kao izmaglica. Ako se izađe predveče u šetnju stvari sa mene mirišu kao da sam bio u sušaru neku.

    Bio sam skoro u Pljevljima i priča kolega da su dobili subvencije da pređu na pelet i to u vidu 50 posto cijene peleta, kupe tonu tonu dobiju gratis i ljudi neće da se ostave uglja. Taj dan kad sam bio magla se podigla u 13 časova a malo dalje na Kosanici je bilo sunce u 9 kad smo prolazili.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Da vidite tek dim iznad Maslina, Zlatice, Konika...Kada nema vjetra i kad izađem da zapalim cigar, to je magluština od zagađenja zbog nalaganja....

  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Njemci govore ko ima para kupuje kucu ko nema zivi u stan....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #31
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

    Nisu ludi ni ovi nasi biznismeni i parasi sto vecinom zive u kuci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Njemci govore ko ima para kupuje kucu ko nema zivi u stan....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Njemci govore da se preživeti ne može ispod 2000e, da treba uložiti u ekologiju, da zaboravimo da mrzimo komšije...

    Čudni ti Njemci


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  9. #33
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Njemci govore da se preživeti ne može ispod 2000e, da treba uložiti u ekologiju, da zaboravimo da mrzimo komšije...

    Čudni ti Njemci


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    pa u odnosu na njihov standard odje se ne moze zivjet ispod 1000 u grad

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa upravo isto važi i za kuće..


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #35
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Jedna od zanimljivosti socijalističkog urbanizma bila je u tome da su u Podgorici, a i većini drugih mjestama bolje situirani, makar obrazovaniji, živjeli u stanovima. Uglavnom, stanovi su se dobijali na način što su se pravile rang liste gdje je jedan od važnijih kriterijuma bila odgovornost prilikom obavljanja posla, što je bio socijalistički eufemizam za mjesto u kolektivu gdje si pozicioniran. I što si visočije, dobiješ više bodova. Kao niže rangirani mogao si to da prepeglaš brojem članova domaćinstva na način što bi napravio petoro đece i eventualno useka babu sa sela, što se i kontrolisalo (ima jedna scena o tome u staroj seriji Vruć vetar). A obično bi dobio malo para od firme i neki kredit i krenuo da zidaš.
    Elem, prigradska naselja nastajala su uglavnom tako što su kuće zidali oni koji nisu mogli dobiti stan. Posledično, nije se moglo računati na neke visoke ekološke standrade i stambenu kulturu navedenih. Uz, digni par spratova kad se djeca vjenčaju da nastave život na ovom komunu, uglavnom su kuće bile bez fasada, a ponekad dijelom i bez malterisane spoljašnosti. Izloacija, demit... Dobro je to...
    Takođe, imajući u vidu da su kuće pravili "blue collar" za vikend su se često bavili svojim zanatima iz fabrike, ali u privatnoj režiji. Mogli ste računati da lijepa buđenja umilnim zvukovima cirkulara, strugova, kovanjem profila za ograde itd... da bi dale svoj doprinos domaćinstvu, nije bila rijetkost da domaćice drže nešto od "živog", koje je mirisalo onako kako je to priroda uredila.
    Već sam pisao da, koliko god čovjek bio snob i zvučao odvratno, djeca iz ovih krajeva uglavnom su bili lošiji đaci. Učio sam u M. Gorki gdje su učila djeca iz Gornje i Donje Gorice i rijetkost je bila da oni budu među boljim đacima u razredu. Jednostavno, dijete se vaspitava primjerom, i imate gomilu istraživanja i kod nas i vani o tome koliko je veća vjerovatnoća da dijete iz porodice visokobrazovanih završi faklutet.
    Ne znam koliko se ovo u međuvremenu izmjenilo izuzev što sam primjetio da su se naselja "progustila" odnosno da je unutar njih sada još više kuća i da nalažu neko đubre što smrdi. Trotoar, rasvjeta i atmosferska kanalizacija su rijetkost, izuzev u "glavnim ulicama" naselja i to u poslednjih 10 godina. Koliko je kuća na kanalizaciju,a koliko na septičke jame sazna se kada je komšiji žao da plati *****ru ljeti da isprazni septičku. Ili kada dođe do čuvenih "prelivanja".
    I na kraju ono što je tačno, jeste da je kuća za bogate, jer košta održavanje, veći porez jer je vrednija nekretnina itd. Takođe, trebaju makar dvoje kola i da jedno u kući bude vozač, ili da imaš vozača.
    Kod nas u naseljima ne žive ljudi koji to mogu priuštiti Nekako mi se ne čini primamljivim imati kuću u Podgoricu.
    vazda se sjetim dijaloga sa ocem jednog druga:
    - Voliš li ti kosu, čekić, kliješta, motiku, žicu i sl...?
    - Pa ne baš.
    - A umiješ li sa time?
    - Pa ne baš.
    - A sjedi ti u stan, što ti ja zla oću.
    Čovjek ima skoro 70 i cio život živi u kući, a pričali smo o tome da li je za porodicu bolja kuća ili stan.

  12. #36
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    dobro ti je otac rekao,moj rodjak je prodao dobru kucu na stari i kupio stan jer ne moze (ne zeli)da je odrzava,kaze da vazda treba po nesto da se radi na nju

  13. #37
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

    Pa kad se gradi kuca zavrsi se do kraja, ali ne, polovina isfuserise i onda pricaju kako ima da se ulaze. Ja bih volio na moju kucu neko da mi nadje jedan cent ulaganja. Nemoguca misija drugari


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  14. #38
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Jedna od zanimljivosti socijalističkog urbanizma bila je u tome da su u Podgorici, a i većini drugih mjestama bolje situirani, makar obrazovaniji, živjeli u stanovima. Uglavnom, stanovi su se dobijali na način što su se pravile rang liste gdje je jedan od važnijih kriterijuma bila odgovornost prilikom obavljanja posla, što je bio socijalistički eufemizam za mjesto u kolektivu gdje si pozicioniran. I što si visočije, dobiješ više bodova. Kao niže rangirani mogao si to da prepeglaš brojem članova domaćinstva na način što bi napravio petoro đece i eventualno useka babu sa sela, što se i kontrolisalo (ima jedna scena o tome u staroj seriji Vruć vetar). A obično bi dobio malo para od firme i neki kredit i krenuo da zidaš.
    Elem, prigradska naselja nastajala su uglavnom tako što su kuće zidali oni koji nisu mogli dobiti stan. Posledično, nije se moglo računati na neke visoke ekološke standrade i stambenu kulturu navedenih. Uz, digni par spratova kad se djeca vjenčaju da nastave život na ovom komunu, uglavnom su kuće bile bez fasada, a ponekad dijelom i bez malterisane spoljašnosti. Izloacija, demit... Dobro je to...
    Takođe, imajući u vidu da su kuće pravili "blue collar" za vikend su se često bavili svojim zanatima iz fabrike, ali u privatnoj režiji. Mogli ste računati da lijepa buđenja umilnim zvukovima cirkulara, strugova, kovanjem profila za ograde itd... da bi dale svoj doprinos domaćinstvu, nije bila rijetkost da domaćice drže nešto od "živog", koje je mirisalo onako kako je to priroda uredila.
    Već sam pisao da, koliko god čovjek bio snob i zvučao odvratno, djeca iz ovih krajeva uglavnom su bili lošiji đaci. Učio sam u M. Gorki gdje su učila djeca iz Gornje i Donje Gorice i rijetkost je bila da oni budu među boljim đacima u razredu. Jednostavno, dijete se vaspitava primjerom, i imate gomilu istraživanja i kod nas i vani o tome koliko je veća vjerovatnoća da dijete iz porodice visokobrazovanih završi faklutet.
    Ne znam koliko se ovo u međuvremenu izmjenilo izuzev što sam primjetio da su se naselja "progustila" odnosno da je unutar njih sada još više kuća i da nalažu neko đubre što smrdi. Trotoar, rasvjeta i atmosferska kanalizacija su rijetkost, izuzev u "glavnim ulicama" naselja i to u poslednjih 10 godina. Koliko je kuća na kanalizaciju,a koliko na septičke jame sazna se kada je komšiji žao da plati *****ru ljeti da isprazni septičku. Ili kada dođe do čuvenih "prelivanja".
    I na kraju ono što je tačno, jeste da je kuća za bogate, jer košta održavanje, veći porez jer je vrednija nekretnina itd. Takođe, trebaju makar dvoje kola i da jedno u kući bude vozač, ili da imaš vozača.
    Kod nas u naseljima ne žive ljudi koji to mogu priuštiti Nekako mi se ne čini primamljivim imati kuću u Podgoricu.
    vazda se sjetim dijaloga sa ocem jednog druga:
    - Voliš li ti kosu, čekić, kliješta, motiku, žicu i sl...?
    - Pa ne baš.
    - A umiješ li sa time?
    - Pa ne baš.
    - A sjedi ti u stan, što ti ja zla oću.
    Čovjek ima skoro 70 i cio život živi u kući, a pričali smo o tome da li je za porodicu bolja kuća ili stan.
    Ima istine u tome, tačnije bilo je.

    Zidali su ljudi trospratnice da bi živjela djeca kad se požene i poudaju sa njima. Zvrje prazne jer danas neće niko ni sa kim.

    Život u stanu je lakši, sve je blizu, gradska škola je neuporedivo bolja od prigradske, djeca su urbanija, sve je bliže i manje se vremena gubi na voženje tamo vamo.

    E sad, **** ga, u stanu sve i da imaš sredstava nemaš prostora da razmišljaš o nekim stvarima kao što su kamin, bazen, sto za bilijar, teretanica, mjesto za roštilj, manji voćnjak itd.

    Evo ja imam veliki stan, špaiz i ostavu malu pored stana, pa opet 3 bicikla, skije... vazda malo prostora kad nemaš potkrovlje i garažu od 25-30m2.

    Kuća da, ako se ima para da se ostvare prednosti kuće... u suprotnom stan.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 01-12-20 at 23:40.

  15. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  16. #39
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ali sloboda koju imaš u kući.. mislim da nema cijenu. Mada zavisi i od načina života. Obično okupljanje kod mene kući u stanu ne bi bilo moguće, a da ne govorim o onim ozbiljnijim koja traju do jutra.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #40
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Razmišljao sam o kući i odustao...Placevi koje sam gledao , njihova daljina, mrkli mrak uveče, daljina od škola, srednjih škola, fakulteta, prodavnica... Jednostavno nisam sebe mogao da vidim u tome. Sve je to lijepo, imati svoje dvorište, baštu, voćnjak ali opet ako treba da palim auto ako ostanem bez cigara, hljeba ili kafe...ako će sjutra djeca da idu preko jezera loših ulica do škole po sat vremena ili da se osjećam kao na selu kada padne mrak...ipak bih radije birao stan.

  18. #41
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Da neko prije 15 godina pitao dal ocu da zivim u stanu,reko mu: Ne falati,radije cu spavati napolje na sijeno
    30 godina zivljenja u kuci,eto punih 5 u stanu.
    Nuzda zakon mijenja!!(citaj Zena)
    Dje je bolje? Eto sve ima svoje prednosti i mane. U stanu ko u zatvoru,ovako da sam kuci dvoriste,basta,vocnak itd. A da ne pricam ovo za vrijeme corone trenutno. Gore ste pisali da se ne ponavaljam.
    Kuca mi je stara(40 i kusur godina),treba da se renovira al bukvalno komplet.
    Eto ovamo su kredit za stan jos koju godinu,pa planirao da stan izdam i opet dignem kredit i da je renoviram. Djece vole da idu sada tamo,imaju dvoriste slobodu,komociju.
    Jos zena da se slozi(cio zivot zivjela u stan),al ako je nadjacamo ja i djeca morace da pristane. Al otom potom.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  19. #42
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima istine u tome, tačnije bilo je

    Život u stanu je lakši, sve je blizu, gradska škola je neuporedivo bolja od prigradske, djeca su urbanija, sve je bliže i manje se vremena gubi na voženje tamo vamo.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ovo bi imalo smisla da pricas o nekom velikom gradu, ali ovo je selo jer si s kraja na kraj grada za 20 minuta max. Ovo za urbanu djecu ne pije vodu, kao ni za blizinu, mi na Konik sve imamo ispred kuce. I skole i vrtice i banke i prodavnice itd
    Ne mislite o Donjoj ili Gornjoj Gorici kad pricate o kucama, spustite se malo nize i shvaticete da se kuca moze napraviti/kupiti i blizu Centra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Da me je neko prije 20 godina pitao, ma šta prije 20, čak i prije 10, da li bih prije kucu ili stan rekla bih mu kuća ni u alternativi!
    Navikla sam da zivim u stanu, tu si u centru zbivanja, u gradu si, što neko reče, sve ti je na 20 minuta jop Pogotovo Podgorica moga djetinjstva i mladosti i tih prvih godina bračnog života, đeca koja rastu kojima je sve na ruku i muzička, i trening kamp, i kursevi i osnovna i srednja...da mi je neko rekao da ću ja željeti kuću rekla bih mu da je lud....
    E, došlo vrijeme, s godinama, da mi je kuća mnog obliza srcu i sve sam više za tu opciju...ali baš!

    Iz iskustva govorim, dok si mlad stvarno ti ej ta sila posla oko kuće teret! Nemaš kad! Mnogo obaveza oko djece, oko posla od kojega živiš, oko odžavanja domaćinstva i čovjek oće da ima i za sebe barem dva sata neđeljno a uz to u kuci- unosi drva, pripremaj, iznosi, kreči, krov prokisnjava, kupi lišće, mijenjaj oluke, peri dvorište, čisti dimnjak, kosi....kad da stigneš? Em nemaš kad, em ti je to smor

    E sad mi je došlo to kao zanimacija! Prosto vidim da mi to poslova u ovim godinama čini zadovoljstvo, niko me ne ćera, ako ću, ako neću, mogu da radim 5 dana što bi drugi za jedan završio, a opet izađeš na vazduh aktivan si...ja se malo pripremam da na selu neku vikendicu napravim baš zato jer sad mi je selo i čist vazduh u apsolutnoj prednosti u odnosi na grad!
    Treba mi da se krećem, želim ali jednostavno više neke aktivnosti ne obavljam niti energično niti sam im dorasla....prosto mi prija plivanje, šetnja, neki lagani poslići oko kuće i to je to! Prošle godine sam malo probala da skijam i jako mi je naporno za koljena ali baš da me je strah da provedem predugo na skijama, a do unazad 5 do 10 godina sam ladno sedam dana bila na stazi od 10 do 4 i to svaka kost boli a ja i dalje mogu još...e nema toga više, sad dva sata skijuckaš a sjutra dan odmaraš, mozda i prekosjutra....žali boze ski-pass
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #44
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Kad smo kod gradnje kuće, ima li neko da je skoro radio i koliko obično moze da ispadne ona "gruba" opcija, pod krov da ti stavi prizemnu kuću od nekih šezdesetak kvadrata maksimum?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #45
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Da neko prije 15 godina pitao dal ocu da zivim u stanu,reko mu: Ne falati,radije cu spavati napolje na sijeno
    30 godina zivljenja u kuci,eto punih 5 u stanu.
    Nuzda zakon mijenja!!(citaj Zena)
    Dje je bolje? Eto sve ima svoje prednosti i mane. U stanu ko u zatvoru,ovako da sam kuci dvoriste,basta,vocnak itd. A da ne pricam ovo za vrijeme corone trenutno. Gore ste pisali da se ne ponavaljam.
    Kuca mi je stara(40 i kusur godina),treba da se renovira al bukvalno komplet.
    Eto ovamo su kredit za stan jos koju godinu,pa planirao da stan izdam i opet dignem kredit i da je renoviram. Djece vole da idu sada tamo,imaju dvoriste slobodu,komociju.
    Jos zena da se slozi(cio zivot zivjela u stan),al ako je nadjacamo ja i djeca morace da pristane. Al otom potom.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Imaš tu vjerovatno momenat da se stan vas dvoje stekli (stvorili) a da je kuća tvoje porodično nasljeđe. Stavi se u njen položaj. Da li bi prešao da živiš iz stana u kuću koja je njeno nasljedstvo i da li bi tamo osjećao isti komoditet.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kad smo kod gradnje kuće, ima li neko da je skoro radio i koliko obično moze da ispadne ona "gruba" opcija, pod krov da ti stavi prizemnu kuću od nekih šezdesetak kvadrata maksimum?
    Zvonci, otprilike 350€-400€/m2, zavisno od materijala (stirodur ili stiropor i koliko cm, pločice koje, parket, stolarija da li pvc, alu ili drvo aluminijum, unutrašnja stolarija kakva i kakve sanitarije), grijanje/hladjenje itd. Ako ideš sve u fullu ide preko 400€ i to komad.

    Ako ti je čoek dokon može da uštedi tako što će ugovoriti grubu gradnju, a onda da plaća radnike i kupuje materijal za ostalo. Al tu treba da se dobro raspita (poznaje materiju) i iskalkuliše i da sve uzme u obzir. Najlakše je da uz projekat traži i projekciju troškova po stavkama, pa da onda ide stavku po stavku i vidi gdje može da uštedi i isplati li se.

    Mada, bolje je kad sve jedan odradi jer ako je neki problem sve je taj radio, u suprotnom ćeš imati prebacivanje odgovornosti....



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-12-20 at 10:18.

  24. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  25. #47
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ovo bi imalo smisla da pricas o nekom velikom gradu, ali ovo je selo jer si s kraja na kraj grada za 20 minuta max. Ovo za urbanu djecu ne pije vodu, kao ni za blizinu, mi na Konik sve imamo ispred kuce.
    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ka da vi sa Konika znate što je to urbano.
    Ti ono slušaš Šaka Polumentu??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  26. #48
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ka da vi sa Konika znate što je to urbano.
    Ti ono slušaš Šaka Polumentu??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Isto vazi i za Stari A samo nisam stavio u proslom komentaru. Ja slusam sve, a ako mislis da je urbanost kad neko slusa samo pop i stranu muziku, ima takvih i na Konik, zamisli Urbanost nije samo kad zivis Preko Morace. Svakako je mozda 10% Pg urbano, ovo ostalo seljacizam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  27. #49
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Isto vazi i za Stari A samo nisam stavio u proslom komentaru. Ja slusam sve, a ako mislis da je urbanost kad neko slusa samo pop i stranu muziku, ima takvih i na Konik, zamisli Urbanost nije samo kad zivis Preko Morace. Svakako je mozda 10% Pg urbano, ovo ostalo seljacizam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    vazda su ovi preko morace vazili za intelektualce opojnih sredstava

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  29. #50
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Imaš tu vjerovatno momenat da se stan vas dvoje stekli (stvorili) a da je kuća tvoje porodično nasljeđe. Stavi se u njen položaj. Da li bi prešao da živiš iz stana u kuću koja je njeno nasljedstvo i da li bi tamo osjećao isti komoditet.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    A sto se toga tice ispostovao sam je vise nego sto treba,kupili stan u njenoj zgradi ,sprat ispod roditelja.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  30. The Following 2 Users Say Thank You to miovrag For This Useful Post:


Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Namjesten jednosoban stan 65m2 u kuci, novija gradnja - 180eur
    By Antikvarnica1 in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 24-10-18, 14:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 17-03-16, 10:51
  3. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 10:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •