Results 1 to 25 of 111

Thread: [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?

    Znam da je bilo istih/sličnih tema... Ima li neko ko je skoro pravio kuću a da ima vremena i volje da podijeli iskustvo...?
    I vječita dilema- što je bolje, kuća ili stan...
    Đe je pametnije uložiti novac, u kupovinu stana ili gradnju kuće...? đe može da se profitira, ili makar da se ne izgubi novac...? To mi je najbitnije, krov nad glavom imam...

    U investicije, razna ulaganja, poslovne poduhvate, privatne biznise ne vjerujem, nakon svega što sam vidio... Tako da ipak idem na sigurno...
    Stanovi po Pdgorici/ primorju su još uvijek bezobrazno skupi, i kupovinom stana teško da se može profitirati, već samo može da se izgubi... Sa druge strane, ako se nađe plac na finoj lokaciji, po pristojnoj cijeni, polako može da se pravi kuća, da se sređuje dio po dio... Prođe se jeftinije, manje bolno, znaš što praviš, kakbim materijalima... Komunalije se otplaćuju u ratama...

    Neđe mi je jedan majstor rekao da se kuća od 100 m2, bez nekog luksuza može završiti za 25.000 eura
    Neka moja računica za kuću od 200-250 m2 je bila sledeća...
    Plac i projekat 30-40.000 e
    Gradnja kuće 60-70.000 e
    Komunalije da ne računam, otplaćuju se u ratama, 10-20 godina, neka se odbija od plate...
    Uglavnom, plac i kuća 220 m2, sa tri stana ( garsonjera, jednosoban i dvosoban- odvojeno, a po potrebi može da se sve spoji u cjelinu) i garažom - 110-120.000e, + komunalije u ratama...

    Je li ovo izvodljivo, realno...??
    Temu sam otvorio jer mi jedan lik danas ispriča da ga je kuća od 120 m2 koštala 75.000e, samo gradnja...
    Drug, koji je građevinski ing, ali bez nekog iskustva, kad je sve krenuo da nabraja, zaboljela me glava... Nemam iskustva gotovo nikakvog, mada sam kad sam bio u srednju napravio kućaru za bizina...strah me da ne uletim u nešto što bi me zakopalo...
    Sa druge strane stan... Za te pare, na nekoj finoj lokaciji može da se kupi trosoban stan, i to uz puno sreće... 90-100 m2 max, ako je veća famijija opet je skučeno, garaže bez, iznad se komšije karaju, ispod se deru... Ipak ima i prednosti dosta, ali nemam prostora za kucanje...

    Još jednom... Ima li neko ko je skoro pravio kuću a da ima vremena i volje da podijeli iskustvo...
    I vječita dilema- što je bolje, kuća ili stan... Đe je pametnije uložiti novac, u kupovinu stana ili gradnju kuće... đe može da se profitira, ili makar da se ne izgubi novac ? Zahvaljujem
    Last edited by karamazov; 19-02-14 at 21:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Namjesten jednosoban stan 65m2 u kuci, novija gradnja - 180eur
    By Antikvarnica1 in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 24-10-18, 13:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 17-03-16, 09:51
  3. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 09:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •