Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 260

Thread: Bezbjednosna situacija u CG

  1. #26
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za pocetak, kaze se bezbjednosna situacija, ne bezbjedonosna. Znam da nije lijepo ukazivati na gramaticke greske na Forumu i obicno to ne radim, ali uzasno bode ochi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #27
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Za pocetak, kaze se bezbjednosna situacija, ne bezbjedonosna. Znam da nije lijepo ukazivati na gramaticke greske na Forumu i obicno to ne radim, ali uzasno bode ochi.
    Moram priznati da volim pročitati tvoje mišljenje o nekoj temi u poslednje vrijeme. I simpatična mi je ova tvoja opaska o gramatici. Obraćao sam pažnju na tvoje poruke i ranije, kao što obratim pažnju na sve do jedne od bilo koga na ovom forumu, samo što neke poruke samo površno pređem pogledom upravo zato što su i one površne. Ali moram priznati da si napredovao i svaka čast.

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #28
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Za pocetak, kaze se bezbjednosna situacija, ne bezbjedonosna. Znam da nije lijepo ukazivati na gramaticke greske na Forumu i obicno to ne radim, ali uzasno bode ochi.
    Vala bas, sad nesto kontam odakle mi to... Nije omaska, nego sam nesto u glavi razdvajao ' bezbjednosno' i 'bezbjedonosno' i utripovao da je ovo sto ja mislim ovo drugo:-). A u sustini nije, isto je, pa je ovo O nepotrebno.:-(

    E dobro me ti sad poduci, aj mi sad reci kako da ovo promijenim...
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Aktuelna političko-bezbjednosna situacija u Republici"... Tako se zvala tema sastanaka svakog petka u 12h... ...Teško je padala svima u našem kolektivu. Svake nedjelje je jedan od starješina držao svoj referat, dok bi ostali kolege starješine i policajci slušali...
    Dosta o tome...

    Ostao sam dužan HTH-u najavljeni stav što mislim o bezbjednosnoj situaciji u CG... Ali držaću se suštine i neće biti zapaljivih monologa...
    Kao i većina vas izrazito sam nezadovoljan stanjem u društvu, pa dakle i bezbjednosnom situacijom na koju se sve društvene devijacije reflektuju. Koliko uspijevam da pratim (što iz razgovora sa bivšim kolegama, što iz medija) sad je već evidentno da je stopa kriminaliteta u ovoj godini u porastu u odnosu na uporedni period prošle, iako egzaktni podaci za prošlu godinu nijesu sistematizovani i dostupni javnosti. Povećava se broj svih vrsta krivičnih djela, a posebno razbojništava, razbojničkih krađa i krađa. Ovo je posljedica činjenice da je sve izraženiji društveni jaz. Sve je veći broj krivičnih djela izvršenih u po bijela dana. Povećan je i broj napada na službena lica u vršenju sl. dužnosti ili ometanja službenog lica u vršenju dužnosti...Na svaka 3 učinjena kd najmanje 1 ostane nerasvijetljeno... U porastu je broj ubistava... Po stopi ubistava u odnosu na evropski prosjek već godinama smo u samom vrhu. Koeficijent nam je oko 3.5 dok je u Evropi duplo manji, tj. oko 1.7...Interesantno je da se u CG većina ubistava izvrši oružjem u legalnom posjedu, te da je počinioc obično odlično poznavao žrtvu... Ovo u Evropi nije slučaj, već je obratno...Rastu količine presretnute i zaplijenjene droge, no s druge strane pada broj zapljena. To jasno pokazuje da se mnogo više droge nego u ranijem periodu transportuje preko CG... Ove godine (prateći sporadične naslove u medijima i njihovu učestalost) očekujem da će težina samo kod zaplijenjene marihuane preći 10 tona. Tu dodajte još nekoliko stotina kg drugih opijata...A to je po mojoj procjeni (govorim iz iskustva) tek 3-5% onog što pređe preko naše zemlje.
    Kako bi se uklopili u evropsku normativu o broju policajaca na 100 stanovnika, od pretprošle godine broj službenika Policije pao je na ispod 5000, tj. sada je oko 4800. To je prvi put još od vremena ranih '80-ih kada je stopa kriminaliteta bila neuporedivo niža...
    U obuku policajaca ulaže se nikad više nego sada, no ulaganja u opremu vrše se "na kašičicu". Sam standard policajaca konstantno opada što podstiče njihovo nezadovoljstvo i demotivisanost.
    Pravosudni epilozi dodatno obesmišljavaju njihov rad i trud...I pored ograničenog pristupa i ometanja u vršenju kontrola, Policija i u dijelu onog segmenta tokova novca i kapitala u koji ima mogućnost uvida konstatuje povećanje stopa privrednog kriminaliteta. Organizovani kriminal još uvijek se nalazi van dosega.
    Konstantno se povećava društveni pritisak i socijalno nezadovoljstvo. Najviše kao posjedica povećanja nezaposlenosti. Posebno je to izraženo među mladima. Ne postoje ni službe/djelovi sistema koji bi se uistinu brinuli o nezaposlenima, pomagali im kako da afirmišu i usmjere sebe i iskoriste svoje potencijale... Rezultat toga je da je prevelik udio stanovništva u stanju osjećanja napuštenosti, potpune zbunjenosti, nemoći i bezidejnosti šta da čini sa sobom i svojim životom. Utjehu traže provodeći vrijeme sa sebi sličnima i vjerujući da će im ti "slični" pomoći, povezati ih s drugima ili dati ideju šta da čine... Preovladava utisak da se kriminal (najviše) isplati, te da postoje visoke šanse da će te kao izvršioc kr. djela ili prekršaja proći nekažnjeno. Izuzetno blaga kaznena politika i jako sporo pravosuđe više od ikog podstiče u javnosti taj utisak. Sve je više i lica koja (kroz razne programe zbrinjavanja) prevremeno idu u penziju i tako dodatno opterećuju budžet, a da im njihovo primanje po osnovu penzije ne omogućava ni da izdržavaju sami sebe, a kamoli da pomažu druge u domaćinstvu kojima je pomoć potrebna.
    Ljudi u radnom odnosu rade sve više i duže, a za sve manje novca. Posljedica toga jeste zanemarivanje i urušavanje porodice. Sve više imamo situaciju da same sebi nijesu prepuštene samo mlade punoljetne osobe, već i maloljetnici. Podgorica (što je i za očekivati) prednjači po broju izvršenih kd,(mahom ubistava, razbojništava i krađa) no odmah iza nje je Bar iako tu ne bi trebao biti...Već nekoliko godina zaredom najbrže se pogoršava bezbjednosna situacija u Budvi. Od relativno mirnog grada, Budva se samo po osnovu evidentiranog kriminaliteta može upoređivati sa gradovima koji su i do 5 puta (brojem stanovnika i površinom) veći od nje...Itd, itd..itd...

    Iako sa izrazitom dozom žaljenja (jer ga lično visoko cijenim) nemam mogućnost drugo da zaključim sem da je Raško Konjević, kao odgovorni Ministar za resor unutrašnjih poslova, još prošlog ljeta bio u moralnoj obavezi ponuditi neopozivu ostavku.

    Subjektivno njegova krivica i nije dominantna, ali objektivno on ne može pobjeći od nje. Lično mi ga je žao jer mislim da je (bio) žrtva tuđe igre i vlastite ambicije i samouvjerenosti. Vjerovao je da će moći "smotati" pod svoje sve dizgine takve ogromne zvijeri kakva je MUP. Učinio je mnoge hrabre poteze (zašta mu skidam kapu) i zaista pokušao unijeti svježinu, no za svo vrijeme ministrovanja bio je lutak - engleska kraljica. MUP-om se i dalje rukovodi iz neformalnih centara. No, Raško je to mogao uočiti od samog starta. Ipak, pristao je na sve to... Vjerujem da se uzdao u vrijeme...Da će nekako s vremenom to liječiti...Dozvolio je sebi i da se baš istrči, ponese i da najavi čak spektakularna hapšenja u maju prošle godine iako objektivno stvarnog uticaja i moći da to sprovede nije imao...
    http://www.cdm.me/politika/konjevic-...najkracem-roku

    Ništa od svega...Doživljavao je i trpio da mu bivši Direktor Policije koordinira rad u pojedinim sektorima, te da mu pojedini saradnici odbijaju ili opstruiraju saradnju...Spreman bih se bio zakleti (posmatrajući njegov psiho-profil) da je još u septembru-oktobru planirao dati ostavku, isto kao što sam gotovo ubijeđen da je na funkciji ostao samo da bi ispunio partijski zadatak, tj., kao osoba od povjerenja bio (u trenutku ako se/kad se ozvaniči kraj koalicije i onemogućavao zloupotrebu MUP-a od strane još aktuelnog koalicionog partnera.
    Međutim, osim što Konjević time rizikuje degradiranje vlastitog ugleda i ličnu blamažu (jer sve što se desi u međuvremenu u društvu a bude pogoršavalo sliku o bebjednosti u državi biće pripisano njemu na dušu), on rizikuje i da ga Đukanović u nekom trenutku smijeni i on bude prva žrtva eventualno otpočetog rata premijera sa SDP-om.
    Toliko o tome...

    Ono što mene posebno zabrinjava jeste izrazito visoko nepovjerenje građana u Policiju i još izraženija nespremnost građana da sarađuju sa Policijom i prijavljuju počinioce krivičnih djela i prekršaja, kako onih već izvršenih, tako i onih za koja znaju da se pripremaju... To je jako, jako veliki problem za jedno društvo... Za takvo stanje odgovornost snosi prije svega Policija (jer nije pronašla put do povjerenja građana), ali za takvu situaciju zaslužan je i kukavičluk i licemjerje većine građana.

    Zasad toliko na temu...
    Last edited by El Re; 17-02-14 at 23:21.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hocete da kazete da danas nema kao nekad dovoljnog broja cvorovica, tj. Dousnika koji bi dostavljali info o mogucem I nemogucem? Ili, je gradjanin izmrsikan I kad prijavi I ocigledno pa mu kazu prijateljski da ne talasa? Ili, revnosni gradjanin svedoci, policija uhapsi, sud oslobodi, ili ako pretekne sud, taj isti bude oslobodjen od strane predsjednika drzave...I nadrlja svedok ko onaj sto ga prodase za 30 srebrenika.
    Licemjeran narod bas...a tek sto su kukavice...
    Ja gradjanski korektno javno prijavih lika sto je trazio reket ili sta vec jednoj starijoj osobi, i usput saucesnika u toj raboti inspektora lokalnog -rodbinska im veza i saradnja, otvoreno pred nama svedocima..I sta bi nakon x godina? NiTa...NiTa bas... decki u plavim gatjitzama su bitni lokalni partijski faktori...pojeo mis matjku..
    Hvala Lepo

  6. #31
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    mozda je El Re cuo za ovo mada ne vjerujem
    desavanje na Zabljak:
    lik poznata Zabljacanima po problemima ali jakim vezama u tom kraju bio na svadbi ili nekom veselju.
    popio jedno 2 boce viskija i krenuo kuci. zaustavlja ga policija i naravno da ne bi sebi previli probleme pustaju ga. lik poslije par km voznje udara u banderu pa onda ga okrece udara u kola u kojoj sjede zena i dijete policajca koji je pored kola. policajac koji je zavrsio posao ali jos u uniformi kaze ovome da ce da zove patrolu da dodju na uvidjaj , jer mu je auto unisteno itd dalje. sve po zakonu.
    lik pocinje da psuje, udari policajca sakom, pocinje tuca. srecom po policajca kolege mu slucajno tuda prolazise i krenuse da razdvajaju. lik mangup vadi pistolj i za malo se izbjegla veca tragedija, jedva su ga obuzdali.
    protiv lika se nista nije podnjelo, a na pitanje za policiju zar to nije napad na sluzbeno lice dali su odgovor on je zavrsio posao i predao smjenu.
    sto se moj prijatelj jedan nasalio, pa trebao se presvuci u stanicu da nosi presvlaku sa sobom.
    imali smo mi ovdje jedan slican problem dje je tatin sin torerisao grad a policija mu nista nije mogla. u principu oni su i radili svoj posao ali kad to dodje do sudije to se vecinom tu zavrsavalo.
    cak je ljetos i bacio bombu na jedan sank ali se i to zataskalo sa parama. na svjedoke potroseno oko 100 000 e da kazu da niko bombu nije vidio.
    dok nam je policija lose placena i nece da se mjesa i rizikuje svoj posao a sudstvo ovko kakvo je nema srece za nas obicne smrtnike.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #32
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda i nikad gora situacija bila nije. Na najnize smo grane spali. Ama 1% nemam povjerenja vise u tuzilastvo i policiju. Sve je poslo po onoj raboti. Da mi je znat kad ce se drzava probudit vise. Da mi je da vidim onu moc drzave, hapsenje bez jednoga izuzetka ka posle ubistva Djindjica. Kakvo je ono izuvanje iz gaca bilo, e ocajnicki nam treba onako nesto.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ovo je stvarno nevjerovatno - bukvalno dan ne može proć bez nekog zveka.


    http://www.vijesti.me/vijesti/neuspj...-clanak-179849
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hahahahaha drzi me post g. EL Rea pa mi sad sve smijesno, I decki u plavim gatjitzama I poslodavci koji su poceli da uposljsvaju zene sa iskustvom u tucama I sa teskom kategorijom... hahahahaha od muke I "kastriranim" Organima reda da se nasmijemo.... Drz'te se, pocece I viceve da nam smisljaju u regionu..
    Hvala Lepo

  10. #35
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rivaldo View Post
    Mozda i nikad gora situacija bila nije. Na najnize smo grane spali. Ama 1% nemam povjerenja vise u tuzilastvo i policiju. Sve je poslo po onoj raboti. Da mi je znat kad ce se drzava probudit vise. Da mi je da vidim onu moc drzave, hapsenje bez jednoga izuzetka ka posle ubistva Djindjica. Kakvo je ono izuvanje iz gaca bilo, e ocajnicki nam treba onako nesto.
    nisu ni onda u Srbiji dirali neke kriminalce......

  11. #36
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ups, super da ima ovog pdf-a Imam jedno pitanje za drzavne sluzbenike i pravnike - dobro li sam shvatio Zakon o oruzju u tom smislu da:
    1. Samostrijel NIJE oruzje u smislu ovog Zakona (tj tzv "oruzje kategorije D")
    2. Nema zakonskih ogranicenja za strance za unos samostrijela i strijela u CG
    3. Nema zakonskih ogranicenja za strance za posjedovanje samostrijela
    4. Nema zakonskih ogranicenja za strance za sportsko pucanje iz samostrijela ( tj u nepokretnu metu) u vlastitom dvoristu pod uvjetima da budu osigurali bezbjednost drugih osoba
    Last edited by A+A; 18-02-14 at 12:21.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    nisu ni onda u Srbiji dirali neke kriminalce......
    Ja ne znam ko su kriminalci tamo ako ne Milorad Ulemek, Dusan Spasojevic Siptar i Mile Lukovic Kum. Maaaale bebe su ovi odje klosari i gilipteri za njih. Cus male bebe, neuporedivo je uopste. Mocna kriminalna organizacija koja je obrtala milione, nema koga nisu korumpirali, likvidirali i slicno. Do jednoga dana kada ih je drzava spakovala/likvidirala sve u nedelju dana.

  13. #38
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cume?prosao je dosta doro u svemu tome.Uostalom pravi kriminalci koji su na vrhu su tesko dodirljivi.Oni iz vlade Srbije sto su dolazili kod Siptara u Silerovu?mislis da je onaj objeka srusen tek tako.....I ne podcjenjuj nase ljude u svijetu kriminala.:smug:

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ups, super da ima ovog pdf-a Imam jedno pitanje za drzavne sluzbenike i pravnike - dobro li sam shvatio Zakon o oruzju u tom smislu da:
    1. Samostrijel NIJE oruzje u smislu ovog Zakona (tj tzv "oruzje kategorije D")
    2. Nema zakonskih ogranicenja za strance za unos samostrijela i strijela u CG
    3. Nema zakonskih ogranicenja za strance za posjedovanje samostrijela
    4. Nema zakonskih ogranicenja za strance za sportsko pucanje iz samostrijela ( tj u nepokretnu metu) u vlastitom dvoristu pod uvjetima da budu osigurali bezbjednost drugih osoba

    Dobro si shvatio zakon. Samo neces moci da kupis ni samostrijel ni strijele u Srbiji. Ja nisam mogao da kupim strijele za luk bez pecata iz policije(njihove) i jos nekih dodatnih dokumenata...
    One Ring to Rule them all...

  15. #40
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Segnalate chi chiede l'elemosina"

    Il consigliere di Stato Norman Gobbi pubblica un tweet con foto: "Fate come me"

    - Il Consigliere di Stato e Direttore del Dipartimento delle istituzioni del Canton Ticino Norman Gobbi ha pubblicato nel primo pomeriggio di martedě un tweet con la foto di una persona inginocchiata vicino a dei carrelli di supermercato, quasi sopra un passaggio pedonale, nell'atto di chiedere l'elemosina.Testo del "cinguettio": "Fate come me: segnalate subito questi casi alla Polizia cantonale! Stop al degrado del nostro Paese!".Il tweet arriva a stretto giro dalla campagna di sensibilizzazione della Polizia nei confronti di quelli che possono essere "finti mendicanti di strada"
    Obzirom da su se momci sa politike zalaufali oko neke ostre diskusije na topicu iz novina bla bla...evo ovdje tekst kako rade svajcarski politicari...Ukazu svojim primjerom svojim gradjanima sta ocekuju od njih. Koji je politicar u CG ijednim p rimjerom ukazao za sta se obratiti policiji I td? Nijedan, a kao fol ocekuju gradjansku poslusnost I doslednost...he
    Hvala Lepo

  16. #41
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default





    Objavljeno: Četvrtak, 20 Februar, 2014 - 07:34 Izvor: Dnevne novine
    Zagoričanin uhapšen jer je napao policajca

    Komentari (4) A A A

    Luka Milić, član takozvanog "zagoričkog klana" priveden je sinoć pod sumnjom da je počinio napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, odnosno da je tokom incidenta u Urgentnom centru nasrnuo na policajca, pišu Dnevne novine.
    Luka Milić (Foto: Dnevne novine)


    Milića je sinoć u 22.30 časova saslušao, Osnovni državni tužilac, po čijoj naredbi je i uhapšen.
    Ipak, kako pišu Dnevne novine, tužilac se nije izjasnio da je u postupcima ovog mladića bilo elemenata nasilja nad medicinskim osobljem Kliničkog centra, koje bi se gonilo po službenoj dužnosti.
    Podsjećamo da se incident Zagoričana dogodio u subotu veče, u holu Urgentnog centra pošto je tu dovezen njihov prijatelj D.B. koji je pokušao je da izvrši samoubistvo pucavši sebi u glavu.
    Kada su čuli za nesrećni događaj, njegovi drugovi odmah su došli, nakon čega su od direktora UC-a Vladimira Dobričanina i medicinskih tehničara zahtijevali da ih puste da vide Boričića koji je tada bio u operacionoj sali.
    Advertisment




    • Advertisment




    Zagoričani su tada, prema pisanju medija, vikali na ljekare i pacijente u hodniku Urgentnog centra. Navodno u veoma bahatom i drskom ponašanju isticali su se Radoslav Gile Stanišić i Luka Milić, koji su, navodno, gurali direktora UC ispred sebe, zahtijevajući od njega da uđu u operacionu salu. Kada je osoblje Kliničkog centra pozvalo policiju, takođe prema pisanju medija, Zagoričani su se i prema njima bahato ponašali, navodno čak i udarajući ih.
    Policija je izuzela snimak video kamere Urgentog centra, a uzete su izjave od Milića, Stanišića, Dobričanina i medicinskog osoblja.
    Direktor UC, Vladimir Dobričanin je, kako Dnevne novine saznaju od izvora bliskog istrazi, ispričao da su ga mladići verbalno napali, ali da nije bilo fizičkog kontakta.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Miniranje ministra,ministarstva i cijele policije od strane vladajuce partije i mojkovackog klana.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #43
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Miniranje ministra,ministarstva i cijele policije od strane vladajuce partije i mojkovackog klana.
    znaci ima i Mojkovacki klan.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ŠTETA OGROMNA

    JP Komunalne usluge: Vandali nam sve češće uništavaju imovinu

    U posljednje dvije sedmice ovo se dešavalo u više navrata. Nepoznati počinitelj ulazi kroz kanalizacioni otvor i ima pristup svim vitalnim instalacijama


    Uvecaj!
    (Foto: JP Komunalne usluge)



    U posljednjem periodu stepen vandalizma je veoma učestao, kažu iz javnog preduzeća Komunalne usluge, Podgorica.
    "Ovo se naročito odnosi na našu imovinu (javna rasvjeta i semaforska signalizacija) , a motiv nam nije poznat. Svi slučajevi su prijavljeni nadležnima. Prvi slučaj je pješački Most Andrije Kažića u Zagoriču, gdje su instalacije demolirane. Polomljeni su svi reflektori na mostu, kao i ormani sa kojih se napaja rasvjeta mosta i okolna rasvjeta", navodi se u saopštenju ovog preduzeća.


    Iz Komunalnog napominju da se ovo ne dešava prvi put, a ukupna šteta je 12.976,95 eura.
    "Drugi slučaj je Most Union Bridge , gdje su opet ukradene bakarne instalacije, što je uzrokovalo da dva stuba (četri svjetiljke) ne rade. Šteta je odmah sanirana i rasvjeta sada radi. Treći slučaj je u Ulici II Crnogorskog Bataljona, gdje su takođe ukradene instalacije odnosno bakarni kablovi, pa 6 stubova rasvjete nije radilo. Ispod trotoara postoji podzemni prolaz kroz koji su provučene sve instalacije (vodovodne, kanalizacione, kablovi za rasvjetu, telefon, distributivni kablovi niskog i srednjeg napona).
    U posljednje dvije sedmice ovo se dešavalo u više navrata. Nepoznati počinitelj ulazi kroz kanalizacioni otvor i ima pristup svim vitalnim instalacijama.
    Uvecaj!
    "Saznali smo da su osim na našim instalacijama pričinjene štete i na kablovima koji su u vlasništvu ED Podgorica. Pored ovih šteta, problem nam predstavljaju metalni poklopci stubova koji se vrlo često kradu i na taj način se dovodi u opasnost život prolaznika koji su izloženi instalacijama pod naponom. Kako postoji mnogo tipova poklopaca, pojedine je gotovo nemoguće nabaviti, pa smo prinuđeni da ih sami izrađujemo", navodi se u saopštenju.
    Iz ovog preduzeća napominju da je , poređenja radi, cjelokupna instalirana snaga rasvjete na teritoriji Glavnog grada manja od instalirane snage rasvjete jednog tržnog centra kao npr. „Gintaš“ ili „Delta“.
    Iz Komunalnog mole novinare da objektivne sagledaju situaciju u kojoj se preduzeće nalzi, a da svoje kritike koje su gotovo uvijek upućene ka nadležnima koji ulažu krajnje napore u cilju održava nja gradske infrastrukture, često rizikujući život i zdravlje, usmjere ka stvarnim krivcima, nesavjesnim građanima.
    "Procenat ispravnosti rasvjete je 98% (dok je 90 % evropski prosjek) u gradu i oko 90% na selima (dok je 75 % evropski prosjek). Podgorica ima preko 20.000 rasvjetnih tijela odnosno na oko 8 stanovnika dođe po jedno rasvjetno tijelo (prosjek za gradove ove veličene je 10 stanovnika na jedno rasvjetno tijelo) što će reći da Podgorica spada u kvalitetno osvijetljen grad. Veliki broj rasvjetnih tijela kao i preko 500 km raznih kablova iziskuje ogromne troškove i odricanja zaposlenih u ovom Društvu da bi se postigao kvalitet osvjetljenja javnih površina i sigurnost građana", ističe se u saopštenju.
    Iz Komunalnog mole novinare da objektivne sagledaju situaciju u kojoj se preduzeće nalzi, a da svoje kritike koje su gotovo uvijek upućene ka nadležnima koji ulažu krajnje napore u cilju održava nja gradske infrastrukture, često rizikujući život i zdravlje, usmjere ka stvarnim krivcima, nesavjesnim građanima.




    Tako je u bogatoj CG, o revnosti tuzilastva, policije, i saradnje gradjana na lociranju kriminalne licnosti...

    A u siromasnoj CH (trenutno naslovnica za tu groznu akciju vandala) gledaju na svaki opsti cent pa gradjani odgovorno prijave, policija presretne i blokira, tuzilac isprsi 3 i+ tacke optuznice momentalno, i lepo ce taj cika da plati iz svog dzepa divljanje, da plati novi aparat i jos koji novi, i svojim doopenzetom da odlezi korektivnu kaznu...


    Radar distrutto: 48.enne denunciato

    Cadro: l'autore del danno č stato arrestato e identificato dalla Polizia

    – Č stato fermato e poi denunciato il 48.enne domiciliato nel Luganese che, venerdě poco prima delle 16.30, ha distrutto l’apparecchiatura radar che lo aveva colto in flagrante in via dei Circoli a Cadro. L’uomo, dopo essere incappato nel controllo della velocitŕ della Polizia della cittŕ di Lugano, aveva effettuato una retromarcia mandando in frantumi il dispositivo di sicurezza. Dopodiché, come comunica la Polizia cantonale, ha ripreso il viaggio e giunto ad un posto di blocco in zona ha tentato di sottrarsi al fermo e all'identificazione da parte di agenti della Polizia della cittŕ di Lugano. Per i gesti compiuti, il 48.enne č stato denunciato al Ministero pubblico per i reati di esposizione a pericolo della vita altrui, impedimento di atti dell'autoritŕ e danneggiamento.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-02-14 at 12:55.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Opljačkana Pošta na Zabjelu jutros, oko 9:30. Ko nije upućen, poslovnica Pošte se nalazi na 100m od policijske stanice.
    In vino veritas

  21. #46
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    He, Majo... te što bi prijavili nekog za uništavanje javne imovine ođe bi prozvali špujunima... Nekakvo poimanje države kao nekog ko treba, mora da daje, od koga nije sramota ukrasti, kome treba uzeti, oteti, zavrnuti. Ukradeš jednom čovjeku, lopov si. Ukradeš od 600000 ljudi istovremeno - ili "a neka, što - i ja bi" ili "kralj". E, kad narod shvati da mu i život i standard i prava i sreća ne zavise od Mila ili bilo koga, nego upravo od sopstvenog shvatanja ovog problema... tada ćemo i mi biti srećno i pametno društvo. To ja i ti sigurno nećemo dočekati u CG, ali ako djecu naučimo, pa da unuci tako žive...
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  22. #47
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U Budvi zapaljen mercedes A klase

    Komentari (1) A A A
    Mercedes A klase, u vlasništvu poznate budvanske, ugostiteljske familije Đurićković, jutros, tri sata iza ponoći zapaljen je u Adok naselju u Budvi.
    Sumnja se da je požar podmetnut (FOTO: Primorske novine)


    Policija sumnja da je požar podmetnut, prenose Primorske novine.
    Auto je potpuno sagorjelo, a požar je zahvatio i reno, taksi vozilo koje je bilo parkirano iza mercedesa.

  23. #48
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam postavio ovu temu u februaru, nisam očekivao da će u oktobru situacija biti još gora nego tada. Svakodnevni su: tuče, pucnjave, paljenja auta, a u sveopštoj klimi tih nazovimo ih individualnim ekscesima, i kolektivni (kao prije neki dan u Tuzima) mogu da eskaliraju za čas.

    Dnevne novine pišu:

    Sve više nasilja na ulicama: Zakazali porodica, škola, ali i mediji

    Komentari (2)A A A

    Pucnji na sportistu Ivana Strugara, smrtonosni hici na kućnom pragu Milovana Đukića, kao i učestala paljenja vozila, svojevrstan su alarm da je bezbjednost u glavnom gradu ugrožena.
    Mjesto pucnjave na Ivana Strugara (Foto: Dnevne novine)


    Incidenti na ulicama Podgorice njenim mladim žiteljima ukazuju da “ni na kafu više ne idu bez pancira”, a slične poruke postale su i hit na društvenim mrežama.
    “Majko, da se izljubimo. - Pa sine, ne ideš u rat. - Ne, idem na kafu”, zatim “Đe ideš? - Napolje. Srećno!”, “Podgoričanima će ubrzo od odjeće najbolje stajati šljem i pancir”, neki od su komentara koji se šire FB, pišu Vikend novine.
    Porodica je izgubila ra niju funkciju, škola više nije simbol dobrog ponašanja i socijalizacije. Uzrok ovakvom stanju, prema riječima sociologa Srđana Vukadinovića, treba tražiti u popuštanju tri ven tila socijalizacije, a to su, kako je naveo, porodica, škola i mediji.
    Opširnije u Vikend novinama.



    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  24. #49
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Teškoće ove vrste ne mogu okrenuti točak istorije unazad, kao što mogu ojačati pseudoslobodarstvo!

    Ovako se samo dodatno afirmiše birokratizam, jer oslobađanje zaostale društvene svijesti mase je do danas bio izvrstan talas na kome su se vraćale izgubljene privilegije. A sve očitije stanje da se vrsnim sportistima bolje pognute glave kretat kroz ovo razdoblje....

    Samo, ono što se meni čini kao strategija - mnogima iz okruženja se čini kao slabost, pa više i nije toliko važno pitanje unutrašnjeg trvljenja i oslobađanje "balasta", kao pripremanje povoljnog tržišta... koliko bespovratna ne-mogućnost da se strvinari i dalje drže pod kontrolom.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #50
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Čuh priču da je Strugar dobio metak jer je ušao u kamataški posao. Izvor nije pouzdan...
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pitanje za električare. Apsurdna situacija.(za mene)
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 30-10-14, 07:56
  2. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  3. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •