Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 260

Thread: Bezbjednosna situacija u CG

  1. #1
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bezbjednosna situacija u CG

    Moramo svi, kako god gledali na rad državnih organa i opšte stanje u društvu, priznati sebi da bezbjedonosna situacija u Crnoj Gori, odavno nije bila gora. Svakodnevno se dešavaju teška krivična djela - od teških krađa pa teža... Razbojništva, izazivanje opšte opasnosti, pokušaj ubistava, teške povrede, a eto vidjeli smo, na našu nesreću - i teška ubistva, postali su svakodnevnica. Takođe moramo, opet svi zajedno, biti svjesni da takvo stanje ne može biti produkt samo jednog faktora, vlasti, ekonomske situacije, snage organa gonjenja...čega god. U društvu se dešava nešto, što potencijalno može biti mnogo opasnije od prostih ispada i izgreda pojedinaca. Svakodnevni izvještaji o brojnim počinjenim zločinima, a srazmjerno malo onih o uhvaćenim počiniocima, stvaraju percepciju bezakonja, nekažnjivosti, vladavine "topuza"... A mene su lično natjerala da se juče, prvi put u životu, vratim do auta i premjestim neke stvarčice u gepek. Sitnica, znam, glupost... ali ukazuje da se ja osjećam nesigurnije nego ranije. A nisam jedini.

    U čemu tražiti razloge? Kolika je odgovornost čelnih ljudi policije? Ostvaruju li kazne koje izriču naši sudovi svoju svrhu? Da li mediji svojom anti-državnom kampanjom stvaraju sliku da je sve što je u sukobu sa državnim organima, pa i kriminal najgore vrste, poželjan i dopušten?

    Čvrsto sam vjerovao da će MUP sa Konjevićem na čelu, vraćajući UP pod svoje okrilje, uspjeti da unaprijedi rad ovog organa, demontira zaostavštine ranijih sistema, kadrovski ga osvježi i pročisti, uskladi sa zakonima i evropskom praksom...

    Međutim, sada mi se čini da je Konjević, bačen niotkuda, a sa velikim ovlašćenjima, na čelo jedne uigrane organizacije, svojom težnjom da je "demokratizuje" i modernizuje, uspio da uruši stare kanale i sisteme rada, koji su pa makar nekad i "zloupotrebljavani", osnovnu svrhu - sprječavanje kriminaliteta, ostvarivali. El Re je ranije govorio o hijerarhiji i odnosima u staroj gardi policije. Znamo da se to baziralo na međusobnoj lojalnosti i povjerenju između Veljovića i pojedinih rukovodilaca ekspozitura, a ovih opet sa svojim potčinjenim. Odnosi u vrhu se lako preliju i na bazu, iako se to ne osjeti direktno. Možda se dolaskom novog šefa stvorila atmosfera nepovjerenja. Skandinavski standardi i zakoni i balkanski mentalitet i društvena svijest...hm. U "mladim demokratijama" policija ne može da se baš potpuno uklopi u moderne zakone i uvijek postoje i ona neformalna i prećutana ovlašćenja službenika, koja mi sada kanimo ukidati. Mnogo je postupka za prekoračenje upotrebe sile i službenici se jednostavno boje da rade svoj posao, makar onako kako su ranije smjeli jer su ih straješine pokrivale...

    Penalna politika nam definitivno ne valja, ali to je nešto što se sporo i teško mijenja... Sud se vezuje za faktičke mogućnosti države i svoju raniju praksu, zakonodavni okviri nemaju preduslova za realizaciju (recimo rad u javnom interesu, rad terapeuta sa osuđenicima).

    Odnos medija je katastrofalan. Nigdje vidjeti neku emisiju edukativnog, preventivnog sadržaja...(priče o upropaštenoj mladosti zbog skretanja u kriminal, npr) Samo senzacionalizam i pseudopolitička kampanja, pri čemu često nastupaju otvoreno i zlurado komentarišući nemoć ili neuspjeh državnih institucija, što djeluje ohrabrujuće na potencijalne kriminalce.

    Eto tako... Slažemo li se?
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ako uđemo u NATO biće manje kriminala, standard će nam naglo skočit i sl.
    A valja li ?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post

    Čvrsto sam vjerovao da će MUP sa Konjevićem na čelu, vraćajući UP pod svoje okrilje, uspjeti da unaprijedi rad ovog organa, demontira zaostavštine ranijih sistema, kadrovski ga osvježi i pročisti, uskladi sa zakonima i evropskom praksom...
    Nasmija me. Uradio je sve suprotno od ovoga što si napisao.

    Kriminal po mojem mišljenju se može umanjiti jedino donošenjem strožijih zakona. Uvijek će biti kriminala, cilj koji treba dostići je da bude u što manjem procentu.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čvrsto sam vjerovao da će MUP sa Konjevićem na čelu, vraćajući UP pod svoje okrilje, uspjeti da unaprijedi rad ovog organa, demontira zaostavštine ranijih sistema, kadrovski ga osvježi i pročisti, uskladi sa zakonima i evropskom praksom...
    Konjević je odradio zavidan posao otkako je na čelu MUP-a. Gotovo da mu se nema šta spočitati... E sad što neki od njega očekuju da lično ide po kućama i hapsi, i oduzima oružje koje su neki drugi 90-ih davali i šakom i kapom, zaista je nerealno.

    Kriminala i ubistava je uvijek bilo, i biće ih. To se dešava i u zemljama gdje ubicu čeka smrtna kazna, a ne da se ne dešava u Crnoj Gori.
    Last edited by Hari Krisna; 16-02-14 at 23:20.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Šta napriča čovjek, i osta živ...



    Konjević je odradio zavidan posao otkako je na čelu MUP-a. Gotovo da mu se nema šta spočitati... E sad što neki od njega očekuju da lično ide po kućama i hapsi, i oduzima oružje koje su neki drugi 90-ih davali i šakom i kapom, zaista je nerealno.

    Kriminala i ubistava je uvijek bilo, i biće ih. To se dešava i u zemljama gdje ubicu čeka smrtna kazna, a ne da se ne dešava u Crnoj Gori.
    Ja ne ocekujem da ide ove da hapsi on licno ali ocekujem kad ovaj ''klan'' i mister x podgoricki naprave ****** a policija je tu lisi ih slobode.Kad ih policija lisi slobode onda ocekujem da tu tuzilastvo i sud ucine svoje jer sto se kroz PG radi to je bruka.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Nije problem taj koliko ta stranka ima podršku građana nego to što osoba zadužena za taj resor (Konjević) nema pojma i nažalost donosi loše odluke. Često zbog prepiranja sa svojim koalicionim partnerima, pa njima u inat. Neko ozbiljniji i koji je upućen u taj posao treba da preuzme odgovornost. Dovoljno reći da poštu sa dopisima i čudima dok pogleda prođu i mjeseci...
    Last edited by Hari Krisna; 16-02-14 at 23:20.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    To bi trebala da bude dobra stvar, da je tako...

    Nije problem taj koliko ta stranka ima podršku građana nego to što osoba zadužena za taj resor (Konjević) nema pojma i nažalost donosi loše odluke. Često zbog prepiranja sa svojim koalicionim partnerima, pa njima u inat. Neko ozbiljniji i koji je upućen u taj posao treba da preuzme odgovornost. Dovoljno reći da poštu sa dopisima i čudima dok pogleda prođu i mjeseci...
    Konkretno, koje odluke, koje prepirke, koji inat? Neki primjer?

  8. #8
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Konkretno, koje odluke, koje prepirke, koji inat? Neki primjer?
    Odluke da je nije dao da se ode na obuke, koje su bile obavezne i vrlo značajne (ako hoćemo u EU) i koje su pored toga bile o trošku organizatora... Da ne pričam da sistematizaciju nisu mogli sastavit normalno no je većina neraspoređena.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Ne moze se samo Konjevicu pripisivat trenutno stanje bezbijednosti. Po meni veci problem predstavlja sudstvo tj korupcija kako u sudstvu tako i u policiji.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nama treba neki heroj iz Marvelovih stripova.
    Tik,tak,tik...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad pročitam gluposti poput ovih o SDP-u i podršci, izgubim volju i napisat nešto...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A još činjenica da Dino studira kriminalistiku... :mrgreen: Moram priznati da sam i ja očekivao konkretniji odgovor. A on se tripuje na Marvela.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek nije mislio na mene, predpostavljam, posto sam postovao par sekundi prije njega...
    Tik,tak,tik...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako god, ja se malo našalih. Obrisaće mi ovo Hari, jer je off.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Odluke da je nije dao da se ode na obuke, koje su bile obavezne i vrlo značajne (ako hoćemo u EU) i koje su pored toga bile o trošku organizatora... Da ne pričam da sistematizaciju nisu mogli sastavit normalno no je većina neraspoređena.
    Zasto mislis da su ovi primjeri koje si navela uopste vrijedni pomena kao greske ministra? Da li znas da se jos od 2008 godine pokusava odraditi sistematizacija u policiji, ali to nikome ne uspijeva. Grupe policajaca koji su "nepravedno" otpusteni se tuze sa MUP-om tj. sa podrucnim jednicama evo 6 godina(slucaj u NK). Nepotizam i partijsko zaposljavanje su ucinili svoje zadnjih 20 godina, pa sada nije lako ocistiti to sto se punilo toliko vremena. Druga stvar je da mi nemamo kadar za obavljanje odredjenih poslova, pri ovome mislim na poslove inspektora, u Nk te poslove mahom obavljaju ljudi koji su zavrsili fizicko vaspitanje, sociologiju, geografiju itd.


    Trebate razumjeti da je MUP ogromna organizacija, i sad ocekujete da covjek za godinu dana i jedan mjesec napravi bum(4decembra 2012 stupio na funkciju). Treba obrisati 25 godina brljotina, treba postaviti sposobne ljude na mjesta, a najteze je danas naci kvalitetan kadar.

    Zasto niko ne kaze kako je odreagovao u Bar-u prosle godine, posle 2 mjeseca od postavljanja?

    Misljenja sam da ovom covjeku nema sta da se pripise, i misljenja sam da posao odradjuje bolje nego i jedan ministar prije njega.
    Jednostavno zrelo je vrijeme. Sta mislite kako neko ko je generacija 94-95 i koji je gledao oca, brata, majku, komsiju kako sa univerzitetskom diplomom rade kao taksisti, konobari i prodavci na pijaci, razmislja danas ? Sigurno ce otici da zavrsi fakultet pa da bleji na birou dok mu majka daje za cigare...

    NE dragi moji, oni ce da vide kuma Radoja kako vozi Q7 i ima 6 iphon-a sa sobom, koznu jaknu i bijele lakovane cipele a na to sve cak zanat u Masinskoj skoli. Upalice Pink pa ce da vidi "starlete", ma procitace novine i vidjece ove maloumnike iz Zagorica. I reci ce besje sve ovo, idem i ja da se bavim kriminalom. Tu ne pomaze ni vaspitanje ni nista. Racunica je jednostavna, kod nas na ulici kazu "Il pukovnik, il pokojnik". Ili imas ili nemas....

    Zato dragi moji nemojte blatiti Konjevica, nece on ici da hapsi i da istrazuje, ima jos 3 godine da odradi pa cemo vidjeti.
    Last edited by Hari Krisna; 16-02-14 at 23:21.
    One Ring to Rule them all...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od najobicnijeh saobracajca ili dispecera, pa sve do sudija vrhuvnih sudova i sl...Svi su korumpirani do bola. Necu reci cast izuzecima, jer su oni nebitni...

    Tako da je bezbjedonosna, i svaka druga situacija u drzavi dramaticno losa. Evo npr ko god se sudi sa kamatasima i reketasima i slicnim, sudovi se sprdaju sa njim. Kriminalci su zasticeni kao bijeli medjedi.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  17. #17
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sjetite se samo ubistva ispred urgentnog, pred 30 ljudi. I tadasnjeg sudije.

    A onda pogledajte imovno stanje njegovo.

    1+1 = 2
    Last edited by Black; 17-02-14 at 01:01.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  18. #18
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Kad pročitam gluposti poput ovih o SDP-u i podršci, izgubim volju i napisat nešto...
    Tako, ubi me... Ja čekam ozbiljnu analizu, a on odmahnu rukom i...;(
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  19. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zasto mislis da su ovi primjeri koje si navela uopste vrijedni pomena kao greske ministra? Da li znas da se jos od 2008 godine pokusava odraditi sistematizacija u policiji, ali to nikome ne uspijeva. Grupe policajaca koji su "nepravedno" otpusteni se tuze sa MUP-om tj. sa podrucnim jednicama evo 6 godina(slucaj u NK). Nepotizam i partijsko zaposljavanje su ucinili svoje zadnjih 20 godina, pa sada nije lako ocistiti to sto se punilo toliko vremena. Druga stvar je da mi nemamo kadar za obavljanje odredjenih poslova, pri ovome mislim na poslove inspektora, u Nk te poslove mahom obavljaju ljudi koji su zavrsili fizicko vaspitanje, sociologiju, geografiju itd.
    Većinu stvari treba da odobri ministar, znači da potpiše, ako ne čita redovno poštu rokovi će proći čovječe, gomila se posao, da počnemo od toga. Sistematizacija je neuporedljivo najgora ove godine, i ono što je valjalo više ne valja. Nije mi jasno kako su neke stvari stavili,ko da neko ko nema veze sa Mupom pisao. Nisam stekla mišljenje da želi toliko da očisti kadar i osposobi sadašnji no da uvali svoj. Posao ministra je organizacija kao što si i sam rekao jednog velikog i značajnog ministarstva, tako da ovo jesu njegove greške. Možda iz ove naše perspektive djeluju kao nebitne, ali one znaju biti vrlo važne za dalji rad, nije njegovo da vrši uviđaj, hapsi, vrši balistička ispitivanja i sl. ima ko je zadužen za te poslove. Kao što rekoh ovo je samo moje mišljenje,zasnovanom što na svom iskustvu, kratkom, ali značajnom, što na tuđem, nemam želju dalje da raspravljam, a mislim i da sam dovoljno rekla...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Većinu stvari treba da odobri ministar, znači da potpiše, ako ne čita redovno poštu rokovi će proći čovječe, gomila se posao, da počnemo od toga. Sistematizacija je neuporedljivo najgora ove godine, i ono što je valjalo više ne valja. Nije mi jasno kako su neke stvari stavili,ko da neko ko nema veze sa Mupom pisao. Nisam stekla mišljenje da želi toliko da očisti kadar i osposobi sadašnji no da uvali svoj. Posao ministra je organizacija kao što si i sam rekao jednog velikog i značajnog ministarstva, tako da ovo jesu njegove greške. Možda iz ove naše perspektive djeluju kao nebitne, ali one znaju biti vrlo važne za dalji rad, nije njegovo da vrši uviđaj, hapsi, vrši balistička ispitivanja i sl. ima ko je zadužen za te poslove. Kao što rekoh ovo je samo moje mišljenje,zasnovanom što na svom iskustvu, kratkom, ali značajnom, što na tuđem, nemam želju dalje da raspravljam, a mislim i da sam dovoljno rekla...
    Ma daleko od toga da se raspravljamo. Samo konstruktivno debatujemo. Mene iskreno zanima misljenje drugih ljudi, i volim da procitam isto. E pa sad opet ja sam misljenja da za godinu sto se tice organizacije nista znacajnije nije mogao odraditi. A i da dodam, dosta je stvari iza kulisa koje mi ne mozemo da vidimo/cujemo.


    Nego da vam ispricam jednu pricu, posto je Here to Help zapoceo temu da se ne osjeca sigurno. Prica pocinje 13 januara uvece a zavrsava se 14og januara u 3 ujutro.

    Na Zabljaku(gdje zivim i radim) sam izasao sa bratom i 2 druga jer je docek pravoslavne nove hepening. Oko 2ipo sam se pripit povukao doma sto je ucinio jos jedan moj drug dok su brat i drug ostali u gradu. Ujutro saznajem da su mi brat i drug pretuceni. Da se razumijemo nijesu to bile teske tjelesne povrede, cisto su dobili batine. Ali sta se desava, inspektor dolazi oko 10:00 da me obavijesti da su oni uradili sve sto je bilo do njih, i da niko nista nije prijavio. Burazer moj nije htio da prijavi uopste, ali mi je uprono pricao kako je od kad se pojavila milicija stitila te lokalce sto su ih isklepetali, i kako nikog nisu priveli i kako ih nijesu ni pitali hoce li da prijave. Meni je bilo cudno zbog cega je taj inspektor dosao kod mene kuci dok kasnije nisam saznao, da su isti momci koji su ove moje prebili otisli u drugi lokal i napravili ovo - http://www.vijesti.me/vijesti/zablja...-clanak-172207

    Da su gospoda milicajci odradili svoj posao i priveli momke (pa i ove moje) u alkoholisanjom stanju zbog uznemiravanja javnog reda i mira ili nasilnickog ponasanja, ovaj momak ne bi bio 20 dana u bolnici, mogao bi normalno da jede i ne bi imao oziljke od operacije po faci.

    Momak je jedva ziv ostao a policajci su taj dan tek oko 12 priveli momke da im uzmu izjave i podnijeli prijavu za nasilnicko ponasanje....

    E sad, tu nikakve veze nema ni Rasko Konjevic ni UP. Znam da je ista situacija u NK, i sto se tice saobracajaca, i sto se tice inspektora za narkotike - koliko sam ja upucen i koliko znam. Pustaju djecu da pjani voze, da divljaju bez vozacke. Pustaju velike dilere da rade a male hapse i svi se ovajde od toga. Ali gospodo, to je uigrani sistem koji opet traje 20ak godina i ne moze se promijeniti za noc.
    One Ring to Rule them all...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Većinu stvari treba da odobri ministar, znači da potpiše, ako ne čita redovno poštu rokovi će proći čovječe, gomila se posao, da počnemo od toga. Sistematizacija je neuporedljivo najgora ove godine, i ono što je valjalo više ne valja. Nije mi jasno kako su neke stvari stavili,ko da neko ko nema veze sa Mupom pisao. Nisam stekla mišljenje da želi toliko da očisti kadar i osposobi sadašnji no da uvali svoj. Posao ministra je organizacija kao što si i sam rekao jednog velikog i značajnog ministarstva, tako da ovo jesu njegove greške. Možda iz ove naše perspektive djeluju kao nebitne, ali one znaju biti vrlo važne za dalji rad, nije njegovo da vrši uviđaj, hapsi, vrši balistička ispitivanja i sl. ima ko je zadužen za te poslove. Kao što rekoh ovo je samo moje mišljenje,zasnovanom što na svom iskustvu, kratkom, ali značajnom, što na tuđem, nemam želju dalje da raspravljam, a mislim i da sam dovoljno rekla...
    Dovoljno, precizno i tacno. Neko je trazio konkretne stvari pa neka pogleda ko su dovedeni ili postavljeni novi komandiri po gradovima, koliko imaju iskustva u toj raboti, kakva im je statistika (ne racunajući saobracajnu policiju), kakvo postovanje ima medju radnicima kojima je sef .....
    Kad je Milojica "izvadio iz sesira sefa policije" zlo i naopako, a kad Ranko izvadi ovoga sve djavo ponese. Novi ministar je doveo do situacije da se policija boji intervenistati i vise imaju unutrasnjih kontrola, istraga i cuda nego sto hapse kriminalce. Jad i tuga je da se tamo neki zvani ili samozvani klan seta i maltretira osoblje bolnice a niko nije uhapsen jer nema prijave Ko je uveo tu proceduru, a odgovorno tvrdim da moja baba nije. Kad se puca na svadbama nema prijava, ali lete kazne sve u sesneste jer to je paragraf narusavanje javnog reda i mira. Zbilja je bolnica ustanova dje nije mir obavezan i ljekar bolje operise kad mu pistoljima stakla razbijaju. Juce se okupilo 50-tak djilkosa koji kamenjima gadjali dje stigli i milicija tako intervenisala da novine ne pise koliko povrijedjenih demonstranata, a njih će garant desetak na bolovanje, a to bolje nego da su osukali penderkom pa bili suspendovani. Probaj na pr. u Njemackoj gadjati milicajca bubuljima pa da vidimo cija majka crnu vunu prede. Nasi kukavni milicajci nekoga uhapse pa ih istu noc puste i kako je krenulo na nasim ulicama ćemo prije vidjeti da neka casna sestra nokautira siledziju nego milicajac jer jadnik ne smije reagovati nako da se o svom jadu zabavi. Neka mu je crna zemlja laka, ali od Marasa pa ovamo milicija na sve jadnije grane.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Here To Help View Post
    Tako, ubi me... Ja čekam ozbiljnu analizu, a on odmahnu rukom i...;(
    Ne znam da li će biti ozbiljna (spektakularna svakako neče biti), no sada kada se malo pročistio thread, svakako obećavam da ću napraviti kraći osvrt. Međutim, ne večeras (umoran sam, nek mi bude oprošteno) pa sjutra Bože zdravlja...ionako će nas ista stvarnost dočekat i u novom danu...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Kakvo rasulo. Bombe, pištolji, prijetnje, pljačke, ubistva... Vidim ja da će se organizovati po zgradama patrole građana da rade posao policije. Ako oni ne mogu da nas zaštite neka kažu pa da se radi nešto. Mada i ne moraju ništa reći jer se sve vidi.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U Pristini s ponosom kazu da u protekloj godini dana nije bilo ni jedne eksplozije bombe, dinamita itd....kad god neko spomene rekordere iz PG...pa usput dodaju da je Pristina trenutno najsigurniji grad na Balkanu...
    Hvala Lepo

  25. #25
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li to posla da proslavis godisnjicu nezavisnosti komsija

    Fasinantan podatak za Pristinu, cak sam i ja iznenadjen, sve se moze kad se hoce.

    Hvala lepo

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pitanje za električare. Apsurdna situacija.(za mene)
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 30-10-14, 08:56
  2. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  3. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •