Page 6 of 22 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 541

Thread: Logika tvrdnje, Bog je naš najveći neprijatelj

  1. #126
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    U svakom slučaju je danas uveliko koriste u tu svrhu. Ali ima jedna filozofija koja je daleko pogubnija, a ona kaže...."uživaj u životu i radi sve ono što poželi tvoje srce(grešno O.o), jer jednom se živi" !?!?
    Zašto je uživaj u životu pogubna filozofija?

  2. #127
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Stvarno veoma čudnovato Za Psalm 82 mislim da se misli na sudije, kreljeve itd, isto se i kaže da je Bog učinio Mojsija Bogom u odnosu na faraona pa možda nešto tako se misli i tu?
    Ne mogu sebe proglasiti autoritetom u ovoj oblasti, već samo radoznalcem koji voli da razmišlja o teško dokučivim stvarima, tako da ostavljam veliku mogućnost da je to tumačenje tačno.

    Što se tiče 82. Psalma, Isus je, prema Jevanđelju po Jovanu (10:35) rekao da se taj Psalm odnosi na "one na koje se odnosi riječ Božija", a ona se odnosi na sve. Uostalom, Boga niko nikada nije vidio - "sem onoga koji je od Boga" (Po Jovanu 6:46). I na kraju, jako je mnogo mjesta u Bibliji koja govore da je Bog jedan i da nema, niti može biti drugog Boga.

  3. #128
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Znači nema šta da se brinem, idem u raj?

    Edit:
    Sada viđeh, kaže da ne izgubi život vječni, znači neko će ipak izgubiti život vječni, Hitler npr. neće biti kažnjen nego će samo nestati?
    Pratim odavno tvoje postove i znam da si izuzetno obrazovan.......zašto mi postavljaš tako "plitka" pitanja?
    Nešto si mi se nameračio ali zašto???

  4. #129
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Zašto je uživaj u životu pogubna filozofija?
    Jer ono što ljudi smatraju uživanjem je: prevara, blud, prevara, raskalašnost, prevara, pa opet prevara, samoživost, pa prevara, i prevara i td. ...uglavnom sve što uništava tvoj karakter koji bi trebalo da religija izgradi i pripremi za život na obnovljenoj zemlji.

  5. #130
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Jer ono što ljudi smatraju uživanjem je: prevara, blud, prevara, raskalašnost, prevara, pa opet prevara, samoživost, pa prevara, i prevara i td. ...uglavnom sve što uništava tvoj karakter koji bi trebalo da religija izgradi i pripremi za život na obnovljenoj zemlji.
    Ja se baš ne bih složio sa time.

    Mnogi vole da putuju, neki vole ekstremne sportove, neki uživaju u bildanju, neko u hrani neko u seksu neko jednostavno voli biti sam, neko voli zarađivati pare ili pisati knjige, rješavati križaljke itd.

    Ljudi vole toliko stvari i većina tih stvari su bezopasne. Nravno jedna određena manjina voli raditi loše stvari, a kako takve stvari obično prave najveću buku njih najprvo i primjetimo pa mislimo da su svi takvi.

    Međutim to nije tačno, uvijek ima puno više ljudi koji uživaju u životu na neki normalan način, bez žurbe ili štete i prema svojim mogućnostima (finansijskim, fizičkim, društvenim).

    Ti imaš tako loše mišljenje o ljudima.

  6. #131
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osim što, možda, ne biste znali. Molim Vas da poslušate ovo (traje samo 4,5 minuta), ukoliko razumijete engleski (ukoliko ne razumijete, samo recite, ja ću ga rado prevesti):



    Ne želim ni u šta da Vas ubijedim, samo želim da Vas upoznam sa jako zanimljivom mentalnom vježbom, kojima ste, čini mi se, i sami skloni. Ujedno, to je moguće logično objašnjenje zašto bi Bog natjerao sebe da zaboravi da je - Bog.

    Evo transkripta gore linkovanog videa:
    ..."I wonder, I wonder, what you would do if you had the power to dream at night any dream you wanted to dream and you would of course be able to alter your time sense, and slip, say 75 years of subjective time into 8 hours of sleep.
    You would, I suppose, start out by fulfilling all your wishes. You could design for yourself what would be the most ecstatic life – love affairs, banquets, dancing girls, wonderful journeys, gardens, music, beyond belief.

    And then after a couple of months of this sort of thing, at 75 years a night, you’d be getting a little taste for something different, and you would move over to an adventurous dimension, where there was sudden dangers involved, and the thrill of dealing with dangers, and you could rescue princesses from dragons, and go on dangerous journeys, make wonderful explosions and blow them up. Eventually get into contest with enemies.

    And after you’ve done that for some time, you’d think up a new wrinkle. To forget that you were dreaming, so you’d think it was all for real, and to be anxious about it. Because it’d be so great when you woke up, and then you’d say, well, like children who dare each other on things, "how far out could you get? What could you take? What dimension of being lost, of abandonment of your power, what dimension of that could you stand"? You could ask yourself this becouse you know you’d eventually wake up.


    And after you’re gone on doing this, you see, for some time, you’d suddenly find yourself sitting around in this room, with all your personal involvements, problems, etc, talking with me. How do you know that that’s not what you’re doing? Could be, because after all, what would you do if you were God? If you were, what there is, the Self. In The Upanishads – the basic texts of Hinduism, one of them starts out saying: "In the beginning was the Self, and looking around it said: 'I am'". And thus it is that everyone to this day, when asked who is there, says: "It is I".


    If you were God, and in this sense that you knew everything, you would be bored. Because, if looking at it from another way, we pushed technology to its furthest possible development, and we had instead of a dial telephone on one’s desk, a more complex system of buttons, and one touch would give you anything you wanted. Aladdin’s lamp... You would eventually have to introduce a button labelled "SURPRISE". Because all perfectly know futures, as I've pointed out, are past. They have happened. Virtually. It is only the true future that is a surprise.

    So if you were god, you would say to yourself – man, get lost. -Alan Watts.
    Last edited by uzitulovac; 21-04-14 at 22:29.

  7. #132
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoMnucu_policiju View Post
    Pratim odavno tvoje postove i znam da si izuzetno obrazovan.......zašto mi postavljaš tako "plitka" pitanja?
    Nešto si mi se nameračio ali zašto???
    Nisam se ja nameračio nego mi nije jasno

  8. #133
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ja se baš ne bih složio sa time.

    Mnogi vole da putuju, neki vole ekstremne sportove, neki uživaju u bildanju, neko u hrani neko u seksu neko jednostavno voli biti sam, neko voli zarađivati pare ili pisati knjige, rješavati križaljke itd.

    Ljudi vole toliko stvari i većina tih stvari su bezopasne. Nravno jedna određena manjina voli raditi loše stvari, a kako takve stvari obično prave najveću buku njih najprvo i primjetimo pa mislimo da su svi takvi.

    Međutim to nije tačno, uvijek ima puno više ljudi koji uživaju u životu na neki normalan način, bez žurbe ili štete i prema svojim mogućnostima (finansijskim, fizičkim, društvenim).

    Ti imaš tako loše mišljenje o ljudima.
    Namam ja loše mišljenje ni o čak velikoj većini ljudi. Ali imam o njihovoj kolektivnoj svijesti. Gledajući pojedinačno, oni su interesantni , ali je problem veliki, kolektivna svijest! Lično je doživljavam kao vir goji guta sve, a oni plivaju u njegovom pravcu, jer to rade "svi", i toliko vjeruju tim ljudima ispred njih da ni ne pokušavaju da se osvrnu iza sebe .

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A oce li mi ko objasnit tezu "Bog ti je najveci neprijatelj?"

    Ne kapiram kontekst niti povod?

  10. #135
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A oce li mi ko objasnit tezu "Bog ti je najveci neprijatelj?"

    Ne kapiram kontekst niti povod?
    U principu, u Bibliji piše da je Bog rekao nešto tipa: "Ja sam prvi i poslednji, alfa i omega, onaj koji je bio i koji će biti" itd i tome slično.

    Što znači da će nas, u nekom momentu, sve potamaniti (jer je rekao da je on poslednji). Ergo - naš najveći neprijatelj.

    Naravno, ja se sa ovom tezom ne slažem.

  11. #136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A da sad shvatam, hvala na pojasnjenu.

    Vala funetis da je to tacno sto kazesh nebi bilo spasa.... Nema dje da se sakrije nit pobjegne nit se moze suprostaviti takvom jednom neprijatelju kome nije nista da stvori citav Univerzum a ne nas male na ovoj planeti...

    A zar nije to malo neobicno?

    Nelogicno?

  12. #137
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A da sad shvatam, hvala na pojasnjenu.

    Vala funetis da je to tacno sto kazesh nebi bilo spasa.... Nema dje da se sakrije nit pobjegne nit se moze suprostaviti takvom jednom neprijatelju kome nije nista da stvori citav Univerzum a ne nas male na ovoj planeti...

    A zar nije to malo neobicno?

    Nelogicno?
    Zašto bi bilo nelogično. U potpuno se slaže sa procesom entropije, svaka igračka prije ili poslje dodije.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja mislim da moje objasnjenje "Ja sam Alfa i omega, prvi i poslednji, pocetak i svrshetak"

    Ipak ima vishe podrske u spisima jer zasto bi sebe poistovjecivao sa nama? Zasto bi na sudnjem danu bila ovakva prica a ne kao sto ti mislish:

    35 Jer ste me nahranili kad sam bio gladan, napojili kad sam bio žedan, primili ste me kad sam bio tuđinac

    36 i obukli me kad sam bio gol; posjećivali ste me dok sam bio bolestan i u zatvoru.'

    37 Pravednici će ga tada upitati: "Gospodine, kada smo te vidjeli gladna i nahranili, kada smo te vidjeli žedna i napojili te?

    38 Kada smo ti pružili dobrodošlicu kao tuđincu i obukli te gola?

    39 Kada smo te posjetili bolesna ili u tamnici?'

    40 A kralj će odgovoriti: "Zaista vam kažem, sve što ste učinili jednomu od moje najmanje braće, meni ste učinili!'

  14. #139
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^^^ Čisto da napomenem: gornji citat takođe ide u prilog mojoj tezi.

    Takođe, još uvijek čekam komentar na mogućnost da je Bogu (svemogućem) bilo toliko dosadno (jer je znao sve što se ikada desilo i što će se ikada desiti, a budući da je svemoguć ispunio je već sve svoje želje) da je odlučio da zaboravi da je Bog, da se odrekne svojih moći (što može uraditi, jer je svemoguć) i tako, makar na neko vrijeme, pobijedi dosadu proživljavajući sve po prvi put, kao čovjek.
    Last edited by uzitulovac; 21-04-14 at 23:10.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tesko da mu moze bit dosadno sa obzirom sta je sve stvorio samo sto mi znamo a tek koliko ima toga sto ne znamo.

    U kontekstu spisa, Bog je sa svakim covjekom bio on toga svjestan ili ne, vjerovao mu na tome ili ne.

    Sve sto se deshava u nasoj glavi njemu je poznato, sto mislimo, za cim hajemo a za cim ne.

    U Kuranu pishe da nam je On blizi od zile kuckavice... eto.

    A to znaci da je Bog "prozivio" svaki ljudski zivot, i bio sa svakim covjekom od dana rodjenja do dana oslobodjenja kako ja zelim da gledam na taj dan.

  16. #141
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sviđa mi se kako razmišljaš. A šta misliš, možeš li biti sa nekim čitavog njegovog života, htio on to ili ne htio, znati sve što se dešava u njegovoj glavi, sve njegove misli, želje, strahove, za čim haje a za čim ne, biti mu bliži od žile kucavice - a da nisi on, t.j. sama ta osoba?

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mi smo stvoreni da se opteretimo sobom i pretezno samo sobom. I tu mozemo vidjet razloga toliko poznatog filozofskog pitanja koje se ponavlja iznova i iznova kroz eone istorije: "Poznaj Sebe."

    "Ko sam ja?"

    Pitanje mislim da nije za Onog koji ne zaboravlja vec za one koji su zaboravili.

    Jer znamo onu veoma intrigantnu pricu kad je Mojsije upitao za ime.

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I josh jednu stvar, mi konstantno pricamo o vidljivom svijetu zapostavljajuci potpuno onaj nevidljivi.

    Covjek je konstantno napastvovan sa glupim mislima, zlim i niskim nagonima, pod opsadom gluposti i iluzija.

    Ima taj nevidljivi svijet svoju vidljivu metastazu koja se manifestuje kroz medije i vlasti i onih koji trce za njima od svih naroda.

    Nema postedjenih, iskusenje je na sav vaseljenski svijet.

    Sablast je morala doci.

    Djavo i njegove armije se moraju pokazati ko su.

  19. #144
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    U blizini...
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mi smo stvoreni da se opteretimo sobom i pretezno samo sobom. I tu mozemo vidjet razloga toliko poznatog filozofskog pitanja koje se ponavlja iznova i iznova kroz eone istorije: "Poznaj Sebe."

    "Ko sam ja?"

    Pitanje mislim da nije za Onog koji ne zaboravlja vec za one koji su zaboravili.

    Jer znamo onu veoma intrigantnu pricu kad je Mojsije upitao za ime.
    Tačno tako!

  20. #145
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by uzitulovac View Post
    U principu, u Bibliji piše da je Bog rekao nešto tipa: "Ja sam prvi i poslednji, alfa i omega, onaj koji je bio i koji će biti" itd i tome slično.

    Što znači da će nas, u nekom momentu, sve potamaniti (jer je rekao da je on poslednji). Ergo - naš najveći neprijatelj.

    Naravno, ja se sa ovom tezom ne slažem.
    a i da "nas" potamani to samo znaci da treba sebe da krivis i svoje pretke jer si ti, i oni (preci) krivi za to, tj. oni su vodili takav nacin zivota koji ih je odvojio od zdravog puta (a da toga nisu ni bili svjesni) i logicno sebe doveli u situaciju dje im je onaj koji ih stvorio najveci neprijatelj, znaci treba samo da se zahvalis sto ti nisi jedan od njih.
    istrajan budi.

  21. #146
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Mene izraz "prvi i poslednji" ukazuje na cjelinu-punocu. Zasto sve posmatrati pravolinijski. Ajde da malo zakrivimo stvari, a onda prvi i poslednji dobija drugaciji smisao.

    Sent from my GSXR 1000 at the 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Stvoritelj čovjekov je njegov najveći krvnik..

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Onome ko se bude slijepim pravio da ne bi Milostivog veličao, Mi ćemo šejtana natovariti, pa će mu on nerazdvojni drug postati;

    oni će ih od Pravoga puta odvraćati, a ljudi će misliti da su na Pravome putu.
    [43:36]


    I sad se ja pitam zasto je covjek nezahvalan?

    Sta je to sto ga cini nezahvalnikom?

    Pocne da grinja, nista mu ne valja, zanovijeta...

    A zahvalan covjek je zadovoljan vazda.

    Ovaj zakon iz Kurana je ocit.

  24. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Koji su to MI?

    A to tovarenje šejtana je baš onako u duhu vječne ljubavi. Ako me ne veličaš, nabaciću ti đavola pa se ti češi..
    Last edited by Mitro; 23-04-14 at 23:14.

  25. #150
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    On je rekao drugom!

    A drug druga ne svrbi no idu zagrljeni....

Page 6 of 22 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Logika vjerovanja - zašto vjerujem
    By Mabus in forum CdM Arhiva
    Replies: 149
    Last Post: 26-01-14, 16:36
  2. Logika i logicke greske...
    By Zaovičić in forum Religija i filozofija
    Replies: 15
    Last Post: 09-06-13, 18:01
  3. Simetrichni i asimetrichni neprijatelj
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 20-08-09, 14:41
  4. Malo jaca logika
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 22-11-05, 16:15
  5. logika
    By forumen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 12-01-05, 07:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •