Page 11 of 43 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1071

Thread: Koje biciklo vozite

  1. #251
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Ljudi preporuka za neko udobno sjediste?

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

  2. #252
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ja neki bzvz Scout koji gledam da zamjenim uskoro, ako nadjem sto da valja za neke 'normalne' pare...



    Ovako nesto, slika sa neta..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #253
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Ljudi preporuka za neko udobno sjediste?

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока
    Imas u Tempo Selle Royal pa pogledaj

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  4. #254
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    sjediste udobno - brooks

  5. #255
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Dje moze kod nas da se uzme kvalitetno biciklo?

    Tu ne mislim da uvoz nekog bicikla od 100gr za 10k eura nego neko 'malo bolje' od ovih sto se prodaju za 100-injak eura...

    Treba da je laganije od ovih klasicnih i da ima koliko-toliko kvalitetne djelove...

    Neka preporuka kod nas?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #256
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ces bolju opremu, a ne daje ti se preko 400e, gledaj polovno. ima sigurno ponesto na autodiler.

  7. #257
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Nisam siguran da bi uzimao polovno... Vremenom se sve trosi i na biciklu.. Mozda na tim boljima ne toliko ali opet... prije bi novo ali definitivno ne bi davao preko 400e koje pomenu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #258
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ako ces da das to par stotina forumas cini mi se orlo ima bicikala dobrih pa ga pitaj. U svakom slucaju za 400 mozes uzet odlicno biciklo

  9. #259
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Zahvaljujem, nadjoh ga. +1 rep

    Nisam siguran ni da bi 400 davao a jos manje za polovno biciklo ali dobro... vidjecemo... U najgorem slucaju cu uzet opet neko od 100-injak eura, ovo me je dobro sluzilo i dosta trajalo ali ga je vrijeme malo pregazilo a nesto mi se ne ulaze u njega...

    Kad smo kod tog starog... ima li neko da otkupljuje tako nesto jer kad bi uzeo novo, staro mi definitivno ne bi trebalo vise niti bi imao mjesta za njega...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #260
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo jakov_ct prodaje odlican bajk za 390e.

  11. #261
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    pogledaj u tempo Polar Apache, Polar Mirage ili Mirage pro, za te pere koliko ih prodaju su definitivno odlicna. Mislim da je Apache sa celicnim ramom dok su Mirage sa alu.

    Mada i ja bih ti preporucio da nadjes nedje dobar polovan bajk ako nisi sad neki profi vozac ili ne planiras da se ne skidas sa njega . Za nekih 100 do 200e moze da se uzme bas dobro ocuvan bicikl. Imas na fb par ovih likova sto drze servise a ujedno i prodaju bicikla (kod njih mislim da je dobra kupovina jer , prije prodaje ga skroz servisiraju , opreme , znaci samo da vozis) a opet kod njih kad ga kupis nekako je sigurnije da nije kradeno , jer da je kradeno nebi ga reklamirali po FB

    https://www.facebook.com/profile.php...810423&fref=ts
    https://www.facebook.com/pages/Servi...354291?fref=ts
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  12. #262
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zahvaljujem, nadjoh ga. +1 rep

    Nisam siguran ni da bi 400 davao a jos manje za polovno biciklo ali dobro... vidjecemo... U najgorem slucaju cu uzet opet neko od 100-injak eura, ovo me je dobro sluzilo i dosta trajalo ali ga je vrijeme malo pregazilo a nesto mi se ne ulaze u njega...

    Kad smo kod tog starog... ima li neko da otkupljuje tako nesto jer kad bi uzeo novo, staro mi definitivno ne bi trebalo vise niti bi imao mjesta za njega...
    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Eo jakov_ct prodaje odlican bajk za 390e.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...012&highlight=
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  13. #263
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Pogledacu u Tempo sto ima... Zahvaljujem.

    P.S. Iako nisam siguran u vrijednost gore-pomenutog bicikla nakon citanja prve i zadnje poruke na temi nije mi bas sve najjasnije nego nema veze, necu co'eku da kvarim oglas.

    Poz.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #264
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nije ni meni ništa bilo jasno prije nego što sam kupio polovan trekking bicikl sa full deore opremom (400€) ali nakon što sam sledeći tekst pročitao par puta i na papir bacio šta oću (a bicikl vozim 365 dana u godini) sve je bilo mnogo jasnije i nije mi bilo žao dat tolike pare za dobar i očuvan bicikl (star godinu a nov košta sa svom opremom na njega oko 1100€).

    Možeš i nov da uzmeš ali kao i svuđe važi ona "koliko para toliko muzike".

    Pozdrav čojek

    http://www.nemagreske.com/kupovina_bicikla/
    Prodaja Kindle E-Book Reader-a
    067/528-777
    FB Vaš Izbor
    [email protected]

  15. #265
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjaju li što ona bicikla u Intersport, Nakamura valjda, nešto tipa akcija 399e a bilo je 499...
    Stvarno se ne razumijem u tu materiju, a imam u planu kupiti jedan, ne sad za neke dugačke vožnje, no ono po malo, sat, dva da se malo mrdnem e se ukočih sjedeći po cio dan za računarom...

    Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

  16. #266
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Za takve stvari su odlicna.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. #267
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    @Fuji
    Ja sam kupio neki bajs u Tempo prije 8, 9 godina, kad sam jedino znao za Capriolo, veze o biciklima nisam imao, bilo mi je samo da se boje fino poklapaju imao sam 13-14 godina, vozio ja, citav komsiluk evo ga dan danas kao novo, jedino sto sam promijenio je srednji pogon i gume.
    Dok je drug recimo kupio prije nekoliko GT Agresor koje je staro svega 2, 3 godine, preslo oko 800km, dao za njega 220 eura (polovno) i kad sam sjeo na to biciklo jednostavno mi nije udobno, sporije od mojeg iako ima gume za asfalt, kad ne vrtis pedale cuje se onaj odvratan zvuk zadnje kasete, jedino sto je bolje je to da brzine momentalno mijenja.

    Moj bajs sam platio 180 eura CROSS bugarsko smece misljah tad, ali se uvjerih da je dobro za jednog amatera.
    Tako da ako ne mislis nista ozbiljno, nego cisto da se provozas po 20-30 km onda kupi neko biciklo do 200 eura, odrzavaj ga i trajace ti 10 godina lagano.

    Gledam neke kupe biciklo od 500, 600 eura voze ga prvih 10 dana, vise da bi bili vidjeni no sto vole to i onda zaborave jedan period na bajs, i poslije 2, 3 mjeseca evo ga na auto diler.

    Moja MECKA -




    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  18. #268
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Dell, moj komentar je iskljucivo vezan za nacin prodaje, ne konkretno za to biciklo koje mozda i vrijedi i vise od toga sto co'ek trazi za njega, ja to ne znam.

    Jednostavno je biciklo potrosna roba ma koliko bilo 'kao novo' i tesko mi je vjerovat' da neko stavi jednu cijenu nakon JEDNE godine od kupovine, dok je u garanciji jos godinu dana, presao 1,200km a onda dvije godine kasnije (znaci tri godine od kupovine) isto to biciklo koje je preko skoro 4,000km a nije vise u granaciji prodaje za ISTU cijenu...

    Meni to nema smisla... I opet kazem.. da je bilo sto u pitanju, ne pikiram niti na to biciklo niti na momka koji ga prodaje.

    Ali necu vise o tome, njemu neka je srecna prodaja, iskreno.






    A sad da se vratim na moju kupovinu, nakon 'izzy'-jevog post-a....

    Ja ne prelazim milion kilometara mjesecno niti sam ikakav profi 'bajker' (valjda je taj termin vise za motoriste ali nebitno). Nisam kuci cesto (mislim na CG) ali kad sam tu, cesto vozim biciklo. Opet... ne prelazim 300km na dan nego u prosjeku nekih 20-ak km, obicno ne daleko od grada i ne po 'teskim' terenima nego uglavnom je asfalt u pitanju. Znaci efektivno biciklo vozim nekih 2-3 mjeseca godisnje, po jedno 20km na dan, tj. nekih 1,000 km godisnje (ne vozim ni svaki dan kad sam doma). Sto se samog izgleda tice, volim ravne 'volane', bez dodatnih zakacki dolje za dodatno krivljenje kicme i nesto deblje gume (ne nesto nenormalno ali ne volim tanke gume kao sto voze ovi 'brzinci').

    Kao sto vidite i moj 'biciklisticki vokabular' je ocajan a sve ovo sam napisao kako bi mozda dobio neku konkretniju ponudu jer vidim da ima dosta izbora (makar znatno vise nego sto sam mislio) bilo da su u pitanju nova ili polovna bicikla...


    P.S. I jos da pomenem moje trenutno biciklo i sam razlog kupovine novog. Kao sto pomenuh u pitanju je 'Scout Hammer'. Ne znam ni sta je tu marka a sta model niti ikakve 'karakteristike' istog. Cak po nekim cjenama na netu mi se cini skuplji nego sto sam ga ja platio ali to je sad nebitno. Biciklo je staro neke 2-3 godine (ne znam tacno) i poprilicno je ofucano. Majstori kod kojih mjenjam unutrasnju gumu kad pukne (a vjerovatno puca zato sto kosta 1eur a ne 10eur) mi ne ulivaju neko povjerenje da to moje biciklo mogu da 'ozive' a moguce je da to niko ne moze. Znaci kocnice su popustile (istrosile se, pretpostavljam). Slabije mijenja brzine (cesto moram da promjenim vise njih da bi ikakvu promjenu osjetio). Lanac se cuje znatno vise nego sto je to bio slucaj u pocetku. I sto je meni najvaznije - ne ide vise kao prije. Jedino sto sam ja, ovako nestrucan, mogao da konstatujem je to da kocnice minimalno (ali sasvim dovoljno) kace sam tocak (znaci bez pritiska na kocnice) sto od mene zahtjeva veci napor da bi postigao istu 'vucu'. (ovo sam provjerio okretanjem zadnjeg tocka u vazduhu koji stane za 2-3 sekunde dok se prije vrtio sigurno 10-15 sekundi sa istom snagom obrta). Znam da mogu da se kocnice malo nasteluju (pozicija lijevo-desno) ali kad god sam to radio (bilo sam, bilo kod tih 'majstora'), to nije dugo trajalo i brzo bi se vratilo na staro. Znaci kad sam ga uzeo bio sam prilicno zadovoljan sa njim (za moje tadasnje potrebe) ali to vise nije to a kad vec uzimam nesto novo (tu mislim novo za mene, bilo to stvarno novo ili polovno) onda bi gledao da uzmem nesto malo bolje. Nesto sto ce mi prije svega duze trajat' a i nesto bolje i smislu same voznje...
    Last edited by Fidel Castro; 12-06-15 at 00:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #269
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    @Fuji
    Ja sam kupio neki bajs u Tempo prije 8, 9 godina, kad sam jedino znao za Capriolo, veze o biciklima nisam imao, bilo mi je samo da se boje fino poklapaju imao sam 13-14 godina, vozio ja, citav komsiluk evo ga dan danas kao novo, jedino sto sam promijenio je srednji pogon i gume.
    Dok je drug recimo kupio prije nekoliko GT Agresor koje je staro svega 2, 3 godine, preslo oko 800km, dao za njega 220 eura (polovno) i kad sam sjeo na to biciklo jednostavno mi nije udobno, sporije od mojeg iako ima gume za asfalt, kad ne vrtis pedale cuje se onaj odvratan zvuk zadnje kasete, jedino sto je bolje je to da brzine momentalno mijenja.

    Moj bajs sam platio 180 eura CROSS bugarsko smece misljah tad, ali se uvjerih da je dobro za jednog amatera.
    Tako da ako ne mislis nista ozbiljno, nego cisto da se provozas po 20-30 km onda kupi neko biciklo do 200 eura, odrzavaj ga i trajace ti 10 godina lagano.

    Gledam neke kupe biciklo od 500, 600 eura voze ga prvih 10 dana, vise da bi bili vidjeni no sto vole to i onda zaborave jedan period na bajs, i poslije 2, 3 mjeseca evo ga na auto diler.

    Moja MECKA -
    Pa najvaznije od svega je kako se odnosis prema bajku, koliko ga pazis, servisiras li ga, rgas li sa njim. Realno uz normalnu voznju skoro svaki bajk ce da posluzi skroz ok i trajace.

    90% nas odje nismo djeca pa kao nekad da sa biciklom pravimo kristijane , da ga bacamo po pijesku , konstantna nagla kretanja i rganje , pentranje po prevelikih ivicnjaka i sl. nego se svodi na to , da se opici neka lagana tura 20tak km, do posla , do grada , druga , brata ... (pricam za nas amatere)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. #270
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Kupio 2009 god Capriolo Anaconda koji se vozi bas dosta pogotovu u ljetnjim danima u prosjeku dnevno od 5 do 10km i mogu reci da sam prezadovoljan sa njim ne sjecam se da sam ista mjenjao na njemu bilo je par stelovanja oko sajli i pogona al i to je posledica davanja bicikla drugima koji ne paze... Stiglo je za zamjenu zadnja guma i kocnice posto su uglavnom izlizane...


  21. #271
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dell, moj komentar je iskljucivo vezan za nacin prodaje, ne konkretno za to biciklo koje mozda i vrijedi i vise od toga sto co'ek trazi za njega, ja to ne znam.

    Jednostavno je biciklo potrosna roba ma koliko bilo 'kao novo' i tesko mi je vjerovat' da neko stavi jednu cijenu nakon JEDNE godine od kupovine, dok je u garanciji jos godinu dana, presao 1,200km a onda dvije godine kasnije (znaci tri godine od kupovine) isto to biciklo koje je preko skoro 4,000km a nije vise u granaciji prodaje za ISTU cijenu...

    Meni to nema smisla... I opet kazem.. da je bilo sto u pitanju, ne pikiram niti na to biciklo niti na momka koji ga prodaje.

    Ali necu vise o tome, njemu neka je srecna prodaja, iskreno.






    A sad da se vratim na moju kupovinu, nakon 'izzy'-jevog post-a....

    Ja ne prelazim milion kilometara mjesecno niti sam ikakav profi 'bajker' (valjda je taj termin vise za motoriste ali nebitno). Nisam kuci cesto (mislim na CG) ali kad sam tu, cesto vozim biciklo. Opet... ne prelazim 300km na dan nego u prosjeku nekih 20-ak km, obicno ne daleko od grada i ne po 'teskim' terenima nego uglavnom je asfalt u pitanju. Znaci efektivno biciklo vozim nekih 2-3 mjeseca godisnje, po jedno 20km na dan, tj. nekih 1,000 km godisnje (ne vozim ni svaki dan kad sam doma). Sto se samog izgleda tice, volim ravne 'volane', bez dodatnih zakacki dolje za dodatno krivljenje kicme i nesto deblje gume (ne nesto nenormalno ali ne volim tanke gume kao sto voze ovi 'brzinci').

    Kao sto vidite i moj 'biciklisticki vokabular' je ocajan a sve ovo sam napisao kako bi mozda dobio neku konkretniju ponudu jer vidim da ima dosta izbora (makar znatno vise nego sto sam mislio) bilo da su u pitanju nova ili polovna bicikla...


    P.S. I jos da pomenem moje trenutno biciklo i sam razlog kupovine novog. Kao sto pomenuh u pitanju je 'Scout Hammer'. Ne znam ni sta je tu marka a sta model niti ikakve 'karakteristike' istog. Cak po nekim cjenama na netu mi se cini skuplji nego sto sam ga ja platio ali to je sad nebitno. Biciklo je staro neke 2-3 godine (ne znam tacno) i poprilicno je ofucano. Majstori kod kojih mjenjam unutrasnju gumu kad pukne (a vjerovatno puca zato sto kosta 1eur a ne 10eur) mi ne ulivaju neko povjerenje da to moje biciklo mogu da 'ozive' a moguce je da to niko ne moze. Znaci kocnice su popustile (istrosile se, pretpostavljam). Slabije mijenja brzine (cesto moram da promjenim vise njih da bi ikakvu promjenu osjetio). Lanac se cuje znatno vise nego sto je to bio slucaj u pocetku. I sto je meni najvaznije - ne ide vise kao prije. Jedino sto sam ja, ovako nestrucan, mogao da konstatujem je to da kocnice minimalno (ali sasvim dovoljno) kace sam tocak (znaci bez pritiska na kocnice) sto od mene zahtjeva veci napor da bi postigao istu 'vucu'. (ovo sam provjerio okretanjem zadnjeg tocka u vazduhu koji stane za 2-3 sekunde dok se prije vrtio sigurno 10-15 sekundi sa istom snagom obrta). Znam da mogu da se kocnice malo nasteluju (pozicija lijevo-desno) ali kad god sam to radio (bilo sam, bilo kod tih 'majstora'), to nije dugo trajalo i brzo bi se vratilo na staro. Znaci kad sam ga uzeo bio sam prilicno zadovoljan sa njim (za moje tadasnje potrebe) ali to vise nije to a kad vec uzimam nesto novo (tu mislim novo za mene, bilo to stvarno novo ili polovno) onda bi gledao da uzmem nesto malo bolje. Nesto sto ce mi prije svega duze trajat' a i nesto bolje i smislu same voznje...
    Sad cu sve da ti objasnim, ne brini.

    Kao prvo, sve informacije koje postavljam na moje oglase su 100% tacne, trudim se da do detalja opisem stanje onoga sto prodajem, kad se nadjemo vidis ono sto procitas, kupis ono sto vidis.

    Druga stvar, cijena i nacin prodaje. Biciklo sam kupio onda kada pise, sa dodatnom opremom koja je na njega me je kostalo mnogo vise nego sto pise, plus kao sto sam i naveo u oglasu dajem neke nove djelove umjesto postojecih. U trenutku kad sam uzimao biciklo trziste je bilo takvo da su bicikla bila izuzetno povoljna. Na nagovor vlasnika Tempa sam uzeo biciklo bas u tom trenutku jer mi je rekao da ce vec iduce godine da bude boom sto se tice cijena i poskupljnje od 15%. To se i desilo, i to ne samo iduce godine, vec i godinu kasnije, sad su se cijene stabilizovale. Biciklo jeste kao novo, iako je dosta toga potrosna roba na njemu, sve se redovno mijenja i odrzava, kad ga operem mogu slobodno u izlog sa njim. Nije preslo 4000km, vec 2800km, znaci od prvoga do zadnjega posta je 1600km razlike. Sto se tice cijene i same nejasnoce oko toga, aktuelni model Scott Sportster 50 kosta 549e, razlika u odnosu na moje je to sto ima hidraulicne diskove najnize klase (moje ima V brake, koje su mnogo lakse i isplativije za odrzavanje sa minimalnom razlikom u performansama), dok moje biciklo ima Acera zadnji mjenjac, a novi model ima Altus (losiji). Moja cijena sigurno nije formirana na osnovu stanja trzista koje je bilo kad sam ga kupio, nego na osnovu trenutne ponude i potraznje i mislim da je dosta korektna i konkurenta. Nadam se da ti je sad jasnije.

    Sto se tice tvojih potreba i onoga sto si opisao da ti treba, mislim daces najbolje proc ako kupis neki Polar ili Nakamuru. Izuzetno povoljna bicikla i dosta izdrzljiva, mozes prilikom kupovine da izaberes bolje gume i sjediste i uracunace ti tu razliku u cijeni sa onim sto vec biciklo ima. Koliko sam shvatio, tvoje biciklo je staro koliko i moje, samo sto ti imas Scout koji je knock off od Scott bicikala, odnosno onoga koje ja imam. Vidis, cak smo u isto vrijeme uzeli biciklo, tvoje je ofucano i ne moze da se ozivi, a moje je ka novo. Tebe gume stalno pucaju, a mene se to jos nije desilo jer imam i unutrasnje i spoljne Continental gume koje su me kostale 65e. Kocnice su ti se istrosile, moje su bolje nego prvog dana kad sam uzeo biciklo jer sam kupio i Shimano pakne i nastelova ih kako treba. Kod tebe se slabije mijenjaju brzine jer se sajla istegla i treba ponovo sve nastelovati, ja to redovno stelujem. Lanac se cuje jer ga sigurno ne cistis i ne podmazujes, onda ti je i zadnji zupcanik (kaseta ili navijaca) najvjerovatnije potrosen od te prljavstine, ja lanac i kasetu cistim svakih 150km, ka novi su. Cini mi se da je razlika ocigledna i da ti je jasno koliko je odrzavanje bitno i zasto moje biciklo kosta koliko kosta. To neodrzavanje tvoga bicikla bi te sad skupo kostalo da ga dovedes u pristojno stanje, racunaj nekih minimum 50e.

    Nadam se da je sad sve jasnije i da si shavtio zasto nema razlike u cijeni izmedju prvoga i zadnjega oglasa, kao i da okvirno znas koje su tvoje potrebe i kad kupis novo biciklo kako da ga odrzavas da bi te dobro i dugo sluzilo
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  22. #272
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Zahvaljujem na odgovoru. Kao sto rekoh, NE razumijem se tako da mi nikako nije bila namjera da kazem 'tvoje biciklo ne vrijedi toliko' a to sam rekao i u prosloj poruci. Samo mi je bilo malo nelogicno, sto ne znaci da sam u pravu jer opet - ne razumijem se.

    Sto se tice mog bicikla, nije bas da mu je guma pucala svako malo. Promjenio sam unutrasnju jedno 3-4 puta u zadnje 2-3 godine a razlog tome si i sam napisao. I sve ostale probleme koje si napisao za moje biciklo su sigurno tacni jer ja nisam nista odrzavao, nista mjenjao niti ista podmazivao i cistio. Kad bi sad uzeo neko bolje biciklo, sigurno bi vise vodio racuna o njemu, posebno kad je odrzavanje u pitanju. A kad vec to pominjemo, zanima me ko to radi kod nas? Rekao bih da u Baru nema niko kompetentan (makar da ja znam) jer ovi kod kojih sam ja i kupovao biciklo i koji su mi mjenjali unutrasnju za 1eur sigurno znaju da rade skoro pa iskljucivo sa takvim 'klasama' bicikla..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #273
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zahvaljujem na odgovoru. Kao sto rekoh, NE razumijem se tako da mi nikako nije bila namjera da kazem 'tvoje biciklo ne vrijedi toliko' a to sam rekao i u prosloj poruci. Samo mi je bilo malo nelogicno, sto ne znaci da sam u pravu jer opet - ne razumijem se.

    Sto se tice mog bicikla, nije bas da mu je guma pucala svako malo. Promjenio sam unutrasnju jedno 3-4 puta u zadnje 2-3 godine a razlog tome si i sam napisao. I sve ostale probleme koje si napisao za moje biciklo su sigurno tacni jer ja nisam nista odrzavao, nista mjenjao niti ista podmazivao i cistio. Kad bi sad uzeo neko bolje biciklo, sigurno bi vise vodio racuna o njemu, posebno kad je odrzavanje u pitanju. A kad vec to pominjemo, zanima me ko to radi kod nas? Rekao bih da u Baru nema niko kompetentan (makar da ja znam) jer ovi kod kojih sam ja i kupovao biciklo i koji su mi mjenjali unutrasnju za 1eur sigurno znaju da rade skoro pa iskljucivo sa takvim 'klasama' bicikla..
    Ja najvise volim sam da popravljam biciklo i da se "zezam" oko njega, e jedino ako je neki kvar za koji nemam alat, onda ponesem kod majstora.
    A u Baru imas Novaka u Bjelise, ne znam jesi li cuo za nejga, on dobro radi, najbolje u Bar pa ako hoces dacu ti njegov broj, a i ima neka polovna bicikla na prodaju pa vidi sa njim, nije skup majstor, jeftiniji je od KALE BIKEa 10x i bolje radi, recimo drug je ponio biciklo kod Kaleta, on mu uzeo 50 eura, kao da mu citavog napravi, poslije 10 dana mu se raspadnu pedale i to nije jedini slucaj, ima dosta losih komenatara za Kaleta, mada njemu je glavna zarada prodaja bicikala, tako da se ne opterecuje mnogo sa tim hoce li imati popravke ili ne, kod njega jedino mozes gumu zamjenit, toliko je strucan.
    Onaj srednji pogon sto sam ja mijenjao, najobicniji kineski kod Kaleta je 8 eura u Capriolo 7, a kod Novaka 5 + ti ga on promjeni.

    Inace sto se tice bicikala jedina razlika izmedju Nakamure, Capriola, Scouta i ostalih prozivodjaca je ram, sve ostalo su dodaci od drugih firmi, najvise Shimana (mijenjaci, kasete, salterice, srednji pogon, rucice kocnica), tako da se kod bicikla najvise gleda koja je oprema, a ne ko je "proizvodjac" bickila odnosno rama, naravno ima razlike i kod rama, neki su od kvalitetnijeg aluminijuma, neki od celika itd., ali za nas amatere je dovoljan aluminijum 6061, a od njega se pravi vecina ramova danas.

    Sto se tice opreme imas ovdje fin tekst pa procitaj - http://www.totalbike.rs/blog/upoznaj...o-komponentama realno tebi ne treba preko Alivio opreme nista i to zadnji mijenjac i salterice, sto bi jos valjalo da vidis kod kupovine bicikla je taj prednji amortizer da bude od nekog malo boljeg proizvodjaca, jer ZOOM bar koliko sam ja imao prilike da isprobam ne radi posao kako treba, tj. "trokira" prilikom vracanja u prvobitni polozaj, ali ako imas namjeru da vozis po gradu, a ne neki off road pretjerani, i zoom ce odraditi posao.
    ps Zoom - ja kad se spustim sa Volujice ruke ne osjecam, jer amortizere kao i da nemam.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #274
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    ^ Zahvaljujem, da te ne citiram, predugo bi bilo...

    Ja sam do sad kod Kaleta nosio i to iskljucivo za promjenu unutrasnje gume ili ako je trebalo neko brzinsko stelovanje. Za nesto ozbiljnije mu ga ne bi ni ostavio a posto jedino znam njega i jos jednog takvog, i napisah prethodno da ne znam nikoga da valja. Novaka ne znam, broj bi mi svakako valjao. Mozes ga bacit' na PM a mozes i odje jer moze nekom drugom zatrebat'. Mogu poc taman sa mojim pa da vidim sto ce mi rec'. Nije iskljuceno ni da bi ja popravio svoj za tih 40-50e i zavrsio posao za jos godinu-dvije.

    Jer kao sto rekoh, nisam profi niti mi treba nesto profi. Sto god je u pitanju, uzimam ono sto mi treba a ne ono najbolje. Prije svega zato sto se ne qrcim sa onim sto mi ne treba.

    Uglavnom vozim po gradu ali svi mi znamo da mi imamo vise rupa od ulica. Posto staza nikakvih nemamo, uvijek se penjem na trotoare i spustam sa istih tako da se slobodno moze racunat' da vozim i 'off-road'. Ne zato sto ga vozim po nekim sumama nego zato sto su nam uslovi svakako nikakvi i ja za tih 15-20km koje predjem dnevno prolazim kroz svakakve terene i 'skacem' masu puta (najvise penjanje na trotoare, ivicnjake i sl.)

    Pogledacu ima li taj Novak sto. Pogledacu i u PG kod tih servisera sto ima od polovnih. A kad bi uzimao novo u tempo.. koje bi mi preporucili konkretno nakon sve ove moje price? Jakov pomenu Polar i Nakamuru. Polar sam vidio da ima vise modela a Nakamuru nisam ni nasao tamo. Znam da nema prozivodjac mnogo veze ali konkretno kad bi sa tempa birali biciklo za moje potrebe, koje bi to bilo? Zahvaljujem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #275
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,918
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Od Polara Glider mozes da uzmes, odlicno biciklo

    http://www.tempo.co.me/~tempo/index....lar-glider-man

    Nakamuru imas u intersport u gintas

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Page 11 of 43 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vozite li po ledu.......VOZIMO!!!!!!!
    By Goran69 in forum Motociklizam
    Replies: 12
    Last Post: 01-08-12, 12:54
  2. KOje biciklo i dje da uzmem u Pg
    By Legro in forum Motociklizam
    Replies: 26
    Last Post: 29-03-11, 13:07
  3. Sa koliko mozga vozite...
    By IGUMAN in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 14-10-04, 20:46
  4. Koje auto vozite
    By Cakir in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 164
    Last Post: 30-06-04, 08:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •