Results 1 to 25 of 25

Thread: Kupovina aparata , pomoc ?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kupovina aparata , pomoc ?

    http://tehnomax.me/KAMERE%20FOTO/FOT..._EOS_1100D.php

    ili

    http://tehnomax.me/KAMERE%20FOTO/FOT...ikon_D3100.php

    ili

    http://tehnomax.me/KAMERE%20FOTO/FOT...ikon_D5100.php

    Koji od ova 3 uzeti ? Molim sto vise komentara i zanima me kako se pokazao ovaj ekran sto se pomijera kod ovoga D5100 jel kravljivo to , cemu u sustitni sluzi sto ne moze da obavi obicni itd ?

    A kod ovoga Nikona D3100 zanima me jel to stari model ? Tj. jel izlazio iz te serije i kategorije neki posle njega ?

    Koji je najbolji za snimanje HD sa zvukom od ova 3 ?

    Bilo kakav savjet komentar i valjalo bi sto prije , i hvala puno unaprijed !

  2. #2
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    D5100 jer je klasa iznad ostala dva. Nema veze to sto je stariji model jer je to tijelo. Tu ti je najbitnije koje objektive imas.
    Ekran kod D5100 ne moras da vrtis, a cini mi se da je sasvim solidan. On sluzi da kad snimas sebe vidis sto snimas. Sto se tice D3100, izlazio je noviji, D3200.
    Za snimanje ti je najbolji D5100, jer snima u malo veci frame rate. Za zvuk sa internim mikrofonom nemam iskustva, ali bi u teoriji trebao biti najbolji canon jer ima stereo mikrofon.
    Last edited by An0n1mUs; 05-02-14 at 22:10.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  3. #3
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Jes imas poslije Nikona D3100 sad i D3200
    Ja bih umjesto ovog prvog stavio Canon EOS 550D (Rebel T2i / Kiss X4 Digital) po meni skoro najbolji za ulazak u sve to
    i onda bi se mislio izmedju njega i ovog Nikona D3200
    ali mislim da koji god da zumes neces pogrijesit i odradjivat ce ti posao...imas po yotube-u mnogo poredjenje i njihovih predloga i poredjivanja i cuda svih modela pa malo razgledaj,ja evo par dana to i radim,ali samo gledam

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Ne znam da li kupujes preko racuna, kredita ili bonova za benzin, da li se gadis na polovnjake, ali imas jedan fin polovni canon 600d 18-55 za 400e na facebook foto berzi. Za 200 eura "viska" mozes da kupis jos jedan objektiv ( canon 50mm 1.8 ).
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na rate kod njih imam mogucnost i neki popust preko jednog prijatelja.
    Hvala vam na odgovorima , samo mi recite ovo ima li ovaj nikon D5100 , ukoliko mu je mono mikrofon , ima li prikljucak da se montira eksterni ?
    I kakva je situacija sa onim " boljim " blicevima , da li mogu da se montiraju na ova 2 nikon modela ?

    I ako ima jos koje misljenje volio bih da cujem Vama fala dje culi i dje ne culi

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mogu eksterni i mikrofon i blic.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  7. #7
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala

  8. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Polovni 600D bez garancije >>>>>>>> bilo šta od ova tri u bilo kojoj kombinaciji.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ne otvaram novu temu, ja bih samo zamolio da mi neko prokomentarise sony a3000, cini mi se jako dobar, a cijena 300eura jako primmamljiva...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Neki hibrid izmedju slr i mirorless aparata. Elektricni viewfinder mu je najveca mana, ali cijena mu je jako primamljiva. Licno gledao bih neku stariju generaciju mirorless fotoaparata za te pare, ako uopste moze da se nadje u cg...
    \\
    OFL•GIC

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Neki hibrid izmedju slr i mirorless aparata. Elektricni viewfinder mu je najveca mana, ali cijena mu je jako primamljiva. Licno gledao bih neku stariju generaciju mirorless fotoaparata za te pare, ako uopste moze da se nadje u cg...
    a 1100D vs sonyA3000 posto im je cijena ista? koji je bolji za pocetnika? i reci mi samo, kad se kupuje polovan aparat orjentaciono do koliko hiljada okidanja da gledam?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    I jedan i drugi aparat je odlican za pocetnika, s tim sto bih ja uzeo canon iz jednog jednostavnog razloga. Kod nas su Canon i Nikon omiljeni sinovi, pa ces lako moci naci polovne objektive (i nove), mozes da pozajmis objektiv od ruga, poznanika. Sony, Olympus, Fuji su kod nas egzoticne marke, pa se teze mogu naci objektivi i dodatna oprema.

    Sto se tice polovnjaka entrylevel, niza klasa dslrova ima zavjesicu deklarisanu na 100 000 okidanja. Znaci nesto izmedju 20 000 i 40 000 je sasvim prihvatljivo.

    E da... sad ce Roy reci da ti to nista ne znaci, jer nekome crkne zavjesica na 1023 okidanju a nekome na 505 321 okidanju.
    \\
    OFL•GIC

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i cini mi se da su i skuplji Sony-evi objektivi.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    E da... sad ce Roy reci da ti to nista ne znaci, jer nekome crkne zavjesica na 1023 okidanju a nekome na 505 321 okidanju.
    Nije samo u tome fazon - ne znam nekoga ko je za svoje amaterske potrebe uzeo aparat a da je potrošio zavjesicu.
    Jednostavno ćeš teško naći neki entry level polovnjak koji ima zabrinjavajući broj okidanja.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Imam ja drugara koji je ispucao oko 110k fotografija za 3 godine na nikonu d90. Amater, ali taj je znao da fura rafal od po 10 minuta

    Maldost ludost.
    \\
    OFL•GIC

  16. #16
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I sto se desava posle odredjenog broja fotografija ? Moze li neko od vas to malo detaljnije da objasni ? I ima li mu spasa posle i kolko kosta itd

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    To je mehanicki dio u digitalnom fotoaparatu (i kod analognih) koji u odnosu na elektronske ploce, procesor i senzor, ima najveci potencijal za kvar. Ali kao sto je Roy rekao, da bi se neko priblizio tim cirfama treba jako puno vremena. Da ne lupam sa brojevima koliko prosjecni korisnik ispuca fotografija godisnje, recimo da godisnji maksimum od 10 hiljada fotografija (ogroman broj 800+ fotografija mjesecno) prema teoriji shutter nece imati problema 10 godina.

    Zamjena zavjesica varira od aparada do aparata, a u Beogradu je od 150e pa navise.
    \\
    OFL•GIC

  18. #18
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema niko kod nas to da radi ? I kad se ona zamijeni prakticno moze jos toliko ? Hvala ti na odgovoru. Pitam s' obzirom da sam pocetnik i da bi mi trebalo jedno par iljada fotki da se ispraksam malo. I plus me zanima kako ljudi koji rade vjencanja , ispade onda da moraju da mijenjaju aparat ili popravljaju zavjesicu svake 2 godine ?
    I jel onda bolje s' obzirom da uzimam entry level aparat da uzmem jeftiniji u ovom slucaju nikon d3100 pa onda da uzmem objektiv 18 200mm ?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Mislim da ne treba da se opterecujes oko kolicine predjenih kilometara fotoaparata, jer ja ovo cisto informativno pisem, da ti neko ne bi prodao aparat koji je presao 100k okidanja.

    Sto se tice profesionalaca, oni koriste profesionalne aparate vise klase, dje je zavjestica deklarisana na 150k pa do 300k, 400k.
    \\
    OFL•GIC

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Sto se tice drugog pitanja, vec sam ti savjetovao da uzmes polovni foto aparat, kao i avatar_nk-u, i da za visak para uzmes fiksi objektiv 50mm 1.8. U konbinaciji sa 18-55 to je odlican konbo za pocetnika.

    Sto se tice 18-200 to je jako seksi duzina, ali u praksi jako brljava sto se tice kvalitete fotografija. Pogledaj na internetu kakve fotografije objektivi daju, mislim da ces shvatiti zasto svi mi fotografi (amateri i profesionalci) potenciramo objektiv sa fiksnom zarisnom daljinom ( u tvom slucaju 50mm 1.8 )
    \\
    OFL•GIC

  21. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ne brini za zavjesu, prije će ti se desit da ti padne niz liticu i pođe u komade nego zavjesa da ti rikne
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  22. #22
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja imam d3200 sa 18-105 objektivom ,pa bih ti savjetovao njega da kupis. kasnije da uzmes neki 50mm, najbolje da objektiv kupis prema tvojim potrebama. Ja sam se iznenadio kako ovo cudo moze da napravi neke dobre slike. Bolje skupi ili prezali malo para pa uzmi njega. Sto se tice video snimaka ,veoma je dobar. imas 1080 i 720 rez da biras(ja uglavnom koristim 720).
    Da ne bih sad odje mracio,a nadam se da se necete ljutit postavio bih neke linkove od videa i od slika sa D3200 mjer mislim da bi bilo korisno da covjek vidi sto moze sa njim.
    Ovako izgleda video sa njega
    Ovo su neke od slika sto sam ja slikao https://www.facebook.com/ljubomirgrg...9095651&type=3

  23. #23
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje , da ne otvaram novu temu .. Sto se tice kupovine objektiva , oni mogu da idu na sve glave dslr aparata jel tako ? Nije ono da su za neke skuplje serije druge glave i slicno ?

  24. #24
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    Jedno pitanje , da ne otvaram novu temu .. Sto se tice kupovine objektiva , oni mogu da idu na sve glave dslr aparata jel tako ? Nije ono da su za neke skuplje serije druge glave i slicno ?
    Jedni objektivi su canon, drugi nikon (nikkor), s tim sto ima i drugih da kazem marki koje odgovaraju za jedan ili drugi, ali isti se ne moze kaciti i na canon i na nikon. Sad sto se tice serija, imas recimo oznake na nikkor objektive D i G. D su jetinije ali recimo na d5100 ces imati samo manuelni fokus, neces imati automatski, dok sa oznakom G ces imati i automatski fokus ali su skuplji prilicno. Na nekom drugom Nikonu (D90 npr.) bi i sa objektivom oznake D imao autofokus. Ali neka te to ne opterecuje, u startu ces svakako koristiti samo kit objektiv, vjerujem.
    Inace, imam 5100, od aprila, moj prvi susret sa dslr-om i jako sam zadovoljan zato taj i preporucujem. S tim sto su ti objektivi za canon jeftiniji, to imaj na umu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoc, kupovina New York
    By ice-Ventura in forum Putovanja
    Replies: 9
    Last Post: 07-05-12, 21:10
  2. I: Popravka espreso aparata
    By pazanjac in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 27-01-12, 10:24
  3. Kupovina i izbor psa (rase) , pomoc drugari :)
    By OpUsTeNo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 51
    Last Post: 28-01-11, 16:33
  4. P: dva slot aparata
    By Ahil in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 09-10-09, 21:22
  5. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •