View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 51 of 273 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1251
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Baš žalosno... "Nevini mladić" je samo pripadnik krvave jedinice "Berkut"-a koja je 3 dana strijeljala vlastiti narod...Imaš li koju sliku kakvog SS-ovca kojeg je narod mučio?...Da se baš "uznemirimo"...

  2. #1252
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pazi to nijesu obicni vec brzi krediti, neka im je veliki Bog na pomoci.
    Pokazujes elementarno neznanje jer to su demokratsko-prozapadno humani krediti i oni su bez kamate. Nije to ruski zajam koji je imperjalisticko-komunisticko-slovensko-azijatski koji izmedju ostalog predvidjaju i skopljenje. Bolje ti pozivaj Boga u pomoć ako daleko bilo mi uzmemo onak kineski kredit pa nam se pocnu oci kositi a mi pozutimo ka poslije epidemije zutice.

  3. #1253
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Baš žalosno... "Nevini mladić" je samo pripadnik krvave jedinice "Berkut"-a koja je 3 dana strijeljala vlastiti narod...Imaš li koju sliku kakvog SS-ovca kojeg je narod mučio?...Da se baš "uznemirimo"...
    Mislio sam da bih time spamovao, ali pošto se traži, stiže nešto slično, ODBJEGLI NACISTA, POL ŠEFER - OSNOVAO PEDOFILSKU SEKTU...
    http://www.blic.rs/Riznica/Istorije/...dofilskom-raju
    Last edited by Xerxes; 22-02-14 at 17:43.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #1254
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Baš žalosno... "Nevini mladić" je samo pripadnik krvave jedinice "Berkut"-a koja je 3 dana strijeljala vlastiti narod...Imaš li koju sliku kakvog SS-ovca kojeg je narod mučio?...Da se baš "uznemirimo"...
    Ne mogu da vjerujem da ljudska jedinka opravdava kidanje ruke i vadjenje ociju drugom ljudskom bicu, ma koje god policijske jedinice clan bio. Ti si monstrum isti kao oni.Stidi se.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  5. #1255
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svako onaj ko puca u vlastiti narod treba da preuzme odgovornost da mu se može desiti da mu taj narod sudi svojim rukama. Nikada nijesam podržavao linč, ali da - razumijem narod...Neko je tamo od ruke tih zločinaca izgubio nekog svog. Oca, brata, rođaka, prijatelja ili komšiju...
    Apsolutno da to razumijem i ne, ne stidim se nimalo...
    Stidim se što takvi poput tebe sa mnom dišu isti vazduh u ovoj zemlji...


    Hari, primijećujem da si visoko podgao prag tolerancije za glupiranje, razmahivanje i rastrčavanje svakakvih mitomana, polupismenih besposličara i dr. produkata društvene margine. Vidim da je sad moguće reći drugom gostu da je monstrum...Da li to želiš od ovog PDF-a napraviti mjesto za polemike poput onih na Portalu Vijesti? Je li to profil gostiju kakve priželjkuješ na ovom PDF-u?
    Last edited by El Re; 22-02-14 at 18:16.

  6. #1256
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ruski državni vrh razmotrio situaciju u Ukrajini
    http://fakti.org/rossiya/kremlj/rusk...iju-u-ukrajini

    Janukovič se pojavio na lokalnoj TV u Harkovu: "Nisam odstupio - pucali su na nas, pokušali su nas ubiti, Ukrajini prijeti fašistička revolucija kao u Njemačkoj 30-ih godina"

    http://www.advance.hr/vijesti/januko...-30-ih-godina/

    UPOZORENJE: Rusija ulazi u rat za Krim, ako dođe do podele Ukrajine!
    http://www.telegraf.rs/vesti/959591-...odele-ukrajine

    Hakeri provalili u elektronsku poštu i potvrdili da zapad kontroliše i finansira lidera ukrajinske opozicije Vitalija Klička!

    http://www.srbijadanas.net/hakeri-pr...talija-klicka/
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #1257
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Stidim se što takvi poput tebe sa mnom dišu isti vazduh u ovoj zemlji...
    Bez komentara...

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...svakakvih mitomana, polupismenih besposličara i dr. produkata društvene margine...
    A od kulture TOLIKO....
    Last edited by Xerxes; 22-02-14 at 18:26.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #1258
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Evo što rade napušeni protestanti u Ukrajini... Izvadili oči mladiću i odsjekli mu ruku...

    Sadržaj je uznemirujuće prirode!
    http://antifashist.com/latest-news/2...tar-video.html
    Xerxes, poshtujem svacije stavove pa i tvoje, ali objavljivati lazne klipove sa youtubea nije lEpo. Ovo je cirkulisalo od prvih dana nereda i svi zivi su ovaj video demantovali i oznacili laznim, ukljucujuci i ljekare koji nisu nasli nikog ni mrtvog ni ranjenog sa izbijenim ocima.
    Last edited by Recordare88; 22-02-14 at 18:27.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #1259
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pokazujes elementarno neznanje jer to su demokratsko-prozapadno humani krediti i oni su bez kamate. Nije to ruski zajam koji je imperjalisticko-komunisticko-slovensko-azijatski koji izmedju ostalog predvidjaju i skopljenje. Bolje ti pozivaj Boga u pomoć ako daleko bilo mi uzmemo onak kineski kredit pa nam se pocnu oci kositi a mi pozutimo ka poslije epidemije zutice.
    Quote Originally Posted by opmne
    Pazi to nijesu obicni vec brzi krediti, neka im je veliki Bog na pomoci.


    To je izjavio ministar spoljnih poslova UK Hejg, a mi ovdje prenijeli. Kakvi ce biti krediti-to vi vidjite sa njim i sa Kristin Lagard
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #1260
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hari, primijećujem da si visoko podgao prag tolerancije za glupiranje, razmahivanje i rastrčavanje svakakvih mitomana, polupismenih besposličara i dr. produkata društvene margine. Vidim da je sad moguće reći drugom gostu da je monstrum...Da li to želiš od ovog PDF-a napraviti mjesto za polemike poput onih na Portalu Vijesti? Je li to profil gostiju kakve priželjkuješ na ovom PDF-u?
    El Re, ponasas ka dijete koji zagriza komsiluk a poslije "kuku meni diraju me". Prag tolerancije je osta isti i zbilja je sramota da ti nesto prebacujes kad si jedini na ovoj temi koji vrijedja sve koji misle drugacije od tebe.
    To si umislio da si univerzalni ekspert i bolje znas kako je u Ukrajini i od onih koji tamo zive to je mozda smijesno, ali ti si taj koji ljudima pise da su "naduvani... podrzavaju fasizam...sa margine...." a kad ti neko odgovori onda kukas. Na forumu niko bas niko pa ni ti neće pisati i to je valjda svima jasno. Zbilja eminentna inteligencija opravdava vadjenje ociju, a drustvena margina se zgrazava ne smo postupku vec i pokusaju da neko to opravdava.
    Zalosna su opravdanja medjutim svak pise po sopstvenoj savjesti i svijesti, ali bar ti si izgubio bilo kakav kredibilitet da ocjenjujes nekoga, a kad već se upustis moraćes koristiti rjecnik primjeran ovom forumu.

  11. #1261
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Xerxes, poshtujem svacije stavove pa i tvoje, ali objavljivati lazne klipove sa youtubea nije lEpo. Ovo je cirkulisalo od prvih dana nereda i svi zivi su ovaj video demantovali i oznacili laznim, ukljucujuci i ljekare koji nisu nasli nikog ni mrtvog ni ranjenog sa izbijenim ocima.
    Zahvaljujem se na ukazanom poštovanju, evo sada kada bih krenuo tim vašim putem (vašom logikom) - i pokušao da ukažem kako je i pucanje na demonstrante izrežirao neko ko je te iste protestante i organizovao, neko kome je tuđi život samo biznis i ništa više, neko ko ne razumije šta znači saosjećanje...... pa ne da ne bi mogli da razgovaramo, nego bi se one najniže strasti u nama rasplamsale i od racionalnosti bi ostalo ŠTA?! NIIIŠTA!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #1262
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    El Re, ponasas ka dijete koji zagriza komsiluk a poslije "kuku meni diraju me". Prag tolerancije je osta isti i zbilja je sramota da ti nesto prebacujes kad si jedini na ovoj temi koji vrijedja sve koji misle drugacije od tebe.
    To si umislio da si univerzalni ekspert i bolje znas kako je u Ukrajini i od onih koji tamo zive to je mozda smijesno, ali ti si taj koji ljudima pise da su "naduvani... podrzavaju fasizam...sa margine...." a kad ti neko odgovori onda kukas. Na forumu niko bas niko pa ni ti neće pisati i to je valjda svima jasno. Zbilja eminentna inteligencija opravdava vadjenje ociju, a drustvena margina se zgrazava ne smo postupku vec i pokusaju da neko to opravdava.
    Zalosna su opravdanja medjutim svak pise po sopstvenoj savjesti i svijesti, ali bar ti si izgubio bilo kakav kredibilitet da ocjenjujes nekoga, a kad već se upustis moraćes koristiti rjecnik primjeran ovom forumu.
    Hari nek ti je srećno novo društvo...Sam si ga izabrao...Možda s njima i imaš više zajednićkog, nego što si imao sa mnom i nekima od nas. Sa Foruma je, zbog sve više takvih sa margine, u minulim godinama i otišao veliki broj ljudi za koje bi se (po mom skromnom sudu) svaki forum borio da ih zadrži, jer su mu garantovali i posjećenost i kvalitet rasprave i renome koji je s tim dolazio...
    Želim da pozdravim sve s kojima sam se gotovo 7 godina družio, uživao u Vašim postovima i prekrasnom ličnom Svijetu koji sa sobom nosite. Vi na koje mislim lako će te se prepoznati...Ja ovdje više ne pripadam i ovdje mi nije mjesto. Nadam se da će te za moju odluku imati razumijevanja.

    Nek vas Bog čuva sve.

  13. #1263
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    [/I][/COLOR]To je izjavio ministar spoljnih poslova UK Hejg, a mi ovdje prenijeli. Kakvi ce biti krediti-to vi vidjite sa njim i sa Kristin Lagard
    pogodio si ti druze u centar mete. ali kad pogodis u centar to mnoge zaboli.

    upravo su tajkuni i oligarski poslednji preostali pipci komunisticke hobotnice koja je davila slovenske narode dobrih 100tinjak godina. danasnje vladajuce elite i centri moci kod slovenskih naroda (istina ne svih) su nista drugo do bivse komunjare preobucene u naprasne borce za demokratiju. zato zalim u ukrajini i jedne i druge jer obe strane imaju dobre razloge za pobunu. mada molotovljevi kokteli svakako nisu nacin.

    45' su komunisti na sva zvona izjavili: Bog ne postoji. Na to im je Bog odgovorio: Vidimo se u 90tim bitches! i tako je i bilo. komunizam 90te nije prezivio RIP! 21 vijek mu je bio i ostao tek sanak pusti jer u 21 vijeku nema mjesta za nazadna zakrzljala drustva i jos nazadnije ideologije. i posle se cudimo sto su u jednoj Nemackoj na vlasti demo-hriscani?! O.o Pa znaju Nemci sta su prave vrijednosti. Svatili su oni to jos par vjekova unazad. Ali Slovenski narodi nisu vec su morali da izgube cijeli 20 vijek uceci tu lekciju i neki je jos nisu naucili... Titovi pioniri i mladi komunisti jugoslavije i dalje vedre i oblace. A to sto su 4 najprodavanijih auta na svijetu nemacki mercedes bmw voksvagen i audi ma to je samo slucajnost. Not!

    Ohh soo what? Pa nek im bude ali tvrda brda Crne Gore odavno odjekuju: U cara Trojana kozje usi!!!
    Last edited by Byk-e; 22-02-14 at 18:56.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  14. #1264
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hari nek ti je srećno novo društvo...Sam si ga izabrao...Možda s njima i imaš više zajednićkog, nego što si imao sa mnom i nekima od nas. Sa Foruma je, zbog sve više takvih sa margine, u minulim godinama i otišao veliki broj ljudi za koje bi se (po mom skromnom sudu) svaki forum borio da ih zadrži, jer su mu garantovali i posjećenost i kvalitet rasprave i renome koji je s tim dolazio...
    Želim da pozdravim sve s kojima sam se gotovo 7 godina družio, uživao u Vašim postovima i prekrasnom ličnom Svijetu koji sa sobom nosite. Vi na koje mislim lako će te se prepoznati...Ja ovdje više ne pripadam i ovdje mi nije mjesto. Nadam se da će te za moju odluku imati razumijevanja.

    Nek vas Bog čuva sve.
    Iako nije meni upućeno...

    Da je sreće pa da smo se češće ovako odnosili jedni sa drugima, ne bi ni imalo mjesta idejnom razdoru i inaćenju.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #1265
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dako nekako forum idura, a potpuno sam siguran da odje niko bas niko ne dolazi zbog druzenja sa Harijem niti Hari po principu druzenja bira ucesnike ili sabjesednike na bilo kojoj temi. Diskusija je takva da se samo po pisanju moze znati ko je sa margina drustvenih ljestvica a odje je kultura dijaloga obavezna pa nek svak za sebe odredjeju kojem stalezu pripada.

  16. #1266
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xerxes View Post
    ovdje je nestala mogućnost da se štogod drugačije iznese, sramota!

    Čak su i rasne pozadine mnogo ljepše, i sagledivije od trenutnih zbivanja u ukrajini.

    Narodi srednje evrope i baltika su mrzjeli i mrze sssr i ruse iz jednog prostog razloga. Propagande vatikana i germanskog faktora čije skute i dan danas mnogi potlačeni pripadnici drugih naroda ljube, ne zaklapajući o stalnoj ,,inferiornosti prljavoga istoka'' i ,,njegove podređenosti prema mladom i genocidnom svijetlu zapada''.

    Nije lagano kada te od malih nogu uče kako si inferioran, kako je tvoja kultura ,,antemuralis christianis'', kako su ,,germani i latini ovo - germani i latini ono'', a oni narod kao i svaki drugi, sa istim strahovima i težnjama. I gdje drugo da usmjeriš negativnu energiju nego prema neistomišljenicima na sopstvenoj zemlji, prema onima koji znaju ko su i što su, i koji nemaju potrebe to dokazivati!

    A sve počinje time što su rad, red i disciplinu - nekada civilizacijski poredak ustanovljen od strane latina - danas germani silom preuzeli kao svoje kulturno naslijeđe...

    I naravno da svako koga ovo zaboli - ko zna da je tako, da mu je drvlje i kamenje (često i ignorisanje) prirodan odgovor na koji su naučeni od strane istih onih koji i dalje forsiraju recesivni gen istrebljenjem drugih naroda! Što je uistinu paradoks nad svim paradoksima!

    Ali dobro, iznesoh svoje mišljenje za koje ne smatram da će naići na ništa lijepo među najglasnijima - ali među tihima, tj. Onima što ne moraju ništa dokazivati sigurno hoĆe!

    Русију је као велику силу створило германско и нордијско племство.Огроман број Руса има германске корјене (патријах Алексеј ii је био чисти Њемац).
    Него постоји ли и најмања могућност да народи Средње Европе и Балктика мрзе СССР и Русе зато што су их ови окупирали, расељавали по Сибиру а у њихове домове насељавали етничке Русе или што их је СССР најмање педесет година систематски ПЉАЧКАО!?
    Не кажем да Ватикан нема своје пипке и ту.Има их итекако, али далеко од тога да је Русија стуб поштења и морала.
    Руска политика је једнако прљава као политика Ватикана.

    Свако има право на своје мишљење, и твој став је легитиман, али нетачан.Зато сам морао реаговати, управо због тихих.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #1267
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,815
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,036
    Thanked in
    1,801 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Kakav spin. Pa nisu oni od Njemaca dobili te teritorije, nego im je SSSR dao. Da nije bilo crvene armije koja se probila do Njemačke slikali bi se oni što bi dobili te teritorije.
    To je obična holivudksa glupost. Jedino što je bilo zasnovano na kvanitetu je stok balističkih projektila, a to nije ništa novo. Svaki sistem raketne odbrane ima neki prag zasićenja koji se probija tako što se lansira salvo projektila. Ruska doktrina je ista kao i doktrina svake nuklearne sile na svijet, a zove se nuklearna trijada. Nju uspješno održavaju SAD i Rusija, ostale zemlje djelimično, jer nemaju strateške bombardere tolikog dometa koliki imaju SAD i Rusija. Ono gdje se razlikuju ove dvije zemlje je to što SAD podmornice održava u ofanzivnim formacijama na otvorenom moru, a Rusija u defanzivnom bastionu na sjevernom polu.
    Tenk kao tenk je isključivo taktičko oružje, a i kao taktičko oružje je prevaziđeno. Zato Rusija za svoje buduće potrebe ne planiara tenk kao tenk, nego platformu od koje će moći da bude i tenk, i protiv-avionski top itd. Tenk samo po sebi uopšte nije ni bitan. Što se tiče samih T tenkova, ako svjetska stručna javnost nije njima našla neke ozbiljnije zamjerke (a ne znam što ima posebno da se zamjeri jednom oružju koje se u modernim sukobima sve manje upotrebljava), onda stvarno čekam tebe da me prosvijetliš. Koliko je ta doktrina i tada bila "promašena", najbolje govori Korejski rat.

    То ти је како сам написао, и није спин.Видим да се слабо разумијеш у војноидустријски комплекс и зато нећу трошити вријеме писајући километарске постове да би ти објаснио узрочно-послиједичне везе погрешне доктринске политике.Корејски рат је вођен у условима и тактикама другог свјетског рата.

    Кад говориш о тенковима, русија их доктрински планира као оружје у систему.Ако је систем лоше осмишљен оружје је неупотребљиво.
    Видјело се то у Авганистану и у Чеченији а донекле и у Грузији.
    Једина предност Т тенкова је само у томе што су неупоредиво јефтинији од Абрамса, Леопарда или Меркаве, и те тенкове купују само неразвијене и сиромашне земље.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #1268
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Kad jednom ukapiramo da su oligarhije direktna posledica komunizma i njegov logicni nastavak u zemljama gdje nije izvedena tranzicija, lakse ce nam biti. A to kako se to sad zove, komunizam ili nekako drugacije, to je mnogo manje bitno.
    oligarhija na istoku, burzoazija na zapadu.. what's the difference? monarhije, republike, feudalizam, kapitalizam, komunizam.. uvijek se nadje nacin da manjina zivi na racun vecine, samo je pitanje u kojoj mjeri ce je eksploatisat.


  19. #1269
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Stigla Julija na Majdan.
    Last edited by Larisa; 22-02-14 at 19:39.

  20. #1270
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    oligarhija na istoku, burzoazija na zapadu.. what's the difference? monarhije, republike, feudalizam, kapitalizam, komunizam.. uvijek se nadje nacin da manjina zivi na racun vecine, samo je pitanje u kojoj mjeri ce je eksploatisat.
    Difference postoji i te kako. Pravila igre su u uredjenim drzavama mnogo preciznija, jasnija i mnogo se strozije i ostrije primjenjuju. A kako pravila igre-tako i socijalna mobilnost. U USA je jedan Zakerberg mogao da za 5 godina postane od nize srednje klase multimilijarder postenim radom, a u jednoj Ukrajini, Kazahstanu...Crnoj Gori to ne bi mogao pa sve da je 16 fejsbuka izmislio. I naravno, treca veoma bitna razlika-nivo postovanja ljudskih prava, vladavina prava...nije potrebno obrazlagati.

    Xerxes, ne kazem da je svaki incident izmisljen, nego da je taj koji si ti poslao konkretno lazan, jer je demantovan od svih relevantnih izvora vec odavno. Ukoliko se potrudis, sigurno ces naci snimljene ekscese demonstranata koji su se stvarno desili-niko i ne spori da ih je bilo. Ali to ne mijenja citavu pricu ni za jedan posto, kao ni cinjenicu da su ekscesi snaga bezbjednosti bivse vlasti bili visestruko veci i lako se mogu podvesti pod termin zlocin protiv covjecnosti. Brzo ce tako i biti, jer tuzba Medjunarodnom krivicnom tribunalu u Hagu stize vec u ponedeljak.
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #1271
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post


    Stigla Julija na Majdan.
    A cemu voditelj ne moze da prestane da se smije?
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #1272
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jaooo, djeca, izvinjavam se. Ispravicu.

  23. #1273
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ako mi je išta jasno ja se pomamio, Viktor je lupež a Julija je?

  24. #1274
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako mi je išta jasno ja se pomamio, Viktor je lupež a Julija je?
    Tajkun Mada, tajkun koji je imao hrabrosti da se usprotivi vecini tajkuna tri puta i zavrsi u zatvoru 2x zbog toga. Sa novcem koji ima, mogla je iskulirati situaciju kad god je htjela, ali nije.

    Plus i veoma vjest politicar, za razliku od Viktora. Dok su se Klicko i ostali tentali sa Janukovicem, ona ispade najveci pobjednik.
    Last edited by Recordare88; 22-02-14 at 19:46.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #1275
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Tajkun je hrvatski izraz za... ?

Page 51 of 273 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •