View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 241 of 273 FirstFirst ... 141191231237238239240241242243244245251 ... LastLast
Results 6,001 to 6,025 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #6001
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://europa.eu/rapid/press-release...-14-276_en.htm

    EU odlozila stupanje na snagu Sporazuma o stabilizaciji i pridruzhivanju sa Ukrajinom do 2016, i to posle obecanja i predsjednika Ukrajine i EU zvanichnika da ce stupiti na snagu u utorak.

    Kakva je to gomila budaletina, sve sa Merkelovom na chelu kolone. Nije ni chudo shto ih Putin sve voda ka' mlade majmune.
    Last edited by Separatista; 12-09-14 at 22:22.
    Ridin' on the black train

  2. #6002
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Napisah ja na drugoj temi da se zatvaraju vrata Ukrajini, ali niko ne vjeruje dok vidi crno na bijelo

  3. #6003
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Napisah ja na drugoj temi da se zatvaraju vrata Ukrajini, ali niko ne vjeruje dok vidi crno na bijelo
    Njima je Francuska scela da stavi u sporazum da nikad nece moci biti chlanica EU josh u martu pa nisu mogli od bruke Mene samo nije jasno kako oni ne vide da su sami sebi ukopali kredibilitet za sva vremena i ako misle da ce ih bilo Rusi bilo Amerikanci, Kinezi...za bilo shto ubuduce ozbiljno shvatati grdno se varaju. A tek kad im Putko koji se nece na ovome zaustaviti slichnu sprdnju napravi u recimo Estoniji zhivo me zanima shto ce onda da chine i oce li biti "duboko uznemireni" kao i oko Ukrajine. A onda se chude shto Englezi oce napolje, Madjari prave fashistichku drzhavu u sred EU a pola Evrope glasa za budaletine tipa Sheshelja i Zhirinovskog na izborima za EP. A najvecu budalu od sebe je napravila Merkel koja otkad je dobila poslednje izbore samo pravi glupost za gluposcu.
    Ridin' on the black train

  4. #6004
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Njima je Francuska scela da stavi u sporazum da nikad nece moci biti chlanica EU josh u martu pa nisu mogli od bruke Mene samo nije jasno kako oni ne vide da su sami sebi ukopali kredibilitet za sva vremena i ako misle da ce ih bilo Rusi bilo Amerikanci, Kinezi...za bilo shto ubuduce ozbiljno shvatati grdno se varaju. A tek kad im Putko koji se nece na ovome zaustaviti slichnu sprdnju napravi u recimo Estoniji zhivo me zanima shto ce onda da chine i oce li biti "duboko uznemireni" kao i oko Ukrajine. A onda se chude shto Englezi oce napolje, Madjari prave fashistichku drzhavu u sred EU a pola Evrope glasa za budaletine tipa Sheshelja i Zhirinovskog na izborima za EP. A najvecu budalu od sebe je napravila Merkel koja otkad je dobila poslednje izbore samo pravi glupost za gluposcu.
    Ne smije Putko cackati oko Estonije niti bilo koje clanice NATO jer on je samo avetinja ali nije lud. Ne razumijem o kakvoj fasistickoj vlasti u Madjarskoj pises i sta ti se ne svidja kod Andjelije jer da nije nje cijelu Evropu bi djao odnio

  5. #6005
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne smije Putko cackati oko Estonije niti bilo koje clanice NATO jer on je samo avetinja ali nije lud. Ne razumijem o kakvoj fasistickoj vlasti u Madjarskoj pises i sta ti se ne svidja kod Andjelije jer da nije nje cijelu Evropu bi djao odnio
    Andjeliju sam prije i ja gotivio i gotivim je i dalje za mnoge stvari ali otkako je dobila zadnje izbore uspjela je da se posvadja i sa SAD i sa Rusijom i da za uzvrat ne dobije nishta. Napravili paklenu dreku oko Snoudena i shpijuniranja i izbacili "obavjeshtajnog ambasadora" SAD iz Njemachke i 15 dana posle toga ispostavi se i Njemci prislushkivali i to ni manje ni vishe no Hilari Klinton, Kerija i Erdogana. Previshe se drzhi anketa i popularnosti i vodi iskljuchivo reaktivnu politiku bez vizije za buducnost osim da se status quo odrzhava shto duzhe. Shto se tiche Madjarske mozhda sam malo precerao sa ovim fashistichka ali da je Orban poodavno napustio demokratske tekovine jeste. Je li Putko lud ili nije to je rasprava za psihijatre ali bojim se da ovakvom politikom Obama, Angela i kompanija mu svjesno ili nehotichno signaliziraju da mozhe da uradi bilo shto u Istocnoj Evropi i izvuche se sa time nekazhnjeno a to ukljuchuje i chachkanje EU i NATO chlanica i ja da sam Estonac teshko da bi imao povjerenje u Obamine "crvene linije" i 5000 NATO vojnika koji treba da me brane od nuklearne sile sa drugom armijom na svijetu a josh nisu ni sakupljeni. Ako je vec htjela da se igra real-politike EU je trebala da Ukrajinu prepushti Rusiji davno kad to nije predstavljalo gubljenje kredibiliteta i da ne chachka mechku i podrzhava razne Turchinove, Jacenjuke Slobode i ostale avetinje, a sad svaka "real-politika" tog tipa ispada samo slabost i signal Rusiji da navali slobodno Putin mozhda jes avetinja ali je avetinja sa opasnim igrachkama u posjedu i ako avetinja rijeshi da zaaveta do kraja bice izbor ili ratovanje ili da se pushti avetinja da zapali chitavi region i sa oproshtenjem pomokri se na neshto shto se pravi i chuva evo 70 i kusur godina u Evropi. A da ne prichamo o onih nekoliko hiljada ukrajinskih momaka shto pogiboshe ni krivi ni duzhni totalno uzalud jer je ekipi iz Moskve i Brisela na'mpalo da se igraju geopolitike i "interesnih sfera".
    Last edited by Separatista; 12-09-14 at 23:51.
    Ridin' on the black train

  6. #6006
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije se Andjelija posvadjala sa USA i Rusijom već kao pragmaticni politicar vidi sto svi vide. Obama se u spoljnu politiku razumije ka Marica u kriv... i svud zakuva pa poslije vrelo kestenje drugi treba da vade. Tako sredio Bliski istok da se sad o jadu zabivio i bombarduje one koje sam naoruzava i koje sam stvarao. Od tog njegovog experimenta lako Evropa moze imati vise problema nego Amerika i Andjelija nije nimalo naivna da je neko poturi i naleti na gotovu stetu.
    Putin je adekvatna avetinja sa druge strane, anektirao dio nezavisne drzave i iskoristio metiljavog Janukovića koji nije umio srediti stanje kad trebalo i zakuvao rat. Pokusaj Merkelove da se to sredi mirno i diplomatski nije moguće kad Putin sve sto se dogovori slaze a za potrebe nacionalistickog naboja kući laprda budalastine o jednom narodu... Tesko da je Andja mogla pred tim zatvarati oci i morala je drzati balans izmedju interesa Njemacke i potpune blokade Rusije. Svi oni jastrebovi koje htjeli radikalnije mjere prema Rusiji to htjeli ali da im stetu nadoknadjuje Njemacka. Nije Andja kuce od juce pa da se tako navede na led a ako malo bolje pratis desavanja u EU znas koliko je zahtjev clanica za nadoknadu stete koju pretpjeli zbog kontra sankcija Rusije. Sad će brzo doći sljedeći problem kad na Ukrajini zafali gas i zima pocne. Svi velji prijatelji Ukrajini cuvaju svoju g... ali traze da Njemacka reeksportuje gas a Ukrajinci ce mozda nekad platiti...
    Ne radi se o anketama popularnosti ali poreski obveznik Njemacke neće da snosi troskove i u sustini ima sexsualni odnos prema Ukrajini koja bilo ko da im dodje na vlast, bio proruski ili prozapadni prvo napuni sebe. Poslije mu mandat prodje i bio to Juscenko, lijepa Julija, moj drug takoreci prijatelj Janukovic metiljavi ili Pero od cokolade nema razlike. Ljudski je zaliti taj jadni narod ali oni biraju te vodje a ne oni kojima se ispostavlja ceh.
    Ti se pitas kako ne vide da svoj kredibilitet potrosili.... a oni nemaju drugog izbora i svakom normalnom je to bilo jasno od samog pocetka da oni ne mogu sve da bi htjeli ispuniti zahtjeve i reforme predvidjene tim ugovorom. To je kao da sad neko mene ili tebe nacera da mjesecno od plate kupujemo mercedesa pa kad kupimo desetak onda ce nam pomoći da imamo za benzin. Neću da grijesim dusu i ne znam za tebe ali ja bih im odma zahvalio na takvim priganicama.

  7. #6007
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Porosenko kaze da je 70% ruske vojske napustilo Ukrajinu, potpisano primirje koje se za divno cudo postuje i dolaze nove sankcije. Rusi smanjuju transport gasa za 25% kroz Ukrajinu. Clanice koje gas "davale" Ukrajini vise nemaju, ide zima a tada će tek poceti nevolje za sirotinju po sistemu kad slonovi plesu mravima pukne pogibija
    Citam te nove sankcije i zbilja ce blokada racuna Zirinovskog zestoko uzdrmati Rusiju Poslanici francuskog parlamenta otputovali u Muskvu kao znak neslaganja sa odlukom o novim sankcijama
    EU vode totalno idioti i americke pudlice koje rade na direktnu stetu gradjana drzava clanica EU sa izuzetkom Britanije.

  8. #6008
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije se Andjelija posvadjala sa USA i Rusijom već kao pragmaticni politicar vidi sto svi vide. Obama se u spoljnu politiku razumije ka Marica u kriv... i svud zakuva pa poslije vrelo kestenje drugi treba da vade. Tako sredio Bliski istok da se sad o jadu zabivio i bombarduje one koje sam naoruzava i koje sam stvarao. Od tog njegovog experimenta lako Evropa moze imati vise problema nego Amerika i Andjelija nije nimalo naivna da je neko poturi i naleti na gotovu stetu.
    Ovo je sve tachno nemam primjedbe ama bash nikakve.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Putin je adekvatna avetinja sa druge strane, anektirao dio nezavisne drzave i iskoristio metiljavog Janukovića koji nije umio srediti stanje kad trebalo i zakuvao rat. Pokusaj Merkelove da se to sredi mirno i diplomatski nije moguće kad Putin sve sto se dogovori slaze a za potrebe nacionalistickog naboja kući laprda budalastine o jednom narodu... Tesko da je Andja mogla pred tim zatvarati oci i morala je drzati balans izmedju interesa Njemacke i potpune blokade Rusije. Svi oni jastrebovi koje htjeli radikalnije mjere prema Rusiji to htjeli ali da im stetu nadoknadjuje Njemacka. Nije Andja kuce od juce pa da se tako navede na led a ako malo bolje pratis desavanja u EU znas koliko je zahtjev clanica za nadoknadu stete koju pretpjeli zbog kontra sankcija Rusije. Sad će brzo doći sljedeći problem kad na Ukrajini zafali gas i zima pocne. Svi velji prijatelji Ukrajini cuvaju svoju g... ali traze da Njemacka reeksportuje gas a Ukrajinci ce mozda nekad platiti...
    Takodje se slazhem ali ovo vazhi za sankcije. Niko normalan nije ochekivao da ce EU zatvoriti isporuke gasa iz Rusije ili tako neki radikalni potezi a da se Amerika igra svjetskog policajca i pravednika a EU (chitaj Njemachka) sve to placa stvarno ne ide. Ali ono shto su oni uradili posebno na samom pochetku krize bila je sprdnja i Putin je to shvatio kao signal da nastavi dalje. Da su tada uveli sankcije koje su uveli u junu pitanje je kako bi Putko reagovao jer ne bi znao shto ga dalje cheka. A tu je Njemachka pod pritiskom ne gradjana nego biznis elite blokirala takve sankcije i to je Merkelina prva greshka-ruku na srce posle se opametila ali je bilo kasno.

    Druga greshka je papagajsko ponavljanje, a tu joj se i avetni Obama u horu pridruzhuje-"nema vojnog rjeshenja". Niko ne veli da sad treba treci svjetski rat sa Rusijom ali tu regularnu ukrajinsku vojsku bi mogli makar naoruzhati da ima makar teorijsku shansu da ugushi pobunu i ne vidim kakva bi to "provokacija Rusije" bila da ih naoruzhash kad Rusi to sa svojom stranom rade svakondnevno. Njemachka je ako si pratio prije 10ak dana poslala ogromnu isporuku oruzhja Kurdima u Irak da rjeshava istu onu situaciju koju je Obama zakuvao i pomagati Kurdima koji se nalaze hiljade kilometara od Evrope a ne pomoci evropskoj drzhavi u slichnoj situaciji malo nema logike i upravo tu se gubi taj kredibilitet.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ne radi se o anketama popularnosti ali poreski obveznik Njemacke neće da snosi troskove i u sustini ima sexsualni odnos prema Ukrajini koja bilo ko da im dodje na vlast, bio proruski ili prozapadni prvo napuni sebe. Poslije mu mandat prodje i bio to Juscenko, lijepa Julija, moj drug takoreci prijatelj Janukovic metiljavi ili Pero od cokolade nema razlike. Ljudski je zaliti taj jadni narod ali oni biraju te vodje a ne oni kojima se ispostavlja ceh.
    Sve je ovo tachno ali mi se chini da je situacija u Ukrajini slichna onoj u Crnoj Gori vezano za politichare pa imash na jednu stranu lopove na drugu antidrzhavne elemente, ali i jedni i drugi su puni para i organizuju milionske kampanje, a kad se pojavi neki normalni chestiti chovjek ka kod nas shto se bio Rade Bojovic pojavio ne mozhe ni 300 eura skupit za kampanju i zato se ne mozhe ni kandidovat a kamoli pobijedit na izborima. U Ukrajini sam bio samo jednom i to nevezano za politiku pa mozhda ovo lupam ali chini mi se da je situacija ista takva i zato mi je teshko narod krivit shto bira ove koje bira.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Ti se pitas kako ne vide da svoj kredibilitet potrosili.... a oni nemaju drugog izbora i svakom normalnom je to bilo jasno od samog pocetka da oni ne mogu sve da bi htjeli ispuniti zahtjeve i reforme predvidjene tim ugovorom. To je kao da sad neko mene ili tebe nacera da mjesecno od plate kupujemo mercedesa pa kad kupimo desetak onda ce nam pomoći da imamo za benzin. Neću da grijesim dusu i ne znam za tebe ali ja bih im odma zahvalio na takvim priganicama.
    Ma znam ja to i da sad usvoje kriterijum kakav treba Ukrajina ne da ne bi za dvije godine zavrshila reforme nego ne bi ni za 20 i dvije ali ne odlazhu oni sporazum zbog reformi nego da uchine ustupak Rusiji. A sjecam se da su prije nekoliko mjeseci obecavali brda i doline avione i kamione i Barozo mal te ne pricao primicemo vas sjutra u EU Zatekoh se u Dablinu kad je bio kongres Evropske narodne partije (kad su birali Junkera) i docekali su Klichka i Juliju Timoshenko ka shto smo mi Tita dochekivali nekad, silazile nisu Klichkove rukavice i Julijine pletenice sa ekrana i naslovnica. A kakvih su tek gluposti pravili dok su pregovarali sa Janukovichem, prvo trazhili od njega shto zhiv choek ispunit ne mozhe, pa kad je on stisnuo petlju i rekao e dosta je onda demonstracije, chuda...Pa kad je neshto mlako i metiljavo probao da razbije proteste onda su svi skochili ljudska prava slobode evropska ideja drzh ne daj. E kad su doshli "Evropljani" na vlast u Ukrajini prvo si im obecao chudesa, a sad ih pushtash niz vodu isto ka' i Janukovicha. A sve to jer se zazire od Putina i niko nije spreman da mu stane na crtu. E to je ono gubljenje kredibiliteta i spoljna politika "ocu da se je.bem ali da mi ne ulazi" o kojoj pricham. A to shto u svemu tome Angela brani interese njemackog poreskog obveznika tu nemam nikakve primjedbe i to mora raditi-ali znash kako, ako ocesh da igrash fudbal lijepo je davat golove ali se mora nekad istrpjeti i klizeci.
    Ridin' on the black train

  9. #6009
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Nije istina da su bili baš inferiorni jer je posle aneksije Krima uplovio jedan brod zadnji krik tehnike u crno more pa je posada morala na rehabilitaciju ... ipak je bolje tražiti jeftine resurse hiljadama kilometara daleko nego se bakćat sa Ukrajinom koliko god to bilo pred nosem ... niko ne spori da bi to bio okršaj titana ali to nikome ne treba ... posebno ne narodima koji kreiraju zakone na planeti ...
    deuscroix

  10. #6010
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Njemachka je ako si pratio prije 10ak dana poslala ogromnu isporuku oruzhja Kurdima u Irak da rjeshava istu onu situaciju koju je Obama zakuvao i pomagati Kurdima koji se nalaze hiljade kilometara od Evrope a ne pomoci evropskoj drzhavi u slichnoj situaciji malo nema logike i upravo tu se gubi taj kredibilitet....
    Ma kako zvucalo, ali opasnost Evropi nije od avetnog Putina vec od onih umobolnih koji izlaze na ulicu i okinu nekom glavu samo zbog toga sto nije kao oni. Zive i koriste prednosti zapadne civilizacije a onda odjednom idu da unistavaju tu istu civilizaciju, na primitivni nacin koji civilizacija odavno zaboravila. Kurdi su narod koji treba pomagati i krajnje je vrijeme da se macehinski odnos svijeta prema njima promijeni jer genocid nad njima se organizovano provodi godinama. Sto se tice naoruzavanja Ukrajine to je pomalo populisticka teorija jer Ukraina je jedan od najvecih proizvodjaca oruzja i municije i to bas Rusiji. Nijesam bas siguran da je ta proizvodnja prekidna ni za vrijeme rata sa Rusijom, a sa druge strane koliko bi im trebalo dati naourazanja da bi mogli parirati Rusima. Embargo na prodaju i doturanje oruzja Ukrajini je ukinut, ali malo ko to radi ali gotovo svi traze da to uradi Andjelija. Moras priznati da je svojevrsna demagogija i pokusaj da se preko tudjih ledja vodi sopstvena politika

  11. #6011
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ma kako zvucalo, ali opasnost Evropi nije od avetnog Putina vec od onih umobolnih koji izlaze na ulicu i okinu nekom glavu samo zbog toga sto nije kao oni. Zive i koriste prednosti zapadne civilizacije a onda odjednom idu da unistavaju tu istu civilizaciju, na primitivni nacin koji civilizacija odavno zaboravila. Kurdi su narod koji treba pomagati i krajnje je vrijeme da se macehinski odnos svijeta prema njima promijeni jer genocid nad njima se organizovano provodi godinama. Sto se tice naoruzavanja Ukrajine to je pomalo populisticka teorija jer Ukraina je jedan od najvecih proizvodjaca oruzja i municije i to bas Rusiji. Nijesam bas siguran da je ta proizvodnja prekidna ni za vrijeme rata sa Rusijom, a sa druge strane koliko bi im trebalo dati naourazanja da bi mogli parirati Rusima. Embargo na prodaju i doturanje oruzja Ukrajini je ukinut, ali malo ko to radi ali gotovo svi traze da to uradi Andjelija. Moras priznati da je svojevrsna demagogija i pokusaj da se preko tudjih ledja vodi sopstvena politika
    Nisam mislio na pariranje ruskoj regularnoj armiji vec ovim pobunjenicima koje Rusi naoruzhavaju. Koliko sam ja shvatio Ukrajince imaju oni ovog "normalnog" oruzhja ali im treba visokotehnoloshko i posebno obavjestajni podaci da bi znali dje se krecu pobunjenici, ruske isporuke oruzhja itd i da bi mogli na to da reaguju. Obrazlozhenje Obame i EU je bilo da se boje da im to daju jer im je obavjeshtajna sluzhba probijena od strane FSB-a ali sad kad su izabrali legalnu vlast i proveli chistku to vishe nije validno toliko...Embargo na prodaju jes ukinut ali Ukrajina nema para to da kupuje...
    Ridin' on the black train

  12. #6012
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vojne vježbe Ukrajine i NATO su izvrstan paravan za dodatno naoružavanje Kijeva, i svojevrstan vjetar u leđa daljem uništavanju Ukrajine.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #6013
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Premijer Slovačke


    "Rat sankcijama ne rešava uopšte situaciju u Ukrajini, već, suprotno, samo izaziva veće tenzije i na jednoj i na drugoj strani", kazao je danas Fico u debati na slovačkoj televiziji.

    Po oceni slovačkog premijera, reč je o geopolitičkom sukobu, a ne o sukobu oko vrednosti, što nanosi štetu svima i greška je što se EU uopšte upustila u to.

    "Kao predsednik vlade, radiću sve da građani Slovačke budu što manje oštećeni u tom geopolitičkom ratu. Već ima slučajeva preduzeća koja zbog te krize imaju problema", kazao je Fico.

    Premijer je upozorio da je smanjenje isporuka ruskog gasa Slovačkoj za 14,6 odsto od naručenih dnevnih obima u stvari odgovor Rusije Evropi, pa i Slovačkoj, na sankcije, a upozorio je da isporuke mogu od 2015. godine da se obustave u potpunosti, zato što Rusija i Ukrajina još nisu postigle dogovor o gasu.

    "Sankcije nanose štetu pre svega velikim evropskim privredama, ali pošto smo kooperanti tih zemalj, možemo to da osetimo na privredi Slovačke. Ako se desi da Rusija uzvrati svojim merama u automobilskoj industriji, mozemo da govorimo o 7.000 do 10.000 ljudi koji će izgubiti posao", kazao je slovački premijer.

    "A zašto? Zbog toga što se tuku ko će imati veći uticaj na Ukrajinu, da li Rusija ili SAD i Zapad. To jednostavno ne mogu da prihvatim", rekao je Fico.

    Slovački premijer se u debatnoj emisiji slovačkog javnog TV servisa požalio i na to da male članice EU nemaju šanse da zaustave sankcije.

    "U prvom i drugom krugu sankcija, blokirali smo neke od sankcija finansijskim institucijama kada je pretilo da pogode banku koja u Slovačkoj ima svoju banku ćerku Sberbank sa 100.000 klijenata. Ne razumem zašto treba da dopustimo da padne banka sa 100.000 klijenata, a onda mi od naših para da im nadoknađujemo", rekao je Fico.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=899692
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  14. #6014
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kraju se pokazalo da zapadnoukrajinska opcija nema kapacitet da zauzme i okupira ni region Donbasa koji je samo delic Ukrajine tj velicine centralne Srbije ali sa 7.5 miliona stanovnika tj oko 15% ukupne populacije i gde je stanovnistvo preko 90% okrenuto protiv zapadnoukrajinske opcije.A usustini radi se o ekonomskim interesima bilo je logicno da se nece dozvoliti da neki Dzo Bajden ili Soros ili Hilari Klinton dobije jednu takvu oblast koja je po velicini svestkog znacaja u nekoj 'postenoj privatizaciji'.Drzavni udar koji su Amerikanci izveli je bio potez vise i samo je ubrzao procese,jer je zapadnoukrajinska opcija pocela da srlja i to tek kad su izveli drzavni udar i da pravi gresku za greskom,ukidanje ruskog jezika itd.

  15. #6015
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Premijer je upozorio da je smanjenje isporuka ruskog gasa Slovačkoj za 14,6 odsto od naručenih dnevnih obima u stvari odgovor Rusije Evropi, pa i Slovačkoj, na sankcije, a upozorio je da isporuke mogu od 2015. godine da se obustave u potpunosti, zato što Rusija i Ukrajina još nisu postigle dogovor o gasu.
    Rusija je smanjila tacno za onoliko koliko te drzave daju Ukrajini

  16. #6016
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E o ovome sam prije prichao tako se gubi kredibilitet, Putin je prosto ponizio EU i njene lidere. http://time.com/3374922/ukraine-eu-trade-deal/
    Last edited by Separatista; 16-09-14 at 10:57.
    Ridin' on the black train

  17. #6017
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Realna politika (čiji sam pobornik) ne ostavlja prostor za optimizam ili pesimizam.

    Kaže, rublja na istorijskom minimumu...

    Sve liči na vanjsku mrežu, na slabašan represivni aparat... ali CVRC, pa ne ide se u rat bez podrške naroda, koja po PS-u podrazumjeva i stezanje kaiša, Putinov rejting u Rusiji je preko 90%, što znači da je on dobro pripremio narod na moguće konsekvence, kao što ovaj rat nije počeo sa Ukrajinom, tako se na Ukrajini neće ni završiti.

    Amerika neće stati, kao što ne može ni Ajkula da prestane da pliva (osim par vrsta) zato što bi se ugušila. Propali USA pokušaj da Pridnjestrovlje naprave Ukrajinom (mnogo prije Majdana, i mjesec dana poslije početka "ATO" u Novorusiji), pa vidimo i kako nespretno (sa IS) pokušavaju da razvuku Ruse, npr. Putin to izvrsno zna, što se zna od ruskog otvaranja logističkih puteva (za USA) prema Avganistanu..... Ko veli, "samo izvolite,iskrvarite"..U principu radi isto sto je USA radila ondašnjem SSSR-u. Potpuno isto,samo malo drugacije zapakovano.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #6018
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Još jedan "antifašista" među Rusima, ovaj put sa grbom iz perioda Nedićeve Srbije na grudima.



    Last edited by ASC; 18-09-14 at 00:07.

  19. #6019
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Realna politika (čiji sam pobornik) ne ostavlja prostor za optimizam ili pesimizam.

    Kaže, rublja na istorijskom minimumu...

    Sve liči na vanjsku mrežu, na slabašan represivni aparat... ali CVRC, pa ne ide se u rat bez podrške naroda, koja po PS-u podrazumjeva i stezanje kaiša, Putinov rejting u Rusiji je preko 90%, što znači da je on dobro pripremio narod na moguće konsekvence, kao što ovaj rat nije počeo sa Ukrajinom, tako se na Ukrajini neće ni završiti.

    Amerika neće stati, kao što ne može ni Ajkula da prestane da pliva (osim par vrsta) zato što bi se ugušila. Propali USA pokušaj da Pridnjestrovlje naprave Ukrajinom (mnogo prije Majdana, i mjesec dana poslije početka "ATO" u Novorusiji), pa vidimo i kako nespretno (sa IS) pokušavaju da razvuku Ruse, npr. Putin to izvrsno zna, što se zna od ruskog otvaranja logističkih puteva (za USA) prema Avganistanu..... Ko veli, "samo izvolite,iskrvarite"..U principu radi isto sto je USA radila ondašnjem SSSR-u. Potpuno isto,samo malo drugacije zapakovano.
    To o chemu ti prichash blage veze nema sa realpolitikom nije isto real-politika i teorije zavjera. Prochitaj Kisindzera i njegov opis SAD-Rusija-Ukrajina situacije ako hoces real-politichki pristup.
    Ridin' on the black train

  20. #6020
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kada si savjetnik i Rokfelerima, teško da si realan (čitaj OBJEKTIVAN, NEPRISTRASAN, BEZ LIČNOG INTERESA...)... ali svako neka sebi gradi esenciju stanovišta po sopstvenim ubjeđenima, kriterijumima i nahođenju. Socijalne pihtije (homogenost) mi u suprotnom opasno drndaju ganglije, dok nas razlike - zasigurno sve oplemenjuju.

    A o Kaspijskom moru (ne računajuci konflikte u nešem regionu, koji su bili samo uvertira), gdje je bio početak, tu će biti i epilog.

    Pročitaj, recimo, i dublje izanaliziraj posljednji intervju Strelkova i sve će preko noći biti jasno u vezi ovoga i onoga što se želi ubaciti u Rusiju... niko ih nije bolje razotkrio kao on. za razliku od Putina koji ima svaku vrstu zaštite, Strelkovu je život itekako ugrožen nakon razobličavanja anglo-liberala u Rusiji. Neko bi rekao da je na snazi princip : Divide et impere! Ali, kada krene hapšenje famozne "šeste kolone" koju Dugin spominje (recimo Ухапшен један од најбогатијих привредника у Русији), ondak je to siguran i veliki korak unaprijed, i tom Strelkovu koji trenutno igra na kartu talasanja, kao i cjelokupnom ruskom življu u Ukrajini.

    Ali, Ukri trenutno imaju preča posla, kao što vidimo... Pat situacija (bez velikih pokretanja trupa i promjena fronta) izbacuje njihov prljav veš na površinu. Putin do sada, radi sve kako treba........


    Evidentno je da se situacija ne razvija u dobrom smjeru. Ući u rat, izazvati smrt 3000 ljudi i strašana materijalna razaranja da bi se dobio ostatak ostataka Novorusije (uzgred rečeno, sve su manji jer ih hunta polako grabi) ... Hunta je npr. prije tri dana opet uspjela deblokirati donjecki aerodrom i dopremiti cijeli jedan oklopni bataljon na njega. A oko Debeljčeva se situacija ne razvija dobro, ma šta opolčenci pričali. Huntine snage iz Debeljčeva samo što se nisu spojile sa onima oko Ždanovke. A Mariupolj će oni oslobooditi isto kao što će Palestinci ući u Tel Aviv. A to je PRIMIRJE. Oligarhijskih ruku djelo. I onda neka neko očekuje od maloga čovjeka da vojno učestvuje u stvaranju neke države, kada na kraju nije njegova zadnja.

    Isto se sada dešava malome čovjeku iz Donbasa. Dobar dio su ostali izbjeglice. Šta da sada čini čovjek iz Slavjanska, Krematorska, Severska, Mariupolja, Konstantinovke, Artemovska,Severodonecka, Lisičjanska, Krasnoarmejska, Krasnog Limana, Druživke, Popasne, Debeljčeva Rubežnoa, Volnovahe itd,itd..... Odavno sam spoznao da je najbolje "činit kuco i ništa ne činit i puno ne balit" (prevedeno, ne miješat se u politiku). Jer ti ljudi su mimo svoje volje gurnuti u rat, kao i oni na zapadu zemlje... (ali oni su barem imali na vrijeme sve u svojim rukama, i proćerdali priliku da se ogrnu mirnom Ukrajinom).
    Last edited by Xerxes; 18-09-14 at 11:05.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #6021
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Još jedan "antifašista" među Rusima, ovaj put sa grbom iz perioda Nedićeve Srbije na grudima.
    Тај је фашиста таман ка што су и они прошли што си поставио били фашисти (гдје си иначе скуп реенактора историјских борби на Криму назвао скупом нациста којем је присуствовао Стрелков, иначе ветеран реконструкција историјских битака)

  22. #6022
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Тај је фашиста таман ка што су и они прошли што си поставио били фашисти (гдје си иначе скуп реенактора историјских борби на Криму назвао скупом нациста којем је присуствовао Стрелков, иначе ветеран реконструкција историјских битака)
    Ja nisam komentarisao nikakvu reenakciju istorjiskih borbi nego ovo:
    https://medium.com/war-is-boring/as-...ta-94a30929c35

    http://www.workersliberty.org/node/23635

    British BNP, French National Front, Hungarian Jobbik, Belgian Vlaams Belang and National-European Communitarian Party, Bulgarian Ataka and Bulgarian National Movement, Italian Lega Nord and Forza Nuova, Polish Samooborona and Falanga.

    Anitfašista sigurno nije kad mu ne smeta da nosi grb sa dinara štampanog za vrijeme njemačke okupacije Srbije i koji je kao logo uzela zabranjena srpska neonacistička grupa Nacionalni stoj.
    Last edited by ASC; 19-09-14 at 17:13.

  23. #6023
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ваљда ти је јасно да се све те набројане партије не би могле редом налазити у Европском Парламенту да су неонацистичке. Изузетак је БНП.

  24. #6024
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Дирижабл View Post
    Ваљда ти је јасно да се све те набројане партије не би могле редом налазити у Европском Парламенту да су неонацистичке. Изузетак је БНП.
    Pored BNP-a, ni belgijski Parti communautaire national-européen, bugarska Ataka, italijanska Forza Nuova, i poljska Falanga nisu u evropskom ni u svojim državnim parlamentima.

    Što se tiče ovih koje su EU parlamentu, to opet ne znači mnogo. Te partije nisu otvoreno nacističke ali naginju na tu stranu.

    Evo recimo mađarski Jobbik je u EU parlamentu ali je radikalna nacionalistička partija koju redovno opisuju kao fašističku, neonacističku itd.

    U Subotici su u januaru ostvorili svoju filijalu i recimo da im se Srbi nisu pretjerano obradovali:
    http://www.srna.rs/novosti/174036/ve...u-subotici.htm



    Zalažu se za stvaranje mađarske autonomne oblasti unutar Vojvodine:
    http://gaudinagytamas.hu/sites/defau...r%C3%B3lap.pdf

    I blokadu Srbije u pristupu EU prije nego omogoći tu autonomnu oblast:
    http://inserbia.info/today/2013/11/n...sztina-morvai/


    Ali nema veze, čim su oni došli na konferenciju na Krimu da se druže sa Rusima biće da su OK.
    Last edited by ASC; 20-09-14 at 14:52.

  25. #6025
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    684
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Није поента да ли су са Русима и не, поента је да се не ради о нео-нацистичком скупу. Зна се што је неонацистички скуп, тамо гдје дођу ћелави идиот и идолизују Хитлера и машу кукастим крстовима или сродним симболима. Тако нешто се на Криму никако не би могло организовати гдје је антифашистички дух најјачи. При том овдје се ради о партијама које подржавају Русију и углавном су на анти-Еу фону (Бугарска атака је ако се не варам она странка гдје је и Павел Чернев, побратим Четника који су тренутно у Донбасу, такође про-руски лик). Партија сарађује са радикалима и фронт насионалом Мари Ле Пен.

Page 241 of 273 FirstFirst ... 141191231237238239240241242243244245251 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •