View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 15 of 273 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast
Results 351 to 375 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #351
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hari, već sam dao odgovore na sve te dileme koje pominješ... Poštujem tvoje emocije (koje prema jednoj strani postoje) i sa tim je besmisleno polemisati.....
    hhahahahha sad pocinjes i viceve da pises hahhahaha. Kakve ja mogu imati emocije prema Janukovicu El Re svuda vidis krvoprolica i cudesa i svuda epopeje. Odavno si najvaljivao domino efekat u Ukrajini i nesto to okasnilo mada je sve legitimno nagadjati pa i diskutovati o plasiranim najavama kako se Ukrajina podijeli na ko zna koliko drzava i cuda. Kad te pitah za Momira kazes nije isto a sad poredjues Sloba sa Dedinja sa Janukovićem. Zbilja sve isto samo sto ni nalik.

  2. #352
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    I dok je paznja citavog svijeta skoncentrisana na dogadjaje u Kijevu, u drugim gradovima protesti i borbe dobijaju mnogo nasilniji karakter:

    Da, upravo je to ono što ja potenciram...Ovaj idiot se skoncentrisao da brod izbavi od potonuća tako što će ispumpavati vodu s komandnog mosta. Za to vrijeme ona u ostale djelove broda ulazi nesmetano...To što Janukovič radi je besmisleno...

  3. #353
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Medo, izbori preśednicki u Ukrajini su sljedeće godine i to sto Januković kalkulise i ne zna sta da radi sa demonstracijama je bas zbog tih izbora. Inace na prethodnim nije Janukovic obećavao EU djaolju stopu pa nema nikakvih zaokreta u prici jer njegova etiketa da je "ruski cojek" prati ga odavno. Kad bi on danas raspisao izbore mislis li da bi to rijesilo stanje i opozicija se sa tim slozila?
    Ako si pratio od pocetka ta desavanja onda znas sta je najavio Arsenij Jaceniuk....
    Ne mislim bukvalno, npr Crna Gora je na putu EU i NATO integracija dovoljno dugo da ako neko želi to da promjeni i okrene se Rusiji, Srbiji ili bilo kome, to će morati jasno i glasno da kaže prije izbora... Nije to dnevna politika pa da se može mijenjati bez da pitaš narod prvo... Danas da raspiše izbore ne bi prošlo kao da ih je raspisao prije 5-10-30 dana, ali bi sigurno smanjio napetost, trenutno samo doliva ulje na vatru... Već sam par puta rekao, u ovom trenutku je nebitno ko je kriv i ko ima kakve namjere, bitno je da jedna strana može prilično da stiša stvari, dok je još na vrijeme (ukoliko poslije toga demonstranti odbiju mirno rješenje tek tada može imati legitimitet i opravdan razlog za upotrebu sile)... Što duže traje ovakvo stanje to je manje izvjesno da će uspjeti da se riješi mirnim putem...
    #fakenews

  4. #354
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    .. Danas da raspiše izbore ne bi prošlo kao da ih je raspisao prije 5-10-30 dana, ali bi sigurno smanjio napetost, trenutno samo doliva ulje na vatru... Već sam par puta rekao, u ovom trenutku je nebitno ko je kriv i ko ima kakve namjere, bitno je da jedna strana može prilično da stiša stvari, dok je još na vrijeme (ukoliko poslije toga demonstranti odbiju mirno rješenje tek tada može imati legitimitet i opravdan razlog za upotrebu sile)... Što duže traje ovakvo stanje to je manje izvjesno da će uspjeti da se riješi mirnim putem...
    Prije 5-6 dana su pusteni uhapseni, demonstranti napustili zauzete ustanove, pocela debata o zakonima ..... i demonstranti se vratili naoruzani ( osima ako ne mislis da milija pucala po svojima) Sta je bio uzrok i sta bi legitimna vlast trebala da uradi po tvom misljenju?

  5. #355
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    hhahahahha sad pocinjes i viceve da pises hahhahaha. Kakve ja mogu imati emocije prema Janukovicu El Re svuda vidis krvoprolica i cudesa i svuda epopeje. Odavno si najvaljivao domino efekat u Ukrajini i nesto to okasnilo mada je sve legitimno nagadjati pa i diskutovati o plasiranim najavama kako se Ukrajina podijeli na ko zna koliko drzava i cuda. Kad te pitah za Momira kazes nije isto a sad poredjues Sloba sa Dedinja sa Janukovićem. Zbilja sve isto samo sto ni nalik.
    Meni je drago da si raspoložan... Ja ne vidim tu ništa smiješno...
    Ne, nijesam registrovao tvoje emocije prema Janukoviču, već tvoj stav da njegova polovina Ukrajine treba da se pita Ukrajinom, a da su predstavnici opozicije lakrdijaši i sluge Zapada... (??)..Možda i jesu, no to sa onim što se tamo zbiva nema veze...
    Drugo, sva "čudesa" (kako ih nazva) dogodila su se ili samo što se ne dogode.... Dakle, ne razumijem šta hoćeš da kažeš s tim? Nije se ni SFR Jugoslavija urušila u jednom danu i zaplivala u krvoproliće. Gotovo godinu dana je prošlo između prvih balvana u Krajini (veselja Martića, skidanja tabli sa policijskih stanica u Krajini i dr. ) i dana mučkog ubistva policajaca u Borovom selu...

    Uostalom, mnoga čak i nijesu originalno moja predviđanja. To je predvidio ogroman broj svjetskih analitičara samo iz nekog razloga ti to nijesi želio da vidiš. I ne samo analitičari. Postoji predskazanje i sva 3 bivša ukrajinska predsjednika (saopšteno u januaru) da zemlja klizi u građanski rat.


    A da li sam ja smiješan ili ne...ostavljam gostima nek procjenjuju. Ne primjećujem nikog ozbiljnog da se smijao, niti da se smije bilo čemu što sam napisao u vezi Ukrajine, još od dana kad o njoj pišem....

  6. #356
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Meni je drago da si raspoložan... Ja ne vidim tu ništa smiješno...
    Ne, nijesam registrovao tvoje emocije prema Janukoviču, već tvoj stav da njegova polovina Ukrajine treba da se pita Ukrajinom, a da su predstavnici opozicije lakrdijaši i sluge Zapada... (??).......
    E jos samo nedostaje da pokazes dje sam tako nesto napisao.

  7. #357
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad te pitah za Momira kazes nije isto a sad poredjues Sloba sa Dedinja sa Janukovićem. Zbilja sve isto samo sto ni nalik.
    Nijesam mislio da odgovorim na ovo pitanje (da ne izazovem ljude na off), ali postoji razlika. Vladu CG 1998. pokušala je srušiti mahom rulja i ekstremisti iz redova srpske nacionalne manjine u CG.
    Miloševića je rušio i srušio vlastiti narod (nakon što je uzgred izgubio izbore), baš kao što Janukoviča ruši - vlastiti narod.
    To je glavna razlika... I jako, jako velika...

  8. #358
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ministri spoljnih poslova Njemacke (Stajnmajer), Francuske (Fabius) i Poljske (Sikorski) sjutra u Kijevu ce razgovarati sa Janukovicem i vodjama opozicije.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #359
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad bi otprilike trebalo da krene akcija 'antiterorističkog karaktera'.Između 'razbijanja protesta' od juče i ovog naziva je velika razlika,a vidjeli smo šta se juče desilo.Ako na tom trgu ima toliko oružja koliko kažu izvještaji,krvava će ovo biti noć.
    Raise my hammer,take my aim

  10. #360
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da bi ste shvatili stanje u Ukrajini morate iz glave da izbrišete balkan.

    U Ukrajni ne postoje Srbi i Crnogorci. U Ukrajini je Ukrajinac Ukrajinac, a Rus je Rus, i tu nema nikakve dileme ni spora.

    Jezička razlika postoji, ali to je slučaj u svim slovenskim bivšim zemljama SSSR-a. Ruski jezik se, ma šta mape govorile, najviše govori u Ukrajini. On se popiše na popisu ukrajinski, a svakodnevno govori ruski. 80% ukrajinskih sajtova je na ruskom.

    Što se Rusa tiče, situacija nije pola-pola. Rusi su većina samo na Krimu i u nekoliko manjih pograničnih regija. Sa druge strane, podjela postoji, ali POLITIČKA.

    Jedan od razloga između ostalog, je i to, što uprkos onome što bi većina pretpostavila, istok je taj koji je bogatiji, a zapad je siromašniji.

    U Ukrajini postoji zaista opravdano nezadovoljstvo, jer sve zemlje regiona i okruženja imaju duplo veći BDP po glavi stanovnika. Međutim ono što je kvaka 22, je to što Janukovič sve i da podnese sad ostavku, on i dalje ima većinu u parlamentu, i to legitimno osvojenu većinu. Dakle on nije uzurpirao vlast. Njegov odlazak možda ništa ne bi ni riješio. Opozicija bi morala opet za pregovarački sto. Ne mogu oni tek tako da preuzmu vlast kako svi zamišljaju.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  11. #361
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E jos samo nedostaje da pokazes dje sam tako nesto napisao.
    Naravno, kada ti budeš naveo JEDAN JEDINI podatak koji se tiče mog pisanja o Ukrajini, a iz kog se zaključuje da se nije ostvarilo ono što sam najavio ili prenio iz dr. medija.
    Zaista sam zbunjen...Ostavljaš utisak čovjeka koji se opire da prihvati da se ono što vidi zaista i događa...
    Vjeruj u šta želiš, ja u to ne želim ulaziti...
    Kamo sreće da se tvoje prognoze ostvare...Kunem ti se - ne bi bilo srećnijeg čovjeka od mene...

  12. #362
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Sad bi otprilike trebalo da krene akcija 'antiterorističkog karaktera'.Između 'razbijanja protesta' od juče i ovog naziva je velika razlika,a vidjeli smo šta se juče desilo.Ako na tom trgu ima toliko oružja koliko kažu izvještaji,krvava će ovo biti noć.
    I sinoć je policija konstantno ponavljala da je to antiteroristička akcija... Čisto sumnjam da će se danas odlučiti na drastičniji potez posebno zbog ovih razgovora koje je Recordare pomenuo...
    #fakenews

  13. #363
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Sad bi otprilike trebalo da krene akcija 'antiterorističkog karaktera'.Između 'razbijanja protesta' od juče i ovog naziva je velika razlika,a vidjeli smo šta se juče desilo.Ako na tom trgu ima toliko oružja koliko kažu izvještaji,krvava će ovo biti noć.
    1000 komada oruzja koje je pomenuo sef obavjestajne sluzbe Ukrajine odnose se na citavu drzavu, ne na Kijev (trg).
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #364
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    U Ukrajini postoji zaista opravdano nezadovoljstvo, jer sve zemlje regiona i okruženja imaju duplo veći BDP po glavi stanovnika. Međutim ono što je kvaka 22, je to što Janukovič sve i da podnese sad ostavku, on i dalje ima većinu u parlamentu, i to legitimno osvojenu većinu. Dakle on nije uzurpirao vlast. Njegov odlazak možda ništa ne bi ni riješio. Opozicija bi morala opet za pregovarački sto. Ne mogu oni tek tako da preuzmu vlast kako svi zamišljaju.
    Niko ne spori kako je on došao na vlast, ali okret koji je napravio se ne pravi bez prethodno raspisanog referenduma... Ukoliko na eventualno raspisanim izborima pobijedi to je jasan znak svijetu đe Ukrajina želi ići i onda mu niko ne bi smio prigovoriti...
    #fakenews

  15. #365
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zvanični podaci:

    Nearly 800 people have been injured in violent clashes in Kiev, including 392 law enforcement officers, the deputy chief investigator of the Ukrainian Interior Ministry, Oleg Tatarov, told foreign ambassadors at a Wednesday meeting. He added that 83 of the injured officers have been hospitalized with serious gunshot wounds.

  16. #366
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    1000 komada oruzja koje je pomenuo sef obavjestajne sluzbe Ukrajine odnose se na citavu drzavu, ne na Kijev (trg).
    Da,..to oružje je uglavnom oružje izneseno iz juče zarobljene vojne baze u Lavovu....
    Takođe, demonstranti su iz skladišta uzeli veliku količinu municije i eksplozivnih sredstava...
    I još nešto...izjava je dana prije predaje policijskih stanica u Lavovu i Lutsku koje su se dogodile danas između 10 i 13h.
    I u ovim stanicama (koje su zapravo "CB-i" jer su regionalnog karaktera) nalazila se veća količina oružja.
    Last edited by El Re; 19-02-14 at 16:28.

  17. #367
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Niko ne spori kako je on došao na vlast, ali okret koji je napravio se ne pravi bez prethodno raspisanog referenduma... Ukoliko na eventualno raspisanim izborima pobijedi to je jasan znak svijetu đe Ukrajina želi ići i onda mu niko ne bi smio prigovoriti...
    Pa znam ja to, to stoji, no poenta je što će doć izbori i opet će bit pola pola, i onda druga strana nezadovoljna (tako je i on došao na vlast, tako što su svrgunti narandžasti) i opet u krug. Dakle njima je potreban dogovor, a ne stalno na ulicu.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  18. #368
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    I dok je paznja citavog svijeta skoncentrisana na dogadjaje u Kijevu, u drugim gradovima protesti i borbe dobijaju mnogo nasilniji karakter:

    Po najnovijim informacijama, djevojka pogodjena mecima iz automatskog oruzja na klipu je ipak uspjela da prezivi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #369
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Rekapitulacija događaja od sinoć za one koji nisu pratili:

    A i za vas koji jeste - ovdje su one najupečatljivije scene zajedno.



    EDIT:

    Inače, upravo je neki lik za govornicom poručio Janukoviču da će završit kao Gadafi.
    Last edited by ASC; 19-02-14 at 16:39.

  20. #370
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I SAD su objavile da će uvesti sankcije ukrajinskom režimu. Sankcije će biti uvedene nakon dogovora sa EU. EU je inače jutros najavila.da će učiniti na sjutrašnjoj vanrednoj sjednici Savjeta ministara EU.

    EIB - Evropska investiciona banka (uz EBRD najveća evropska banka za razvoj) saopštila je (danas oko podneva) da do daljenjeg prekida sve poslove i projekte koji se odnose na Ukrajinu.
    Last edited by El Re; 19-02-14 at 16:43.

  21. #371
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    oni su i tako bankrotirali, u slucaju podjele Ukrajine bojim se da bi zapadni dio mogao postati nova Moldavija...
    She is only here to annoy herself!

  22. #372
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    I SAD su objavile da će uvesti sankcije ukrajinskom režimu. Sankcije će biti uvedene nakon dogovora sa EU koja je to jutros najavila.da će učiniti na sjutrašnjoj vanrednoj sjednici Savjeta ministara EU.

    Evropska investiciona banka (uz EBRD najveća evropska banka za razvoj) saopštila je (danas oko podneva) da do daljenjeg prekida sve poslove i projekte koji se odnose na Ukrajinu.
    Oni su sve ovo zapoceli a uvode im sankcije,katastrofa.

  23. #373
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se evo okozih, 45 minuta blejim na live streamu da se desi nesto. Samo popaljuju narod.

  24. #374
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Ja se evo okozih, 45 minuta blejim na live streamu da se desi nesto. Samo popaljuju narod.
    Vidis li da i sama opozicija zeli da sadasnji sukobi predju u pravi gradjanski rat da bi osudili Janukovica za to i da se opare, za nadgrobnu plocu ih trosili

  25. #375
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto bi sa onim oklopnim vozilom, zna li se je li se uzvuka covjek? tuzna scena.

Page 15 of 273 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •