View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 135 of 273 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast
Results 3,351 to 3,375 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #3351
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    To je samo ikonografija GB...Sideshow što bi rekli Anglo-Ameri. Mnogo ozbiljnija stvar se iza brda valja..
    Jasno je da je ikonografija, ali njima treba još par kakvih-takvih izgovora da uđu na Jugoistok. To bi bilo a) neka veća frka i sukob na demonstracijama koje država Ukrajina ionako ne može da kontroliše b) shodno sa tim, vapaji Rusa greotica "Putine baćuška pamagaj"

    Ako su iole, iole Rusi pametni, neće to uraditi na dan referenduma, nego pustiti da se polako taj narod sam udaljava od Kijeva, uz neku kulminaciju nakon Predsjedničkih izbora.

    Baš, baš mi nije jasno zašto se Putinu žuri sa invazijom... Koji je tu dil po srijedi. Pa svaki novi dan u kojem se pokaže da Ukrajinci nemaju kontrolu na Jugoistoku ide njemu u prilog, za ulogu nekakvog "policajca"... Da je bio pametan, išao bi na kartu strpljenja i na Krimu, insistirao na nekoj federalizaciji što bi mu sigurno prošlo i što bi mu kad-tad donijelo Krim - ali nije.

    Čak mi uopšte nije ni jasno šta će njemu linija Dnjestar-Don sad... Ekonomija mu stabilno raste godinama, za veliku Rusiju to je mizerno parče zemlje... Tek milimetar bliže Zapadu. Baš nema logike...
    Just to slip the skin...

  2. #3352
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Naravno da Bizmarka proucavaju svi koji se bave politikom bilo gdje, ali da li bi mogao da nam navedes odakle ova njegova izjava?
    - Spominje se na više mjesta, recimo http://www.aforizmik.ru/rossia-i-rus...sii-i-russkih/
    - Mada se forma malo mijenjala pri prevodu, suština ostaje ista, koja naravno nije ni malo naivna i svakako pominje amputaciju Ukrajine od Rusije pomoću plaćenika, fašista, izdajica i neradnika.
    - Još - http://www.politonline.ru/ventilyator/14966.html

  3. #3353
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Odgovaram i tebi i Reu ali da ne citiram dvaput

    Uglavnom, ne znam koliko mi realno djeluje da Rusija sad izazove neka veca sranj.a na Istoku. Mislim da su sada koncentrisani na Krim, a da im na Istoku odgovara kao i ove nedelje-tinjajuca tenzija i povremeni incidenti tek toliko da drze stvari nestabilnim. Ono cega se realno treba bojati su predsjednicki izbori-upravo tada bi mogla da sleduje dodatna destabilizacija i moguca nova invazija.
    Niko nije ni rekao da im odgovara...Ne, makar ja i GB.
    Pazi, sva uzdržanost ukrajinske Vlade dolazila je iz njihove obaveze da prepušte SAD-u da vodi igru, tj., da im daju vremena da pokušaju diplomatski pronaći neko rješenje. Trebao je taj šou i Rusima i Zapadu podjednako. Da mogu reći "mi smo znate sve uradili, ali kriva je druga strana i njena nespremnost da se uvaže naši argumenti". Za to vrijeme nema "praznog hoda". Sve bezbjednosne službe se pripremaju. Na svakoj strani. posebno je mobilisana logistika budućeg sukoba na terenu. Obrađuje se javno mnjenje i u Rusiji i na Zapadu. Jednostavno, epilog ukrajinske krize od prije 3 neđelje tvrdim da je zatekao sve 3 strane. Ali apsolutno sve. uključujući i lidere novih ukrajinskih vlasti. Da ih je neko pitao - "hoćete li za 10-tak dana biti na vlasti?", tvrdim da bi i oni sami pomislili da ih neko pitanjem zavitlava.
    Ne, ukrajinsko "frage" prsnulo je u lice svima...Zato i ne vjerujem da tu ima strategije. Posebno ne mislim da se Kremlj na ovo spremao. Njihovi potezi upravo govore da oni i nemaju jasan raspored koji od koraka bi valjalo u nekom trenutku preduzeti. Znaju samo šta ne žele. Ali u sukobu (kao i uostalom u životu) ne zavisi stvarnost samo od vas, vaših planova i želja.
    Da približim... Rusija je trenutno invazor. Dakle, njene vojne jedinice nalaze se nepozvane na teritoriji suverene države koja ih smatra agresorom i neprijateljem. Rusi se uostalom kao invazori i ponašaju. Dakle, činjenica da do sada nije bilo sukoba tvrdim da blage veze nema sa "slovenskom solidarnošću" i dr. glupostima. Jednostavno, svi su imali naređenje da ne otvaraju vatru jedni na druge. Trebalo je sačekati da politička predstava završi. Od juče i to je gotovo. Ukrajince više niko sa Zapada ne odvraća od toga da se brane. Naprotiv. Sjeti se riječi Bžežinskog. Rekao je (parafraziram) "ukoliko ne bude dogovora (a nema ga) pitanje sudbine Ukrajine i spremnosti Zapada da joj pomogne, zavisiće od spremnosti Ukrajinaca da se brane i ozbiljnosti tog otpora koji pruže".
    Dakle, ako Ukrajinci sada imaju "zeleno svijetlo" (a tvrdim da imaju), potpuno mi izgleda nesuvislo da sa otporom sačekaju da prođe ovaj kvazireferendum. It doesn't make any sense. Naprotiv. Njima treba što ozbiljnija diskreditacija uslova u kojima je referendum održan.
    Što mislim da će se desiti? Mislim da će neko neđe započeti sukob. Sasvim je svejedno ko će opaliti prvi metak. To je uostalom tehnički detalj i njime se i istoričari bave tek na margini.
    A kad sukob krene neće više niko gledat na to đe je granica ove ili one opštine, ove ili one provincije. Rusi su ionako okupatori bili oni na Krimu ili u sred Lavova. Prema tome - nek je Bog svima upomoć.
    Last edited by El Re; 15-03-14 at 18:02.

  4. #3354
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Л'Фигаро и ИФОП:


    Саму могућност да се Украјина нађе у ЕУ одбацује 71 одсто Француза, а само 29 одсто на то гледа благонаклоно. Осим овога, 64 одсто Француза не жели да њихова земља економски помаже украјинској економији која се нашла на ивици банкротства (36 одсто се томе не противи).
    У Њемачкој 62 одсто анкетираних не жели „европску интеграцију Украјине“, а 57 одсто је и против економске подршке Кијеву.
















  5. #3355
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Često ođe svjedočim kako se pokušava opravdati odvajanje Kosova, ali ne i Krima, i obrnuto... kako god, da ne bismo o tragediji, bilans i statistika su sljedeći...

    Od 13. juna 1999. godine do 17. marta 2004. godine na Kosovu i Metohiji je spaljeno ili do temelja uništeno 115 pravoslavnih crkava i manastira.

    Za sve ostalo brojke stanovništva same kazuju...

    Godina –|–AL–|–SR–|–Ostali
    1871–|–32 %–|–64 %–|–04 %
    1899–|–48 %–|–44 %–|–08 %
    1921–|–69 %–|–26 %–|–05 %
    1931–|–60 %–|–27 %–|–13%
    1939–|–60 %–|–34 %–|–05 %
    1948–|–68 %–|–27 %–|–05 %
    1953–|–65 %–|–27 %–|–08 %
    1961–|–67 %–|–27 %–|–06 %
    1971–|–74 %–|–21 %–|–05 %
    1981–|–77 %–|–15 %–|–08 %
    1991–|–82 %–|–11 %–|–07 %
    2000–|–88 %–|–07 %–|–05 %
    2007–|–92 %–|–05 %–|–03 %

  6. #3356
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Л'Фигаро и ИФОП:


    Саму могућност да се Украјина нађе у ЕУ одбацује 71 одсто Француза, а само 29 одсто на то гледа благонаклоно. Осим овога, 64 одсто Француза не жели да њихова земља економски помаже украјинској економији која се нашла на ивици банкротства (36 одсто се томе не противи).
    У Њемачкој 62 одсто анкетираних не жели „европску интеграцију Украјине“, а 57 одсто је и против економске подршке Кијеву.















    Ne znam za Francusku, ali za Njemacku ovo definitivno nije tacno. Evo ti anketa DIMAP-a koja je objavljena prije tri dana, 51% Njemaca podrzava ulazak Ukrajine u EU, 41% protiv.

    http://www.infratest-dimap.de/umfrag...nd/2014/maerz/
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #3357
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teško je bilo ginuti za Berlin dok se Njemice otimaju da bi Crvenoarmejcu pritrčale...

    Naravno, Njemci danas i juče i prekjuče nisu isto. Danas je to narod koji ......nevjerovatno.....drži suvereno prvo mjesto u kulinarstvu. Svi najbolji kuvari svijeta su Njemci. S tuđom kuhinjom!

    Njemci nisu nikad uspjeli da politiku (ili njenu polugu vojsku) izdignu na nivo svoje privrede! To i jeste priča o njihovim porazima i tome da ih lupa po ušima ili Englez ili Rus, ili stereo!

  8. #3358
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo nešto više informacija o ovom incidentu...Ipak je izgleda bilo neke pucnjave...Mada kad mi pomenu "Blic"...

    -----------------------------------------------------------

    Rojters je prenio saopštenje ukrajinskog ministarstva odbrane da ukrajinska armija odbija pokušaj ruskih vojnih snaga da uđu u ukrajinski region koji se nadovezuje na Krim, prenosi portal Blic.rs.

    Ministar odbrane je možda mislio na incident u Hersonu, koji se nadovezuje na Krim, piše "Gardijan".Sa korisničkog naloga Euromaidan PR na Tviteru, o tome je izvješteno: “Ukrajinska pogranična služba poslala je obavještenje da se u oblasti Heron (nije "Heron", ni "Herson", nego Kerson, ali ajde..), oko 1 popodne, iz četiri helikoptera iskrcalo 60 ruskih vojnika, a oko 3 sata došlo ih je još 60“.U saopštenju ukrajinskog ministarstva odbrane navodi se da je ukrajinska vojska upotrijebila avijaciju, kopnene snage i aeromobilni bataljon tokom ove operacije.

    Teritorija o kojoj je riječ prostire se paralelno sa istočnim dijelom poluostrva Krima, koje je sada pod kontrolom ruskih snaga.
    Last edited by El Re; 15-03-14 at 18:21.

  9. #3359
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    [QUOTE=El Re;3660106]Niko nije ni rekao da im odgovara...Ne, makar ja i GB.
    Ukrajince više niko sa Zapada ne odvraća od toga da se brane. Naprotiv. Sjeti se riječi Bžežinskog. Rekao je (parafraziram) "ukoliko ne bude dogovora (a nema ga) pitanje sudbine Ukrajine i spremnosti Zapada da joj pomogne, zavisiće od spremnosti Ukrajinaca da se brane i ozbiljnosti tog otpora koji pruže".
    Dakle, ako Ukrajinci sada imaju "zeleno svijetlo" (a tvrdim da imaju), potpuno mi izgleda nesuvislo da sa otporom sačekaju da prođe ovaj kvazireferendum. It doesn't make any sense. Naprotiv. Njima treba što ozbiljnija diskreditacija uslova u kojima je referendum održan.
    Što mislim da će se desiti? Mislim da će neko neđe započeti sukob. Sasvim je svejedno ko će opaliti prvi metak.

    Sve ovo je otvaranje fronta prema Rusiji,test zona kao branite se mi cemo pomoci ako bude trebalo sto je guranje u sukob.To najmanje Ukrajini odgovara,Rusiji jos manje globalno mozda nikome(s obzirom na sagledivost mogucih nesagledivih posledica).Situacija je odlicna s obzirom od kad traje napetost,dvije zrtve u tolikom naboju...U Mexiku narkokarteli ubijaju dnevno vise ljudi,na najmonstruoznije nacine pa nije neka pomama (covjek je svako odakle god bio).


    poslato

  10. #3360
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Često ođe svjedočim kako se pokušava opravdati odvajanje Kosova, ali ne i Krima, i obrnuto... kako god, da ne bismo o tragediji, bilans i statistika su sljedeći...

    Od 13. juna 1999. godine do 17. marta 2004. godine na Kosovu i Metohiji je spaljeno ili do temelja uništeno 115 pravoslavnih crkava i manastira.

    Za sve ostalo brojke stanovništva same kazuju...

    Godina –|–AL–|–SR–|–Ostali
    1871–|–32 %–|–64 %–|–04 %
    1899–|–48 %–|–44 %–|–08 %
    1921–|–69 %–|–26 %–|–05 %
    1931–|–60 %–|–27 %–|–13%
    1939–|–60 %–|–34 %–|–05 %
    1948–|–68 %–|–27 %–|–05 %
    1953–|–65 %–|–27 %–|–08 %
    1961–|–67 %–|–27 %–|–06 %
    1971–|–74 %–|–21 %–|–05 %
    1981–|–77 %–|–15 %–|–08 %
    1991–|–82 %–|–11 %–|–07 %
    2000–|–88 %–|–07 %–|–05 %
    2007–|–92 %–|–05 %–|–03 %
    Evo da ja skrenem sa teme malo pa da ti objasnim zbog cega su statistike ovakve kakve jesu.
    Gospoda Srbi da se ne bi zemlja dijelila izmedju djece naprave po jedno dijete, 2 djeteta se uzmu i uduplaju zemlju. Nataliet ide u minus. Braca Albanci koji su bjezali od teror rezima Envera Hodze su se parili i pravili po 12-14-16 djece i tako postavili svoj natalitet da bude jedan od najvisocijih na svijetu. E sad neko bi rekao srbi su protjerani sa Kosova. Rekao bih da je to samo djelimicno istina. Albanci su ovdje iskoristili pametnu taktiku i kupovali Srbe. Davali im po 10 puta vise novca nego sto je zemlja/kuca stvarno vrijedjela. Zato su isti ti Kosovski Srbi kupovali nekretnine po BG i Nisu. Onih par desetina hiljada sto su ostali su samo kolateral. Dovoljno tvrdoglavi ili dovoljno glupi da ne prodaju ili cisto sa nedovoljno srece.
    Nekada sam i ja mislio da je Kosovo nepravedno odvojeno od Srbije, ali to misljenje je trajalo citavih 15min


    Sto se tice paljenje Crkvi i manastira, moram navesti da je to totalni primitivizam i glupost ali isto tako da se to desavalo kroz istoriju meleone puta.
    Evo u mom dobrom niksicu prije 10ak godina, grupa momaka je htjela da zapali dzamiju. U nk gdje je muslimanski zivalj procentualno zanemarljiv i gdje hodza ne moli preko razglasa. E sada mozes misliti Albance islamske vjeroispovjesti koji su 50-60-70-80 bili robovi Srbima na Kosovu. Pobjegli od jedne muke i dosli na drugu. To je bio jedan vid osvete.

    Na Krimu niko ne spaljuje ni crkve ni manastire jer su i Rusi i Ukrajinci pravoslavci. Zapad pokusava da spali pravo na samoopredjeljenje, Rusija pokusava da prozhdere Krim. A sve radi zastite "Ruskih" drzavljana. A u stvari samo podizu stepen animoziteta prema ljudima u ostatku Ukrajine.

    Zapita li se iko kako je nocas ljudima koji su Ukrajinski patriote na Krimu ili kako je javno Deklarisanim Rusima van Krima?
    E odgovor na to pitanje mozete traziti u kosovskim Srbima. U zabludi da se nesto pitaju, u dozivotnoj paranoji i "svoji na svome" al bez idje ikoga svog...
    One Ring to Rule them all...

  11. #3361
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ne znam za Francusku, ali za Njemacku ovo definitivno nije tacno.
    Сондажу је радио Institut français d'opinion publique ,објавио Л'Фигаро.

  12. #3362
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo da ja skrenem sa teme malo pa da ti objasnim zbog cega su statistike ovakve kakve jesu.
    Gospoda Srbi da se ne bi zemlja dijelila izmedju djece naprave po jedno dijete, 2 djeteta se uzmu i uduplaju zemlju. Nataliet ide u minus. Braca Albanci koji su bjezali od teror rezima Envera Hodze su se parili i pravili po 12-14-16 djece i tako postavili svoj natalitet da bude jedan od najvisocijih na svijetu. E sad neko bi rekao srbi su protjerani sa Kosova. Rekao bih da je to samo djelimicno istina. Albanci su ovdje iskoristili pametnu taktiku i kupovali Srbe. Davali im po 10 puta vise novca nego sto je zemlja/kuca stvarno vrijedjela. Zato su isti ti Kosovski Srbi kupovali nekretnine po BG i Nisu. Onih par desetina hiljada sto su ostali su samo kolateral. Dovoljno tvrdoglavi ili dovoljno glupi da ne prodaju ili cisto sa nedovoljno srece.
    Nekada sam i ja mislio da je Kosovo nepravedno odvojeno od Srbije, ali to misljenje je trajalo citavih 15min


    Sto se tice paljenje Crkvi i manastira, moram navesti da je to totalni primitivizam i glupost ali isto tako da se to desavalo kroz istoriju meleone puta.
    Evo u mom dobrom niksicu prije 10ak godina, grupa momaka je htjela da zapali dzamiju. U nk gdje je muslimanski zivalj procentualno zanemarljiv i gdje hodza ne moli preko razglasa. E sada mozes misliti Albance islamske vjeroispovjesti koji su 50-60-70-80 bili robovi Srbima na Kosovu. Pobjegli od jedne muke i dosli na drugu. To je bio jedan vid osvete.

    Na Krimu niko ne spaljuje ni crkve ni manastire jer su i Rusi i Ukrajinci pravoslavci. Zapad pokusava da spali pravo na samoopredjeljenje, Rusija pokusava da prozhdere Krim. A sve radi zastite "Ruskih" drzavljana. A u stvari samo podizu stepen animoziteta prema ljudima u ostatku Ukrajine.

    Zapita li se iko kako je nocas ljudima koji su Ukrajinski patriote na Krimu ili kako je javno Deklarisanim Rusima van Krima?
    E odgovor na to pitanje mozete traziti u kosovskim Srbima. U zabludi da se nesto pitaju, u dozivotnoj paranoji i "svoji na svome" al bez idje ikoga svog...
    TAČNO!

    Bez zalaženja u polemiku o "pravednosti", jeste, oni stvarno jesu napali...al nisu napali pravoslavno već srpsko! Ne treba zaboravit da su Srbi ti koji su za sva vremena desetkovali pravoslavlje ko globalni faktor, rame uz rame sa papinim krstašima i Barbarosom u krstaškom pohodu i uništenju Carigrada.

    Drugo..istina je da svi oni ruše srpske bogomolje, al opet, ne zato što su pravoslavne već što su SRPSKE! Naravno, oni ne pripadaju pravoslavlju pa samim tim ne vole ništa pravoslavno baš kao što ni mi ne obožavamo ništa rimokatolicko ili muslimansko Ali poenta nije da oni imaju nešto protiv pravoslavlja, već imaju protiv Srba i srpstva. Tako kad bi oni naišli na srpsku biblioteku ona se ne bi provela ništa bolje nego srpska crkva. Ili srpska fabrika, ili srpsko selo.....pravoslavlje je tu nebitno samo po sebi jer taman da Srbi dignu paganski hram, oni bi ga isto tako uništili jer je srpski.

    Prije godinu-dvije (ne znam tačno) su pokušali Šiptari i Ameri (Klintonova) da srpske svetinje prevedu u "Kosovsku baštinu". Ja mislim u UNESCO-u. E vidiš, da im je to uspjelo, pa da to više ne bude srpsko već "KOSOVSKO PRAVOSLAVNO" ne da ne bi rušili, već bi se na sva zvona bukali i hvalili takvom baštinom, arhitekturom, duhovnosti...i čim sve ne. Znači ne da im ne bi smetalo jer je pravoslavno, već bi se ko gorile u prsa busali time. Znači nije problem što je to pravoslavno, vec ŠTO JE SRPSKO! Što misliš koliko bi Šiptari platili da im Srbija oće prodati recimo manstir Gračanicu da se vodi ko "šiptarska istorijska zaostavština"????? Pa dali bi ti cijeli 10-godišnji budžet narko kartela i prozvali se pravoslavcima isti dan, i ižljubili te ko rođenoga!!!

  13. #3363
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Niko nije ni rekao da im odgovara...Ne, makar ja i GB.
    Pazi, sva uzdržanost ukrajinske Vlade dolazila je iz njihove obaveze da prepušte SAD-u da vodi igru, tj., da im daju vremena da pokušaju diplomatski pronaći neko rješenje. Trebao je taj šou i Rusima i Zapadu podjednako. Da mogu reći "mi smo znate sve uradili, ali kriva je druga strana i njena nespremnost da se uvaže naši argumenti". Za to vrijeme nema "praznog hoda". Sve bezbjednosne službe se pripremaju. Na svakoj strani. posebno je mobilisana logistika budućeg sukoba na terenu. Obrađuje se javno mnjenje i u Rusiji i na Zapadu. Jednostavno, epilog ukrajinske krize od prije 3 neđelje tvrdim da je zatekao sve 3 strane. Ali apsolutno sve. uključujući i lidere novih ukrajinskih vlasti. Da ih je neko pitao - "hoćete li za 10-tak dana biti na vlasti?", tvrdim da bi i oni sami pomislili da ih neko pitanjem zavitlava.
    Ne, ukrajinsko "frage" prsnulo je u lice svima...Zato i ne vjerujem da tu ima strategije. Posebno ne mislim da se Kremlj na ovo spremao. Njihovi potezi upravo govore da oni i nemaju jasan raspored koji od koraka bi valjalo u nekom trenutku preduzeti. Znaju samo šta ne žele. Ali u sukobu (kao i uostalom u životu) ne zavisi stvarnost samo od vas, vaših planova i želja.
    Da približim... Rusija je trenutno invazor. Dakle, njene vojne jedinice nalaze se nepozvane na teritoriji suverene države koja ih smatra agresorom i neprijateljem. Rusi se uostalom kao invazori i ponašaju. Dakle, činjenica da do sada nije bilo sukoba tvrdim da blage veze nema sa "slovenskom solidarnošću" i dr. glupostima. Jednostavno, svi su imali naređenje da ne otvaraju vatru jedni na druge. Trebalo je sačekati da politička predstava završi. Od juče i to je gotovo. Ukrajince više niko sa Zapada ne odvraća od toga da se brane. Naprotiv. Sjeti se riječi Bžežinskog. Rekao je (parafraziram) "ukoliko ne bude dogovora (a nema ga) pitanje sudbine Ukrajine i spremnosti Zapada da joj pomogne, zavisiće od spremnosti Ukrajinaca da se brane i ozbiljnosti tog otpora koji pruže".
    Dakle, ako Ukrajinci sada imaju "zeleno svijetlo" (a tvrdim da imaju), potpuno mi izgleda nesuvislo da sa otporom sačekaju da prođe ovaj kvazireferendum. It doesn't make any sense. Naprotiv. Njima treba što ozbiljnija diskreditacija uslova u kojima je referendum održan.
    Što mislim da će se desiti? Mislim da će neko neđe započeti sukob. Sasvim je svejedno ko će opaliti prvi metak. To je uostalom tehnički detalj i njime se i istoričari bave tek na margini.
    A kad sukob krene neće više niko gledat na to đe je granica ove ili one opštine, ove ili one provincije. Rusi su ionako okupatori bili oni na Krimu ili u sred Lavova. Prema tome - nek je Bog svima upomoć.
    Kad bi ovi rijesili vec rijeseno kosovsko pitanje, pa da ne lovim ove postove po forumu koji su stvarno o temi kao tvoj ili Gettyjev, dobro bi bilo

    Uglavnom, htjedoh reci sledece: misljenja sam da ukrajinska vojska nije sposobna davati otpor ruskoj ni 10 dana ukoliko dodje do invazije, bez direktne vojne podrske Zapada koje makar za sada, nece biti. Stoga mislim da i dalje mora da primjenjuje strategiju izbjegavanja i da ostaje mirna na bilo kakve provokacije, jer, u hipotetickom scenariju da sjutra pocne pucnjava, tesko da bi vojna pomoc Zapada, sve i da je bude, stigla na vrijeme a Rusi bi vec ostvarili svoje ciljeve. Kao sto je to fino naglasio Turcinov-nalaze se na dva sata voznje od Kijeva.

    Sto se Krima tice, moje je misljenje da vlast u Kijevu, iako ce naravno javnosti pricati sasvim suprotnu pricu, potajno prizeljkuje da joj se Krim makne sa grbace. Milion i nesto proruskih glasova manje, i ogroman izvor nestabilnosti van Ukrajine. Plus ono sto je posebno bitno-Putinov Krimski rat br2 je, ako ne galvanizovao, a ono povecao podrsku i kredibilitet koju Kijev uziva u istocnoj i jugoistocnoj Ukrajini. To se dobro vidi po masovnosti pro-ruskih demonstracija-sjetimo se da su prije 10 dana u Donjecku, Harkovu, Mikolajevu...marsirale desetine hiljada ljudi u podrsku Rusiji i protiv Kijeva. Iako su demonstracije ovih dana mnogo nasilnije, ukljucuju mnogo manje ljudi-na gromoglasno najavljivanom skupu u Donjecku oko Gubareva, prije 3-4 dana, uspjeli su skupiti samo 6 hiljada. U Harkovu, Luhansku-manje od hiljade. Putinov referendum ce, ne bude li agresivnih poteza sa druge strane, neminovno gurnuti Istok vise prema Kijevu, nego prema Moskvi.

    E sad, sto Putinu u citavoj prici odgovara? Moje je misljenje da mu je vise potrebna "tiha" tenzija u ovom momentu, nego nova eskalacija. Reakcija Zapada na invaziju na Krim (iako su, vjerujem, zapadni lideri vec pomireni sa trajnim gubitkom Krima) je bila osjetno ostrija nego sto se ocekivalo. Slusao sam Merkelovu uzivo u cetvrtak u Bundestagu-izuzetno ostar i neuoobicajeno emotivan (za nju) govor. Njemci su bili veoma iznenadjeni, a juce je imala sastanak sa BDI (Industrijskom komorom) i dobila, makar javno, carte blanche za sankcije od shefa organizacije. A sjetimo se inicijalne Angeline reakcije-oprez, diplomatija. Stajnmajer je cak javno kritikovao mogucnost sankcija, na prvu loptu. To sve znaci-ako je najumjerenija reakcija takva-kakva je ova "jastrebovska"? Mislim da to zna i Putin i stoga ide na strategiju tenzije vise nego eskalacije. Moguce je da cak i maksimalno odlozi formalnu aneksiju Krima da bi odrzavao napetost sto duze a istovremeno se predstavio kao "odgovoran i umjeren".

    Sve ovo pricam da bih dosao do sledece poente-mislim da, u ovom momentu, dalja eskalacija ne odgovara nikom. Zapadu jer mu se bas i ne zuri da uvode ekonomske sankcije koje ce i njih "pecnuti po prstima", Putinu jer bi daljom eskalacijom prakticno gurnuo Zapad na takav korak koji bi po njega (koliko god EU/SAD pretrpjeli gubitaka) bio tezi (jer mu je ekonomija znacajno slabija i ranjivija) a Kijevu tek nikako jer prosto nema kapaciteta za takvu borbu. Medjutim, ne treba zaboraviti-situacija u kojoj bi se Putin iz ukrajinske krize izvukao samo sa Krimom je za njega veliki poraz. Stoga je dalji nastup na istocnu Ukrajinu logican nastavak-pitanje je samo kada. Moje je misljenje da ce on odrzavati status kvo, sacekati da seUkrajina neminovno povuce sa naslovnih strana svjetskih medija, odrzavati tenzije provokacijama tipa ovih sinocnjih u Harkovu ili Donjecku, i iskoristiti predsjednicke izbore-to mu je idealna prilika za dalju invaziju, pogotovo sto ce situacija na istoku drzave biti napeta i bez mijesanja Rusije. Za vlast u Ukrajini bi to znacilo kompletnu destabilizaciju, a Zapadu bi opet trebalo vremena da se "mobilise". Zato mislim da upravo tog scenarija treba da se cuva i Kijev i osovina Vasington-Berlin.
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #3364
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aoo... Stiže se opet do "Šiptara" i cara Lazara...
    Malo li je ruske mitomanije, nego ne ide ako se ne "založi" sa "Šiptarima" i dr. srpskim arhineprijateljima...

  15. #3365
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo je i sličica koja uklanja bore...

    Medvedev: Saša, šta koristiš za kuvanje?
    Saša: Šporet na plin, zašto?
    Medveden: Možeš da ga baciš A4

  16. #3366
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Bez zalaženja u polemiku o "pravednosti", jeste, oni stvarno jes E vidiš, da im je to uspjelo, pa da to više ne bude srpsko već "KOSOVSKO PRAVOSLAVNO" ne da ne bi rušili, već bi se na sva zvona bukali i hvalili takvom baštinom, arhitekturom, duhovnosti...i čim sve ne. Znači ne da im ne bi smetalo jer je pravoslavno, već bi se ko gorile u prsa busali time. Znači nije problem što je to pravoslavno, vec ŠTO JE SRPSKO! Što misliš koliko bi Šiptari platili da im Srbija oće prodati recimo manstir Gračanicu da se vodi ko "šiptarska istorijska zaostavština"????? Pa dali bi ti cijeli 10-godišnji budžet narko kartela i prozvali se pravoslavcima isti dan, i ižljubili te ko rođenoga!!!
    Blage veze ova prica nema


    http://www.blic.rs/Vesti/Svet/449919...gi-mozemo-i-mi

    Evo ovako se pocinje lagano
    One Ring to Rule them all...

  17. #3367
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Kad bi ovi rijesili vec rijeseno kosovsko pitanje, pa da ne lovim ove postove po forumu koji su stvarno o temi kao tvoj ili Gettyjev, dobro bi bilo

    Uglavnom, htjedoh reci sledece: misljenja sam da ukrajinska vojska nije sposobna davati otpor ruskoj ni 10 dana ukoliko dodje do invazije, bez direktne vojne podrske Zapada koje makar za sada, nece biti. Stoga mislim da i dalje mora da primjenjuje strategiju izbjegavanja i da ostaje mirna na bilo kakve provokacije, jer, u hipotetickom scenariju da sjutra pocne pucnjava, tesko da bi vojna pomoc Zapada, sve i da je bude, stigla na vrijeme a Rusi bi vec ostvarili svoje ciljeve. Kao sto je to fino naglasio Turcinov-nalaze se na dva sata voznje od Kijeva.

    Sto se Krima tice, moje je misljenje da vlast u Kijevu, iako ce naravno javnosti pricati sasvim suprotnu pricu, potajno prizeljkuje da joj se Krim makne sa grbace. Milion i nesto proruskih glasova manje, i ogroman izvor nestabilnosti van Ukrajine. Plus ono sto je posebno bitno-Putinov Krimski rat br2 je, ako ne galvanizovao, a ono povecao podrsku i kredibilitet koju Kijev uziva u istocnoj i jugoistocnoj Ukrajini. To se dobro vidi po masovnosti pro-ruskih demonstracija-sjetimo se da su prije 10 dana u Donjecku, Harkovu, Mikolajevu...marsirale desetine hiljada ljudi u podrsku Rusiji i protiv Kijeva. Iako su demonstracije ovih dana mnogo nasilnije, ukljucuju mnogo manje ljudi-na gromoglasno najavljivanom skupu u Donjecku oko Gubareva, prije 3-4 dana, uspjeli su skupiti samo 6 hiljada. U Harkovu, Luhansku-manje od hiljade. Putinov referendum ce, ne bude li agresivnih poteza sa druge strane, neminovno gurnuti Istok vise prema Kijevu, nego prema Moskvi.

    E sad, sto Putinu u citavoj prici odgovara? Moje je misljenje da mu je vise potrebna "tiha" tenzija u ovom momentu, nego nova eskalacija. Reakcija Zapada na invaziju na Krim (iako su, vjerujem, zapadni lideri vec pomireni sa trajnim gubitkom Krima) je bila osjetno ostrija nego sto se ocekivalo. Slusao sam Merkelovu uzivo u cetvrtak u Bundestagu-izuzetno ostar i neuoobicajeno emotivan (za nju) govor. Njemci su bili veoma iznenadjeni, a juce je imala sastanak sa BDI (Industrijskom komorom) i dobila, makar javno, carte blanche za sankcije od shefa organizacije. A sjetimo se inicijalne Angeline reakcije-oprez, diplomatija. Stajnmajer je cak javno kritikovao mogucnost sankcija, na prvu loptu. To sve znaci-ako je najumjerenija reakcija takva-kakva je ova "jastrebovska"? Mislim da to zna i Putin i stoga ide na strategiju tenzije vise nego eskalacije. Moguce je da cak i maksimalno odlozi formalnu aneksiju Krima da bi odrzavao napetost sto duze a istovremeno se predstavio kao "odgovoran i umjeren".

    Sve ovo pricam da bih dosao do sledece poente-mislim da, u ovom momentu, dalja eskalacija ne odgovara nikom. Zapadu jer mu se bas i ne zuri da uvode ekonomske sankcije koje ce i njih "pecnuti po prstima", Putinu jer bi daljom eskalacijom prakticno gurnuo Zapad na takav korak koji bi po njega (koliko god EU/SAD pretrpjeli gubitaka) bio tezi (jer mu je ekonomija znacajno slabija i ranjivija) a Kijevu tek nikako jer prosto nema kapaciteta za takvu borbu. Medjutim, ne treba zaboraviti-situacija u kojoj bi se Putin iz ukrajinske krize izvukao samo sa Krimom je za njega veliki poraz. Stoga je dalji nastup na istocnu Ukrajinu logican nastavak-pitanje je samo kada. Moje je misljenje da ce on odrzavati status kvo, sacekati da seUkrajina neminovno povuce sa naslovnih strana svjetskih medija, odrzavati tenzije provokacijama tipa ovih sinocnjih u Harkovu ili Donjecku, i iskoristiti predsjednicke izbore-to mu je idealna prilika za dalju invaziju, pogotovo sto ce situacija na istoku drzave biti napeta i bez mijesanja Rusije. Za vlast u Ukrajini bi to znacilo kompletnu destabilizaciju, a Zapadu bi opet trebalo vremena da se "mobilise". Zato mislim da upravo tog scenarija treba da se cuva i Kijev i osovina Vasington-Berlin.
    Recordare,

    prvo, Ukrajina je do zuba naoružana... Nije to neka ex YU republika u pokušaju osamostaljenja, već nacija od preko 40 miliona duša koja živi u nezavisnoj i dobro naotužanoj zemlji već 23 godine.
    Da li se ukrajinska sila može mjeriti sa ruskom? Naravno da ne. Ali neće Rusi sve što imaju povuć sa svake strane te ogromne zemlje da bi ratovali po Ukrajini, a kamoli će se za potrebe Ukrajine i ratnih napora provodit po Rusiji mobilizacija ko 1941. Pa oni su za potrebe okupacije Krima poslali (na ono što su već imali na Krimu) tek nešto oko 15-ak hiljada dodatnih vojnika. Dakle, nikakva impresivna sila nije krenula na Ukrajinu.
    Drugo, (a za ovo što ću reći bi bilo lijepo da mi daš malo prednosti jer mi je to bila profesija popriličan broj godina) - u ratnom sukobu prednost je uvijek na strani onog ko se brani, a ne onog ko napada. Ili da bi se savladalo odjeljenje vojnika u odbrani (8-12 ljudi) potrebno je da to odjeljenje trpi napad jedinice najmanje snage voda (od 30-40 ljudi). Ili ugrubo, na jednog koji se brani potrebna su 3 čovjeka u napadu. I taj napad mora biti pravilno koordiniran.
    Treće, ukoliko Rusi zaglibe u ukrajini, pa sve i da im gradovi počnu padat ko domine, njih tamo ne čeka cvijeće. Ti si pametan i obrazovan čovjek koji ne nasijeda na propagandu za idiote. Događaji iz Harkiva, Donjecka, Dnjepropetrovska i dr. gradova po istoku, jasno pokazuju da pristalica nove vlasti u Kijevu ni najmanje ne nedostaje. Možda nijesu većina, ali nijesu ni takva manjina kako nam se svima to činilo u osvit ove krize... Po ruskoj propagandi čovjek bi zaključio da je Banderaša i dr. fanatika iz zapadne Ukrajine toliko da simultano mogu dolazit po istočnih gradova i organizovat mitinge po tih gradova poznajući svaku zgradu i ulicu ko da su u njoj odrasli. To su gluposti naravno...A kako se dogodilo to da je istočni dio Ukrajine ipak znatno mirniji i pribraniji nego što je to nagovještavao početak nove vlasti u Kijevu? Mislim da je među mnogim Ukrajincima na istoku ipak porasla rezerva prema Rusima jer ruska invazija nije ono što su oni željeli. Bliski odnosi sa Rusijom "da", ali ruska okupacija svakako "ne". Gotovo nikakvu dilemu nemam da je Putin napravio grešku s tom vojnom igrarijom. Trebao je to ostaviti Ukrajincima da sami riješe i naravno pomagati sebi naklonjenu stranu. Ovako je ponizio sve Ukrajince. Bili oni do tada prozapadno ili proruski orjentisani. Svojom vojnom mačo-igrom (ko kakvo dijete) on je učinio da se oko Kijeva ujedini gotovo sav bezbjednosni i državni aparat Ukrajine. Pitanje je veliko da li bi to Kijevu pošlo za rukom da nije bilo Putinove gluposti da im sve te ljude pošalje u zagrljaj.
    Ali nebitno...Kakav god bio otpor Ukrajinaca, Ruse u Ukrajini čeka aktivan i pasivan otpor. U to nikakve dileme nema. A taj otpor može trajati godinama i iscrpljivati Moskvu do iznemoglosti.
    Osim toga, onog dana kada dođe do sukoba Ukrajinaca i Rusa, znaj da neće proći dugo, Rusiji će se ko plikovi otvoriti žarišta na drugim mjestima po Rusiji.

    Što se tiče ostalog... Ja mislim (i ne od juče) da svi ljudi koji negiraju mogućnost sukoba (i to iz razloga što to navodno nikom ne odgovara) zapravo polaze od pogrešne premise da je rat "bad for bussines". Naravno da je loš, ali samo po biznis onog na čijoj se teritoriji vodi i kojeg taj rat ekonomski iscrpljuje. Za sve druge - naprotiv" Rat je najbolji generator svjetske ekonomije. Zvuči surovo i stravično, ali ovo zna svako ko je iz istorije ikada učio. Da ne objašnjavam zašto (odvelo bi nas daleko), a i moglo bi zvučati morbidno.
    Na žalost, to je tužna (ili tragična, kako ko hoće) priča o čovjeku i ljudskoj civilizaciji.
    Ukratko, rat je svakako tragedija za ratom pogođene, ali ne i za one koji stoje sa strane i pomažu ratne napore ili obnovu nekog ratom razorenog prostora.

    Za ostalo, u pogledu nastavka Putinove avanture, vidim da se slažemo i tu nemam što da dodam...
    Last edited by El Re; 15-03-14 at 19:42.

  18. #3368
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Drugo, (a za ovo što ću reći bi bilo lijepo da mi daš malo prednosti jer mi je to bila profesija popriličan broj godina) - u ratnom sukobu prednost je uvijek na strani onog ko se brani, a ne onog ko napada.
    Vjerujes li mi da sam htio da kvotujem onaj dio o obavjestajcima i bezbjednosti i da spomenem tvoju karijeru, ali pomislih moze se protumaciti i na negativni nacin (ne samo od strane tebe) pa rekoh bolje da ostavim to.

    Quote Originally Posted by El Re
    Treće, ukoliko Rusi zaglibe u ukrajini, pa sve i da im gradovi počnu padat ko domine, njih tamo ne čeka cvijeće. Ti si pametan i obrazovan čovjek koji ne nasijeda na propagandu za idiote. Događaji iz Harkiva, Donjecka, Dnjepropetrovska i dr. gradova po istoku, jasno pokazuju da pristalica nove vlasti u Kijevu ni najmanje ne nedostaje.
    Potpuno sam saglasan-pa ja i napisah da je Putinova krimska igrarija znacajno povecala podrsku novoj ukrajinskoj vladi na jugu i istoku zemlje.

    Quote Originally Posted by El Re
    Možda nijesu većina, ali nijesu ni takva manjina kako nam se svima to činilo u osvit ove krize... Mislim da je među mnogim Ukrajincima na istoku ipak porasla rezerva prema Rusima jer ruska invazija nije ono što su oni željeli. Bliski odnosi sa Rusijom "da", ali ruska okupacija svakako "ne". Gotovo nikakvu dilemu nemam da je Putin napravio grešku s tom vojnom igrarijom. Trebao je to ostaviti Ukrajincima da sami riješe i naravno pomagati sebi naklonjenu stranu. Ovako je ponizio sve Ukrajince. Bili oni do tada prozapadno ili proruski orjentisani. Svojom vojnom mačo-igrom (ko kakvo dijete) on je učinio da se oko Kijeva ujedini gotovo sav bezbjednosni i državni aparat Ukrajine. Pitanje je veliko da li bi to Kijevu pošlo za rukom da nije bilo Putinove gluposti da im sve te ljude pošalje u zagrljaj.
    Da da, zato i napisah da je samo Krim poraz za Putina, i da bi ukrajinske vlasti vjerovatno dan danas potpisale da se Krim prikljuci Rusiji, a njima (i Zapadu naravno) se odrijese ruke za galvanizaciju prozapadnog raspolozenja i jednom za uvijek izlazak iz orbite Moskve ostatka zemlje. Zato i mislim da je dalja eskalacija i dalji napad Rusije skoro pa neminovan-samo sam pricao o vremenu izvodjenja toga.

    Quote Originally Posted by El Re
    Što se tiče ostalog... Ja mislim (i ne od juče) da svi ljudi koji negiraju mogućnost sukoba (i to iz razloga što nikom ne odgovara) zapravo polaze od pogrešne premise da je rat "bad for bussines". Naravno da je loš, ali samo po biznis onog na čijoj se teritoriji vodi i kojeg taj rat ekonomski iscrpljuje. Za sve druge - naprotiv" Rat je najbolji generator svjetske ekonomije. Zvuči surovo i stravično, ali ovo zna svako ko je iz istorije ikada učio. Da ne objašnjavam zašto (odvelo bi nas daleko), a i moglo bi zvučati morbidno.
    Na žalost, to je tužna (ili tragična, kako ko hoće) priča o čovjeku i ljudskoj civilizaciji.
    Ukratko, rat je svakako tragedija za ratom pogođene, ali ne i za one koji stoje sa strane i pomažu ratne napore ili obnovu nekog ratom razorenog prostora.
    Sasvim sam saglasan da ne treba iskljucivati ratnu opciju nikako.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #3369
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Što se tiče ostalog... Ja mislim (i ne od juče) da svi ljudi koji negiraju mogućnost sukoba (i to iz razloga što nikom ne odgovara) zapravo polaze od pogrešne premise da je rat "bad for bussines". Naravno da je loš, ali samo po biznis onog na čijoj se teritoriji vodi i kojeg taj rat ekonomski iscrpljuje. Za sve druge - naprotiv" Rat je najbolji generator svjetske ekonomije. Zvuči surovo i stravično, ali ovo zna svako ko je iz istorije ikada učio. Da ne objašnjavam zašto (odvelo bi nas daleko), a i moglo bi zvučati morbidno.
    Na žalost, to je tužna (ili tragična, kako ko hoće) priča o čovjeku i ljudskoj civilizaciji.
    Ukratko, rat je svakako tragedija za ratom pogođene, ali ne i za one koji stoje sa strane i pomažu ratne napore ili obnovu nekog ratom razorenog prostora.

    To je poenta.

    poslato

  20. #3370
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ti mora da se šališ...NSX, .










    OK u pravu si da se na velikoj vecini tih konferencija stoji ali znajuci rusku traljavost moguce je da uopste nisu imali onaj pult u prostoriji ne izgleda mi da je Putin neko ko zeli da moc pokazuje na takav nacin mada samo on zna sto mu je u glavu
    She is only here to annoy herself!

  21. #3371
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Pošto vidim da ovde ima stručnjaka koji se zanimaju za kretanje raspoloženja Ukrajinaca, evo nekih istraživanja iz Zakarpatja...to jest, zapadnom delu Ukrajine koji naseljavaju Rusini.


    ''По результатам опросов, 87,1% опрошенных закарпатцев поддерживают требование "Русины против вмешательства бандеровцев во внутренние дела Закарпатья!"

    90% опрошенных закарпатцев считает, что война на Украине -безумие бандеровцев, марионеток США!

    83,7% опрошенных закарпатцев считают, что захвативние власть на Украине единственные, кому война на Украине выгодна - на нее спишут все.

    79,1% опрошенных закарпатцев считают, что Русины и Закарпатье должно быть с юго востоком Украины и Крымом, а не с бандеровцами''


    87,1% Русина каже да је против мешања бандера у унутрашње ствари Закарпатија.
    90% испитаних сматра да је рат у Украјини безумље бандера марионета Америке.
    79,1% Русина сматра да Русини требају да буду са југо-истоком Украјине и са Кримом,а не са бандерама

  22. #3372
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Сондажу је радио Institut français d'opinion publique ,објавио Л'Фигаро.
    Ok za Francusku nego mi reci gdje si podatak za Njemacku pronasao posto je u Njemackoj raspolozenje prilicno pro-ukrajinsko.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #3373
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Ne znam koliko su Nemci proukrajinski orijentisani, ali znam da su Nemci generalno najveći protivnici daljeg širenja EU.
    Reč je o nekih 74% stanovništva koje se protivi nastavku evrointegracija.
    Teško da bi oni kao pragmatičan narod preko noću promenili mišljenje zbog aktuelnih dešavanja u Ukrajini. Jednostavno, nisu narod sažaljive prirode.

  24. #3374
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ok za Francusku nego mi reci gdje si podatak za Njemacku pronasao posto je u Njemackoj raspolozenje prilicno pro-ukrajinsko.
    Тако пише



    А сад ми реци шта подразумјеваш под про-украјинско када према истраживањина (која си дао на линку горе) међу самим Њемцима постоји значајна скепса о њеном приступању ЕУ

    Significant reservations about EU membership for Ukraine

  25. #3375
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    - Nego što no počinje, čak je i ođe isti program bio najavljivan više puta, jedino nije precizirano koje će se zemlje uzeti u razmatranje takvog raskalupljivanja kontra-informisanosti i protjerivanja imperijalističke čizme. Ovo je logičan slijed, i odgovor NATO-u, tj. zemljama gdje isti obitava.
    - A jedno je sigurno, ovo je tek sitni, mali, malecki početak nove politike koju je Rusija polako (a ipak oštro) počela primjenjivat.
    Evo još malo objašnjenja...
    http://serbian.ruvr.ru/news/2014_03_...rdi-evra-0945/

Page 135 of 273 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •