View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 13 of 273 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast
Results 301 to 325 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #301
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nevjerovatno kako su se zbili onamo.Ove scene se ni na filmovima ne gledaju.
    Ad astra.

  2. #302
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,444
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Pa dobro pogrešno sam se izrazio. Nestvarno koliko su istrajni u tome da zaštite to što već štite. Možemo bit za jednu ili drugu stranu ali lojalnost u ovakvim uslovima je fascinantna.
    Kad god je neka ovakva zajebancija obično kad dođe voda do poda okrenu se na drugu stranu.
    Pa vjerovatno i ti da vidiš druga ili kolegu kome neki demostrant rascopa glavu kršem ili motkom bi bio istrajan da im vrneš istom mjerom ovo nisu hipi protesti nego krvničko urbano ratovanje dje obije strane imaju zrtava i dje je dosta krvi prosuto da bi ijedna strana uzmakla.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. #303
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Pa vjerovatno i ti da vidiš druga ili kolegu kome neki demostrant rascopa glavu kršem ili motkom bi bio istrajan da im vrneš istom mjerom ovo nisu hipi protesti nego krvničko urbano ratovanje dje obije strane imaju zrtava i dje je dosta krvi prosuto da bi ijedna strana uzmakla.
    Moralo je počet s neke tačke da bi došli do ovoga.
    Ova naša policija, mislim na cio region, bi do sad 3 puta promijenila stranu.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  4. #304
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Kremlj je dešavanja u glavnom gradu Kijeva ocenio kao pokušaj državnog udara i poručio da se ne sme dozvoliti "jugoslovenski scenario" u Ukrajini."
    Ad astra.

  5. #305
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Kapiram ja to. Al nisam siguran da ne gura ove protestante zapad... Ako se raspane Ukrajna pocijepace se po rijeci Dnjepru
    http://www.russia-ukraine-travel.com...in-ukraine.png
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...raine_2001.PNG
    Sve u svemu Ukraina ne moze nista da izvuce dobro iz ovoga...
    U vrijeme hladnog rata Zapad i SSSR su ovakve unutarnacionalne sukobe (nakon što se dobro iskrvari) rješavali podjelom zemlje na 2 dijela. Imamo primjere Sjevernog i Južnog Vijetnama, Sjeverne i Južne Koreje.. Mislim da stvar ide u tom pravcu...Ali taj dio me manje interesuje... Ako je to rješenje, bolje i tako...Trenutno mi je glavna misao koliko će biti neophodno da pogine Ukrajinaca da bi se sjelo za sto i tražilo rješenje. Rješenje koje (makar u teoriji) može biti nađeno i danas. Samo da je političke volje...
    na žalost, već sam neđe pisao o tome, koliko god da izgleda lako podijeliti Ukrajinu u stvarnom životu stvari i nijesu tako jednostavne.
    Mada, teritorijalno, Ukrajinu bi bilo višestruko lakše podijeliti nego što je to prije rata bilo moguće učiniti sa recimo (potpuno izmiješanom), etnički i kulturološki ispresijecanom Bosnom.
    Rat je ipak iscrtao granice... Nadam se da to neće biti slučaj u Ukrajini.
    Mislim da je najbolje privremeno rješenje federalizacija zemlje. Ne iz 2, već iz 5-6 djelova. Po etničkom, kulturološkom, istorijskom i ekonomskom principu.
    Ukrajina samo tako može preživjeti ucijelo. Ukoliko ostane biti most između Zapada i Rusije. Sa tim se opozicija i bila spremna pomiriti, ali je odluka Janukoviča da (21. novembra) prekine veze sa EU i okrene zemlju isključivo Rusiji, pola Ukrajine učinilo sluđenima i pokradenima.
    Quote Originally Posted by Crka View Post
    mada na wiki pise da :


    Da,..tih 17% su doseljeni Rusi (tokom 2 vijeka ruske dominacije), ali imaš i pristojan broj etničkih Ukrajinaca koji su proruski orjentisani.
    Ukoliko dođe do raspada Ukrajine, istočni dio svakako neće postati dio Rusije (sem možda u daljoj budućnosti), već je vjerovatnije da će postati nova (makar zvanično) suverena država. Ako se to desi vidjećemo šta će se događati sa njihovim nacionalnim osjećanjem (ne treba zaboraviti da oni u većini govore ruski, za razliku od rođaka na zapadu zemlje) , ali je sasvim sigurno da će njegovati vlastiti identitet. Vremenom sve udaljeniji od onog njihovih sunarodnika sa zapada.
    Inače, brojke ne uzimaj zdravo za gotovo...Nije nemoguće da se već na sljedećem popisu broj deklarisanih Rusa na istoku zemlje i značajno uveća. Mi smo tu situaciju djelimično vidjelu u CG.... Ali sve to će zavisiti od brojnih faktora koje danas nije moguće predvidjeti...
    Last edited by El Re; 19-02-14 at 12:17.

  6. #306
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bit ce zanimljivo hoce li uefa odluciti da se sjutra igra utakmica lige evrope u kijevu izmedju dinama i valensije. Ako se ne varam stadion se nalazi dosta blizu trga Majdan.
    Last edited by meterizanin; 19-02-14 at 12:40.

  7. #307
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Valensija nece da putuje, odlozice se utakmica ili odigrati van Ukrajine.

    Mada mislim da je to najmanje bitno sad..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  8. #308
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma kakva utakmica, pogledajte dje je stadion..

    Ad astra.

  9. #309
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    mozda se bude u Poljskoj igralo
    She is only here to annoy herself!

  10. #310
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je para dao neko da se finansiraju pobunjenici..

    Masala..

    Ali najveci hit protesta: Katapult.

  11. #311
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    Ma kakva utakmica, pogledajte dje je stadion..

    Ovo im je drugi stadion , oni igraju velike utakmice na olimpijskom stadionu koji je takodje blizu. Sjetih se utakmice jer su vec neki ratovi pocinjali nakon utakmica. U svakom slucaju nije bitno toliko u odnosu na ovo sto se desava, igrat ce nece sigurno.

  12. #312
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako ovi milicajci vjezbaju gadjanje kamencićima, ko će više da dobači i nekom razcijepa glavu
    Ad astra.

  13. #313
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    e pa sve shvatam ali da im vrcu kamenje kojim ce ih ovi opet gadjat...
    She is only here to annoy herself!

  14. #314
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e pa sve shvatam ali da im vrcu kamenje kojim ce ih ovi opet gadjat...
    Hahahhaha to to

    Stvarno, treba sve to pokupit, pa da moraju zgrade čoplit.

  15. #315
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Čitam komentare na Vijestima i plače mi se u kako bolesnom društvu živim... Samo retardirani čoek u ovim trenucima može da razmišlja o tome ko je kriv, a ne kako jedan čoek može sve da zaustavi (ako ovo potraje bojim se da više neće ni moći)...
    #fakenews

  16. #316
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Možda ste pročitali,..U Lavovu proglašena nova Narodna skupština (Rada), suspendovana sva vlast zvaničnog Kijeva i od naroda regije zatraženo da poštuje nove organe vlasti, te da se odaziva naredbama i zahtjevima nove uprave. Po Lavovu se mogu vidjeti pripadnici policije lojalni novoj vlasti kako postavljaju punktove i vrše patrole...

    Stižu sporadične i kontroverzne informacije kojima se tvrdi da je Janukovič izdao naredbu Vosjci (tj. desantnim jedinicama) da se iz baze na istoku zemlje (Dnjepropetrovsk) hitno prebace i pruže pomoć jedinicama Specijalne policije.... Za sada niko ne može da potvrdi da li zaista bilo koja jedinica ukrajinske vojske napustila bazu i krenula put kijeva.

  17. #317
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    siri se mnogo dezinformacija...sa svake strane
    She is only here to annoy herself!

  18. #318
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Padobranci iz Dnjipropetrovska prekomandovani u Kijev.
    13:02: BREAKING:

    Three people wounded as security forces open fire at protesters outside the Security Service building in Khmelnytskyy, western Ukraine, Den newspaper website reports. One of them, a middle-aged woman, reportedly died in hospital, says local website Ye.ua - BBC Monitoring.

    Na trg se formirao pravi front, gledajte uživo, izgleda da samo što general nije izašo na konja ispred policije da drži govor pred bitku.

    Bijo si poziw koi se neodbija

  19. #319
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čitam komentare na Vijestima i plače mi se u kako bolesnom društvu živim... Samo retardirani čoek u ovim trenucima može da razmišlja o tome ko je kriv, a ne kako jedan čoek može sve da zaustavi (ako ovo potraje bojim se da više neće ni moći)...
    Azijatluk je u CG dublje ukorijenjen...Zato smo tu đe smo... Pomenuo je Moračikus sinoć (a i ja sam tog utiska) da sve ovo što gledamo bi lako mogla postati i naša budućnost...
    Umjesto da se izrazi zgražavanje nad krvoprolićem, pojedini otvoreno priželjkuju da se prospe što više krvi... Oni (ko ludi Janukovič) misle da je to rješenje.
    Tako su i Asada podržavali. To što je tamo već 3-ća godina krvoproliće, a privreda, resursi i stanovništvo zemlje se vraća u srednji vijek, to ih nije mnogo briga...Njima niko neće u domu stradati, a ove u Siriji i Ukrajini ko hebe...Udobno im je kraj računara i zato u dokolici ratuju protiv Zapada đe god mislle da se nalaze njegovi interesi.
    To je patologija jednog društva in vivo... Ali što ćemo...Tu smo đe smo...
    Last edited by El Re; 19-02-14 at 13:29.

  20. #320
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    siri se mnogo dezinformacija...sa svake strane
    Ne znam za dezinformacije, no znam da sam dobro vodio računa šta ću vam zakačit. Svaka vijest koju sam prenio brzo je bila potvrđena i sa više drugih mjesta i izvora...

    Pa nijesmo đeca...Niti je ovo utakmica da navijamo...A sad što se nekom neke informacije sviđaju, neke ne - šta mu ja mogu...Naravno, ne mislim tu na tebe...
    Pratim situaciju u Ukrajini još od početka novembra kad su svi mislili da su to tamo neke lokalne gluposti... Neće biti prvi put da se ono što sam predvidio (koliko god u nekom trenutku izgledalo nevjerovatno ili suludo) na kraju ispostavilo tačnim. No, na žalost nemam niti osjećam bilo kakvu satisfakciju zbog toga.
    U Boga se Gospoda uzdam da će ovo nekako stati...Kako?..Nijesam pametan...Ključ je u rukama Janukoviča, no ja vidim samo odlučnost da se u krvoproliće srlja dublje i dublje...

  21. #321
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dva rijesenja .. ili izves vojsku i savladat masu uz minimalne gubitke ili da magarac podnese ostavku... treca solucija je gradjanski rat...

    Nego sad nesto gledam... kad bi se Ukraina podijelila po dnjepru rusi bi dobili dosta teritorije da odbiju granicu Eu od Moskve... Tako da mozda i rusi nece reagovat nista spec... jer njima odgovaraju oba ishoda...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  22. #322
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukrainian opposition HQ says a fresh police attack on Maidan is planned for 6 p.m.

    Koja je tamo vremenska zona, +2 u odnosu na nas je li?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  23. #323
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ne znam za dezinformacije, no znam da sam dobro vodio računa šta ću vam zakačit. Svaka vijest koju sam prenio brzo je bila potvrđena i sa više drugih mjesta i izvora...

    Pa nijesmo đeca...Niti je ovo utakmica da navijamo...A sad što se nekom neke informacije sviđaju, neke ne - šta mu ja mogu...Naravno, ne mislim tu na tebe...
    Pratim situaciju u Ukrajini još od početka novembra kad su svi mislili da su to tamo neke lokalne gluposti... Neće biti prvi put da se ono što sam predvidio (koliko god u nekom trenutku izgledalo nevjerovatno ili suludo) na kraju ispostavilo tačnim. No, na žalost nemam niti osjećam bilo kakvu satisfakciju zbog toga.
    U Boga se Gospoda uzdam da će ovo nekako stati...Kako?..Nijesam pametan...Ključ je u rukama Janukoviča, no ja vidim samo odlučnost da se u krvoproliće srlja dublje i dublje...
    ma nisam rekao da je to konkretno dezinformacija ni da je svaka dezinformacija, recimo sinoc su javili da je pogodjen snajperom govornik opozicije pa se lik javio kasnije na twitter...
    She is only here to annoy herself!

  24. #324
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ukrainian opposition HQ says a fresh police attack on Maidan is planned for 6 p.m.

    Koja je tamo vremenska zona, +2 u odnosu na nas je li?
    +1, znaci 5 po nasem
    She is only here to annoy herself!

  25. #325
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Dva rijesenja .. ili izves vojsku i savladat masu uz minimalne gubitke ili da magarac podnese ostavku...
    A ti smatraš da je zgodnije i jednostavnije ovo prvo?...
    Uzgred, Vojska do sada nije izvedena ne zato što je Janukovič demokrata već zato što niko u vrhu države nije u stanju da predvidi ponašanje Vojske. Vojsku je u ovakvim (nestabilnim) državama uvijek lako izvesti, ali jako teško vratit u kasarne.
    Drugo, za one koji ne znaju, vrh ukrajinske Vojske je pun pristalica bivšeg režima odnosno opozicije. Još krajem januara (kad je poginulo troje) Generalštab je saopštio da neće prihvatiti bilo čiju naredbu da Vojska puca u narod. Bila je to poruka Janukoviču.
    Ako Janukovič nekog i angažuje biće to jedince u koje ima povjerenje, a takve postoje uglavnom samo na istoku zemlje.
    Sada postoji registrovana spremnost Vojske da se uključi, no samo kako bi spriječila krvoproliće i raspad zemlje. Ne da bi ratovala za Janukoviča po ulicama Kijeva ili bilo đe drugo.
    Ukoliko bi se i samo dio Vojske svrstao, sama Vojska bi se mogla raspasti. Kako se sve dešava u Kijevu (koji je snažno uporište prozapadne opozicije) nije nezamislivo da se Janukovič nađe ugrožen (pa i životno) od strane bilo regularne, bilo djelova odmetnute Vojske...
    Zato toliko oklijeva i ne poseže nimalo rado za Vojskom...

    I na kraju...Kada svijet vidi Vojsku na ulicama, onda tu teško više može biti priče o vlasti i opoziciji, demonstrantima i pristalicama režima...Onda se može govoriti samo o zemlji koja zadugo neće povratiti ni stabilnost, ni kredibilitet kao parter bilo koga u Svijetu...
    Takođe, izvedena Vojska postaje presedan zgodan svakom despotu i avanturisti i za budućnost. Čitava jedna Pandorina kutija, čije posljedice ni kratkoročno, a kamoli dugoročno, niko nije u stanju da sagleda, otvara se samo jednim potezom - angažovanjem Vojske.

Page 13 of 273 FirstFirst ... 3910111213141516172363113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •