View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 103 of 273 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153203 ... LastLast
Results 2,551 to 2,575 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #2551
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Dobro je da bar nesto dobro procitah na ovoj temi, a to je da nam se El Re vratio.

  2. #2552
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Глас разума:

    Rešenje sadašnje krize bila bi federalizacija Ukrajine, a u okviru te federalizacije jačanje autonomije Krima, koja i sada postoji pošto Krim ima svoj parlament i svoju vladu - predsednik Češke Miloš Zeman

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=820486

  3. #2553
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da, to djeluje kao najmanje loše, a ipak moguće rješenje!

  4. #2554
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ludi Zeman, nada se da će prevladati objekitvno a ne marketinško rješenje.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  5. #2555
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    objektivno bi bilo da se Ukrajina skroz demilitarizuje posto se svakako ne moze odbraniti ni od NATO ni od Rusije a Rusima je frka zbog antiraketnog stita, onda neka organizuju izbore i nek rade sta oce, Rusija bi tu svakako zaradila mnogo vise zbog vecih cijena gasa jer ako se okrenu EU(kao sto vec jesu) gas ce im biti kao i ostalim EU drzavama, mislim da bi Rusi bili zadovoljni takvom solucijom
    She is only here to annoy herself!

  6. #2556
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Sve oci svijeta uprte u Ukrajinu a ovamo na drugoj strani svijeta izmedju Kine i Japana tenzije rastu..
    zbog cega?

  7. #2557
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo da Putin ne skine Obamu sa fejsa jer prośecni homo americanicus to moze shvatiti da su im vitalni interesi ugrozeni i eto rat bez granica. Pitam se koliko je medija prenijelo danasnju izjavu Orbana posto su garant na sva zvona odzvonili kako je EU jednoglasna, sankcije i cuda. Istini za volju mozda su i poceli sa sankcijama i od danas ne piju ni casicu ruske votke i presli na ukrajinsku sa ljutom papricicom.

  8. #2558
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Taxman View Post
    zbog cega?
    ja otvorih topik al je Ukrajna in trenutno :mrgreen:

  9. #2559
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Ludi Zeman, nada se da će prevladati objekitvno a ne marketinško rješenje.
    Bijase li ovo onaj sto mu je muka bilo da ide na Mandelinu sahranu?

    Prica o federalizaciji Ukrajine nikako ne stoji jer su ozbiljne separatisticke tendencije za sada pokazane samo na Krimu-na istoku Ukrajine su to uglavnom bile "uvezene" demonstracije koje su za sada propale. Recimo ovaj Gubarev kog su uhapsili danas je uspio da skupi samo 1000 ljudi u Donjecku u poslednja 2 dana, u Odesi takodje broj separatista na mitinzima nije prelazio 1000, u Dnjepropetrovsku ih se ni 200 nije skupilo. Jedino je ozbiljnija situacija bila u Harkovu, ali i tamo je pokazala znake smirivanja proteklih dana...Naravno, i dalje je sve to napeto i moze da se izmijeni za dan vremena, ali nesto nisam misljenja da treba otvarati federalizaciju i pokretati pitanja i praviti probleme gdje ih za sada nema,ili su prestali. Pa ako se ponovo pojave...
    Last edited by Recordare88; 06-03-14 at 23:25.
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #2560
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Carcosa
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    ja otvorih topik al je Ukrajna in trenutno :mrgreen:

    ne vidim ga, jel do mene obicnog smrtnika ili?

  11. #2561
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tu je tu, "zemlja izlazećeg sunca" evo ispade da se reklamiram

  12. #2562
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Bijase li ovo onaj sto mu je muka bilo da ide na Mandelinu sahranu?

    Prica o federalizaciji Ukrajine nikako ne stoji jer su ozbiljne separatisticke tendencije za sada pokazane samo na Krimu-na istoku Ukrajine su to uglavnom bile "uvezene" demonstracije koje su za sada propale.
    jes te su uvezene a na majdanu su bile iskljucivo domace
    She is only here to annoy herself!

  13. #2563
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Bijase li ovo onaj sto mu je muka bilo da ide na Mandelinu sahranu?
    Nisam siguran. Zeman inače dobija izbore na populističku retoriku, kao i zato što je Čeh. Svi ostali kandidati na izborima su bili Njemci. Inače je valjda zagovarao da Češka povuče priznanje Kosova.

    Prica o federalizaciji Ukrajine nikako ne stoji jer su ozbiljne separatisticke tendencije za sada pokazane samo na Krimu-na istoku Ukrajine su to uglavnom bile "uvezene" demonstracije koje su za sada propale. Recimo ovaj Gubarev kog su uhapsili danas je uspio da skupi samo 1000 ljudi u Donjecku u poslednja 2 dana, u Odesi takodje broj separatista na mitinzima nije prelazio 1000, u Dnjepropetrovsku ih se ni 200 nije skupilo. Jedino je ozbiljnija situacija bila u Harkovu, ali i tamo je pokazala znake smirivanja proteklih dana...Naravno, i dalje je sve to napeto i moze da se izmijeni za dan vremena, ali nesto nisam misljenja da treba otvarati federalizaciju i pokretati pitanja i praviti probleme gdje ih za sada nema,ili su prestali. Pa ako se ponovo pojave...
    Ne znam koliko si u pravu. Do sad su u Donjetsku 2 puta preuzeli zgradu parlamenta, dakle nije izolovani incident. No, bitnije je to što vlada u Kijevu nema de fakto kontrolu nad ovim djelovima zemlje, jer svake malo odbijaju poslušnost.

    Što se federalizacije tiče, sumnjam da Ukrajina ima para za to. Krim već jeste autonomna pokrajina.

    Kako će i što će biti zavisi od načina na koji će ova kriza da de-eskalira:

    1. Da li će zapad "Prihvatiti realnost" da Rusija kontroliše krim.

    2. Da li će opstati sadašnja vlada, ili će se vratiti za sto da pregovaraju o vladi "nacionalnog jedinstva".

    Iz toga, mogu proizići četiri rješenja:

    1. Dalje osamostaljivanje Krima i vesternizacija ostatka Ukrajine.

    2. Dalje osamostaljivanje Krima i dodatna particija Ukrajine.

    3. Stabilizacija Krimske situacije, i konsenzualno rješenje Ukrajinskog pitanja

    4. Stabilizacija Krimske situacije i stabilizacija ostatka zemlje i trenutne vlade.

    Najrealnije mi djeluje treća opcija.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  14. #2564
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni iskreno najrealnija prva opcija... Prosto zato što bi bilo kakvo uzmicanje od Krima sad za Putina bilo veliki poraz i ego mu neće dozvoliti da razmišlja o bilo čemu drugom, a za Vladu u Kijevu to je sjajan način da 1. stvore sliku žrtve od agresora 2. konsoliduju situaciju na jugu i istoku đe narod inače nije većinski za otcjepljenje, osim u Donjecku i Lugansku, već za federaciju.
    Just to slip the skin...

  15. #2565
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    objektivno bi bilo da se Ukrajina skroz demilitarizuje posto se svakako ne moze odbraniti ni od NATO ni od Rusije a Rusima je frka zbog antiraketnog stita, onda neka organizuju izbore i nek rade sta oce, Rusija bi tu svakako zaradila mnogo vise zbog vecih cijena gasa jer ako se okrenu EU(kao sto vec jesu) gas ce im biti kao i ostalim EU drzavama, mislim da bi Rusi bili zadovoljni takvom solucijom
    Jedini problem je taj što Ukrajina nema vojsku, pa ne znam šta će da demilitarizuju...

  16. #2566
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Jedini problem je taj što Ukrajina nema vojsku, pa ne znam šta će da demilitarizuju...
    Nema bez 150 000 redovnih vojnika i milion rezervista Preko 4000 tenkova, 6500 oklopnih vozila razne namjene, preko 1000 artiljeriskih topova, 650 lansera raketa, 400 aviona, 100 helihoptera itd itd
    One Ring to Rule them all...

  17. #2567
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nema bez 150 000 redovnih vojnika i milion rezervista Preko 4000 tenkova, 6500 oklopnih vozila razne namjene, preko 1000 artiljeriskih topova, 650 lansera raketa, 400 aviona, 100 helihoptera itd itd
    Nisam nešto upućen u tu tematiku, ali smatram da je na ovim prostorima najrelevantniji Miroslav Lazanski iz ,,Politike'', a prema njemu u poslednje dvije dekade nekoliko puta je umanjivan budžet vojske.

  18. #2568
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lazanski hahahha. Je li taj covjek od 100 prognoza bar 2 nabo...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  19. #2569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Nisam nešto upućen u tu tematiku, ali smatram da je na ovim prostorima najrelevantniji Miroslav Lazanski iz ,,Politike'', a prema njemu u poslednje dvije dekade nekoliko puta je umanjivan budžet vojske.
    Je smanjivan budzet, zbog toga sto su kao grudobran SSSR-a ka Evropi imali preglomazan vojni sistem, koji je bio lako urusiv i totalno neisplativ u novoj samostalnoj drzavi. Dvijema reformama 1992 i 1996 smanjili su vojsku skoro 3puta i bili su prva zemlja na svijetu da dobrovljno preda svo nuklearno naoruzanje kao i radioaktivni materijal.
    Isto tako od 2001 pa naovamo par put se reformisala vojska(citaj modernizovala), ali i dalje izdvajaju oko 2milijarde $ godisnje za vojsku
    One Ring to Rule them all...

  20. #2570
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Lazanski hahahha. Je li taj covjek od 100 prognoza bar 2 nabo...
    Mislim na Lazanskog koji piše za ,,Politiku'', nekima se ne sviđa što je okoreli komunista (jer i ja mrzim komunizam kao pojavu), ali on nije nikakav ,,prognozer'' niti je ,,Mara gatara''... Njega predstavljaju kao ,,vojno-političkog analitičara i izvještača''. Ne samo na teritoriji ex-YU, nego uopšte u Evropi, on je jedan od rijetkih novinara koji obilazi svako ratište. U JNA je stekao čin majora...

  21. #2571
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Je smanjivan budzet, zbog toga sto su kao grudobran SSSR-a ka Evropi imali preglomazan vojni sistem, koji je bio lako urusiv i totalno neisplativ u novoj samostalnoj drzavi. Dvijema reformama 1992 i 1996 smanjili su vojsku skoro 3puta i bili su prva zemlja na svijetu da dobrovljno preda svo nuklearno naoruzanje kao i radioaktivni materijal.
    Isto tako od 2001 pa naovamo par put se reformisala vojska(citaj modernizovala), ali i dalje izdvajaju oko 2milijarde $ godisnje za vojsku
    Ma znam ja da je vojska parazit u ekonomiji, ali isto znam da je njihova u rasulu.

  22. #2572
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Nisam nešto upućen u tu tematiku, ali smatram da je na ovim prostorima najrelevantniji Miroslav Lazanski iz ,,Politike'', a prema njemu u poslednje dvije dekade nekoliko puta je umanjivan budžet vojske.
    pa po tvojim postovima bi se i reklo da smatras
    She is only here to annoy herself!

  23. #2573
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ukrajinska centralna/državna izborna komisija nepriznatim organima na Krimu upravo je onemogućila pristup bazi podataka državnog Registra birača (biračkom spisku)...

    Sad jedino preostaje da neki Koštunica iz Moskve donese "svoj" spisak...
    Siguran sam da trenutacno Kremlj "vozi u rikverc". Barem bi to trebao uradit, ako ne zeli da bude veci svjetski izopcenik od sjeverokoreijske porodice Kim.
    Danas bi moskovski emisari na Krimu trebali radit na maksimalnom sprijecavanju donosenja odluke o odvajanju od Ukrajine.

  24. #2574
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ulizivanje Putinu se nastavlja. Rusko je drustvo knjizevnika uputilo otvoreno pismo podrske Putini u kojem mu se hvalospjeva zbog njegovog "cvrstog i pouzdanog stava" te "mudrosti, cojstva i junastva".
    Bljaaak, fuuuj!
    Ovo me podsjeca na cuveni obicaj iz doba staljinovog terora kad je pisanje takvih "otvorenih pisma" bilo obaveza i za udruge i za pojedince. "Zivio drug Putin! Smrtna kazna za veleizdajnike i neprijatelje naroda!"

  25. #2575
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Siguran sam da trenutacno Kremlj "vozi u rikverc". Barem bi to trebao uradit, ako ne zeli da bude veci svjetski izopcenik od sjeverokoreijske porodice Kim.
    Danas bi moskovski emisari na Krimu trebali radit na maksimalnom sprijecavanju donosenja odluke o odvajanju od Ukrajine.
    Ti, kao etnički Rus, i svi oni Rusi poput tebe, služite na ponos velikom ruskom narodu. Zaista nemam riječi s koliko poštovanja pratim tvoje pisanje...
    Vjerujem da se obojica slažemo da ovo što se dešava ne samo da najdirektnije ugrožava položaj, život i mir Rusa (posebno onih van domovine) i ne samo da potkopava ugled Rusije u Svijetu, njeno mjesto i ulogu, već će dugoročno imati tragične posljedice po odnose Rusa i Ukrajinaca u budućnosti.
    Ja sam daleko od utiska da je u Ukrajini (posmatrajući je ucijelo) ikada postojalo antirusko raspoloženje kod većine naroda. Ono što Putin upravo radi jeste da ga marljivo kreira. Okupacijom Krima (i to dovlačenjem vlastitih jedinica iz Rusije), spremnošću da drži ukrajinske vojnike iza žice kasarni, uskraćuje im kontakt sa porodicama i ometa doturanje hrane, pa čak i da u slučaju njihovog otpora blokadi puca na ukrajinske vojnike koji žele probiti tu blokadu svojih kasarni i aerodroma, Putin je toliko ponizio Ukrajince da ne vjerujem da će Ukrajinci ovo ikada zaboraviti.
    Ovo što je Putin učinio, u to sam čvrsto ubijeđen, nije ono što su zamišljali ni proruski Ukrajinci na istoku i jugu zemlje...Mislim da se i oni u većini osjećaju poniženo i zbunjeno zašto Putin nije dozvolio da oni riješe problem sa rođacima u drugom dijelu Ukrajine...Ja mislim da tu treba tražiti pravi ili glavni razlog zašto je istok i jug zemlje naglo povukao ručnu. Odjednom imamo situaciju da se sve bezbjednosne službe i najveći dio državnog aparata Ukrajine čvršće svrstavaju uz novu Vladu u Kijevu...
    Okupacija Krima ruskom vojskom (a ne uistinu vojskom lokalnih Rusa), moje je makar mišljenje, pokazaće se kao Putinova katastrofalna greška...
    Ovo što je on učinio meni nalikuje kao kad bi recimo Srbija separatizam lokalnih unionista u CG pomogla na način što bi poslala srbijanske vojnike u crnogorske varoši za koje smatra da su joj naklonjeni...Vjerujem da bi se i mnogi domaći zaljubljenici u Srbiju u čudu pitali "Što izvode ovi i što će Srbijanci tu?"
    Zašto je to učinio? Ja ne mogu da nađem logičko objašnjenje. Možda ga i ne treba tražiti, jer potezi kojima su skloni diktatori poput Putina često su produkt njihovog stanja svijesti, a ne ozbiljnih konsultacija sa saradnicima i službama vlastite zemlje. Moguće je da se plašio strane intervencije na Krimu ili ko zna već čega, no zaposijedanjem Krima na ovaj način, sebi je iskomplikovao planove za istok i jug...Sad je prinuđen da ukoliko želi istok i jug, onda ponovi isto sa Krima... To bi direktno značilo početak rata u Ukrajini. Ali to se više ne bi moglo smatrati građanskim ratom, već ratom Ukrajine protiv ruskog agresora i domaćih pomagača... Takav scenario značio bi kraj rusko-ukrajinskog bratstva za sva vremena. Animozitet koji bi se stvorio između njih vrlo vjerovatno bi bio gori od međusobnog rusko-poljskog odijuma...
    Hoće li to Putin učiniti?..Njemu je (zbog jako loših poteza koje je vukao, a koji po srednjovjekovnim metodama više priliče djetetu) sve manji i manji manevarski prostor... On u Ukrajinu iz dana u dan zaglibljuje sve dublje i dublje...Ja ne vidim kako će on iz ovoga izaći, jer mu nije preostalo drugo sem da ide do kraja, podiže ulog ili sve karte baci na sto, kaže šta zapravo hoće i želi...
    Da je Putin pustio da se događaji u istočnoj i južnoj Ukrajini odvijaju sami od sebe (uz kontrolisani nered, tek toliko da stvari ne prekipe, a kojim bi upravljao zajedno sa Zapadom) on je mogao biti ključni igrač u ovoj krizi...Tim više što je ukrajinsko pitanje pred Zapad otvoreno u najgorem mogućem trenutku i (ako zanemarimo oduševljenje romantičnom revolucijom) nigdje na Zapadu nije postojala drugačija percepcija epiloga, do - "evo nam ga teret preko 40 miliona Ukrajinaca kojima trebamo upumpavati ogroman novac u ekonomiju, a koji je i nama samima prijeko potreban".
    U toj situaciji tvrdim da je Zapad bio spreman "konzervirati" stanje u Ukrajini i primorati novo ukrajinsko rukovodstvo da prihvate ne samo novac od Rusa, već i značajan politički uticaj koji s njim dolazi... Ali avaj... To se nije desilo zbog potpuno nedorasle osobe na čelu Rusije...

    Uzgred, gledao sam brojne intervjue rađene sa Putinom (njegova fobija od Zapada je zastrašujuća, valjda pod utiskom traume iz DDR-a kada je kao agent KGB-a posmatrao kako se u jednoj noći srušio DDR, a on bio primoran da se kao ponižen vojnik vrati u zemlju) u njegovu razboritost (a to će vrijeme bojim se potvrditi) ne uzdam se više nego u razboritost koja je krasila Miloševića. Čak mislim da je Putin i nešto luđi od njega... Ali, kažem, vrijeme će pokazati da li sam ga dobro procijenio...

    Toliko A+A...

    A kako je Putin otežao život i kretanje svojih zemljaka van Rusije, plastično govori i skandal koji se sinoć desio u Kanadi, gdje je 9-orici vojnika Ruske Federacije koji su bili na združenim vježbama, od strane kanadskih vlasti i bez ikakve najave, saopšteno da su protjerani iz zemlje i da imaju 24 časa da se spakuju i napušte Kanadu. Mogu samo zamisliti kako su to poniženje primili ti ljudi... Žalosno zaista...
    Vidim jutros u medijima da je rusko Ministarstvo odbrane naložilo posadi na još nezavršenom i potpuno neopremljenom ratnom brodu "Vladivostok", da hitno isplovi iz Francuske ... Valjda u strahu da bi im kasnije isti mogao biti zaraobljen ili oduzet... Stvari definitivno idu ka daljoj eskalaciji...
    Last edited by El Re; 07-03-14 at 08:09.

Page 103 of 273 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153203 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •