View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 131 of 273 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... LastLast
Results 3,251 to 3,275 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #3251
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Koliko će se stvari brzo odvijati, zavisiće od bioritma obije strane, ali Zapad i Rusija ubuduće idu svako svojim putem...
    Ili preciznije rečeno....idu istim putem, jedni prema drugima i sreli su se na brvnu iznad potoka.

    Ima i istorijske simbolike. Prije neki dan pročitah da su Rusi imali vojne vježbe blizu Ukrainske granice.....u KURSKU.
    Opet u Kursku pokušavaju da promijene smjer kretanja za 180 stepeni. Prvi put su uspjeli uz ogromne gubitke. Koja će cijena biti ovoga puta i hoće li im uspjeti po drugi put..... vidjećemo.
    Last edited by high; 14-03-14 at 19:43.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  2. #3252
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U duhu pojedinih komentara...
    Da druga strane ne ostane uskraćena...

  3. #3253
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Na slici je Putin tokom te konferencije kada je odgovarao zavaljen u stolicu ko kakav car...

    a ne zaebaj sad, svi u toj sali su imali stolicu osim obezbjedjenje, malo bi glupo bilo da predsjednik drzave stoji ispred njih kao optuzeni
    She is only here to annoy herself!

  4. #3254
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post



    Ukrajinci zele da se njihov izbor, koji su izmedju ostalog platili i sa 102 ljudska zivota, ispostuje.
    to je izbor onih par stotina hiljada sto su se okupili na trgu, a Ukrajina ima 46 miliona stanovnika
    She is only here to annoy herself!

  5. #3255
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    - Evo je se i S-400 dopremio u Ukrajinu...
    https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/...04119774_o.jpg

    - Sa sve patronama...
    http://cs606921.vk.me/v606921173/47f6/nr8TXJEEnek.jpg

    - SU -27 stigli u Bjelorusiju... u prevodu, stigle ruske olovke za crtanje novih granica sa spoljnim agresorima, tlečiteljima i ratnim huškačima.
    Dok je na PVO u Bjelorusiji izlišno trošiti riječi...
    http://media.defenceindustrydaily.co...SU-27SK_lg.jpg

    Kako objasniti da je moguće istovremeno cviliti kako te neko plaši i ugrožava...... i bukati se kako ti njega možeš bombardovati? Lijepo, kažeš- AJMERIKA, i svima jasno.

    Evo su Rusi izveli i desant na Arktik, pa će Keri da viče sutra - "Pravda za Arktik! Zaustavite genocid nad pingvinima!"

    A postoji i opravdana sumnja da će Keri sutra Putina blokirati na fejsu!

  6. #3256
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Lavrov: If Kosovo is a special case then Crimea is also.

    Антолигијска реченица искусног руског дипломате.

    Свијет изграђен на темељима Јалте и Потсдама издахнуо је са њом.

    Стотинама година испред нас,потпуно свјестан да апсолутно нема појма шта значе ријечи у њој али савршено сигуран у смисао "изговореног",саопштава је путем саб-спејс радиа Амбасадор Сјеверних Свемирских Колонија тврдећи своје право јачега у актуелним превирањима на рубним подручијима познате Галаксије...

    Last edited by Geralt of Rivia; 14-03-14 at 21:43.

  7. #3257
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Arktik moze da bude znacajan ukoliko instaliraju rakete na njemu, citavu sjevernu poluloptu imaju pod kontrolom, na dohvat ruke. Doduse Rusija je vazda imala jaku takozvanu sjevernu flotu.

  8. #3258
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Objasni nam malo ovo jer se to zove "dvostruki arsini", a kad do njih dodje onda nema ni standarda ni nicega već snaga jacega i puko navijanje pucanstva sa jeftinim opravdanjima da to nije gofno vec se pas posra.
    Vrlo prosto objasnjenje da ce svijetu uvijek biti potreban policajac da se pozabavi raznim Milosevicima, Sadamima...a mnogo je bolje da taj policajac bude demokrata nego autokrata.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kad demokrate od svog pucanstva naprave brave, izmisle hemijsko oruzje, atomske bombe, smak svijeta..... rasture i razoru neku zemlju bombama to je dobro. Kad to urade autoritativni rezimi to je zlo i naopako.
    Nikako se ne moze uporedjivati Ukrajina i vojne intervencije tipa Kosovo, Afganistan...jer su u ovom drugom slucaju rezimi tih drzava napravili velika sra.nja. Je li trebalo intervenisati uopste ili pustiti da to tamo ide svojim tokom to je druga prica ali se Arsenije Jacenjuk nikako ne moze uporedjivati sa Slobom ili Sadamom iako ovi vikend-ratnici na Krimu 'oce da nas ubijede da je on prvi nacista jevrejskog porijekla u istoriji civilizacije

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    a 55% je kako svi znaju je cisto polovina jer da nije tako divni demokratski svijet ne bi tako odredio i da nije tako nasi se ne bi slozili.
    Nasima niko nije kriv sto se nisu slozili jer se divni demokratski svijet upravo i pojavio da posreduje jer nije bilo slaganja.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Diktat je druze moj diktat ma ko ga diktirao i ma kako se (ne)voljno igrao.
    Diktat je diktat ali i te kako zavisi kakav ce biti od toga ko ga diktira, pa nije isto kad ti ga diktira "divni demokratski svijet" i kad ti ga diktira Hitler, Staljin, Sadam ili slicni...Ili jes?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nego objasni mi kad uvedu sankcije oce li prekinuti LS jer je sponzor omrznuta diktatorska firma
    E to ces vec morati Platinija da pitas mada znajuci njega ne bi me zacudilo da je ukine i bez sankcija
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #3259
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Vrlo prosto objasnjenje da ce svijetu uvijek biti potreban policajac da se pozabavi raznim Milosevicima, Sadamima...a mnogo je bolje da taj policajac bude demokrata nego autokrata.
    A šta ako je autokrata sakriven pod plaštom demokratije ? :smug:

  10. #3260
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U duhu pojedinih komentara...



    On kune Crnogorce uopste, bez obzira za koga su, a za koga nijesu. Srbi su za Rusiju zbog svojih poraza, njima svaki uspjeh Rusije dodje kao satisfakcija, a on je Srbin, no danas se sve promijenilo. Recimo upravo zapad jedini priznaje cetnike za antifasiste uz SPC naravno, oni su se danas okrenuli protiv zapada i *****stva kao najvece zapadne vrijednosti, doduse i SPC ga praktikuje podosta potajno.

  11. #3261
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Velika, velika frka noćas u Harkovu. Aktivisti Desnog sektora pucali iz automatskog oružja na proruske demonstrante. Priča se da je dvoje policajaca ubijeno. Haos.

    edit: Evo Genadi Kernes potvrdio da su dva policajca ubijena. Pripadnici Desnog sektora se zabarikadirali u svoje prostorije i pucaju ko priđe.
    Just to slip the skin...

  12. #3262
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Eh baš si mi odgovorio, a Rusi ne žele sa Ukrajincima, i što onda ?
    Mi ne znamo zele li ili ne zele, niti se validan odgovor na to pitanje moze dobiti dok neko drzi uperen AK47 u tebe.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    A mi smo, svak ko ima grama mozga, zaključili da mi dio tog konkretnog sistema, nećemo postati ama baš nikada, osim ako se fizički ne preselimo tamo. A to možemo i bez ikakvih promjena kod kuće. Dakle mi kući možemo da mijenjamo nijanse, a tu iskaču svakakvi drugi interesi.
    Koji mi?

    Quote Originally Posted by Shamrock
    I ne, ne želi svako da živi u tom sistemu. Počni od Crne Gore, ova Crna Gora ne želi da živi u tom sistemu, jer je ova i ovakva Crna Gora, i njen mentalitet, zakleti neprijatelj načina funkcionisanja zapadnog civilnog društva

    Onaj kome to nije jasno, njemu fali jedna vrijedna osobina zvana samokritičnost.
    Opet ti o mentalitetima i kolektivima...

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ne mogu nego moraju, i to je obezbijeđeno silom, baš kao što i zapad silom sebi obezbjeđuje prava. Manite me moralisanja, nisam sa marsa pao. Kao da ne znam ja kako se živi na zapadu i kako se "završava" posao, i koliko tu ima skrupula i demokratije i obzira. Ukratko - nula. Na zapadu jedino postoji red, a to mnogo znači, slažemo se. Ali taj red nije stvoren da obezbijedi poštenje, nego da obezbijedi imovinu i ljudske živote.
    Kao neko ko zivi na "Zapadu" evo vec neko vrijeme mogu ti odmah reci ne da ne znas, nego da pojma nemash, kao sto nisam imao pojma ni ja dok nisam dosao i vidio, a sad je li to zbog pada sa Marsa ili neceg drugog to vec nisam siguran. A ja moralne razloge nisam pominjao ama bash nigdje i ne znam gdje ti se to prividjelo osim ako taj pad sa Marsa nije bio na glavu. Ono sto sam napisao je da je Zapad najbolja moguca (ili, ako vise zelis) najmanje losa alternativa-a je li to tako napravljeno zbog morala, reda, trzista ili neceg sestog je prosto nebitno.


    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ali zapad definitivno jeste najsuperiorniji ekonomski i društveni model za vladajući oblik ekonomije na planeti - tržište. Zapad uspijeva da najbolje iz tržišne ekonomije stvori bolju vrijednost, a samim tim i bolji život.
    Boldovano je najbitnije i ono sto pricam citavo vrijeme, a vjeruj mi da me to kako pojam Zapada stoji u korelaciji sa apstrakcijama vrline i dobra apsolutno ne interesuje

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Međutim, tom klubu, ne možeš da se pridružiš tako što ćeš da zažmuriš i poželiš. Eto mi smo probali, i nismo uspjeli. Kad je običan građanin toga postao svjesan (kao što Crnogorci postaju svjesni) on je postao najveći neprijatelj EU. Onoga dana kada Crna Gora shvati da iz EU neće dobiti ništa džabe, ona će postati najskeptičnija zemljap prema EU.
    Zbilja cudo je taj pad sa Marsa pa si odjednom postao i vidovit' samo nemoj da ti prorocanstva budu kao kod ove Zorke, Violete i i ostalih sto ih reklamiraju. I da, Crna Gora ne moze nista da shvati-mogu da shvate ljudi koji zive u njoj, ali posto se misljenja,stavovi, vrednosni sudovi...razlikuju od pojedinca do pojedinca moram ti reci da sam vrlo skeptican prema tim kolektivnim shvatanjima.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Za neke su autoritarni režimi potpuno legitimni.
    Za neke je Napoleon i dalje ziv i pishu mu pisma.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ne pravimo se ludi, UN su smišljene da daju legitimitet, a vrijeme je takvo da je to nekima postalo suvišno, i opterećujuće.
    Problem UN je problem veta u SB-UN kojim bilo koja od pet drzava koja na to ima pravo moze da blokira svaku odluku.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    To nije objektivno od tebe. Govoriti o tome da je Rusiji bio interes antagonizovanje i da je to za nju bolji način da se preživi od života u miru je neozbiljno i zasnovano na pukim nagađanjima. Ruski režim trenutno u svojim rukama ima sve mehanizme preživljavanja, od gasovoda i naftovoda pa do svih poluga vlasti. Mogu da kupuju socijalni mir narednih 100 godina.
    Uopste nisam rekao da je Rusiji bilo interes antagonizovanje vec da je to bilo (i jeste) interes Putinovom rezimu. Socijalni mir u Rusiji je daleko od toga da se moze "kupiti" uopste i dan danas je vrlo krhak a ekonomija im polako ide u debelu stagnaciju, kao sto ovaj tekst to fino ilustruje:

    http://www.economist.com/news/europe/21599061-kremlins-belligerence-ukraine-will-ultimately-weaken-russia-home-front


    Quote Originally Posted by Shamrock
    To je prije svega istina. Cilj je da svijet zamrzi Ruse kao cjelinu, da bi im se suprotstavio. Auto teksta ide toliko daleko, da ne dozvoljava ni da u Rusiji postoji pluralitet. On kaže "ma svi Rusi su isti" (satrimo ih, nastavak).
    Ovo ti je klasicni primjer onoga "svako vidi ono sto zeli da vidi" e sad jedini problem nastaje kad se svoje vidjenje pokusava silu na sramotu proglasiti "objektivnim" i moralnim.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    To je za mene kao moralnog čovjeka, koji je odabrao put principa umjesto puta suvog racionalizma, degutantno. Ja isti stav imam i prema svim drugim slučajevima takve mrzilačke i ksenofobne retorike, prema kome god da je upućena.
    Ti da oprostish nemash jer nisam primijetio da si se nesto zgrazavao na anti-ukrajinsku retoriku koje je (pro)ruska propaganda puna ovih dana
    Last edited by Recordare88; 14-03-14 at 22:41.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #3263
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    A šta ako je autokrata sakriven pod plaštom demokratije ? :smug:
    E to pitaj Putina jer ti je on doktorirao tu ulogu
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #3264
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Velika, velika frka noćas u Harkovu. Aktivisti Desnog sektora pucali iz automatskog oružja na proruske demonstrante. Priča se da je dvoje policajaca ubijeno. Haos.

    edit: Evo Genadi Kernes potvrdio da su dva policajca ubijena. Pripadnici Desnog sektora se zabarikadirali u svoje prostorije i pucaju ko priđe.
    Evo je promptno izasla i druga strana price, isto kao sinoc...

    http://espreso.tv/new/2014/03/15/kha...na_provokaciya

    http://www.pravda.com.ua/news/2014/03/15/7018848/
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #3265
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    E to pitaj Putina jer ti je on doktorirao tu ulogu
    Nije baš, svi znaju da je Putin autokrata dok se Obama vješto skriva
    Dobra ova analiza Economista.
    Confrontation with the West is one of the main goals of Mr Putin’s operations. Any sanctions imposed will allow him to blame Russia’s economic downturn on the West, though that may not placate the ruling class, with its cash stashed abroad in property and bank accounts.

  16. #3266
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Confrontation with the West is one of the main goals of Mr Putin’s operations. Any sanctions imposed will allow him to blame Russia’s economic downturn on the West, though that may not placate the ruling class, with its cash stashed abroad in property and bank accounts.
    U ovom boldovanom je poenta citave Putinove akcije oko Krima a i u Ukrajini inace. Nikako ljudi da shvate da su njegovi postupci motivisani unutrasnjom, a ne spoljnom politikom.
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #3267
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Diktat je diktat ali i te kako zavisi kakav ce biti od toga ko ga diktira, pa nije isto kad ti ga diktira "divni demokratski svijet" i kad ti ga diktira Hitler, Staljin, Sadam ili slicni...Ili jes?
    Za onoga ko mora da slusa i trpi je sasvim svejedno i jedina je razlika kakva se teorija doradi za sopstvenu nemoć. Zbilja bi za Irak bila strasna razlika da ih je izbubeca bombama Putin pa ih ostavio od onoga sto su to uradili Ameri sa svojim satelitima. To ti je kao da mene i tebe premlate Pero i Djuro pa poslije kazemo to siledzije, ali zato komsiju olesio od batina Todor i kazemo "nije to nista nas mlatile siledzije, ali njega demokratski po rbatu".
    Efekat je da smo svi dobili po prknu, da se moramo pokriti usima i ćutati. Postoji i opcija da se i mi pridruzimo Todoru pa da tabamo komsiju onako iz dosade jer to demokratski, a ujedno ga cuvamo i za njegovo dobro ga mlatimo jer ga tako branimo da ne padne saka Peru i Djuru, a to su strasni hitlerovsko-staljinisticki nastrojene siledzije.

  18. #3268
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Mi ne znamo zele li ili ne zele, niti se validan odgovor na to pitanje moze dobiti dok neko drzi uperen AK47 u tebe.
    Da da, a inače da nema Rusa oni bi održali u istoku fer referendum, na Krimu takođe,i puštili ih da idu đe oće

    Manite me.

    Koji mi?
    Crnogorci.

    Opet ti o mentalitetima i kolektivima...
    Ne pričam o marsovcima nego o mojem narodu kojeg znam kako diše.

    Kao neko ko zivi na "Zapadu" evo vec neko vrijeme mogu ti odmah reci ne da ne znas, nego da pojma nemash, kao sto nisam imao pojma ni ja dok nisam dosao i vidio,
    A ja tebi kažem da ti pojma nemaš. Vi svi pojma nemate kako zapad razmišlja i funkcioniše. Toliko. Jer da imate drugu bi ste priču pričali.

    a sad je li to zbog pada sa Marsa ili neceg drugog to vec nisam siguran. A ja moralne razloge nisam pominjao ama bash nigdje i ne znam gdje ti se to prividjelo osim ako taj pad sa Marsa nije bio na glavu. Ono sto sam napisao je da je Zapad najbolja moguca (ili, ako vise zelis) najmanje losa alternativa-a je li to tako napravljeno zbog morala, reda, trzista ili neceg sestog je prosto nebitno.
    Da, ali ono što ti ne dozvoljavaš, je da neko ne misli tako i da neko neće. To je problem cijele priče o zapadu i vi to nikako da skapirate. Ta vaša izjava je apsolutistička. Svi koji ne žele to, po vama, treba ih sravnit. I samo kažite tako, da znamo na čemu smo.

    Zbilja cudo je taj pad sa Marsa pa si odjednom postao i vidovit' samo nemoj da ti prorocanstva budu kao kod ove Zorke, Violete i i ostalih sto ih reklamiraju. I da, Crna Gora ne moze nista da shvati-mogu da shvate ljudi koji zive u njoj, ali posto se misljenja,stavovi, vrednosni sudovi...razlikuju od pojedinca do pojedinca moram ti reci da sam vrlo skeptican prema tim kolektivnim shvatanjima.
    Živi bili pa viđeli što će Crnogorci i kako shvatit. Da ti sam vjeruješ u potencijal Crnogoraca po pitanju mišljenja stavova i vrednosnih sudova, ne bi bio na zapadu.

    Za neke je Napoleon i dalje ziv i pishu mu pisma.
    Znam ja to, izbombardovat neistomišljenike, jasno je meni da za vas linija tolerancije uopšte ne postoji.

    Problem UN je problem veta u SB-UN kojim bilo koja od pet drzava koja na to ima pravo moze da blokira svaku odluku.
    Teke da nije toga, danas bi sve živo bilo pravno moguće. To mi je bar kristalno jasno.

    Uopste nisam rekao da je Rusiji bilo interes antagonizovanje vec da je to bilo (i jeste) interes Putinovom rezimu. Socijalni mir u Rusiji je daleko od toga da se moze "kupiti" uopste i dan danas je vrlo krhak a ekonomija im polako ide u debelu stagnaciju, kao sto ovaj tekst to fino ilustruje:
    Ok a ja isto tako misim da to nije u interesu Putinovom režimu.



    Ovo ti je klasicni primjer onoga "svako vidi ono sto zeli da vidi" e sad jedini problem nastaje kad se svoje vidjenje pokusava silu na sramotu proglasiti "objektivnim" i moralnim.
    A ti pročitaj samo tekst, i kad ga pročitaš, dođi ovdje i reci "mislim da je tekst ispravan". Samo tolko, i ja ću ti odgovorit OK. I nema problema.

    Ti da oprostish nemash jer nisam primijetio da si se nesto zgrazavao na anti-ukrajinsku retoriku koje je (pro)ruska propaganda puna ovih dana
    Ne moram ja da čitam bilo kakvu propagandu da bih znao kolko je sati u Moskvi. Meni ne trebaju Ukrajinske ni Američke novine da mi objasne kako se živi u Rusiji, kakva je kod njih javnost, televizija, i kako vide istoriju itd. Ja to pošto znam, apriori podrazumijevam i ne moram o tome dalje da razglabam. Ja ovdje nikad nisam izašao sa izjavom da u Rusiji postoji sloboda govora, ili da u Rusiji postoje fer izbori, ili da u Rusiji nema razlike između bogatih i siromašnih. Tako da kad ja budem pričao tako neracionalne stvari, onda pitajte.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  19. #3269
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Zanima me kakve bi reakcije bile da je legalni predsjednik Janukovic(ne komentarisem sto mislim o njemu) koristio ustavna ovlastenja za ocuvanje reda,mira i ustavnog poretka(vojska ga je zvanicno molila da se odredi po tom pitanju-sad sto nije umio radit svoj posao ili je nesto trece...).Bas bi me zanimale reakcije svjetskih sila,a ovo se donekle i desava zbog njegovog (ne)cinjenja.

    poslato

  20. #3270
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A sto...da je koristio vojsku opet bi ga zapad satanizovao. Sudjeno mu je bilo i tako i ovako


    Poslato sa GT-I9100 уз pomoć Тiganja!

  21. #3271
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Ne sumnjam,ali simptomaticno je to da je izgleda kriza bila neminovna i tako i ovako.Navedoh primjer jer je cetiri mjeseca covjek imao da razmislja,pregovara,nadje kompromise,raspise izbore,podnese ostavku,sacuva narod i zemlju,koristi u krajnjem policijski ili vojni cas do momenta stabilizacije.

    poslato
    Last edited by Xtraktor; 15-03-14 at 00:08.

  22. #3272
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Da druga strane ne ostane uskraćena...
    САД одбиле украјински захтев за оружје

    Иако подржава нову власт у Кијеву, Вашингтон не жели „да додатно антагонизује непредвидљиву Москву”

    Без заједничке визије Украјине: Сергеј Лавров и Џон Кери (Фото Ројтерс)
    Од нашег сталног дописника

    Вашингтон – Боравећи ове недеље у Вашингтону, привремени украјински премијер Арсениј Јацењук од домаћина затражио нешто што досад није помињано: „значајну” помоћ у оружју и муницији за своју земљу, чија је армија, према изјавама њених официра „запуштена још од 1991”, када се Украјина осамосталила.

    Премијер Јацењук је донео и детаљан списак на коме су још телекомуникациона опрема, авионско гориво и уређаји за ноћно осматрање. Једино што је добио били су међутим амерички пакети специјалне хране за војнике, чија ће испорука почети одмах.

    Како је објашњено, ово „не” је „само засад, а не заувек”. Вашингтон очигледно не жели да у овом моменту „додатно антагонизује непредвидљиву Москву”, нити да украјинску армију подстакне да учини нешто што би довелo до директнијег конфликта са Русијом.

    Сем тога, војна помоћ би ојачала сумње Москве да је најновија украјинска револуција организована одавде, како би се Кијев увукао у западну орбиту и НАТО још директније изашао на границе Русије.

    Уочи пута државног секретара Џона Керија на јучерашњи сусрет са Лавровом у Лондону, на брифингу у Стејт департменту први пут је изнето да је руска страна одговорила на предлоге за смиривање кризе, али да је у њему „само нека прилично провидна аргументација да су Крим и Косово исти случај”.

    Из онога што су изнели неименовани функционери произилази међутим да је најновији сусрет Керија и Лаврова уприличен да би САД играле неку врсту посредника између Кијева и Москве – да би се руској страни пренело на какве је уступке све спремна украјинска влада кад је реч о Криму и етничким Русима у источном делу земље.

    Такође, предочено је да какав год био исход сутрашњег референдума на Криму, он, са америчког становишта, неће имати правну снагу у Украјини, па ни у Русији или било где другде, па ни на самом Криму.

    Поврх свега, већ је разрађен и механизам санкција које би, ако Русија не одступи, почеле да се примењују већ од понедељка и које ће, како оцењују медији, започети и својеврсни „економски хладни рат” између Русије и Запада.

    М. Мишић
    објављено: 15.03.2014.
    http://www.politika.rs/rubrike/Svet/...oruzje.sr.html

  23. #3273
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    trazila mu je i vojska policija da se odluci no je on mislio vjerovatno da ce se narod sam razic...
    She is only here to annoy herself!

  24. #3274
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  25. #3275
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shamrock View Post
    Da da, a inače da nema Rusa oni bi održali u istoku fer referendum, na Krimu takođe,i puštili ih da idu đe oće

    Manite me.
    Koji mi da te manemo?

    Da nema Rusa ne bi bilo ni referenduma jer te referendume niko nije ni trazio dok nisu Rusi dosli, a onda nekim chudom pocese

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ne pričam o marsovcima nego o mojem narodu kojeg znam kako diše.
    Znam i ja kako disu-na pluca kao i svi ostali-ali tvrditi da poznajes u tancine nacin razmisljanja 600000+ ljudi je malo...neskromno, ne?

    Quote Originally Posted by Shamrock
    A ja tebi kažem da ti pojma nemaš. Vi svi pojma nemate kako zapad razmišlja i funkcioniše. Toliko. Jer da imate drugu bi ste priču pričali.
    Eto ti de sad posle Crnogoraca provalio si i citavi Zapad kako funkcionise. Pa posalji sve to medijima Snowden ce biti malo dijete za tebe

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Da, ali ono što ti ne dozvoljavaš, je da neko ne misli tako i da neko neće. To je problem cijele priče o zapadu i vi to nikako da skapirate. Ta vaša izjava je apsolutistička.
    Opet, koji mi?

    A sto se misljenja tice opet izmisljas, jer nigdje nikoga ja ne sprecavam da misli bilo sto, a to sto kad sa nekim nisam saglasan to i napisem-to se zove diskusija, zbog koje i postoji forum, a ne nikakav apsolutizam.

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Živi bili pa viđeli što će Crnogorci i kako shvatit. Da ti sam vjeruješ u potencijal Crnogoraca po pitanju mišljenja stavova i vrednosnih sudova, ne bi bio na zapadu.
    E jes' stvarno, nemam pametnija posla nego po citavi dan da razmisljam o potencijalu Crnogoraca pa me to tako potreslo da sam utekao brzom brzinom


    Quote Originally Posted by Shamrock
    Znam ja to, izbombardovat neistomišljenike, jasno je meni da za vas linija tolerancije uopšte ne postoji.
    Koje nas?

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Teke da nije toga, danas bi sve živo bilo pravno moguće. To mi je bar kristalno jasno.
    Opet, toliko o neutralnosti

    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ok a ja isto tako misim da to nije u interesu Putinovom režimu.


    Super. Da li mozes da obrazlozis to misljenje?


    Quote Originally Posted by Shamrock
    Ne moram ja da čitam bilo kakvu propagandu da bih znao kolko je sati u Moskvi. Meni ne trebaju Ukrajinske ni Američke novine da mi objasne kako se živi u Rusiji, kakva je kod njih javnost, televizija, i kako vide istoriju itd. Ja to pošto znam, apriori podrazumijevam i ne moram o tome dalje da razglabam. Ja ovdje nikad nisam izašao sa izjavom da u Rusiji postoji sloboda govora, ili da u Rusiji postoje fer izbori, ili da u Rusiji nema razlike između bogatih i siromašnih. Tako da kad ja budem pričao tako neracionalne stvari, onda pitajte.
    Ti si rekao da razumijes u tancine kako razmisljaju Crnogorci, evo sad i Rusi, a pride u prste i detalje znas i Zapad kako funkcionise, pretpostavljam iz dokumentaraca Nemoj se uvrijediti ali ta prica ne da je neracionalna nego nema kudj "neracionalnije", ako je komparativ gramaticki ispravan
    Last edited by Recordare88; 15-03-14 at 00:30.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 131 of 273 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •