View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 44 of 273 FirstFirst ... 344041424344454647485494144 ... LastLast
Results 1,076 to 1,100 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #1076
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jok, bona, on je čojek od riječi, $utra mu Hari ide u po$etu, neće dati otić?! Hari mu to neće oprostit, toliki put da prevali a da Januka nema?! Ne vjerujem ja da je uteka, niti da su ga puštili
    A mozda ce se njih dvojica nac u Jermeniju da razrade dalju strategiju, a Hari ovdje iskusno kamuflira citavu stvar
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #1077
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mene zivo interesuje ko je izdao naredjenje da se puca na narod i kako se biraju te mete na koje se puca?

    Npr. da je Min. Policije izdao naredbu da se puca na one koji pokusavaju da pridju Policiji i naude joj, tu bi se sa 2 rafala pobilo vise od 80 ljudi, koliko tvrde da ih je ubijeno od pocetka.

    30.000 ljudi je na ulice i nemaju prijatne namjere prema policiji. Ne zelim ni na ciju stranu da stanem, ali 80 mrtvih je moguce djelo 2, 3 snajpera.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #1078
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Da nije bilo SAD danas bi zivio u Jugoslaviju i vozio auto od 20 hiljada i imao platu od minimum hiljadu eura,ali dobro...
    SAD je odgovaralo da Jugoslavija udje cijela u EU i NATO kao sto je krenula(zbog njih a ne zbog naseg dobra), razmisli kome to nije odgovaralo.
    She is only here to annoy herself!

  4. #1079
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Мржња према Русима је настала због петодеценијске окупације и израбљивања земаља источне Европе, које је СССР ОПЉАЧКАО и од њихових ресурса се обнављао послије рата; и нас би да није Тито отворио Голи Оток.
    Уз то треба додати да Бугарска, Чешка и Пољска, нису учествовале у нападу на СССР.
    Мржња постоји код Американаца и Британаца и она је послиједица Хладног Рата.
    Французи, Њемци, а посебно Италијани не мрзе Русе.

    Годинама је СССР извозио зло комунизма и финансирао разне терористичке организације које су сијале смрт по свијету.Процијењује се да је од црвене немани убијено дупло више људи него од националистичких идеологија.

    Истина је и да СССР није могао да преживи систем у којем је све подредио офанзивном дјеловању своје војске.Крха колективна економија то није могла да издржи.
    Грађанин "свјетске силе" је живио сиво и биједно у поређењу са становником једне Југославије, да не причамо о Западу.

    Даље комунисти су такође вршили велика етничка чишћења и убиства и програмирана изгладњивања, у не много мањем обиму у односу на Нацистичку Њемачку.

    Русији која се 1991. једва извукла из канџи црвене немани је припала титула насљедника СССР-а, нажалост та мисао је остала у главама већине њених становника и ту мисао је тешко избити.
    Русија прво мора да прихвати да је она европска земља и да је заостала.Онда се мора извршити масовна модернизација и европеизација Русије, као што је то ономад урадио Петар Велики, кад је од степске сељане направио велику силу.Тек тада ће Русија са својим ресурсима постати снажна држава.

    Еврозаијска унија по мени није промашен пројекат, док год се ради за земљама са сличним становништвом и проблемима (Бјелорусија Украјина и Казахстан).
    Уколико се у ту унију буду укључивале несловеснске земље, а видим да неки то покушавају, онда ће Русијом поново харати азијатске хорде, а она ће полако али сигурно поново постати степска сељана.
    Jedno pitanje. Zašto danas Poljaci ne mrze Njemce, nego isključivo Ruse ?

    Odgovor znamo. Kompleks manjeg naroda. Pod Njemcima su od srednjeg vijeka, pa na ovamo, pretrpjeli deset puta više nego od Rusa. Nisu samo Rusi okupirali Poljsku, nego su je na 3 dijela podijelili Austrija, Poljska i Pruska. A samo su na Ruse naravno svalili titulu "okupatora". O Njemačkim zločinima za vrijeme svjetksih ratova da ne pričamo.

    Dakle ta prča da je mržnja opravdana prije svega nije za zdravomisleće ljude, a drugo, nije opravdana. Jer da je opravdana onda bi mrzjeli i Njemce.

    I na kraju krajeva, danas su Rusi i definitivno raskrstili sa Poljacima i ne pitaju se sa njima više ništa, dok između Poljske i Njemačke ne postoji ni granica.

    Pa ko je onda tu i dalje kome gazda ?

    Što se tiče priče o potencijalnoj stepskoj seljani, koliko god mi gledali na Rusiju poredeći je sa nama, druže, Rusi su davno mrdnuli naprijed. Ako je Rusija seljana, CG je pećinska zajednica lovaca i sakupljača u svakom smislu, od nauke do kulture i do svega.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Da nije bilo SAD danas bi zivio u Jugoslaviju i vozio auto od 20 hiljada i imao platu od minimum hiljadu eura,ali dobro...
    Druže nezarađene pare se mogu primat samo do jedne ure. A fala bogu da više nema Jugoslavije, jer nas je Jugoslavija u svakom pogledu sahranila. Tu tvorevinu je trebalo odma nakon WW II podijelit na nezavisne države nakon onakvog pokolja i bratoubistva, a ne držat je na aparatima Kardeljeve ideologije koja nas je i dovela do toga da mislimo da se može ispijajnem kafa u zadrugu i džabalebarenjem vozit BMW i putovat i primat plata 1000 maraka.

    Nema nama napretka dok god i dalje priželjkujemo samo-upravni socijalizam i mozak na otavu uređenje.
    Last edited by Shamrock; 22-02-14 at 00:10.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  5. #1080
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Rusija ne spletkari i ne siri demokratiju iz koje nastaje raspad drzava kao SAD,samo zato volim Rusiju.Da nije bilo SAD danas bi zivio u Jugoslaviju i vozio auto od 20 hiljada i imao platu od minimum hiljadu eura,ali dobro...
    Меморандум САНУ, ХДЗ, СДА, то је све америчко масло јел?
    Или су они криви што нису пуштили ове наше да попљачкају све до Сплита?

    О чему ти!? Руси воде прљаву и сплеткарошку политику као и свака друга велика сила.
    Етничка чишћења, масовни погроми, масовна изгладњивања су нешто што је нормално за Русију, и у комунизмму и у капитализму.
    Педесет година је пљачкала Европу.
    На балкану Русија је увјек сплеткарила и протежирала Бугарску у односу на Србију, а Србију у односу на Црну Гору, и увјек имала своју рачуницу.
    Треба ли говорити да су у Грузији направили исто оно су Амери направили на Косову.

    Али је зато не треба осуђивати, радила је оно што ради и свака друга велика сила.
    Илузија је да су они поштени и отворени.

    Једина сила која има отворену спољну политику без закулисних радњи је Њемачка Англеле Меркел, а до кад ће то трајати виђећемо.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #1081
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Mene zivo interesuje ko je izdao naredjenje da se puca na narod i kako se biraju te mete na koje se puca?

    Npr. da je Min. Policije izdao naredbu da se puca na one koji pokusavaju da pridju Policiji i naude joj, tu bi se sa 2 rafala pobilo vise od 80 ljudi, koliko tvrde da ih je ubijeno od pocetka.

    30.000 ljudi je na ulice i nemaju prijatne namjere prema policiji. Ne zelim ni na ciju stranu da stanem, ali 80 mrtvih je moguce djelo 2, 3 snajpera.
    za ubijat ljude u masi i ne treba ti snajper jer dje god pucas ubices nekoga
    She is only here to annoy herself!

  7. #1082
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Меморандум САНУ, ХДЗ, СДА, то је све америчко масло јел?
    Или су они криви што нису пуштили ове наше да попљачкају све до Сплита?

    О чему ти!? Руси воде прљаву и сплеткарошку политику као и свака друга велика сила.
    Етничка чишћења, масовни погроми, масовна изгладњивања су нешто што је нормално за Русију, и у комунизмму и у капитализму.
    Педесет година је пљачкала Европу.
    На балкану Русија је увјек сплеткарила и протежирала Бугарску у односу на Србију, а Србију у односу на Црну Гору, и увјек имала своју рачуницу.
    Треба ли говорити да су у Грузији направили исто оно су Амери направили на Косову.

    Али је зато не треба осуђивати, радила је оно што ради и свака друга велика сила.
    Илузија је да су они поштени и отворени.

    Једина сила која има отворену спољну политику без закулисних радњи је Њемачка Англеле Меркел, а до кад ће то трајати виђећемо.
    Ne daj Boze da sam ja rekao da je Rusija ljepota I Bozija ruka na zemlji.Samu su koliko toliko bolji od SAD,zato su mi koliko toliko miliji.A od vecih sila Kina je jedina izvor dobrote,nikog ne diraju samo salju felericnu robu I igracke po svijetu

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  8. #1083
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aoo one man show noćas.. BIGA jesi li bježao s časova istorije?

  9. #1084
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za ubijat ljude u masi i ne treba ti snajper jer dje god pucas ubices nekoga
    Snajper je najpogodniji za sijanje straha i psiholosko ratovanje-unosi mnogo vecu paniku kad ne znas odakle ti puca, nego kad znash.
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #1085
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    aoo one man show noćas.. BIGA jesi li bježao s časova istorije?
    Necemo se coce prepirat' oko toga sada.Ti imas svoj stav ja imam svoj I to je to

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  11. #1086
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ljudi jesu li ovim demonstrantima,ekstremistima i ostalima ovo film pustili na video bim
    http://www.ustream.tv/channel/press-club#

  12. #1087
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledala sam izvjestaje ljekara, gadjali su da ubiju - srce, vrat, glava. A bilo je i snimaka juce, sad vec ne znam kako da ih nadjem, bas snajperi
    Veliki revolt je zbog toga u narodu i zato se bojim sjutrasnjeg dana. Sve neki zapaljivi govori - veterani Afganistana, desnicari, novinari ... a Majdan pun.

  13. #1088
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ljudi jesu li ovim demonstrantima,ekstremistima i ostalima ovo film pustili na video bim
    http://www.ustream.tv/channel/press-club#
    Koliko sam ih shvatio, hoce da sve video klipove o ubijanju demonstranata skupe zajedno i taj film prikazu u Strazburu i Hagu, kao i da tuzhe Janukovica za zlocin protiv covjecnosti i priloze to, izmedju ostalog, kao dokaz.

    Jbg, ruski razumijem odlicno, a ovaj ukrajinski slabije mnogo, svaka druga rijec mi promice
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #1089
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Gledala sam izvjestaje ljekara, gadjali su da ubiju - srce, vrat, glava. A bilo je i snimaka juce, sad vec ne znam kako da ih nadjem, bas snajperi
    Veliki revolt je zbog toga u narodu i zato se bojim sjutrasnjeg dana. Sve neki zapaljivi govori - veterani Afganistana, desnicari, novinari ... a Majdan pun.
    Naravno, ali objasni ti to strucnjacima koji misle da ovo sve CIA i ne znam ko rezira...

    Sjutra ako i bude nereda, tesko da ce biti u Kijevu-tamo vise nema ni Janukovica, ni njegovih saradnika, ni policije. Ali zato bi u Harkovu i Istocnoj Ukrajini moglo da bude problema.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #1090
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    koja je razlika? ja mislila da je to isti jezik...je li to nešto kao srpski i crnogorski ili hrvatski, ili je baš različit?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #1091
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Gledala sam izvjestaje ljekara, gadjali su da ubiju - srce, vrat, glava. A bilo je i snimaka juce, sad vec ne znam kako da ih nadjem, bas snajperi
    Veliki revolt je zbog toga u narodu i zato se bojim sjutrasnjeg dana. Sve neki zapaljivi govori - veterani Afganistana, desnicari, novinari ... a Majdan pun.
    uh.. imam utisak da ovo nije završeno s današnjim pregovorima..

  17. #1092
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, stalno apeluju da se salju materijali.

  18. #1093
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice, dosta je velika razlika, kao nas i slovenacki npr.

  19. #1094
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    koja je razlika? ja mislila da je to isti jezik...je li to nešto kao srpski i crnogorski ili hrvatski, ili je baš različit?
    Kao nas i ceski otprilike...

    EDIT evo i gore odgovor ne vidjeh ga
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #1095
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bas toliko

  21. #1096
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Larisa View Post
    Nije bas toliko
    Hhaha, a meni je ceski lakse razumjeti nego slovenacki, u odnosu na nash
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #1097
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Мржња према Русима је настала због петодеценијске окупације и израбљивања земаља источне Европе, које је СССР ОПЉАЧКАО и од њихових ресурса се обнављао послије рата; и нас би да није Тито отворио Голи Оток.
    Уз то треба додати да Бугарска, Чешка и Пољска, нису учествовале у нападу на СССР.
    Мржња постоји код Американаца и Британаца и она је послиједица Хладног Рата.
    Французи, Њемци, а посебно Италијани не мрзе Русе.

    Годинама је СССР извозио зло комунизма и финансирао разне терористичке организације које су сијале смрт по свијету.Процијењује се да је од црвене немани убијено дупло више људи него од националистичких идеологија.

    Истина је и да СССР није могао да преживи систем у којем је све подредио офанзивном дјеловању своје војске.Крха колективна економија то није могла да издржи.
    Грађанин "свјетске силе" је живио сиво и биједно у поређењу са становником једне Југославије, да не причамо о Западу.

    Даље комунисти су такође вршили велика етничка чишћења и убиства и програмирана изгладњивања, у не много мањем обиму у односу на Нацистичку Њемачку.

    Русији која се 1991. једва извукла из канџи црвене немани је припала титула насљедника СССР-а, нажалост та мисао је остала у главама већине њених становника и ту мисао је тешко избити.
    Русија прво мора да прихвати да је она европска земља и да је заостала.Онда се мора извршити масовна модернизација и европеизација Русије, као што је то ономад урадио Петар Велики, кад је од степске сељане направио велику силу.Тек тада ће Русија са својим ресурсима постати снажна држава.

    Еврозаијска унија по мени није промашен пројекат, док год се ради за земљама са сличним становништвом и проблемима (Бјелорусија Украјина и Казахстан).
    Уколико се у ту унију буду укључивале несловеснске земље, а видим да неки то покушавају, онда ће Русијом поново харати азијатске хорде, а она ће полако али сигурно поново постати степска сељана.

    Replika na jedan ovakav manir dijaloga, i iznošenje "argumenata" bi svakako ovako glasio: većina Amerikanaca sa kojima sa ja lično imao kontakta su me pitali da li sam bio u školi indoktriniran, ali kada sam im objasnio da je SSSR sa svojih 30.000.000 žrtava, dobio rat, a ne oni, i kada sam im morao dokazivati da je Nikola Tesla izmislio naizmjeničnu struju.... Lako se da zaključiti da su upravo amerikanci možda najindoktriniranija nacija na svijetu.

    Nacija nastala na osnovu genocida prema pravim i autohtonim plemenima domaćih starosjedioca! Nigdje na svijetu nema naroda koji se više poziva na Boga, a sve radi protiv Boga i prirode, nigdje na svijetu nema većih licemjera, i perverznijih ljudi, koji svake nedjelje idu u crkvu, a životi koje vode su im gori nego životi fariseja. Nigdje na svijetu nema toliko dušebrižnika i lažnih humanista, sa izvještačenim osmjesima kao u Americi. Nigdje na svijetu nema ljudskih hibrida i karikatura nego kao kod njih. Indoktrinacija je u Americi gora nego u Sjevernoj Koreji, a pokriće joj je samo plaćanje poreza - i onda si kao nešto slobodan. Amerikom vlada par familija, i nešto korporacija, a njen dvopartijski sistem sa jednom crno-sivom i drugom sivo-crnom partijom je patološki cinizam. Amerika je danas simbol degradacije ljudskoga duha i izopačenosti. Novi Vavilon, u najmonstruoznijem obliku. Zvijer iz Apokalipse/Otkrivenja.
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  23. #1098
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shamrock View Post
    jedno pitanje. Zašto danas poljaci ne mrze njemce, nego isključivo ruse ?

    Odgovor znamo. Kompleks manjeg naroda. Pod njemcima su od srednjeg vijeka, pa na ovamo, pretrpjeli deset puta više nego od rusa. Nisu samo rusi okupirali poljsku, nego su je na 3 dijela podijelili austrija, poljska i pruska. A samo su na ruse naravno svalili titulu "okupatora". O njemačkim zločinima za vrijeme svjetksih ratova da ne pričamo.

    Dakle ta prča da je mržnja opravdana prije svega nije za zdravomisleće ljude, a drugo, nije opravdana. Jer da je opravdana onda bi mrzjeli i njemce.

    I na kraju krajeva, danas su rusi i definitivno raskrstili sa poljacima i ne pitaju se sa njima više ništa, dok između poljske i njemačke ne postoji ni granica.

    Pa ko je onda tu i dalje kome gazda ?

    Što se tiče priče o potencijalnoj stepskoj seljani, koliko god mi gledali na rusiju poredeći je sa nama, druže, rusi su davno mrdnuli naprijed. Ako je rusija seljana, cg je pećinska zajednica lovaca i sakupljača u svakom smislu, od nauke do kulture i do svega.
    Одговор на питање:
    Ране од њемачке окупације су биле далеко мање и брзо су зарасле, а и од њих се пољска фино наплатила, тако што им је узела половину Прусије.
    Ране од руске окупације су много дубље, болније и свеже.Пољска већински није хтјела у комунистички блок, али су је велике силе тамо стрпале, а прије свега чизма СССР.СССР је у периоду од 1945 до 1989, систематски пљачкао Пољску, и као што рекох сјећања су жива.Ја се надам да како генерације буду стасавале да ће и односи отоплити, прије свега јер су Руси и Пољаци етнички јако блиски народи.


    Да појасним свој став:

    Ако Русија буде поново у свој састав примила закавкаске и центалноазиске земље (осим Казахстана)а то значи +100 милона азијата, изгубиће демографску трку.Ионако имају превише Татара, Ингуша, Чечена, Дагестанаца....

    Русија прије Петра Великог као сила није постојала.
    На територији Русије у средњем вијеку и касније нису постојали градови, већ само велика села, а њеним пространствима су обитовале козаци и скитачка племена.
    (Тако да је Црна Гора је до најезде Турака била напреднија од Русије и културно и економски, о томе би могао детаљније Ел Ре)

    Русија је тек у xvii вијеку постала сила тако што је Петар Велики са огромном свитом обилазио Европу и то не дворове, изучио занате и те занате донио у Русију и од ње направио велику силу.Велику улогу је ту играло и Њемачко племство које је населило Русију. Петербург, један од најљепших градова Европе, је доказ што је прави потенцијал Европске Русије.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #1099
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Naravno, ali objasni ti to strucnjacima koji misle da ovo sve CIA i ne znam ko rezira...
    ja ne vjerujem da je konkretno same ove događaje zadnjih par dana režirala CIA ali neki šablon postoji, Sirija, Egipat, Libija, Ukrajina, Venecuela...sve režimi koji im gle čuda nisu poslušni

    She is only here to annoy herself!

  25. #1100
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogao bi Hari, ako ne sastanci sa prijateljem vec, da ovaj poslednji post posalje negdje u religiju i filozofiju (ako vec ne u smece), tamo ima dosta tih sotona, zvijeri i Vavilona

    NSX da ne spamujemo i kvarimo temu, nego da se drzimo Ukrajine, ali samo jedno-ako je ijedan rezim bio poslusan USA, to je bio onaj Hosnija Mubaraka. Kao sto rekoh-o ovome necu dalje raspravljati, i onako je spama i digresija preko vrh glave.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 44 of 273 FirstFirst ... 344041424344454647485494144 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •