View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 32 of 272 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast
Results 776 to 800 of 6788

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #776
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    EU i zvanicno uvela sankcije, USA se ocekuje svakog momenta.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #777
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesam bio tu cijeli dan i dodjem i tacno me je sramota od gluposti drugih ljudi. Citam ove postove da vidim mogu li se informisati sta se desava, da sumiram dan, i da ne trazim.

    To su po prici ljudi na ovom forumu teorije zavjere, to se ubijaju izmedju sebe protestanti, to su sve fasisti u opoziciju, to CIA dovozi rakete i daje protestantima.

    Kako vam nije muka od sopstvene gluposti to me zanima? Od zatucantosti i maloumstine?
    One Ring to Rule them all...

  3. #778
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Pa imamo prilično iskustva u načinu izvještavanja zapadnih medija- što ne idu da u Saudijskoj Arabiji afirmišu prava manjina i ostale demokratske tekovine?
    Sad treba da je nekome sveto pismo CNN i BBC???
    Legalno izabrana vlada je donijela neke političke odluke protiv kojih su se pobunili građani Ukrajine obilato pomognuti od zapadnih obavještajnih službi i normalno nastao je haos a nije pri što će. U haosu normalno je da će najveću korist imati kolinijalne zemlje kojima voda curi na usta od pomisli na pljačkanje te zemlje i to će i na kraju biti i rezultat konačni. Rusija i zapad će se naplastiti a Ukrajinci svih političkih stavova su unaprijed izgubili .

  4. #779
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Pa imamo prilično iskustva u načinu izvještavanja zapadnih medija- što ne idu da u Saudijskoj Arabiji afirmišu prava manjina i ostale demokratske tekovine?
    Sad treba da je nekome sveto pismo CNN i BBC???
    Legalno izabrana vlada je donijela neke političke odluke protiv kojih su se pobunili građani Ukrajine obilato pomognuti od zapadnih obavještajnih službi i normalno nastao je haos a nije pri što će. U haosu normalno je da će najveću korist imati kolinijalne zemlje kojima voda curi na usta od pomisli na pljačkanje te zemlje i to će i na kraju biti i rezultat konačni. Rusija i zapad će se naplastiti a Ukrajinci svih političkih stavova su unaprijed izgubili .
    Ajde cuti da te zamolim... Veze nemas sta pricas, ni ti ni ovi ostali teoreticari zavjera. Povraca mi se od ovoga sta mlatite...
    One Ring to Rule them all...

  5. #780
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To su po prici ljudi na ovom forumu teorije zavjere, to se ubijaju izmedju sebe protestanti, to su sve fasisti u opoziciju, to CIA dovozi rakete i daje protestantima.
    TUC-MUC

    O blagosti pokaži se...
    Dok svak sebi mjesta napravi...

    Ne postoji "teorija zavjere", dragi moji rusofobi, već praksa "zavjere", tačnije projekat (npr. kao teorija upravljanja i nastupanja na tržištu (u takvim brošurama sve je već podrobno objašnjeno - samo treba zamjeniti neke imenice ali "logika" je tu)) koji uopšte nije zavjera već prirodan nastavak načina "mišljenja" onih koji upravljaju sjeverozapadnom hemisferom NAŠE planete, koje nažalost ima previše odlika patologije. Bilo bi lijepo da se napokon otrijeznite i to shvatite, jer ako vam nije dovoljna ova opšta medijska farsa i zloupotreba Olimpijade ne znam što je još potrebno da se dogodi da bar 51% ljudi shvati šta se događa... Onih 45% koji nešto slute ili "njuše" je zastrašujuće upozorenje koliko je prevara dobro izvedena!
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  6. #781
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Divlad View Post
    TUC-MUC

    O blagosti pokaži se...
    Dok svak sebi mjesta napravi...

    Ne postoji "teorija zavjere", dragi moji rusofobi, već praksa "zavjere", tačnije projekat (npr. kao teorija upravljanja i nastupanja na tržištu (u takvim brošurama sve je već podrobno objašnjeno - samo treba zamjeniti neke imenice ali "logika" je tu)) koji uopšte nije zavjera već prirodan nastavak načina "mišljenja" onih koji upravljaju sjeverozapadnom hemisferom NAŠE planete, koje nažalost ima previše odlika patologije. Bilo bi lijepo da se napokon otrijeznite i to shvatite, jer ako vam nije dovoljna ova opšta medijska farsa i zloupotreba Olimpijade ne znam što je još potrebno da se dogodi da bar 51% ljudi shvati šta se događa... Onih 45% koji nešto slute ili "njuše" je zastrašujuće upozorenje koliko je prevara dobro izvedena!

    Ako ti znas sta si rekao ovdje...
    One Ring to Rule them all...

  7. #782
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam šta, samo ne znam kome...
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  8. #783
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je jedan moj prijatelj to fino srocio: "Teorije zavjere su savrsena satisfakcija za glupost i neznanje".

    Po nepotvrdjenim informacijama, porodica predsjednika Janukovica napustila Ukrajinu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #784
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Divlad je kralj. Svaki njegov post je unikatan i mora da se procita 5 000 puta da bi se razumio.

  10. #785
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prema BBC-u, u roku od 5 minuta 3 aviona su poletjela s aerodroma, a u avione su unošene torbe iz kombija, sve pod jakim obezbjeđenjem.

    Pakuju se.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  11. #786
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Prema BBC-u, u roku od 5 minuta 3 aviona su poletjela s aerodroma, a u avione su unošene torbe iz kombija, sve pod jakim obezbjeđenjem.

    Pakuju se.
    Da ta policija ima grama mozga odma bi obustavila sve... Koliko mora čoek lud da bude da bi ginuo zbog nekog ko bježi iz zemlje...
    #fakenews

  12. #787
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Prema BBC-u, u roku od 5 minuta 3 aviona su poletjela s aerodroma, a u avione su unošene torbe iz kombija, sve pod jakim obezbjeđenjem.

    Pakuju se.
    To znaci da znaju nesto sto drugi ne znaju. Samo se nadam da Janukovic ne izvede vojsku i ode na sve ili nista... Ovo ce biti duga noc !
    One Ring to Rule them all...

  13. #788
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,293
    Thanks Thanks Given 
    394
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Znači stiže demokratija? Stav Rusije?
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  14. #789
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ko zna ko je to od njegovih pulena.
    I ja da sam njegov paraš isto bih uradio, nema potrebe da čekam kad će da me likvidiraju.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  15. #790
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Suludo je porediti oružanu pobunu naroda u najmanje pola države (plus prelazak čitavih policijskih jedinica na stranu demonstranata) sa protestima Marka Milačića i dr. (pri)gradskih marginalaca i klošara.
    Slažem se da je suludo to porediti, ali ja nisam upoređivao demonstracije i demonstrante (naravno da je svaka demonstracija po sebi specifična) nego tvoj odnos prema demonstriranju protiv vlasti, bolje reći tvoje različito postavljanje kada je u pitanju povod i pravo na demonstriranje (imajući u vidu način demonstriranja).

    Milačić je samo jedan od učesnika nedavnih demonstracija (a da li su ti u kijevskim demonstracijama svi učesnici simpatični, ili i tamo ima marginalaca i klošara?), a bilo je demonstracija i prije Milačića ...pa da te podsjetim na jedne od mnogih -demonstracije nakon pobjede Vujanovića nad Lekićem:
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    to okupljanje s obije ruke pozdravljam. Pozdravljam i uspjeh koji je postigao Lekić, a koji ovi pajaci oko njega ne dozvoljavaju da on predstavi, sačuva i na njemu nastavi objedinjavati crnogorsko društvo. A uspjeh je zaista divljenja vrijedan. Stići na sami korak do pobjede uprkos neviđenoj startnoj prednosti drugog takmičara. A puno je toga bilo Lekićev hendikep.
    ...pomenuo si u tom postu neke hendikepe, ali si zaboravio da pomeneš i "hendikep" da Lekić nije dobio glasove od Vujanovićevih protivnika kao što si ti (koji valjda nisu željeli da Vujanović u toj utakmici izgubi, što je opet odluka čijom bi analizom trebali da se pozabave malo veći psiholozi od mene, jer si svašta tada pisao o Vujanoviću i njegovom šefu, a lijeporiječao o Lekiću).
    Inače, i sa tim protestom si se malo posprdnuo, tj. sa odsustvom "očekivanih" nereda koji bi bili inicirani od organizatora, kada si rekao da organizatori... :
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    za ljubav Briselu vide potrebu uputiti molbu "demonstrantima" da se (ako ikako može) uzdrže od ometanja saobraćaja, preglasnih povika i stajanja po cvjećnjaku ispred zgrade Predsjednika...
    Jer, jelte... :
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Posebno mi se dopalo što je organizator (jako mudro) odlučio skloniti kontroverzne lidere partija sa bine, te skup maksimalno skratiti (kako bi preduprijedili da neki militant ili provokator inicira kakav incident, zbog koga bi ne samo skup doživio fijasko, već bi se i sama opozicija kasnije dugo pravdala i oporavljala. Sam skup je protekao u iznenađujuće disciplinovanoj i dostojanstvenoj atmosferi.
    za današnji skup i njegovu organizaciju - čista 10-ka.
    Znači 10-ka jer nije bilo iniciranja incidenata. A ukrajinske demonstracije, ima li tu incidenata? Ali 10-ka i za njih i puna podrška od tebe. A što ćemo sa onim tvojim VOX POPULI, ono o legitimno izabranim na izborima? Jel možemo onda mi u CG na ulice da malo krenemo žešće na ove (vas) u vlasti?

    Stručnjače za ukrajinska pitanja ...i za pitanja pobune protiv vlasti, oćeš li mi prokomentarisati tvoje stavove o ukrajinskim opozicionim demonstracijama, s obzirom na tvoje opšte znanje geopolitike, a vezano za ovo što si rekao:
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    nije zlo veliko što neka baba na Sinjajevini ne zna da (ni) u Evropi više nema nezavisnih i uistinu slobodnih država, već da to ko će neđe biti vlast zavisi od moćnih finansijskih lobija koji preko uticaja na političke centre najmoćnijih država Svijeta upravljaju u krucijalnim pitanjima društveno-političkog života tranziciono-polukolonijalnih država sa evropske periferije.
    I da, na kraju, kad će više podrška od Lukšićevog ministarstva (nebitno kojoj strani, samo da bude podrška) -nema smisla da još čeka, kad je u jednom ranijem slučaju, na marginama nekog skupa, potrčao da objavi podršku Crne Gore vezano za događaje u jednoj drugoj državi kada su tamo postojale dvije suprotstavljene struje.

  16. #791
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Jel možemo onda mi u CG na ulice da malo krenemo žešće na ove (vas) u vlasti?
    Ako prekinu pregovore sa NATO i EU i okrenu na drugu stranu - naravno.

  17. #792
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ako prekinu pregovore sa NATO i EU i okrenu na drugu stranu - naravno.
    Na koju drugu stranu? Rusija nas se davno odrekla kad je vidjela koliko se ližemo sa zapadom i Amerikom. Mi ljudi nemamo nikoga, shvatite. Sami smo. Nebitni smo bilo kome, samo kao dodatna baza nekoj sili, a to će biti zapad.

    Da ne pričam da mi se nimalo ne sviđa naša priča o EU i NATO, ali to je diskusija za drugi topic... Samo sam morao prokomentarisati.
    Last edited by Albatros; 20-02-14 at 19:42.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  18. #793
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam bio tu cijeli dan i dodjem i tacno me je sramota od gluposti drugih ljudi. Citam ove postove da vidim mogu li se informisati sta se desava, da sumiram dan, i da ne trazim.

    To su po prici ljudi na ovom forumu teorije zavjere, to se ubijaju izmedju sebe protestanti, to su sve fasisti u opoziciju, to CIA dovozi rakete i daje protestantima.

    Kako vam nije muka od sopstvene gluposti to me zanima? Od zatucantosti i maloumstine?
    Cek, cek... Ti vjerujes u apsolutno sve sto BCC i CNN kazu? Ako je tako onda tebi treba pomoc vise nego ikome ko je pominjao CIA, teorije zavjere i sta vec.
    Pa desavanja u zadnjih 20ag godina bi trebala i vise nego da jasno daju do znanja apsolutno svima koliko su svi svjetski mediji korumpirani do besvjesti.

    YU, Libija, Irak, Sirija, Izrael-Palestina, Kuvajt, Vijetnam, Osama, Gadafi, jel' treba da nastavljam? Propaganda je cudo.

    Uz sve receno cu da kazem i da ne pratim previse stanje u Ukrajini al' ono sto sam vidio da prikazuje CNN i njemu slicni je apsolutno smijesno (ne sve naravno). Takodje, ne kazem da CNN, BBC i ostali ne prikazuju realno stanje, samo kazem da im ne bi bio prvi put da sami sklapaju scenarije, proslost nas je sve uvjerila da je to i vise nego moguce. Niko od nas obicnih ljudi niti zna, nit ce u bliskoj budocnosti znati sta se i zasto desava.
    Last edited by beat; 20-02-14 at 19:43.
    Imagination is everything.

  19. #794
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Pa imamo prilično iskustva u načinu izvještavanja zapadnih medija- što ne idu da u Saudijskoj Arabiji afirmišu prava manjina i ostale demokratske tekovine?
    Sad treba da je nekome sveto pismo CNN i BBC???
    Legalno izabrana vlada je donijela neke političke odluke protiv kojih su se pobunili građani Ukrajine obilato pomognuti od zapadnih obavještajnih službi i normalno nastao je haos a nije pri što će. U haosu normalno je da će najveću korist imati kolinijalne zemlje kojima voda curi na usta od pomisli na pljačkanje te zemlje i to će i na kraju biti i rezultat konačni. Rusija i zapad će se naplastiti a Ukrajinci svih političkih stavova su unaprijed izgubili .
    Quote Originally Posted by Divlad View Post
    TUC-MUC

    O blagosti pokaži se...
    Dok svak sebi mjesta napravi...

    Ne postoji "teorija zavjere", dragi moji rusofobi, već praksa "zavjere", tačnije projekat (npr. kao teorija upravljanja i nastupanja na tržištu (u takvim brošurama sve je već podrobno objašnjeno - samo treba zamjeniti neke imenice ali "logika" je tu)) koji uopšte nije zavjera već prirodan nastavak načina "mišljenja" onih koji upravljaju sjeverozapadnom hemisferom NAŠE planete, koje nažalost ima previše odlika patologije. Bilo bi lijepo da se napokon otrijeznite i to shvatite, jer ako vam nije dovoljna ova opšta medijska farsa i zloupotreba Olimpijade ne znam što je još potrebno da se dogodi da bar 51% ljudi shvati šta se događa... Onih 45% koji nešto slute ili "njuše" je zastrašujuće upozorenje koliko je prevara dobro izvedena!
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ajde cuti da te zamolim... Veze nemas sta pricas, ni ti ni ovi ostali teoreticari zavjera. Povraca mi se od ovoga sta mlatite...

    Ne znam u kojem si ti filmu,ali ovo sto je Divlad napisao je istina od pocetka do kraja.

    Inace bas eto prije neki dan pojavio se svjedok sa zapada koji je ucestvovao u akciji napada na pijacu Markale,i tvrdi da nisu ni Srbi ni Bosnjaci krivi. Da se nadovezem na Kievske snajperiste.

    Probudi se dok ti nije kasno...

  20. #795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Cek, cek... Ti vjerujes u apsolutno sve sto BCC i CNN kazu? Ako je tako onda tebi treba pomoc vise nego ikome ko je pominjao CIA, teorije zavjere i sta vec.
    Pa desavanja u zadnjih 20ag godina bi trebala i vise nego da jasno daju do znanja apsolutno svima koliko su svi svjetski mediji korumpirani do besvjesti.

    Je li iko uopste svjestan da se skoro pa isto moglo desiti i u nasem dvoristu, iz nekih drugih razloga naravno, prije svega par godina? Preko noci je zavadjen narod, al' bukvalno preko noci. Medijima ne treba vjerovati apsolutno nista.

    YU, Libija, Irak, Sirija, Izrael-Palestina, Kuvajt, Vijetnam, Osama, Gadafi, jel' treba da nastavljam? Propaganda je cudo.

    Uz sve receno cu da kazem i da ne pratim previse stanje u Ukrajini al' ono sto sam vidio da prikazuje CNN i njemu slicni je apsolutno smijesno (ne sve naravno).

    Ti nijesi nista vidio nego lazes. Jer najblaze receno ni CNN ni BBC na svojim kanalima ne prenose NISTA. Jave svako pola sta po 20sec.
    Tako da od njih ne pratim, vec sam gledam, twitove, Espreso TV, nezavisne novinare i tako dalje. Tako da ako nemas sta da kazes ne govori. Jos bolje ne izmisljaj. I ti i ostali. Ako vam je dosadno ima Sve i Svasta pdf pa idite tamo smarajte se.
    One Ring to Rule them all...

  21. #796
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Na koju drugu stranu? Rusija nas se davno odrekla kad je vidjela koliko se ližemo sa zapadom i Amerikom. Mi ljudi nemamo nikoga, shvatite. Sami smo.
    Govorio sam hipotetički, naravno - u kontekstu hop-ovog poređenja. Mada sumnjam da bi Rusija odbila novostečenu lojalnost neke države, kakva god ona bila. Nisu oni u poziciji da se odriču bilo čega.

  22. #797
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Cek, cek... Ti vjerujes u apsolutno sve sto BCC i CNN kazu? Ako je tako onda tebi treba pomoc vise nego ikome ko je pominjao CIA, teorije zavjere i sta vec.
    Pa desavanja u zadnjih 20ag godina bi trebala i vise nego da jasno daju do znanja apsolutno svima koliko su svi svjetski mediji korumpirani do besvjesti.

    Je li iko uopste svjestan da se skoro pa isto moglo desiti i u nasem dvoristu, iz nekih drugih razloga naravno, prije svega par godina? Preko noci je zavadjen narod, al' bukvalno preko noci. Medijima ne treba vjerovati apsolutno nista.

    YU, Libija, Irak, Sirija, Izrael-Palestina, Kuvajt, Vijetnam, Osama, Gadafi, jel' treba da nastavljam? Propaganda je cudo.

    Uz sve receno cu da kazem i da ne pratim previse stanje u Ukrajini al' ono sto sam vidio da prikazuje CNN i njemu slicni je apsolutno smijesno (ne sve naravno).
    Kad vidim onu Kristin Amanpur,kosa mi se na glavu dize...

  23. #798
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ti nijesi nista vidio nego lazes. Jer najblaze receno ni CNN ni BBC na svojim kanalima ne prenose NISTA. Jave svako pola sta po 20sec.
    Tako da od njih ne pratim, vec sam gledam, twitove, Espreso TV, nezavisne novinare i tako dalje. Tako da ako nemas sta da kazes ne govori. Jos bolje ne izmisljaj. I ti i ostali. Ako vam je dosadno ima Sve i Svasta pdf pa idite tamo smarajte se.
    Cek, koje ti pravo imas da kazes da izmisljam nesto? Ako ti nisi vidio ne znaci da ne postoji, niti znaci da bi vidio isto sto i ja ikao gledamo isti video, zar ne? Evo bas u ovom trenutku imas novu reportazu na CNN-u.

    Ti izgleda nisi nit procitao sta sam ja napisao.

    Inace CNN i BBC sam ti naveo cisto kao primjer, BBC nisam nit checkirao (priznajem, CNN jesam, jucer i danas), mogao sam reci NBC, RTS, RTL, sta god, potpuno isto ******.
    Imagination is everything.

  24. #799
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Cek, cek... Ti vjerujes u apsolutno sve sto BCC i CNN kazu? Ako je tako onda tebi treba pomoc vise nego ikome ko je pominjao CIA, teorije zavjere i sta vec.
    Pa desavanja u zadnjih 20ag godina bi trebala i vise nego da jasno daju do znanja apsolutno svima koliko su svi svjetski mediji korumpirani do besvjesti.

    YU, Libija, Irak, Sirija, Izrael-Palestina, Kuvajt, Vijetnam, Osama, Gadafi, jel' treba da nastavljam? Propaganda je cudo.

    Uz sve receno cu da kazem i da ne pratim previse stanje u Ukrajini al' ono sto sam vidio da prikazuje CNN i njemu slicni je apsolutno smijesno (ne sve naravno). Takodje, ne kazem da CNN, BBC i ostali ne prikazuju realno stanje, samo kazem da im ne bi bio prvi put da sami sklapaju scenarije, proslost nas je sve uvjerila da je to i vise nego moguce. Niko od nas obicnih ljudi niti zna, nit ce u bliskoj budocnosti znati sta se i zasto desava.
    Kao prvo, apsurdno je govoriti o informisanju sa TV-a u internet eri. Danas se do informacija dolazi par sekundi nakon što se nešto desi, od brojnih različitih izvora na licu mjesta, i to je mnogo manje podložno propagandi i spinovanju. Danas mi "obični" ljudi znamo i vidimo više nego što je ikad ijedan običan čovjek znao i vidio. Bolje reći, imamo tu mogućnost - sad koliko je ko koristi, to je već druga priča.

    Drugim riječima, niko nije ograničen na CNN i BBC. Problem je kad je neko "gadljiv" na CNN i BBC iz ideoloških razloga i umjesto toga želi da čuje vijesti koje se njemu sviđaju i bira specifične medije koji ilustruju njegov pogled na svijet. Tako na primjer imamo medije koji pokušavaju stvoriti sliku u kojoj fašističke brigade okupiraju Ukrajinu, usput masakrirajući policiju koja čuva red i mir, i razne druge besmislice koje imadosmo prilike pročitati na ovom forumu.

  25. #800
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Drugim riječima, niko nije ograničen na CNN i BBC. Problem je kad je neko "gadljiv" na CNN i BBC iz ideoloških razloga i umjesto toga želi da čuje vijesti koje se njemu sviđaju i bira specifične medije koji ilustruju njegov pogled na svijet. Tako na primjer imamo medije koji pokušavaju stvoriti sliku u kojoj fašističke brigade okupiraju Ukrajinu, usput masakrirajući policiju koja čuva red i mir, i razne druge besmislice koje imadosmo prilike pročitati na ovom forumu.
    Upravo je to i bila poenta moga posta. Moguce da je po "tonu" moga posta lako zakljuciti da sam mislio samo na MSM TV kuce i slicno, al' daleko od toga. Mada, upravo radi tolike dostuponosti informacije i dalje mozemo da budemo u zabludi, evo ti primjera Ukrajine, informacije koje su totalno kontradiktorne jedne drugima dolaze sa raznih strana, neke cak i od ljudi koji su na visokim mjestima (ili su bili).

    Sve u svemu na kraju narod gubi ovako ili onako, to je ono sto je problem, a u slucaju Ukrajine gube sta god da se desi, usli u EU ili ne.
    Imagination is everything.

Page 32 of 272 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 17:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 09:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 22:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •