Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 253

Thread: Ukrajina - budućnost u novoj geopolitičkoj realnosti

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ukrajina - budućnost u novoj geopolitičkoj realnosti

    Reko da pitam, nisam odavno bio, jel i dalje ovdje aktuelno ono "bolje grob nego rob" kada je ovaj rat u pitanju? Pitam se koja cijena mora da se dostigne pa da neko kaže "Ups, možda se nije trebalo ulaziti u rat". Kad se sabere šta je izgubljeno, šta će tek biti i šta će Zapad tražiti da se vrati kao prinos od ovog "ulaganja"... Da imam fabriku oružja i opreme prodavao bih i jednoj i drugoj strani jednako, da ne misli ko da sam pristrasan.
    Last edited by Caesar; 18-08-23 at 14:24.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,535
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Reko da pitam, nisam odavno bio, jel i dalje ovdje aktuelno ono "bolje grob nego rob" kada je ovaj rat u pitanju? Pitam se koja cijena mora da se dostigne pa da neko kaže "Ups, možda se nije trebalo ulaziti u rat". Kad se sabere šta je izgubljeno, šta će tek biti i šta će Zapad tražiti da se vrati kao prinos od ovog "ulaganja"... Da imam fabriku oružja i opreme prodavao bih i jednoj i drugoj strani jednako, da ne misli ko da sam pristrasan.
    Nisu robovi u Ukrajini no u Rusiji i to paradoksalno oni što nisu u gulag.Tako je bilo u nacističkoj njemačkoj slobodni ljudi su bili u zatvore.

    Jel normalno da RPC osvještava spomenik Staljina?Niko na to ništa.Pa dobro.Meni to recimo nije apsurd a ovima te vele da pravoslavlje iznad svega trebalo bi da bude.E zato ću ja opsježno ono što se u Rusiji dešava od kad je ovaj na vlast sa akcentom na povratak staljinizma i gašenje Memorijal centra da ostavim za temu Putinova Rusija.

    Nije ovaj rat rezultat bilo kakvog uticaja zapada no je produkt obnavljanja zamišljenog carstva jednog bivšeg kgbovca koji je još crkvu uzeo pod ruku da da neki emotivni naboj.

    E pa to baš ne prolazi kod svakoga.
    No pasaran!

  4. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nisu robovi u Ukrajini no u Rusiji i to paradoksalno oni što nisu u gulag.Tako je bilo u nacističkoj njemačkoj slobodni ljudi su bili u zatvore.

    Jel normalno da RPC osvještava spomenik Staljina?Niko na to ništa.Pa dobro.Meni to recimo nije apsurd a ovima te vele da pravoslavlje iznad svega trebalo bi da bude.E zato ću ja opsježno ono što se u Rusiji dešava od kad je ovaj na vlast sa akcentom na povratak staljinizma i gašenje Memorijal centra da ostavim za temu Putinova Rusija.

    Nije ovaj rat rezultat bilo kakvog uticaja zapada no je produkt obnavljanja zamišljenog carstva jednog bivšeg kgbovca koji je još crkvu uzeo pod ruku da da neki emotivni naboj.

    E pa to baš ne prolazi kod svakoga.
    Nista je ne sporim to sto kazes. Samo pitam koja cijena mora da se plati da neko shvati da nije trebalo ulaziti u rat. Samo to. Kolko mrtvih, koliko novca… Pametniji popušta vele stari. Gluplji em sto je glup no je i uporan, jak i spreman na sve. I sve se to znalo prije rata. Ja volim borce za slobodu i tako to. Ideali znaju biti jako romantična stvar al realnost je nesto drugo. Jel bolja opcija bila prihvatiti Putina kakav god da velis da je ili ovo? Mislim nece ni on dovijeka jel? 10g max. Zbog 10g “ropstva” sve ovo? Ne znam, al mislim da se neko dobro preškartao.


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    pa da nije Putin počeo sa Duginovom ideologijom možda bi i našao neku potporu kod Ukrajinaca, da im je rekao evo vratićemo Krim pod ukrajinsku upravu samo da naša vojska bude tu a da se ostatak Ukrajine demilitarizuje možda bi to i mogli prihvatiti, a ovako se krenulo na uništavanje ukrajinske nacije iz čiste osvete zbog onoga što se dešavalo u Donbasu, a emocionalno reagovanje umjesto racionalnog nikad nema dobre posljedice
    She is only here to annoy herself!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,535
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nista je ne sporim to sto kazes. Samo pitam koja cijena mora da se plati da neko shvati da nije trebalo ulaziti u rat. Samo to. Kolko mrtvih, koliko novca… Pametniji popušta vele stari. Gluplji em sto je glup no je i uporan, jak i spreman na sve. I sve se to znalo prije rata. Ja volim borce za slobodu i tako to. Ideali znaju biti jako romantična stvar al realnost je nesto drugo. Jel bolja opcija bila prihvatiti Putina kakav god da velis da je ili ovo? Mislim nece ni on dovijeka jel? 10g max. Zbog 10g “ropstva” sve ovo? Ne znam, al mislim da se neko dobro preškartao.


    Sent आत्मन:
    Jel ti shvataš da je Duginov koncept koji NSX pomenu čist NACIZAM?

    Koja je cijena Holokausta jel se ko od onih u Holokaust pita šta kad je Hitler otvorio kampove?Jesu oni u Francuskoj te su imali najviše saradnika sa okupatorom a i najjači pokret otpora što je kasnije mučen - ovi iz pokreta otpora bili budale?

    Prvi bi se Šreder,Sarkozi,Orban i slični obradovali da padnu svi ovome na koljena jer su oni mu odavno pali a znaš li zašto?Jer su kolaboranti.

    On je Hitler 21.vijeka i nema tu šta mnogo oko toga da se filozofira.
    Last edited by Bluemoon; 18-08-23 at 15:10.
    No pasaran!

  9. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Jel ti shvataš da je Duginov koncept koji NSX pomenu čist NACIZAM?

    Koja je cijena Holokausta jel se ko od onih u Holokaust pita šta kad je Hitler otvorio kampove?Jesu oni u Francuskoj te su imali najviše saradnika sa okupatorom a i najjači pokret otpora što je kasnije mučen ovi iz pokreta otpora bili budale?

    Prvi bi se Šreder,Sarkozi,Orban i slični obradovali da padnu svi ovome na koljena jer su oni mu odavno pali a znaš li zašto?Jer su kolaboranti.

    On je Hitler 21.vijeka i nema tu šta mnogo oko toga da se filozofira.
    Ako sam dobro protumacio sta si napisala, ti mislis da bi se Putin prosirio kao kancer na ostatak svijeta? Nisam do sad cuo takav stav. Interesantan je. Mislim da cinjenicama i argumentima ne mozes potkrijepiti ovaj svoj stav. Ovo gore su nagadjanja, pretpostavke... Paranoja ili izgovor da se ne prihvati cinjenica da nije trebalo ulaziti u rat? Jedno od to dvoje jeste. Ali nebitno je na kraju jer i jedno i drugo zamagljuju um, vjerovatno i Zelenski slaze sebi nesto ovako u glavi. Ka on na braniku čovječanstva, odbrana od ultimativnog zla itd. Jedini izlaz za njega ce biti da prisloni pistolj na slepoocnicu i… Ne zbog lose namjere vec zbog lose procjene. Gordost. Ukrajina je imala izbor. Rusija sa Putinom nije.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 18-08-23 at 15:19.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,349
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Je li SSSR trebao da kapitulira pred Njemačkom, pa da čeka da Hitler umre?

    To je cezarova briljantna strategija za odbranu države.

    Rečeno već par puta, ali da se ponovi još jednom:
    Da su se takvi kao vi što pitali ne bi bilo ni Crne Gore ni Crnogoraca.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  12. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ukrajina - novi rat?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Je li SSSR trebao da kapitulira pred Njemačkom, pa da čeka da Hitler umre?

    To je cezarova briljantna strategija za odbranu države.

    Rečeno već par puta, ali da se ponovi još jednom:
    Da su se takvi kao vi što pitali ne bi bilo ni Crne Gore ni Crnogoraca.
    A dje Putina poredite sa Hitlerom . Hitler je bio mašina, a ovaj june sa urodjenom ruskom bandoglavošću. Rusija bi bila slabija sa Ukrajinom. Teg oko vrata. I vi mislite da Rusija, Ukrajina i Bjelorusija bi bile sila? A Putin ce 100g da zivi? Bravo za logiku. Sto se sve odje prica ovo je za riplija. Al eto mene za koji mjesec da vidim jel broj mrtvih vam primjenio logiku . Pitanje je samo broja


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  14. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Na svakoga ko kaže da je Ukrajina trebala da kapitulira, da spusti gaće i pusti Putina da radi šta hoće.
    Naravno sa nije trebala, kad je vec doslo do rata, a mislili su da imaju velike sanse da pobijede.
    Mada, sto bi sa kapitulacijom Holandije, Belgije, Norveske, Danske? Ne sjecam se da su imali ozbiljan pokret otpora posle kapitulacije, kao u Jugoslaviji. Pa ne ucismo na casovima istorije, moralne lekcije o takvoj vrsti izdaje. No su oni glava a mi smo rep Evrope sad.


  15. The Following 3 Users Say Thank You to Lommy For This Useful Post:


  16. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,349
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A dje Putina poredite sa Hitlerom . Hitler je bio mašina, a ovaj june sa urodjenom ruskom bandoglavošću. Rusija bi bila slabija sa Ukrajinom. Teg oko vrata. I vi mislite da Rusija, Ukrajina i Bjelorusija bi bile sila? A Putin ce 100g da zivi? Bravo za logiku. Sto se sve odje prica ovo je za riplija. Al eto mene za koji mjesec da vidim jel broj mrtvih vam primjenio logiku . Pitanje je samo broja


    Sent आत्मन:
    Evo neki misle taman da je Putin mašina, master stratedžist, 4D šahista, geopolitički maestro.
    I da tamo đe Rus dođe, nikad više neće da ode... pa se dogovorite što bi bilo kad bi bilo.

    Ukrajinci na vašu obostranu žalost ne žele da provjeravaju takve scenarije.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Al eto mene za koji mjesec da vidim jel broj mrtvih vam primjenio logiku
    Kad smo kod brojeva, tek jedan od pet muškaraca u SSSR-u rođenih 1923. godine je živ dočekao 1945. odnosno svoju 22. godinu.
    To je cijena koju su platili.
    Ne viđeh da je iko ikad napisao da su bacili živote, da je to bilo uzaludno, i da su trebali da kapituliraju, ali zato forumskih narikača koje liju krokodilske suze nad mrtvim Ukrajincima ne fali.

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Naravno sa nije trebala, kad je vec doslo do rata, a mislili su da imaju velike sanse da pobijede.
    Mada, sto bi sa kapitulacijom Holandije, Belgije, Norveske, Danske? Ne sjecam se da su imali ozbiljan pokret otpora posle kapitulacije, kao u Jugoslaviji. Pa ne ucismo na casovima istorije, moralne lekcije o takvoj vrsti izdaje. No su oni glava a mi smo rep Evrope sad.
    Oni su oslobođeni zato što je neko drugi došao da ih oslobodi, i umjesto njih porazi nacističku Njemačku.

    Mogućnost da neko dođe da oslobodi Ukrajinu nakon što kapituliraju, tako što će da uđe u treći svjetski rat sa nuklearnom silom ne postoji.
    Last edited by ASC; 18-08-23 at 16:05.

  17. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Ukrajina - novi rat?

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Evo neki misle taman da je Putin mašina, master stratedžist, 4D šahista, geopolitički maestro.
    I da tamo đe Rus dođe, nikad više neće da ode... pa se dogovorite što bi bilo kad bi bilo.

    Ukrajinci na vašu obostranu žalost ne žele da provjeravaju takve scenarije.


    Kad smo kod brojeva, tek jedan od pet muškaraca u SSSR-u rođenih 1923. godine je živ dočekao 1945. odnosno svoju 22. godinu.
    To je cijena koju su platili.
    Ne viđeh da je iko ikad napisao da su bacili živote, da je to bilo uzaludno, i da su trebali da kapituliraju, ali zato forumskih narikača koje liju krokodilske suze nad mrtvim Ukrajincima ne fali.



    Oni su oslobođeni zato što je neko drugi došao da ih oslobodi, i umjesto njih porazi nacističku Njemačku.

    Mogućnost da neko dođe da oslobodi Ukrajinu nakon što kapituliraju, tako što će da uđe u treći svjetski rat sa nuklearnom silom ne postoji.
    Rusija je uludo izgubila zivote u IIWW i to je opste poznata cinjenica svima u svijetu. Zapravo, skoro svima.

    Nije mi zao ni ukrajinaca ni rusa samo mislim da je steta i da ljudi zbog svoje ostrascenosti zaboravljaju da su ljudi i tudji ljudski zivoti su im samo brojka u medijima i na papiru.

    Samo se bezveze uzrujavam, a samo sam htjeo da mi se kaze jel vazi i dalje ono “bolje grob nego rob”.

    BTW, Obicno nesposobnost da se dublje udje u problem i analizu rezultira djeljenjem po korpama i grupisanjem po nekom kriterijumu tipa “ti i ostali pa se dogovorite ŠBBKBB”. Nesposobnost je posledica lijenosti, nedostatka vremena ili umanjenih kognitivnih sposobnosti ili neka kombinacija svega. Dokumentovano je, lakse je i razumijem na kraju. Zarad drugarskih odnosa pretpostavicu da je kod tebe ovaj put u pitanju nedostatak vremena i to je sasvim ok.


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 18-08-23 at 16:29.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  19. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,879
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Vidim na dosta portala vijest da se procjenjuje (po američkim obaveštajnim službama) da je u ovom ratu onesposobljeno pola miliona ljudi (ubijeno i ranjeno da nema povratka na front). Pola miliona ljudi (500.000)… stravično.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  21. #13
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Meni je rat u Ukrajini interesantan sa aspekta sukoba dva mentaliteta, nacina razmisljanja… dva koncepta vrlog novog svijeta i svijeta 1984e. Samonametnutog i nametnutog ropstva. Sukob drustava gdje u prvom drustvo ubija pojedince, a u drugom pojedinci drustva. I nedje se tu nadje u sredini Ukrajina da se bori za slobodu? Ej, za slobodu, a slobode nema!? Nego onaj nepomenik od Zelenskog ne znam jel cuo za onu arapsku : ako ne mozes slomiti neku ruku, poljubi je i moli Alaha da je slomi. Putina ne kritikujem. Kritika je besmislena.


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  23. #14
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je rat u Ukrajini interesantan sa aspekta sukoba dva mentaliteta, nacina razmisljanja… dva koncepta vrlog novog svijeta i svijeta 1984e. Samonametnutog i nametnutog ropstva. Sukob drustava gdje u prvom drustvo ubija pojedince, a u drugom pojedinci drustva. I nedje se tu nadje u sredini Ukrajina da se bori za slobodu? Ej, za slobodu, a slobode nema!? Nego onaj nepomenik od Zelenskog ne znam jel cuo za onu arapsku : ako ne mozes slomiti neku ruku, poljubi je i moli Alaha da je slomi. Putina ne kritikujem. Kritika je besmislena.


    Sent आत्मन:
    Најбољи пост изван теме, а у теми.

    Аплаузи...

    Бај д веј, што се тиче референци на 1984 и Врли нови свијет, мислим (не тврдим јер тешко ми сад да копам по нету) да су два аутора у приватној преписци -ти мени сердаре ја теби војводо - негдје били на трагу да се сложе да се не ради о два одвојена "дешавања" већ да су међусобно условљена и да је другом да би ступило на сцену морало да претходи прво.
    Last edited by Geralt of Rivia; 22-08-23 at 11:38.

  24. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  25. #15
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Један убједљив поглед на "Тријумф" западне демократије у Украјини и ко ће то све да плати...

    https://english.almayadeen.net/artic...-new-slavery-a
    Last edited by Geralt of Rivia; 23-08-23 at 11:45.

  26. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,802
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    ...
    Бај д веј, што се тиче референци на 1984 и Врли нови свијет, мислим (не тврдим јер тешко ми сад да копам по нету) да су два аутора у приватној преписци -ти мени сердаре ја теби војводо - негдје били на трагу да се сложе да се не ради о два одвојена "дешавања" већ да су међусобно условљена и да је другом да би ступило на сцену морало да претходи прво.
    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Један убједљив поглед на "Тријумф" западне демократије у Украјини и ко ће то све да плати...

    https://english.almayadeen.net/artic...-new-slavery-a
    Sasvim moguć prelaz iz jednog u drugi svijet ali i to je optimisticni scenario u Hakslijevom svijetu. Totalitarizam uvijek nailazi na otpor i bunt kod ljudi i pitanje je vremena kad će to sve kulminirati. Toga nema u "demokratijama". Stagnacija, letargija... niko se ne buni jer je svima "dobro" otupjelih čula. Najbolji zatvorenik je onaj koji i ne zna da je zatvorenik veli se. Ako bih morao da biram birao bih totalitarizam jer vidim nekakvo svijetlo u tom mraku. Ne znam nijedan totalitarni režim koji je čovjeka kao Asanža ovako dugo razapinjao i uništavao. "Muči ga i ubij ga maiku mu hebem" je bio moto totalitarnih sistema ali ovaj javni linč u produženom trajanju je novi nivo okrutnosti društva prema pojedincu. I tu nije kraj sto je najgore.

    Stanje u Ukrajini ka stanje u svakoj ratom zahvaćenoj zemlji. Jedno je sigurno kako god da se ovo završi ni Rusiji ni Ukrajini neće padat na pamet da ratuju ponovo u dogledno vrijeme. Zapadu super. Rusija na koljenima i iscrpljena, Ukrajina neće proći sa onim miltonovskim "zahvalna duša dug ne duguje..." no će ga platit ili Rusiji il Zapadu. E, to vodi nestanku nacije, a ne savijanje glave dok bura ne prođe. Zelenski je neosporno mlad, jak i inteligentan. Na žalost ne i mudar. To je potrebno da bi ovo prethodno imalo jačinu. Zato i ratuje za "slobodu". Pita li se nekad je li pogriješio?
    Last edited by Caesar; 23-08-23 at 12:13.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. #17
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,385
    Thanks Thanks Given 
    14,535
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Ček,ček cheka vol.2 zar nije bilo ovako.

    https://youtube.com/shorts/GiJp3Wqjwh0?feature=share

    Pa na koga se onda odnosi Orvelova 1984.Na Raša ofkors.

    A ovaj kratki video govori i o nekoj filozofiji kosmosa kad se pobjegne iz totalitarnog režima.

    https://youtube.com/shorts/JhWDyHhZSDg?feature=share

    Moram priznati da su mi Rusi carevi najjači ovi sto su protiv orvelovskog režima koji ima sto istina za 24h.Neki su utekli a neki su završili u "sobu 101".
    No pasaran!

  28. #18
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Врховна Рада је усвојила резолуцију која искључује било какве територијалне концесије ради успостављања мира са Русијом.

    Тако је рат до последњег Украјинца постао и законска обавеза...

  29. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default




    Pocinje od rodbine..


  30. #20
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Ако неко пита ђе је ту НАТО ...

    https://twitter.com/visegrad24/statu...ef5QYQKiQ&s=19

  31. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default




    Pa, dobro.. 5 milioncica za takvu junacinu, sto je to? Nish', bogoti...


  32. #22
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Узроци, импликације и могући исходи ...


  33. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  34. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default



  35. #24
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Литије у Украјини ...
    https://twitter.com/Sevastokrator3/s...woHsE6gyg&s=19

  36. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    A koja crkva je pokretac? Ruska ili ona Miraševa?


Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 18:34
  2. Povratak u budućnost: Raščišćavanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 856
    Last Post: 25-11-22, 20:40
  3. Replies: 13
    Last Post: 15-03-17, 16:16
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-01-14, 11:35
  5. Replies: 0
    Last Post: 24-01-06, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •