View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 38 of 273 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 926 to 950 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #926
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Rojters javlja da je ukrajinska policija otvorila vatru na demonstrante, koji su pucali u njih. Najnovija pucnjava se dešava u području između Trga nezavisnosti i Parlamenta." Nema mira odje, kako javljaju demonstranti prvi poceli novi sukob u proboju ka Parlamentu.

  2. #927
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Realno ovi demonstranti traze djavola.

  3. #928
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Demantovano je to, nikakve pucnjave nije bilo ni od strane policije ni od strane demonstranata jutros. Evo je i BBC dopisnik upravo to potvrdio, da nema pucnjave i da je sve mirno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #929
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Ja mislim da samo ljudi sa ovih prostora mogu realno da sagledaju situaciju u Ukrajini pošto smo prošli kroz slično.Nije ovo nikakav narodni bunt nego samo rat dvije interesne struje Zapada i Rusije.Nažalost kao i u našem slučaju za igre bjelosvjetskih moćnika ceh plaća obični narod države koja ima tu nesreću da ima važan geo politički položaj.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  5. #930
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Portparol protesta objavio da su demonstranti pustili kucama 67 policajaca koje su juce zarobili.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #931
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Po ovom dogovoru izmjene ustava u septembru a izbori u Decembru... e bas ce to prihvatiti iko normalan
    One Ring to Rule them all...

  7. #932
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije ovo gotovo još... Biće ovđe još nevolje...

    Izvještači javljaju da pripadnici Specijalne policije "Berkut" (ili dio njih), a kojeg čini jako veliki broj krimskih Rusa, očigledno djeluju na svoju ruku ili upravljani od strane nekog otuđenog centra u državnom aparatu... Ne pomišljaju da polože oružje i povuku se. Među njima je prisutan očigledan strah da bi ukoliko to učine (zbog žrtava koje su prouzrokovali) mogli biti linčovani od strane demonstranata.
    Jutros su pokušali da se sklone sa otvorenog prostora i upadnu u Parlament koji (kao velika građevina) pruža određeno utočište dok se situacija ne smiri.
    No, u vrijeme njihovog upada u toku je bila sjednica Rade na kojoj se debatuje o ustavnim reformama. Sjednica je naprasno prekinuta, a poslanici i drugo osoblje su oštro negodovali i tražili da pripadnici Berkuta izađu napolje.
    Nakon nekog vremena oni su pristali, ali su ih na izlasku sačekali već organizovani demonstranti i došlo je do pucnjave. Berkut je uspio da se povuče dalje od Parlamenta i trenutno je stacioniran u zgradama nekoliko stotina metara dalje.
    Parlament je još od juče (bio) napušten od strane Policije, ali demonstranti nijesu u njega ulazili u većem broju.


    Inače, objavljen je dogovor Janukoviča i opozicije koji podrazumijeva suspenziju nekih ovlaštenja Predsjednika odmah, formiranje Vlade u roku od 48 sati, raspravu o Ustavu u septembru i predsjedničke izbore u decembru.

    Ipak, iz razgovora sa demonstrantima novinari stiču utisak da oni dogovor neće prihvatiti, već da isključivo traže ostavku Janukoviča i to odmah...


    U Moskvi, kako prenosi Financial Times, neimenovani visoki zvaničnik Vlade RF, saopštio je da Rusija razmatra opciju upada vojskom na Krim po istom scenariju kojim je izvršena invazija Rusije u Gruziji 2008., kada su ruske jedinice ušle u južnu Osetiju i Abhaziju.
    Last edited by El Re; 21-02-14 at 11:17.

  8. #933
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lider opozicije Jacenjuk izjavio da opozicija nece potpisati sporazum bez pristanka demonstranata. Iskreni da budemo, ne bi ni smjeli da prihvate da Janukovic ostaje do decembra na funkciji.

    Janukovic upravo izjavio da ce raspisati vanredne predsjednicke izbore i potpisati predlozene promjene ustava, ali nije rekao kada.
    Last edited by Recordare88; 21-02-14 at 10:59.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #934
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Život se polako normalizuje u Kijevu...Sve svjetske agencije prenose slike demonstranata koji čiste grad...

  10. #935
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukoliko rokovi stvarno budu septembar i decembar, nastace novi haos, jer niko normalan to nece prihvatiti. To bi bilo otprilike kao da je Crnoj Gori Lajcak u martu 2006 rekao-odrzite referendum za tri godine.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #936
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ukrajinske i ruske agencije pod oznakom HITNO prenose vijest da je upravo zakazana vanredna sjednica Autonomne Republike Krim na kojoj će biti proglašena secesija Krima od Ukrajine.

    Nije najjasnije šta se dešava na Krimu, no očigledno je da ni među zvaničnicima Krima nema saglasja.
    Premijer AR Krim Anatolyy Mohylyov oštro je osudio istup Predsjednika Parlamenta AR Krim Volodymyra Konstantynova, koji je sinoć izjavio da je za Krim priča o Ukrajini završena.

  12. #937
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam je li ko primijetio, ali otkako je Klicko postao clan Parlamenta Ukrajine, malo malo pa tamo tuce izbijaju

    Inace, ukoliko stvarno bude sporazuma septembar-decembar, i nekim cudom svi to prihvate, EU diplomatija je sebi dala takav autogol da je to nevjerovatno, iako ce oni to predstaviti kao pobjedu jer je doslo do "mirnog resenja". U stvarnosti, bice data shansa anti-EU snagama u Ukrajini da se konsoliduju, uz podrsku Rusije naravno, umjesto da im se ovih dana uputi knock-out od kojeg se nece oporaviti.

    Postavlja se pitanje da li EU (preciznije, odredjene drzave clanice) uopste zeli Ukrajinu u svojim redovima. Ovakva "diplomatija" je prakticno open-call Rusiji da sve svoje stvarne i zeljene interesne zone "brani" na nacin na koji je to radila sa Ukrajinom od 2004 na ovamo. Nije ni cudo sto i Rusiji i USA sluze za sprdnju ponekad. Makar bi Njemci trebalo da znaju dosta o Hitlerovoj taktici iz Minhena, ovako dopustaju da je neko drugi koristi protiv njih samih.
    Last edited by Recordare88; 21-02-14 at 11:12.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #938
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ukoliko rokovi stvarno budu septembar i decembar, nastace novi haos, jer niko normalan to nece prihvatiti. To bi bilo otprilike kao da je Crnoj Gori Lajcak u martu 2006 rekao-odrzite referendum za tri godine.
    Da, zato i meni to ne izgleda realno...Ipak, jutros mi je srce na mjestu kad vidim da nema ubijanja...Muka je gledat kako ljudi ginu (i to u programu uživo) kao vjerujem i svakom u CG. Sa tim narodom dijelimo sličnu jezičku osnovu (a i mnoge riječi su identične) pa nam sve izgleda potresnije jer sve izgleda ko da se dešava među nama...A možda se samo ja tako identifikujem s njima...Kakogod bilo, zaista je bilo potresno pratit ova 2 dana... U životu se ne sjećam kada sam ostao tako do kasno, samo da bih pratio hoće li to stati već jednom...
    I nakon referenduma i nezavisnosti (koju sam sanjao gotovo dvije decenije) pošao sam u postelju 21. maja nešto malo iza ponoći...

    Ukrajina me baš potresla...Uzgred, hvala ti što si mi pomagao da se informišem, i što smo se (uz pomoć i drugih) trudili informisati ljude...
    Last edited by El Re; 21-02-14 at 11:14.

  14. #939
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mislim da previse vas pravi problem oko ulaska u EU. Sami put ka EU je stimulans za jednu zemlju. Paketi zakona, borba protiv korupcije, reforme obrazovanja/sudstva/policije/vojske, dolazak stranih investitora, paketi pomoci.
    Oni ne moraju uci sledecih 30 godina, ali sami osjecaj da umjesto Rusa koji ti samo daju odrijesene ruke, sve dok radis sto ti kazu. EU nadgleda i savjetuje. Tako da cemo vidjeti sta ce biti..
    One Ring to Rule them all...

  15. #940
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    S obzirom da je EU u velikim finansijskim problemima a VB oce da istupi iz nje a neke zemlje su vec prekinule pregovore (Island cini mi se ) nijesam siguran da oni zele jednu toliku zemlju sa tolikim problemima u uniju.Mislim da u ovome momentu ne zele nikoga i da ce u nekoj buducnosti gledat kako da rijese pitanje krize kod sadasnjih EU clanica a ne dodavat jos muke.
    Last edited by PrijekiLijek; 21-02-14 at 11:18.

  16. #941
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Da, zato i meni to ne izgleda realno...Ipak, jutros mi je srce na mjestu kad vidim da nema ubijanja...Muka je gledat kako ljudi ginu (i to u programu uživo) kao vjerujem i svakom u CG. Sa tim narodom dijelimo sličnu jezičku osnovu (a i mnoge riječi su identične) pa nam sve izgleda potresnije jer sve izgleda ko da se dešava među nama...A možda se samo ja tako identifikujem s njima...Kakogod bilo, zaista je bilo potresno pratit ova 2 dana... U životu se ne sjećam kada sam ostao tako do kasno, samo da bih pratio hoće li to stati već jednom...
    I nakon referenduma i nezavisnosti (koju sam sanjao gotovo dvije decenije) pošao sam u postelju u prije nešto malo iza ponoći...

    Ukrajina me baš potresla...Uzgred, hvala ti što si mi pomagao da se informišem, i što smo se (uz pomoć i drugih) trudili informisati ljude...
    Ja ga te veceri nisam zaspiva', ma ni sledece kad se slavilo

    Nema na cemu, naravno!
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #942
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma nema sanse da ovi demostranti na ulica to prihvate, oni hoce njegovu glavu i nece se smiriti dok je ne dobiju na tacni.
    Janukovic je potpisao sebi smrtnu presudu.

  18. #943
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim da previse vas pravi problem oko ulaska u EU. Sami put ka EU je stimulans za jednu zemlju. Paketi zakona, borba protiv korupcije, reforme obrazovanja/sudstva/policije/vojske, dolazak stranih investitora, paketi pomoci.
    Oni ne moraju uci sledecih 30 godina, ali sami osjecaj da umjesto Rusa koji ti samo daju odrijesene ruke, sve dok radis sto ti kazu. EU nadgleda i savjetuje. Tako da cemo vidjeti sta ce biti..
    Naravno. Ali nije isto kad se nalazis na 2000km od autoritarizma i kad se sa njime granicis, pogotovo kad ti taj autoritarizam malo-malo nudi veliki novac da te privoli na svoju stranu.

    Ukoliko EU zaista zeli Ukrajinu na svojoj strani (sa ili bez formalnog clanstva) mora da uradi sledece:

    -Naravno, zahtijeva reforme, ali isto tako maksimalno ubrza proces pregovaranja i korake neophodne za pristupanje.
    -Mnogo vaznije, politicki i ekspertski, a prevashodno ekonomski i finansijski, podrzi Ukrajinu, i to pocevsi u roku odmah. Novac koji ce im pomoci da postanu ekonomski nezavisni od Rusije i "stanu na noge" sto se kaze.

    Narod Ukrajine je definitivno zasluzio podrsku Evrope, jer je pod njenom zastavom ginuo. E sad, ako podrska ne stigne-neminovno je da ce doci do razocarenja i konsekventno nezadovoljstva prema EU. EU u Ukrajini ima pobjedu na tacni, i jedino je moze ispustiti ako sami sebe pobijede svojom skleroticnoscu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #944
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po najnovijim vijestima, dogovor je ipak vise naklonjen opoziciji nego sto se mislilo. Iako i dalje ne predvidja ostavku Janukovica, predvidja vracanje na stari Ustav u roku od 2 dana, i formiranje vlade sa opozicionim liderom kao premijerom, koji ce presumably potpisati sporazum sa EU.

    I dalje tesko prihvatljivo, ali mnogo povoljnije nego sto su bile prve vijesti.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #945
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo izvršeno obraćanje Janukoviča narodu/medijima...Osnovne tačke iz dogovora:

    - Early presidential elections (vanredni predsjednički izbori)

    - A return to the 2004 Constitution (povratak na Ustav iz 2004.)

    - The formation of a government of national unity. (formiranje Vlade nacionalnog jedinstva, dakle od svih partija u Parlamentu)

    "As the President of Ukraine and the Guarantor of the Constitution, today I do my duty to the people, to Ukraine and to the Lord God in the name of the state, in the name of saving people's lives and in the name of peace and tranquility in our lands."

  21. #946
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako to uvijek i biva: "kada kažeš što hoćeš - čućeš i ono što nećeš", e sada idemo korak dalje... pa kaže: "uz takve „golubove“ „jastrebi“ nisu potrebni", pa malo istine i nije na odmet...

    Upravo se ukrajinska vlast potrudila DA masovne demonstracije koje su sebe iscrpjele neuspjehom samita „Istočnog partnerstva“ u Viljnusu, prerastu u ogromne antivladine oružane proteste. Po ustavu bilo koje zemlje obavezu svake državne vlasti predstavlja garancija da će pomoću svih zakonskih sredstava biti poštovani zakonitost, zaštita društvenog poretka i bezbjednost stanovnika. Ukrajinska vlast ne samo da je ignorisala svoj ustavni dug, već je stvorila i komforne uslove za organizovanje puča....

    Da su imali malo više šlifa, a nije da nisu imali ...
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  22. #947
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocekuje se dolazak opozicionih lidera na Trg Nezavisnosti u Kijevu svakog casa kako bi razgovarali sa demonstrantima o sporazumu i zajedno sa njima donijeli konacnu odluku-upravo javila ukrajinska TV.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #948
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Divlad View Post
    moglo su se na vrijeme izbjeći današnji strahovi Ukrajinaca od OVOGA OVOGA...
    Ti strahovi postoje samo u tvojoj glavi. Bice da su i ovo (link dolje) nacisti koji zele da u Ukrajini naprave nove konclogore i ugushe sami sebe.

    http://forward.com/articles/188939/u...rotest-of-pre/
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #949
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Strani izvještači iz Moskve su zatečeni brojem ruskih medija (uključujući i najuglednije) koji danas na naslovnicama/udarnim dnevnicima objavljuju zapaljive naslove i komentare. Opšti je utisak da većina Rusa epilog onog što se dešava u Ukrajini vide kao snažan udarac Rusiji i ohrabruju predsjednika i Vladu da reaguju...

  25. #950
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njemacki ministar spoljnih poslova upravo izjavio da jos nema dogovora i da se pregovori nastavljaju. Izjava Janukovica su njegovi unilateralni ustupci, ali opozicija trazi vise. Kao sto je i logicno, naravno.

    Poljski ministar Sikorski izjavio da ce se on i Stajnmajer licno susresti sa demonstrantima i pricati sa njima o sporazumu.
    Last edited by Recordare88; 21-02-14 at 11:46.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 38 of 273 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •