View Poll Results: Očekujem da će situacija u Ukrajini voditi:

Voters
157. You may not vote on this poll
  • 1. pobjedi Janukoviča i gušenju/osipanju protesta

    25 15.92%
  • 2. pobjedi opozicije i prelaskom Partije regiona u opoziciju

    21 13.38%
  • 3. federalizaciji zemlje i dugogodišnjoj nestabilnosti

    25 15.92%
  • 4. novim građanskim sukobima, a možda i građanskom ratu

    46 29.30%
  • sporazumnom raspadu Ukrajine i formiranju dvije ili više novih država

    24 15.29%
  • nekom drugačijem epilogu-objasniću/ne mogu da procijenim

    16 10.19%
Page 39 of 273 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast
Results 951 to 975 of 6816

Thread: Ukrajina - sraz dva svijeta

  1. #951
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ti strahovi postoje samo u tvojoj glavi. Bice da su i ovo (link dolje) nacisti koji zele da u Ukrajini naprave nove konclogore i ugushe sami sebe.

    http://forward.com/articles/188939/u...rotest-of-pre/
    Ne bih da se vraćemo u istoriju da bi centrifugirali mlađanu svijest... prije bih da se razumijemo, i da krenemo od onoga što uistinu prožima suprotstavljene stavove - da nemam ama baš ništa protiv vaših snova i težnji - EU i USA, štaviše priznajem javno da su to zemlje u mnogočemu ZA PRIMJER, i da ako bih birao u kojem bih IZVORNOM sistemu živio - da bih vjerovatno izabrao destinacije ka kojima i vi stremite.

    Ali da naše posljedične konfrontacije proističu na samome izvoru poimanja svijeta oko sebe, da ne kažem - NEOBJEKTIVNOSTI, i da našem kolektivnom duhu mnogo više priliče naklonosti slovenskog gena... pa zar je zaista potrebno da objašnjavam?

    Prosto, "ne rađa svaka biljka na svakoj zemlji", a ovdje nije plodno tle za takve sisteme vrijednosti, a o benefitima društveno pravnog uređenja je suludo i POKUŠAVATI da raspravljamo - sa dijametralno suprotnim mišljenjem, sem možda ako narod nije strateška brojka, što je kratkog daha, što je slučaj i u Ukrajini.
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  2. #952
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Divlad View Post
    Ne bih da se vraćemo u istoriju da bi centrifugirali mlađanu svijest... prije bih da se razumijemo, i da krenemo od onoga što uistinu prožima suprotstavljene stavove - da nemam ama baš ništa protiv vaših snova i težnji - EU i USA, štaviše priznajem javno da su to zemlje u mnogočemu ZA PRIMJER, i da ako bih birao u kojem bih IZVORNOM sistemu živio - da bih vjerovatno izabrao destinacije ka kojima i vi stremite.

    Ali da naše posljedične konfrontacije proističu na samome izvoru poimanja svijeta oko sebe, da ne kažem - NEOBJEKTIVNOSTI, i da našem kolektivnom duhu mnogo više priliče naklonosti slovenskog gena... pa zar je zaista potrebno da objašnjavam?

    Prosto, "ne rađa svaka biljka na svakoj zemlji", a ovdje nije plodno tle za takve sisteme vrijednosti, a o benefitima društveno pravnog uređenja je suludo i POKUŠAVATI da raspravljamo - sa dijametralno suprotnim mišljenjem, sem možda ako narod nije strateška brojka, što je kratkog daha, što je slučaj i u Ukrajini.
    Kako ti mene podsjecas na Svetozara Marovica.
    A sta je to druze. Mozes normalno da pricas a ne da koristis rijeci kojima u odredjenom kontekstu tu nije mjesto samo da bi to sto zelis da kazes dobilo na tezini.
    One Ring to Rule them all...

  3. #953
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa i Ukrajina će isto to morati da radi ako misle dobijati kredit od EU, govorio sam u slučaju da odaberu tu opciju, ne misli valjda neko da će EU sponzorisati državu koja će držati rusku stranu?
    Da, ali moraće i sa Rusima ako misle da ekonomski opstanu. Ne treba Ukrajini sitniš da podmiri svakodnevne potrebe, nego astronomske cifre koje se u proračun budžeta EU jednostavno nikako ne uklapaju

    Nego zašto demonstranti (opozicija je valjda saglasna) odbijaju ove uslove. Pa vraća se stari ustav, raspisuju se novi izbori odmah, ukidaju predsjednička ovlašćenja. Pa ne očekuju valjda da će bilo gdje u 21. vijeku samo da se obavi primopredaja vlasti ?
    Last edited by Shamrock; 21-02-14 at 12:18.
    You can kill a player, but you can't kill the game

  4. #954
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako ti mene podsjecas na Svetozara Marovica.
    A sta je to druze. Mozes normalno da pricas a ne da koristis rijeci kojima u odredjenom kontekstu tu nije mjesto samo da bi to sto zelis da kazes dobilo na tezini.
    Drug, što ja mogu ako neko nije tolerantan na laktozu, ja vidiš jesam...

    Laktozu ne primjetim ni u siru, kajmaku, jogurtu, razumije se - ni u mlijeku, a nekome izazove takve flatulencije - da se ne može živjet od njih, a i oni sami muku muče nadalje sa time... pušti muke...

    No da mi i pored "laktoze" budemo načisto da pričamo o tome kako se to danas okupiraju zemlje... prvo RULJA, pa poslije uz osmijeh i šarene zastavice.
    Last edited by Divlad; 21-02-14 at 12:07.
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  5. #955
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Njemacki ministar spoljnih poslova upravo izjavio da jos nema dogovora i da se pregovori nastavljaju. Izjava Janukovica su njegovi unilateralni ustupci, ali opozicija trazi vise. Kao sto je i logicno, naravno.

    Poljski ministar Sikorski izjavio da ce se on i Stajnmajer licno susresti sa demonstrantima i pricati sa njima o sporazumu.

    Čudno kako se predstavnici država koji se tradicionalno sa rusima ne podnose plekaju u unutrašnje stvari i daju ovakve izjave i onda da neko kaže da ovdje nema nekog namjernog upliva EU ili nekih njenih članica u ove događaje
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #956
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Predsjednik Ukrajinskog Parlamenta Vladimir Rybak, shodno svojim ustavnim ovlaštenjima, potpisao je prije sat vremena juče donešenu odluku Rade kojom se zabranjuje upotreba oružja snagama bezbjednosti i zahtijeva njihov momentalni povratak u policijske baze/kasarne.

  7. #957
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Predsjednik Ukrajinskog Parlamenta Vladimir Rybak, shodno svojim ustavnim ovlaštenjima, potpisao je prije sat vremena juče donešenu odluku Rade kojom se zabranjuje upotreba oružja snagama bezbjednosti i zahtijeva njihov momentalni povratak u policijske baze/kasarne.
    Klicko&co treba da ovo iskoriste i u pregovorima prinude Janukovica na momentalnu ostavku i brze izbore. Naravno, nemam sve informacije pa je u pitanju nagadjanje, ali da sam ja na njihovom mjestu, ne bih se zadovoljio nicim manjim.

    Btw, ruski izaslanik u pregovorima takodje odbacio Janukovicev predlog.
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #958
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tokom noći i jutra u područjima pod kontrolom demonstranata, primijećena je pojava uklanjanja svih spomenika koji su dio onog što demonstranti vide kao rusku sovjetsku prošlost i baštinu. Do sada u 3 grada demontirane su i razbijene statue Lenjina...


  9. #959
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Klicko&co treba da ovo iskoriste i u pregovorima prinude Janukovica na momentalnu ostavku i brze izbore. Naravno, nemam sve informacije pa je u pitanju nagadjanje, ali da sam ja na njihovom mjestu, ne bih se zadovoljio nicim manjim.

    Btw, ruski izaslanik u pregovorima takodje odbacio Janukovicev predlog.
    Slažem se,..ali onda to nije kompromis...Takođe, ne vjerujem da je to ni ono što su dogovorili zapadni saveznici i Putin...
    Stvari su jako komplikovane. Ne budu li sposobni u Kijevu da provedu dogovor, Rusija će nekako pokušati da sačuva čast, a gotovo sam siguran da će to značiti secesiju Krima na kojem se već nalaze ruske baze...
    To Zapad nikako ne želi.... Jako, jako komplikovana situacija... No, sve je kako-tako pod kontrolom ukoliko ne dođe do razdora među opozicijom. Lideri opozicije (u većini) siguran sam neće rizikovati konfrontaciju s narodom...

  10. #960
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Problem je sto ni ovaj dogovor koji je sad na stolu nije ono sto su dogovorili zapadni saveznici i Putin, jer ga je Putinov izaslanik vec odbacio i odbio da ga potpise.

    Mislim da su zapadni saveznici napravili veliku gresku sto su bili popustljivi prema Putinu in the first place. Sto bi rekao Churchill, appeasement only makes the aggressor more aggressive. Iako svi znamo da Janukovic nije bash ni Putinov pik za Ukrajinu isto kao sto nije ni zapadni, nikako ne treba previdjeti da Rusiji odgovara nestabilna Ukrajina, kako zbog ovog krimskog scenarija koji ti pominjes, tako i zbog mnogih drugih stvari-nestabilnost je uvijek shansa za sirenje i ucvrscivanje uticaja.

    Iz istog razloga Rusiji odgovara i nestabilni Balkan, kad smo vec kod toga. Nego, da ne sirimo dalje pricu

    Prema Putinu se treba postaviti tako, da se iskoristi njegova ekonomska zavisnost od EU prostora kao shtap, a ne kao shargarepa.
    Last edited by Recordare88; 21-02-14 at 12:46.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #961
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Gruziji opšta euforija...U Tbilisiju (glavnom gradu Gruzije) ljudi u znak podrške demonstrantima sami šiju ukrajinske zastave i ističu na balkonima i svojim vozilima...Slično je i u mnogim drugim gradovima Gruzije. (izvor: BBC)

  12. #962
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace poljski premijer izjavio da su se sve strane za sada saglasile samo da se obustavi krvoprolice, a da je dogovor o drugim pitanjima i dalje daleko. Ipak, zaustavljanje krvoprolica je vrlo znacajna stvar i tome moze da se zahvali sto je Ukrajina danas, osim nekih izolovanih incidenata, mirna.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #963
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izgleda da ima znakova pojave ludila među pojedinim pripadnicima Berkuta...Ili neki vode svoj privatni rat Ili se radi o ubačenim agentima... Dolje je vrlo zanimljiva informacija...

    Nezavisni poslanik Inna Bohoslovska saopštila je medijima da posjeduje video na kojem se vidi kako jedan pripadnik Berkuta (ili barem čovjek u njihovoj uniformi) danas sa krova zgrade iz automatskog oružja puca i na demonstrante i na pripadnike svoje jedinice.

  14. #964
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Član Parlamenta Vladimir Oleynik rekao je za RIA-Novosti da se formiranje koalicione Vlade nacionalnog jedinstva iz prosto tehničkih razloga, ne može dogoditi u vremenu kraćem od 10 dana.
    Rekao je da to znaju svi učesnici dogovora koji je postignut, ali iz nekog razloga izbjegavaju to reći narodu.

  15. #965
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ili se radi o ubačenim agentima...
    ovo je i meni palo na pamet...
    She is only here to annoy herself!

  16. #966
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U redovima demonstranata je sve više više pripadnika Policije koji se u uniformama kreću među njima i pomažu demonstrante u organizaciji aktivnosti i utvrđivanju barikada, koje protivno očekivanjima i dalje rastu.

    Opšti je utisak među novinarima da demonstranti neće pristati na bilo kakav dogovor koji ne podrazumijeva momentalnu ostavku Janukoviča...

  17. #967
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Živa sam! Hvala svima koji su se molili za mene", poručila je danas novim tvitom medicinska sestra Olezija Žukovska, koju je snajperista juče ranio u vrat. Ona je operisana i oporavlja se a njen jučerašnji tvit "Umirem" obišao je čitav svet.

    Svaka čast kad ima kad da tvituje...
    Ad astra.

  18. #968
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U gradu Drohobych (Lavovska oblast) gradski parlament stavio van zakona Partiju regiona, zabranio njene aktivnosti i njene simbole.

  19. #969
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovo je i meni palo na pamet...
    Ima mnogo psihopata, ovo je idealna prilika za njih, njima je bitno da pucaju i da ubijaju.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #970
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Desi li se da ovi Rusi na Krimu zaista proglase secesiju biće zanimljivo ponašanje američkih brodova u Crnom moru koji su tamo uplovili 3. februara. Zvanično da pomognu obezbjeđenje igara u Sočiju.
    Podsjetimo, tamo su razarač USS Ramage i admiralski brod 6. (Mediteranske) flote USS Mount Whitney' sa oko 600 marinaca.
    Edit: da me neki mitomani ne shvate pogrešno, ne očekujem III svjetski rat i sl. gluposti...Ne očekujem ni bilo kakvo pokazivanje mišića, ali posade na ovim brodovima će se zaista naći u interesantnoj situaciji.
    Pod uslovom da je komandno osoblje uopšte "zatečeno" svim ovim što se događa...
    Last edited by El Re; 21-02-14 at 13:28.

  21. #971
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Demonstranti pristali na potpisivanje sporazuma sa Janukovicem, posle razgovora sa njemackim i poljskim sefovima diplomatije, upravo javljeno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #972
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    "Živa sam! Hvala svima koji su se molili za mene", poručila je danas novim tvitom medicinska sestra Olezija Žukovska, koju je snajperista juče ranio u vrat. Ona je operisana i oporavlja se a njen jučerašnji tvit "Umirem" obišao je čitav svet.

    Svaka čast kad ima kad da tvituje...
    VASKRSLA, s obzirom koliko je ljudi oplakalo.
    Stari izraz u novome ruhu - borbe, smrti i pobjede,... Svi elementi resocijalizacije društva su tu. Ovo u Ukrajini je izvedeno... da sjedneš i da se diviš!

    Trenutno još da se novim snagama na trenutak ukloni damoklov mač i nezadovoljstvo ostatka zemlje medijski cenzuriše, i da se zadovolje sledeći uslovi...

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Stvari su jako komplikovane. Ne budu li sposobni u Kijevu da provedu dogovor, Rusija će nekako pokušati da sačuva čast, a gotovo sam siguran da će to značiti secesiju Krima na kojem se već nalaze ruske baze...
    To Zapad nikako ne želi.... Jako, jako komplikovana situacija... No, sve je kako-tako pod kontrolom ukoliko ne dođe do razdora među opozicijom. Lideri opozicije (u većini) siguran sam neće rizikovati konfrontaciju s narodom...
    I NOVI CIRKUS TEK TREBA DA POČNE......
    Lakše mi je da govorim ISTINU, jer mi je svakako važnije da živim u miru sa sobom, nego li sa tobom!

  23. #973
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Demonstranti pristali na potpisivanje sporazuma sa Janukovicem, posle razgovora sa njemackim i poljskim sefovima diplomatije, upravo javljeno.
    Da, to je prenio i BBC (prije 10 min), uz komentar voditelja da to nije utisak njegovih novinara na licu mjesta.
    No, daj Bože da tako bude...

  24. #974
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Divlad View Post
    VASKRSLA, s obzirom koliko je ljudi oplakalo.
    Stari izraz u novome ruhu - borbe, smrti i pobjede,... Svi elementi resocijalizacije društva su tu. Ovo u Ukrajini je izvedeno... da sjedneš i da se diviš!
    Nemoj da se uvrijedis, ali ti stvarno treba da potrazis medicinsku pomoc. Ili to, ili si trol prve kategorije koji nas lozhi ovdje. Ako je to u pitanju-cestitam na vjestini.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #975
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Da, to je prenio i BBC (prije 10 min), uz komentar voditelja da to nije utisak njegovih novinara na licu mjesta.
    No, daj Bože da tako bude...
    Izgleda da ovi u Ljvovu ne pristaju, ne ovi u Kijevu.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 39 of 273 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ukrajina
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-12, 16:04
  2. Ukrajina opet...
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-10, 08:59
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Rusija-Ukrajina-gas
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 29
    Last Post: 19-01-09, 15:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •