Results 1 to 24 of 24

Thread: Нарушено безбједноносно стање у Подгори&

  1. #1
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default Нарушено безбједноносно стање у Подгори&

    Сматрам да се требамо посебно осврнути на ову тему.
    С једне стране имамо помахнитали вандализам, руши се све што се постави, уништава се инвентар у парковима, улична расвјета, краду се шахте поклопци, све метално што се налази на јавном мјесту се украде.Ситне крађе на све стране.Да не говорим о учесталим каменовањима возова било нових возова ка Никшићу (искључени због каменовања до даљњег), или возова са Фиатима..

    Са друге стране имамо учестале, серијске, оружане пљачке по разним бутицима, апотекама, кладионицама чак и пекарама, при којима људи бивају повријеђени.А плијен је обично мањи од 500е.

    А ни бомбе нису ријеткост.

    Ово није послиједица само тешке материјалне ситуације.Ово је послиједица недостатка страха од Државе.

    Мислим да су капацитети подгоричке полиције да ријеши све ово, никакви.

    Зато је треба реформисати, повећати јој бројно стање, и дефинитивно треба отворити велику полицијску станицу на Конику.
    Ове што краду шахте и поклопце је лако ухватит.Само треба ухватит у менгеле откупљиваче отпада.
    Вандале треба искоријенит сталним, и честим патролама, као и привременом уредбом о забрани задржавања у ноћним сатима.
    Питање каменовања воза је лако ријешиво.Дјеца причају.
    Ако пак до полиције не дође прича о каменовањима, и ако се утврди да иза тога стоји организована група, треба стиснути аутопревознике.Прошпијаће једни друге.


    Што се тиче оружаних пљачки, то се ријешава исто као са вандалима.Масовним патролама, превенцијом.

    Ако у скором року подгоричка полиција не ријеши ове проблеме, ништа друго не преостаје него да се народ масовно наоружа и да се сам почне бранити.
    Last edited by BAR; 04-02-14 at 20:56.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ПО НАШЕМ ЗАКОНУ, ако се браниш од лопова... проћи ћеш сто пута грђе него лопов...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    ПО НАШЕМ ЗАКОНУ, ако се браниш од лопова... проћи ћеш сто пута грђе него лопов...


    Имао сам прилике да лично ухватим лопова.
    Кад је видио да без туче не може побјећи, предао се, нарвно негирајући крађу, и није пружао отпор.Истога сам предао полицији која је код њега нашла украдену робу.Да сам ја тукао тог лопова који се предао дефинитно бих заслужио казну.

    Е сад ако он крене да се брани од хватања, онда му слободно можеш дат мало по глави, и увјек тврдити да је он тебе први напао и да си се бранио.Уз паметну причу у станици, може се избјећи гоњење.

    Проблем су оружане пљачке зато што је забрањено ношење чак и регистрованог оружја ван куће.
    Мислим да је и у пословним објектима забрањено држање оружја без ако се за то не добије посебна дозвола.И то је велика мана нашег закона.
    Ови терористи то знају, и знају да нико неће ризиковати робију због 200е. Него улећеће они једном у погрешну пекару.
    Last edited by BAR; 04-02-14 at 21:16.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Kako mislite da ce se ovo rijesiti kad sama drzava placa ljude koji ovo rade.Prvo nikome nije vala toliko dosadno da kamenuje vozove,drugo nista lakse nije nego saznati ko otkupljuje staro gvozdje,trece vandalizam,u svaku grupnu tucu ima ubaceni element,koji zakuva sve pa onda oda lagano,tako da ne mijesajte babe i zabe.CINJENICA je da ova vlast zeli da od naroda napravi robove koji ce raditi kako oni zele i koji nece imati prava na zalbu...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Ја знам да ова власт користи дио моралног талога Црне Горе за своје мутне радње у предизборној кампањи.

    Али зашто би ова власт плаћала било кога да ради нешто што јој директно штети.Ко зна колико су гласова изгубили због ове ситуације у Подгорици.

    Мислим да је у питању неспособност и незаинтересованост људи у полицији, тужилаштву и судству.Значи да је читав правни систем труо.
    Last edited by BAR; 04-02-14 at 21:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Имао сам прилике да лично ухватим лопова.
    Кад је видио да без туче не може побјећи, предао се, нарвно негирајући крађу, и није пружао отпор.Истога сам предао полицији која је код њега нашла украдену робу.Да сам ја тукао тог лопова који се предао дефинитно бих заслужио казну.

    Е сад ако он крене да се брани од хватања, онда му слободно можеш дат мало по глави, и увјек тврдити да је он тебе први напао и да си се бранио.Уз паметну причу у станици, може се избјећи гоњење.

    Проблем су оружане пљачке зато што је забрањено ношење чак и регистрованог оружја ван куће.
    Мислим да је и у пословним објектима забрањено држање оружја без ако се за то не добије посебна дозвола.И то је велика мана нашег закона.
    Ови терористи то знају, и знају да нико неће ризиковати робију због 200е. Него улећеће они једном у погрешну пекару.
    Имао си сада ситуацију у Новом Саду прије пар мјесеци да је власник мјењачнице због више претходних покушаја ОРУЖАНЕ пљачке добио дозволу од полиције за ношење оружја... и нападну га опет кад се враћао са женом четворица... један на жену, тројица на њега... и он је ваљда био бивши спортиста или нешто, баци се у страну и онако у паду (као Макс Пејн) опали из револвера и овога једног у око погоди, али остане жив... остали се разбјеже...

    Власнику мјењачнице суде и у затвору је - за покушај убиства... А да је пуштио он њих да убију они њега, шта би онда било?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Имао си сада ситуацију у Новом Саду прије пар мјесеци да је власник мјењачнице због више претходних покушаја ОРУЖАНЕ пљачке добио дозволу од полиције за ношење оружја... и нападну га опет кад се враћао са женом четворица... један на жену, тројица на њега... и он је ваљда био бивши спортиста или нешто, баци се у страну и онако у паду (као Макс Пејн) опали из револвера и овога једног у око погоди, али остане жив... остали се разбјеже...

    Власнику мјењачнице суде и у затвору је - за покушај убиства... А да је пуштио он њих да убију они њега, шта би онда било?
    Zato je SAD srecna drzava,svako moze uz licnu kartu da kupi pistolj,automatsku pusku...U njihove prodavnice ako upadne lopov i ukrade zvake,radnik ima pravo da ga ubije,zato njima svaka radnja ima ispod radnog stola pistolj da se radnik moze braniti,i kradja nema,niko me se ne gine zbog 500e max sto moze da ukrade

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Tužilaštvo ništa tek ne radi. I one koje privedu oni pušte jer je mala šteta itd. Na drugoj strani i sudstvo slično radi jer tako popravlja statistiku riješenih slučajeva. Jednom komšiji su kamenovali kuću, sprejem išarali, na ulici stoje i psuju ga na pasja usta. Zove miliciju, pitaju jesu li ga napali. Ne mene lično, e ne možemo ništa. Zakon vezuje ruke i njima donekle. Prije par godina bila je situacija kad su momci iz patrole bukvalno rekli članu porodice uvati ga i izmlati na mrtvo ime mi ćemo da žmurimo, ništa drugo ne možemo napravit. Jednostavno se slučajevi ne registruju uopšte, milicija ne privodi, tužioc ne tuži a sud oslobađa po kratkom postupku. Rezultat: kriminalna statistika je na papiru odlična, u rangu uređenih zemalja i to je to.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја знам да ова власт користи дио моралног талога Црне Горе за своје мутне радње у предизборној кампањи.

    Али зашто би ова власт плаћала било кога да ради нешто што јој директно штети.Ко зна колико су гласова изгубили због ове ситуације у Подгорици.

    Мислим да је у питању неспособност и незаинтересованост људи у полицији, тужилаштву и судству.Значи да је читав правни систем труо.
    Oni od cigana koji tipa ukradu 100 sahti za nedelju dana,30e po sahti zarade kod otkupljivaca zeljeza,sto ispadne 3 hiljade eura,drzavi odnosno njihovom placeniku daju 1000e da bi nastavili sa poslom.Vidis li da na svaki nacin skubu najvise sto mogu na svaki nacin.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Имао си сада ситуацију у Новом Саду прије пар мјесеци да је власник мјењачнице због више претходних покушаја ОРУЖАНЕ пљачке добио дозволу од полиције за ношење оружја... и нападну га опет кад се враћао са женом четворица... један на жену, тројица на њега... и он је ваљда био бивши спортиста или нешто, баци се у страну и онако у паду (као Макс Пејн) опали из револвера и овога једног у око погоди, али остане жив... остали се разбјеже...

    Власнику мјењачнице суде и у затвору је - за покушај убиства... А да је пуштио он њих да убију они њега, шта би онда било?
    Прво то је друга држава, друго, нисам правник, али мислим да је ту била нека отежавајућа околност, јер дефинитивно ако се некоме дозволи оружје он то оружје има право да употреби.

    Знам да је негдје код нас скоро, неки лопов упао у кућу код некоч човјека, не сјећем се дал је био наоружан, углавном овај власник куће га је ранио, а лопов је успио да побјегне.Нисам пратио даље али знам да је човјек био у станицу и да је му није одређен притвор.Што је даље било не знам.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Та варијанта са кућом и рањавањем је била исто у Србији. Упао је наркоман чоеку у кућу у пола ноћи да краде. Овоме у соби била жена са бебом и он. И чује овога да краде у кухињи и пође тамо. Овај дохвати нож и крене на њега. Овај окрене нож и набоде га у стомак, наркоман побјегне из куће и како је бјежао искрвари и умре... и човек у затвору због убиства...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Oni od cigana koji tipa ukradu 100 sahti za nedelju dana,30e po sahti zarade kod otkupljivaca zeljeza,sto ispadne 3 hiljade eura,drzavi odnosno njihovom placeniku daju 1000e da bi nastavili sa poslom.Vidis li da na svaki nacin skubu najvise sto mogu na svaki nacin.

    За то си у праву.Прије пар година, само због личног залагања Зарије Франовића, који је сам прича за себе, полиција је пронашла ко је крао са пруга.И тап, три или четири полицајца ухапшена као организатори.


    Али оружане пљачке немају везе са тим.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sve je to lako sredit samo treba dat malo veca ovlascenja policiji i naravno povecat im plate.
    Kad premlate neku dzukelu gradsku, a ta dzukela ne da je zasluzila da se premlati nego da se osakati, onda sve novine, nevladine organizacije i svi ostali pljuju na policiju.
    A kad neka dzukela nekoga maltretira, izbije, rani onda svi prdnjave kako policija ne radi nista.
    Pojedinu olos jednostavno nije dovoljno samo uhapsit i poslat u zatvor, jer neki zive samo za to da nekoga nagrde i da izadju u novine, i podju malo u zatvor i kad izadju izigravaju strah i trepet. E za takve treba formirat jednu posebnu grupu da im se lome kosti, jer jedino takvu vrrstu sile i represije priznaju, poznaju i postuju.
    Sve je to na psihichkoj bazi

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Samo malo otezat uslove u spuz. Sve ce bit ok. Dok god budu imali telefone, civas, sony i lap top, a provod tamo bude isti kao da vas neko posalje u skolu sa drustvom, nema srece


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  15. #15
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Sve je to lako sredit samo treba dat malo veca ovlascenja policiji i naravno povecat im plate.
    Kad premlate neku dzukelu gradsku, a ta dzukela ne da je zasluzila da se premlati nego da se osakati, onda sve novine, nevladine organizacije i svi ostali pljuju na policiju.
    A kad neka dzukela nekoga maltretira, izbije, rani onda svi prdnjave kako policija ne radi nista.
    Pojedinu olos jednostavno nije dovoljno samo uhapsit i poslat u zatvor, jer neki zive samo za to da nekoga nagrde i da izadju u novine, i podju malo u zatvor i kad izadju izigravaju strah i trepet. E za takve treba formirat jednu posebnu grupu da im se lome kosti, jer jedino takvu vrrstu sile i represije priznaju, poznaju i postuju.
    Mislim da ovim postom moe da se zapečati ovaj topic. Potpuno oslikava trenutno stanje

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Samo malo otezat uslove u spuz. Sve ce bit ok. Dok god budu imali telefone, civas, sony i lap top, a provod tamo bude isti kao da vas neko posalje u skolu sa drustvom, nema srece


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Dok su kopali kanale, puteve, držali farmu prasadi i kokošaka, nikome se nije žurilo nazad. A sad se fale kako imaju svoju ćeliju i krevet koji ih čeka a na fb kače slike svi obučeni u nove trenerke i patike a tehnika im u ćeliju bolja nego većini nas na forum

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    ПО НАШЕМ ЗАКОНУ, ако се браниш од лопова... проћи ћеш сто пута грђе него лопов...
    sto se tice privatnih posjeda, ako nabavis dobrog psa, lopov ce dobit sta zasluzuje, a ti ces proci nekaznjeno

    a sto se tice teme i prvog posta, ne slazem se sa tim da treba povecati brojno stanje, jer ionako imamo previse policajaca u odnosu na broj stanovnika...


    ''Makedonija ima 388 policajaca na 100.000 stanovnika, a Srbija 631, dok je evropski prosek 338.Po broju "plavaca" u regionu apsolutni rekorder je Crna Gora sa 839 na 100.000 stanovnika, zatim sledi Hrvatska sa 466, Grčka sa 452, Bugarska sa 403, dok je Slovenija na nivou Makedonije sa 390.''

    bitno je da su se nasi posvetili saobracaju, kaznjavaju prelazak ulice van pjesackog na ulici kojoj je promet 16 automobila dnevno....
    Last edited by AvAtAr_Nk; 04-02-14 at 23:48.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Uh, tu tek ima zavrzlama . Od ograde, preko oznaka, pa do raznih stvari drugih.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opaaaa, jos malo cete u znak otpora poll staviti

  20. #20
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Uh, tu tek ima zavrzlama . Od ograde, preko oznaka, pa do raznih stvari drugih.
    imam ogradu, imam oznaku, a od kad psa imam, kradja vise nema... sve moje brige su nestale, ako pozovete odmah dobicete psa po super cijeni od 300e, tabla ''cuvaj se psa'' GRATIS

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Та варијанта са кућом и рањавањем је била исто у Србији. Упао је наркоман чоеку у кућу у пола ноћи да краде. Овоме у соби била жена са бебом и он. И чује овога да краде у кухињи и пође тамо. Овај дохвати нож и крене на њега. Овај окрене нож и набоде га у стомак, наркоман побјегне из куће и како је бјежао искрвари и умре... и човек у затвору због убиства...
    Uh, to je prijatelj jednog mog druga. Jo traje sudski proces, cini mi se. Citav se grad bio digo da ga oslobode ali slaba vajda kad te posrani zakon sjebe.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,004
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,424
    Thanked in
    1,306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    sto se tice privatnih posjeda, ako nabavis dobrog psa, lopov ce dobit sta zasluzuje, a ti ces proci nekaznjeno

    a sto se tice teme i prvog posta, ne slazem se sa tim da treba povecati brojno stanje, jer ionako imamo previse policajaca u odnosu na broj stanovnika...


    ''Makedonija ima 388 policajaca na 100.000 stanovnika, a Srbija 631, dok je evropski prosek 338.Po broju "plavaca" u regionu apsolutni rekorder je Crna Gora sa 839 na 100.000 stanovnika, zatim sledi Hrvatska sa 466, Grčka sa 452, Bugarska sa 403, dok je Slovenija na nivou Makedonije sa 390.''

    bitno je da su se nasi posvetili saobracaju, kaznjavaju prelazak ulice van pjesackog na ulici kojoj je promet 16 automobila dnevno....
    839 na 100.000 ? A zaboravio si josh 8.390 shpijuna na 10.000 ? Koji slabo obavljaju posao,negdje shkripi prejako !
    ...

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    nema ovih u uniformi, vode se na platne spiskove ali rade kancelarijski posa ili ima je to honorarni

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    Uh, to je prijatelj jednog mog druga. Jo traje sudski proces, cini mi se. Citav se grad bio digo da ga oslobode ali slaba vajda kad te posrani zakon sjebe.
    Било је сакупљено око 30.000 (словима тридесет хиљада потписа) да се човек ослободи... али џабе!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-02-11, 21:48
  2. Replies: 36
    Last Post: 03-02-06, 22:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •