Results 1 to 5 of 5

Thread: Naše komšije....

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Naše komšije....

    Danas sam bio u Albaniji kod tetke. Krenuo sam Avensisom i stigao sam do graničnog pojasa Božaj. Naš policajac (ako smijem tako da ga zovem) mi je tražio pasoš, vozačku, saobraćajnu i zeljeni karton na kojem nije bio utisnut broj tablice, samo PG. On mi je rekao da je to moja greška jer ja sam trebao da ih naučim. Posle 20 minutnog „razgovora“ pustili su me jer došla protekcija. Idem polako do albanske granice, kad tu stoji razdrkani policajac sa dvije čine i čim vidi da sam iz PG počne da mi se kurču i da se pravi važan. Ja mu dajem komplet dokumentaciju (Internacionalna Vozačka) koju sam izvadio u USA u AAA Insurance Company. Ona ima nekoliko stranica a na prvoj strani piše da ova vozačka važi za cijeli svijet i dolje piše Albania, Avganistan.......on to nije primjetio i kaže da sa ovom vozačkom ne smiješ da voziš u AL, ja pokušam da mu objasnim da tu piše da važi kad on neće ni da čuje, i kaže izađite i predajte pasoše (3 pasoša). Ja ga pitam zašto da predam pasoše kad ja ne smijem da prelazim granicu....na to nisam dobio odgovor i pošao sam kod njegove koleginice koja mi je završila sve što se pasoša tiče. Vratim se kod auta i on mi kaže da moraš da se parkiraš sa one strane granice da porazgovaramo a ja na to: Oćeš li da mi tražiš pare jel? Ne dajem ti ni cent, jednu grešku koju su naši policajci primjetili, Vi niste a ovu ste odmah primjetili iako to nije greška. Kaže, pa kako nije greška kad ova vozačka je na „američkom“ jeziku. Pa tu ti piše ALBANIA, a ako sam Vas dobro razumeo svaki dokumenat mora da bude na albanskom jeziku. Smije se kao pi*ka i pita me: Gdje ideš? Idem u neku državu u koju ne važe svjetski zakoni. Dao mi je dokumentaciju i krenuo sam dalje, asfalt je koma, nigdje nema znakova...vozim, vozim...kad vidim patrolu sa VW Transporterom i naravno, zaustavljaju me...traže mi dokumentaciju i dajem im sve...pita on meni gdje ideš, pa u albaniju, kaže ali meni interesuje gdje idete? Pa rekao sam ti, ovdje u Albaniju, ali kod koga? Pa kod Vas...smije se, daje mi dokumenticiju i kaže srećan put.

    Bio sam u Skadar, Lež, Bajz.......takvih vukojebina, takvih ljudi, takvih papčina, takvih lopova nigdje na svijetu nema i mislim da je to najdrkanija država u Evropi. Nemaju konkurencije.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 01-12-06 at 03:28.
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Nismo daleko ne $ekiraj se.
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Nismo daleko ne $ekiraj se.
    Jesmo, vjeruj mi da jesmo, min 30 godina.
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Dobro ti si navikao na put Tuzi - PG a to je vjerovatno najbolje parce puta u CG.
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da, imas i onaj dio prije Sozine, i tamo sam cesto!
    TAKUMI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  3. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •