Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Vase najskorije putovanje - planiranje putovanja - savjeti i predlozi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default Vase najskorije putovanje - planiranje putovanja - savjeti i predlozi

    Evo posto vidim da nema a mozda bi bilo zanimljivo, jedna tema gdje postujete gdje ste bili najskorije, preporuke o mjestu gdje ste bili(hoteli, restorani, agencije, letovi, things to do) .

    Ukoliko vam treba neka pomoc oko planiranja putovanja isto tako postujte.

    Crnogorci nijesu neki veliki svjetski putnici, milije nam je voziti kola od 20 000 nego otici nedje sa strane na odmor. Pa da se okupi neka ekipa da ucimo jedni od drugih i da na osnovu iskustava drugih ljudi uljepsamo svoje putovanje.



    Ja sam najskorije bio u Maroku. Bio sam sa curom i ostali smo mjesec dana. Moja preporuka za ovu destinaciju bi bila da ne planirate vise od 10 dana. Prelijepa je zemlja, ali sve preko 10 dana je cisto gubljenje vremena. Ljudi u Maroku su vrlo cudni, morate da se pazite da ne budete opljackani ili prevareni na svakom koraku, jer jednostavno od ekspanzije turizma ljudi su nasli najjednostavniji nacin da zarade. Da prevare turiste. Svi ce biti fini i nasmijani, a onda ako pitate nekoga da vam pokaze gdje je hotel ljubazno ce vas povesti 2min i onda izuzetno agresivno traziti 10-15e u dirhamima. Hasish se moze kupiti gdje god hocete ali morate biti izuzetno oprezni jer im je milicija vrlo zeznuta. Arhitektura i njihovi Carski gradovi su nestvarni, a posjetio sam i mjesta gdje se snimala Igra Prestola. Pustinje su jedno od najljepsih iskustava u mom zivotu, jer tu tisinu i taj mir tesko je opisati, isto kao i spavanje u satoru i chaj na pjescanim dinama u sumrak. Necu previse duziti ako ko ide neka pita da mu dam par savjeta kako i sta.
    One Ring to Rule them all...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Gando covjece odlicna tema!
    Jesi isao preko neke agencije ili u sopstvenoj reziji posto mi je u planu Maroko, jednog dana i to vrlo moguce planinarenje na Atlas planinu...i daj te lokacije gdje se snimala serija

    Poslednje putovanje Pariz, Amsterdam i Rim a prije toga Portugal i malo Spanija (Lisabon, Algarve, Sevilja) pa ako sta kome treba, pucajte

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    882
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Maroko, zanimljivo... daj koju fotku
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...10618584_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...08521622_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...20933641_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...42255332_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...98503504_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...51161567_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...58537809_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...38471950_n.jpg

    Evo nesto fotkica dje mene puno nema kb8 High Atlas je nevjerovatan proveo sam 3 dana u trekingu i mogu ti reci jedan od highlita Samo se ne nadaj da je jeftino, cijene su ti iste kao odje, a isao sam u svojoj reziji. Sve agencije nude 7 dana i to iz Marakesha(najvece smece i precijenjen grad u Maroku) radis ekskurzije. Ja sam se spakovao i opalio ga uz duz i poprijeko. Planine - okean - pustinja - oaze
    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovako izgleda mapa mojih putešestvija.

    Najzanimljivije ubjedljivo mi je bilo svuda van Evrope.



    Iduća destinacija - 3 nedelje rent-a-car road trip tour kroz .
    Last edited by ThaHool; 23-01-14 at 23:16.
    Globetrotting

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ovo Svajcarska sto nijesi bio u centru Evrope?
    Daj ti neko tvoje putovanje deteljnije iznesi,valjalo bi
    1908.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bijah još u Švici, Portugalu, Irskoj, UK i baltičkim zemljama (Litvanija, Letonija i Estonija).
    To je to pa da kompletiram EU zemlje, mada bih rado i istočni blok vidio, no mi je Evrope više preko one stvari.
    Nadam se da ću uspjet da se iskombinujem za vizu i u mart Dublin da odradim za St. Patrick's day - to mi je jedna od većih želja.

    Vanzemaljska iskustva sam doživio u Dubaiju i ), Adis Abebi (Etiopija), Rio de Janeiru i čuvenim favelama tamo (Brazil).
    NYC je NYC, ali isto TOP grad i ljudi koji su me samo tako oduševili i koji mi je urezan u srcu je Pittsburgh, Pennsylvania, USA.
    Globetrotting

  8. #8
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vase najskorije putovanje - planiranje putovanja - savjeti i predlozi

    Last edited by martin777; 24-01-14 at 01:00.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prije nekoliko dana se vratih sa Zlatibora.Bilo je extra.Smjestaj je bio u Vili Borova.Korektno,cisto.nije bilo ni kise ni snijega,odmorio sam se sa porodicom,hrana je extra po restoranima,istaknuo bih poslasticarnicu i palacinkarnicu Feniks.I restorane Grand i Gozba.Cekam da vidim razvoj vremenske situacije pa cu ponovo gore malo.na snijeg.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najskorije putovanje je bilo Marrakech - Madrid - Malta.

    Sa Marrakechom imam lijepo iskustvo, mada sam bio samo 5 dana , to sto oce da te urade da pare, toga ima svudje ne samo u Maroku. Samo se treba dobro pripremit da znas da ne treba slusat 'vodice' po ulicama, i koliko treba da platis za odredjene stvari i tesko te mogu zajebat.

    I samo da znate da Telenor nema roaming u Maroku :shame: Btw avionske karte se mogu naci bas jeftino iz Milana npr 20-30 eura pravac. A do Milana je vec lagano preko Tirane i Dubrovnika.

    Sljedece sto planiram je mozda bliski istok na proljece (Pegasus iz Tirane ili Sarajeva do Bejruta, Bejrut - Aman avion , Aman- Petra - Mrtvo more , pa do Jerusalima i Tel Aviva autobusom i opet Pegasusom nazad. )

    i na ljeto obilazak Baltika - Helsinki , Tallin , Riga i Villnus.

    Skromno od mene
    Last edited by the_sorrow; 24-01-14 at 10:06.
    Kreč, kolica i mešalica.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uf, rado bih u Bejrut na neki party weekend odletio

    Kako ste vadili vizu za Maroko? Kolko košta, itd?
    Globetrotting

  12. #12
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Beograd, 20 eura , najavis se telefonom da si van Bg i gotova je isti dan.
    Kreč, kolica i mešalica.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Najskorije putovanje je bilo Marrakech - Madrid - Malta.

    Sa Marrakechom imam lijepo iskustvo, mada sam bio samo 5 dana , to sto oce da te urade da pare, toga ima svudje ne samo u Maroku. Samo se treba dobro pripremit da znas da ne treba slusat 'vodice' po ulicama, i koliko treba da platis za odredjene stvari i tesko te mogu zajebat.
    Pazi sto sam rekao da je najprecijenjeniji. Svi turisti odu tamo, ali svi i onda je grad prepakiran turistima i ljudi su drugaciji(citaj napadniji). I sve nase agencije tako vode, 4-5 nocenja u Marakesh i onda day-trips da slikas okolo. Npr. Fes ima najljepsu medinu u Maroku, Chefchaouen je prelijepi grad ofarban u svijetlo plavo u Rif planinama odakle dolazi sav hashish, Esaouira je jedan od najljepsih primorskih gradova, Zagora ima male dine i 150km je udaljena od Chagaga pustinje sa dinama dugim 150km. U Tangier sjedis i pijes kafu a preko puta 10km ti je Terifa i Spanija, sjednes u trajekt 30e podjes tamo popijes kafu i vratis se, Volubilis rimske rusevine pored Mulay Idris gradica sa prelijepom dzamijom.

    Gradove koje nikome ne bi preporucio su glavni grad Rabat jer bukvalno nema nista, i Casablanka u kojoj mozes da vidis dzamiju Hasan II i to je to.

    Sto je vazno naglasiti za Maroko je da je zeljeznicki prevoz (OCEF) i autobuski prevoz (CTM i Supratour) besprekoran, kasnjenja nema, za svako mjesto sa kartom dobijas i rezervaciju tako da nema problema. Isto tako ima medjugradski taxi zvani Grand taxi, to su zhuti Mercedesi (ciganski san) u koji se natrpa po 6 ljudi i ispadne te jeftinije nego da ides busom, a obicno je to kada se ide nedje na 25-30km od grada. Moj savjet je da autobusku kartu uvijek kupite dan ili dva prije jer ponekad autobusi mogu biti popunjeni isti dan.

    A the_sorrow tacno sam ponosan kad neko od zemljaka ima zelju da putuje i da vidi. Svaka ti cast.

    P.S. Viza za Maroko bas lagano se vadi. Posaljes im mail, slikas se prije nego krenes, i sve je gotovo za sat-dva. 22 ili nesto tako eur u dinarima.
    Last edited by Gandalf_White; 24-01-14 at 12:29.
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj mi nađi te karte za avgust jer se ja ubih tražeći nekoliko dana, i ništa ispod 300 eur nema...


    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Najskorije putovanje je bilo Marrakech - Madrid - Malta.

    Sa Marrakechom imam lijepo iskustvo, mada sam bio samo 5 dana , to sto oce da te urade da pare, toga ima svudje ne samo u Maroku. Samo se treba dobro pripremit da znas da ne treba slusat 'vodice' po ulicama, i koliko treba da platis za odredjene stvari i tesko te mogu zajebat.

    I samo da znate da Telenor nema roaming u Maroku :shame: Btw avionske karte se mogu naci bas jeftino iz Milana npr 20-30 eura pravac. A do Milana je vec lagano preko Tirane i Dubrovnika.

    Sljedece sto planiram je mozda bliski istok na proljece (Pegasus iz Tirane ili Sarajeva do Bejruta, Bejrut - Aman avion , Aman- Petra - Mrtvo more , pa do Jerusalima i Tel Aviva autobusom i opet Pegasusom nazad. )

    i na ljeto obilazak Baltika - Helsinki , Tallin , Riga i Villnus.

    Skromno od mene
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Putovanja u 2013: Madrid/Lisabon, Barselona, Oslo, Milano, Madrid/Valensija, Istanbul, Rim.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Uf, rado bih u Bejrut na neki party weekend odletio

    Kako ste vadili vizu za Maroko? Kolko košta, itd?
    Oces da te neko raznese u sto komada u bejrut

    pomisljao sam da idem za liban, ali nakon onih skorasnjih bombaskih napada ne pada mi na pamet u skorije da idem tamo.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Gandalf, vjerujem vjerujem, ja sam bio samo u Marakesu , tako da i nijesam bas mjerodavan...

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca View Post
    Aj mi nađi te karte za avgust jer se ja ubih tražeći nekoliko dana, i ništa ispod 300 eur nema...
    Dje ces u avgust u Maroko, ja sam sad u januar bio i bilo je 30 stepeni , u avgust je 80
    pogledacu nesto pa javljam


    A za Bejrut , sto ima veze
    Npr kad sam bio u Stambol, prvo sto sam vidio kad izadjoh iz tramvaja na Sultanahmet, zuta traka, i robot onaj sto razglavljuje boNbe :o

  18. #18
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    2013 Belgija, Briz je magican.
    2014 u drugu polovinu maja planiram Peru..Ima li neki iskusni vuk za ove sajtove da mi pogleda najjeftiniju kombinaciju za Peru (Lima) ? I predlozi ako je neko bio vise nego dobrodosli, naravno nezaobilazni Macchu..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nemoguca, simpaticna 2013
    Black, Peru sjajna destinacija...plan jeeeeednog dana

    2013-Dubai, Bec 2x, Prag, Sicilija, Lisabon/Algarve, Sevilja, Pariz
    2014-Amsterdam, Rim za sad :P
    plan je za sledece putovanje ako Bog da skijanje u Italiji pa Madrid mozda...
    je li neko posjetio Ibicu/Majorku/Tenerife?

  20. #20
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A sjajna, od 10-15 dana ostajanje ali nikako da nadjem nesto povoljno na net..
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @kb8, jesam ja Tenerife ...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    znam...ispod 2000 tesko...imaju jungletribe i explore.rs zanimljive ponude ali to je prije svega previse dana (zbog posla) a i skupo

    the_sorrow...pucaj
    ja sam planirao ibica i tenerife jedno 10-15 dana

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U 2013 obidjoh 9 lokacija u Evropi (malo posao malo pleasure), ali ljetos Kenija-Tanzanija-Zanzibar. Safari, Kilimanjaro, Odmor.

    Ove godine se ide opet poprilicno zbog posla, a na ljeto Vijetnam-Kambodza-Tajland.

    Poslije toga mogu da 'mrem.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa mogu rec da sam prosle godine svaki mjesec bio nedje, bila uspjesna godina za setnju: 2x Amsterdam, Rotterdam, Vienna, 2x Cannes, Monaco, Saint Tropez, Paris, Rome, Galipoli, Istanbul, Moscow, 2x Ljubljana, Zagreb, 2x Beograd, Mostar, Tirana, ... Svudje mi je bilo interesantno (ne bi ni moglo bit dosadno), al moram priznat da u istanbul i moskvu se vracem jedino u slucaju nekog presijedanja Bas volim sunjat okolo i nije mi problem napit se uvece i sjutra cijeli dan setat okolo, ili vozit 1000km i izac napit se cijelu noc i onda sjutra opet vozit Sto se prevoza tice, najmilija sredstva su mi auto i brod, a avion ne volim nesto precerano... ne zbog straha, nego zato kad ides kolima imas vise mogucnosti, razgledas okolo, stajes dje oces...

    U 2014 od ovih neevropskih destinacija se nadam Brazilu i Indiji.. posle Brazila mogu da mrem, sto kaze Igi


    P.S. Crna Gora nema ambasadu u Indiji, zemlji od 1.200.000.000 stanovnika!
    Last edited by Stetni; 25-01-14 at 06:29.
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Dje ces u avgust u Maroko, ja sam sad u januar bio i bilo je 30 stepeni , u avgust je 80
    pogledacu nesto pa javljam
    To mi je neka fiks ideja za ljeto ove godine, ne znam U Egiptu - Sharm sam bila isto u sred avgusta, ja sam ok sa vrućinama; od onih sam koji je bježe od snijega kao đavo od krsta.
    Ili to ili Cinque Terre možda...

    2014 je počela Istanbulom (opet) a bukirani su Pariz i Prag. Svima vama koji putujete na daleke destinacije šaljem ogromnu dozu mržnje/ljubomore Mnim da moram posao mijenjat da bih se otisnula u te vode.

    Vidim da dosta vas piše o Brazilu kao želji: bila u Riju. Mogu samo reći - i danas, nakon 4 godine, mislim da nakon toga mogu da umrem
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dugo Putovanje Putovanje Kroz Balkansku NoĆ
    By metuzalem in forum Putovanja
    Replies: 12
    Last Post: 09-08-20, 19:44
  2. Planiranje porodice
    By johnny bravo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-11, 07:37
  3. Slusalice - kupovina, savjeti, predlozi
    By Feeleep in forum Muzika
    Replies: 21
    Last Post: 25-12-10, 18:26
  4. Crnogorsko planiranje
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 03-12-10, 21:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •