Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: "Dobro" proizvodi

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default "Dobro" proizvodi

    Vidio sam i prije neke njihove proizvode, ali jutros kad sam usao u Voli bas je bilo ocigledno koliko su zagospodarili na policama. Maltene u svim sektorima se nalaze i "dobro" proizvodi i, kao po pravilu, SVI njihovi su jeftiniji od konkurentskih. Imaju sokove, pivo, vodu, pašte, kremice, pastete, gotova jela, kroasane, kikiriki, suncokretove sjemenke, keksove i slatkise svakakve, paste za zube, sundjere za pranje sudja, tecnost za pranje sudja... ma dje GOD pogledas, njihovi proizvodi su tu i najjeftiniji su. Pff.. Najskepticniji sam u vezi piva, velika limenka im je samo 49 centi?!
    Kakva su vasa iskustva sa ovim "dobrom"?


  2. #2
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Mislim da je vec bila tema o ovim proizvodima.

    Nisam mnogo toga probao, majka po nesto uzme. Nesto im je dobro nesto i ne bas, zavisi sve ali u glavnom ok su proizvodi.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ja sam batalio voli. HDL mi je miran za trgovinu...a u voli kao da dzabe daju vazda guzva pa ne idem. Dobro proizvodi...nesonje odlicno nesto bzvz. Kulen i cajna su odlicni njih sam jeo jedno vrijeme i super su mi. Ima nekih koje su bzvz bas...

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  4. #4
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Titograd, Montenegro
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    DOBRO je robna marka jednog lanca iz Srbije(DIS),prave ih renomirane Fabrike,ali uvijek nedostaje nešto što ima proizvod koji je osnovna djelatnost tih Fabrika.Uglavnom su to dosta dobri proizvodi za tu cijenu,ali ne bih baš u sve mijenjao provjerene brendove.Po meni,VOLI to radi nezkonito,jer to se spec.pravi za određenog kupca,i zato ima dosta nižu cijenu,jer nema brand-name a VOLI uvozi to jer ima ...nekoga.:eagerness:

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    kako mislis "spec.pravi za određenog kupca"?


  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Najskepticniji sam u vezi piva, velika limenka im je samo 49 centi?!
    Kakva su vasa iskustva sa ovim "dobrom"?
    katastrofa. nemoj slucajno da se 'otvoris' za ovo. da dodam jos krem bananice...
    1993-2020

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    tako je jedna gospođa uzela prašak za veš i sagorela svu robu.
    ja nekad davno uzeh supu iz kesice koja izgleda kao povraćka kad se skuva.
    to je prvo i poslednje što sam kupila.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Salama je solidna, ali jutros sve gledam imam li kakvih plihova po tijelu.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Omeksivaci odlicni, deterdzent od 3kg isto, susam, cokolade za kuvanje, vlazne maramice... To su neki od artikala koji su odlicni. Deterdzent mislim da puni beohemija, kao i duel, samo sto je dobro jeftiniji skoro 2e. Supice u kesi, salame, cajne, to je najniza klasa kvaliteta.
    Tu es mon héro!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Omeksivaci odlicni, deterdzent od 3kg isto, susam, cokolade za kuvanje, vlazne maramice... To su neki od artikala koji su odlicni. Deterdzent mislim da puni beohemija, kao i duel, samo sto je dobro jeftiniji skoro 2e. Supice u kesi, salame, cajne, to je najniza klasa kvaliteta.
    Potpisujem za ovo a dodao bih i deterdzent za sudje,meni se i pastete i virsle svidjau

  11. #11
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Brao, narezak mesni i pasteta
    Tu es mon héro!

  12. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Pašteta dobra. Narezak uzet, pa ćemo da vidimo.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    kako mislis "spec.pravi za određenog kupca"?
    U svijetu je odavno pravilo (od nedavno i kod nas) da veliki trgovački lanci u asoritimanu koji nude budu zastupljeni sa svojim brendovima među najtraženijim grupama proizvoda. Ovakvi proizvodi teže da budu jeftiniji od proizvoda zvučnih proizvođača, i kao takvi namjenjeni su prvenstveno nižoj klasi među potrošačima, ili svima koji cijenu proizvoda stavljaju na prvo mjesto.

    No, odlika budget brendova nije samo niža cijena, već i niže hranljive vrijednosti, veći postotak aditiva.. sirovine sumnjivog porijeka i starosti - generalno lošiji kvalitet. Ukratko, što dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    DOBRO je robna marka koju radi Voli i tu nema nikakve filizofije sto se cijene tice ili nezakonitosti. Delta ima PREMIA koja je njihova robna marka, merkator ima svoju, Konzum u Hrvatskoj svoju i tako sirom Evrope. Roba je jeftinija jer se na nju nije marzirao uvoznik pa onda trgovac iz prostog razloga sto su oni sami i proizvodjaci i distributeri tih proizvoda.
    Ti proizvodi nisu top selleri (brendovi, kako god) u svojim kategorijama ali su vrlo cesto sasvim ok proizvodi koje necete pogrijesit ako kupite. Koliko znam, to dodje tako sto veliki lanci uloze u neke stare fabrike i pogone po sfrj, samim tim budu distributeri i sami diktiraju koje ce se kolicine proizvoditi itd...
    Sta dobijaju? Jeftin rpoizvod sto potrosaci vole, a najvaznije je to da ogranicavaju druge dobavljace da im kroje zivote u njihovim marketima i da ih uslovljavaju. Da dam neki banalan primjer, neka ta robna marka uzme 5% Nektar soku, za toliko ce biti teza pregovaracka pozicija Nektaru kad dodje da pravi godisnji ugovor dje su valute placanja, rabati i izlaganje robe najvaznije stavke.
    A Voli kao distributer radi i mnoge prave brendove kao carnex, krash, vital cini mi se itd....

  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U svijetu je odavno pravilo (od nedavno i kod nas) da veliki trgovački lanci u asoritimanu koji nude budu zastupljeni sa svojim brendovima među najtraženijim grupama proizvoda. Ovakvi proizvodi teže da budu jeftiniji od proizvoda zvučnih proizvođača, i kao takvi namjenjeni su prvenstveno nižoj klasi među potrošačima, ili svima koji cijenu proizvoda stavljaju na prvo mjesto.

    No, odlika budget brendova nije samo niža cijena, već i niže hranljive vrijednosti, veći postotak aditiva.. sirovine sumnjivog porijeka i starosti - generalno lošiji kvalitet. Ukratko, što dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji.
    Da, to je to. A recimo za Dobro sam nedje cuo da se radi o odlicnim proizvodima i da je ta neka fabrika (vojvodina, ili.. ne znam. Moze bit i BiH) nekad bila veliki proizvodjac tih nekih proizvoda i da kvalitet nije tsko katastrofalan

  16. #16
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Dobro" proizvodi

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Potpisujem za ovo a dodao bih i deterdzent za sudje,meni se i pastete i virsle svidjau
    Zar nije bolje izdvojit par centi vise i kupit na primjer Njemacki Frosch koji je Bio i nije stetan za prirodu i nije iritantan ( svi njihovi proizvodi za ciscenje su takvi), ovi jeftini proizvodi su iritantni previse, puni konzervanasa kad je hrana u pitanju (mada nadje se po neki izuzetak kad konzervanasa ima manje nego u neki skuplji), gledao sam na primjer sastav Premia cokolade, jeftina je ali je ni za dzabe ne treba uzet.
    Last edited by :)); 27-12-13 at 17:51.
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    Zar nije bolje izdvojit par centi vise i kupit na primjer Njemacki Frosch koji je Bio i nije stetan za prirodu i nije iritantan ( svi njihovi proizvodi za ciscenje su takvi)
    I to je diskutabilno.

    +

    Skoro svi (ako ne i svi) strani produkti dostupni u domaćim trgovačkim lancima kod nas nisu istovjetnog kvaliteta sa svojom braćom s evropskih polica.
    Nedavno je i zvanično potvređeno da za sve ex-Yu zemlje + Rumunija, Bugarska, Slovačka... ide 'specijalna serija' takve robe. Ako pogledaš poleđinu većine produkata zvučnih svjetski brendova, bilo da se radi o prehrani ili hemiji, uočićeš da kao zemlja poroizvodnje dominira - Poljska. Iz iskustva znam da dosta proizvoda popularnih ovdje, nemaju veze s istim u 'glavnim' evropskim državama.

    Edit:

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    Da, to je to. A recimo za Dobro sam nedje cuo da se radi o odlicnim proizvodima i da je ta neka fabrika (vojvodina, ili.. ne znam. Moze bit i BiH) nekad bila veliki proizvodjac tih nekih proizvoda i da kvalitet nije tsko katastrofalan
    Vjerovatno su kupili fabriku nekadašnjeg 'Pantomarketa'. Viđao sam prije po Voliju mesne prerađevine te firme iako ta firma ne postoji već nekoliko godina.
    Ne znam, može biti i da nešto valja među tom 'Dobro' etiketom, no znamo i koja je svrha postojanja tih marki, tako da..
    Last edited by starwalker; 27-12-13 at 18:19.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,625
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    + kikiriki.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    DOBRO je robna marka koju radi Voli i tu nema nikakve filizofije sto se cijene tice ili nezakonitosti. Delta ima PREMIA koja je njihova robna marka, merkator ima svoju, Konzum u Hrvatskoj svoju i tako sirom Evrope. Roba je jeftinija jer se na nju nije marzirao uvoznik pa onda trgovac iz prostog razloga sto su oni sami i proizvodjaci i distributeri tih proizvoda.
    Ti proizvodi nisu top selleri (brendovi, kako god) u svojim kategorijama ali su vrlo cesto sasvim ok proizvodi koje necete pogrijesit ako kupite. Koliko znam, to dodje tako sto veliki lanci uloze u neke stare fabrike i pogone po sfrj, samim tim budu distributeri i sami diktiraju koje ce se kolicine proizvoditi itd...
    Sta dobijaju? Jeftin rpoizvod sto potrosaci vole, a najvaznije je to da ogranicavaju druge dobavljace da im kroje zivote u njihovim marketima i da ih uslovljavaju. Da dam neki banalan primjer, neka ta robna marka uzme 5% Nektar soku, za toliko ce biti teza pregovaracka pozicija Nektaru kad dodje da pravi godisnji ugovor dje su valute placanja, rabati i izlaganje robe najvaznije stavke.
    A Voli kao distributer radi i mnoge prave brendove kao carnex, krash, vital cini mi se itd....
    To nije volijeva robna marka vec DIS-ova, Voli samo uvozi dobro u cg.

    Sent from my Lenovo A760 using Tapatalk 2
    Tu es mon héro!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    ja sam uzeo njihovu tecnost za sudje jos prije 10 dana (kad mi je zapala za oko ta marka), koja je zapremine 2l, a iste cijene kao feri od 500ml (~1,15e). I sve su mi jasne te magije oko ferija kako pere sa jednom kapi 1000 tanjira.. ali ovo isto cisti ka zmaj, brate, a bedza


  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,305
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,625
    Thanked in
    2,435 Posts

    Default

    A postoji li 'Dobro' u Srbiji?

    Ili je 'Dobro' ime pod kojim Voli uvozi te proizvode ekskluzivno za CG?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    no-merci je bio u pravu.

    DIS Srbija

    http://www.dismarket.rs/dobro.php
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    To nije volijeva robna marka vec DIS-ova, Voli samo uvozi dobro u cg.

    Sent from my Lenovo A760 using Tapatalk 2
    Vrlo moguce da je nekva takva kombinacija sa dis-om, nego to ne mijenja status te robe u njihovim marketima - robna marka. Tako je oni tretiraju.
    Isto je vjerovatno slucaj sa ostalima u regionu koji nisu konkurencija medjusobno, merkator doduse sigurno sam gura scoju robu jer ga svudje ima.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Dobro" proizvodi

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    I to je diskutabilno.

    +

    Skoro svi (ako ne i svi) strani produkti dostupni u domaćim trgovačkim lancima kod nas nisu istovjetnog kvaliteta sa svojom braćom s evropskih polica.
    Nedavno je i zvanično potvređeno da za sve ex-Yu zemlje + Rumunija, Bugarska, Slovačka... ide 'specijalna serija' takve robe. Ako pogledaš poleđinu većine produkata zvučnih svjetski brendova, bilo da se radi o prehrani ili hemiji, uočićeš da kao zemlja poroizvodnje dominira - Poljska. Iz iskustva znam da dosta proizvoda popularnih ovdje, nemaju veze s istim u 'glavnim' evropskim državama..
    Znam za to, ali Frosch koji se ovamo prodaje a i u sve druge drzave je namijenjen i za Njemacko trziste i svudje je isti, to je neka politika kompanije, pa tako nema ni prevod na vecinu proizvoda vec je Njemacki jezik, mislim da je fora u tome sto je to 100% Bio, da nije morao bi na zadnju stranu da ima ( X ) a i da navedu da sadrzi odredjene hemikalije, ne bi bas smjeli da se bave takvim prevarama, na primjer ovo sto si ti napisao vazi za Henkel-ove proizvode koji su u EU kvalitetniji od ovih sto su namijenjeni za Balkansko trziste, mada razlika se moze vidjet i po sastavu, rezultatima pranja..
    Svakako ovo je vec neka drug tema pa nije ni bitno toliko.
    Last edited by :)); 27-12-13 at 19:14.
    PROFIL VISE NIJE AKTIVAN!!!

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Evo je stara tema dje se vec pisalo o ovome i prekidi stvarnosti fino objasnio

    https://forum.cdm.me/showthread.php?128487-Dobro


    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Svaki veliki lanac kompanija u inostranstvu ima svoje proizvode koji su za barem 15% jeftiniji od ostalih. COOP i Mercator su odlicni primjeri. Tu se radi o cinjenici da veliki market otkupljuje usko specijalizovane biznise, i samim tim izbjegava potrebu za duplom marzom. Na primjer kad Mercator kupi pastetu od Argete, on plati cijenu proizvodnje pastete + marzu, koja omogucava Argeti da zaradi pare i potrosi ih na reklamiranje. Kad Mercator izlozi pastetu na svojim policama, on doda jos minimum 5-10% cijene, od koje ostvaruje profit. Ako kupe fabriku pastete, ili je sami osnuju, gubi se dupla marza i nema potreba za reklamiranjem, jer je Mercator prepoznat brend. Cesto ovakvi proizvodi nijesu ni priblizno dobri kad je u pitanju meso, ali za slatkise, zacine, ulje, hemiju, pa i zamrznuto povrce i slicne namirnice isplati se kupiti ih, i ljudi ih sve cesce kupuju gledajuci da ustede. A razlike znaju da budu ogromne. Skoro sam u slovenackom mercatoru kupovao hranu, i mercatorov majonez tegla kosta 99 centi. Svi ostali majonezi tegle kostaju preko 3.5 eura. Razlika u ukusu minimalna. Drugi primjer krem. U Sloveniji nema eurokrema na koji smo navikli vec nutella i par slicnih. Nutella tegla kosta 4.99, mercatorov krem iste velicine kosta 1.19e. U oba slucaja jasno je da placas ne veci kvalitet, vec brend.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 05:10
  2. srecan rodjendan "dobro doshli"
    By Miss_Lucifer in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-05, 12:22
  3. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •