Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 127

Thread: Poslusna medija

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    samo da ne bude na kraju da im je Darko bacio iznerviran komentarima na portalu
    She is only here to annoy herself!

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Stari mi rece sinoc da ovo vlast radi namjenski.
    Da bi sto odlozili na duge staze pregovore i eventualni ulazak u EU.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #78
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Stari mi rece sinoc da ovo vlast radi namjenski.
    Da bi sto odlozili na duge staze pregovore i eventualni ulazak u EU.
    Ja sam sto puta pisao da je M Dj zadnji crnogorac kojem se zuri u EU, jednostavno mu ovako vise odgovara. I to je nesto u sto stvarno vjerujem.
    Ko misli da se on bavi svojim poslom za koji prima platu vise nema sto sa mnom raspravljat jer se ne razumijemo.
    On zna da smo u jednosmjernoj ulici ka evropi, ali ici cemo najsporije sto se moze. Ne bi ga srecnijeg bilo neko da se EU raspane a clanice posvete svojim problemima.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    zna to naravno i vecina njegovih glasaca i podrzavalaca, i vjerovatno to smatraju "mudrom" politikom
    She is only here to annoy herself!

  5. #80
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Meanwhile In Nedjeljom u 2


    Evo tko izbjegava vruću stolicu nasuprot Aleksandra Stankovića


    Piše: R.I.

    VODITELJ Aleksandar Stanković gledateljima "Nedjeljom u 2" jučer je odgovorio na pitanje kada će ugostiti premijera Milanovića, ali i neke druge političare. Razlog i popis objavljeni su i na Facebook profilu emisije.
    "Zbog mnogobrojnih upita gledatelja kada ćemo ugostiti premijera Milanovića i predsjednika HDZ-a Karamarka, napravili smo popis gostiju koji redovito odbijaju dolazak u emisiju:

    VLADA RH

    - premijer Milanović 2 godine odbija pozive za dolazak u emisiju; prije nego što je postao premijer, gostovao je 4 puta
    - ministar Linić 8 godina odbija pozive
    - ministar Branko Grčić ne odaziva se 3 godine
    - ministar Željko Jovanović otkako je postao ministar ne želi gostovati u Nedjeljom u 2


    HDZ

    - otkako je Tomislav Karamarko preuzeo HDZ, na djelu je potpuni bojkot emisije Nedjeljom u 2. Ni jedan član HDZ-a od središnjice ne može dobiti dozvolu za gostovanje u emisiji"
    Index


    Ima li tzv. Živa istina profil na nekoj društvenoj mreži, ili neki drugi interaktivni oblik na netu.. Ili se sav kontakt s gledaocima/glodavcima svodi na povremeno svečevo ukazanje u kanalizaciji?
    Last edited by starwalker; 30-12-13 at 17:34.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #81
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Da se unaprijed ogradim da neko ne pomisli da prizivam kakvo zlo Šukoviću, jer nije tako.

    Kako to da u Crnoj Gori neke novinare ubijaju, na neke bacaju bombe, neke napadaju sa leđa, nečijim majkama prijete preko telefona, a najistaknutiji borac protiv truleži u sistemu i dovoditelj dps-a k poznaniju prava mirno sedi ispod svog omiljenog drveta i miriše cveće? Ne mogu se pohvalit da redovno pratim dešavanja u javnosti, možda je u ovih dvadesetak zadnjih godina i Darko imao sličnih epizoda, ali ja nešto ne uhvatih. Možda bi neko mogao da me prosvijetli. Neka bude da je "opravdana" reakcija kriminalnog miljea na drskost Dana, Vijesti, Monitora i sličnih, a prema Šukoviću je nema jer je "pristojan", ne znam đe se tu Skočko uklapa. U stvari znam, samo kažem da ne znam.

    To što čovjek otplaćuje kredite za stan i kola i što se nije naplastio nije nikakav argument u prilog tvrdnji da je Darko Šuković u potpunosti profesionalac. Kao što rekoh, razlika u ophođenju prema gostima koji nisu Milo i u ophođenju prema Milu drastična je. Ne mislim ni da je Beba Džaković zakačila od Mila išta, liše plate koju je primala kao poslanik. A siguran sam da je jedina u tom dps-u koja voli Mila. Da se, daleko bilo, Milo nađe u kakvim problemima, brzo bi mu saradnici pokazali ljubav.

    Da do kraja budem ciničan, paralela bi se mogla povući sa bivšom VDT koja se hvalila kako je kriminalci hvale, dok u Italiji tužilac za borbu protiv mafije pola svoga života živi sa gomilom tjelohranitelja. Nažalost, kad su u pitanju progoni novinara, ne mora se ići do Italije po paralele. A Darko nije jedna od njih.

    P.S. Ovo ne znači da bi Darko trebalo da zarati sa mafijom da bi bilo kome bilo šta dokazivao, ali bi mogao da skala sa samodopadljivom pričom o sebi, "spuštanjem" na nivo ovoga ili onoga i tome slično.
    Last edited by NHM; 30-12-13 at 20:29.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni nije jasno zasto bi neko (ko nije na drzavnom budzetu) morao biti po necijem "ukusu" i "mjeri" da bi bio proglasen od istog profesionalcem ili ne.. Covjek se bavi profesionalno novinarstvom i to mu od "raje" nije potrebno da mu potvrdi.. Cinjenica je ta.
    Moze i da sebe dozivljava kao vrhunskog novinara, ljepotanom, siromahom, bogatasem, da je iznad svih, ispod nekog, ma sta god hoce..
    Jednostavno mozete da ga ignorisete, volite, podrzavate ili ne, ali sta ce on o sebi i bilo kome da pise, govori, kako da se ponasa - njegov izbor.
    Da li on i neki drugi urednici i novinari idu niz dlaku vecini, politickoj ili kulturnoj eliti (koja je ta je - kakva god ali...), ili ce ko rog u vrecu protiv mocnijih od sebe, imucnijih, udruzenijih, itd... to je stvar izbora, hrabrosti, licne odgovornosti prema profesiji, drustvu, etici, kulturi, drzavi, itd...
    Uvijek napomenem, novinar tog profila nije politicar sa budzeta, ma koliko bio ili ne sredstvo politicara, interesnih grupa, itd.. Drzavni mediji su nesto drugo (drzavni budzet majka), i samim tim kritika bi trebala biti izrazenija, ali nije - sto znaci da suuuuuuuuuuuper rade svoj posao.

    Hvala Lepo

  8. #83
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Pa jeste Majo, u pravu si, svoj medij i neka radi sta hoce. Samo, ove sto sebe nazivaju novinarima, a u Pobjedi su ili RTCG, tesko da bi mogli biti novinari bilo gdje.Pa ih, vjerujem, ovi nezavisni nesto i ne prozivaju.
    I taj Sukovic, jos nikad nije prozvao, ili pisao protiv rezimskih novinara. A oni uzimaju lovu od svih nas. Nego redovno pljucne put Vijesti ili Monitora(sto me bas briga, da citiram kuma Zorza-da Bog da oci jedni drugima iskopali).
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bogami ti koji rade u drzavnim medijima jesu po profesiji novinari i placate ih vi gradjani.. A sad, zasto se to ignorise i djeluju "metiljavi" pa ih niko ne proziva, ili nece, ili ne smije, ili nije po partijskoj liniji... To je nesto specificno vec...
    A ovaj novinar moze imati privatni animozitet ili da radi po necijem nalogu - privatnik je pa je dozvoljeno.. Moze po kome hoce, ako hoce ...
    Ugled mu moze porasti ili ga jednostavno ignorisati ako bas ne valja nista..
    p.s. Inace, novinarstvo je profesija koja skupo kosta... Stresa, straha, licnih karakternih lomljenja, ljudske i porodicne odgovornosti, i naravno... osobe kao ja nikad ne bi mogle biti u vezi sa novinarom - a to je stvarno steta...neizmjerna.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-12-13 at 21:15.

  10. #85
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Sve u redu Majo, svako radi kako misli da je najbolje. Pošto sam i ja jedan od konzumenata medijskih proizvoda, imam pravo na mišljenje. To što je moje mišljenje potpuno nebitno, ne znači da ne smijem da ga iskažem. Tema je takva kakva je, poziva na davanje mišljenja o djelu Darka Šukovića. Da sam bio uvredljiv na bilo koji način, pretpostavljam da se komentar ne bi ni zadržao. I da, bez obzira na to što nije na budžetu, može da utiče na događaje koji se tiču i lično mene. Makar on tako tvrdi.

    I da ponovim, ja lično nisam rekao da ne valja ništa. Samo ne valja ništa u razgovorima sa Milom Đukanovićem. Zato i rekoh da nije u potpunosti profesionalac.
    Last edited by NHM; 30-12-13 at 21:15.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Razumijemo se mi, i znam na sta ste mislili. Sad je on tema i ok.. Podlozno javnoj "kritici"..
    Utice na javno mjenje i on i svi novinari.. Ali sta se tu moze?
    Ja mogu da ga ignorisem(vi ili svi), i karijera ode ... Ali ljudi ne ignorisu i marketinski to vrijedi.
    Ja se zgrozim nekih novinara/ki drzavne TV kad se nevaspitano obracaju sagovorniku, kad uvazene licnosti iz nauke i kulture dovode do .... I sta? Kad vidim takve - ignorisem kanal pa razgovarali ne znam s kim - meni zanimljivim. Jednostavno tu neugodnost ne mogu da pratim.
    Novinari zavise od marketinga, reklama itd.. Vi mu pomazete- dizete mu i sa ovom temom rejting, i tako opstaje.. A da ce se zbog ovih i slicnih kritika on promijeniti? Nismo djeca, a ni on dete od 3 god.
    Formirana licnost, pa...
    Zamislite samo da se on ophodi prema g. Djukanovicu kako bi vi i slicni zeljeli... pa kako bi ga vecina (koja je izabrala svaki put DPS zbog g. Djukanovica i interesa licnih i porodice) gledala s mrznjom i bojkotom? Lakse mu je podnijeti manjinu... bezazlenije. Mi samo kritikujemo, a drugi poavetaju pa raketaju, bombarduju i cudesa...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-12-13 at 21:23.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Ma meni je samo krivo što se najveće zverke iz vlasti nikad nisu ni oznojile kod njega. A nije da ne zna kako, samo na ovom forumu ima popriličan broj ljudi koji bi premijeru i predsjedniku znali da mnogo konstruktivnija i nezgodnija pitanja postave. I to sve da bude pristojno, uz puno poštovanje i tome slično. Većinu ostalih likova koji svraćaju kod njega poprilično dobro izgriluje i ne da im da skreću sa teme. Nekako u Milovim intervjuima uvijek djeluje kao šlagvort. Ponekad i solilokvij.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mnogi novinari u razgovoru sa "zverkama" djeluju sami sebi kao laksativ, diruetik, razlicito nagonski (borilacki, sexualno, itd), a kamoli sta to izazove kod jednostavnog naroda..
    Rekoh vec, jako stresna profesija...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-12-13 at 21:42.

  14. #89
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Komnenic je svijet izmislio za njega...


  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Komnenic je svijet izmislio za njega...
    On mi je zanimljiv ali rijetko naletim na njegovu emisiju. Steta sto ga vise ne reklamiraju, a i nema svoj plakat na billboard

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-12-13 at 21:49.

  16. #91
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Deset godina je OTVORENA PONUDA na anteni m,
    prosle godine po cetiri sata nedjeljno RADIO VEZE, dje svaki mOOdonja moze slobodno iznijet svoj STAV, to ja radim skoro decet godina po desetak minuta,
    nikad me Darko nije sabotira ili ometa,
    jeste mi rekao prije KRIZE da unosim PANIKU, jer Fabris bolje zna od mene, mi smo mali i fleksibilni nas ce KRIZA DA OJACA RECE FABRIS i ostade ZIV,
    jos ga UNAPRIJEDI MILO&Co,
    tada sam sacekao godinu dana da NAS KRIZA POMETE I IZAVETI,
    i nastavio da LAJEM I AVETAM, nikad me Darko nije CENZURISA, no vi lijepo pred ZRCALO, pa ako umijete bolje UDRITE MIKROFON JE OTVOREN, a ako ste bistriji i ostriji od Darka, pred vama je KARIJERA NOVINARSKA, mene je pala ponuda da pisem KOLUMNE, napisao sam par komada GRATIS, jer necu ljesnik iz ruke da uzmem iz CGe, ali me skratise i prepravise kolumne pa sam odustao od pisanije i sicije.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovane mora si na Anteni M hvalio Mila&Co pa te Darko nije prekidao

  18. #93
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Čovjek bi pomislio da ima razlike između priče običnog pojedinca (uglavnom sa samim sobom) na nekom radiju (makar taj pojedinac bio cijenjen i vispren kao gospodin Milovan Janković) u tamo nekom terminu, i priče čovjeka koji je, po sopstvenom mišljenju, uticao da dps napravi zaokret u politici i koji ima udarni termin i jednu od najgledanijih emisija, sa mogućnošću (u redu, sam se izborio za taj status) da dovede najznačajnije ličnosti iz javnog života Crne Gore. Koliko god ne vjerujem da je dps imao u vidu Darkov uticaj prilikom povlačenja svojih poteza, ipak pomenuta razlika jeste u uticaju koji se ostvaruje na javnost.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #94
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo se kvalifikovala da bude najbolji novinar u Crnoj Gori jer je neka kretencina napala na ulici.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Neki nasi crnogorci iz Pristine u Kotoru I pitam kako im je tamo, mogu li opstati, odgovarali su sa cudnim osmjehom.".Znate, kad cujemo u Pg je bilo 60 bombaskih napada I dinamit igrica, mi u Pristini za god. dana ni petardu nismo culi da je na nesto ili nekog bacena. Jel to znaci da je Pristina najsigurnije mjesto na Balkanu?!" Precutah naravno... a u sebi - alal vjera... I, onda mi dodase da je CG policija bila uvijek na pozitivnom glasu po angazovanosti, efikasnosti I miru sa skoro pa nultim kriminalom u CG u odnosu na ex Yu itd...Ispricase mi da nije moglo biti ovo, ono...Preskocih opet "cudan osmjeh"...
    Tuzno ... Nema opravdanja...ili je specijalni rat u pitanju, ili sta god...sramotno

    Hvala Lepo

  22. #97
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    kad ja cujem da je u PG bilo 60 bombaskih napada pomislim da opet saveznici ne bombarduju Podgoricu ili neko odje zestoko baca bombe.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rekli su Pg, mozda su mislili na Cg, nebitno - http://m.vijesti.me/vijesti/u-2013-c...lanak-168971.i sad opet nebitno da u Pristini ima 500000 stanovnika, pa Crnogorci sa Kosova to uporedili... I to je idem irelevantno.. poenta je u onome sto ignorisete, a to je efikasnost policije, njen renome, I o neskrivenim odlikama specijalnog ratovanja, ali to je tipicno za Vas da nepatriotski skrecete paznju sa bitnog.O tim bombaskim I ostalim napadima, statistici itd, nek pise neko ko zna I moze da iznese precizne podatke. Ocigledno mi sa strane nemamo pojma, a ni mnogi slicni vama koji zivite u CG. Meni svi ovi napadi lice na klasicni specijalni rat i provociranje javnog mjenja, policije itd. A zna se kakvi su nedemokratski ciljevi spec. Ratovanja... Ali, nek o tome sude oni koji znaju bolje prilike u CG, ja odlicno poznajem samo teoriju.

    Hvala LepoP.s. voljela bih kad bi g. EL Re mogao da napise koju info o sadasnjoj obucenosti cg policije i njenog vrha kad je u pitanju spec. rat, prevencija, koliko su danas zakoni u CG tolerantni prema tom vidu "terorizma" kriminalnog dejstva itd...ne znam ko bi drugi na forumu mogao strucnije objasniti ova djelovanja koja ne mogu biti slucajnost. Tj. Apsurdno je i pomisliti na tako nesto.
    Last edited by Maja; 03-01-14 at 23:12.

  24. #99
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Milovane mora si na Anteni M hvalio Mila&Co pa te Darko nije prekidao

    Nisi fer Hari!


    Evo zašto:

    1)Šuković je na fini način svakome rekao što misli o njemu, govori i danas, a

    2)ko ZAISTA MISLIŠ da je Djukanović čovjek bez kvaliteta-kažem ti da griješiš.

    Da ništa drugo, pored maksimalno pragmatičnog vodjstva i lupinga koji je spriječio bombardovanje 1999 i konačno stvaranje MNE-dosta bi bilo od njega.
    Samo da pomenem baze zastarele PVO (SAM 3) u Tarašu, koje ne bi oborile ni jedan jedini koalicioni avion, ali bi otvaranje vatre dalo puno opravdanje za bombardovanje NATO aviona, DA BI DOBRO ZAPAMTILI BLEFIRANJA (tim prije što je bila čista slučajnost i ono malo postignutog uspjeha te PVO u Srbiji /pročitati malo više o načinu kako je oboren "nevidljivi/ )...Nama ovdje bili bi zaravnjeni rezervoari u Sutormanu i okolnim planinama, Kasarna Danilovrad potuno uništena (a i još par manjih kasarni), svi mostovi uništeni (kad pomislim ma i na mogućnost da je tom prilikom porušen most na Djurdjevića Tari jeza me hvata)...a Murino je najmanja moguća opomena bila...da su nastavili sa glupim i potpuno neracionalnim otporom ("Bombardujte i nas, nismo gubavi, kako debilno recitovaše glupi : ( ), pa bi bio i mnogo veći broj žrtava, i nepovratan uticaj na bombardovano stanovništvo, posle kojeg ne bi bilo šanse za puno shvatanje istine i naše zamuženosti i tvrdoglavosti, koje nas evo košta kroz vjekove...Kakvu su glupost zamalo učinili, pomagaj Majko Sveta...NIKAD SE OPORAVILI OD TOGA NE BI!
    ***
    Pa je posle NA SREĆU došla opravka porušenog i konačna odluka da se okrenemo NATO i EU, I TO VEĆ JE BILO KONAČNO OPRDJELJENJE POSLE DVA STOLIJEĆA KOLEBANJA I NEODLUČNOSTI, iako je naša pripadnost mediteranskom kulturnom krugu NEUPITNA I OČITA VEĆ MNOGO VJEKOVA..
    E pa Djukanovićje imao snage i uticaja da to konačno prelomi( a doprinos Marovića, Krivokapića bio je nesumnjiv (zamalo su i iznijeli žive glave)-I JA TO MORAM DA CIJENIM -Ono što sam očekivao to sam i dobio-laganu evoluiciju MNE ka blagom hedonističkom načinu života, ishrane, prihvatanjee osmijeha, i jednostavno načina života koji se izgradjuje od Starog Rima....KAD STVARNO ZATREBA-IZVUCI MAČEVE I ODLUČNO I BESKOMPROMISNO BRANI TAJ SVOJ NAČIN ŽIVOTA - KOJI JE NAJLJEPŠI NA CIJELOM SVIJETU I ZA KOJI VRIJEDI MRIJETI- A KAD GA ODBRANIŠ, NASTAVI DA GLEDAŠ PORODICU, PIJUCKAJ BEVANDU, SVE SA MJEROM,, NEKA TI JE OSMJEH NA LICU-I TAKO DO KRAJA ŽIVOTA.

    I to je nešto što je "priceless", što nam je okončalo duhovnu evoluciju i ZANAVJEK ELIMINISALO AZIJSKI NAČIN I AZIJSKU SUROVOST, A MNE KONAČNO UPUTILA KA NAJLJEPŠEM I NAJSOFISTICIRANIJEM NAČINU ŽIVOTA NA SVIJETU! To se ne zaboravlja! Iz ličnog iskustva ZNAM da duboko u duši i Rusi žele da evropski žive, pa se evo svim snagama bore za to...TREBA DA CRNOGORCI ZNAJU TO.

    ***
    U 21. vijeku bilo je vrijeme za PRAVU TRANZICIJA (i tu je učinjena greška..SVE JE MOGLO BRŽE I MNOGO EFIKASNIJE, DA NIJE BILO NEVIDJENA POHLEPE, KOJA NAM JE VEĆ U GENIMA...DAKO JE ELIMINIŠEMO, ILI BAR SVEDEMO NA NORMALNU MJERU...iskreno sa nadam da je "sazrelo" za to!)...Kad (i ako ) se KAP riješi-sve će biti mngo bolje, a ovako kako je sada na brojnim primjrima dokazuje da je naša pohlepa i beskrupuloznost tolika da je borba sa njom bila i ostala slična čišćenju Augijevih štala...sve je to MOGLO I BOLJE I BRŽE
    ***
    Medjutim, uspješno je obučen za naše prilike ogromni državni aparat, izgradjene sve zgrade neophodne za pristup toj EU i NATO, izvršen odabir kadrova, finansirano njihovo stručno usavršavanje u inostranstvu i saradnja sa evropskim kadrovoma i omogućeno im učenje kako se to zemlja priprema da bude kvalifikovani član EU I NAUĆILO SE ZA POSLEDNIH 7-8 GODINA.
    Ni bez toga nije moglo bit napretka, jer je shvatanje važnosti tolerancije, neophodnosti stalnog učenja, da se nauči kako se postaje Evropljnin itd, itsl...a posebno me raduje što je veliki broj najsposobnijih Crnogoraca sada već stekao evropsko obrazovanje i shvatio KAKO I SA KIM TREBA SARADJIVATI, AKO HOĆEMO STALNI NAPREAK KA EU.
    I TI ŠUKOVIĆEVI INTERVJI, NJEGOVA PITANJA, TOKOVI SVIJESTI I SL. MNOGO SU POMAGALI I POMAŽU NAŠU EVOLUCIJU!
    A Milovanov doprinos je BAŠ NEMJERLJIV, jer je on ona prava mjera evropejstva i lokal-patriotizma, i duboko sam ubijedjen da su njegov primjer, svjesno ili nesvjesno, pratili mnogi, naročito mladi ljudi. Čuo sam porodične komentare dvoje mladih ljudi (moje djece) KOJI SU SA NJIM NAČISTO ODUŠEVLJENI...pogotovo pošto sam im ja razjasnio moju opsesiju-kako steći manire ponosnog gradjanina EU, a ostati Crnogorac-dakle naći mjeru i kako ne izgubiti sebe u ovoj današnjoj krizi morala...A POSTATI PONOSNI CRNOGOGAC-EVROPLJANIN.
    I to bio bio dovršetak evolucije moje pametne djece, koja su vidjela svijeta, ALI IPAK OSTALI PRAVI CRNOGORCI i zato mi čini veliku čast svaka posjeta i susret sa porodicom Janković!
    Ja sam vrlo sličnim stazama prošao, ali kad se i od drugih čuje identično iskustvo to djeca lakše prihvate...I TO SE VEĆ JASNO VIDI NA NJIMA!

    ZATO SAM JA TOLIKO ODUŠEVLJEN SA JANKOVIĆIMA I MILOVANIM KONTINUIRANIM DOPRINOSOM CRNOGORSKOJ POPULACIJI, DA BUDE PAMETNIJA, SOFISTICIRANIJA U DIJALOZMA, SPREMNIJA NA KOMPROMIS..I DA TIME SLUŽI ZA PRIMJER OKOLNIM DRŽAVAMA, ŠTO SE OD MNEI OČEKUJE.

    A POČETAK 21. VIJEKA, KADA SE TA STARA BORBA PRIVODI KONAČNOJ ODLUCI DA SMO MI BEZ IKAKVE SUMNJE EVROPLJANI I VRIJEME U KOJEM ĆE MLADI SHVATITI KOLIKO JE TO VAŽNO DA SE KONTINUIRANO UČI I ZAUVJEK UČI I PRIHVATI TAJ MEDITERANSKI NAČIN ŽIVOTA ( I U CENTRALNOJ CG, od PG do NK a sada, ponavljam to ) VAŽAN JE I PREVAŽAN, A TRENUTNO DALEKO NAJVAŽNIJI I NAJPOTREBNIJI ZADATAK KOJI MNE MORA DA NAUČI I PRIHVATI...ŠTO EVO I ČINI!

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 03-01-14 at 23:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Nisi fer Hari!

    Šuković je na fini način svakome rekao što misli o njemu, govori i danas, a ako ZAISTA MISLIŠ da je Djukanović čovjek bez kvaliteta-kažem ti da griješiš...,
    Nijesam mislio o kvalitetima Djukanovića i bila bi tragedija da za toliko godina vlasti nista dobro nije uradio. Sprdnja se odnosila na one teze koje se plasiraju da je Šuković poslusnik vlasti i da neda nista rec protiv vlasti, da sto valja neko bi ga pretukao..... Ako je nekome logicno da se zatvra radio koji prica u prilog vlasti valjda će im sljepilo proć kad procitaju sta Milovan pise, a njega svi znamo i sumnjam da ga iko trijezan moze okarakterisati kao beskriticnog.
    Sva ova prica o Šukoviću lici sekspirovskoj dilemi moga komsije koji kad se vraća iz kafane pa rjesenje u "biti ili ne biti" bije zenu.

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •