View Poll Results: Ideju formiranja državotvornog bloka vidim kao:

Voters
92. You may not vote on this poll
  • 1. korak u pravom smjeru

    28 30.43%
  • 2. presipanje iz šupljeg u prazno

    48 52.17%
  • 3. ubacivanje trojanskog konja unutar opozicije

    7 7.61%
  • 4. nijesam u stanju da procijenim

    9 9.78%
Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 768

Thread: Državotvorni blok

  1. #126
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ima li ko ideju (predlog) ko bi mogao da bude poster boy/girl bloka i kako bi blok mogao (trebalo) da se zove? Meni samo neke karikirane varijante padaju na pamet, ne mogu da ih izbacim iz glave.

    Pa eto, ja bih promijenila moj pesimistički pogled sa tabele ukoliko bi taj neko bio "Bitanga"... pasulji crveni, bijeli, žuti i grašak su nam dosadili, pa red je da mlađi preuzmu kormilo, a on mi djeluje elokventan, rječit je, vlada sobom za svoje godine sasvim ok, "iritira", ima crnu kosu i lokne, i ubraće glasove na sve strane jer, za razliku od ovih matorih, kada govori vjeruje u ono što priča i to se osjeti.

    Za Ženu bih predložila neku koja je u stanju da bude radikalnija od Mila, iz javnosti mi niko ne pada na pamet ali sa foruma recimo Maja ili Raquel

  2. #127
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    "Krivokapić je kazao da će se u vezi držatvornog bloka razgovarati samo na nivou lokalnih izbora u Podgorici.On je saopštio da su jedini direktni partneri za te razgovore Pozitivna Crna Gora i Forum 2010."

    Kao što rekoh, SDP tipično šićardžijski ovome pristupa. Da puste probne balone u Podgorici pa da izračunaju isplati li im se ozbiljnije ući u ovakvu priču. Uz to i crtanje uskog kruga partnera bez Pravedne i bez ikakvih naznaka o nekom širem bloku isto govori da im je primarna podjela plijena, jer im je jasno da ne može biti prevelik. Bojović je uostalom, na to i upozorio pričajući o sudaru partijskih i opštih društvenih interesa. Na koga li je mislio
    Pa dobro ima istine tu ali ne vidim problem u tome što se kalkuliše-valjda je to normalno u politici.
    Bojović kad već nije skupio potpise za kandidaturu po mom dubokom uvjerenju ne bi trebalo da bilo kakve uslove postavlja ukoliko bi ga bilo ko i pozvao u bilo kakav savez. A i nije više činilaca automatski i više glasova-bolje je malo manje ali čvršće i povezanije.
    Ovo što se pominje SDP Pozitivna i Forum je top po meni. Ipak su tu kumrovački đaci i prekaljeni titovi pioniri koji znaju politički zanat i ne treba to širiti dalje u prvom krugu ,to je makar moje viđenje stvari.

  3. #128
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    @tigrovo

    Samo je jedan Sveto...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #129
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Razumijem da se pokusava stvoriti neki blok, ali da u tom bloku bude SDP, to ne razumijem. ZAJEDNO sa DPS-om vladaju godinama, Crna Gora je rasprodata, i sad puj-pike ne vazi.
    Izvinite SDP, ali ja vam ne vjerujem, nikada vam, necu oprostiti sto ste mi unistili zemlju koju volim vise od svega.
    El Re, ovo nije patetika, stvarno me boli kad vidim sto je Crna Gora, i kad znma sto je mogla biti...
    Tako da ne vjerujem bilo kojem bloku sa SDP-om u njemu. Imali ste priliku, pokazali ste se, ajmo sad neko novi.

  5. #130
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Razumijem da se pokusava stvoriti neki blok, ali da u tom bloku bude SDP, to ne razumijem. ZAJEDNO sa DPS-om vladaju godinama, Crna Gora je rasprodata, i sad puj-pike ne vazi.
    Izvinite SDP, ali ja vam ne vjerujem, nikada vam, necu oprostiti sto ste mi unistili zemlju koju volim vise od svega.
    El Re, ovo nije patetika, stvarno me boli kad vidim sto je Crna Gora, i kad znma sto je mogla biti...
    Tako da ne vjerujem bilo kojem bloku sa SDP-om u njemu. Imali ste priliku, pokazali ste se, ajmo sad neko novi.
    Nije mi nesto jasno da se raspravlja o formiranju bloka sa strankom koja vec godinama doprinosi aktivnom unistenju i rasprodaji zemlje u kojoj bi moja djeca trebala imati kao buducnost.apsolutno si istinu rekla(montenegrina).A neko novi da dodje bi morao biti bas novi,jer gledajuci ovako opozicije i nema,svi su u Poziciji.Bojim se i ovako i onako da ce i buducih 20.godina vladati DPS.(zamolio bih pojedine da me ne citaju pogresno).

  6. #131
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    evo novih imaa na svake izbore pa se ne micemo sa mrtve tacke, ja bi istrpio i neke stare pomjesane sa novim da se ocemo makar malo naprijed pomaci
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #132
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ja znam samo su sveci hodali po vodi - u politici ih nema, ni u CG ni bilo dje drugo. Ukoliko se ne zovu Mendela.
    U CG je uloga (moje) SDP u političkim dešavanjima od 1997 na ovamo bila jedna od odlučujućih u kreiranju nezavisne zemlje koja je manje više ispunila većinu programskih opredjeljenja sa početka devedesetih - građanska, multietnička, okrenuta EU i saradnji sa susjedima. Vratite se u 1995 i pobrojte bilo što od ovoga. Naravno ovo je odnosi na one koji su rođeni prije 1995 godine - pošto je za njih zadnjih 16 godina "uništavanje i urnisanje CG". Nije i ne zavaravajte ste se da se ośetili čeličnu pesnicu režima zato što ste dobili kaznu zbog nevezanja pojasa. Sad je došlo vrijeme da se država uredi kao država zadovoljnih, srećnih ljudi koji mogu da žive fino od svog rada, školuje se i liječe bolje nego danas.
    Oće li se to realizovat zavisi od građana CG, a ne od SDP-a, DPS-a, DF-a ili mrtvog SNP-a. Nemojte se zavaravati da to što je neko u opoziciji znači da je nužno bolji od bilo koga iz vlasti. U CG je često bio gori, što je jedan od glavnih uzroka dugotrajnosti vlasti. Ako su 2 lidera opozicije najgore ocijenjeni političari u CG, možda DPS-u ne treba ništa više da bi ostao tu đe je.
    Zašto samo u PG? Pa zato što će u PG izaći 110.000 od 200.000 birača na lokalne izbore u 2014. Dovoljan lakmus papir da se može ocijenit da li SDP (i Pozitivna) mogu bolje zajedno ili samostalno. Ako u Baru (u kojem imamo po 15%), naš pojedični rezultat bude po 20%, a u PG uzmemo manje nego su obje partije imale na zadnjim izborima onda je očito da nema sinergije. Ja lično mislim da je ima i da će je biti. Mada sam ja optimista, često preko mjere.

    Ono što je izvjesno je da su neke samozadovoljne izjave iz DPS-a veoma slične onima koje sam čuo od Tadića i drugara prije godinu - snaga, Evropa, razvoj, mladost, saradnja, svi nas vole.... Danas DS-ovci aplaudiraju kad uzmu 11% u nekoj beogradskoj opštini.

    Ne bih da prizivam taj scenario, ali se često oklizne čojek tamo dje misli da je najmanje klizavo.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #133
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Naprijed tesko za pripadnike obicnog naroda.Davno je bilo kad su godine pocinjale januarom,a februar nikako da nam dodje.Od Titovih pionira,preko ratova za mir,itd,itd,itd,vjeruj da ne vidim da cemo bolje zivjet,sem vladara svih stranaka koji ce se malo izmijesat,pa ponovo po starom.Ja bi radije da pricamo o taksama na mobilne i ko zna sto jos ce nam nametnut.Sve zakonski....

  9. #134
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Koliko ja znam samo su sveci hodali po vodi - u politici ih nema, ni u CG ni bilo dje drugo. Ukoliko se ne zovu Mendela.
    U CG je uloga (moje) SDP u političkim dešavanjima od 1997 na ovamo bila jedna od odlučujućih u kreiranju nezavisne zemlje koja je manje više ispunila većinu programskih opredjeljenja sa početka devedesetih - građanska, multietnička, okrenuta EU i saradnji sa susjedima. Vratite se u 1995 i pobrojte bilo što od ovoga. Naravno ovo je odnosi na one koji su rođeni prije 1995 godine - pošto je za njih zadnjih 16 godina "uništavanje i urnisanje CG". Nije i ne zavaravajte ste se da se ośetili čeličnu pesnicu režima zato što ste dobili kaznu zbog nevezanja pojasa. Sad je došlo vrijeme da se država uredi kao država zadovoljnih, srećnih ljudi koji mogu da žive fino od svog rada, školuje se i liječe bolje nego danas.
    Oće li se to realizovat zavisi od građana CG, a ne od SDP-a, DPS-a, DF-a ili mrtvog SNP-a. Nemojte se zavaravati da to što je neko u opoziciji znači da je nužno bolji od bilo koga iz vlasti. U CG je često bio gori, što je jedan od glavnih uzroka dugotrajnosti vlasti. Ako su 2 lidera opozicije najgore ocijenjeni političari u CG, možda DPS-u ne treba ništa više da bi ostao tu đe je.
    Zašto samo u PG? Pa zato što će u PG izaći 110.000 od 200.000 birača na lokalne izbore u 2014. Dovoljan lakmus papir da se može ocijenit da li SDP (i Pozitivna) mogu bolje zajedno ili samostalno. Ako u Baru (u kojem imamo po 15%), naš pojedični rezultat bude po 20%, a u PG uzmemo manje nego su obje partije imale na zadnjim izborima onda je očito da nema sinergije. Ja lično mislim da je ima i da će je biti. Mada sam ja optimista, često preko mjere.

    Ono što je izvjesno je da su neke samozadovoljne izjave iz DPS-a veoma slične onima koje sam čuo od Tadića i drugara prije godinu - snaga, Evropa, razvoj, mladost, saradnja, svi nas vole.... Danas DS-ovci aplaudiraju kad uzmu 11% u nekoj beogradskoj opštini.

    Ne bih da prizivam taj scenario, ali se često oklizne čojek tamo dje misli da je najmanje klizavo.
    Uh uh, multietnička je oduvijek bila. A to što je okrenuta EU (više verbalno i šminkerski nego suštinski) i saradnji sa susjedima, od kako je raskrstila sa Miloševićem je jedini mogući put. Treba li da vam aplaudiramo što nismo postali Sjeverna Koreja? To da li SDP i Pozitivna mogu bolje samostalno ili zajedno je jasno i svakom političkom analfabeti i nema potrebe da šićardžijsku politiku tvoje stranke predstavljaš kao neke nuklearne probe. Imali ste sad izbore na Cetinju, na najrelevantnijem vašem ciljnom biračkom tijelu. Izašli ste samostalno i šta se desilo? Kao nije dovoljno za izvlačenje zaključaka. I kakvu sinergiju očekujete da izazovete takvim kalkulantskim pristupom, ovamo ćemo zajedno, ovamo nećemo, pa ćemo da vidimo što ćemo, ono baš motivišuće za ionako ubijeno u pojam glasačko tijelo. I sve to vi lagano, iz udobnih fotelja vlasti glumite opoziciju i očekujete da vam povjeruju neki novi. Takvom politikom ne možete da zadržite ni one koje ste nekad zaveli.

  10. #135
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ko može Pozitivnoj da garantuje ako izađu zajedno na izbore, da SDP-ovci sjutra neće podržat DPS? Niko. Jedini razlog zašto podgorički SDP želi koaliciju sa Pozitivnom je Mugoša.
    Da DPS predloži bilo koga drugog SDP bi potrčao u zagrljaj, u to sam više nego siguran, iako poštujem Suhiha ne smije se zaboraviti da je on u istoj partiji sa Krivokapićem, Lazovićem i kompanijom.
    Ne vidim zašto bi Pozitivna rizikovala i išla sa SDP-om kada u PG ako se potrudi može sama uzeti 10%, a zajedno sa SDP-om ne bi uzela preko 16-17%.

    I ime koalicije,"Državotvorni blok", nije 2006. godina pa da se pravi tako nešto, prošlo je 8 godina i nije mi jasno zašto se ljudi konstantno vraćaju na to.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  11. #136
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Okrećanje glave od rezultata cetinjskih izbora,očigledno dovodi do izrvćanja atlasa na kičmi.Mislim šta,Cetinje nije dovoljno državotvorni grad sa državotvornim biračkim tijelom pa rezultati izbora nijesu relevatni za moguće konstituente državotvornog bloka?Ili je Podgorica sa državotvornijim biračkim tijelom nego Cetinje? O sinergiji zajedno odvojeno,o procnetu izlaznosti,šta valja a šta ne,više ne znaju ni oni što su teze oko toga javno iznosili ispred partaja,pa opet jad jadni.
    Tačno vidim da će Beograd dat mig nekim politički aktivnim srbima da osnoju novu partiju,i da uđu u vlast nakon izbora.Made in Pupovac Montenegro.Naravno,to u slučaju da se Milić bude nećko
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  12. #137
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    a bar je uzbudljivo gledat kad Milo izmedju takvih mora da bira


  13. #138
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Podgorica je to jednom vec pokazala, da kadrovi sdp-a jednostavno ostaju uz dps da bi sacuvali privilegije. Krivokapic prijeti praznom puskom, to su dokazali izbori na CT, njih i clanstvo napusta. Ovo je samo njihovo besramno nudjenje dps-u za malo visu ili istu cijenu ubuduce, inace su dosadasnjom zastitom interesa CG dokazali da je njihova guzica u stanju da sve proguta, nadam se da ce i njih same progutati.

  14. #139
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Razumijem da se pokusava stvoriti neki blok, ali da u tom bloku bude SDP, to ne razumijem. ZAJEDNO sa DPS-om vladaju godinama, Crna Gora je rasprodata, i sad puj-pike ne vazi.
    Izvinite SDP, ali ja vam ne vjerujem, nikada vam, necu oprostiti sto ste mi unistili zemlju koju volim vise od svega.
    El Re, ovo nije patetika, stvarno me boli kad vidim sto je Crna Gora, i kad znam sto je mogla biti...

    Tako da ne vjerujem bilo kojem bloku sa SDP-om u njemu.
    Imali su priliku, pokazali su se, ajmo sad neko novi.
    montenegrina,

    mnogo mi je više stalo do našeg prijateljstva, nego do toga da lako poentiram ali da mi ti zbog toga kasnije jako zamjeriš. A vjeruj mi ovdje je lako odgovoriti i izbor napraviti.
    Zato ću te pitati ovako - da li si (kao osoba nepokolebljiva u tome da u životu ne praviš kompromise) bila protiv kada je 2001., (nakon izbora poslije kojih DPS i SDP nijesu imali većinu) LSCG pružao podršku manjinskoj vladi DPS-a i SDP-a? Da li si ustala protiv toga i zgužvala člansku kartu LSCG? Podsjetiću te da je sve što vrijedi u Crnoj Gori, do te godine, DPS već bio urnisao i/ili rasprodao. Liberali su to znali bolje od bilo kog drugog i na to godinama ukazivali. Pa ipak LSCG je pružio podršku DPS-u i SDP-u. Njihovi postizborni pregovori o saradnji čak nijesu nijesu dugo ni trajali, niti je Crna Gora mnogo čekala da vidi šta će liberali i kuda će. Mož' mislit čuda - gadljivost tada nije pokazao prema bilo kojoj od partija koje su nam svima kašu skuvale.
    Gadljivost LSCG nije pokazao ni prema četničkoj opoziciji sa kojom je nekoliko mjeseci u 2002. (sva od marta do oktobra) činio parlamentarnu većinu. Među tim strankama liberali su kao glavnog partnera imali SNP Peđe Bulatovića. A što je SNP? Drugo krilo (neki bi rekli ono još nakaznije) pošasti zvane DPS.

    Dakle, mjesta za puritanizam nema. Saradnja se može ostvarivati samo sa onim subjektima koji postoje u političkoj areni Crne Gore. Nikako sa nekim virtuelnima, tj, nekima koje bi mi voljeli da postoje.
    Ako SDP nudi nekakvu (kakvu-takvu, mršavu) nadu da se pojedini monopoli DPS-a nađu u dometu i da ih je uz njihovu pomoć moguće dokinuti - meni (a vidim, srećom, onih koji dijele moj stav ima još prilično) to je više nego dovoljan motiv da ih podržim.

    Bez SDP-a te šanse nema ni u teoriji. Ko misli da ima: halucinira, Crnu Goru ne poznaje i ne bi trebalo da se bavi politikom. Boćanjem ili odbojkom na pijesku - možda, ali politikom ne.
    Upravo zato što postoji svijest da će se morati progutati knedla i učiniti nezamislivo približavanje, natjerala je i vrh DF-a, i vrh Pozitivne i vrh SDP-a da se otvore za mogućnost postizborne saradnje (za početak u Podgorici) i to na jasnoj principijelnoj ravni.

    Ko do sada nije poželio promjene u Crnoj Gori i smjenu ove partije Nečastivog, koja nas opljačka do kosti i degenerisa kao društvo do neprepoznavanja, taj neka i dalje čeka da se na crnogorskim izborima pojavi Socijaldemokratska partija Švedske.
    Da više ličimo na Šveđane, a manje na Turke, moguće da bi neki takav (makar) derivat doživjeli da se pojavi. No, pošto (i) mene JAKO žalosti to što jeste Crna Gora (i kakvi su joj stanovnici i stanovnice, čast rijetkim izuzecima), a svjestan da mi se neće za života pružiti mogućnost da ih vidim bolje, drugačije ili glasam partiju programa i renomea švedskog SDP-a, ako to može pomoći ičemu, spreman sam (bez podugačkog filozofiranja i zanovijetanja) glasati i za koaliciju u kojoj je crnogorski SDP.
    Last edited by El Re; 26-12-13 at 08:21.

  15. #140
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Mislim da je Montenegrina u dilemi da li se može vjerovati onome ko asistira partiji - Nečastivog, koja nas opljačka do kosti i degenerisa kao društvo do neprepoznavanja.
    A
    i meni stvarno nije jasno kako neko ko sjedi sa DPS-om tolike godine -majku mu ja da sam simpatizer SDP-a nekako bi koristio druge izraze,jer nije moguće da se blati DPS a da to nema veze sa SDP-om.
    Inače je suština i to je stvarno dobro rečeno pa ću i to citirati za sve nas Saradnja se može ostvarivati samo sa onim subjektima koji postoje u političkoj areni Crne Gore. Nikako sa nekim virtuelnima, tj, nekima koje bi mi voljeli da postoje.

  16. #141
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ko može Pozitivnoj da garantuje ako izađu zajedno na izbore, da SDP-ovci sjutra neće podržat DPS? Niko. Jedini razlog zašto podgorički SDP želi koaliciju sa Pozitivnom je Mugoša..
    Sama činjenica da je (za sada) moguća samo saradnja u Podgorici, bojazan da bi SDP mogao prevariti Pozitivnu i da će svoje poslanike nakon izbora vezati za DPS, čini besmislenim.
    Da su izbori za državni Parlament posrijedi, mogla bi se (koliko god paranoidna bila) dozvoliti ta varijanta kao makar teorijski moguća.

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    I ime koalicije,"Državotvorni blok", nije 2006. godina pa da se pravi tako nešto, prošlo je 8 godina i nije mi jasno zašto se ljudi konstantno vraćaju na to.

    "Državotvorni blok" nije, niti će biti ime koalicije. Koliko puta je to potrebno ponoviti da bi stiglo do svijesti. Koalicija u ovom trenutku i ne postoji, a nije ni 100% izvjesna.
    Naziv "Državotvorni blok" je kolokvijalni naziv. Takav je da bi ljudi nekako mogli razumjeti šta je tu kičmeni stub i koje su to vrijednosti koje su u stanju biti vezivo tih partija.Dakle, radi se o partijama koje prije svega žele naglasiti da njihovo zalaganje za crnogorsku nezavisnost nije bilo zalaganje za centralnoazijski sultanat privilegovanih pojedinaca kakvom je želi učiniti DPS.
    Ni koalicija "Demokratski front" nije dobila odmah ime. Dugo je bio najavljivan kao "Koalicija za pomirenje Crne Gore"...Nije pomirila do sada nikog sem vojvodu Mandića i Medojevića Ustavopisca, ali to je neka druga priča...
    Last edited by El Re; 26-12-13 at 08:11.

  17. #142
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mislim da je Montenegrina u dilemi da li se može vjerovati onome ko asistira partiji
    Nesretni klinci iz Bijele bi rekli da se vjerovati ne može ni majci rođenoj.
    Dakle, niko ovdje nikog ne poziva da nekom bezrezervno vjeruje. Ovdje se radi o tome da običan glasač, glasajući za (moguću) koaliciju SDP-a i Pozitivne nema što da izgubi. Čak i da ga SDP prevari, DPS i mučna stvarnost mu opet ne ginu. Niko ne može izgubiti ono što nije ni imao.

  18. #143
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Tačno tako!

  19. #144
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danilović: 26. decembar 2013.
    Razgovaraćemo o saradnji sa svima kojima su cilj fer izbori



    DF je, kaže Danilović, otvoren za saradnju sa svim strankama koje žele obezbjeđivanje uslova za fer i demokratske izbore:

    "Mislim da je i SDP-u jasno kakva im je poruka poslata. Vjerujem da svi koji hoćemo drugačiju Crnu Goru, treba da razmislimo o tome da napravimo jednu vrstu privremene Vlade koja bi u tehničko smislu prvi put obezbijedila slobodne i fer izbore. Za promjene tog tipa, neophodna je SDP, jer je ona ta koja je u koaliciji. Dok god su oni u Vladi sa DPS-om, nema nade da se nešto bez izbora može promijeniti, čak i sa izborima je moguće da se ništa ne promijeni ukoliko ne budu obezbijeđeni fer izbori. Vidjećemo kako će ići stvari u Radnoj grupi gdje se susrijećemo sa nevjerovatnim opstrukcijama", kazao je Danilović.

    Danilović kaže da će od obezbjeđivanja fer i demokratskih izbora, zavisiti i njihov nastup na lokalnim izborima u Beranama.

  20. #145
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    montenegrina,

    mnogo mi je više stalo do našeg prijateljstva, nego do toga da lako poentiram ali da mi ti zbog toga kasnije jako zamjeriš. A vjeruj mi ovdje je lako odgovoriti i izbor napraviti.
    NIkada ti necu zamjeriti, jer te smatram izuzetno vaspitanim, korektnim I odlicnim sagovornikom. To sto nam se misljenja ne poklapaju, sto se ne slazemo u stavovima, to je vec u domenu rasprave I komunikacije. Zato valjda I postoje ovakva mjesta za razmjenu misljenja. Takodje se nadam da ti meni ne uzimas za zlo te moje tvrde stavove po nekim pitanjima, ali drugacije ne umijem, to su moja ubjedjenja. Jedino ne bih voljela da bilo kada I bilo koga ovdje uvrijedim.


    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Zato ću te pitati ovako - da li si (kao osoba nepokolebljiva u tome da u životu ne praviš kompromise) bila protiv kada je 2001., (nakon izbora poslije kojih DPS i SDP nijesu imali većinu) LSCG pružao podršku manjinskoj vladi DPS-a i SDP-a? Da li si ustala protiv toga i zgužvala člansku kartu LSCG? Podsjetiću te da je sve što vrijedi u Crnoj Gori, do te godine, DPS već bio urnisao i/ili rasprodao. Liberali su to znali bolje od bilo kog drugog i na to godinama ukazivali. Pa ipak LSCG je pružio podršku DPS-u i SDP-u. Njihovi postizborni pregovori o saradnji čak nijesu nijesu dugo ni trajali, niti je Crna Gora mnogo čekala da vidi šta će liberali i kuda će. Mož' mislit čuda - gadljivost tada nije pokazao prema bilo kojoj od partija koje su nam svima kašu skuvale.
    Gadljivost LSCG nije pokazao ni prema četničkoj opoziciji sa kojom je nekoliko mjeseci u 2002. (sva od marta do oktobra) činio parlamentarnu većinu. Među tim strankama liberali su kao glavnog partnera imali SNP Peđe Bulatovića. A što je SNP? Drugo krilo (neki bi rekli ono još nakaznije) pošasti zvane DPS.
    Sto se tice podrske manjinskoj vladi 2001.god. svi jako dobro znamo zasto je to bilo, vec mnogo puta ispricano I mislim da je suludo to porediti sa visegodisnjim ucescem SDP-a u vlasti. Ali evo radi sebe ali I radi ostalih, sporazum iz te 2001.god (LSCG je tada podrzao vladu ISKLJUCIVO zbog obaveze DPS-a da raspise referendum):

    " Sporazum o saradnji u vršenju zakonodavne i izršne vlasti

    Čl. 1

    Svrha saradnje je u obezbjeđivanju uslova za slobodan, pošten i fer referendum, na kojem bi se građani Crne Gore izjasnili o mogućnosti obnove punog državnog suvereniteta Republike Crne Gore.

    Čl. 2

    Saradnja Koalicije “Pobjeda je Crne Gore – Demokratska koalicija Milo Đukanović” i Liberalnog saveza Crne Gore utvrđena ovim sporazumom određuje se na vrijeme od 1 (jedne) godine .

    Čl. 3

    Uslovi održavanja referenduma regulisaće se na osnovu posebnog Zakona koji bi se odnosio samo na odžavanje referenduma o državnom statusu Crne Gore, i koji bi utvrdio jedno ili dva referendumska pitanja, kao i datum održavanja referenduma. (DPS je ovaj stav prekrsio)

    Jedno pitanje mora obavezno da glasi: Da li ste za nezavisnu i međunarodno – pravno priznatu Crnu Goru. (dodatni stav koji je LSCG unio u sporazum kao zadnju nadu i mogucnost da se dobije drzava, bez obzira da li ce drugo pitanje biti odnos prema ponudi Solane) "

    Liberalni Savez Crne Gore je cim je video da nema nista od referendum USKRATIO podrsku vladi. Cuvena Ustavna povelja. I ovo nije za gadlčjivost, nego za postovanje! Dosljednost I istrajnost u stavovima.



    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Dakle, mjesta za puritanizam nema. Saradnja se može ostvarivati samo sa onim subjektima koji postoje u političkoj areni Crne Gore. Nikako sa nekim virtuelnima, tj, nekima koje bi mi voljeli da postoje.
    Ako SDP nudi nekakvu (kakvu-takvu, mršavu) nadu da se pojedini monopoli DPS-a nađu u dometu i da ih je uz njihovu pomoć moguće dokinuti - meni (a vidim, srećom, onih koji dijele moj stav ima još prilično) to je više nego dovoljan motiv da ih podržim.

    Bez SDP-a te šanse nema ni u teoriji. Ko misli da ima: halucinira, Crnu Goru ne poznaje i ne bi trebalo da se bavi politikom. Boćanjem ili odbojkom na pijesku - možda, ali politikom ne.
    Upravo zato što postoji svijest da će se morati progutati knedla i učiniti nezamislivo približavanje, natjerala je i vrh DF-a, i vrh Pozitivne i vrh SDP-a da se otvore za mogućnost postizborne saradnje (za početak u Podgorici) i to na jasnoj principijelnoj ravni.

    Ko do sada nije poželio promjene u Crnoj Gori i smjenu ove partije Nečastivog, koja nas opljačka do kosti i degenerisa kao društvo do neprepoznavanja, taj neka i dalje čeka da se na crnogorskim izborima pojavi Socijaldemokratska partija Švedske.
    Da više ličimo na Šveđane, a manje na Turke, moguće da bi neki takav (makar) derivat doživjeli da se pojavi. No, pošto (i) mene JAKO žalosti to što jeste Crna Gora (i kakvi su joj stanovnici i stanovnice, čast rijetkim izuzecima), a svjestan da mi se neće za života pružiti mogućnost da ih vidim bolje, drugačije ili glasam partiju programa i renomea švedskog SDP-a, ako to može pomoći ičemu, spreman sam (bez podugačkog filozofiranja i zanovijetanja) glasati i za koaliciju u kojoj je crnogorski SDP.
    Mislim da itekako ima sanse bez SDP-a. Dio glasaca ce svakako ostati vjeran koaliciji I svojim interesima I garantujem glasati DPS. Ali to je smao moje misljenje a vrijeme ce pokazati.

  21. #146
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Sto se tice podrske manjinskoj vladi 2001.god. svi jako dobro znamo zasto je to bilo, vec mnogo puta ispricano I mislim da je suludo to porediti sa visegodisnjim ucescem SDP-a u vlasti. Ali evo radi sebe ali I radi ostalih, sporazum iz te 2001.god (LSCG je tada podrzao vladu ISKLJUCIVO zbog obaveze DPS-a da raspise referendum):

    " Sporazum o saradnji u vršenju zakonodavne i izršne vlasti

    Čl. 1
    Svrha saradnje je u obezbjeđivanju uslova za slobodan, pošten i fer referendum, na kojem bi se građani Crne Gore izjasnili o mogućnosti obnove punog državnog suvereniteta Republike Crne Gore.

    Čl. 2
    Saradnja Koalicije “Pobjeda je Crne Gore – Demokratska koalicija Milo Đukanović” i Liberalnog saveza Crne Gore utvrđena ovim sporazumom određuje se na vrijeme od 1 (jedne) godine .

    Čl. 3
    Uslovi održavanja referenduma regulisaće se na osnovu posebnog Zakona koji bi se odnosio samo na odžavanje referenduma o državnom statusu Crne Gore, i koji bi utvrdio jedno ili dva referendumska pitanja, kao i datum održavanja referenduma. (DPS je ovaj stav prekrsio)

    Jedno pitanje mora obavezno da glasi: Da li ste za nezavisnu i međunarodno – pravno priznatu Crnu Goru. (dodatni stav koji je LSCG unio u sporazum kao zadnju nadu i mogucnost da se dobije drzava, bez obzira da li ce drugo pitanje biti odnos prema ponudi Solane) "

    Liberalni Savez Crne Gore je cim je video da nema nista od referendum USKRATIO podrsku vladi. Cuvena Ustavna povelja. I ovo nije za gadlčjivost, nego za postovanje! Dosljednost I istrajnost u stavovima.
    Ne vjerujem da ima tog suvereniste koji je podršku koju je LSCG tada (te 2001.) dao DPS-u i SDP-u, zamjerio liberalima. Ne pada mi na pamet da upoređujem 15-ogodišnje asistiranje SDP-a sa činjenicom da je to i LSCG činio godinu dana. Nebitno zašto i s koliko plemenitim namjerama. Činjenica je da je činio.
    Stoji to da je sporazum imao za cilj organizaciju referenduma, ali stoji i to da je LSCG punu godinu podržavao SVE aktivnosti Vlade. Uključujući i tadašnje privatizacije i dr. nepočinstva ljudi bliskih vrhu režima. Bez liberala SDPS većinu u Skupštini nizašta nije imao.
    Podsjetiću da je u vrijeme kada je LSCG podržavao Vladu izvršena i masovna vaučerska privatizacija, a jedan broj preduzeća i hotela prodat je direktnom prodajom. Masovna vaučerska privatizacija (MVP) provedena je tako da je predmetom privatizacije vaučerima koji će biti podijeljeni građanima obuhvaćeno svega nešto preko 38% državne (nekadašnje društvene) imovine. Ostalo je vješto prepisano na 3 fonda, državu, a ponešto od kusura su zakačili i radnici. i to je izgledalo ovako:
    Od ukupnog kapitala u privredi Crne Gore koji je transformisan, Fondu za razvoj je prenijeto oko 21%, Republičkom fondu PIO oko 11%, Zavodu za zapošljavanje CG oko 3,79 %, radnicima 15,80%, državi oko 40%, banke učestvuju sa 1,01% i ostali akcionari sa 6,53%. Ukupno je u toj fazi procesa tranzicije na ovaj način transformisano 390 preduzeća čija je procijenjena vrijednost iznosila 4.423.984.048,00 €.
    Ali vratimo se na MVP. E jes, ono kad su punoljetnim građanima podijelili tih 38% imovine, ali tako da su neznaveni i neinformisani ljudi požurili da sve to prodaju investicionim fondovima (e jes, Baroviću i kompaniji) za smiješne cifre. 66.8% vaučera otkupili su 6 fondova domaće mafije, a svaki građanin koji se na taj način polakomio "otresti" svog vaučera uzeo je u prosjeku između 190 i 250 eura.
    Ta masovna vaučerska privatizacija (sve da i zanemarimo one druge u to vrijeme) najveća je prevara i pljačka ikada izvršena u istoriji Crne Gore. LSCG (svi istaknuti i manje istaknuti čelnici) su to kasnije priznali i ja vjerujem da oni nijesu imali predstave što će se iza njihovih leđa desiti, ali ostaje tužna činjenica da je LSCG upravo te godine podržavao Vladu.
    Mogao bih o tome još nadugačko, ali bi otišli u off.
    Ovim sam samo htio reći da su pristalice LSCG svojim glasom nevoljno (a mnogi i voljno) podržavali partiju Nečastivog u vrijeme kada je izvršeno svlačenje (kako himna kaže) "majke Crne Gore" do gola.
    Danas biti puritanac i ne htjeti imati veze sa SDP-om iz nekih visokomoralnih nazora i tradicija, ne samo da je besmisleno, već je najdirektnije podrška održanju postojećeg stanja sa Partijom Nečastivog na čelu, kojoj nije dovoljno što je svukla i izgladnjela Crnu Goru, već kani i da je zadavi.
    Last edited by El Re; 26-12-13 at 11:07.

  22. #147
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    PA: 26. decembar 2013.
    Abazović: Pustimo vrijeme da pokaže da li će biti saradnje sa SDP-om



    L
    ider SDP-a Ranko Krivokapić saopštio je juče da je priča o državotvornom bloku moguća jedino na nivou lokalnih izbora u Podgorici, te da će o tome razgovarati samo sa Pozitivnom i Forumom 2010. Iz Pozitivne kažu da još nemaju komentar na takav stav SDP-a, a Dritan Abazović za radio Antena M je objasnio i zašto:

    "Nijesmo još dobili nikakav zvaničan poziv, niti smo obavili bilo kakve razgovore. To znači da, ukoliko se takva inicijativa pokrene, mi ćemo odgovoriti kao i do sada, razgovaraćemo o tome unutar partijskih organa i zauzati stav. Ipak je sada sve to samo na nivou medijskih poziva, treba pustiti da vrijeme uradi svoje, vremenom ćemo vidjeti da li se iz ove priče može nešto izroditi i šta će to biti."

    Iz Foruma 2010 su, međutim, raspoloženi za razgovore,iako još ne znaju da li če učestvovati na izborima. Portparol Boban Batićević je kazao da
    osnovni cilj partije biće svakako tranzicija vlasti.

    "Zato smo i spremni za razgovore i sa SDP-om i sa Pozitivnom, ali isto tako i sa DF-om,jer smo sa čelnikom ovog saveza imali već susret."

  23. #148
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    drzavotvorni blok sa Miodragom Lekicem.. ufff, jos kad bi PZP uskocio u tu pricu.. da se svi suverenisti laganice vrate DPS-u pod rašu


  24. #149
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ne vjerujem da ima tog suvereniste koji je podršku koju je LSCG tada (te 2001.) dao DPS-u i SDP-u, zamjerio liberalima. Ne pada mi na pamet da upoređujem 15-ogodišnje asistiranje SDP-a sa činjenicom da je to i LSCG činio godinu dana. Nebitno zašto i s koliko plemenitim namjerama. Činjenica je da je činio.
    Stoji to da je sporazum imao za cilj organizaciju referenduma, ali stoji i to da je LSCG punu godinu podržavao SVE aktivnosti Vlade. Uključujući i tadašnje privatizacije i dr. nepočinstva ljudi bliskih vrhu režima. Bez liberala SDPS većinu u Skupštini nizašta nije imao.
    Podsjetiću da je u vrijeme kada je LSCG podržavao Vladu izvršena i masovna vaučerska privatizacija, a jedan broj preduzeća i hotela prodat je direktnom prodajom. Masovna vaučerska privatizacija (MVP) provedena je tako da je predmetom privatizacije vaučerima koji će biti podijeljeni građanima obuhvaćeno svega nešto preko 38% državne (nekadašnje društvene) imovine. Ostalo je vješto prepisano na 3 fonda, državu, a ponešto od kusura su zakačili i radnici. i to je izgledalo ovako:
    Od ukupnog kapitala u privredi Crne Gore koji je transformisan, Fondu za razvoj je prenijeto oko 21%, Republičkom fondu PIO oko 11%, Zavodu za zapošljavanje CG oko 3,79 %, radnicima 15,80%, državi oko 40%, banke učestvuju sa 1,01% i ostali akcionari sa 6,53%. Ukupno je u toj fazi procesa tranzicije na ovaj način transformisano 390 preduzeća čija je procijenjena vrijednost iznosila 4.423.984.048,00 €.
    Ali vratimo se na MVP. E jes, ono kad su punoljetnim građanima podijelili tih 38% imovine, ali tako da su neznaveni i neinformisani ljudi požurili da sve to prodaju investicionim fondovima (e jes, Baroviću i kompaniji) za smiješne cifre. 66.8% vaučera otkupili su 6 fondova domaće mafije, a svaki građanin koji se na taj način polakomio "otresti" svog vaučera uzeo je u prosjeku između 190 i 250 eura.
    Ta masovna vaučerska privatizacija (sve da i zanemarimo one druge u to vrijeme) najveća je prevara i pljačka ikada izvršena u istoriji Crne Gore. LSCG (svi istaknuti i manje istaknuti čelnici) su to kasnije priznali i ja vjerujem da oni nijesu imali predstave što će se iza njihovih leđa desiti, ali ostaje tužna činjenica da je LSCG upravo te godine podržavao Vladu.
    Mogao bih o tome još nadugačko, ali bi otišli u off.
    Ovim sam samo htio reći da su pristalice LSCG svojim glasom nevoljno (a mnogi i voljno) podržavali partiju Nečastivog u vrijeme kada je izvršeno svlačenje (kako himna kaže) "majke Crne Gore" do gola.
    Danas biti puritanac i ne htjeti imati veze sa SDP-om iz nekih visokomoralnih nazora i tradicija, ne samo da je besmisleno, već je najdirektnije podrška održanju postojećeg stanja sa Partijom Nečastivog na čelu, kojoj nije dovoljno što je svukla i izgladnjela Crnu Goru, već kani i da je zadavi.
    El Re, LSCG je podrzavao vladu nepunu godinu dana, i evo ce ispasti da je bas u tih par mjeseci Crna Gora rasprodata. Podrzavali su je iskljucivo radi referenduma ponavljam. Kada je SDP uskratio podrsku Vladi? Milion puta su izlazili sa stavom mi cemo ovo mi cemo ono, ali lijepo je u foteljama.
    MVP je pocela prije izbora 2001.god, tako da je i to neistina da je LSCG u tome ucestvovao. A evo cisto jedna izjava od tada: "Građanima će, možda, ova akcija zvučati privlačno, ali će se već u prvom pokušaju uvjeriti da će dobiti akcije bezvrijednih preduzeća", izjavila je član ekonomskog tima liberala Mirjana Vujanović i ocijenila da bi to bio dobar potez da je povučen pre deset godina,"jer je društvena imovina u međuvremenu drastično obezvređena"."
    SDP bih mozda i vjerovala da je ovo prvi put da kazu tako i tako, ali nije nego su iznevjerili i prevarili mnogo puta do sada. Sjeti se price o cobaninu, ovcama i vuku.

  25. #150
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    PZP sa svoja 3 glasaca bi prelomili. ja mislim da ni Medojevic ne bi glasao PZP da izadju na izbore
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Garsonjera Blok VI
    By talija in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 14-01-14, 11:19
  2. Kupujem vodeni blok
    By dzonka_bd in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 07-05-12, 13:37
  3. I: Hitno potreban dvosoban stan blok 9 ili blok 6
    By bosko10 in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-11, 23:16
  4. Replies: 219
    Last Post: 21-07-06, 09:17
  5. Mina Ap 2.4 GHZ Blok 5 i 6
    By newsman in forum Internet
    Replies: 279
    Last Post: 04-07-06, 09:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •