Results 1 to 10 of 10

Thread: Moto Mrazovi 2013

  1. #1
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default Moto Mrazovi 2013

    Fešta u Bijeloj: Moto Mraz u Dječijem domu Mladost

    Kolona motociklista obučenih kao Djeda Mraz koji su oko podne prošli Kamenarima i Bijelom bila je impresivna, ali i bajkovita.
    Njima su najviše obradovali štićenici Dječijeg doma Mladost iz Bijele kojima su bajkeri došli u posjetu I donijeli novogodišnje poklone.
    U Akciji NO LIMIT BIKERS koja je organizovana četvrtu godinu učestvovalo je oko 200 bajkera iz cijele Crne Gore.
    Moderni Deda Mrazevi htjeli su da djeci iz Doma pruže lijepe trenutke i malo pažnje za novogodišnje i božićne praznike.
    Osim dobrog raspoloženja donijeli su i brojne poklone: garderobu, obuću, sredstva za higijenu, dječije pelene i slatkiše.
    U akciju su bili uključene i mnoge firme koje su donacijama doprinjele da paketa bude dovoljno za sve.
    Vukan Tomović, predsjednik Moto saveza Crne Gore koji je i oragnizator humanitarne akcije ja istakao da je za sve učesnike druženje sa djecom iz Doma veliki motiv, ali i želja da skrenu pažnju da djecu koja koja žele da budu primjećena, baš kao i motociklisti u saobraćaju.
    Slavica Ilić, zamjenica direktora Dječijeg doma Mladost bajkerima je uručila crtež, rad štićenika ove ustanove.
    “Mi smo kuća koja u Crnoj Gori ima najviše djece, a danas i najviše Djeda Mrazova”, ustvrdila je Ilić. Djeca iz Doma obradovala su se poklonima, ali su još više bili impresionirani čudesnim mašinama na kojima su mališani bar za tren mogli da maštaju o uživanju koje pruža vožnja motorima.



    izvor: www.vijesti.me


    Dječiji dom „Mladost“ u Bijeloj: Djeda Mrazovi na motociklima donjeli poklone

    HERCEGNOVI–Novogodišnja bajka stigla je prvog zimskog dana u Dječiji dom „Mladost“ u Bijeloj na motociklima. Oko 200 motociklista iz zajednice „No limit bikers“ četvrtu godinu zaredom obradovali su štićenike ove ustanove, a uz pregršt poklona mališanima su donijeli dobro raspoloženje u skladu sa praznicima koji dolaze.
    Svako dijete iz Doma dobilo je u subotu svog Djeda Mraza a to je, prema riječima predsjednika Moto saveza Crne Gore Vukana Tomovića, uz druženje, jedan od motiva njihove humanitarne akcije koja je za četiri godine postala i prava atrakcija na hercegnovskoj rivijeri.
    - Osim poklona koje nosimo željeli smo da druženjem djeci iz Doma barem malo uljepšamo nastupajuće praznike. Naši motivi pomalo su i sebični. Mi smo kao motociklisti jedna kategorija u saobraćaju koja se puno ne primjećuje, pa je samim tim ugrožena. Takođe, ova djeca traže da ih neko primijeti. Ovo je način da budemo primjećeni i mi i oni. Želimo da ih što manje ima u ovoj ustanovi – poručio je Tomović.
    Dobra volja bajkera koji su sami izdvojili novac za kupovinu poklona nije bila dovoljna da akcija bude uspješna, pa Tomović kaže da veliku zahvalnost duguju crnogorskim privrednicima i firmamam kao što su CKB, M-tel, Montegro Airlines, Vili, Monteput , Vapor, Bum gejms i AD Pomorski saobraćaj.
    Predsjednik Moto kluba „Kruzer“ iz Herceg Novog, Miško Krivokapić naglasio je da je ovaj klub prvi osnovan u Crnoj Gori prije osam godina a da humaniatrna akcija „Moto Djeda Mraz“ postoji već četiri godine.
    - Nas bajkere neopravdano bije loš glas, a mi pokazujemo da se bavimo i humanitarnimradom, poput ove akcije koju sa radošću organizujemo. Prošle godine je bilo 120 bajkera, a ove godine nas ima oko 200. Svi bajkeri Crne Gore iz 12 klubova su došli ovdje. Dakle, radimo lijepe i korisne stvari za ovo društvo i nadam se da će nas šira zajednica prepoznati kao takve, a ne kao one američke bajkere koji se mogu vidjeti na filmovima – kazao je Krivokapić. On smatra da su i ove godine prikupili dovoljno poklona koje su donijeli u kamionu i u dva kombija ali da svima njima baš kao i djeci znači više ovo druženje i prijateljstvo koje raste iz godine u godinu. Naglasio je da se neće zadržavati samo na pomoći Dječijem domu „Mladost“, najavivši i čitav niz humanitarnih akcija koje će biti usmjerene sličnim ustanovama kojima je pomoć potrebna.
    Pomoćnica direktora Dječijeg doma „Mladost“ Slavica Ilić u znak zahvalnosti uručila je bajkerima poklon koji su namjenski djeca uradila za njih – uokviren crtež.
    -Početvrti put su sa nama, naši Moto Djeda Mrazovi- bajkeri iz čitave Crne Gore. Mi smo kuća koja u Crnoj Gori ima najviše djece, a danas i najviše Djeda Mrazova. Nadam se da će svako dijete pronaći svog Djeda Mraza, da će se upoznati i da će se sljedeće godine ponovo družiti i radovati i naravno prenositi svoje želje. Koliko se djeca raduju našim motoristima -Djeda Mrazovima, pokazuje i ovaj poklon koji su im namijenili, da im se oduže za drugarstvo i izdvojeno vrijeme – poručila je Slavica Ilić.
    Oduševljenje djece dolaskom Djeda Mrazova na motociklima bilo je vidljivo u svakom njihovom pokretu i osmjehu, a više od poklona zadivile su ih moćne mašine na koje su uzbuđeno i ponosno sjedali.

    izvor: www.pobjeda.me

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Evo za one koji su zainteresovani za par slika


    http://s552.photobucket.com/user/gor...mrazevi%202013
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    BAJKERI – DJEDA MRAZOVI POKOLONIMA OBRADOVALI MALIŠANE DJEČJEG DOMA „MLADOST” U BIJELOJ

    Toplo srce na vrelim gumama

    Prošle godine ovdje je bilo 120 bajkera, a sada nas je oko 200 jer su došli svi bajkeri Crne Gore... Nas bajkere neopravdano bije loš glas, a mi se zapravo bavimo organizacijom humanitarnih akcija kao što je ova, naglašava Miško Krivokapić

    HERCEG NOVI – Moćno je juče Jadranskom magistralom od Kamenara ka Bijeloj zaturiralo 200 motociklista zauzevši gotovo dvije saobraćajne trake i grmeći na teškim dvotočkašima. Nošeni krilima vjetra žurili su ka odredištu, a ovog puta to je bio Dječji dom „Mladost” u Bijeloj. Kao što su to radili i protekle tri godine bajkeri iz Crne Gore su i ovog puta u Bijelu došli da štićenicima doma uruče novogodišnje poklone.
    Riječ je o vrijednoj i nadasve jedinstvenoj humanitarnoj akciji „Moto Mraz”, koju već četvrtu godinu organizuje motociklistička zajednica Crne Gore „No limit bykers” i pred Novu godinu mališanima iz Doma „Mladost”, osim dobrog raspoloženja, donese i pregršt poklona. Ovoga puta donijeli su ono što je djeci najpotrebnije – garderobu, obuću, pastu za zube, deterdžente, pelene i naravno slatkiše.
    Predsjednik Moto saveza Crne Gore Vukan Tomović, koje je i organizator ove humanitarne akcije, naglasio je da su im motivi za akciju pomalo bili i sebični.
    – Kao motociklisti mi smo u saobraćaju kategorija koja se baš i ne primjećuje, pa je samim tim i ugrožena. Takođe, ova djeca traže da ih neko primijeti. Zato hoćemo da se preko njih primijetimo i mi, a i da istovremeno i djeca, preko ove naše akcije, budu primijećena. U svakom slučaju, i mi i oni želimo da ih u ovom domu ima što manje. Naš veliki motiv bilo je i druženje sa štićenicima doma, bez obzira na to koje poklone smo im donijeli. Ipak, više im znači ovo druženje nego da smo im ne znam šta donijeli – kazao je Tomović i objasnio da dobra volja bajkera koji su sami izdvojili sredstva za poklone nije bila dovoljna, pa veliku zahvalnost duguju privrednicima i firmama CKB, M:tel, Montegroerlajnz, Monteput, Vapor, Bum gejms i AD Pomorski saobraćaj.
    Zamjenik direktora Dječjeg doma „Mladost” Slavica Ilić, uz riječi neizmjerne zahvalnosti bajkerima je uručila uokviren crtež, rad štićenika ustanove.
    – Mi smo kuća koja u Crnoj Gori ima najviše djece, a danas i najviše Djeda Mrazova. Nadam se da će svako dijete pronaći svog Djeda Mraza, da će se upoznati i da će se sledeće godine ponovo družiti i radovati i prenositi svoje želje. Koliko se djeca raduju našim motoristima, pokazuje i poklon koji su namijenila da im se oduže za drugarstvo i izdvojeno vrijeme – naglasila je Ilićeva.
    Predsjednik Moto kluba „Kruzer” iz Herceg Novog Miško Krivokapić istakao je da je ovaj klub prvi osnovani u Crnoj Gori, registrovan još 2005. godine, a da je posjeta domu, četvrta i tradicionalna jer u njoj učestvuju od osnivanja manifestacije.
    – Prošle godine ovdje je bilo 120 bajkera, a sada nas je oko 200 jer su došli svi bajkeri Crne Gore... Nas bajkere neopravdano bije loš glas, a mi se zapravo bavimo organizacijom humanitarnih akcija kao što je ova. Osim toga, organizujemo i međusobna druženja koja imaju obilježja turističkog, jer na naš tradicionalni moto-skup u Herceg Novi dođe po 2.000 motora i 5.000 učesnika, i svi oni ostanu po sedam dana u našem gradu. Radimo lijepe i korisne stvari za ovo društvo i nadam se da će nas šira zajednica prepoznati kao takve, a ne kao američke bajkere, koji se mogu vidjeti na filmovima i koji se bave ružnim stvarima – kazao je Krivokapić.
    Član Moto kluba „Kruzer” Stojan Tafra kaže da se rado odazvao akciji.
    – Najvažnije je da su djeca srećna. Donijeli smo za svakog ponešto. Poklone smo podijelili, počev od beba u kolicima pa do onih koji bi sjeli i vozili kolica kojima smo poklone dovezli – uz osmijeh pričs Tafra.
    On je naglasio da su se humanitarnoj akciji odazvali brojni moto klubovi Crne Gore, kao što su „Pirat” iz Ulcinja, „Posejdon” i „BMW” iz Bara, „Šarp” iz Tivta, „Kruzer” iz Herceg Novog, „Oriđinali” iz Kotora, „Cetinje” sa Cetinja, „Podgorica” i „Titograd” iz Podgorice i mnogi drugi.
    K.MATOVIĆ

    Mnogo želja, ali samo jedna prava

    O tome koliko su se djeca podjednako obradovala i Djeda Mrazovima i poklonima, a posebno motorima, svjedoče zagrljaji i naravno želja da svako od njih makar malo uživa sjedeći na moćnim dvotočkašima i obaveznom turiranju.
    Milutin, koji čini se da tek što se dohvatio „ čvrstih nogu”, odlučno tvrdi da Djed Mraz nikada ne dolazi na sankama, da su to bajke, nego da uvijek dođe na motoru. Na pitanje da li mu se više sviđa Djed Mraz ili motor odgovara – motor.
    Emet hitro pokazuje koji mu se motor najviše dopada.
    – Vidite ovaj crveni. E, takav bih ja da vozim. Svoj djeci Djed Mraz dođe na sankama, a nama dođe njih hiljadu na motorima – ushićeno uzvikuje ovaj šestogodišnjak, koji bi glasom najradije nadjačao turiranje motora.
    Anastasija je oduševljena Djeda Mrazovima, ali i poklonima.
    – Dolazili su nam i prošle godine, ali ne u ovolikom broju. Svašta bih nešto poželjela da kažem Djeda Mrazu da mi donese. Imam mnogo želja, pa je izgleda zato i mnogo i Djeda Mrazova i nadam se da će ispuniti bar neke od njih – nada se Anastasija, a mi u dječjem oku slutimo i koja je to najveća želja, ne samo njena, nego i ostale djece u toj ustanovi.

    Ljubav se umnožava samo kada se dijeli

    Da nijesu samo ove godine brojčano bili jači Djeda Mrazovi, svjedoči i veliki broj Mrazica koje su se pridružile humanitarnoj akciji, a Mina je jedna od njih.
    – Dolazim iz Budve i prvi put sam ovdje. Koliko je Budvana krenulo ne znam, ali znam da se oko 100 motora iz ovog grada uputilo ka Bijeloj. Najvažnija poruka akcije je da djecu treba voljeti i da samo udruženi i zajedno jedni drugima možemo pružiti ruku pomoći – kaže ova bajkerka.

    izvor: www.dan.co.me

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Fala Bogu i bajkerima!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Svaka cast ekipo. Ovo drustvo bajkera zna samo da odusevi covjeka.

    Sent from my LT22i using Tapatalk
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Bilo je fenomenalno..od organizacije do broja bajkera i svega ostalog..djeca bila presrecna i prezadovoljna makara na taj jedan dan nisu mislila ni na sta drugo nego samo na motore i uzivanje sa bajkerima..mastanje kako ce jednog dana voziti jednu takvu ljutu masinu..svaka nam chast i zivjeli svi..hvala svima

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast !!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #8
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Ponosan na sve koje su na bilo koji nacin ucestvovali u ovoj akciji.
    Zao mi je sto nisam mogao biti dio ovoga, al bice godina.
    Svaka cast

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
    Sate sate sate

  9. #9
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast,najbolji ste!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Mnogo smo jaki!!!
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moto-Mrazovi idu i ove godine ...
    By wulfy in forum Motociklizam
    Replies: 32
    Last Post: 24-12-12, 14:10
  2. 11. Moto skup u organizaciji Moto kluba TNT Trebinje
    By JovanK in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 07-06-10, 01:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •