Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 58 of 58

Thread: Kako je Srbin Milorad Medaković falsifikovao "Gorski Vijenac", Danilov Zakonik...

  1. #51
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Primjećeno je odavno da je njegov rad nekorektan, a 1982. Jovan Bojović crnogorski Srbin otkrio je rukopis Danilovog zakonika.

    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=839754&postcount=2

  2. #52
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda se Petar II Petrovic Njegos nije protivio glede Medakovicevih krivotvorenja poradi toga sto je on (Petar II Petrovic) gajio simpatije prema Srbiji pa mu krivotvorenje povjesnica poradi toga nije smetalo.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Dr Radoslav Rotković: Istorija Crne Gore kroz falsifikate

    Dr Radoslav Rotković: Istorija Crne Gore kroz falsifikate



    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Mozda se Petar II Petrovic Njegos nije protivio glede Medakovicevih krivotvorenja poradi toga sto je on (Petar II Petrovic) gajio simpatije prema Srbiji pa mu krivotvorenje povjesnica poradi toga nije smetalo.
    Prilično tačno.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Mozda se Petar II Petrovic Njegos nije protivio glede Medakovicevih krivotvorenja poradi toga sto je on (Petar II Petrovic) gajio simpatije prema Srbiji pa mu krivotvorenje povjesnica poradi toga nije smetalo.
    Uskoku ima u tvojim riječima puno istine. Njegoš je svakako bio pristalica ujedinjenja južnih Slovena. I ne samo on nego cjelokupna intelektualna elita tadašnjeg doba od Crnog do Jadranskog mora. Isti Njegoš je Luču Mikrokozmu štampao u Jugoslaviji u Sofiji (znači u Bugarskoj koja je trebala biti dio buduće Jugoslavije (zaboga zašto nije ?)). Prema Srbim kao (tad još nepostojećoj) naciji i prema Srbiji kao budućoj zemlji buduće (tad još nepostojeće) nacije Srba jeste gajio simpatije ali ništo više nego prema Hrvatima ili Slovencima ili Bugarima ili Bošnjacima ili i tako dalje. On se jeste protivio glede medakovićevih "kozmetičkih" zahvata koji danas proizvode što proizvode. Kad je štampanje završeno što možrš učinjet? Da spališ odštampane primjerke i ko će štampat novi tiraž? To je tad predstavljalo mnogo veći problem nego neke tvrdnje koje nijsu značile ništo jer se znalo ko je ko. Danas imaš problem jer se budalaći vezuju za Medakovića poništavajući pravo stanje stvari. Znači, kao što vele u nekoj reklami "Nije sve jedno".

  5. #55
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledao sam jednom prilikom Rotkovića, gdje objašnavajući pjesmu Onamo Namo, kaže da je Kralj Nikola mislio kada pominje cara, na Cara Bodina???

    Posle svega što sam pročitao od naših istoričara, čitam samo istoriju koju je neko drugi (Rusi, Italijani, Česi, Englezi, Turci...) pisao o nama , jer od nas (Crnogoraca, Srba, Hrvata...) nema većih falsifikatora istorije.

  6. #56
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur(v)ash View Post
    Gledao sam jednom prilikom Rotkovića, gdje objašnavajući pjesmu Onamo Namo, kaže da je Kralj Nikola mislio kada pominje cara, na Cara Bodina???
    Gledao sam i ja hiljade desetine hiljada izjava srpskih istoričara, pa sam se smijao samo i smijao. Tako da ta jedna Rotkovićeva je neprimjetna (mada uopšte ne znam o čemu se radi) nasuprot desetina hiljada vasionskih nebuloza srpskih istoričara je neprimjetna.

  7. #57
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur(v)ash View Post
    Gledao sam jednom prilikom Rotkovića, gdje objašnavajući pjesmu Onamo Namo, kaže da je Kralj Nikola mislio kada pominje cara, na Cara Bodina???

    Posle svega što sam pročitao od naših istoričara, čitam samo istoriju koju je neko drugi (Rusi, Italijani, Česi, Englezi, Turci...) pisao o nama , jer od nas (Crnogoraca, Srba, Hrvata...) nema većih falsifikatora istorije.
    Jeste i ja se toga śećam. Predpostavljam da se zapravo radi o onom vojislavljeviću kojega su Makedonci pozvali da im bude car i njegova prijestonica je bila u Peći. Esad za nekog drugog cara kojem je prijestonica bila u Peći ne znam. Nemanjićkim carevima je prijestonica bila u Skoplju.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vuka karadzic je bio marioneta Jerneja Kopitara,koji je imao namjeru da slovenski narod germanizuje,i upravo on je proveo reforumu koja se kasnije pripisala Vuku..takodje postoje dokazi da se Petar II Petrovic Njegos nije slagao sa Vukom i da je odbijao da gorski vijenac stampa novim Vukovim jezikom...Takodje postoje pisani uradci srbijanskih naucnika da je Vuk i tadasnja kompanija iz politickih razloga falsifikovala ne samo Njegoseva dijela vec sve sto je stigla..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  3. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  4. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 13:26
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •