Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 750

Thread: Nestale osobe

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Meni je nejasno kako policija kad se desi nestanak nikakav trag nema?

    Kakvi su to amateri majko mila.
    ako ne ponesu mobilni teško će ih locirat po nečemu drugom
    She is only here to annoy herself!

  2. #77
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I u Srbiju procitah nestala majka sa djetetom malim....
    Ad astra.

  3. #78
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad vidim da porodica ne dize veliku frku i nekako se cudno pasivno odnose prema medijima i policiji, ne mogu da ne pomislim da znaju "dje je".

    Tipa momak iz NK.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  4. #79
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovog momka vise niko ni ne pominje.
    Zadnji put se cuo valjda sa djevojkom.Tako da tu nesto ima, zna familija vjerovatno sto je u pitanju cim se ne oglasava vise niko.
    Za ovu malu je veca misterija.Kazu bez ikakvog razloga.
    Ad astra.

  5. #80
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Povodom nestale Nine.Postujem da se u toku istrage policija pusti da odradi profesionalno dio posla,ali mediji ne prenose cinjenice u javnost.Pouzdano znam,da su joj roditelji razvedeni i da je zivjela sa ocem,a majka je zivjela u drugi dio kuce.
    Dalje govori se da nista nije strasno sto dijete objavljuje danima suicidne komentare tipa 'zvaces me,ja necu cuti',pa 'razocarana sam u svijet'.Dijete u razvoju nije imalo majcinske ljubavi i tada najcesce dolazi,posebno kod osoba koje imaju predispozicije za to, poremecaja licnosti koji tezi samopovredjivanju,samoubistvu,opijatima,mazohizmu. TO niko da objavi svi nesto sto su krivi roditelji?! Pa nisu direktno krivi.Naravno pored toga ima jos razloga ali za ovaj slucaj to je to.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Zar mislis da je korektno prema toj porodici, ma u kakvom obliku da funkcionise, da se takve pojedinosti objavljuju i daje nasem narodu materijal za razvijanje teorija... Ako to i jeste tako, ja podrzavam sto to nije medijski plasirano...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #82
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,575
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je ova djevojcica iz DG nedje samovoljno nestala sa kakvim junosom. Lici na te godine...
    Tu es mon héro!

  8. #83
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    posla je na spavanje,kamuflirala krevet,uzela lampu i posla....sta je tu nejasno? znaci samovoljno je otisla...jedino je pitanje dje i s kim,cisto sumnjam da je sama...al eto svasta je moguce danas...nadam se samo da je ziva i zdrava

  9. #84
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Zar mislis da je korektno prema toj porodici, ma u kakvom obliku da funkcionise, da se takve pojedinosti objavljuju i daje nasem narodu materijal za razvijanje teorija... Ako to i jeste tako, ja podrzavam sto to nije medijski plasirano...
    Korektno prema porodici? Pa jeli porodica pobjegla od nje ili obrnuto.Da je bilo bajno u sa porodicom zasto bi dijete bjezalo ili je po tebi opet krivo dijete.
    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ako to i jeste tako, ja podrzavam sto to nije medijski plasirano...
    Zasto da se u to ne sumnja,nego da se narodu plasiraju trgovine organima,kriv je DPS i slicne glupe teorije.Vjeruj mi sve ce se dobroo ispitati,a porodica,rodjaci i jos poneko znaju dobro zasto je pobjegla.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Uopste ne ulazim u trazenje krivca, samo da se ona nadje i da bude dobro pa poslije sami neka vide... Ipak su to delikatne stvari koje treba da ostanu u krugu porodice...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #86
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nestao Nikšićanin Milorad Daković

    http://www.vijesti.me/vijesti/nestao...dakovic-870115

  12. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ima li sto novo u vezi sa ovim prelijepim momkom? Nadjose li ga?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #88
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nishta...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  14. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sudeci po ono dvoje prosle godine u isto doba, neka ga traze put kakvija voda. Ako su ga vidjeli kod Delte zanji put, neka ga traze put Skadarskoga.
    Bolje i to, no da ga je neko preproda.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  15. #90
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Bolje i to, no da ga je neko preproda.
    Prica o trgovini ljudima je prica za malu djecu. Vecina osoba koje nestanu se vrate. Panika uhvati ljude vec posle par sati. Zahvaljujuci mobilnim telefonima smo navikli da budemo stalno dostupni porodici i prijateljima. Moja majka je prije 5-6 godina htjela da prijavi moj nestanak policiji jer se nisam vratio sa trcanja posle sat vremena kao i obicno. Sretoh druga pa se zapricasmo. Samo tri sata me nije bilo bez mobilnog i odma su crne misli pocele da je hvataju. Kako me to iznerviralo. Ovaj narod je bolestan, ne moze niko da se opusti sat vremena i da zaboravi na je*eni mobilni.

    A sto se tice ovih koje ne pronadju posle vise dana, nazalost zna se sta je najvjerovatnije. Zna i TheLucas, ocigledno. Ako niste znali, Crna Gora je u 30 zemalja sa najvisocijom stopom samoubistava: http://www.worldlifeexpectancy.com/c...de/by-country/
    Koliko se mladih bacilo sa mosta u zadnjih 5 godina? Ali niko ne prica o tome kao da je taboo. Ne znam ocekuju li ljudi da se to samo od sebe rijesi. Ali ovdje su vecinom ljudi seljacine koje bi se sprdale nekome ako bi potrazio psihijatrijsku pomoc, a vjerovatno ni porodica ne bi nesto tako dozvolila nego bi to bila standardna prica "aj' ne zae'baj casti ti to je za ludake sto ce tebE to" itd. E pa, tu smo gdje smo jer smo takvi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Moji i jesu prijavili policiji, kada meni i mojoj đevojci bio ugašen telefon oko 23.30.
    Strašno sam bio ljut, razumijem brigu, ali ovo je strašno

    Poslato sa elegantne pisaće mašine S6 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #92
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post

    Ako niste znali, Crna Gora je u 30 zemalja sa najvisocijom stopom samoubistava: http://www.worldlifeexpectancy.com/c...de/by-country/
    Po samoubistvima i po umrlim od raka, u samom vrhu..
    Ad astra.

  18. #93
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora, logicno.

  19. #94
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Posto Crnu Hroniku pratim pa skoro cijelog zivota, tvrdim da se nikad manje nije izvjestavalo o samoubistvima. Kad u pretrazivac ukucate npr ''samoubistvo u crnoj gori'' u citavoj pretrazi dobicete 3-5 slucajeva samoubistava koja su se dogodila mahom prosle i tokom par godina prije nje. A svake godine se u Crnoj Gori ubije oko 150 ljudi. Zasto se o tome ne pise, ne znam, i mogu samo da nagadjam.
    Pisali ili ne, tek prosjecan gradjanin Crne Gore vjerovatno smatra da se u Crnoj Gori desava znatno manji broj samoubistava, nego sto je to ustvari slucaj, jer o tome uopste nije adekvatno obavijesten.

    Iako je suicid kao fenomen, prisutan i postojan kako i u nekim boljim vremenima od danasnjeg, tako i u drzavama boljeg ekonomsko-socijalnog stanja, ne moze, a da ne zabrine crna statistika trocifrenog broja samoubistava kao konstante u Crnoj Gori.
    Prema statistici koju je izbacio Vanja, po podacima WHO za 2014., u CG se na svakih 100 000 stanovnika svake godine ubije njih 16, sto daje ukupno 100 samoubistava svake godine. Slicne podatke WHO daje i za 2012. godinu.
    Medjutim, prema podacima koji kruze internetom a koji su navodno iz MUP-a, a kojih se djelimicno i sjecam iz zvanicnih izjava stanje je dosta drugacije odnosno gore.
    2014. god. - 157 samoubistava
    2013. god. - 128 samoubistava
    2012. god. - 148 samoubistava
    itd.

    Dakle, u 2014. god. izvrseno je 157 samoubistava, sto onu stopu od 16 na stotinu hiljada penje na 25 na stotinu hiljada. Broj od 157 izvrsenih suicida znaci da u prosjeku svakih 56h jedan stanovnik Crne Gore oduzme sebi zivot. Ono sto je jos gore su situacije koje '' dizu'' prosjek, a na zalost, da se matematicki precizno izrazim, smanjuju ovaj aproksimativni brojcani izraz sati ''potrebnih'' da neko u CG izvrsi samoubistvo.
    Npr - Pocetkom decembra 2014. u Niksicu je za 7 dana izvrseno 5 samoubistava. Ovakva ''serijska samoubistva'' uopste nisu nepoznanica tom gradu.
    U prvih 15 dana oktobra 2015. godine u Niksicu je izvrseno 7 samoubistava.
    Slabo se sjecam da je ijedno od tih samoubistava bilo u novinama. Tek 5 dana nakon poslednjeg u nizu pojavio se clanak o velikom broju suicida u izuzetno kratkom roku u Niksicu. U svega par recenica, bez inicijala, bez podataka za svaki pojedinacni suicid itd.
    (Inace, u Niksicu je u poslednjih 6 godina izvrseno vise od 154 suicida (fale podaci za 2 mjeseca))

    Poznato je da bi izvjestavanje o samoubistvu trebalo da prati odredjene preporuke zbog takozvanog Verterovog efekta odnosno izvrsenja samoubistva nakon konzumiranja vijesti o istom. Medjutim, javnost ima pravo i treba da bude obavijestena o ovakvom negativnom fenomenu a posebno kada je izrazen u vecem stepenu.
    Stoga, izbjegavanje Verterovog efekta ne znaci i poptunu ili veoma visoku cenzuru izvjestavanja o samoubistvima.

    Jasno je da samoubistva ne treba senzacionalizovati niti glorifikovati. Medjutim ne treba ni izvjestavati samo o onima koja se dese u centru Podgorice pa se eto, moraju objaviti. Naravno da treba govoriti o tom problemu. Usudicu se da kazem da malo djeluje licemjerno paziti da se ko ne ubije kad procita vijest o samoubistvu ( ako je to razlog cenzure ) u danasnjoj drustveno ekonomskoj zbilji Crne Gore.
    Smatram da se pri izvjestavanju o suicidu treba zauzeti kriticki (mada ne preostar) stav, prema takvom cinu, i obavezno dati prostora rijecima struke o bespotrebnosti takvog cina, koje bi kao svojevrsni ''disklejmer'' stalno stajale u takvim clancima, izvjestajima isl.
    Zasto izostaju emisije i projekti koji bi se otvoreno i direktno obracali potencijalnim samoubicama? Zasto ne napravimo propagandu kontra suicida? Ja znam da se u ovu drzavu, iako je mozda to iznenadjujuce, nesto jadi i mrci na polju mentalnog zdravlja... Ali i to sto se radi je daleko od obicnog gradjanina, on o tome nema pojma, ne treba samo cekati da se sam javi pacijent sa mentalnim problemima, treba ga nasiroko podsticati na to. A o prevenciji da ne govorim. To je vec apstrakcija.
    Takodje i stigmatizacija, veoma skupo naplacuje svoje. Stigmatizacija je enorman problem koji se ne moze rijesiti sam od sebe, bez sistematske borbe i proaktivnog pristupa. Koliko je ljudi koji ce radije sebi oduzeti zivot nego priznati nekome da imaju psihickih problema.

    Prema tome, ne podsticimo stigmatizaciju tako sto necemo govoriti o samoubistvima i praviti se da samoubice nisu medju nama. AKo imamo oko 150 samoubistava godisnje, a u medijima zavrsi tek nekoliko slucajeva koje je nemoguce ne primijetiti, opravdano je postaviti pitanje porijekla i svrhe takve politike izvjestavanja.
    Da li je to nekome u interesu da se ne rijesi problem povecanog broja suicida u Crnoj Gori?
    Znate li da u raznim drzavnim strategijama postoje predvidjanja da ce nas do 2050.god. biti izmedju 570 i 590 hiljada?

    Sve ovo govorim zato sto znam da je nekada bilo znatno vise izvjestaja o samoubistvima u medijima, a nije bilo vise suicida nego sad, naprotiv.
    Bicu vulgaran pa cu procijeniti da ce kad budu dostupni podaci o broju suicida za 2015. taj broj biti preko 180.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  20. #95
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/da...jela-iz-morace

    Nazalost velika vjeratocna da je Dakovic u pitanju.

    Zali mladost i te roditelje.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  21. #96
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    greote...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #97
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    http://www.cdm.me/drustvo/hronika/da...jela-iz-morace

    Nazalost velika vjeratocna da je Dakovic u pitanju.

    Zali mladost i te roditelje.
    Nece mi nikada biti jasno, zasto nadlezne sluzbe u ovakvim slucajevima odmah ne krenu u pregledanje rijeke Morace, manje vise svaki slucaj kasnije pronadju u Moracu. Cisto zbog familije da manje brinu i skrate im muku.

  23. #98
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Meni nikad neće biti jasno kako ljudi pričaju o nečemu što ne znaju... Krenuli su ronioci odmah i u pregledanje Morače i Krupca i kanala u Nk... Nema nikakve potrebe to po novinama da se provlači...
    #fakenews

  24. #99
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    bas cudo,ne treba nam drugih nevolja,samo ubistva,samoubistva,dokle vise,zaboga...

  25. #100
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja jos Luku Markovica ne mogu da prezalim, poznavao sam ga licno, za njega nikad nista nije nagovjestavalo da ce to uraditi... Pricao sam i sa njegovim najboljim drugom koji ga je vidio u oci nestanka, nista, bas nista se nije ocekivalo...

    Saucesce porodici Dakovic.

Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. osobe sa hendikepom ?
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 02-07-13, 16:06
  2. P: Jacuzzi nov za 3 osobe
    By Lux in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 24-02-12, 19:23
  3. P: sator za 3 osobe
    By suton in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 16-09-11, 16:13
  4. K:Sator za dvije do tri osobe
    By PrijekiLijek in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 01-08-10, 11:57
  5. Tri osobe
    By Oljce in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 19-08-09, 17:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •