Page 11 of 30 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 750

Thread: Nestale osobe

  1. #251
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Nema to veze ja ti kazem,to je rijetko. Autisticna djeca i ljudi imaju istu fiziologiju nema to veze...
    Unutrasnja borba je nesto drugo

    Šta je autizam?
    Autizam je razvojni poremećaj komunikacije i socijalne interakcije koji se javlja u ranom detinjstvu i traje do kraja života. Češće se javlja kod osoba muškog pola. Osobe sa autizmom imaju problem u učenju, počev od ranog usvajanja osnovnih navika pa do sticanja apstraktnih znanja i socijalnih veština. Smetnje su najviše izražene u domenu komunikacije, u razumevanju i prihvatanju pravila i zahteva koje socijalne situacije postavljaju i usklađivanju sopstvenog ponašanja tim situacijama.

    Šta je autistični spektar?
    Autistični spektar je termin koji se danas koristi da bi se ukazalo na postojanje velikog broja različitih oblika ispoljavanja autizma i da bi se sve te razlike obuhvatile jednim pojmom.
    Razvoj dece sa problemima iz autističnog spektra je često usporen, i uvek neujednačen.

    Asperger Sindrom
    Osobe sa višim stepenom sposobnosti u okviru autističnog spektra, kao što su osobe sa Asperger sindromom, uglavnom imaju prosečnu ili natprosečnu inteligenciju i razvijen govor.

    Osobe sa autizmom
    Svaka osoba sa autizmom je jedinstvena. Većina dece sa autizmom je u nekim veštinama izrazito bolja nego u nekim drugim. Slabije razvijene veštine i sposobnosti više zaokupljaju našu pažnju dok one visoko razvijene, obično ostaju ne primećene ili zanemarene. Ponašanje svake osobe sa autizmom uključujući i ponašanje vašeg deteta je jedinstveno. Ipak, bez obzira na različite sposobnosti, ovladanost veštinama i znanjima i različitost ličnosti, sve osobe sa autizmom imaju teškoću da svet oko sebe razumeju onako kako ga razume većina ljudi. Ma koliko kontakt deteta sa autizmom sa njegovom okolinom može da izgleda neobično, potreba za socijalnim kontaktom kod njih uvek postoji.

    Vi niste sami
    U suočavanju sa različitošću svoga deteta roditelji se osećaju usamljeni i bespomoćni. Vi niste sami. Prema važećim podacima autizam se javlja kod 20 - 60 dece na 10.000 rođenih. Učestalost autizma je ista u svim sredinama bez obzira na rasnu, nacionalnu i etičku pripadnost, socijalni i ekonomski status. Osobe sa autizmom su deo porodica, što znači da se autizam najdublje tiče više od 1% svetskog stanovništva.
    Broj evidentiranih osoba u Srbiji je znatno manji od navedenog procenta, jer većina osoba sa problemima iz autističnog spektra nije prepoznata, odnosno dijagnostikovana.

    Vi niste krivi
    Svaki roditelj, kod čijeg deteta je konstatovan autizam, postavlja pitanje uzroka. Nažalost, na ovo pitanje još uvek nema odgovora. Međutim, pouzdano se zna da faktori sredine nisu uzrok.
    Vi niste krivi. Ni na koji način niste mogli da utičete na pojavu autističnog poremećaja kod vašeg deteta. Roditelji dece sa autizmom se nipočemu ne razlikuju od roditelja druge dece.
    Postoje pokazatelji koji ukazuju na organske uzročnike i sva savremena istraživanja se vode u tom pravcu.

    Prema važećim podacima autizam se javlja kod 20 - 60 dece na 10.000 rođenih. Učestalost autizma je ista u svim sredinama bez obzira na rasnu, nacionalnu i etičku pripadnost, socijalni i ekonomski status.

    Pa ovo je užaš, u CG ima oko 3500 autistične djece/odraslih? Gdje su ta djeca, ja ne znam ni jedno jedino autistično dijete/osobu u svojoj okolini? Zar ih roditelji kriju, ipak pretpostavljam da se autizam primijeti kod djece?

  2. #252
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zappaf View Post
    da li ga je makar jedna kamera u gradu snimila? ako jeste - đe?

    đe su snimci, da ih ima sigurno bi bili izbačeni jer u ovom slučaju nema smisla da se kriju
    većina kamera u gradu ne radi
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  3. #253
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    većina kamera u gradu ne radi
    a i nismo kotor

  4. #254
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BonBon View Post
    Pa ovo je užaš, u CG ima oko 3500 autistične djece/odraslih? Gdje su ta djeca, ja ne znam ni jedno jedino autistično dijete/osobu u svojoj okolini? Zar ih roditelji kriju, ipak pretpostavljam da se autizam primijeti kod djece?
    Ima i ovoga. Svjedočila.

    Inače nam u CG 10% stanovništva ima neki mentalni zaostatak, po neki statistikama od prije par godina.

  5. #255
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Inače nam u CG 10% stanovništva ima neki mentalni zaostatak, po neki statistikama od prije par godina.
    Zvanični IQ države je na ivici koja vuče ka blagoj mentalnoj retardaciji, najgore brojke uz Albaniju u Evropi.
    Što objašnjava mnogo toga.

  6. #256
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Zar to treba nekog da cudi?
    Pa samo ova grupa na fb i komentari govori o nama
    Podgorica Podgoricanima!

  7. #257
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zappaf View Post
    a i nismo kotor
    Crnjak.

  8. #258
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Treba se udavat' i ženit' za strance, k'o Gandalf pametni.. a ne ovako.. Cijela CG bliži rođaci.
    Zato - turizam razvijati i biti dobar s komšijama.

    A što se tiče ovih komentara po FB-u a i ođe dok zvončica ne pobrisa... ne znam stvarno. Takav nam je svaki posao.

  9. #259
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Po dostupnim informacijama iz medija da se zakljuciti da je u pitanju potraga za kojom u nasoj zemlji i okruzenju nema dovoljno strucnih ljudi. Takodje je nemoguce sad dovesti nekog sa zapada da odradi posao jer ovdje ne postoji logistika koja to prati.
    Nas narod opet pokazuje svoje veliko srce ali i malogradjastinu
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  10. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,087
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,359
    Thanked in
    1,883 Posts

    Default

    Jedino dobro iz ovoga je što smo kao društvo i država vidjeli i spoznali svoje nedostatke za brzo i koordinisano djelovanje. Neki će reći da se to znalo i prije, ali sada smo to znanje potvrdili.

    Nadam se da će naše društvo, MUP pa i sama država iskoristiti ovaj slučaj da na njemu naprave bolje i brže sisteme odziva. Ako se to ne uradi, smatraćemo sve ovo do sada odrađeno kao potpuni neuspjeh, jer se kasnilo na sve strane.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #261
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu tek tako da pretrazuju sve kuce okolo, da ja znam. Uglavnom, mislim da oni sto mogu da urade nesto ne rade to kako treba ili ne daju svoj maksimum ili ne znaju kako da to rade, a mislim da je ovo zadnje. A, oni koji su se nagledali serija misle da bi mogli naci dijete tek tako, a oni tek nista ne znaju.

    Mozda ga je neko kidnapovao, mozda se utopio, mozda su roditelji nesto uradili, neki rodjak, poznanik, mozda nije ni u CG vise. Mozda, mozda, mozda. Mene fascinira sto su se ovako gradjani okupili, jer znam da je i neka druga cura bila nestala , oko 14-15godina pa nije bilo ovako masovne potrage. Naravno, ovo iskazujem jer su me gradjani iznenadili.

    Zar ga niko iz okoline nije primjetio kuda se zaputio ?

  12. #262
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Po dostupnim informacijama iz medija da se zakljuciti da je u pitanju potraga za kojom u nasoj zemlji i okruzenju nema dovoljno strucnih ljudi. Takodje je nemoguce sad dovesti nekog sa zapada da odradi posao jer ovdje ne postoji logistika koja to prati.
    Nas narod opet pokazuje svoje veliko srce ali i malogradjastinu
    Pa i ne znam bas za region. Ljudi su slali mejlove Hrvatskom MUP i oni su odgovorili kako ce pruziti pomoc ukoliko nase MUP bude zatrazilo.

  13. #263
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Pa vjerovatno su strucniji ali ne toliko da mogu da iznesu ovakav slucaj.
    Mislim da odje treba mnogo velika logistika koja na Balkanu ne postoji
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  14. #264
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zabranili ekipi iz foche da rone i pomazu, jedna od boljih sluzbi za pretragu, iskusni al ne ne mijajlovic i ekipa znaju bolje ..............sramno iskreno svaka pomoc koja dodje i za dzabe i iz volje i ne daju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #265
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    http://www.theguardian.com/australia...luke-shambrook
    Evo reportaze iz AU dje su ga 4 dana trazili.
    Mislim da se CG jednostavno ne moze mjeriti sa njima posebno kad je u pitanju dresura pasa.
    To je nevjerovatno kako su oni to razvili.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  16. #266
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Pa vjerovatno su strucniji ali ne toliko da mogu da iznesu ovakav slucaj.
    Mislim da odje treba mnogo velika logistika koja na Balkanu ne postoji
    Moze bit' ali evo ne znamo. Vidis da je i ovima zabranjeno.

  17. #267
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,681
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pa npr Vojska po zakonu može da se uključi u potragu tek nakon što MUP zatraži pomoć, a MUP pomoć zatražio nije jer su oni stručnjaci teški kojima pomoć nije potrebna..
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  18. #268
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Moja logika kaze da su Focaci trenutno korisniji na suvom.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  19. #269
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,532
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    486
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Citav grad prica o Ognjenu. Svi ga traze, a i kad ne idu u potragu nego svojim poslom, imam osjecaj da svako gleda da ga nece dje vidjeti.

    Nevjerovatno da jos ni traga nema, ako je medju zivima naravno.

    Evo meni od 30 godina da neko kaze da se sakrijem nedje, a da se digne toliko policije i gradjana da me trazi dan noc, nasli bi me sigurno posle par sati, koliko god da se nedje zavucem namjerno.

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  20. #270
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    vrlo je lijepo što je narod pokazao humanost i što su ljudi krenuli da pomognu...medjutim, ne mogu da ne primijetim da ovako nekoordinisana potraga može a bude mač sa dvije oštrice....prvo, kao što je neko već primijetio, neki su željeli da pomognu i došli su, ali prosto nijesu sposobni za taj posao, idu besciljno i samo gledaju lijevo desno...skoro pa nezainteresovano...usput....taj dio terena se smatra pretražen iako je njime prošla ekipa koja to nije temeljno odradila....

    dalje, koliko sam čula, ljudi potpuno samoinicijativno idu tamo-ovamo, pa se onda dogodi da neki dio pogledaju deset puta, a neki dio svi nekako zaobiđu....možda baš tu negje ima neko mjesto gdje se to dijete moglo stravljeno skloniti i sjedjeti čekajući da ga pronadju...da ne pominjem ove "umove" (bolesne definitivno)koji se sale i koji daju lažne informacije, pa i na fb grupi kače dezinformacije misleći da su mangupi...prije nego je policija krenula u potragu ljudi su počeli dijete da traže....

    ponavljam, to može i mora da se nazove dobrom voljom, humanim činom ali smatram da to sigurno nije trebalo počinjati dok se nijesu uključili pripadnici policije koji bi izdali neke zadatke i profesionalno pristupili i uputili gradjane voljne da pomognu...mislim da bi sve bilo mnogo uspješnije, ako ništa barem bi sa sigurnošću moglo da se kaže da se neki dio pretražio i da tamo sigurno nema djeteta...
    ovako sve djeluje stihijski, a evo vidim i neke naznake da se i neka masovna hajka na porodicu i kuću polako priprema...ne znam o čemu se radi i a li sam dobro shvatila napisano, ali djeluje kao da su neki "novinari" skoro pa na "linč" počeli da pozivaju...

    čemu onda ova humanost ako se dok pretražujemo teren bavimo moralisanjem je li majci dijete pobjeglo jer je nemarna i ako se nadje treba joj ga oduzet....i to sve bez dokaza i na osnovu predrasuda! EJ teško je čuvati od svega i podizati zdravo dijete, a ne autistično dijete kojemu moraš biti posvećen 24/7 svakog dana u svom i njegovom životu!
    Puštite osude, puštite ljude da se nadaju da im je dijete živo, a dako se nađu neke sužbe i zakona koji će umjeti da procijeni da li su roditelji negje pogriješili i da li su ili nijesu posvećeni...sramno je ponašanje naših ljudi, svu humanost potiru sa ovim predrasudama i optužbama!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #271
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,766
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,485
    Thanked in
    1,721 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Zvanični IQ države je na ivici koja vuče ka blagoj mentalnoj retardaciji, najgore brojke uz Albaniju u Evropi.
    Što objašnjava mnogo toga.
    Pretpostavljam da si mislio na ovo:
    Nova mapa inteligencije Evrope: Crna Gora na začelju

    Ovo nije uopšte relevantno testiranje inteligencije.

    Radi se o mapi koju je napravio jedan čovjek, češki matematičar i lingvista, Jakub Marijan.
    Tip je napravio neku svoju formulu preko koje je procjenjivao inteligenciju iz različitih studija ali se najviše oslanja na PISA testiranje, koje je opet testiranje obrazovanja a ne IQ-a.

    I na njegovom sajtu piše da ta mapa zapravo odražava kvalitet obrazovanja a ne pravi koeficijent inteligencije.

    Tako da to nije nikakav IQ a kamo li "zvanični".

    P.S.
    Praštajte za off. Čisto da razjasnimo ovo, pošto se ponavlja ova priča.
    Last edited by ASC; 07-05-16 at 22:56.

  22. #272
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Citav grad prica o Ognjenu. Svi ga traze, a i kad ne idu u potragu nego svojim poslom, imam osjecaj da svako gleda da ga nece dje vidjeti.

    Nevjerovatno da jos ni traga nema, ako je medju zivima naravno.

    Evo meni od 30 godina da neko kaze da se sakrijem nedje, a da se digne toliko policije i gradjana da me trazi dan noc, nasli bi me sigurno posle par sati, koliko god da se nedje zavucem namjerno.

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
    Ovo si u pravu, podjimo svi od sebe, iako, ne moze da se poredi osoba sa autizmom i obicna osoba, ali posle 72+ sata pretrage jos uvjek dijete nije pronadjeno. Ne znam gdje je kuca malog Ognjena, trebale se sve grupe od kuce da krecu, u svim pravcima. Drugo ne zelim da mislim drugacije, ali ako ga nije kod nekog, samo dijete, 3 noci bez majice, patika, po gradu negdje, prvo bi se prestravilo da noc provede negdje, u zabiti nekoj. Ne zelim da razmisljam o scenarijama utapanja, ubistva, kidnapovanja... Ali ako gledate realno, neka bilo ko od nas provede 4 dana i 3 noci bez odjece, hrane i vode... A jos si dijete... Zao mi je ali mislim da ovo nije prica sa happy end-om. Iako bih od vise svega volio da jeste...

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Nesto ovdje ne stima.

    Ja se ne oglasavam na ovu temu jer mi je sve ovo bas cudno. I non stop imam taj osjecaj da nesto ne stima. Mislim bez obzira da niko ne vidi dijete, bez obzira koliko je sati, non stop vise taksisti po ulicama, ima kamera svaka trafika... I da neko ne vidi boso dijete bez majice...
    One Ring to Rule them all...

  24. #274
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,464
    Thanks Thanks Given 
    627
    Thanks Thanks Received 
    651
    Thanked in
    527 Posts

    Default

    ne razumijem sto su ovi nasi zabranili ovima iz foce da rone, ne kapiram taj ponos, ako su ljudi izrazili zelju da pomognu ne vidim zasto bi im se to zabranilo, jer nije da smetaju, a rekli su da moraca i nije bas bistra i da ne mogu sve pregledat sa 100% sigurnoscu. Ka nasa posla.

  25. #275
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Go!, Kako možeš tako nešto da napišeš samo na osnovu predosjećaja?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije predosjecaj nego jednostavno, druga teorija ne postoji.

    Zadnji slucaj sa nekim momkom iz pg, Dedivanaj je imao isti epilog.

    Ne znam koliko su ga trazili tacno ali uglavnom je isplivao nedje poslije par dana.

    Sto bi sa onim momkom iz nk te je bio nestao?!

Page 11 of 30 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. osobe sa hendikepom ?
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 02-07-13, 16:06
  2. P: Jacuzzi nov za 3 osobe
    By Lux in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 24-02-12, 19:23
  3. P: sator za 3 osobe
    By suton in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 16-09-11, 16:13
  4. K:Sator za dvije do tri osobe
    By PrijekiLijek in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 01-08-10, 11:57
  5. Tri osobe
    By Oljce in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 19-08-09, 17:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •