Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Moskva

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Smile Moskva

    Kupio sam karte prije nekih mjesec dana za moskvu veoma povoljno. uzeo sam ih za 20 januar, medjutim u medjuvremenu iskocili neki drugi planovi i sad karte moram da prebacim za drugi datum.
    koji mi termin savjetujete? ocu nesto tipa april u beogradu vrijeme. =))
    cijena prebacanja karata je 80e po osobi (barem mi tako napisase na mejl) i potpuno je nebitan datum sto se cijene tice, ocu samo da utvrdimo kad je to najbolje vrijeme za posjetiti moskvu.
    shvatio sam da sam pogrijesio oko januara, al jbg povukla me jeftina povratna karta.

    usput mi treba savjet za HOTEL, METRO, HRANA, mjesta koja treba da vidjeti (mogu i mjesta u blizini moskve, uvijek postoji tako neko prelijepo mjesto u blizini velikih gradova), licni utisci, sta ne treba, cega se treba cuvati, razni popusti ako ih ima ... al dajte da to bude lijepo koncepirano i napisano.
    da mozemo da editujemo i da zakacimo na stiki...=))

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aaa kako mi ides na zivce..kina, barcelona, moskva. sjedi kuci jadan..;P inace jun, jul avgust. sta vidjet? kremlin, Vladivostok, Sotchi, Novgorod. Uzmi Transsiberian i setaj. Hotel? 70-200e noc biraj. Inace mozes naci studio oko 60e noc. Hrana oko -15e(jeftino). I ne piji vodu sa cesme.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tempiraj maj ili jun.

    Ja kad bih u julu 2010. godine, bilo je kao u PGC - prevruće.

    Metro stanice su kao muzeji, oduševili su me, iako su po kilometar zakopani u zemlju.
    Metro je baš jeftin bio, kakve su bile cijene za druge stvari

    Gledaj da budeš blizu Arbata, mada su tuda cijene malko veće, ali je lokacija top.

    Shopping obavezno u ГУМ! :mrgreen:
    Globetrotting

  4. #4
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu metroi po kilometar zakopani u zemlju već su,prije svega,OGROMNI i na nekoliko nivoa dok je tamo uvijek gužva.Na ulazu u pojedine stanice metroa imaš,normalno,kontrole zbog napada i ne čudi se ako te policajac zaustavi da mu pokažeš dokumenta.Moskva je gradurina i kud god da odes trebace ti jako dugo vremena da obidješ to što si zamislio ili zamislila.Podji kad bude kod njih 9 Maj,to je njima najveći praznik i da vidiš tu ceremoniju na Crvenom Trgu )) Što se tiče hrane,i možeš ponegdej naći jeftinu a opet sve zavisi gdje se smjestiš.Mada,oni imaju prodavnice 24časa koje rade neprekidno i tamo imaš upakovane sendviče.Nisu loši ) Da,obavezno da budeš blizu Arbata kao što kaže The Hool dok ti je phenix lijepo objasnio kakva je situacija sa smještajem.Da,da u čuveni GUM na šoping,možda i naiđeš na neka sniženja ) Moskva je inače jako skupa i sve je veliko,ogromno,dok prđeš jednu ulicu treba jako dugo...Boga mi,da mi neko plati ne vjerujem da bih ponovo pošla )

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ni ja ne bi posa opet bez da mi neko plati jedino sto je jeftino - metro, taxi i prodavnica. Ostalo neka ti je bog upomoc. Pogotovo ako planiras uvece dobro da se opjanis
    8 pica i salata - 180e, 2 kafe i 2 kolaca - 30e, parking ispred kluba - 25e, ... Nidje nisam potrosio vise para a da sam krace bio, ali jednostavno ne mozes pare da ustedis... mislim mozes, ali onda je to bas krpljenje. Tako ako planiras iole pristojno da prozivis dan treba ti makar 150e dnevno...


    Kremlj super, metro super, muzeji, arbat, ... sve je to odlicno ali ne na vise od 4 dana. Ja sam bio cet-pon i taman mi je bilo
    Last edited by Stetni; 05-12-13 at 16:09.
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam bio smješten po sred Starog Arbata, i znam da je na bulevaru iza (Novi Arbat) bio neki italijanski restoran đe si imao super ručak za 10€.
    Ostalo je sve bilo kao što Štetni zbori!

    Nije me nešto Moskva fascinirala za tih 10 dana što bih tamo, a očekivao sam baš masu.
    U St. Petersburg ne bih još uvijek, a čuh da je skroz drugačiji/ljepši, kao da je druga država.
    Globetrotting

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I ja sam prilicno siguran da sam bio u isti taj italijanski restoran tu smo najjeftinije prosli, ali nije bas tako jeftino i bezazleno. Npr pizza je bila 240 rubalja (5e recimo) ali je ipak vecera za nas troje ispala 90e Dvije boce velike vode (bili zedni od prethodne noci) i 2-3 pepsi su najvise nagrdile racun, npr pepsi mali 0.25 0.33 kolko li je 5e isto Bas smo se zacudili jer stvarno niko nije ocekivao racun preko 50e (osim ove ruskinje sto je bila s nama mozda ).

    Sve u svemu sto ti rece, nisam ni ja nesto fasciniran...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ne znam dje to treba da odes i da se fasciniras, ako ne u Moskvu.

    Crveni trg, Park Pobjede, Ostankino, Zoo , Moskovski cirkus, Metroi na 4-5 nivoa - svaki je spomenik za sebe...
    Reko bi co'ek Moskva se raspade. Nije nego ti treba mjesec dana da vidis sve sto treba da se vidi.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ne znam dje to treba da odes i da se fasciniras, ako ne u Moskvu.

    Crveni trg, Park Pobjede, Ostankino, Zoo , Moskovski cirkus, Metroi na 4-5 nivoa - svaki je spomenik za sebe...
    Reko bi co'ek Moskva se raspade. Nije nego ti treba mjesec dana da vidis sve sto treba da se vidi.
    Prije Moskve i Rusije obidjoh jedno 25 zemalja na 3 kontinenta, pa sam očekivao masu.
    Neke ljude koji su putovali više od mene mnogo je fascinirala, MENE nije ni malo.

    Posle Moskve i Rusije isto tako nastavih da putujem i podigoh br. obiđenih kontinenata na 5 i mnogo više gradova me fasciniralo nego Moskva.
    Ne kažem da je Moskva "loša" ili slično, ali jednostavno sam očekivao dosta od grada.
    Ima dosta simpatičnih mjesta, ali jednostavno me nije me očarala kao drugi neki gradovi. To je jednostavno lični utisak.

    Je2 čekam da obiđem Peter, evo mi je blizu, pa da vidim baš te razlike, jer mi baš svako reče da se baš razlikuju.
    Globetrotting

  10. #10
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    neka svadje neka svadje no se vratite lijepom ponasanju i dobrim informacija kao pri pocetku

  11. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Bio sam i u Moskvi i u Petersburgu. Iskreno Petersburg je ostavio jaci utisak na mene. Neko pomenu da ides oko 9. maja i slazem se sa njim jer je tada praznik i na crvenom trgu imaju vojnu paradu. Sto se tice jela imas brzu hranu svudje koja nije nesto skupa, slicno nama mozda malko skuplje, imas palacinke ili ti po ruski блини to obavezno probaj sa guscijom pastetom vrh su. Imas i njihovu tradicionalnu corbu zvanu боршћ i koja je takodje ekstra. Rucali smo na novom arbatu sjecam se da nije bilo preskupo bilo je dosta restorana imaju i ekspres restorane tu a imaju i one skuplje naravno. Metro je bio nesto oko 1-1,5 euro koliko se sjecam i mozes u toj jednoj voznji da presijedas koliko oces tj s kraja na kraj moskve da ides. Inace pojedine stanice metroa su uradjeni u stilu muzeja sa lusterima, slikama.... Hram hrista spasitelja obavezno obidji, kremlj, crveni trg,park pobjede, GUM trzni centar. Pili smo kafu u jednom lokalu na crvenom trgu i bila je nesto oko 3 eura. Grad je ogroman i najbolje je voziti se metroom i najbrze. Pitaj ako te jos nesto interesuje....

  12. #12
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Ja sam bio smješten po sred Starog Arbata, i znam da je na bulevaru iza (Novi Arbat) bio neki italijanski restoran đe si imao super ručak za 10€.
    Ostalo je sve bilo kao što Štetni zbori!

    Nije me nešto Moskva fascinirala za tih 10 dana što bih tamo, a očekivao sam baš masu.
    U St. Petersburg ne bih još uvijek, a čuh da je skroz drugačiji/ljepši, kao da je druga država.

    Jes drugačiji,ne bi vjerovao kako je to lijep grad i šta sve ima da se vidi...Grad je prelijep i vrlo je očuvan,građevine su
    iste kao prije mnogo godina,evropski je ali sa ruskim duhom ) Metro stanice su vrlo jednostavne za snalaženje.
    Nevski prospekt je glavna ulica sa raznim radnjama,kafeima,iz kojih se može gledati na ulicu i osjetiti pravi duh...
    Grad je inače smješten na ostrvima koja su povezana mostovima i kasno uveče se ti mostovi podižu.Mostovi preko Neve su
    prekrasni,građevine su prelijepe,počevši od Ermitaža,Isakijevskog sabora,(koji pri vrhu ima kolonade gdje se možete popeti i gledati grad),crkve Hristovog uspeća...
    Carsko selo sa dvorcima i Peterhof sa pozlaćenim fontanama su priča za sebe.I nije toliko skup kao Moskva.
    Istina,kao da je druga država ))
    Moskva je više narodski grad,gdje se sjatilo ljudi iz cijele Rusije,ogromna je,preskupa je...Stari Arbat,Crveni trg,Kremlj i par stvari imaš
    da vidiš dok su se naši ljudi ispočetka gubili po najmanje sat vremena u metroima. (jer su ogromni)

  13. #13
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obisao sam Moskvu i Sankt Peterburg ! Ako mene pitas (a to je misljenje svih koji su bili) S.Peterburg je neuporedivo ljepsi grad i vise toga ces obici i dozivjeti. Oba su preskupa ako ides u trgovinu i ako se hranis u restoranima. Na ulici, u marketima, u radnjama koje su specijalizovane za sendvice (subway) mozes proci malo jeftinije....a ako te ne mrzi, ponesi neko pakovanje prsute da imas da napravis senvic jer je kod njih prsuta oko 70-80e po kilogramu.
    U Moskvi obidji Park Pobjede i sportski centar Luznjiki - super je tamo!
    Moj hotel je bio Kosmos, kod muzeja astronautike, ispred njega je metro stanica ja te lako veze sa centrom grada.
    Nabavi mapu metroa ( ili se javi da ti dam)
    Odlazak u Maju mjesecu je super, jos ako pogodis za Dan Pobjede!!!! Vrh!!!
    A ako se odlucis za St.Peterburg sto ti preporucujem - iskljucivo u Junu da dozivis bijele noci....to je za cijeli zivot!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    skup smjestaj u pm.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nothing, koliko su kostale avionske karte i sa kojom kompanijom letis?

  16. #16
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    oko 250e na kraju.
    prvo smo ih kupili za oko 180e i trebali smo da idemo i januar, medjutim posto sam kiksao datum, karte smo odlozili za pocetak jula. penal za postpone je bio 70-80e po osobi.
    ja skoro uvijek idem wizairom a ovog puta idem preko budimpeste.

    a najjeftinija karta za mosku iz bg je 360e.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tempo View Post
    Nothing, koliko su kostale avionske karte i sa kojom kompanijom letis?
    Sa Wizzarom je oko 85e povratna iz Budimpeste.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    sad sam vidio 305e sam ja platio 2 karte povratne iz budimpeste za moskvu. (prvi put)
    a promjena karata me kostala 133e, nepunih 70e po osobi.
    ovo sto sam kupio prvi put za nesto vise od 155e po osobi su najbolja ponuda na daleko do moskve. (sa koferima, sa extra legs i sa pazljivo biranim vremenom polaska/dolaska)
    wizzair.com to je sajt pa cackajte i trazite najbolje ponude, al mislim da ce je tesko ko kupiti za jeftinije pare. (a da je bolja ponuda...=))
    putujem svako malo nedje i mislim da se bas dobro razumijem (citaj djevojka mi) oko cijena karata i smjestaja, nije svejedno kad se u 3h ujutro vozite prevozom (taxi,bus,metro,voz) u milionoskom gradu do aerodroma jer vam je avion u 6:45.
    plusssss sto vam prije 9h ne radi ni jedan taxfree stand sto je za mene veoma bitno jer dje god odem potrgujem stvari i vratim pdv.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo rado cu iduce godine posjetiti Moskvu sa porodicom jer sve me vuce tamo malo da odsjednem.
    Web Hosting, VPS Hosting, Kolokacija, Google Apps, Microsoft Exchange
    www.victoriagroup.me

  20. #20
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    uzeo sam hotel za moskvu...ljudi mislim da je moskva ubitacno skup grad sto se smjestaja tice...
    nisam jos bio u tokio al cijene su stvarno haos

  21. #21
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,814
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    uzeo sam hotel za moskvu...ljudi mislim da je moskva ubitacno skup grad sto se smjestaja tice...
    nisam jos bio u tokio al cijene su stvarno haos
    Tek ces pricati o skupoci kad se vratisImas na Crveni trg mogucnost slikanja sa dvojnicima Staljina,Putina zaboravih ostale
    Skini s neta mapu metroa ima i aplikacija za tel.znacice ti mnogo.A Boljsoj teatar ne preskoci

    Послато са LG G flex уз помоћ Тапатока

  22. #22
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moskva je moj drugi grad.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Preporuka za setnju : od Crvenog trga, pored Crkve, uz obalu rijeke, kombinuj mostove za prelazak cik-cak, pored cuvenog parka Gorki, dalje pored ogromnog spomenika Petru Velikom, kroz Vorobieve Gori do zeleznodoroznog mosta, predji preko njega, stizes na sportski kompleks Luznjiki, a odatle nastavi do Parka pobjede....to ti je otprilike da setas cijeli dan po izvanrednoj stazi i da se odusevis. Obavezno trenerka i poatike, ranac sa hranom i vodom.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    bub pogledaj na google maps ODLICNA RUTA, nista necu mijenjati, to neka bude 2 dan ... =)
    bas ti hvala

  25. #25
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjeruj mi da mi je za 5 provedenih dana u Moskvi , pored svih muzeja, kremlja, trgova, trznih centara i pijaca na kraju najveci i najbolji utisak ostavila ova setnja! I dan danas kad pomislim na Moskvu asocijacija je na ovu pjesacku turu.
    Supruga i ja smo smo se sportski obukli, uzeli ranac sa hranom, vodom, sokovima, cokoladom, peskirom, rezervnim majicama i - cijeli dan prepjesacili !
    Uvece smo bili u Parku Pobjede, odmorili se, ali nije bilo snage za pjesacenje ka gradu...onda se prepustis izvanrednom gradskom prevozu
    Nadam se da ces uzivati kao i ja, a ako se sledeci put uputis ka Sankt Peterburgu javi se na vrijeme - tu tek imam da ti dam pregrst informacija i uputstava jer je grad mnogo ljepsi od Moskve.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Beograd pa Moskva,trebali kome štogoć?
    By Jovanka Narodna in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-06-13, 09:05
  2. Moskva
    By international712 in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-11, 10:03
  3. Replies: 4
    Last Post: 06-04-11, 15:45
  4. Moskva
    By rain_wind_storm in forum Putovanja
    Replies: 34
    Last Post: 16-08-10, 20:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •