Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 145

Thread: veliki psi (Akite Dobermani,Vucijaci, Rotvajleri itc.)

  1. #26
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    doberman pokusava da dokaze nesto ali mu slabo ide
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #27
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default





    Eo jos 1 akita stigla u pg

  3. #28
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nadam se da si spreman da dominiras i da znas inace ...
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvi vuci, kakvi medjedi, lavovi, karakondzule u prici sa psima... Ne mora se dalje ici od zoloskog vrta da bi jasno bilo koliko je to nerealna prica... Kolike zube ima pas a kolike vuk... Pas moze imati karakter da se smije suprostaviti vuku i tim cinom poturiti svoj zivot mjesto zivota ovce i takav pas obicno udje u legendu zbog toga. A neki da je ubio vuka, samo mozda ako je vuk veoma star, povrijedjen i bolestan....

    Sto se provjere karaktera tice, onaj ko zna sta je pseci karakter ce mnogo vise provjeriti i upoznati karakter svog psa setajuci ga gradom medju ljude, automobile, gradsku ludnicu, nego sto ce ikad znati o karakteru bilo kog psa pa i svog onaj ko "provjere" vrsi gurajuci svog psa na drugog....

  5. #30
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    " ŠAPO DAVI PITA"

    Bez imalo milosti: Objavljen snimak borbe pasa, u kojoj pit bul umire

    Na snimku koji traje skoro pet minuta, dvije muške osobe puštaju u borbu pit bul terijera i šarplaninca


    Uvecaj!
    Pit bul nije preživio borbu (Foto: Screenshot(YouTube))



    Snimak u kojem se kolju šarplaninac i pit bul terijer, te u kojem pit bul gubi bitku i na kraju umire, objavljen je na društvenoj mreži Facebook.
    Snimak je juče objavio Sead Kurpejović, ali je video vrlo brzo počeo da se širi putem društvene grupe Facebook, uz brojne osude prikazanog.
    Kurpejović je video prvi put objavio u aprilu prošle godine, ali ga je juče ponovo postavio na početnu stranicu svog profila.
    „Gledaj kako Šapo davi pita“, prvi je komentar koji je Kurpejović objavio po postavljanju videa na Facebooku.


    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #31
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Jedna kad je bio moj mali pas, a druga kad je vec malo porastao.

    Japanska Akita
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	1275777_241558915991224_1531392373_o.jpg 
Views:	273 
Size:	10.6 KB 
ID:	117311   Click image for larger version. 

Name:	DSC02624.jpg 
Views:	149 
Size:	10.8 KB 
ID:	117312  
    Last edited by LUKA!; 31-01-14 at 01:12.
    But if you never try, you'll never know..

  7. #32
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove malumnike sto organizuju borbe pasa bih u tor sa vukovima pustio...

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    " ŠAPO DAVI PITA"

    Bez imalo milosti: Objavljen snimak borbe pasa, u kojoj pit bul umire

    Na snimku koji traje skoro pet minuta, dvije muške osobe puštaju u borbu pit bul terijera i šarplaninca


    Uvecaj!
    Pit bul nije preživio borbu (Foto: Screenshot(YouTube))



    Snimak u kojem se kolju šarplaninac i pit bul terijer, te u kojem pit bul gubi bitku i na kraju umire, objavljen je na društvenoj mreži Facebook.
    Snimak je juče objavio Sead Kurpejović, ali je video vrlo brzo počeo da se širi putem društvene grupe Facebook, uz brojne osude prikazanog.
    Kurpejović je video prvi put objavio u aprilu prošle godine, ali ga je juče ponovo postavio na početnu stranicu svog profila.
    „Gledaj kako Šapo davi pita“, prvi je komentar koji je Kurpejović objavio po postavljanju videa na Facebooku.


    ja imam sarplaninca. te na konto ovog snimka bih rekao nesto u njihovu odbranu

    naime oni su dobrodusna rasa privrzena vlasniku i potpuno bezopasna po djecu (dozvoljavaju da ih jasu maltretiraju itd). ali su prema strancima izuzetno nepovjerljivi i brane svog gazdu i gazdinstvo i pod cijenu zivota. zato sarplaninci vaze za jednu od rasa koje su odlicni cuvari. ukratko sarac je odbrambeno-cuvarski pas. kada je na neutralnoj ili tudjoj teritoriji ne napada bez razloga i svakako ne prvi. dok u svom dvoristvu se prag tolerancije znatno smanjuje i tu znaju biti opasni po uljeze te napadaju prvi.

    ipak kako snimak pokazuje sarac je izuzetno hrabar i dobar borac energican sa visokim stepenom kaljenosti (izdrzljivosti na bol) te se protiv vuka ili drugog psa ili zvijeri bori sa prilicnim uspjehom. tako da vaze za jednu od najjacih pasmina na svijetu. zato sarplanince zajedno sa turskim Kangalima i ruskim Srednjeazijskim ovcarima i Kavkazkim ovcarima sa pravom nazivaju "Poker Boraca" ili "4 Kralja" (Four Kings) u svijetu pasa. rase tipa pitbul i Game APBT nema sanse protiv njih i zato je ovo greska sto su dozvolili da pas od 20kg se bori sa psom od 40-45kg. ko kad bi bokser iz super teske kategorije boksovao sa pero lakom. to nije fer. elem najpoznatiji sarplaninac je cuveni Barut sa Kosova kasnije od vlasnika Slavka Martinovica iz Crne Gore. legenda.. neporazen u preko 30 borbi koje su organizovali albanci kod kojih je borba pasa dio tradicije i kulture.

    da zakljucim nisu rasa za svakoga. traze vlasnika koji je dominantniji od njih koji ce im biti vodja. ali nisu ni kako ih zele predstaviti krvolocni i agresivni i dave gazdu na spavanju i ostale urbane legende o sarplanincima itd itd. eto moj nerijetko spava u mojoj sobi tokom noci pa sam evo ja i dalje ziv i zdrav sta vise kad ga cujem kako hrce u hodniku znam da sam potpuno bezbjedan i da nema te sile na ovom svijetu koja bi mi mogla nauditi

    standard za ovu rasu je napisao nas najcjenjeniji kinolog profesor Pavlovic doktor veterine na univerzitetu Sorbone zahvaljujuci kome je rasa i priznata od strane FCI.

    Sarplaninac Barut u drustvu pokojnog Slavka Martinovica na Izlozbi pasa tj Specijalci za Sarplanince:
    Last edited by Byk-e; 01-02-14 at 16:34.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LUKA! View Post
    Jedna kad je bio moj mali pas, a druga kad je vec malo porastao.

    Japanska Akita

    Ovo se meni cini kao americka akita...

  10. #35
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znate li koga da poklanja stene americke akite, japanske akite, dobermana ili crnog ruskog terijera?

  11. #36
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicpopovic View Post
    Ovo se meni cini kao americka akita...

    Vazda su mi bili simpaticni ovakvi ljudi.

    @ontopic:

    ベ ン か ら の ご 挨 拶
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	1522730_291780900969025_37402712_o.jpg 
Views:	154 
Size:	10.6 KB 
ID:	117497  
    But if you never try, you'll never know..

  12. #37
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Par pitanja za vas sa japanskim akitama: igrate li se sa njima i koje igre najvise vole? Koliko setnjom predjete sa njima dnevno ?

  13. #38
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Imam zenku rotvajlera od 10 mjeseci. Ima prostor za igru kroz dvoriste koji nije prevelik a nije ni mali, nekako taman. Ima 36-7 kg, sve crte pravilne. Simpaticna stvar a koja nekad zna da bude mana je ta sto je hiperaktivna. Znaci proviri li ko od ukucana skace mu do glave, rva se, a nije nimalo lako izgurat je iako je jos prakticno stene. Ponekad se neko ko oce da udje u dvoriste vrati jer misli da ce da ga raskube a ona ga ustvari ceka sa druge strane da bi se igrala. Kad je setam iritiraju je psi koji joj pokazuju zube a to obicno rade one rase manjeg rasta pa se zalijece da ih proguta, zato sam i kupio onu vaspitnu ogrlicu, neki je znaju ka davilicu. Eto ukratko nesto o mom iskustvu s ovom rasom jer vidim da je niko ije jos pomenuo. Ima li je jos ko?
    btw. Inace sam gleda na animal planet da rotvajleri imaju najjaci ugriz u svijet pasa.
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  14. #39
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Merc View Post
    Par pitanja za vas sa japanskim akitama: igrate li se sa njima i koje igre najvise vole? Koliko setnjom predjete sa njima dnevno ?
    nije akita pas koji nesto previse voli da se igra, on i u igri posebno do dvije godine pokusava da dominira. najvise je volio kad se igramo da se rva, da kao rezi i grize pa onda bjezi od mene pa opet napada i sl. to je vise pokusaji dominacije kroz igru i onda sam znao kad vidim da pretjera da ga postavim na svoje mjesto. vecinom nekom ostrijom komandom dosta ili sl. tako da to treba imati uvijek na umu kad se tako igra sa psom da ne pretjera i ne pomisli da je on dominantan.
    jos je volio da se igra sa plasticnim bocama ili loptama ali to ga ne drzi dugo vise je gledao svoj posao. da se okupa u more i sl.
    sto se tice setnje, ja sam imao obicaj da ga istrcim dobro nekih 4/5 km onda lagana setnja kroz grad i onda opet nazad toliko. i to je vecinom bilo ja na vespu on pored. oni zahtjevaju veliku setnju jer ce od dosade pocet da prave stetu.
    sad vec imam manje vremena za te stvari, ali opet nadjem bar ponekad da ga prosetam a vise se i ne igra u opste, ima 6 godina pa je prerastao to
    zato sam mu nabavio Dobermana , i za sada se dobro slazu.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #40
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Imam zenku rotvajlera od 10 mjeseci. Ima prostor za igru kroz dvoriste koji nije prevelik a nije ni mali, nekako taman. Ima 36-7 kg, sve crte pravilne. Simpaticna stvar a koja nekad zna da bude mana je ta sto je hiperaktivna. Znaci proviri li ko od ukucana skace mu do glave, rva se, a nije nimalo lako izgurat je iako je jos prakticno stene. Ponekad se neko ko oce da udje u dvoriste vrati jer misli da ce da ga raskube a ona ga ustvari ceka sa druge strane da bi se igrala. Kad je setam iritiraju je psi koji joj pokazuju zube a to obicno rade one rase manjeg rasta pa se zalijece da ih proguta, zato sam i kupio onu vaspitnu ogrlicu, neki je znaju ka davilicu. Eto ukratko nesto o mom iskustvu s ovom rasom jer vidim da je niko ije jos pomenuo. Ima li je jos ko?
    btw. Inace sam gleda na animal planet da rotvajleri imaju najjaci ugriz u svijet pasa.
    ovo za rvanje sam ti objasnio , kako sam ja sa mojim to rjesavao. uvijek imaj na umu da je njima i igra ispitivanje dokle smiju sa nekim
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #41
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    nekad ovo prije 2 god.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Eo da i ja izbacim Arcija americku akitu mog komsije,brutalan pas

  18. #43
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ovaj se isto tako "igra" ( nije moj pas u pitanju ali ga ja ponekad prošetam ) sad ima skoro dvije godine i jedina komanda koju zna je da sjedne i to isključivo ako slijedi nagrada.

  19. #44
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Merc View Post
    i ovaj se isto tako "igra" ( nije moj pas u pitanju ali ga ja ponekad prošetam ) sad ima skoro dvije godine i jedina komanda koju zna je da sjedne i to isključivo ako slijedi nagrada.
    nije se radilo sa njime, mozda jos nije kasno ali je blizu kraja/ psa do 2 godine mozes i nauciti nesto, poslije toga on je formiran kao licnost i vec mnogo tesko prima komande.
    a sto se tice Akite, to su jedni od tezih pasa za dresuru bas iz razloga sto hoce da budu dominantni i treba dosta rada sa njima i definitivno nisu za neiskusne ljude
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #45
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja kad ga izvedem pokusavam da ga naucim da dodje, isto tako sto mu dam nagradu kad dodje. Prije je isao na dresuru i od toga mu je samo ostalo da sjedne i nista drugo. Strasno je tvrdoglav, ali se svima podvukao pod kožu tako da mu se ta tvrdoglavost tolerise

  21. #46
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    sad da ne ulazimo kakva je dresura bila prije, ali i poslije dresure treba nastaviti sa radom inace se desi to sto se njemu desilo. o prva i osnovna komanda je da dodje jer nema nista iritantnije nego kad zoves psa a on te kulira kao ne cuje te. pa pojeo bi ga onda
    Sve je to super samo da nije agresivan prema ljudima , jer znaju biti a nagon za dominaciju prema drugim psima se ne moze iz njega izbiti.
    moj npr manje pse ignorise cak i ako ga napdnu, zna da je jaci i ne pokusava da im to dokaze ali kad vidi veceg psa onda vec nastaje problem, sto je veci pas problem j e veci
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #47
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ovo za rvanje sam ti objasnio , kako sam ja sa mojim to rjesavao. uvijek imaj na umu da je njima i igra ispitivanje dokle smiju sa nekim
    Znam, ali mi je ponekad i ža' da je grajem jer se vidi da oce bas igru. Pada kisa na Ct po 10 dana i onda jedan dan kad se izvedri ona poludi, skace ka ono jarac kad skace i samo ceka da neko izadje :-)
    A inace treba jaca ruka pogotovo sa ovom pasminom (taman ka sa akitom jer sam cuo da je tvrdoglava rasa)....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  23. #48
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Znam, ali mi je ponekad i ža' da je grajem jer se vidi da oce bas igru. Pada kisa na Ct po 10 dana i onda jedan dan kad se izvedri ona poludi, skace ka ono jarac kad skace i samo ceka da neko izadje :-)
    A inace treba jaca ruka pogotovo sa ovom pasminom (taman ka sa akitom jer sam cuo da je tvrdoglava rasa)....
    pa igraj se ti sa njom ali onda ti budi jaci ne daj da dominira, savladas je i obalis na ledja tako joj pokazes ko je dominantniji.
    i mogao bi vec poceti sa laganom dresurom, cisto par osnovnih stvari da ti kad je setas ne divlja i bude mirna.
    to ti je nekih mjesec dana po 20 minuta a onda je imas za cijeli zivot dobru, isplati se vjeruj mi. ima li sto ljepse nego kad setas velikog psa onda naidjes na slicnoga koji rezi zalece se ka tvome a tvoj kulira i ne reaguje. ili cvili da ga pustis u slucaju mog psa, samo posmatra i cvili ali se ne zalece i ne reaguje drugacije.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #49
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    pa igraj se ti sa njom ali onda ti budi jaci ne daj da dominira, savladas je i obalis na ledja tako joj pokazes ko je dominantniji.
    i mogao bi vec poceti sa laganom dresurom, cisto par osnovnih stvari da ti kad je setas ne divlja i bude mirna.
    to ti je nekih mjesec dana po 20 minuta a onda je imas za cijeli zivot dobru, isplati se vjeruj mi. ima li sto ljepse nego kad setas velikog psa onda naidjes na slicnoga koji rezi zalece se ka tvome a tvoj kulira i ne reaguje. ili cvili da ga pustis u slucaju mog psa, samo posmatra i cvili ali se ne zalece i ne reaguje drugacije.
    Problema sam ima sa hranom njenom i jos preciznije - kostima, ka i vecina pasa rezala je kad je manja bila mada joj se nisam odaljava pa je popustala dok mi jednom ne krenu na ruku, kad je tada ubio nisam nikad necu. Od tada kad ima kost u usta i kad joj se primicem odmah se na ledja okrece.
    Sto se dresure tice rotv. su pametni pa brzo uce, pocevsi od "daj sapu" pa na dalje, s tim sto sam u zadnje vrijeme smanjio malo zbog obaveza.
    A tvoji akita i doberman, ako su muzjaci oba oce li ti se klat kad odrastu? Jedan mora uspostavit alfa polozaj....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    preporucio bih svima koji vole pse i malo vise ih interesuje o njezi dresuri odgoju itd da posjete: http://balkankinology.net/forums/
    Last edited by Byk-e; 07-02-14 at 14:11.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-07-13, 15:22
  2. prodajem stenad japanske akite 400E
    By dwin in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-13, 23:35
  3. Trazim zenku japanske akite za parenje
    By psihodelija in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 20-07-11, 23:37
  4. I:stene Akite inu
    By free7 in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-10, 11:51
  5. Ko je veliki šef
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 20-05-08, 02:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •