Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 145

Thread: veliki psi (Akite Dobermani,Vucijaci, Rotvajleri itc.)

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default veliki psi (Akite Dobermani,Vucijaci, Rotvajleri itc.)

    posto sam i sam ljubitelj velikih pasa imam Japansku Akita Inu i sada sam nabavio Dobermana pa ne bi bilo lose da imamo temu dje bi se mogli savjetovati o svim probemima sa velikim rasama. od socijalizacije, dresure, setnje karakteristike pasa i bilo koje pitanje ili pomoc dolazi u obzir.
    ja sam imao problem oko dizanja usiju jer se sa time nikada nisam srecao i na kraju sam nasao po netu i uz par savjeta prijatelja sto imaju Dobermana snasao sam se.
    on ima 4 mjeseca i pravo je vrijeme za to dok mi Akita ima 6 god.
    znaci ako je neko zainteresovan da uzima velikog psa, a ima neka pitanja o tome ili bilo sta mislim da je ovo tema za to.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se dobar topik ako ga vec nema...lijepo je da ljudi pitaju prije nego uzmu ili drze psa...obicno ljudi uzimaju pse jer su vidjeli negdje tu rasu svidjela im se kao eto npr akitu uzimaju zbog filma iako ne znaju mnogo osim neke info koje pokupe po netu i na kraju se zavrsi tako sto pas bude zatvoren u kavezu ili na lancu jer je ujeo nekoga ili je previse nestasan ili tako nesto...to su mocne rase koje zahtijevaju jaku volju,socijalizaciju,cvrstu ruku i znanje...zato prije nego se bilo ko odluci za veliku i mocnu rasu neka prvo dobro razmisli odgleda dosta filmova o dresuri itd da nebi dosli u nezgodnu situaciju...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno tako treba se dobro obuciti i nauciti prije nego se neko odluci za neku rasu samo zato sto ju je vidio na tv ili kod nekoga,moras znati jesi li spreman da dajes maximalno tom psu....Ja imam boxera starog 6 mjeseci i bas napredujemo slusa i dobar je koliko je to moguce sa 6 mj ali je okruzen ljudima i radimo da bude sto bolji ja nisam imala problem sa dizanjem usiju nego sa spustanjem tacnije lijepljenje usiju da ih pravilno drzi i takodje uz pomoc drugih naucila sam kako se lijepi i sad to radimo jedno uho smo doveli u red ne krivi se vise,ostalo je jos jedno

  4. #4
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma... Kod nas je sve stihijski i letimicno, pa i uzimanje ljubimaca. Od filma sa Ricardom Girom Akita prozivljava naglu ekspanziju. Ne prodje dan a da ih ne vidim barem po 4, 5. Najsmjesnije mi je kad cujem "borac protiv medjeda" Jes, isto kao sto je Ridzbek "borac protiv lavova". A dje druze... Nego, to su kompleksaska posla. Kada osoba uzme psa koji mu karakterno odgovara i to poslije visemjesecnog istrazivanja rase, odgajivaca i sl. to je pun pogodak.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makana View Post
    Ma... Kod nas je sve stihijski i letimicno, pa i uzimanje ljubimaca. Od filma sa Ricardom Girom Akita prozivljava naglu ekspanziju. Ne prodje dan a da ih ne vidim barem po 4, 5. Najsmjesnije mi je kad cujem "borac protiv medjeda" Jes, isto kao sto je Ridzbek "borac protiv lavova". A dje druze... Nego, to su kompleksaska posla. Kada osoba uzme psa koji mu karakterno odgovara i to poslije visemjesecnog istrazivanja rase, odgajivaca i sl. to je pun pogodak.
    slazem se za ovo visemjesecno istrazivanje a akite su se toliko rasirile kod nas posle tog filma da je to smijesno...a sto se tive toga borci sa medvedima ima tu istine ona je slicna ruskoj lajki koja se koristi u lovu ali ne ulazi u direktnu borbu sa medvedom okruzuje ga mami i drazi dok ne dodje lovac...isto tako rodezijski ridzbek je gonic lavova sto znaci da je po vise njih jurilo lava i okruzivalo ga kao sto to danas rade lovacki psi sa divljim svinjama...akita je jako lijepa rasa ali po meni nije za svakoga koliko kod ti ljudi mislili da znaju...ja samo poznajem mali broj ljudi koji stvarno znaju nesto o psima a mnogo veci broj onih koji misle da znaju a daleko su od toga za neki kratak period se nacitaju sa neta i misle da sve znaju a sta onda treba reci za ljude koji godinama rade i uce o psima...svakako bih svakome predlozio da skine sve sezone dog whisperer sa neta i odgleda toga covjeka jako je korisno da ljudi nauce neke sustinske stvari koje moraju znati o psima....jedna od tih koja mene licno jako nervira kad je vidim je kada ljudi maze psa koji laje na nekoga da ga smire

  6. #6
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.telegraf.rs/vesti/290055-...500-kilometara
    evo jedna lijepa i dirljiva prica o psecoj vjernosti i ljubavi...ja sam odusevljen...pricu sam pronasao na inicijativu moje babe koja se sjeca prce jos iz 95te

  7. #7
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno je pomagati u lovu, kao sto su nekada radili Rizdbek i Akita, a sasvim je drugo "boriti se" sa medjedom, lavom i slicno... U ogromnoj su vecini oni koji smatraju da su njihovi ljubimci iskonski predatori i zivuljke koje mrse racune zvijerima, poput navedenih, i gotovo uvijek poticu "od sampiona". Idioti. Iako su se Dogo A. i Fila dobro pokazali u okrsajima sa pumama, kao i Kangal u okrsajima sa vukovima, zvijeri su zvijeri a psi su psi.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se definitivno...mada kangali i sarci sa nasih prostora su se cini mi se i vise nego dobro snasli...to je posebna sorta sto bi rekli...))

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ja ne znam ko ocekuje da ce se pas boriti sa medvjedom, Akita se istakao kao dobar u lovu (divlje svinje , medvjedi i jeleni).
    psa definitivno ne bi preporucio nekome ko nema iskustva sa psima ili ko nema autoritet. evo moj npr. kojeg sam dosta dobro uspio dresirati slusa samo mene i jedino mene ostali ukucani su u njegovom nivou ili ispod njega. sta to znaci, mene ce poslusati svaku komandu u svakom momentu ostale(zenu, majku, sestru , zeta i sl) ponekad ih poslusa a uvecini slucajeva on radi po svome ili se pravi gluv.
    dosta cesto pokusava da bude dominantan i ako se to ne zna iskorjeniti onda nastaje haos.
    sretao sam ljude kako ga setaju i samo se zale. ne smiju da ga puste sa povodca jer nece da im dodje pa sta onda reci o drugim komandama kad osnovnu nece da poslusa. i to sam sreo kod par njih sto ih imaju, jer moj seta bez povodca uz nogu pa se cude kako sam to uspio.
    za stan definitivno nije jer ima dva ogromna linjanja u jesen i proljece, u tolikim kolicinama da mogu punn jastuke od te fine pod dlake.
    i da napomenem da se to ne zavrsava nego samo je manje tokom godine.
    to su mu neke lose mane ali ima mnogo vise pozitivnih.
    i jos bi napomenuo da sam ga nabavio prije nego je film snimljen
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makana View Post
    Jedno je pomagati u lovu, kao sto su nekada radili Rizdbek i Akita, a sasvim je drugo "boriti se" sa medjedom, lavom i slicno... U ogromnoj su vecini oni koji smatraju da su njihovi ljubimci iskonski predatori i zivuljke koje mrse racune zvijerima, poput navedenih, i gotovo uvijek poticu "od sampiona". Idioti. Iako su se Dogo A. i Fila dobro pokazali u okrsajima sa pumama, kao i Kangal u okrsajima sa vukovima, zvijeri su zvijeri a psi su psi.
    a to se moze desiti da ponekad pas "dobije" zvijer u toj borbi i to najvise zahvaljujuci masi i srcanosti ali tu su primjeri bas rijetki i to je glupo za uporedjivati i sto ti kazes to su zanosenja kao veliki predatori i sl.
    eno ga onaj Bosanac razbio medjeda pa ce na kraju biti da smo mi ljudi jaci od nih jedan na jedan
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    masta nas narod da ce im se psi boriti sa medjedima...mada kroz ovaj nas grad nije bas da nema...

  12. #12
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja sam inao prilike da gledam borbu iznedju pit bula i vuka.

    Vuk je predator, koji ako nakon 3-4 minuta nesto/nekoga da savlada, on ce da se povuce i trazi drugi plijen. Nijedan pas nema sanse protiv vuka u divljini


    Sent from my Bertone karivolica using Tapatalk
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  13. #13
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi ste u pravu,za svaki post ovo su sve borci sa svakakvim zivotinjama i naravno roditelji su sampioni u izlozbama xaxaxaxax... pored 4cane corsa,chow chow,2 mjesanca imamo i 2 "borbene rase",azijatkinju i tosa inu... recite mi sto mislite o legalizovanju testa karaktera za pastirske pse(azijati,kangali,sarplaninci,kavkaski)... ja licno sam protivnik borbi pasa,ali cini mi se da ovi danasnji pastirci(casst izuzecima) koje sriijecemo u velikom mahu gube ono za sto su nekad koristili... Inace,znate li koga da ima tosu kod nas-ali pravu tosu?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    mala je razlika izmedju testa karaktera za pastirske pse i borbe pasa sa pit bulom.
    ovo prvo bi trebalo da sluzi da se provjeri dominacija psa ali dosta cesto to zavrsi sa borbom do smrti. vise se i jedan pas ne koristi za ono zasto je "napravljen" mada nema vise ni ovaca ni stoke ni bilo sta da bi bili ono za sta su se nekad koristili. jedino lovacki psi i dalje "sluze svrsi".
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #15
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    438
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mala razlika,pitovi se u vecini slucaja bore do smrti... dok su borbe kod pastiraca u vecini slucaja dok jedan borac ne prihvati dominaciju drugog... Pratim sve turnire pastiraca,rijetko dje je umro pas od posledica borbe...

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    rijetko se i borbe pitova zavrsavaju smrtno, isti je to princip i bore se dok pas ne okrene ledja drugm psu ili vlasnik preda. desava se da psi vise nemaju snage pa se onda pustaju da se vidi koji nece krenuti i taj je porazen. kao mladji imao sam priliku da gledam te borbe vise na kasete nego uzivo posto mi se brat od tetke time bavio, ja sam imao pita ali ga nikada nisam htio pustati da se bori, ne zasluzuje ni jedan pas to.
    a sto se tice pastiraca nisam to nikada gledao ali kako rece rijetko dje je umro,znaci desava se.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #17
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Calabria
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa cane corso je davnih dana imao ulogu kao ratni pas, borio se protiv medjeda, lovio divlje svinje, cak je istrijebljivao jazavce, da bi posle toga sluzio kao ovcarski pas i na kraju kao pas cuvar zato sto je sacuvan karakter, nepovjerenje prema strancima, privrzenost vlasniku i milost prema bezopasnima(djeci) xd

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bokig View Post
    Svi ste u pravu,za svaki post ovo su sve borci sa svakakvim zivotinjama i naravno roditelji su sampioni u izlozbama xaxaxaxax... pored 4cane corsa,chow chow,2 mjesanca imamo i 2 "borbene rase",azijatkinju i tosa inu... recite mi sto mislite o legalizovanju testa karaktera za pastirske pse(azijati,kangali,sarplaninci,kavkaski)... ja licno sam protivnik borbi pasa,ali cini mi se da ovi danasnji pastirci(casst izuzecima) koje sriijecemo u velikom mahu gube ono za sto su nekad koristili... Inace,znate li koga da ima tosu kod nas-ali pravu tosu?
    brate ne znam sto podrazumijevas pod testom karatera...to bi za mene bilo samo da se pas primakne vuku i ako ide na njeg dobar je...to je to...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    rijetko se i borbe pitova zavrsavaju smrtno, isti je to princip i bore se dok pas ne okrene ledja drugm psu ili vlasnik preda. desava se da psi vise nemaju snage pa se onda pustaju da se vidi koji nece krenuti i taj je porazen. kao mladji imao sam priliku da gledam te borbe vise na kasete nego uzivo posto mi se brat od tetke time bavio, ja sam imao pita ali ga nikada nisam htio pustati da se bori, ne zasluzuje ni jedan pas to.
    a sto se tice pastiraca nisam to nikada gledao ali kako rece rijetko dje je umro,znaci desava se.
    Gledah ja prije 10,12 god borbu pita i sarplaninca.Ubijedjen sam bio da ce sarplaninac da ga samelje ali brzo ga prosu ovaj pit.Nijesam neko ko voli te borbe no se kao dijete slucajno zatekoh kod komsije kad su ih pustali.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Gledah ja prije 10,12 god borbu pita i sarplaninca.Ubijedjen sam bio da ce sarplaninac da ga samelje ali brzo ga prosu ovaj pit.Nijesam neko ko voli te borbe no se kao dijete slucajno zatekoh kod komsije kad su ih pustali.
    pa i ja silom prilika sam gledao to jer stariji brat od tetke se zanosio time pa smo htjeli ne htjeli to gledali po vas bijeli dan na vhs.
    jedna od borbi je bila pit bull protiv argetinske doge i ko se ne bi na dogu kladio zar ne. pit mu se zavukao ispod noga uhvatio za mooda i tresi. dzabe doga grize kida ovaj ne pusta, i borba nije trajala ni 2 minuta. nedje sam poslije cuo da je ta doga uginula od rana.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    greote...pitovi su tako divna rasa u pravim rukama...nazalost danas nema zakona da zabrani ljudima da drze a ne rasu da zabranjuju...po meni je dozvolit nekome ko je labilna osoba da drzi pita isto sto i dat mu pistolj u ruke...

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    imao sam ga i nista mirnije od njega nije bilo, nije bio agresivan ni prema psu, macki a o ljudima da ne pricam.
    kako se ponasas prema njemu tako ce on prema drugima.
    od zene mi prijateljica dobila na poklon sar peja i on zna biti malo agresivan i pita me za savjet. kazem joj da mora da ga socijalizuje jer hoce da budu nezavisni i agresivni prema drugim psima a i ljudima. a ona ": da ga bijem cesce.umro sam od smjeha ali to je bilo neznanje. to je najveci problem sto ljudi kad dobiju psa ne znaju sa njime da se ponasaju, zatvore ga u stan ili u box i normalno da pas kad sretne drugog psa nece znati da se ponasa i od straha pocinje da napada.
    to kad imas male pse nije problem, mozes ga nekako obuzdati ali vece i jace rase sa nezgodnim temperamentom su problem.
    znaci sto vise setnje medju ljude, sto vise druzenja sa drugim psima od malih nogu i da vidite kako i najljuca rasa postane normalan i socijolizovan pas koji zna da se ponasa u drustvo.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slazem se u potpunosti...ja sam moga vucijaka od 2 mjeseca vodio u park da se igra sa psima i da se druzi i svakome sam dozvoljavao da ga pomazi i sad je extra socijalizovan ali kad ja nisam tu nocu da neko udje nebi dopbro bilo instinkt proradi...

  24. #24
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    instikt ce uvijek biti tu , socijolizovanje psa ne znaci da nece biti dobar cuvar. lako je mirnog psa nauciti da bude agresivan kad zatreba ali je veoma tesko psa koji se uci agresivnošću od malih noga nauciti da kasnije bude miran i stalozen pas
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #25
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	2013-12-23 13.58.14.jpg 
Views:	297 
Size:	10.1 KB 
ID:	116035Click image for larger version. 

Name:	2013-12-23 13.58.56.jpg 
Views:	264 
Size:	10.5 KB 
ID:	116036
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-07-13, 15:22
  2. prodajem stenad japanske akite 400E
    By dwin in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-13, 23:35
  3. Trazim zenku japanske akite za parenje
    By psihodelija in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 20-07-11, 23:37
  4. I:stene Akite inu
    By free7 in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 01-12-10, 11:51
  5. Ko je veliki šef
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 20-05-08, 02:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •