Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 101

Thread: Elektroprivreda i mi kao potrošači

  1. #51
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    pravi razlog da se malo poveca cijena struje...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #52
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    E ovako ljudi, molim da se ukljuci neko ko je upucen i ima pravi info st cinjet...

    Naime jutros donese postar plavu kovertu da se javim sudu i da ED trazi od mene dug 129e od 29.05.2012 da tacno pise 2012. Ja sam to izmirio tada i sada nemam nikakav dug na racunu. Zvah ED i oni pptvrdise da sam ja to platio ali da moram da uplatim na dva odvojena racuna po 20e kako bi mi izdali potvrdu da je izmireno i ja ponesem sudiji. Ja na moju zalost nisam to sacuvao i dan danas se zezam sa mojima kako imaju racune iz 2008e pune kutije. Izgleda su itekako pametniji od mene.

    Dakle da li ko zna od kada je uvedeno to pravilo da se placaju penali za neredovno placanje, da li moraju iz ED da mi izdaju potvrdu da sam ja to platio jer je ovo fukarski potez makar po meni da izvuku jos 40e jer sud mi potrazuje dug od 129e koji je izmiren. Recice neko da se ne ciganosem no platim ali meni su vec naplatili 100 kazne jedinom u naselje, malo mi je dosadilo. Redovan platisa sam i imam kao popust zlatnog tima a svako malo u sud, komso preko puta 6300e duzan i libo ga tuki


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Eto vidis komsa boli tukson za 6k a ti za mizernih 40e se bunis zato smo tu dje smo nikad evrope gledat necemo

  4. #54
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Nasao sam sve racune ipak moji sacuvali e jedva cekam da cujem obrazlozenje sudije i kako ce mi rec da ipak moram platit. U nekoj normalnoj zemlji bi me vjerovatno naucili kako da tuzim ED za prevaru a odje cemo da vidimo sto ce bit


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Pa tuzi ih i dobices...imas crno na bijelo i imas razloga. Konsultuj se sa advokatom i navedi da te izuzimaju od posla i za dusevnu bol i trazi im 100e i neka plate sud i tebi 100e
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  6. #56
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tri godine ne radi brojilo, kuca samo jeftinu struju, regulatorna agencija odlucila da u takvim slucajevima se naplacuje 80% skupa 20% jeftina. otac i majka stari, ne znaju, ne razumiju se. Ja sam bio odsutan. stizu racuni po 150e nakupilo im se 3k duga.(jer od 300e penzije placat 150 struju je prosto nemoguce) mislite li da je lik koji dolazi da upisuje struju i jednom rekao da brojilo ne radi????? briga ih. pitam sto da radim u distribuciju. radnik mi veli: nista i meni je tako bilo, nista nisam moga da uradim, jadio sam se 3 godine i odustao. i jos plus regulatorna agencija ne postoji da bi mogao otic tamo ili ih tuzit ili se zalit na njenu odluku. potpuno su zasticeni od svega. platicu im nikad. brojilo nece da mi zamijene. ja ne smijem da ga zamijenim po zakonu. radnik koji upisuje stanje se osjetio krivim pa nam je skinuo plombu sa sata tako da okrecemo jeftina skupa po potrebi a i dalje su racuni oko 100e... DO DALJNJEGA NE PLACAM STRUJU.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Elektroprivreda je skroz zasticena. Svi drugi strecaju od agencija koliko toliko ali epcg boli uvo. Agencija je njihova...prije koju godinu sam isto pisao i pisao reklamacije da mi mjenjaju brojilo jer je bilo neispravno(vrtilo kao ludo) i ladno jednom dosla ekipa da ga kao ispita,niti su ga skidali niti bilo sta...i kao upali ugasi itd i sve u redu. Rekoh problem je sto vrti vise nego sto treba jer racuni po 150e ne mogu doci...nista mi nisu zamjenili. Srecom par mjeseci kasnije svejedno su nam ugradjivali ova pametna brojila jer smo dosli na red i sadsu racuni u prosjeku 50% manji...mislis da su me oslobodili necega iako sam pisao reklamacije?jesu Q. Na kraju podijelio teret i sta cu placam. Ebem ti agenciju. Dok je sa EKIPom skroz druga stvar...Oni bas reaguju i rade to kako treba.(relativno)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr dn View Post
    Tri godine ne radi brojilo, kuca samo jeftinu struju, regulatorna agencija odlucila da u takvim slucajevima se naplacuje 80% skupa 20% jeftina. otac i majka stari, ne znaju, ne razumiju se. Ja sam bio odsutan. stizu racuni po 150e nakupilo im se 3k duga.(jer od 300e penzije placat 150 struju je prosto nemoguce) mislite li da je lik koji dolazi da upisuje struju i jednom rekao da brojilo ne radi????? briga ih. pitam sto da radim u distribuciju. radnik mi veli: nista i meni je tako bilo, nista nisam moga da uradim, jadio sam se 3 godine i odustao. i jos plus regulatorna agencija ne postoji da bi mogao otic tamo ili ih tuzit ili se zalit na njenu odluku. potpuno su zasticeni od svega. platicu im nikad. brojilo nece da mi zamijene. ja ne smijem da ga zamijenim po zakonu. radnik koji upisuje stanje se osjetio krivim pa nam je skinuo plombu sa sata tako da okrecemo jeftina skupa po potrebi a i dalje su racuni oko 100e... DO DALJNJEGA NE PLACAM STRUJU.
    Zar nije odnos 60% skupa a 40% jeftina? Meni je tako jedno vrijeme vrtio non stop jefzinu i tako su mi obracunavali cini mi se. Pa su ga oni "popravili" ali je sad non stop na skupu. Samo sto mi na racun naravno racunaju opet ovaj odmjer. Ako je 80 na 20% to je cisto dranje. Zar ne mozemo da se zalimo da nam ugrade novo brojilo kada je staro neispravno?
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,985
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ide 2/3 i 1/3

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #60
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odnos je bio 77% skupa 23% jeftina ,tada, nego sam u grubo napisao. sad mi je reka ovaj sto upisuje stanje da okrenem skupu nedjelju dana a ostalo u mjesecu jeftinu i dalje mi je racun 90+ zimi 110 +

  11. #61
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr dn View Post
    odnos je bio 77% skupa 23% jeftina ,tada, nego sam u grubo napisao. sad mi je reka ovaj sto upisuje stanje da okrenem skupu nedjelju dana a ostalo u mjesecu jeftinu i dalje mi je racun 90+ zimi 110 +
    Da nije to previse za racun? Imas li koliko TA peci u kucu?

  12. #62
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pribor Za Torte View Post
    Da nije to previse za racun? Imas li koliko TA peci u kucu?
    ako mozes da vjerujes da lozim na dva mjesta u kuci ne koristim nista slicno

  13. #63
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Koliko stvarno košta struja u Crnoj Gori i regionu? (TV Vijesti)

    http://www.vzstudio.me/youtube/koliko-stvarno-kosta-struja-u-crnoj-gori-i-regionu-tv-vijesti/

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr dn View Post
    ako mozes da vjerujes da lozim na dva mjesta u kuci ne koristim nista slicno
    Onda bi trebao da provjeris instalaciju tj. brojilo i to bas, jer u sluchaju koji si opisao ne bi trebalo da je rachun preko preko 30€ (2oje u domacinstvu). Naravno bez grijanja-hladjenja.


    A sto se tiche "jednotarifnog" brojila, to je skoro pa bezznachajno ako se normalno trosi.

    Lichni primjer-2oje + malo dijete (pere se, spema non stop), oko 30-33€ mjesechno. + prilichno se doma, usled trenutnih poslova, sto naravno povecava potrosnju.
    Prije juniora bilo oko 22-25€.
    ><

  15. #65
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve ja to znam komsiji ista stvar isti uredjaji racuni po 40-50e +placa redovno pa na to -40% i banja a meni dug racuni 100+ kamata na svaki racun 15e itd itd ka da sam kod zelenasa uzeo pare ne bi tolku kamatu obracunavali. bio sam 100 puta u distribuciju . nema govora da se brojilo promijeni !!!

  16. #66
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Aj slikaj kakvo ti je brojilo...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ne moze se izvadit dokumentacija za brojilo bez zveka. I onda imate najjace rjesenje- na koje vas epcg i drzava tjera svojim propisima- prikacite se nelegalno cekate da vas prijave, dobijete kaznu oko 100e a onda vas legalizuju oni sami i sve zavrse... San pd drzave


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  18. #68
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Mora li svaki stan u CG imati brojilo? Da li država propisuje to svojim propisima? Smiješno mi je da moraš da potpišeš ugovor o snabdijevanju sa EPCG da bi imao struju u stanu. Meni se taj ugovor ne sviđa i ne želim da ga potpisujem, ali nemam nikakav problem sa plaćanjem struje koju potrošim.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #69
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Moraš ,čak i da imaš svoj izvoz struje moraš to sa njima regulisati, ako proizvodis više oni tebi nešto plate. Nisam u detalje siguran, ovo je ugrubo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #70
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Onda bi trebao da provjeris instalaciju tj. brojilo i to bas, jer u sluchaju koji si opisao ne bi trebalo da je rachun preko preko 30€ (2oje u domacinstvu). Naravno bez grijanja-hladjenja.


    A sto se tiche "jednotarifnog" brojila, to je skoro pa bezznachajno ako se normalno trosi.

    Lichni primjer-2oje + malo dijete (pere se, spema non stop), oko 30-33€ mjesechno. + prilichno se doma, usled trenutnih poslova, sto naravno povecava potrosnju.
    Prije juniora bilo oko 22-25€.
    Je li ti to ukupni racun za mjesec 30-33 eura?

    Ja kad pogledam sve stavke na racunu, izracunam 28 eura taksi i troskova za koje nas elektroprivreda krade, a potrosnje imam do 15 eura mjesecno sto mi na kraju donese za uplatu oko 45 eura za mjesec.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Je li ti to ukupni racun za mjesec 30-33 eura?

    Ja kad pogledam sve stavke na racunu, izracunam 28 eura taksi i troskova za koje nas elektroprivreda krade, a potrosnje imam do 15 eura mjesecno sto mi na kraju donese za uplatu oko 45 eura za mjesec.
    Da, total. Nego ne naglasih (da valja), da se radi o brojilu bez uklopnog sata -jednotarifnom, gdje pomenutim omjerom obrachunavaju odnos VT-MT (visha-manja tarifa). Zato i navedoh potrosnju uopste, kao dokaz da "kucno" kontrolisanje VT-MT, nije presudno za konachan iznos rachuna, vec druge stvari..


    Samo dio gdje naplacuju sopstvene avetluke (jedna od stavki "gubici u.."), kradju, loshu naplatu i sl. je problematichan. Ostalo, kao i za svaku robu, razni troskovi/stimulacije/naknade.. koji se ukalkulishu cijenu/rachun. Iz nekog razloga na rachunu za struju to mora da se izrazi, dok na rachunu za gorivo recimo, ne. (A kako to zapravo izgleda kod goriva ).
    Last edited by NexusVI; 04-11-14 at 07:34.
    ><

  22. #72
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    podgorica
    Posts
    2,337
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Aj slikaj kakvo ti je brojilo...
    nmg sad slikat ovakvo je inace
    http://www.zadarskilist.hr/media/base/sat.JPG

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,985
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Za ovoga imaš rešenje sa magnetima, iglom.. Itd

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #74
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr dn View Post
    nmg sad slikat ovakvo je inace
    http://www.zadarskilist.hr/media/base/sat.JPG
    najbolje rjesenje za ovaj tip brojila...javi se na PM da ti objasnim nesto
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  25. #75
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,524
    Thanks Thanks Given 
    5,393
    Thanks Thanks Received 
    3,881
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ne moze se izvadit dokumentacija za brojilo bez zveka. I onda imate najjace rjesenje- na koje vas epcg i drzava tjera svojim propisima- prikacite se nelegalno cekate da vas prijave, dobijete kaznu oko 100e a onda vas legalizuju oni sami i sve zavrse... San pd drzave


    Sent from my iPad using Tapatalk

    E ovo su meni bili uradili i to jedinom u naselje, poludio sam bio. Inace sto se tice mog problema posao sam u sud i kni rekose da ne moram nista placat ED-u samo njima 20e sudske troskove. Poslao sam ih u tri likepe i rekao da to naplate od distribucije


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  2. Elektroprivreda kupila akcije Prve Banke
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 120
    Last Post: 29-12-08, 23:05
  3. TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA
    By J.Vilkoks in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-07-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •