Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 101

Thread: Elektroprivreda i mi kao potrošači

  1. #76
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ima li neko da mi izbaci skeniran ili uslikan racun za struju prije nekih 10 godina.Zanima me da vidim koliko je bilo ovih zajebancija sto se dodatno placaju a koliki je iznos na racun bio utrosena energija.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne treba 10 godina. Dovoljno je od maja ili juna 2007 godine. Jer su od jula 2007 uveli 5 dodatnih stavki, zbog kojih mi i dan danas kad pročitam na računu pozli.
    Mamu im lopovsku.
    Jbg, trebalo je italijanima udovoljiti nakon prodaje elektroprivrede, da još brže namlate para.

    Poslato sa HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatok 2

  3. #78
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pa eto iz tog perioda,jutros se sa oce malo posvadjah oko racuna pa bih da mu pokazem razliku jer mislim da nije zanemarljiva.Eto ukoliko neko im neka posalje..

  4. #79
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Evo problem sa racunom,u kucu u Kokote dje niko ne zivi svaki mjesec nam je racun 5 eura struje i rata 20 eura.Dakle 25 eura placamo nedje od avgusta do decembra.Poslednji racun nam dolazi 27 eura struje plus rata 20.Niko tamo ulazio nije kao i prethodnih mjeseci kad su nam obracunavali mislim po 33 kilovata a ovaj zadnji 289 kilovata.Boga pitaj kako je ovaj nesretnik to upisao ,ne zelim ta ***** da castim 20 eura ,zanima me mogu li tu sto ucinjet jer vec imam jedan prigovor dje je uradjen zapisnik i niko nista.Druka stvar je ta kako su stavili novi sat nijesu mi dali kljuc od onog ormara dje su svi satovi.Imam li pravo na taj kljuc da bih mogao da provjeravam ta djubrad ili treba da lomim ormar.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako niko nista ne trosi racun je 4.36 eura i kakva je to rata?

  6. #81
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Rata za ugovor zbog prethodnog duga.Dolazili su i 23,60 jedno vrijeme pa 24,40 pa 25 i skakao je stari ali mu ja ne dadoh da se radi eura koprca.Ali sad je 20 eura razlika sto je bas nenormalno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #82
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Jesi provjeravao da nije ko ulazio unutra...? Znam par slučajeva u nk da su đečina provaljivala u kuće za koje znaju da niko ne živi... Jedno klošarče iz komšiluka je godinu dana živjelo u stanu neke babe što je umrla, a rodbina joj sva u AUS/USA, promijenio bio i ulazna vrata...
    #fakenews

  8. #83
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Niko niko dobro je zatvoreno ,kumara živi na isti plac nema ograde.I račun je zaglavljen u vrata stojao 10ak dana vidjeli bi se tragovi Uglavnom mora da je ovaj strucnjak pogrešno stanje upisao ,ne bi mu prvi put bilo da zezne nesto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #84
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Da nije kumara šta privodio pa se krio od žene... :mrgreen:

    Pođi prijavi obavezno, vjerovatno lupaju tako pa đe im prođe prođe...
    #fakenews

  10. #85
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Idemo dalje,za ovaj prigovor stiglo obavjestenje da ce izac neko da pogleda to.Ali sto se sad desava, za ovaj mjesec racun dolazi 65 eura AHAHHAHAAHAHHAHAHHA aloooooo 65 eura u kuci gdje ne zivi niko.Ali novost je da mom kumu koji zivi pored racuni dolaze 0 slovima NULA EURA potrosnje.Postoji mogucnost da su tu nesto pogrijesili kod ta dva sata.I opet ALI ja moram da platim i ove 65 eura da ne bi raskinuli ugovor za otplatu duga i ugasili struju.Kako ja nemam para da im svakio mjesec placam ono sto ne trosim i pisem prigovore ja krenem u distribuciju ali ljudi na vratima ne daju da se udje jedino da pistolj ponesem.Probam preko telefona da zovnem i javi se par ljudi na nekoliko brojeva koji kazu ovo je sramota sto se radi sa novim multifunkcionalnim brojevima i daju mi broj inzinjera Milice Vujosevic koju ja evo 5 dana ne mogu dobiti na njen broj.Danas opet idem tamo i opet me vuku za rukav ne daju da se udje i nude mi da joj posaljem pismo.
    LJUDI MOJI ONI MENE PLJACKAJU I NE DAJU MI DA DODJEM DA VIDIM STO JE,JE LI MOGUCE OVO???????

  11. #86
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Kum te namjestio ahahahah... Reci čoeku da plati to što je potrošio da te ne zajebava...

    Probaj sa onom agencijom za zaštitu potrošača ili kako već... Čini mi se da sam čitao po forumu par puta da su dosta ažurni...
    #fakenews

  12. #87
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    hahahahahaha ko ce kome...
    No evo dobih neku zenu iz uprave u NK i dade mi broj nekog direktora da prijavim o cemu se radi i ove sto se ne javljau.No gle cuda ni direktor se ne javlja hahahaaahah
    Zvacu ovaj CEZAP pa ako to ne urodi plodom Vijesti cu zvat da se pozalim da mozda kakav tekst ispisu.Mada od svega ovoga mi najmanje u glavu ulazi objezbedjenje na vrata koje ne da ljudima da udju u EPCG.Smijesno.

  13. #88
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ne pljackaju samo tebe, meni svaki mjesec stize, oko 100-110€ sa tom ratom, znaci da trosim struje 80-90€ a grijem se na drva. Ja preko dana na posao, sestra preko dana na posao, stari kuci izgleda ludnicu pravi pa sve rerne drzi upaljene, bojlere, klime, radijatore, i opet ne znam moze li toliko potrositi struje. A druga stvar vec 3-4 godine ima kako su mi onaj sat sto je bio u kucu ugasili i postavili novi sat na stub koji je 50m od moje kuce i koji je zaklucan i ja ne mogu da provjeravam koliko trosim struje. Cak prvi racun kad su preselili sat na taj stub, racun mi je stigao 197€ a bio je neki jesenji mjesec, oktobar cini mi se, i bili smo u kratke rukave napolju. I tri puta sam se zalio niko nije izasao da pogleda, samo su mi na salteru rekli, ti si to potrosio. I tako, evo do sad ljeti od 60 pa zimi do 100€ racuni dolaze... I sto da ja tu radim, kako to da ne mogu da kontrolisem koliko trosim?

  14. #89
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Pođi na onu temu o krađi struje pa ih pokoči sve redom...

    Probaj i ti sa CEZAP-om, ako ne mogu pomoći bar će te uputiti na koju adresu da se žališ...
    #fakenews

  15. #90
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Juče su u skupštinu izglasali amandman poslanika Abazovića kojim se na račun za struju stavka "gubici na distributivnoj mreži" ne može odredjivati paušalno ( u slobodnom prevodu ofrlje ) nego da to treba regulasati nekim postotkom u odnosu na potrošnu elek. energiju i predstanik vlade je to nazvao van pameti !!! Ili narod voli da ih DPS jaše ili ljudi koji glasaju za njih uopšte ne plaćaju struju pa im to odgovara ... treće nema ...
    evo i slike glasanja


    ps: ako može neko da objasni šta je to izglasano i oće li to uopšte zaživjet pošto vlast predpostavljam ima mehanizme da nekom drugom stavkom nadoknadi "gubitak"
    deuscroix

  16. #91
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,029
    Thanked in
    1,795 Posts

    Default

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #92
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Niko nije ni rekao da se ta stavka briše nego da ona bude fiksna pa ako EPCG ima više intervencija zimi preko ljeta uštedi za to ... zbog čega ljudi lažu gradjane ...
    deuscroix

  18. #93
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hehehehehe kakvi hohstapleri... nece da pokazu realne podatke nego onako folirantski pausalno bez dokaza procjenjivali ... koliko ono dijele dobitke sami sebi... hoce evropski princip bez evropskih dokaza..jos da ih mans tuzi za sve ono do sad sto su procjenjivali bez dokumentacije i prilozenih podataka i slobodno da idu pod gas lampom... hohstaplerska posla alapljivaca...
    Strasno...
    Hvala Lepo

  19. #94
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    115 e, prosle godine 60 u januar. od toga potrosnja struje 40 e a gubici ili sta li je vuc 30 i nesto eura.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #95
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ovo je strašno đe živimo. Ozbiljno. Pritom ne mislim samo na ljude koji rade ovo, već i na one koji ostaju slijepi na ovakve i stvari ili ih, još gore, podržavaju.


    Građani će dati 115.000.000 eura za vjetroelektrane

    Vlasnici vjetroelektrana na Možuri dobijaće od potrošača električne energije subvencije od 115 miliona eura za 12 godina rada, jer je država takav ugovor potpisala sa španskom Fersom, u julu 2010.godine.
    Budvanin Vladimir Popović i Španac Carles Collu Palou su prije više od četiri godine podnijeli tužbu protiv prvih partnera Vlade u tom projektu - firmi BWP Montenegro, BWP Europe Consulting S.L. i Fersa Energias Renovables.
    [...]

    U tužbi Crnogorca i Španca, koju posjeduje i CIN CG, navodi se da je crnogorska firma BWP Montenegro bila zadužena i za savladavanje birokratskih prepreka u procesu dobijanja dozvola, licenci, saglasnosti i druge dokumentacije potrebne za izgradnju i eksploataciju električne energije vjetra.

    Ovlašćeni zastupnik te firme bila je Milena Popović, ćerka dugogodišnjeg sindikalnog lidera Danila Popovića.
    [...]

    Ugovorom se država obavezala da narednih 12 godina godišnje otkupljuje cjelokupnu proizvodnju po utvrđenoj cijeni od 96 eura po megavatu. Godišnja proizvodnja procijenjena je na oko 100.000 megavata, pa bi Fersa i Čelebić godišnje od države dobijali oko 9,6 miliona eura ili za cijeli period otkupa 115,2 miliona. Taj novac bi se obezbijedio sa posebne stavke na ručunu svih potrošača električne energije u Crnoj Gori. Prema ugovoru Fersa bi godišnje za zakup kvadrata zemljišta plaćala 37 centi, odnosno za 12 godina 2.200.000 eura.

    Ugovor je potpisao tadašnji ministar ekonomije Branko Vujović.
    [...]

    Podgoričkom sudu je, između ostalog, kao dokaz dostavljen i šematski prikaz raspodjele deset miliona eura, koje je španska kompanija Fersa Energias Renovables, navodno, trebalo da isplati za poslove ugovaranja, posredovanja i lobiranja u izgradnji vjetroelektrana.

    Prema toj šemi, bivšem sindikalnom lideru i sadašnjem direktoru Crnogorskog fonda za solidarnu stambenu izgradnju Danilu Popoviću navodno je trebalo da bude isplaćeno 4.000.000 eura za potrebe ugovaranja posla izgradnje vjetroelektrana na brdu Možura, između Bara i Ulcinja. Njegovoj kćerki Mileni Popović trebalo je u tom poslu, navodno, da bude isplaćeno oko 800.000 eura. Popovići su ranije demantovali da je bilo korupcije u poslu gradnje vjetroelektrana na Možuri.

    http://www.vijesti.me/vijesti/gradan...ektrane-927570

    P.S. Nema veze sa Elektroprivredom, ali se tiče struje - ako smatrate da treba, prebacite je neđe drugo.
    Last edited by Viscount; 06-03-17 at 08:38.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #96
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    apsolutno potpisujem prethodni post!

  22. #97
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ovo bi trebalo i kod nas da se provjeri: https://www.utwente.nl/en/news/!/201...gy-consumption

    Electronic energy meters’ false readings almost six times higher than actual energy consumption
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #98
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Mora ođe da istresem frus i kažem da je ovo ( Elektroprivreda zajedno sa kur*evim Elektroprenosom ) NAJGORA firma, ne samo u CG nego na svijet. Toliko lopovluka, toliko gaženja preko svega i svačega, pumpanja računa, neljubaznosti, usiljenosti, monopola, niđe drugo ne možete viđet.


    SVE im najgore želim, da se ugase, odu po stečaj, crknu, i svi, počev od direktora do radnika završe na ulicu. Glavarima pomenute firme želim i da ih sudovi godinama je*u u zdrav mozak, i da provedu fini staž iza rešetaka.


    Nijesam vjerovao slušajući priče o njima dok nijesam i sam osjetio. Ajde što se sprdaju sa računama i kucaju ih ofrlje, ali početkom prošle godine desio im se neki ispad, i pola stvari mi je pogorelo po kući. Ja kod njih, veli popravi ti sve, registrovano je da je bio ispad i nadoknadiće ti se. Ja popravim, platim 260 eura i donesem fiskalne račune sa papirologijom i godinu dana od toga ni traga ni glasa, išao sam sto puta i non stop vrdaju i odugovlačem i mala je šansa da ću te pare ikad viđet...


    Fukara lopovska.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  24. #99
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ne znam jel ovo novogodišnji poklon ali do 25-og sam imao utrošeno 600kW a za ovih 4 dana se popelo na 900kW iako nisam ništa specijalno koristio !!! Ima li još neko da je primijetio ovu anomaliju ???
    deuscroix

  25. #100
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Drugov otac koji je jedan od dva inspektora u CG za pustanje tih trafostanica i cuda .Dosta tezak covjek i nema levo-desno sve mora po PS-u..Kaze za ElektroDistribuciju da je najveca mafija koja postoji


    Sent from my Le X620 using Tapatalk

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PotroĐnja drobova na cetinju
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-16, 17:07
  2. Elektroprivreda kupila akcije Prve Banke
    By Peko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 120
    Last Post: 29-12-08, 23:05
  3. TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA
    By J.Vilkoks in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-07-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •