Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 119

Thread: DIJETA! Ribe pomagajte!!!

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question DIJETA! Ribe pomagajte!!!

    Treba da maknem 10kg a da se ne odreknem pici, palacinki, hamburgera, cocacole i slc,jer bez toga ne mogu da zivim. Bavim se ja ono sportom i to dosta ali dzabe spor mi metabolizam...Djevojke sta da cinim? Kako vi drzite te dijete???

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    da se ne odreknesh PICI ? xaxaxaxaxaxaxaxax
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koristi Bozen i za 7 dana smrsaces 60 kg :P :P :P

  4. #4
    renaissance Guest

    Default

    10 kila ne mozes skinuti u kratkom roku.Mislim, mozes,ali to bi ti bio kontra efekat.Najbolje bi ti bilo da odes u savjetovaliste za ishranu,jer sam cula bas pozitivna iskustva.Dali bi ti rezim ishrane, tako da se u sustini ne bi nicega odricao, sve bi ti bilo zastupljeno u ishrani(sto je jako bitno),a i ubrzao bi metabolizam.Ako vec nisi za tu varijantu, uobroci ishranu,treniraj redovno, pij dosta vode,pokusaj da svedes slatko na minimum i naoruzaj se strpljenjem....

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ja ne znam kako ce ti ribe tipa krap, pastrmka i jegulja pomoc, ali bogomi ako mislis da smrsas odrekni se gaziranih sokova i brze hrane. A i da odes u institu za zdravlje Crne Gore pa da ti oni prepisu sto da jedes ako vec oces da smrsas prirodnim putem bez ikakvih tableta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahhaaha jak si mi ti sportista kad pijes koka kolau jedes fast food haahahahhahahahahahaa
    izbaci to iz ishrane i veceru pa ces dobiti rezultate
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BOLOGMO
    Koristi Bozen i za 7 dana smrsaces 60 kg :P :P :P
    Hahahaha! Hvala, teta Bozen. :lolblue:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    e ovako ,htio bih da ti dam par savjeta na osnovu sopstvenog iskustva,jer sam ja ljetos cvrsto odlucio da smrsam i smrsao sam za 3 mjeseca 25 kila!
    imao sam 103,sad imam 78.
    Prvo:zajebi fast food! pizze,hamburgeri se ne mogu smatrati hranom,to ja sada pricam,jer nisam moga da smislim da da ne pojedem najmanje 2 hamburgera.i pizze sam brijao kao lud.sve bih to zalivao koka kolom (jedan zubar mi nedje rece da 2dl koka kole ima oko 9 kocki secera.jer crna boja koka kole je od karamele,sto je ustvari przeni secer).
    povrh svega ,nista "kasikom" nisam jeo,i fizicki nisam bio aktivan.znaci pravi americki sindrom.
    i tak oti meni jedan dan sine a sto nebih poceo.i tako ti ja zacrtam-nema hleba,nema hamburgera,nista pizze,koka kola ,ni pod razno.nisam ni vecerao poslije 6 uvece.prvi dan sam napravio 10 sklekova,od kojih sam sjutra dan imao upalu misica.svaki dan sam radio sklekove koliko bih mogao da bih kasnije presao i na one "na propadanje".nisam trcao i nijedne druge vjezbe nisam radio.
    sto se ishrane tice,sad cu ti rec sto sam jeo.posto je ljeto bilo,pa je salata bilo kolko oces,ja sam samo salate jeo,iako mi bas nisu bile preukusne.ono lisce,paradajz,krastavac,paprika i ostalo sam jeo samo radi sebe,jer sam znao da je zdravo iako mi zeludac vapi za holesterolom.jeo sam dosta mesa,ne masnog,znaci piletina(preferirao sam bijelo meso),riba,pa i ostalo meso,koje bih spremao na teflonskom tiganju(bez ulja).i izbacio sam vecere,posle 6 sati nisam jeo,znaci mrtav sam gladan,umirem i idem da spavam.bilo je tu mucenja i gladovanja,da jedva cekas sjutra da se probudes da doruckujes
    tako ti je duzinom 3 mjeseca kazaljka na vagi konstantno padala.Moram da kazem i to da su ljudi nakon desetak skinutih kila poceli da primjecuju da mrsam i hvalili to i hrabrili me.i nie me bilo srecnijeg nego kad sretnem nekog pa primijeti da sam smrsao...
    i na kraj ljeta se desilo i to da mi je sva odjeca bila velika i da sam jednostavno bio prinudjen da kupujem nove farmerke i pantalone ,a da sam stare dao tati.Najzalije mi je kozne jakne,koja mi je velika za 3 broja,koju sam takodje dao tati.prezalit je ne mogu....
    Ja se sa ovom dijetom nisam nisakim konsultovao,nego sam bio na jednoj klasicnoj dijeti.ali bolje ti je ono da odes kod nutricionista,ipak onu su strucni.
    sad cu vam izbaciti par slika prije ljeta i neke od skora...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka ti cast... Naveo si joj osnovne, ali naj najkorisnije stvari. Jos 1 , cestitam ti na uspjehu...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LudakDoBola
    Treba da maknem 10kg a da se ne odreknem pici, palacinki, hamburgera, cocacole
    ocje to,druzhe
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  12. #12
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DJuzla
    Biste li za 40000e ozenili kineskinju?-bi ja i kineza

  13. #13
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vala brate svaka ti cast! Ja sam vec pokusao da maknem iz ishrane brzu hranu, ali nekako je onda jos vise zelim. Devet dana sam izdrzao bez nje i na kraju poceo da je sanjam Postanem opsjednut, moram taj dan da je kupim... Moram se opametit sto prije.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Djuzla, treba ti jos da se teses, kako vidim... Al' svaka cast. Imao si shiju, uf...

  15. #15
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Br/Bg
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma moze i brza hrana, samo je unosi u normalnim kolicinama. Neki dan casti sebe hamburgerom, coca-colom ili palacinkom, ali nemoj bas stalno. Ako se izgladnujes postoji velika opsnost da obolis od poremacaja u ishrani : anoreksija i bulimija, zato poslusaj ostale i konsultuj se sa doktorom.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li sto ljepse od pice i koka kole na svijet

    Nemoj jesti poslije 6 uvece, kad god da ides u krevet. 100 % rezultat poslije 5 dana .
    Your IQ is your fashion

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Djuzla, treba ti jos da se teses, kako vidim... Al' svaka cast. Imao si shiju, uf...
    treba,treba jos malko,doci ce to sve na svoje.sad ide mala pauza preko zime,nisam trenirao odavno.od marta ponovo na dijetu i treninzi...valja se sredit malo za ljeto

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro receno!!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by azrael
    Ljudi, shvatite da ovo nije istina. I da to moze samo da ti gore ucini i jos vise nagrdi. Preskakanje obroka je najveca glupost koju mozes sebi priustiti.
    Ima li neko ijednu naucnu studiju ili abstakt koji ovo potvrdjuje, ili samo pricate "jer vi to znate"?!

    Nije mi jasno zasto je toliko tesko otici na Google, i potraziti odgovore. Internet je raj za ove stvari, sve se moze naci.
    Zasto bi neko gladovao od 6 navece do 10 ujutru, znaci bar nekih 16 sati, kad moze jesti svo vrijeme, biti sit, ne izgladnjivati se, i ostati zdrav.

    Ovakvim izgladnjivanjem mozes postici sledece: totalno sjebati metabolizam, znaci, pojedes 300cal dnevno, i sve ti se zalijepe za stomak, dobiti hormonalne disbalanse, srcane smetnje, tipa tahikardija, oslabiti imuni sistem, pa ce te se razbolijevati od najmanjeg vjetra, i da ne pricamo da ces takvom ishranom sjebati zeludac i probavni sistem.

    Poenta je jesti puno malih obroka, na svakih 3 sata, znaci 6 do 8 obroka dnevno, ali po malo, i izbaciti masti i secer. Ugljene hidrate zadrzati (tijesta i krompir) ali izbaciti pizze, bijeli hljeb i sl., proteine uzimati iz ribe, bijelog pileceg mesa, nemasne junetine i teletine, zatim posnog sira i nemasnog mlijeka. Rafinirana ulja zaboravite, nego treba uzimati svaki dan po 2 kasike maslinovog ili lanenog ulja, bogatog nezasicenim i omega3 mastima.
    Ubaciti 4 puta nedeljno aerobni i anaerobni trening. Aerobni trening (trcanje, biciklo i sl.) to ce topiti masti, a anaerobni (teretana, ili kucna varijanta: sklekovi, cucnjevi, razboj) to ce vam odrzati misice koji spaljuju masti pri aerobnom treningu.
    Ovo je zaista kratko i sturo napisano, mrzi me pisati, jer znam da 90% nece poslusati, a bar polovina nece procitati, al` ako pokazete ozbiljnost, mozemo pricati o tome
    Ovakvom ishranom i treninzima mozete do te mjere ubrzati metabolizam, da mozete jesti i brzu hranu u odredjenim kolicinama, i da se ne mozete debljati.
    Ali ja to ne bih radio sebi
    Ili ako vec jedete tkz. bajpas pljeskavice, kad je pojedete odvojite po 2-3cica za bajpas, koji ce vam trebati tamo oko 50te :P :mrgreen:

    Neces se izgladnjivati od 6-7 pa do ujutro ako naviknes organizam, frka je samo dva dana a poslije ti organizam i ne trazi hranu. To je normalan unos hrane. Normalno da ti stalno trazi hranu kad je unosis non stop.

    COvjeku je dnevno dovoljan jedan cips i casa vode, tako moze da zivi 70 godina, dokazano !
    Your IQ is your fashion

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    azrael to je nekom pomoglo, ja jedino tako mogu da smrsam, dzabe mi treninzi i sve takav mi ej metabolizam, posto za 10 dana mogu nabacit 10 kila al da skinem nikad

    ps: i ne nagrdi me no od ljetos imam 95 kila, znaci nije bilo povratne reakcije, i naravno ishranu sam promijenio, nije bilo fast food-a, sve je sp remano na maslinovom ulju, jeo sma sve sto sadrzi najmanje masnoce i dalo je rezultata, e sad trebao bi da nastavim al dolazi nova godina ovo ono ruska salata i to pa cu posle toga :PP dako se vidimo na 80
    Last edited by DIDI; 09-12-05 at 13:42.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes ja ozdravih od toga ulja motornog, i svi mi preporucivase isto za ishranu, no ne znam eto onaj englez onaj kuvar (jaime oliver valjda) ne koristi ni jedno drugo bez maslinovo, mora da je bio mehanicar nekad
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :cry: Au meni sve ovo izgleda komplikovano. Ovo sto azrael kaze nekako mi izgleda kao najlogicnija opcija, tj jedi cesto a ne puno, bolje i to nego da sam pola dana gladan zbog jednog gurmanskog obroka. Pokusacu pa sto ispadne

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LudakDoBola
    :cry: Au meni sve ovo izgleda komplikovano. Ovo sto azrael kaze nekako mi izgleda kao najlogicnija opcija, tj jedi cesto a ne puno, bolje i to nego da sam pola dana gladan zbog jednog gurmanskog obroka. Pokusacu pa sto ispadne
    Nema tebi prijatelju spasa...
    shalim se ja

    Bavi se nekim aktivnostima, a manje jedi, tj. nemoj da se "opucas" od hrane no jedi
    wise puta ali u manjim kolicinama Te dijete nemaju veze nisacim!
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  24. #24
    Silvester Guest

    Default

    Sto veljase jedna baka: "Nema tu momka ispod 100kg zive vage"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosla sam u BG na fax i cvrsto sam odlucila da smrsam jer sam se iz USA vratila sa jedno +20kg. Cimerka mi prica kako je smrsala za 10 dana 8kg. Ja rekoh ajde ne lazi castiti, ja jos cijelo ljeto drzala neke dijete, i nista. Nego rekoh ajde nista me ne kosta da probam. I uzmem ja taj neki sirup - NERA se zove. Sirup je od palminog drveta i uzasnog je mirisa. Samo se to pije po 2l razblazeno sa vodom na dan. Ali se nista, nista ne jede. Prvo sam mislila da necu moci da izdrzim, ali kad sam pocela da pijem vidjela sam da te bas zasiti tako da dan po dan, dodje i taj 10ti... Ovo je vec treci put da uzimam to od kad sam u BG tj. u tri mjeseca. Ni sama ne mogu da vjerujem da stvarno pomaze :-). Nemojte mi pricat tu sad nesto... nego probajte pa komentarisite. Mozda nije zdravo, mada pise u uputstvo (to je kao lijek) da ima sve vitamine potrebne dnevno organizmu.
    Mene evo ziva i zdrava, nema jo-jo efekta (jos) i super se osjecam. Sad mi je jedini problem sto u svakim pantalonama plivam, ali to sam i htjela.
    Na kraju, kajem se sto sam dozvolila da mi nabace komplex i sto sam bila utripovana pa sam morala da smrsam. E sad vidji, i da imam 150kg boli me uvo, sve dok se ja dobro osjecam. Hocu da kazem, razmisli prvo radis li to zbog sebe ili da bi nekom udovoljila ili bila privlacna ili... ostala shit.

    Zaboravih da kazem da sam bila kod nutricioniste i rekla mi je da nema sanse da cu moci da smrsam vise od 1,5-2,0 kg mjesecno sa propisanom ishranom od 6 obroka na dan. Prva dva dana sam jela na silu i poslije nisam mogla da izdrzim. Ja ne mogu da jedem 6 puta na dan, sanse nema, nema dje stat sve brate... Sad cu da joj se javim opet nedje pa da vidi efekat.

    Nego, svaka dijeta polazi iz mozga .
    Srecno!

    p0z
    Always smiling :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomagajte..
    By The_Infinite in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 13-10-05, 12:45
  2. Ljudi, POMAGAJTE!!!
    By <[ nIkI ]> in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 06-10-05, 18:15
  3. Pomagajte Drugovi.........
    By blue13 in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 15-07-05, 08:31
  4. Miris ribe
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-04, 16:06
  5. dijeta po Oktober fest-u
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •