Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 56 of 56

Thread: Sterilizacija pasa/macaka

  1. #51
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Konsultuj se s veterinarom ali ili nek se pari ili je sterilizacija

    Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bloom View Post
    Vidi se da je dobra. Za nas je sterilizacija 180e jer je veliki pas.
    Znaš kako, ja sam se raspitala na nekoliko mjesta....Meni je veterinar ovdje u PG rekao da ženkica prvo treba da dobije tjeranje pa da je sterilišemo...na moje pitanje kako ja da znam da je dobila tjeranje, tj kako da znam da vec nije kasno, obzirom da živi sa dva mužjaka u dvorištu, rečeno mi je da nema veze da će oni odraditi sterilizaciju i ako je skotna....meni je to bilo toliko gadno i toliko NENORMALNO da sam potražila pomoć veterinara sa strane (sticajem okolnosti dobar prijatelj je veterinar hirurg u inostranstvu) tako da mi je rečeno da je to glupost, da kujicu treba sterilisati prije tjeranja ali da veterinari to neće da rade pošto su joj organi mali pa im je teže da odrade operaciju, tako da sam ja po preporuci povela moje kuče kad je imalo oko pola godine kod Marije, koja je operisala (tada je sterilizacija bila 100 eura ali je za kučiće koji su usvojeni a nijesu rasni tj kupljeni bila 50 posto jeftinija) i 50 eura je koštala operacija i sva terapija posle....imala je temperaturu posle kad je kući došla, gorela je ali je dobila antibiotike i za bolove nešto ...kad me vidjela kao ono ždrijebe kad se rodi je pokušavala da se digne pošto su nam je omamljenu dali da je donesemo kući (mada je prošlo nekoliko sati od operacije), mazila sam je i pomalo vode kad je smjela da pije sam joj dala i već sjutradan je bila bolja i išli smo da šetamo...konci su joj sami opali i nije ih dirala lickala je po malo ranu ali nakon dvije nedelje samo je linija bila na tom mjestu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #53
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Све су ми објаснили да је боље за псе то да одраде Ал и даље ми није природно то урадити животињи.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #54
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Znaš kako, ja sam se raspitala na nekoliko mjesta....Meni je veterinar ovdje u PG rekao da ženkica prvo treba da dobije tjeranje pa da je sterilišemo...na moje pitanje kako ja da znam da je dobila tjeranje, tj kako da znam da vec nije kasno, obzirom da živi sa dva mužjaka u dvorištu, rečeno mi je da nema veze da će oni odraditi sterilizaciju i ako je skotna....meni je to bilo toliko gadno i toliko NENORMALNO da sam potražila pomoć veterinara sa strane (sticajem okolnosti dobar prijatelj je veterinar hirurg u inostranstvu) tako da mi je rečeno da je to glupost, da kujicu treba sterilisati prije tjeranja ali da veterinari to neće da rade pošto su joj organi mali pa im je teže da odrade operaciju, tako da sam ja po preporuci povela moje kuče kad je imalo oko pola godine kod Marije, koja je operisala (tada je sterilizacija bila 100 eura ali je za kučiće koji su usvojeni a nijesu rasni tj kupljeni bila 50 posto jeftinija) i 50 eura je koštala operacija i sva terapija posle....imala je temperaturu posle kad je kući došla, gorela je ali je dobila antibiotike i za bolove nešto ...kad me vidjela kao ono ždrijebe kad se rodi je pokušavala da se digne pošto su nam je omamljenu dali da je donesemo kući (mada je prošlo nekoliko sati od operacije), mazila sam je i pomalo vode kad je smjela da pije sam joj dala i već sjutradan je bila bolja i išli smo da šetamo...konci su joj sami opali i nije ih dirala lickala je po malo ranu ali nakon dvije nedelje samo je linija bila na tom mjestu
    Marija rdi i sterilizaciju skotnih kuja. Kad mora. Za to cijenu ne znam.
    Sto se sterilizacije uopsteno tice, radi se izmedju 2 ipo do 3mjeseca nakon tjeranja. Tjeranjem ona krvari, bude po malo veselija, lize se, lako se vidi ta promjena. Psi ako mogu da joj pridju, eto ih na tone oko nje ��.

    Moja kuja je velika, bice nam veselo nakon operacije. Uzasno teska operacija. Moramo na zalost

  5. #55
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zanima me iskustvo.Imamo kuju koja ima prolapsus. Kod koga je voditi na operaciju?

  6. #56
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,539
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Nakon sterilizacije naša ženka je imala problem sa iritiranjem rane,pa da ostavim iz iskustva par savjeta.

    -obavezno uzeti okovratnik dok se rana ne smiri
    -zarastanje rane biće bolje i zaštićenije uz neki oblik antibakterijske kreme,mi smo koristili zinkovu kremu sa ribljim uljem za životinje

  7. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolesti macaka
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 156
    Last Post: 11-01-24, 09:06
  2. Prodajem Nabavka svih rasa PASA , MACAKA i EGZOTICNIH LJUBIMACA !
    By K-9 in forum Ostali oglasi
    Replies: 834
    Last Post: 18-09-18, 09:26
  3. Sterilizacija Zivotinja Za/Protiv
    By Stivi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-10, 18:34
  4. Sterilizacija info
    By SpiritElf in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 27-09-09, 20:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •