Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Sterilizacija pasa/macaka

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Niksic
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sterilizacija pasa/macaka

    Interesuje me gdje mogu da sterilizujem kucku evo poludjeh par dana od njenih nagona pobjegla mi je par puta na 10-15min ali je nadjem brzo i koliko sam primjetio neda ovim lutalicama jos da je zaskacacu. Kolike su cijene i koje metode sve postoje ja bi najradije neko trajno resenje? Sto se macaka tise ima ih nekoliko oko zgrade koje hranim pa ima li koja organizacija za zastitu koja ih sterilise za dzabe, rade li se to ovdje kod nas sve su zenke ima jadi da me znadju kad odrastu jos malo i ovako komsije kukaju sto dajem hranu mackama i lutalicama niksickim.
    Without education, you're not going anywhere in this world

  2. #2
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najbolje ti je sterilisti zivotinje u PG, u AnimaVet-u kod dr Branka Zivkovica, on je jedini vet na kog se niko ne zali kad su hirurski zahvati u pitanju. Ja sam kod njega vodila desetine zivotinja, i nikad zamjerku imala nisam, sve uradi besprekorno. Sterilizacija kod pasa, za zenke 80e a za muzjake 40, kod macaka za zenke 60, a za muzjake 30e. Doneses zivotinju obicno u jutrnjim casovima, mozes da je ostavis, tamo imaju mali boks, sve urade i ti dodjes po nju kad se probudi iz anestezije. Za 7-8 dana se skidaju konci, to ti je trajno rjesenje, sve brzo prodje i citav zivot je mirna. Duze i zdravije ce da zivi. Sto se organizacije tice, nema je, barem ne da radi nesto konkretno, prije tri godine je jedno drustvo iz Njemacke finansiralo sterilizaciju macaka lutalica kod nas, sa vec pomenutim doktorom, da li je to jos u toku ne bih znala pouzdano reci ali mislim da nije. Nemoj da nasijedas na price o hormonskim injekcijama, to ti je najbolji nacin da ljubimcu unistis zivot, a trajno rjesenje nikako nije. Sto te jos interesuje pitaj.
    Last edited by Daljina_; 09-11-13 at 12:42.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Game View Post
    Interesuje me gdje mogu da sterilizujem kucku evo poludjeh par dana od njenih nagona pobjegla mi je par puta na 10-15min ali je nadjem brzo i koliko sam primjetio neda ovim lutalicama jos da je zaskacacu. Kolike su cijene i koje metode sve postoje ja bi najradije neko trajno resenje? Sto se macaka tise ima ih nekoliko oko zgrade koje hranim pa ima li koja organizacija za zastitu koja ih sterilise za dzabe, rade li se to ovdje kod nas sve su zenke ima jadi da me znadju kad odrastu jos malo i ovako komsije kukaju sto dajem hranu mackama i lutalicama niksickim.
    Da nećeš prvo sebe kastrirati?
    Prosto mi te žao, jer te skroz razumijem kako je to preteško pričuvati psa 2 puta godišnje u tom periodu...
    Last edited by Bøgíñjå; 08-11-13 at 20:06.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A zasto je onda ne bi sterilisao ako joj vec ne dozvoljava da se pari? Znas li mozda sto je piometra? Ali onako iskreno, bez googlanja.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zato što to nije prirodno stanje, jer sa tim dolazi do debalansa hormana i do velikih pomjena o kojima se vješto prećutkuje a izmišljaju se vješto benefiti. Što se ne kastriraju /sterilišilu ljudi koji... Ovo nije slučaj (posebno ne medicinski opravdan) kad treba da osakati psa zbog toga što je veliki problem sačuvati je 2 puta godišnje.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dolazi do disbalansa hormona upravo "cuvanjem" od tjeranja. Ako pas ima tjeranje on mora da se pari ako se ne pari sa svakim novim tjeranjem javlja se niz poremecaja u organizmu, jer to nije prirodno stanje, i na kraju dolazi do vec pomenute piometre kod zenki, koja se uvijek otkrije onda kad je kasno jer se zivotinja ponasa naizgled sasvim normalno godinama. Do disbalansa hormona nakon sterilizacije dolazi samo mjesec dana nakon operacije kasnije je sve okej, po meni je nenormalno ne produziti ljubimcu zivot za 2-3 godine i olaksati mu ako vec mozes. Piometra se javlja u 99% slucajeva, i tada se pored drugih hirurskih zahvata mora uraditi i sterilizacija, ali tada je znatno rizicnije, pa zasto ne uraditi na vrijeme.. Nazalost mnogo puta sam gledala zivotinju oboljelu od toga, i mogu reci da je prizor stravican, nerijetko je ishod i smrt.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG-BD
    Posts
    1,948
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada je najbolje sterilisati zenku...sa koliko starosti kad se vec pokrenula prica,jer imam zenkicu i sterilisao bih je ako je sigurno to bolje po nju,jedino me je nesto strah od anestezije jer male rase pasa je teze podnose a ona ima ispod tri kila

  8. #8
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Anestezija je srazmjerna tezini, sve to oni tacno odrede, bice nekih 12h nakon operacije osamucena ali sve to brzo prodje... idealno bi bilo prije prvog tjeranja, znaci sa nekih 5-6 mjeseci.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG-BD
    Posts
    1,948
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ona vec ima 3,5 godine i jedno leglo koje nisam htio(10sekundi nepaznje) i do sada ajde nekako ali vise zivota nemam jer imam i muzjaka u kucu ocu da poludim evo taman je pocelo prije neki dan ludovanje kroz kucu

  10. #10
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa koliko shvatam ona je sad u tjeranju opet?
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    PG-BD
    Posts
    1,948
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za koji dan totalna izolacija i narednih pola godine sterilizacija ukoliko mi neko strucno objasni da joj to nece skoditi i da ce je zastititi od nekih bolesti(znam sta je piometra)
    Edit:izvinjavam se,interesuje me da li pisete iz iskustva ili ste citali o tome,i da li je piometra toliko cesta kod ne sterilisanihkuja
    Last edited by fauto; 09-11-13 at 00:05.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zastitice je sigurno od niza bolesti i karcinoma. Ako zelis strucno misljenje onda najbolje da pitas veterinara koji ce ti garantovano potvrditi moju pricu, jer je sve ovo sto ja govorim proizvod visegodisnjeg iskustva i konsultaciija sa veterinarima... Piometra jeste cesta, samo sto okot smanjuje sansu da se ona pojavi, prvenstveno se javlja kod zivotinja koje imaju tjeranje a zabranjeno im je parenje. Moj topli savjet je da odes kod doktora kog sam vec pomenula i razjasnis sve nedoumice
    Last edited by Daljina_; 09-11-13 at 00:40.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Dolazi do disbalansa hormona upravo "cuvanjem" od tjeranja. Ako pas ima tjeranje on mora da se pari ako se ne pari sa svakim novim tjeranjem javlja se niz poremecaja u organizmu, jer to nije prirodno stanje, i na kraju dolazi do vec pomenute piometre kod zenki, koja se uvijek otkrije onda kad je kasno jer se zivotinja ponasa naizgled sasvim normalno godinama. Do disbalansa hormona nakon sterilizacije dolazi samo mjesec dana nakon operacije kasnije je sve okej, po meni je nenormalno ne produziti ljubimcu zivot za 2-3 godine i olaksati mu ako vec mozes. Piometra se javlja u 99% slucajeva, i tada se pored drugih hirurskih zahvata mora uraditi i sterilizacija, ali tada je znatno rizicnije, pa zasto ne uraditi na vrijeme.. Nazalost mnogo puta sam gledala zivotinju oboljelu od toga, i mogu reci da je prizor stravican, nerijetko je ishod i smrt.
    Zamisli kad bi to bilo tačno šta je sa ženama kad imaju ovulaciju "u tjeranju su" a to ne urade? To je samo žvotinjski nagon ka razmnožavanju... Dosta mi je veterinara koji se igraju i sakate životinje a divim se onima koji stanu i kažu istinu šta znači sterilizacija i kastracija.
    I ovdje se trajno vrši debalans hormana jer se prestaju i lučiti, a kao glavno benefit pas će vas voljeti više i biti miniji.
    Žalosno je što radimo životinjama...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam ženku od 5ipo godina. Raspitivala sam se o sterilisanju, i stvarno svi imaju različita mišljenja. Uglavnom, veterinar mi je rekao da sterilizacija 'ima efekta' u smislu sprečavanja da pas oboli od nekih ozbiljnijih bolesti samo ukoliko se uradi prije prvog tjeranja. E sad, što se tiče simptoma, npr iscjedak iz vagine psa kao najuočljiviji, ali se teže primjećuju, tako da mislim da posle određene dobi psa, neophodno je to kontrolisat, preventive radi. Uostalom, kao i kod ljudi.

    Ja sam nešto uvijek bila protiv toga, nekako mi je neprirodno, i tako smo odlučili da to ne radimo. Doduše, ova moja je skroz nezainteresovana za suprotni pol, čak i kad je u tjeranju, tako da nikad nismo imali nikakvih problema, samo je prvih dan, dva tjeranja muči stomak i u suštini sve ono što znamo da dolazi s tim.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Calabria
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto ste nabavljali zenke pa sad kukate i ocete da ih sterilisete. pi

  16. #16
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Zamisli kad bi to bilo tačno šta je sa ženama kad imaju ovulaciju "u tjeranju su" a to ne urade? To je samo žvotinjski nagon ka razmnožavanju... Dosta mi je veterinara koji se igraju i sakate životinje a divim se onima koji stanu i kažu istinu šta znači sterilizacija i kastracija.
    I ovdje se trajno vrši debalans hormana jer se prestaju i lučiti, a kao glavno benefit pas će vas voljeti više i biti miniji.
    Žalosno je što radimo životinjama...
    ok, prva recenica jasno govori da se radi o laiku. To se nikako ne moze porediti, jer zivotinje mnogo burnije reaguju, oscilacije nivoa njihovih hormona su mnogo vece nego kod covjeka, tako da su i posljedice mnogo teze. Pa ako se prestaju luciti kako mozemo govoriti o disbalansu? Ostali hormoni su sasvim ok, ja sam kod nekih zivotinja kontrolisala pa znam. Kao sto rekoh do disbalansa hormona dolazi zabranom parenja, za sve one sto ne vjeruju imam savjet, uradite hormonski nalaz vasih ljubimaca prije, za vrijeme i nakon tjeranja i sve ce vam biti jasno. Nije to samo zivotinjski nagon ka razmnozavanju, malo je to slozenije nego sto mislis.

    Quote Originally Posted by sargarepa View Post
    Ja imam ženku od 5ipo godina. Raspitivala sam se o sterilisanju, i stvarno svi imaju različita mišljenja. Uglavnom, veterinar mi je rekao da sterilizacija 'ima efekta' u smislu sprečavanja da pas oboli od nekih ozbiljnijih bolesti samo ukoliko se uradi prije prvog tjeranja. E sad, što se tiče simptoma, npr iscjedak iz vagine psa kao najuočljiviji, ali se teže primjećuju, tako da mislim da posle određene dobi psa, neophodno je to kontrolisat, preventive radi. Uostalom, kao i kod ljudi.

    Ja sam nešto uvijek bila protiv toga, nekako mi je neprirodno, i tako smo odlučili da to ne radimo. Doduše, ova moja je skroz nezainteresovana za suprotni pol, čak i kad je u tjeranju, tako da nikad nismo imali nikakvih problema, samo je prvih dan, dva tjeranja muči stomak i u suštini sve ono što znamo da dolazi s tim.
    Sad ne znam koje si veterinare pitala, znam primjere gdje ljudi konsultuju npr doktora iz nekog manjeg grada, koji ce im odmah reci kako to ne bi bas preporucio zato sto on i ne umije to da uradi. Jedini strucnjak za to je dr kog sam vec pomenula i mogu slobodno to da tvrdim, za mene je njegova rijec i rijec dr iz Bara kraj svih nedoumica. Sterilizacija ima efekta uvijek, samo sto je on nakon okota manji, ali ne znacajno manji. To sto je vasa nezainteresovana je velika sreca, znam samo za dva takva primjera.
    Last edited by Daljina_; 09-11-13 at 10:20.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Niksic
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nemogu da vjerujem da ima ljudi da se protive ovome, daljina tebi hvala sto si pojasnila sve ovako fino i navedenog dr cu nazvati da se dogovorimo kad je najbolje da dovedem psa da se sterilizacija odradi. Na zapadu je ovo standard, svaki pas i macka se sterilisu, jedino mi vidimo problem tu gdje ga nema kao i svaka operacija postoji rizik ali sam siguran da je ovo ispravna stvar za mog ljubimca.
    Without education, you're not going anywhere in this world

  18. #18
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    daljina_ već sam ti jednom dala istaživanje američkih veterrinara koje ne prhvataš jer ti se ne dopada to što imaju da kažu.
    Samo što mogu reći, niste svjesni šta radite vašim ljubimcima. the Game ja imamžensku i kažem ti da je to nagora stvar što joj možeš uraditi,ali to su nažalost tvoje odluke... Pođii kastrijaj i sebe,dobićešgratis za 2-je, jer sam ja ubieđena da je to dobro za tebe.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ja sam tebi tada rekla da istrazivanja ne govore apsolutno nista, isto tako imas istrazivanje da mobilni telefoni nisu stetni za zdravlje pa sta sad, treba da vjerujemo u to? Ja se samo zgrozavam kad vidim ljude koji se navodno bore za zivotinje a dana iskustva nemaju u pravom radu za njihovu dobrobit, samo umiju da pricaju sta im odgovara. Sva moja prica se temelji na argumentima i cinjenicama koje su dokazane a tvoja na jednom istrazivanju i izjavama kako to nije prirodno, a prirodno je drzati zivotinju zatvorenu kada cvili i ocajnicki zeli da se pari? A da si imalo informisana znala bi sta izmedju ostalog rade ti isti americki veterinari, nego da ne idemo u off.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E cao svima,prvo da kazem da svako ima svoje misljenje i svako odlucuje sto je najbolje za svog psa tako da nema potrebe za osudama,ja licno imam boxera i nemam namjeru da ga kastriram i necu mu dopustit da setka okolo i pravi cuda e sad ukoliko budem vidjela da ce biti potrebno da se pari onda cu naci cistokrvnu zenku bolje i ciste stence nego mjesance koje iovako ima dovoljno a nazalost niko nece da ih udomi.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovdje osuda nije ni bilo, samo normalna rasprava. Ja sam misljenja da ukoliko vlasnik planira da pari psa danas/sjutra/za pet mjeseci/za dvije godine onda naravno ne treba da ga kastrira/sterilise, ali ako ima u planu da mu brani parenje do kraja zivota onda od operacije nema bolje solucije jer se zivotinja muci i moze da se razboli.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Ovdje osuda nije ni bilo, samo normalna rasprava. Ja sam misljenja da ukoliko vlasnik planira da pari psa danas/sjutra/za pet mjeseci/za dvije godine onda naravno ne treba da ga kastrira/sterilise, ali ako ima u planu da mu brani parenje do kraja zivota onda od operacije nema bolje solucije jer se zivotinja muci i moze da se razboli.
    Tacno tako i ja se slazem sa tim,kad dodje vrijeme nacu zenku boxera ima vremena moj decko je jos malia eto nazalost nema dovoljno ove rase u Cg tako da rado bi doprinjela produzetku rase i usrecila nekoga stenetom boxera jer su za mene number one

  23. #23
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kastracija mački

    Posedujem mačka (beli albino gluv kao top) koji je počeo da obilježava po kući iako nikada nije izlazio napolju ili se rijetao sa drugim mačkama, dali iko zna gde ,kako i koliko košta u PG kastracija ili kako se to već zove za mačke ?!

    Spasavajte ,mene ga je iskreno žao i kao muškarac saosećam sa njim ali što se mora mora se

  24. #24
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Montvet mislim da je oko 50€...
    Sent from Lumia 925 using tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #25
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Išta jeftinije ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolesti macaka
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 156
    Last Post: 11-01-24, 08:06
  2. Prodajem Nabavka svih rasa PASA , MACAKA i EGZOTICNIH LJUBIMACA !
    By K-9 in forum Ostali oglasi
    Replies: 834
    Last Post: 18-09-18, 08:26
  3. Sterilizacija Zivotinja Za/Protiv
    By Stivi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 22
    Last Post: 19-02-10, 17:34
  4. Sterilizacija info
    By SpiritElf in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 27-09-09, 19:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •