Page 783 of 811 FirstFirst ... 283683733773779780781782783784785786787793 ... LastLast
Results 19,551 to 19,575 of 20259

Thread: Serije

  1. #19551
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Eno poce jes jedna Star Wars serija... Jedva odgledah prvu epizodu. Ne znam ni o cemu je. Mandalorijan bio perfektan ovo sve ostalo teska dubioza.

  2. #19552
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Zatisje u vezi Rings of Power? Zaleceli se sa pljuvanjem a ono brutales serija. Pa i neka su zene glavne. Pa i nisu glavne. U seriji je nekoliko snaznih muskih likova. Jacih od zena. Lord Halbrand je jaci od Galadrijel.

  3. #19553
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    The Good Fight.

    Nastavak od The Good Wife.

    Ko voli pravne drame to je to.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #19554
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Kakav spetkakl od epizode prstenja.

    Uživao sam kao svojevremeno u bioskopu kad je izašao LOTR.

  5. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  6. #19555
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Kakav spetkakl od epizode prstenja.

    Uživao sam kao svojevremeno u bioskopu kad je izašao LOTR.
    Sprdnja koliko podcijenjena serija. Sramotne ocjene.
    Serija kojoj epizode traju sat vremena i ne gledas nikad kad ce kraj nego koliko jos ima sa zalom sto se blizi kraj... Serija dje se ozbiljna lova uspe da se odradi neka bitka i sl.
    Sjecam se GOT koliko su nas ubjedjivali da je brutalna a ono potrose 350 dolara na scenu neke bitke. Ili idu na one najvece gluposti da privuku paznju tipa da se vide intimni djelovi, krv...

    Usudjujem se reci da ce ova serija da bude bolja od GOT, i to znacajno. A da ce overall ocjena da joj bude znacajno niza. Jer je naisla u pogresno vrijeme. U vrijeme kada mladjarija je naviknuta samo na zatupljivanje.

    Evo ovoj Udun epizodi dali 8.5 gledaoci na IMDB. Mene bi sramota bilo da pomisljam na nesto manje od 9, a 9 kad bih dao nekako bi mi bilo zao. Osjecao bih se da disrespektujem epizodu koja ima sve sto je potrebno za spektakl.
    Last edited by Debilko; 01-10-22 at 19:35.

  7. #19556
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Bio sam skeptican nakon prve dvije epizode, ali ova 6 me je oduvala. Favorit mi je scena kad Numenorci galopiraju.
    SMRT FAŠIZMU!

  8. #19557
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,003
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Slazem se ali ova serija nije ni priblizna GOT-u za sad i to je vidljivo samo po likovima koji izgledaju kao da su nasumicno sklepani.Ovo isto mislim i za House of Dragon,prosto likovi ne izgledaju kao da pripadaju tom dobu(crnac sa plavom kosom itd) vec kao modernom svijetu.

    Produkcijske kuce prosto pokusavaju sad sve da ubace od lgbt zajednice,crnaca,lezbejke itd da se niko ne bi osjecao izostavljeno jer su ljudi na internetu preosjetljivi i spremni da napadnu za najmanju stvar.

  9. #19558
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Vizuelno je dobra epizoda kao citava serija ali opet slab scenario i dijalozi konstatno vuce seriju dolje.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #19559
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Bio sam skeptican nakon prve dvije epizode, ali ova 6 me je oduvala. Favorit mi je scena kad Numenorci galopiraju.
    Pokusavam negdje da je nadjem onako u full HD, da ne moram sjeci... Nego ni trejler nisu napravili kako valja za tu epizodu, a ne...

    Ne pamtim kad je neko onako nesto napravio u poslednjim godinama. Ono prilici najvecim blokbasterima gdje se utrosi 300 miliona a ne za scenu iz tamo neke epizode...

  11. #19560
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegro87 View Post
    prosto likovi ne izgledaju kao da pripadaju tom dobu(crnac sa plavom kosom itd) vec kao modernom svijetu.
    Kom dobu? Ja sam mislio da je HOD fantazija?

    Bio sam skeptican na elfove crnce ali lik koji glumi Arondira u ROP je odlican.

    Al opet dzaba sve izgleda vizuelno odlicno kad je scenario (Rings of Power) na nivou SyFy i CW serija.
    \\
    OFL•GIC

  12. #19561
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ова последња сезона the Boys је мало бзв била у поређењу са прошлим, посебно последња епизода. Специјални ефекти су били просјечни и већином је фокус био на крвопролићу и угњеченим тијелима.

    Сцена ђе Френчи скува неурогас за 10мин је благо речено глупа. Исто тако Soldier Boy је преглуп лик.

    Ал најјача сцена ђе Maev забада некакву шипку у главу Homelandera и одједном испада да свако може да га пребије. Noir и оне анимације да не коментаришем.

    Све у свему 5/10 оцјена

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #19562
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Vizuelno je dobra epizoda kao citava serija ali opet slab scenario i dijalozi konstatno vuce seriju dolje.
    I soundtrack serije je brutalan, čista 10.

    Ima propusta u scenariju ali u ovoj epizodi je solidan. Bilo je i dobrih dijaloga, poput Galadriel i Isildur na brodu ili Galadriel i Adar na kraju.

    Dolazak Numeora i Galadriel strava, sa dosta simbolike i podsjećanja na filmove

    Meni je Halbrand najgori lik, dosta toga je upitno oko njega ali vidjećemo u kom pravcu će otići.

  14. #19563
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    I soundtrack serije je brutalan, čista 10.

    Ima propusta u scenariju ali u ovoj epizodi je solidan. Bilo je i dobrih dijaloga, poput Galadriel i Isildur na brodu ili Galadriel i Adar na kraju.

    Dolazak Numeora i Galadriel strava, sa dosta simbolike i podsjećanja na filmove

    Meni je Halbrand najgori lik, dosta toga je upitno oko njega ali vidjećemo u kom pravcu će otići.
    Dolazak Numenora je odlicno odradjen kad bi se moglo povezati okle oni bas na mjestu dje su potrebni, drugo, Numenori su u knjigama predstavljeni kao nek visa ljudska rasa, stasom mnogo veci od obicnih ljudi, ratnicke vjestine, orci su za njih trube u borbi, ponovicu ako se gleda na ovu seriju kao nesto sto se oslanja ovlas na svijet prstenova onda je u redu, ali gledati je u istu ravan sa originalnom pricom je u namanju ruku blasfemija
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. #19564
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Dolazak Numenora je odlicno odradjen kad bi se moglo povezati okle oni bas na mjestu dje su potrebni, drugo, Numenori su u knjigama predstavljeni kao nek visa ljudska rasa, stasom mnogo veci od obicnih ljudi, ratnicke vjestine, orci su za njih trube u borbi, ponovicu ako se gleda na ovu seriju kao nesto sto se oslanja ovlas na svijet prstenova onda je u redu, ali gledati je u istu ravan sa originalnom pricom je u namanju ruku blasfemija
    Kad bi Numenorci bili vjerni onim u knjigama, obični ljudi bi izgledali ko Hobiti naspram njih.
    Dalje su spojleri iz knjiga, Tolkinove mitologije i poneštzo iz serije, pa ko ne želi da zna nek ne čita.

    SPOILER:

    Elendil, koji je u ovoj seriji sveden na prvu pratilju Galadrijel, bio je visok skoro 2.5 metara i bio je osnivač Gondora, nakon pada Numenora.
    On je sa Gil-Galadom, vrhovnim kraljem vilenjaka (i takođe nebitnim likom u ovoj seriji), bio jedan od ključnih u ratu protiv Saurona.
    Numenor su Valari (vrhovna božanstva) podigli iz mora i poklonili ljudima koji su se pokazali u Velikom ratu protiv Morgotha, tako da je prilično komično kad vidim kako ih Galadrijel uči kako da se bore protiv Orka.
    Isto tako Farazon je još jedan bitan lik koji j esveden na potpuno sporednu ličnost, kada je on poveo vojsku Numenora na Sauron, toliko je ta vojska bila moćna da se Sauron odmah predao čim je vidio, jer je znao da nema nikakve šanse protiv njih.
    Kasnije je uspjeo da manipulacijom dođe do mjesta savjetnika kralja i sruši Numenor iznutra.

    Što se lika Halanda tiče - po mom mišljenju, on je 99,99% Sauron, samo je pitanje je li on kompletan Sauron ili on predstavlja njegovu ljudsku polovinu dok je onaj što je pao sa neba njegova Majar "polovina".
    Ovo kažem jer je Adar rekao da ga je ubio tako što ga je "prepolovio" (split open).
    U početku sam mislio da je ona kometa neki od 5 čarobnjaka, ali koliko sam shvatio Amazon nema prava na njihove likove, tako da je vjerovatno dio Saurona ili neki potpuno novi čarobnjak, što me uopšte ne bi čudilo.

    Sve u svemu, ovo je najbolje epizoda do sad, dobili smo finu jeftinu kopiju Helm's Deep bitke. Travarka je iskopirala par rečenica iz govora Kralja Teodena da inspiriše svoje ljude.
    Numenorci su se pojavili baš u pravo vrijeme i baš u pravom selu, tačno u cik zore - savršen tajming.
    Ljudi iz animacije su opet radili masovni copy-paste, ali ovog puta sa konjicom, tako da većina njih galopira sinhronizovano.
    Naučili smo i da malo vode u lavu izaziva masovne eksplozije i erupcije vulkana, sreća pa u pravom svijetu voda i lava nikad ne dolaze u kontakt.
    Takođe, Adar i Orci su sve ovo vrijeme tražili ključ koji otvara mala vrata na brani - zašto odmah nijesu srušili taj dio brane kad su osvojili to utvrđenje?
    Opet epizoda bez Harfuta, što je jedan veliki plus.

    Uglavnom, u nastavku navijam za Adara i Saurona, nadam se da će oni pobjediti, izgledaju kao pristojni momci, samo žele svoje parče zemlje.
    Solidna 6/10 epizoda.

  16. #19565
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Dolazak Numenora je odlicno odradjen kad bi se moglo povezati okle oni bas na mjestu dje su potrebni, drugo, Numenori su u knjigama predstavljeni kao nek visa ljudska rasa, stasom mnogo veci od obicnih ljudi, ratnicke vjestine, orci su za njih trube u borbi, ponovicu ako se gleda na ovu seriju kao nesto sto se oslanja ovlas na svijet prstenova onda je u redu, ali gledati je u istu ravan sa originalnom pricom je u namanju ruku blasfemija
    Epizoda traje sat vremena i gledaju da je nakrcaju svim zanimljivim a ne da neko tumaci tragove...
    Razmisljas mozgom modernog covjeka, a nasi preci su mogli da osjete divljac na veliku daljinu i love je veoma brzo.
    Naravno da su Orci ostavili ogromni trag iza sebe, tragovi nasilja, borbi, i naravno da su se ovi zaputili sto brze tim tragovima da sto vise ljudi spasu.
    Tim prije sto je Halbrand otprilike znao gdje su se uputili, s obzirom da je vec imao susret s njima, kleknuo i bio izgnan.

    Edit: Ne govorim da su to nasi preci, ali ipak su u pitanju super ratnici i jos ih predvodi hiljadama godina mlada ratnica. Bukvalno su tragovi bili magistrala kojom treba pohitati.
    Last edited by Debilko; 02-10-22 at 20:35.

  17. #19566
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Tako kako ti kazes nije bilo problem odvojiti dva minuta u seriji dje bi se pokazao dim ili tragovi orka koje su primjetili izvidjaci ovako traljav scenario, druga isto bitna stvar koju necu da spojlujem ali ko je pogledao epizodu zna ce o cemu se radi na kraju, samo cu reci jel moguce da su svi toliko glupi da niko ne provjeri!?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  18. #19567
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    ...jel moguce da su svi toliko glupi da niko ne provjeri!?
    Jesu.
    Jer su likovi u seriji pametni koliko i njihovi pisci, a mislim da smo vec utvrdili da ovi bas i nijesu najbistriji.
    Zato niko nije cijeli dan odmotao glupu krpu da provjeri jel unutra ono oko cega se jure i biju evo 6 epizoda do sada.

  19. #19568
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Odmotali su je ali je bilo kasno.

  20. #19569
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Na IMDB The Rings of Power 6.9 a House of Dragon 8.6
    Sad da sam u zaostatku pa da pogledam po ocjenama sto da gledam, pa se zesce zajeb...

  21. #19570
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Na IMDB The Rings of Power 6.9 a House of Dragon 8.6
    Sad da sam u zaostatku pa da pogledam po ocjenama sto da gledam, pa se zesce zajeb...
    Amazon je vlasnik IMDB sajta, tako da te ocjene uzmi sa velikom dozom sumnje, jer su već nekoliko puta brisali na hiljade negativnih ocjena "Rings of Power", kako na IMDB tako i na njihovom Amazon Prime servisu.

  22. #19571
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Hoces da kazes da Rings of Power trebalo da ima i goru ocjenu? hahahaha
    ROP je bolja i gledljivija serija od HOD. Ove ocjene nemaju smisla. Razumio bih da su tu nedje, o ukusima ne vrijedi raspravljati, ali ovolika razlika, a izgleda trebalo da bude jos veca...

  23. #19572
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    511
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Ako treba da je ocjenim po vjernosti Tolkinovom materijalu - onda zaslužuje 1/10 jer osim imena nema ništa slično sa likovima i dešavanjima iz njegovih knjiga.
    Ako to zanemarimo, mislim da zalužuje 4/10, jer je uglavnom do sada bila retardirana "girl power" fantazija.
    Malo je vadi ova poslednja epizoda i u većini slučajeva prelijep CGI grafika, mada su i tu kiksali par puta đe su radili copy-paste sa likovima u gomili, čak i sa konjicom u poslednjoj epizodi.

    Ako se tebi sviđa, ti slobodno uživaj, nemoj da ti ja kvarim utisak.
    Ali, ako odeš na neke sajtove đe obični smrtnici mogu da ostave svoju kritiku ove serije i da ne bude automatski obrisana, vidjećeš da baš dosta ljudi ne voli šta su napravili sa ovom serijom,
    što je iskreno šteta - imali su gomilu materijala sa kojim su mogli da rade, da naprave seriju u rangu Triologije "Gospodara Prstenova", sve što je trebalo da urade jeste da se uzdrže od liječenja svojih kompleksa kroz Tolkinov svijet.
    Međutim, napravili su istu grešku ko ona dva panja sa originalnom "Game of Thrones" serijom - mislili su da su bolji pisci od originalnog autora.

    p.s. Evo ti ocjene gledalaca ove serije na Metacriticu i Rotten Tommatoes. Baš nisko.




    Last edited by Bor1s; 04-10-22 at 13:10.

  24. The Following User Says Thank You to Bor1s For This Useful Post:


  25. #19573
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,478
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    House of.dragon sve losija i losija ne vjerujem ni zmajevi da je spasiti no aj raso bi je ugasio al.zato the Rings of Power opravdala ulozeno...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #19574
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,771
    Thanks Thanks Given 
    2,177
    Thanks Thanks Received 
    573
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    HoD je odlicna. Ja je gledam bukvalno svake nedelje ponedeljak-utorak. Nije kao GOT ali sasvim prijatna alternativa.


    RoP je presmijesno, nisam moga ni 5 min pogledat. Drug mi rece da su je unakazali tako da ne bih moga to pogledat nikako.

    Mozda pogledam ovu 6 epizodu ono samo da analiziram najbolju ep do sad ali tesko…

  27. #19575
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,832
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ladno se nastavila Avenue 5, prva sezona je toliko kretenska bila da je meni ustvari bila presmiješna, radujem se drugoj sezoni...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 783 of 811 FirstFirst ... 283683733773779780781782783784785786787793 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 05-09-07, 20:51
  2. filmovi, serije, igre... sve za euro :D
    By alien in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 116
    Last Post: 15-08-06, 09:06
  3. Audi A4 vs. BMW serije 3 vs. Mercedes C vs. Volvo S40!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 25-02-04, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •