Page 670 of 812 FirstFirst ... 170570620660666667668669670671672673674680720770 ... LastLast
Results 16,726 to 16,750 of 20297

Thread: Serije

  1. #16726
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja iz amerike, radi sjajno!

  2. #16727
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    I ja iz mozambika, nije lose.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  3. #16728
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Odgledah Happy! . Kako je dobra !!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #16729
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    067-572270

  5. #16730
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default






    Henry Cavill to star as Geralt in Netflix’s Witcher series


    Nisam baš oduševljen izborom glumca, ali viđećemo kako će da ispadne pa ćemo sudit.

    Prva sezona će imat 8 epizoda, i snimanje počinje u novembru.

  6. #16731
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,464
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Trevis Frimel bi meni bio izbor al dobro Henri je bar veliki fan serijala knjiga i igara Witchera pa bolje i on nego neki glumac koji nema pojma o tom svijetu.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #16732
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    'The Witcher' Netflix Series To Make Major Change To Ciri

    According to a confidential National Youth Theatre ad listing, Netflix is looking "for a 16 or 15 year old BAME (black, Asian, minority ethnic) girl who can play down to 13/14." The listing adds that the applicant must be under 18.
    U suštini na audiciju za Ciri mogu da se jave sve rase osim bijele.

    Gasi.

  8. #16733
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Strašno! E pa sad neću ni da gledam! /sarkazam

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #16734
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Nisam rekao da neću da gledam.
    Ali kažem da je SJW "diversity" agenda perverzna i odvratna.

    Koji je to razlog da se u televizijskoj adaptaciji knjige, za ulogu bjelkinje traži isključivo nebijela glumica? Koja je pozadina te kreativne odluke?
    I to pazite sad:
    Producenti nisu odlučili da iz ovog ili onog razloga Ciri likom bude npr. konkretno crnkinja. (ili isključivo azijatkinja, ili isključivo arapkinja, itd)
    Nisu ni odlučili da mogu da apliciraju glumci bez obzira na rasu, pa da se odluka donosi na osnovu ukupnog dojma.
    To bi bile nešto drugačije stvari.
    Međutim, odlučeno je da Ciri može bude bilo šta osim bjelkinja.

    Razlog je 99% misao da im fali "obojenih" likova, da je potrebno da imaju mješoviti "cast" da bi promovisali diverzitet i multikulturalnost, da ukoliko diverziteta nema nešto nije u redu sa serijom, da serija neće biti "inkluzivna" ako bude puna bijelaca, da neće imati dovoljnu privlačnost za nezastupljenu "BAME" publiku, jer oni nemaju sa kim da se identifikuju,...

    Ironično, upravo je ovo rasistički način razmišljanja.
    Meni ne smeta da u odgovarajućem kontekstu gledam film/seriju sa svim crnim ili azijatskim likovima.
    Ne osjećam recimo potrebu da silujem filmove Akira Kurosave tako što bih gurao bijelca za protagonistu, samo zato želim da vidim nekog ko fizički liči meni.


    Ako misliš da postoji neki drugi razlog koji meni promiče, izvoli slobodno i ispravi me.
    Last edited by ASC; 08-09-18 at 21:23.

  10. #16735
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mislim da je problem u tvojoj glavi, iskreno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #16736
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ironično, upravo je ovo rasistički način razmišljanja.
    Meni ne smeta da u odgovarajućem kontekstu gledam film/seriju sa svim crnim ili azijatskim likovima.
    Ne osjećam recimo potrebu da silujem filmove Akira Kurosave tako što bih gurao bijelca za protagonistu, samo zato želim da vidim nekog ko fizički liči meni.
    Upravo. Ima drugih rasa u tom svijetu. Niko im ne brani da ubace likove iz Zerakenije i Ofira. Ali da bez potrebe mijenjaju glavne likove samo da bi forsirali diverzitet gdje mu nije mjesto djeluje kao dobar indikator kvaliteta koji mozemo da ocekujemo. Ipak se radi o GLAVNIM LIKOVIMA. Nije smjelo da dodje do toga da im padne na pamet da odstupe od knjiga, a njima je to u prvom planu. Pitam se kakve su im jos genijalne ideje pale na pamet samo da ne bi uvrijedili odredjene kategorije potencijalnih gledalaca. Mozda ce Zoltan da bude trandza.
    Last edited by VanjaTheMan; 08-09-18 at 21:06.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #16737
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Mislim da je problem u tvojoj glavi, iskreno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Nisi odgovorio na pitanje drugar.
    Koji je to razlog da se u televizijskoj adaptaciji knjige, za ulogu bjelkinje u izvornom materijalu traži isključivo nebijela glumica?

    Ako nema nekog konkretnog i valjanog razloga, mimo ovoga koji pretpostavljam, biće da je problem u glavama onih koji traže da Ciri ne bude bijela.

  13. #16738
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ono je bilo pitanje?

    Ubacivanje raznovrsnosti nije problematično, i adaptacije s tim izmjenama nisu ništa neobično i ne bi trebalo da su kontroverzne ako imaju smisla u okviru priče. Ali mi je uvijek zabavno što se bijelci nađu uvrijeđeni iako su i dalje 90% uloga za bijelce.

    Što se tiče izvornog materijala, nisam čitao knjige i nisam igrao igre, ali sam dosta čitao i slušao O njima, i koliko ja znam Elves su stara rasa koju su potisli ljudi, i kulturno su maltene ekvivalent Indijanaca u tom pogledu. Ne bi mi smetalo da njih predstave glumcima miješane rase ili generalno neodređenog etniciteta, a to je upravo ono što casting call traži. S obzirom da takođe napominje kako je Cirino vilenjačko porijeklo okosnica priče, ne bi me čudilo da je to razlog.

    S druge strane - koliko sam skapirao iz onog "skandala" oko Hamiltona, definitivno je zabranjeno izričito tražiti određeni etnicitet ili isključivati po toj osnovi, tako da bih rado pogledao šta će biti s ovim s tim u vidu.

    Moje iskreno mišljenje je da je za fantasy serijal sa tolikim bogatstvom vrsta bića, mutacijama i miješanjem rasa najmanje bitna boja kože glumca, sve dok ima smisla u kontekstu.

    Znači crnci u ulogama Homerovih Grka... Problematično. Crni James Bond - daj odma.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #16739
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Strašno! E pa sad neću ni da gledam! /sarkazam

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ja zbog toga ne bih gledao npr, to je samo jedan od pokazitelja u kojem smjeru ce serija ici. Ciri je iz NORTHERN kingdoma, roditelji su joj bijeli, kraljevstva su bijela i na sjeveru ne dolje iz Zerrikanie... A elfovsko porijeklo joj je jako daleko, e sad ako ce elfove dap rikazu kao crnce ili nesto (lol) bilo bi im opravdanje ali fantasy zanr je moraju bit dwarves and elves sem ako ne pravite nesto deseto, onda promijenite ime serije.
    Last edited by N_L; 08-09-18 at 21:35.
    rm -rf /

  15. #16740
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja uvijek kažem, ko se hvata na takve detalje i nije neki fan na kraju krajeva.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. #16741
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ono je bilo pitanje?
    Ubacivanje raznovrsnosti nije problematično, i adaptacije s tim izmjenama nisu ništa neobično i ne bi trebalo da su kontroverzne ako imaju smisla u okviru priče.
    Raznovrsnost sama po sebi nije uopšte problematična. Problematična je kada se gura na silu tamo gdje nema nikakvog povoda za to.


    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ali mi je uvijek zabavno što se bijelci nađu uvrijeđeni iako su i dalje 90% uloga za bijelce.
    Ja nisam "uvrijeđeni bijelac".
    Isto mišljenje imam i za situaciju kada bi u većinski azijsku ili afričku glumačku postavu krenuli da se guraju bijelci samo da bi bilo "šareno".

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Što se tiče izvornog materijala, nisam čitao knjige i nisam igrao igre, ali sam dosta čitao i slušao O njima, i koliko ja znam Elves su stara rasa koju su potisli ljudi, i kulturno su maltene ekvivalent Indijanaca u tom pogledu. Ne bi mi smetalo da njih predstave glumcima miješane rase ili generalno neodređenog etniciteta, a to je upravo ono što casting call traži. S obzirom da takođe napominje kako je Cirino vilenjačko porijeklo okosnica priče, ne bi me čudilo da je to razlog.
    Kulturno su prije ekvivalent Rimskog carstva ili još naprednije civilizacije, koji su pregazili ljudi - varvari sa daleko većim prirodnim priraštajem i brojnošću. Ljudski veliki gradovi su nastali na elfovskim ruševinama.
    Ono što je ostalo od elfova se ili asimilovalo i utopilo u ljudsko društve gdje bivaju tretirani kao građani drugog reda, ili žive po šumama u samostalnim zajednicama koje djeluju kao teroristi i pljačkaši ili ako hoćeš "freedom fightersi".
    Postoji i animozitet između šumskih elfova i ovih koji su prihvatili ljudski način života.
    Fizički su stereotipni elfovi - mršavi, visoki, šiljastih ušiju, svijetle puti, dugovječni, itd...

    Ciri vuče porijeklo po majčinoj liniji, ali se radi o desetinama generacija, tako je tek veoma malim dijelom elf, i to nije nešto što se manifestuje u njenom fizičkom izgledu, već u magičnim sposobnostima.
    Dalje, u knjizi je izričito opisana kao veoma blijeda, kose boje pepela, čime veoma podsjeća na Geralta, koji je opet neprirodno bijele puti i bijele kose.
    Ona je njegovo "dijete sudbine", i ovo jedan momenata koji ih povezuje. Tako da je tu problem.

    Dalje, promjena njene rase za sobom povlači promjenu rase bioloških roditelja, oca koji je car Nilfgarda ili majke kraljice Sintre, i ljudi koji u tim oblastima žive.

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    S druge strane - koliko sam skapirao iz onog "skandala" oko Hamiltona, definitivno je zabranjeno izričito tražiti određeni etnicitet ili isključivati po toj osnovi, tako da bih rado pogledao šta će biti s ovim s tim u vidu.
    Oni mogu sad da promijene oglas, i deklarativno prihvate sve rase za audiciju, ali je namjera već otkrivena, i znamo ko najvjerovatnije neće dobiti ulogu.

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Moje iskreno mišljenje je da je za fantasy serijal sa tolikim bogatstvom vrsta bića, mutacijama i miješanjem rasa najmanje bitna boja kože glumca, sve dok ima smisla u kontekstu.
    U originalnom kontekstu nema smisla. Kontekst će morati da se mijenja da bi se ova promjena akomodirala.
    A zašto bi se neko uopšte upuštao u tu kutaru?

    Da bi nam pretenciozni producent ovom uzvišenom kreativnom odlukom pokazao kako smo svi ljudi, i kako nas ima raznih?
    Hvala mu, to nisam znao prije njegovog prosvjetljenja.

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Znači crnci u ulogama Homerovih Grka... Problematično.
    Ako ne postoji neki dobar razlog, izuzev "diversity for diversity's sake", obični idiotizam.
    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Crni James Bond - daj odma.
    Nemam ništa protiv.
    Last edited by ASC; 08-09-18 at 22:52.

  17. #16742
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,464
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    U knjigama i igri je jasno stavljeno da je Ciri bijele puti mogu oni sad da izmisljaju sve i svasta pa i da Geralta stave kao crnca ali to nije to, ova serija nije zasnovana na necemu sto je izaslo iz glave nekog scenariste pa da se moze dozvoliti umjetnicka sloboda ovo je multimedijalno dijelo sa vec postojecim fantasy svijetom dje je kroz sedam knjiga i tri igre objasnjeno ko je ko.U sustini to bi isto bilo kao da Laru Croft glumi crnkinja ili azijatkinja ali to ne moze biti jer svi znaju ko je i odakle je Lara Croft kao i u ovom slucaju dje milioni ljudi koji su citali knjige i igrali igre znaju ko je Ciri tako da ako bude ovo istina ocekujem vrlo kratak zivot serije.
    I da u 26 filmova Bond je vazda bio bijelac i musko tako da se ni tu ne slazem sa promjenama.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  18. #16743
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja uvijek kažem, ko se hvata na takve detalje i nije neki fan na kraju krajeva.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Krajnje suprotno.

    James Bond kao crnac mi ne bi smetalo ako to bude predstavljeno kao bukvalno novi 007 agent, ne onaj isti skotlandjanin na kome je bazirano sve do sad, mislim i da je pominjano da 007 nije jedna osoba striktno vec samo agent u tom momentu, a UK sto jes jes sad je "pocrnjela" dobro, barem London i jos par gradova pa sta je tu je kad je stanje takvo

    P.S. Mimo svega ovoga Ciri treba da lici na Geralta, kosa itd
    Last edited by N_L; 08-09-18 at 22:55.
    rm -rf /

  19. #16744
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Uh, tesko mi je da zamislim Ciri koja izgleda kao azijatkinja.

  20. #16745
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nisi odgovorio na pitanje drugar.
    Koji je to razlog da se u televizijskoj adaptaciji knjige, za ulogu bjelkinje u izvornom materijalu traži isključivo nebijela glumica?

    Ako nema nekog konkretnog i valjanog razloga, mimo ovoga koji pretpostavljam, biće da je problem u glavama onih koji traže da Ciri ne bude bijela.
    Ti kao da si od juče na CdM-u. Valjda znaš koliko ovdje ima libtardnih dušebrižnika

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #16746
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Odluka je rasisticka, ali prema Poljacima jer im jednu od najpoznatijih fransiza, sto knjige sto igre izopacuje tako sto ZABRANJUJU da glumica, koja glumi u dijelu Poljske i generalno Slovenske i Evropske mitologije i lokaliteta tog, bude bijela i autenticna kao u izvornom materijalu. Onda su trebali da uzmu samo inspiraciju a dijelo nazovu drugacije. Odma se znalo da je lead creator libtard ali obecavala je fanovima da ce se drzati knjige i svega, nece biti sranja ali evo.. nadam se da im je ovo marketinski trik da dignu malo prasine.
    rm -rf /

  22. #16747
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    U knjigama i igri je jasno stavljeno da je Ciri bijele puti mogu oni sad da izmisljaju sve i svasta pa i da Geralta stave kao crnca ali to nije to, ova serija nije zasnovana na necemu sto je izaslo iz glave nekog scenariste pa da se moze dozvoliti umjetnicka sloboda
    Misliš kao nordijski bog koji je "postojao" stotine godina i kasnije oživljen u stripu da bi u filmu pocrnio
    Nije mi frka kad promjene lika koji nema neku istoriju (poput mutacije doktora iz " I am legend" od nordijca u crnca)



    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #16748
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Krajnje suprotno.

    James Bond kao crnac mi ne bi smetalo ako to bude predstavljeno kao bukvalno novi 007 agent, ne onaj isti skotlandjanin na kome je bazirano sve do sad, mislim i da je pominjano da 007 nije jedna osoba striktno vec samo agent u tom momentu, a UK sto jes jes sad je "pocrnjela" dobro, barem London i jos par gradova pa sta je tu je kad je stanje takvo

    P.S. Mimo svega ovoga Ciri treba da lici na Geralta, kosa itd
    Ok ako bude novi 007 ali ne može biti novi James Bond

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #16749
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Sto se ovog Netflixovog Vicera tice, kastingom Geralta je otprilike jasno u kom pravcu ce serija ici. Umjesto da bude neki fantasy-western, bice pokusaj GoT-a.
    Nadam se da nisam u pravu ali cijela ekipa oko serije ne obecava, a stvarno bi bila steta jer se bar od te prve knjige bez mnogo filozofije moze napraviti odlicna prva sezona.

  25. #16750
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Odgledah na Netflix "Paradise PD". Odrah se od smijeha

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 670 of 812 FirstFirst ... 170570620660666667668669670671672673674680720770 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (1 members and 1 guests)

  1. Ra's_Al_Ghul

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 05-09-07, 19:51
  2. filmovi, serije, igre... sve za euro :D
    By alien in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 116
    Last Post: 15-08-06, 08:06
  3. Audi A4 vs. BMW serije 3 vs. Mercedes C vs. Volvo S40!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 25-02-04, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •