Narcos: Mexico mi na kraju ostavio uglavnom solidan utisak, mada ima dosta mana. Ne mislim samo na to koliko su istinito obradili seriju, posto bi se tek tu mogla naci gomila nelogicnosti a verovatno najveca bi bila da je Kiki Camarena uspeo da se ubaci u Felixovu organizaciju i da postane blizak sa njim dok je u seriji skroz drugacije. Nego sto je sve u seriji nekako prenaglaseno i kao na steroidima, nacin na koji DEA agenti komuniciraju mi stvarno nije nimalo uverljiv a i mnoge scene mi deluju previse naivno. Jeste da je sve to u njihovom stilu ali u nekim momentima je bilo tesko seriju shvatiti ozbiljno. Najgora je sigurno bila ona scena kada im upadnu na plantazu marihuane a ima jos dosta slicnih momenata, najvise sa onim Rafom koji mi je bio ubedljivo najgori lik, sve u vezi njega je maksimalno iritantno. Diego Luna kao glavni negativac je bio dosta solidan a njegov lik je prosao kroz odlican razvoj, Don Neto se takodje bas izdvojio sa te strane dok su mi pozitivci vec ostavili dosta slabiji utisak. Ali ukupno gledano Narcos: Mexico je ispunio ocekivanja i stvari su dobro postavljene za sledecu sezonu.

Zavrsio i drugu sezonu Making a Murderer i ko je upoznat sa tim serijalom cini se da su ovu sezonu mnogo ozbiljnije odradili. Narocito u pogledu forenzickih dokaza, cini se da su tu pokrili sve moguce ili barem najbitnije situacije i druga sezona vec ozbiljnije dovodi u pitanje krivicu ove dvojice. Najpostenije bi bilo da dobiju novo sudjenje ali cini se da za tako nesto nema vise nikakve mogucnosti. Najbolju sansu su imali sa onim Dassey-jem i prosto je neverovatno koliko su njegovi branioci naivno pristupili onim saslusanjima. Nisu nijednom pomenuli da nema nikakvih forenzickih dokaza koji ga osudjuju, niti to da je ideju za opisivanje zlocina mogao dobiti iz knjige "Kiss the Girls" sto je Dassey bio izjavio na sudjenju. To im je bila najbolja sansa a Avery stvarno ne vidim da ima ikakve sanse, bez obzira na forenzicka testiranja. Inace taj slucaj stvarno jeste jako zanimljiv i jedno 5-6 osoba deluju dosta sumnjivo u svom ponasanju, da ih sada ne navodim. Sam serijal i nije nesto narocito gledljiv i citava ta sredina i likovi su podosta odbojni u odnosu na to sto je prosecni gledalac navikao da gleda. Ruralni americki srednji zapad prikazan onakvim kakav jeste sa autenticnim likovima bez onog tipicnog ulepsavanja i guranja raznolikosti. Mada nije ni poenta u tome da ta sredina i likovi budu prilagodljivi sirokim masama, nego da se shvati kako je ispao jedan dosta sumnjiv slucaj i kako funkcionisu male sredine u kojima policija i organi vlasti deluju nedodirljivo.