Page 727 of 812 FirstFirst ... 227627677717723724725726727728729730731737777 ... LastLast
Results 18,151 to 18,175 of 20293

Thread: Serije

  1. #18151
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Što se sci-fi tiče - BSG.

    A isto ne pomenuti Farscape, Star Trek, Doctor Who, Firefly je svetogrđe.


    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    Farscape je moja omiljena
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #18152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,658
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    A sto se tice Dark-a, dobra je serija ali mi se cini da ce se pogubiti sa novim timeline-om.
    Nece, vjeruj mi. Serija je i dalje teski mindfuck, ali kao sto rece jedan od likova u ovoj sezoni: "You will understand when it's time for you to understand..."
    Hvala svima na predlozima! Inace kad sam pitao za nesto poput Dark-a, nisam mislio da se generalno nabrajaju popularne kvalitetne SF serije, koji ih sigurno ima dosta, nego bas nesto sto po kompleksnosti price, nacinu pripovijedanja, atmosferi, a po mogucnosti i tematici, lici na Dark. I naravno, da je u kontinuitetu dobra serija i lijepo zapakovana i zaokruzena prica. Po ovome sto sam do sad procitao ovdje i istrazivao posle, Continuum i Orphan Black mi nekako najvise vuku ka tome sto trazim.

  3. #18153
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Nece, vjeruj mi. Serija je i dalje teski mindfuck, ali kao sto rece jedan od likova u ovoj sezoni: "You will understand when it's time for you to understand..."
    Hvala svima na predlozima! Inace kad sam pitao za nesto poput Dark-a, nisam mislio da se generalno nabrajaju popularne kvalitetne SF serije, koji ih sigurno ima dosta, nego bas nesto sto po kompleksnosti price, nacinu pripovijedanja, atmosferi, a po mogucnosti i tematici, lici na Dark. I naravno, da je u kontinuitetu dobra serija i lijepo zapakovana i zaokruzena prica. Po ovome sto sam do sad procitao ovdje i istrazivao posle, Continuum i Orphan Black mi nekako najvise vuku ka tome sto trazim.
    Ako nisi Fringe gledao onda obavezno pogledaj. Neces se pokajati, sad traziti serija da bude ista kao Dark (koja se tebi svidjela) je malo nerealno, ali siguran sam da ces uzivati.

  4. #18154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Nije kao Dark, daleko od toga, ali meni je jako draga serija bila Timeless. Svo to vraćanje u najbitnije istorijske datume mi je bilo jako zanimljivo iako je priča kao priča bila tralala.
    Sci-Fi/Mozak na otavu žanr
    War. War never changes.

  5. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  6. #18155
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Timeless je meni baš super pala, odlična za gledanje

  7. #18156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,658
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Ako nisi Fringe gledao onda obavezno pogledaj. Neces se pokajati, sad traziti serija da bude ista kao Dark (koja se tebi svidjela) je malo nerealno, ali siguran sam da ces uzivati.
    I ne ocekujem da bude ista jer je nemoguce, ali da makar podsjeca po nekim karakteristikama
    I Lost i Fringe me interesuju bas, ali zbog nedostatka vremena, a ogromnog broja epizoda + ocigledno je da se svi slazu u tome da nijesu u kontinuitetu odrzale kvalitet, cu prvo dati sansu Continuum / Orphan Black, a i ove ce doci na red svakako.

  8. #18157
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Nece, vjeruj mi. Serija je i dalje teski mindfuck, ali kao sto rece jedan od likova u ovoj sezoni: "You will understand when it's time for you to understand..."
    Hvala svima na predlozima! Inace kad sam pitao za nesto poput Dark-a, nisam mislio da se generalno nabrajaju popularne kvalitetne SF serije, koji ih sigurno ima dosta, nego bas nesto sto po kompleksnosti price, nacinu pripovijedanja, atmosferi, a po mogucnosti i tematici, lici na Dark. I naravno, da je u kontinuitetu dobra serija i lijepo zapakovana i zaokruzena prica. Po ovome sto sam do sad procitao ovdje i istrazivao posle, Continuum i Orphan Black mi nekako najvise vuku ka tome sto trazim.
    Leftovers.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  9. The Following User Says Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  10. #18158
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja ne bih traćio vrijeme na Continuum a da nisam gledao Lost ili Fringe.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  12. #18159
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja ne bih traćio vrijeme na Continuum a da nisam gledao Lost ili Fringe.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Uhh... gledao sam Fringe nedje do pred kraj prve sezone. Ako se dobro sjećam bila je neka super interesantna radnja kao main story, ali su se tom glavnom radnjom bavili svaku treću ili četvrtu epizodu, dok su ove ostale bile kao za sebe neki solo slučajevi. Smaralo me da gledam po par epizoda koje su meni bile onako da bi dočekao jednu koja je super.

    Inače te serije dje je svaka epizoda slučaj kao za sebe mi nikad ne drže pažnju, zato sam i batalio Fringe...

    Prve tri sezone Losta su stvarno totalno ludilo...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #18160
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pričali smo već, Fringe batali to epizodiranje u S2, to je možda najbolji dio serije.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  14. #18161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,658
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Uhh... gledao sam Fringe nedje do pred kraj prve sezone. Ako se dobro sjećam bila je neka super interesantna radnja kao main story, ali su se tom glavnom radnjom bavili svaku treću ili četvrtu epizodu, dok su ove ostale bile kao za sebe neki solo slučajevi. Smaralo me da gledam po par epizoda koje su meni bile onako da bi dočekao jednu koja je super.

    Inače te serije dje je svaka epizoda slučaj kao za sebe mi nikad ne drže pažnju, zato sam i batalio Fringe...

    Prve tri sezone Losta su stvarno totalno ludilo...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Sad si me podsjetio, upravo iz tog razloga sam je i ja batalio interesantan main story u pozadini, ali te filler epizode su me ubile. Nego, kakvih sam se sve gluposti u zivotu nagledao u medjuvremenu, mozda sam prerano odustao tako da cu joj nedje opet dat' sansu.

  15. #18162
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne samo da su prešli na veliku priču s epizodnih, već su na kraju serije uvezali svaku od tih pojedinačnih priča u glavnu priču, čak i one najluđe. To niko nikad u istoriji serija nije uspio. Treba obavezno gledati drugu sezonu, jer ako i tu ne "radi" onda slobodno bataljujte.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. The Following User Says Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  17. #18163
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Veliki faktor, po meni, kad pričamo o Fringe, je taj što je serija izašla prije 12 godina, i tad skoro pa i da nije bilo sličnih serija i tako kvalitetnih, i utisak koji ta serija ostavlja ne može nikako biti isti kada je neko prvi put gleda sad, i nama koji smo je već tada pratili iz nedelje u nedelju...

  18. #18164
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    - LOST cim je izasla mi je privukla paznju i to sam tako sa uzivanjem gledao, rekao sam da su prve 3 sezone remek djelo, sad sto je zinula guzica producentima i trazila od scenarista da napisu jos 48 epizoda, sta reci a ne zaplakati, ali opet su zaokruzili pricu (kako su mogli jer su i sami rekli da imaju pricu za 3 sezone, ekipa JJ Abrams, Lindelof, Kjuz i Liber).

    - Fringe me privukla jer volim SiFi i naravno posle LOST-a sam trazio nesto slicno i vidio da je i tu upetljan JJ Abrams i pruzio sansu, prvih 12 epizoda su malo sporije i nije bas najjasnije sta se desava, ali posle krece ludilo, pogotovo kraj prve sezone i pojavljivanje lika kojeg nisam ocekivao da vidim u serijama, necu reci da ne spojlam. Ko god kaze gledao sam par epizoda prve sezone i na osnovu toga je zakljucio da je serija losa ili dosadna, taj je propustio dosta, znaci sto rece kolega post iznad svaku su tu pojedinacnu pricu uvezali na kraj. Po meni mnogo je bolje sve objasnjeno u Fringe nego sto je u Dark, i Fringe ce mi ostati kao jedna od najboljih SiFi serija ikada i ne vidim da im se ijedna priblizila, pa ni Dark (koji ima dosta elemenata i LOST-a i Fringe-a) tako da nije bas najoriginalnija ideja.

    - Continuum i Orphan Black su odlicni i pravi SiFi zanr, prosto uzivanje ko voli bas SiFi.

    - Neko je pomenuo Terra Nova, preskupa je bila serija a nije imala neku gledanost zato je i ukinuta ali steta, meni je isto bila odlicna.

    - Serija koja je isto posle prve sezone prekinuta a koja je imala fenomenalnu pricu i radnju je Invasion (https://www.imdb.com/title/tt0460651/?ref_=nv_sr_srsg_6), serija iz 2005, eto imala je manu sto je isla uporedo sa tada neprikosnovenim Izgubljenima (LOST).

    - Falling Skies je takodje serija gdje u pocetku ne ostavlja neki utisak, ali posle par uvodnih epizoda je odlican SiFi, preporuka svakako.

    - Jericho je isto tako odlicna serija koju bi preporucio da odgledas (ako vec nisi).

    - The 4400 isto SiFi serija koja mi se dopala, isto stara serija iz 2004.

    - Naravno sjetih se i nezaobilaznog HAVEN-a (https://www.imdb.com/title/tt1519931/?ref_=tt_sims_tt) jedna od omiljenih svakako.

    - The 100 je odlicna serija isto za SiFi ljubitelje.

    - Od novijih najvise mi je privukla paznju The OA, dvije sezone na Netflix, ali izgleda nisu dali zeleno svijetlo trecoj sezoni, sto je bas steta, jer serija je odlicna.

    Ovo je sve sto se prisjecam, ako se sjetim jos koje postavicu.
    Last edited by TheGovernor; 03-07-20 at 12:43.

  19. The Following User Says Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  20. #18165
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Veliki faktor, po meni, kad pričamo o Fringe, je taj što je serija izašla prije 12 godina, i tad skoro pa i da nije bilo sličnih serija i tako kvalitetnih, i utisak koji ta serija ostavlja ne može nikako biti isti kada je neko prvi put gleda sad, i nama koji smo je već tada pratili iz nedelje u nedelju...
    Istina je da nije isto bindžovanje i iz nedjelje u nedjelju, ali ne bih rekao da je bilo serija poput Fringe od onda. S1 Fringe je bila poput ranijih i zato i nije bila dobra, ali ono što je ispalo od svega na kraju je nešto poprilično jedinstveno.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  21. #18166
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Inside no. 9, crni humor, misterija i malo horora spakovano u epizode od 30 minuta, idealno za nas koji smo potpuno sjebali svoju sposobnost da se duze vrijeme koncentrisemo na nesto.
    https://www.imdb.com/title/tt2674806/?ref_=ttep_ep_tt
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  22. #18167
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pre neka 4-5 dana sam krenuo da gledam Dark, zavrsio, i na kraju je ukupni utisak uglavnom razocaravajuci a objasnicu i zasto.


    Prva i druga sezona su se kretale u dobrom smeru, prica nije bila toliko komplikovana za pracenje i epizode su se jedna za drugom solidno nadopunjavale. Ali su onda u trecoj sezoni tvorci serije bas presrali i odlucili da naguraju svaku mogucu vremenski paradoksalnu teoriju a iz svega toga su se izvukli krajem gde su ciljali nekakav tearjerking i "dubokoumnu" poruku kako je pravi raj zapravo vecno nistavilo, odnosno, slobodno se moze reci smrt. Posto nisam jos gledao razne videe tumacenja na YouTube-u, kako je moguce da onaj casovnicar kojem je trebalo 33 godine da napravi onu vremensku masinu velicine kofera napravi onako nabudzenu masinu za upola manje vremena i jos stvari sav taj haos sa paralelnim dimenzijama? Ali ajde da i pretpostavim da sva ta papazjanija sa vremenima i dimenzijama ima savrsenog smisla (a nema i seriji bi se moglo naci milion rupa) opet je kraj, odnosno ta zadnja poruka jako promasena. Ne zbog toga sto tvorci serije na vecno nistavilo gledaju kao na najbolju opciju samog postojanja nego sto to poistovecuju sa rajem i sto su raj sveli prosto na mesto gde ne osecas nikakav bol i gde si sa voljenim osobama. Neka me neko ispravi ako gresim, ali sem nekih teskih izuzetaka ne postoji osoba na planeti ciji bi subjektivni opis raja bio jednak vecnom nistavilu. I tu su tvorci serije u svom pokusaju da posalju tu neku dubokoumnu filozofsku poruku tesko omanuli. Znam da ce se svi fokusirati na te vremenske stvari i dimenzije ali je to po meni sve nebitno zato sto cela serija staje u poruku "raj je vecno nistavilo" koja je tezak promasaj. A inace mi se nije dopalo sto serija bas previse cilja na emocije, pola susreta izmedju likova se zavrsi plakanjem a od likova inace slabo ko je zapravo dopadljiv i vecina ih ima bar neku previse iritantnu crtu. Tvorci serije mi inace odaju utisak fanaticnih ateista i ne bas suptilno se provlaci kritika hriscanstva. Prvi veliki negativac se izdaje za svestenika, Peter koji i u alternativnom svetu vara zenu sa muskarcem je svestenik, i najocitije, Adam i Eva moraju biti unisteni a u zadnjoj epizodi se spaljuje slika Adama i Eve. Nemam problem sa tim sto su ateisti, ja sam agnostik i ne verujem u hriscansku verziju raja i pakla, ali ta njihova poruka o vecnom nistavilu kao pravom raju mi je tezak promasaj, prvo samog koncepta raja a i onda i tog njihovog pokusaja da se od toga stvori nekakav dubokouman filozofski zakljucak. Originalna Zona Sumraka je imala slicnu poruka samo sto su je mnogo bolje odradili a za to im je trebalo samo dvadesetak minuta u epizodi u kojoj neki kriminalac pogine i zavrsi u "raju" gde uziva onako kako SAM hoce ali mu to posle nekog vremena dosadi i shvati kako se zapravo nalazi u paklu zato sto, poruka je, neograniceno uzivanje posle nekog vremena mora postati dosadna rutina i napor.
    Last edited by Severnjak; 09-07-20 at 13:02.

  23. The Following User Says Thank You to Severnjak For This Useful Post:


  24. #18168
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  25. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  26. #18169
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    4 blocks odlicna njemacka

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

  27. #18170
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Veliki hajp oko serije Darko moracu je poceti iako nisam fan tog zanra

  28. #18171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Ja sam prvu sezonu Dark odgledao 2 puta zbog druge, i drugu sezonu sam odgledao dva puta zbog treće. Treću sezonu sam počeo prije neki dan, inače...



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  30. #18172
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Izgorio sam na Dark zbog trece sezone. Em dosadno, konfuzno, tesko za ispratit, em stalno neki "na silu" preokreti. Laze te ovaj, laze te onaj, ne zna se ko je koga vise izmastio tu.
    Potpuno sam siguran da su im finansijeri rekli da privode to kraju, a da je sama serija zamisljena da bude vise od tri sezone.
    Those about to rock, we salute you!

  31. #18173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Dako i ja uspijem danas završiti Dark, da počinem, ne sviđa se ni meni iskreno pravac u kojem je krenula treća sezona...

    Btw, prepoznajte li ekipu?



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  33. #18174
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    ^ Yvette i dalje komad.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  34. #18175
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Zi folen Madona wit big bubis xD

    Bas gledam ovo na tv ne propustam.ni jednu danima vec

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

Page 727 of 812 FirstFirst ... 227627677717723724725726727728729730731737777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 05-09-07, 19:51
  2. filmovi, serije, igre... sve za euro :D
    By alien in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 116
    Last Post: 15-08-06, 08:06
  3. Audi A4 vs. BMW serije 3 vs. Mercedes C vs. Volvo S40!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 25-02-04, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •