Results 1 to 16 of 16

Thread: Upala besike

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Upala besike

    Dajte neki predlog, eo 2 dana me muci kao da mi se mokri a u stvari ne mogu. I pecka me u desnom dijelu blizu prepone..

    Cuh da je uvin caj dobar ima li jos sto?


    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Jeli to upala besike ili prostate ?

    Podji na snimanje ne igraj se
    Who let the dogs out

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako znam valjda besike... Vjerovatno prehlada... Pa reko da vidim sto ima jos za to da se pije

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupi u prodavnici sušenu brusnicu, šaku staviš u pola litra vode i kuvaš dok pola ne ispari, kad se to ohladi dodaš med i pospeš cimeta preko.

    To je jedan od najjačih antibiotika i pomaže za liječenje urinarnog trakta.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marko_DR View Post
    Dajte neki predlog, eo 2 dana me muci kao da mi se mokri a u stvari ne mogu. I pecka me u desnom dijelu blizu prepone..
    A može da bude upala bešike, upala prostate i brojni drugi razlozi.

    Pored recepta koji sam ti gore dao preporučujem čajeve "Pavle labuda", imaš ih kod nas u prodavnicama, oko 6 eura koštaju namjenski čajevi, imaš poseban za upalu mokraćnih kanala i sl. od kombinacije bilja kao što su kleka, uva, breza itd itd. njega napravi kako piše na kutiji i pij mjesto vode.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Urobitrat caj, proizvode Ivancic i sinovi. Odlican.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  7. #7
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjama se tek sad vidim poruke...

    Bio sam kod doktora, crp mi je 16 i sluz mi je bas masu povecana...

    doktorica mi je dala table te ciprocinal, jednu kutiju njih 8 od po 250mg, ispio sam to, malo mi je bolje, ali nisam skroz izllijecen... takodje mi je dala i uput do specijaliste cisto da me pregleda, medjutim tek oko prvog ima slobodno..

    sto mislite da kupim jos jednu kutiju njega, ili da probam ovaj naturo plex brusnica?

  8. #8
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je malo 250mg za odraslog covjeka, zato se i nijesi skroz izlijecio. Ja bih popila jos jednu kutiju.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ma isprskaj malo WD-om :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bolje imat no' nemat....

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li ti rađena urinokultura prije uzimanja antibiotika ili su ti propisani "napamet"? Nemoj ni slučajno da ih kupuješ i piješ na svoju ruku, ako si već popio predviđenu terapiju - time bi samo zakomplikovao stvari (gljivične infekcije, superinfekcije i šta sve ne). Nastavi sa čajevima do daljnjeg, tj. dok ne odeš kod specijaliste (moja lična preporuka je čaj od divljeg origana). I naravno, što više tečnosti. Ako ti za nedelju dana ne bude bolje, ponovi urinokulturu (ako je rađena).

    Povećana sluz (obično) nema dijagnostičku vrijednost, tako da to zanemari.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste i urin i krvna slika... radjeno je prije 5,6 dana... i sve mi je super osim gore navedenog...

    A sto mislite da kupim caj od brusnice u apoteku, imaju neku 100 posto brusnicu kosta 5.50?
    Last edited by Marko_DR; 13-11-13 at 22:31.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Misliš - urinokultura "nalaz negativan/sterilan"? Leukociti u normali? I pored toga propisani antibiotici? Svašta.

    Možeš piti čaj od brusnice, ali upravo taj koji si naveo - ne onaj iz prodavnica, gdje svakakve trave strpaju, a brusnice ni 20%.
    Čaj od origana sam preporučila iz ličnog iskustva (infekcija E. coli), jer znam koliko je efikasan, ali brusnica svakako ima bolji ukus (i bolje brusnica nego uvin)

    P.S. Ipak pričekaj na novu urinokulturu, zakaži kod specijaliste i 4-5 dana prije pregleda uradi analize.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam sto je urinokultura uglavnom dao sam urin u casicu onu i to je to...
    sad provjerih leukociti su mi 10/uL, a reference je 10 uL ili manje, to je pretpostavljam do dozvoljenog.

    kupicu taj caj i sjutra cu poci do ove doktorice da vidim da li ce mi dati jos jednu dozu tih tableta jer sam pio 2x dnevno od 250mg, a moji mi kazu da je to premala doza da su makar 500mg trebali da mi daju

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Upala besike

    Da ne detaljisem - za urinokulturu rezultate cekas 2-3 dana, i tu pise ili da nisu izolovane bakterije, ili da jesu (u drugom slucaju pise koja je bakterija u pitanju i na koji antibiotik je osjetljiva). To o cemu ti pricas je obican nalaz za koji rezultate dobijes isti dan. U obicnom nalazu jedino moze pisati da ima malo/dosta/masa bakterija (ako ih uopste ima). Ciprocinal je jak antibiotik koji se daje kod teskih infekcija i zato mi nije jasno zasto si ga dobio ako nisi radio urinokulturu.

    Ako ces vec ici kod nje, pitaj je za urinokulturu - da li je radjena ili ne. Sad svakako ne mozes da je radis, jer ce ti zbog dejstva antibiotika nalaz biti negativan, tako da se mora cekati bar 7-10 dana (nekad i duze).

    P.S. I za urinokulturu se predaje urin u casici

    Sent from my  9790

  15. #15
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nalazi urina ti generalno govore da li sve ok, a nalazi urinoulture ti govore da li imas neke bakterije i ako imas, koje su, i samim tim ljekari znaju kako da ih lijece. Cirpocinal se uzima na recept, mislim da ne moze da se kupi u slobodnoj prodaji, barem je meni tako bilo. Dobre su tablete ali je ipak potrebno uzeti one od 500mg, jace su.
    Ja sam kupovala susenu brusnicu i pravila caj od nje i jos neke cajeve. Mislim da bi dobro bilo da procitas na netu sta sve je dobro da se rijesi ova situacija, i to iskombinujes sa preporukom doktora. I, naravno idi kod privatnika. Platices pregled 20 eura ali ce te lijepo saslusati, i prepisati ljekove a oni u drzabvoj te stave na cekanje po mjesec dana...
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  16. #16
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "herbateka" je sasvim korektan sajt sa indexom biljaka, simptomima bolesti, forumom i td.
    www.herbateka.eu
    Last edited by ljekovito bilje; 14-11-13 at 19:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •