Results 1 to 25 of 25

Thread: Preminula Jovanka Broz

  1. #1
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,078
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Preminula Jovanka Broz


  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vala tu Crna Gora ims obavezu da ode.Neka idu Milo i Sveto da izjave saucesce da se ne motamo svi.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    R.i.p.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvo Tito, a sad i Jovanka. Oj sudbo kleta!

    Nadam se da je ostavila svoje memoare povjerljivoj strani...

    Neka joj je laka zemlja u kojoj će da počiva. I velika sramota za sve nas kako je prolazila poslije Titove smrti.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #5
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Što bi to bila sramota za SVE NAS?
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  6. #6
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Greota, sramota ako je umrla SAMA i NEZASTICENA!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Velika je sramota svih bivših YU republika što joj nijesu poklonile, svaka pojedinačno, po jednu kuću i penziju, do kraja života...
    Ja nemam dovoljno godina da pamtim, ali po priči starijih iz porodice, kad se živjelo, tad se živjelo, kad su znali za nas, po dobru, tad su znali...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Normalno da se živjelo kad je Tito uzimao kredit po kredit i sipao u zemlju. Kad čujem čuveno "Jbg, tad se gradilo" povraće mi se. Zato što se tada gradilo, mi ne možemo da gradimo još 150 godina i moji će praunuci da vraću dugove.

    Sad je najjače što ih država dodatno gomila, a nema se za germu.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,042
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    jes, i ja kad čujem čuvenu "moga si na klupu spavat" povraća mi se.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #10
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Normalno da se živjelo kad je Tito uzimao kredit po kredit i sipao u zemlju. Kad čujem čuveno "Jbg, tad se gradilo" povraće mi se. Zato što se tada gradilo, mi ne možemo da gradimo još 150 godina i moji će praunuci da vraću dugove.

    Sad je najjače što ih država dodatno gomila, a nema se za germu.

    Ja sam daleko od ekonomskog strucnjaka ali za ovaj podatak sam odavno cuo. A u CG se evo 25 godina kasnije i dalje vozimo putevima i prugom koje su pravili za vrijeme druga Tita.



    Ukupan spoljnji dug SFRJ iznosio je gotovo 22 milijarde dolara, a krajem 2009. samo Hrvatska, Slovenija, Srbija i BiH dugovale su više od 112 milijardi evra.
    http://www.b92.net/biz/vesti/region....&nav_id=437677
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  11. #11
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Normalno da se živjelo kad je Tito uzimao kredit po kredit i sipao u zemlju. Kad čujem čuveno "Jbg, tad se gradilo" povraće mi se. Zato što se tada gradilo, mi ne možemo da gradimo još 150 godina i moji će praunuci da vraću dugove.

    Sad je najjače što ih država dodatno gomila, a nema se za germu.
    Poslije kraha '71 i '79 godine, posebno 71 kad je bio prvi veliki naftni šok, Jugoslavija, nepripremljena na toliki ekonomski šok, je podigla od Pariskog kluba povjerilaca kredit, koji su 30 g kasnije vracali i nisu ga uspjeli vratiti, nego ga je Labus u pregovorima sa PKP uspio otpisati. Sjecam se da je tada receno da je dug koji je preostao, bio ogroman, ako bi se podijelio po glavi stanovnika, iznosio bi oko 15.000$ po covjeku (tada smo bili jos uvijek SCG). Ko zna koliko je onda bio taj kredit, prvi u nizu.

    Kapitalizam se bazira na povjerenju u novac, nema zlatnog standarda. E pa YU je bila komunistička diktatura bazirana na kapitalizmu, samo to niko nije smio reći na glas, jer dizali su kredite za koje nije bilo pokrića, ekonomskog, al sve smo mi, buduća pokoljenja, to plaćali.

    Babe i đedovi će reći da se tad divno živjelo, al oni nisu imali pojma odakle je novac dolazio. Lako im je bilo lijepo živjeti na krediz koji neće ini vraćati. A kriminala nije bilo, jer nije bilo ni ljudskih prava, koja si ti imao prava kad te dohvati milicija da dere i lema pa te pošalje na Goli Otok? Nikakva.


  12. #12
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    a po cemu je ona zena zmaj molim te? sto je to ona narocito ucinila i necim se istakla? ili samo skupljas postove pa mlatis?

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    a po cemu je ona zena zmaj molim te? sto je to ona narocito ucinila i necim se istakla? ili samo skupljas postove pa mlatis?
    Ma mlati na svakoj temi bezveze, samo skuplja postove. Sto ne uvedu da se oglas moze staviti tek posle 3 ili 6 mjeseci od registracije, pa da oni tih 50 postova lijepo rasporede...


  15. #15
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default


  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Ma mlati na svakoj temi bezveze, samo skuplja postove. Sto ne uvedu da se oglas moze staviti tek posle 3 ili 6 mjeseci od registracije, pa da oni tih 50 postova lijepo rasporede...
    E da znas da mi je i to oalo na pamet. Ali ja bih tu umro. Ioanako dobijam pitanja okle mi pravo da nekome zabranim da staci oglas. Kao da je ovo pjaca.



    Sent from voices in my head using Tapatalk
    You are born. And you die. And if you are very lucky in between you get to ride motorcycles.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pocinula je.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    umrla i formalno pravno..
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Poslije kraha '71 i '79 godine, posebno 71 kad je bio prvi veliki naftni šok, Jugoslavija, nepripremljena na toliki ekonomski šok, je podigla od Pariskog kluba povjerilaca kredit, koji su 30 g kasnije vracali i nisu ga uspjeli vratiti, nego ga je Labus u pregovorima sa PKP uspio otpisati. Sjecam se da je tada receno da je dug koji je preostao, bio ogroman, ako bi se podijelio po glavi stanovnika, iznosio bi oko 15.000$ po covjeku (tada smo bili jos uvijek SCG). Ko zna koliko je onda bio taj kredit, prvi u nizu.

    Kapitalizam se bazira na povjerenju u novac, nema zlatnog standarda. E pa YU je bila komunistička diktatura bazirana na kapitalizmu, samo to niko nije smio reći na glas, jer dizali su kredite za koje nije bilo pokrića, ekonomskog, al sve smo mi, buduća pokoljenja, to plaćali.

    Babe i đedovi će reći da se tad divno živjelo, al oni nisu imali pojma odakle je novac dolazio. Lako im je bilo lijepo živjeti na krediz koji neće ini vraćati. A kriminala nije bilo, jer nije bilo ni ljudskih prava, koja si ti imao prava kad te dohvati milicija da dere i lema pa te pošalje na Goli Otok? Nikakva.
    Prevedeno na (zvanične) brojke to izgleda ovako.

    Jugoslavija se, kao i sve države uostalom, zaduživala, ali postavlja se (realno) pitanje na šta je taj novac potrošen.

    Kada se država raspala podeljen je i dug (po Beanditerovoj komisiji), tako da su u nasljedstvo dugovali: Srbija i Crna Gora 36,5%, Hrvatska 28,5%, Slovenija 16,4%, Bosna i Hercegovina 13,2% i Makedonija 5,4%.

    Prevedeno u jezik brojki, a pretvoreno u eure Crna Gora je u naslijedstvo dobila 0,29 milijardi eura duga. Velika suma? Jeste, ali kada se uperedi šta su donjeli ,,mladi, lijepi i pametni'' te sada (2013 god.) imamo spoljni dug od 2,32 milijarde eura. U šta je uložen taj novac, pa da imama nekog osnova za vraćanje duga?

    Sa ovih 0,29 milijardi eura duga (nasleđenih) ostali su nam putevi, fabrike (koje više ne rade), bolnice, ... i, zapravo, sve što ono danas koristimo.

    A šta ovi napraviše sa dugom od preko 2 milijarde eura (a izgleda nema ju namjeru tu da se zaustave)?

    Ovo su sve zvanične brojke, vjerujem da su nezvanične (realne) još crnjr po nas.

    S' tim u vezi, drugarica Jovanka Broz je bila poveznica sa zemljom koja nije bila najbolja na svjetu (daleko od toga), ali koja podsjeća na lijepa vremena i to samo zahvaljujući umjeću današnje ,,elite'' koja je nesposobna. Uz prave ljude ne bi bilo ni jugonostalgije osim u nekom folklornom smislu.

    Zbog svega toga, prvoj drugarici neka bude laka crna zemlja.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Prevedeno na (zvanične) brojke to izgleda ovako.

    Jugoslavija se, kao i sve države uostalom, zaduživala, ali postavlja se (realno) pitanje na šta je taj novac potrošen.

    Kada se država raspala podeljen je i dug (po Beanditerovoj komisiji), tako da su u nasljedstvo dugovali: Srbija i Crna Gora 36,5%, Hrvatska 28,5%, Slovenija 16,4%, Bosna i Hercegovina 13,2% i Makedonija 5,4%.

    Prevedeno u jezik brojki, a pretvoreno u eure Crna Gora je u naslijedstvo dobila 0,29 milijardi eura duga. Velika suma? Jeste, ali kada se uperedi šta su donjeli ,,mladi, lijepi i pametni'' te sada (2013 god.) imamo spoljni dug od 2,32 milijarde eura. U šta je uložen taj novac, pa da imama nekog osnova za vraćanje duga?

    Sa ovih 0,29 milijardi eura duga (nasleđenih) ostali su nam putevi, fabrike (koje više ne rade), bolnice, ... i, zapravo, sve što ono danas koristimo.

    A šta ovi napraviše sa dugom od preko 2 milijarde eura (a izgleda nema ju namjeru tu da se zaustave)?

    Ovo su sve zvanične brojke, vjerujem da su nezvanične (realne) još crnjr po nas.

    S' tim u vezi, drugarica Jovanka Broz je bila poveznica sa zemljom koja nije bila najbolja na svjetu (daleko od toga), ali koja podsjeća na lijepa vremena i to samo zahvaljujući umjeću današnje ,,elite'' koja je nesposobna. Uz prave ljude ne bi bilo ni jugonostalgije osim u nekom folklornom smislu.

    Zbog svega toga, prvoj drugarici neka bude laka crna zemlja.
    Respect....
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  21. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Prevedeno na (zvanične) brojke to izgleda ovako.

    Jugoslavija se, kao i sve države uostalom, zaduživala, ali postavlja se (realno) pitanje na šta je taj novac potrošen.

    Kada se država raspala podeljen je i dug (po Beanditerovoj komisiji), tako da su u nasljedstvo dugovali: Srbija i Crna Gora 36,5%, Hrvatska 28,5%, Slovenija 16,4%, Bosna i Hercegovina 13,2% i Makedonija 5,4%.

    Prevedeno u jezik brojki, a pretvoreno u eure Crna Gora je u naslijedstvo dobila 0,29 milijardi eura duga. Velika suma? Jeste, ali kada se uperedi šta su donjeli ,,mladi, lijepi i pametni'' te sada (2013 god.) imamo spoljni dug od 2,32 milijarde eura. U šta je uložen taj novac, pa da imama nekog osnova za vraćanje duga?

    Sa ovih 0,29 milijardi eura duga (nasleđenih) ostali su nam putevi, fabrike (koje više ne rade), bolnice, ... i, zapravo, sve što ono danas koristimo.

    A šta ovi napraviše sa dugom od preko 2 milijarde eura (a izgleda nema ju namjeru tu da se zaustave)?

    Ovo su sve zvanične brojke, vjerujem da su nezvanične (realne) još crnjr po nas.

    S' tim u vezi, drugarica Jovanka Broz je bila poveznica sa zemljom koja nije bila najbolja na svjetu (daleko od toga), ali koja podsjeća na lijepa vremena i to samo zahvaljujući umjeću današnje ,,elite'' koja je nesposobna. Uz prave ljude ne bi bilo ni jugonostalgije osim u nekom folklornom smislu.

    Zbog svega toga, prvoj drugarici neka bude laka crna zemlja.
    E, na to sam mislio:

    Quote Originally Posted by Albatros View Post

    Sad je najjače što ih država dodatno gomila, a nema se za germu.
    Oni su tada bili u dugovima, ali se vidjelo đe su te pare. Mi gomilamo dug, a nemamo ništa, niti se iđe vide te pare koje smo dužni.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Normalno da se živjelo kad je Tito uzimao kredit po kredit i sipao u zemlju. Kad čujem čuveno "Jbg, tad se gradilo" povraće mi se. Zato što se tada gradilo, mi ne možemo da gradimo još 150 godina i moji će praunuci da vraću dugove.

    Sad je najjače što ih država dodatno gomila, a nema se za germu.
    V. Britanija je duzna 400% BDPa a Sjeverna Koreja vrlo minimalno, dje bi prije zivio?!
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Nakon sahrane Jovanke Broz iz "Kuće cvijeća" ukradeno njeno ordenje


    Ordenje za hrabrost koji je Jovanka Broz dobila kao major JNA i nosilac Partizanske spomenice 1941, ukraden je iz "Kuće cvijeća" nakon sahrane Titove udovice, javlja "Blic".
    Jovanka je u subotu sahranjena u "Kući cvijeća", a uz kovčeg su bila postavljena i dva Ordena za hrabrost i još jedan orden koji je dobila.


    Kako navodi "Blic", iz porodice Brozove je potvrđeno, da im je rečeno da je ordenje ukradeno, kada su nakon sahrane otišli u Muzej istorije Jugoslavije, kome pripada "Kuća cvijeća", da ih preuzmu ordenje.
    Jovanka Broz je preminula u Beogradu, u 89. godini, usled zastoja srčanog mišića.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila je to sjajna zemlja, ja sam kraci dio tog vremena zakacio.Spoljasnji dug Jugoslavije,vracanje dugova od strane nasih unucadi, i prica o njenoj "inertnoj i pogresno strukturiranoj ekonomiji" je vise degutanto, a po struci sam magistar ekonomije,pa se i po nesto razumijem.
    Bili smo izvozno orijentisana zamlja,medju pet vodecih izvoznika u Evropi i svijetu u granama industrije koje ne samo Cg vec i sve bivse republike nisu mogle ni da odrze a ne da ostvare profit.Bili smo model socijalnog i zdravstvenog sistema kome su stremile skandinavske drzave.Sramno je neuspjehe I pogresne odluke jedne generacije pravdati izmisljotinama I lazima i za to traziti krivce u proslosti i sistemu koji je davao sigurnost svojim gradjanima.Zato pustimo da pocivaju u miru!

    Sent from my HTC Sensation using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    CyberSpace
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Laka joj crna zemlja.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jovanka Uljarevic
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 08-09-05, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •